Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia abil kaotatud?
Autor Sõnum
Aerling
Veteran

Postitusi: 1,162
Liitunud: Jun 2007
09-05-2012 08:34
Postitus: #1
2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia abil kaotatud?
Allikas: http://forte.delfi.ee/news/digi/2050-maa...d=64364909

Kas teadlased avastavad kunagi surematuse saladuse? Kui lähedal on teadus inimese aju sisu skannimisele moel, mis võimaldab seda jätkuvalt kasutada? Kas tõesti saab inimene kunagi elada igavesti?
Surematusele mõeldes on raske mitte tunda elevust, isegi kui sellele järgneb kiiresti aimdus millestki suuremast, peaaegu jumalikust — ja seejärel juba millestki märksa hämaramast, mis selle sõna varjus luurab, kirjutab The Independent.

Läänemaailma teadus pole "surematusegeeni" veel leidnud. Samas ehk ei üllata, et nii infotehnoloogiatööstuse rindejoonel Silicon Valleys (nn Räniorus) kui ühes Moskva äärelinnas suunavad mõned ekstsentrilised rikkurid oma tähelepanu — ja oma raha — projektidele, mis lubavad teha teoks uue versiooni iidsest unistusest igavese elu järele: digitaalse surematuse. Ning paistab, et seekord võib see ka tegelikult õnnestuda.

Äsja ilmunud raamatu "Immortality" ("Surematus") autori Stephen Cave'i jaoks ei tähenda digitaalne surematus "pärandit", mis jääb meist meie Facebooki-lehtedele.

Cave'i raamat süveneb hoopis inimkonna surematusepüüdlustesse ja kirjeldab, kuidas need tema arvates on olnud tsivilisatsioonide liikumapanevaks jõuks, mille tippsaavutuseks on tänapäeva teadus.

"Digitaalne surematus," kirjutab ta, "tähendab seda, et puhuks, kui su füüsiline mina sureb, on varuks räni-sina." See on "varuplaan juhuks, kui bioteadustel ei õnnestu tegelikku bioloogilise surematuse probleemi lahendada."

Ning mõistagi, lisab ta, ei ole bioloogilisest surematusest mingit abi, kui autobuss teid alla ajab.

"See tähendaks aju skannimist ja inimese olemuse laadimist bittide ja baitidena digitaalsesse vormingusse," selgitab Cave.

"Taolise ajuemulatsiooni saaks aga juba salvestada raali mälupankadesse, kust seda oleks lihtne "elustada" graafilise kujutise ehk avatarina virtuaalses keskkonnas nagu "Second Life", aga miks mitte ka tehislikult aruka roboti kujul, mis meenutab välimuselt kunagi elanud inimest."

Cave'i sõnutsi pole see "tõeline surematus", kuna inimene "sureb füüsiliselt" ning too uus inimene, kelle käitumine võiks küll ehk isegi algupärandi lihase ema ära petta, on ometi pelgalt koopia. Tõsi küll — koopia, mis võib jätkata kasvamist, abiellumist ja isegi laste saamist.

Esialgu on see kõik siiski veel "peaaegu ulme", kuna teel digisurematuse poole seisab kolm suurt takistust — väljakutsed, mida projektidega nagu Carbon Copies ("kopeertõmmised", sõna-sõnalt "süsinikkoopiad") ja Russia 2045 seotud inimesed usuvad, et suudavad lahendada järgmise 40 aasta jooksul.

"Esimene takistus on, et me peame suutma lugeda kogu informatsiooni, mis teeb konkreetsest isikust just tema," selgitab Cave. "Väga tõenäoliselt eeldab see destruktiivset protseduuri, mille käigus inimaju eemaldatakse kehast, et see konserveerida ja viilutada ning seejärel skannida selles sisalduv teave.

Teiseks probleemiks on vajadus talletada teavet, mille hulk on miljoneid suurusjärke suurem kõige mahukamatest praegu kasutusel olevatest arvutisüsteemidest. Ja viimaks tuleb meil see kuidagi elustada."

Cave usub, et teoreetiliselt paistavad digitaalse surematuse probleemid küll lahendatavad, kuid ise küsimus on, kas need lahendused on ka praktilised. "Kui see aga juhtub," kommenteerib ta, "on lihtsalt vältimatu, et esimesena saavutavad selle jõukad inimesed, kuna neil on kõige rohkem võimu."

Teised eksperdid on juba ühe inimpõlve vältel saavutatava digitaalse surematuse tõenäosuse suhtes optimistlikumalt meelestatud.

Dr Stuart Armstrong leiab, et digitaalse surematuse idee leviku põhjuseks on mõistmine, et seekord on meil surematuse võti tõepoolest — võib-olla — käeulatuses. Dr Armstrong on teadur Oxfordi ülikooli juures tegutsevas inimkonna tuleviku uurimisega tegelevas instituudis Future of Humanity Institute.

"Tehnoloogia areneb praegu aina kiiremini ja kiiremini ning me mõistame seda palju paremini, sest oleme selle ise konstrueerinud," leiab dr Armstrong. "Seega kujutavad digi-surematuse ees seisvad takistused endast pelgalt insenertehnilisi probleeme, mis, tõsi küll, pole kergete killast, ent mille lahendamine oleks vaid kümne aasta küsimus, kui võtaksime kätte ja käivitaksime Manhattani projektiga võrreldavates mastaapides uurimisprogrammi."

Konkreetsemalt peab ta kõige kriitilisemaks probleemiks skannimise küsimust, rõhutades, et kui kulutada piisavalt ogaraid rahasummasid, peaks suurem osa skannimistehnoloogiat kammitsevatest piirangutest, näiteks selle eraldusteravus, olema lahendatavad ainsa kümnendi jooksul.

Kui arvutite võimsus kahekordistub iga kahe aasta tagant, nagu sätestab Moore'i seadus, pole ka see mõne aja pärast enam probleemiks.

"Teine võimalus on, et peame esmalt lihtsalt leppima vahetuskaubaga selle vahel, mida me saame, ja selle vahel, mida ei saa teha," pakub ta.

Dr Armstrongi jaoks kujutab selline olukord aga tõelist surematust, sest kui "pragmaatiliselt võttes on too avatar või robot igas praktilises mõttes sina, siis oled see sina".

Dr Rabdal A. Koene on aga otsustanud Cave'i ja teiste autorite raamatutes postuleeritud digitaalse surematuse idee praktikas teoks teha.

Selleks on ta asutanud California osariigis mittetulundusühingu Carbon Copies Project, mille eesmärgiks on luua digisurematuse arendamisele pühendunud teadlaste suhtlusvõrgustik.

"Ma eelistan küll terminit "substraadisõltumatud mõistused", kuna "digitaalne surematus" rõhutab liigselt seda, kui kaua inimene elab, mitte, mida ta selle eluga peale hakkab," täpsustab Dr Koene.

Dr Koene hinnangul on digitaliseeritud mõistus igal juhul "sina", kuna isiku isedus on katkematu — "Inimene, kes te olete praegu, on sama isik, kes te olite viieaastasena."

"See pole ka enam teaduslik fantastika, vaid juba peaaegu teaduslik tõik," väidab ta. "Projekt Carbon Copies koostab n-ö substraadisõltumatuse teedekaarti, koondades kokku kogu olemasolevat uurimistegevust, tuvastades ja täpsustades lünki ja mõeldes välja lahendusi nende täitmiseks.

Manhattani projekti mõõtu programmi rahastamise võib valitsus ühel hetkel vabalt lõpetada, meie võrgustiku raames on aga reeglina samas valdkonnas korraga käimas mitu projekti ning õnnestuma ei pea neist rohkem kui üks."

Pealeselle leiab ta, et teaduse areng tuleb tema püüdlustele juba vastu. Näiteks loodab India aastaks 2017. ehitada superraali, mille võimsusest piisab ühe inimese aju tõmmist mahutava eksaflopise mälu edukaks haldamiseks, ning organisatsioonid nagu Alleni ajuteaduste instituut kulutavad sadu miljoneid dollareid, otsimaks vastuseid muudele, samavõrd pakilistele küsimustele nagu see, kuidas aju teavet šifreerib, talletab ja töötleb.

"Lõpuks ei ole me isegi teadlikud sellest, et meid skannitakse, laaditakse arvutisse ja asendatakse," usub dr Koene.

Stephen Cave kardab aga, et digisurematusest võib viimaks siiski kujuneda nuhtlus, nagu surematuseteemalistes mütoloogilistes pärimustes normiks.

"Kui mu laps saaks surma ja ma asendaksin ta digitaalse avatariga, et leinast üle saada, siis kas ma lubaksin tal suureks kasvada või koguni ise lapsevanemaks saada? Kas ma ütleksin talle, et ta on koopia? Ma kujutan ette, kui lihtne oleks midagi sellist tüli käigus välja pahvatada," muretseb ta.

Taolistel komplikatsioonidel võib olla tõsiseid ja ulatuslikke tagajärgi, kui inimesed ei suuda vastu panna kiusatusele oma digiavataride omadusi kohendada, mille tulemuseks võib Stuart Armstrongi väitel olla maailm, milles elavad inimeste supertäiendatud koopiad ja võimalik, et ka ühe isiku arvukad koopiad või kloonid, mis oleks tõesti kõhedusttekitav väljavaade.

"Võimalik oleks teha miljon koopiat viiest maailma parimast programmeerijast või parimast helistamiskeskuse töötajast ning need koopiad vahetaksid lihtsalt välja inimesed, kelle igasugune majanduslik väärtus haihtuks üleöö," arvab dr Armstrong. "Inimestele jääks valik suremise, hoolekandest elamise ja tehnoloogiale sunniviisilisi piiranguid kehtestava režiimi sallimise vahel."

Dr Koene leiab aga, et inimkond on varemgi korduvalt sarnaste probleemidega silmitsi seisnud. Tema arvates on palju olulisem küsimus, kas digisurematus kujutab endast inimevolutsiooni järgmist etappi, kuna see võimaldab meile liigina paindlikkust, elamaks üle selliseid loodusliku valiku protsesse, mis ähvardavad kõiki liike — olgu Maal või mõnel teisel planeedil.

Ning jõukad pole sugugi ainsad, kes selle pealt kasu lõikavad, kuna tehnoloogia lähtekood jääb dr Koene kinnitusel avatuks, nii et igaüks saab valida, kas ta soovib digitaalset surematust või mitte.

Edit: Allika link
(selle postituse viimane muutmine: 02-12-2013 13:13 Nielander.)

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
09-05-2012 09:10
Postitus: #2
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
Millisel määral on informatsiooni säilimine surematus?
Kust saadakse uus "kest" ja mis on selle hind?

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
09-05-2012 09:36
Postitus: #3
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
Ma arvan, et uus kest on kõige muu kõrval tühiasi (minu arvates). Samas paneb mõtlema, et miks sellist asja taga aetakse kui võimuinimesed pidavat teadlikult hingede rändamist valdama.
(selle postituse viimane muutmine: 09-05-2012 12:05 kage.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Leena
Bännitud

Postitusi: 1,474
Liitunud: Sep 2009
09-05-2012 11:35
Postitus: #4
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
(09-05-2012 09:10 )excubitoris Kirjutas:  Millisel määral on informatsiooni säilimine surematus?

Tekkis sama küsimus. Lisaks oleks vaja informatsiooni säilimiseks hoida erinevates kohtades varukoopiaid . Seega lugematu hulk leenasid kuskil laiali. Seda te ei tahaksBleh

PS:Kage, uus kest ei ole pisiasi.
(selle postituse viimane muutmine: 09-05-2012 11:36 Leena.)

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
09-05-2012 11:36
Postitus: #5
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
Kloon-märklaua loomine? Meenuta seda filmi: The 6th Day (2000) - IMDb
Samuti kloon-"lõbutöötaja" jne jne. On üks asi tappa Looja loodut hingestatud isikut
kui lihtsalt mingit kesta kuhu info sisse pandud. Sellega seoses tekib küsimus - kui
luuakse kloon siis kas sinna poeb sisse ka hing või mitte? Milline kloneerimise tehnika
tagab, et seda ei juhtuks? Küsimusi on ja huvitavaks läheb.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Leena
Bännitud

Postitusi: 1,474
Liitunud: Sep 2009
09-05-2012 11:37
Postitus: #6
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
(09-05-2012 11:36 )excubitoris Kirjutas:  Kloon-märklaua loomine? Meenuta seda filmi: The 6th Day (2000) - IMDb
Samuti kloon-"lõbutöötaja" jne jne. On üks asi tappa Looja loodut hingestatud isikut
kui lihtsalt mingit kesta kuhu info sisse pandud. Sellega seoses tekib küsimus - kui
luuakse kloon siis kas sinna poeb sisse ka hing või mitte? Milline kloneerimise tehnika
tagab, et seda ei juhtuks? Küsimusi on ja huvitavaks läheb.

Miks Sa arvad, et hinge ei ole võimalik kloonida. Eeldusel, et ta on olemas.

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
09-05-2012 11:47
Postitus: #7
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
Kergem on arvata kui põhjendada. Selline kuvand on kujunenud.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Weizen
Tavaliige

Postitusi: 168
Liitunud: Apr 2006
09-05-2012 11:53
Postitus: #8
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
Ei oleks see mingi surematus, vaid minu teadmistega virtuaalkeha või küberolend. MINA-tunnetus kindlasti ei säili, st. hingest ei ole võimalik koopiat teha!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Veli Joonatan
Veteran

Postitusi: 1,242
Liitunud: Feb 2012
09-05-2012 14:45
Postitus: #9
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
No kas te tõesti soovite elada ühes kehas igavesti? Ei mina ei soovi. Inimene, kes maailma asjadest veidi teab saab ju aru et inimese vaim ongi igavene. See ei hävi ka tuumaplahvatuses.
No ärgem otsigem igavest elu ühes kehas.
Elagem nii nagu meie esiisad ja emad.
Mis kloonimisse puutub siis on võimalik kloonida ainult keha. Kui kloonime näiteks Lenini siis saame ainult keha. Väikelapse kes hakkab uues keskkonnas kasvama. Isegi kui ses kehas oleks Lenini vaim siis me ei leiaks teda üles.
Tõenäoliselt tuleks sellesse kehasse teine vaim.

Reaalsus ei lõpe veel seal, kus lõpeb meie arusaam sellest.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,812
Liitunud: Apr 2011
09-05-2012 15:07
Postitus: #10
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
Kogu see pikk jutt on kirjutatud füüsilise keha eksistentsi seisukohast lähtudes - kui tahta maailma olemusest aru saada, siis peaks mõistma, et vaim kehastub hinge, ning hing kehastub füüsilise keha sisse.

Seega mis mõtet on füüsilist keha hoida igavikuliselt elus, kui hingel pole temaga enam midagi teha - st hingelepingutes sätestatud eesmärgid on täidetud, ning vajalikud kogemused on saavutatud - nii jääb järgi vaid mingi "elav surnu", kelle elul pole mingit olemusliku mõtet: kuid formaalselt on tegu täiesti tervete organitega ja parimas elujõus füüsilise kehaga.

Jällegi tooks analoogia filmist "Tähesõjad/Star Wars", kus senaator Amidala hing kaotas ühel hetkel igasuguse mõtte senises füüsilises kehas edasi eksisteerimiseks ja tema füüsiliselt terve keha kustus - midagi sarnast hakkaks juhtuma ka tehnoloogia abil "uuendatud organitega" ja tehislikult elu hoitavate kehadega.

Isegi lääne meditsiinis on ütlemine: kui ikka inimene elada ei taha, siis on meditsiin võimetu.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
09-05-2012 15:23
Postitus: #11
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
(09-05-2012 15:07 )lahendused Kirjutas:  Kogu see pikk jutt on kirjutatud füüsilise keha eksistentsi seisukohast lähtudes - kui tahta maailma olemusest aru saada, siis peaks mõistma, et vaim kehastub hinge, ning hing kehastub füüsilise keha sisse.
Vastupidiselt sinule ei kirjuta teadusega tegelevad inimesed igast pähetulnud mõttest selliselt nagu see eksisteeriks ja nad suudaksid kontrollida ja tõestada seda. Peaks mõistma, et sellest tuleneb ka kirjutamine füüsilise keha eksistentsi seisukohast lähtudes.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kuukaart
Tavaliige

Postitusi: 227
Liitunud: Apr 2011
09-05-2012 17:17
Postitus: #12
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
Lollide käest tulebki raha ära võtta. Eesmärk on minuarust täielik absurd, aga protsessi käigus võib palju muid uusi ja huvitavaid avastusi välja kooruda.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Veli Joonatan
Veteran

Postitusi: 1,242
Liitunud: Feb 2012
10-05-2012 12:55
Postitus: #13
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
lahendused
Võib ju ka nii öelda et vaim kehastub hinge ja hing füüsilisse kehasse.
Tegelikult on ikkagi nii, et vaimu ja füüsilist keha seovad peenkehad mis lähevad järk järgult üle üksteiseks. On olemas 7 keha.
Vaim ei ole materiaalne - et teda siduda füüsilise kehaga ongi vaja neid peenkehasid.
Sellest saad lugeda - Barbara Ann Brennan - Valgus kätest.
Üldse kasulik lugemine.

Reaalsus ei lõpe veel seal, kus lõpeb meie arusaam sellest.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
alisoman
Tavaliige

Postitusi: 121
Liitunud: Feb 2008
10-05-2012 21:37
Postitus: #14
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
See poleks mingi surematus. Milleks ka igavene keha? Kyll saaks seada sihi, et ny. 1000 aasta jooksul keha ei vananeks. See tuleks siis, kui k'o'ik haigused on alistatud, nii et kulub veel hulk aega. Pealegi, kuidas neid probleeme saakski lahendada, kui me raiskame k'o'ige kallimat, mis selleks vaja - ajusid???
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zen faran
veteran madu

Postitusi: 1,659
Liitunud: Dec 2011
10-05-2012 22:54
Postitus: #15
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
Mida inimene hakkaks üldse peale surematusega? Laugh Laugh Laugh

Usk on nagu ämblik, kes koob su pähe võrgu, kuhu jäävad pidama vaid tema toiduks sobivad mõtted. Ebasobivad kuid kaalukad rebivad aeg-ajalt ta võrku auke, mille agar ämblik siis kiiresti uue ja tugevama niidistikuga parandab. Ja et sa teda ei hävitaks, esitleb ta end sinuna.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
euroruubel
vaatlen ja jälgin

Postitusi: 2,208
Liitunud: Apr 2011
10-05-2012 22:58
Postitus: #16
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
(10-05-2012 22:54 )zen faran Kirjutas:  Mida inimene hakkaks üldse peale surematusega? Laugh Laugh Laugh

Võlgade intressid kasvavad lõputult Laugh

mäng mängus
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zen faran
veteran madu

Postitusi: 1,659
Liitunud: Dec 2011
10-05-2012 23:01
Postitus: #17
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
Lõputult aega ja limiteeritud aru selle kasutamiseks....
Huvitav kui palju elusid kuluks, et kõik süžeed oleks nüristumiseni läbi mängitud?

Põhimõtteliselt nagu igavesti kestev kehv seebikas...

Usk on nagu ämblik, kes koob su pähe võrgu, kuhu jäävad pidama vaid tema toiduks sobivad mõtted. Ebasobivad kuid kaalukad rebivad aeg-ajalt ta võrku auke, mille agar ämblik siis kiiresti uue ja tugevama niidistikuga parandab. Ja et sa teda ei hävitaks, esitleb ta end sinuna.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
11-05-2012 06:45
Postitus: #18
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
Terve mõistusega isikut surematus eriti ei häiriks. Kui tead ette, et sinu elu võib
olla vägagi pikk siis avab see uusi horisonte saavutuste osas. Hetkel tundub, et
arutlus tiirleb just asja mustema otsa juures - mis siis kui surematuks saab mõni
maniakk ja ma pean silmas ikka midagi suuremat.

Samas tekib huvitav olukord - meil on käinud siin jutud hingede surematusest ja
nende poolsest elude mäletamisest siis mille poolest on SEE erinev kui ka keha
oleks surematu? Surematu hing surematus kehas?!
Kui võtame aluseks oma praeguse elu siis tegelikult sureme alles lapsena. Vaevalt
oleme jõudnud olukorda kus hakkame aru saama elu väärtustest ja sellest kes me
oleme ja miks me siin oleme kui juba on 75 turjal ja kirstu kaas kinni kolksatab.
Kui võtta aluseks meie praegune elu tsükkel siis peaksime elama vähemalt nii 300
aastat. Esimene 100 läheb küpsemiseks, teine 100 läheb elu jätkamiseks ja siis see
viimane 100 läheb mõtisklemiseks mis saab edasi.

Samas olen ma raud kindel, et surmatust EI OLE olemas - on VÄÄÄÄÄÄÄGA pikkasi
elusi - lähtuvalt meie hetke arusaamast aga igavene - seda mitte. Kui võtta aluseks
moodne kosmoloogia siis ühel hetkel oli Suur Pauk ja hetkel "ootame" teist Suurt
Pauku mis alustaks asjadega otsast peale. Seega sõna "igavane elu" oleks natuke
kohatu kasutada. Kus oleks aga piir kus see pikk elu otsa saaks ja kui pikk see olla
võiks ja millega seda täita ja kuidas seda täita see on juba päris lõbus teema.
Arutluse aluseks ja jätkamiseks tuletaks meelde vaematala ja noorematele tutvustan
filmide sarja mis nii mõnegi südame omal ajal põksuma pani ja pilgu kaugesse tulevikku
suunas - Highlander - nii filmid kui ka TV seriaal. Tutvugem.

Highlander (1986) - IMDb
Highlander (TV Series 1992–1998) - IMDb
Kismad, võitlused ja välgud paugud oli eriefektid lihtsameelsematele.
Arutlegem pigem käitumismudeleid ja asjade subjektiivseid aspekte.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zen faran
veteran madu

Postitusi: 1,659
Liitunud: Dec 2011
11-05-2012 09:13
Postitus: #19
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
(11-05-2012 06:45 )excubitoris Kirjutas:  Terve mõistusega isikut surematus eriti ei häiriks. Kui tead ette, et sinu elu võib
olla vägagi pikk siis avab see uusi horisonte saavutuste osas. Hetkel tundub, et
arutlus tiirleb just asja mustema otsa juures - mis siis kui surematuks saab mõni
maniakk ja ma pean silmas ikka midagi suuremat.

Samas tekib huvitav olukord - meil on käinud siin jutud hingede surematusest ja
nende poolsest elude mäletamisest siis mille poolest on SEE erinev kui ka keha
oleks surematu? Surematu hing surematus kehas?!
Kui võtame aluseks oma praeguse elu siis tegelikult sureme alles lapsena. Vaevalt
oleme jõudnud olukorda kus hakkame aru saama elu väärtustest ja sellest kes me
oleme ja miks me siin oleme kui juba on 75 turjal ja kirstu kaas kinni kolksatab.
Kui võtta aluseks meie praegune elu tsükkel siis peaksime elama vähemalt nii 300
aastat. Esimene 100 läheb küpsemiseks, teine 100 läheb elu jätkamiseks ja siis see
viimane 100 läheb mõtisklemiseks mis saab edasi.

Samas olen ma raud kindel, et surmatust EI OLE olemas - on VÄÄÄÄÄÄÄGA pikkasi
elusi - lähtuvalt meie hetke arusaamast aga igavene - seda mitte. Kui võtta aluseks
moodne kosmoloogia siis ühel hetkel oli Suur Pauk ja hetkel "ootame" teist Suurt
Pauku mis alustaks asjadega otsast peale. Seega sõna "igavane elu" oleks natuke
kohatu kasutada. Kus oleks aga piir kus see pikk elu otsa saaks ja kui pikk see olla
võiks ja millega seda täita ja kuidas seda täita see on juba päris lõbus teema.
Arutluse aluseks ja jätkamiseks tuletaks meelde vaematala ja noorematele tutvustan
filmide sarja mis nii mõnegi südame omal ajal põksuma pani ja pilgu kaugesse tulevikku
suunas - Highlander - nii filmid kui ka TV seriaal. Tutvugem.

Highlander (1986) - IMDb
Highlander (TV Series 1992–1998) - IMDb
Kismad, võitlused ja välgud paugud oli eriefektid lihtsameelsematele.
Arutlegem pigem käitumismudeleid ja asjade subjektiivseid aspekte.

Ei, ma küll mingist maniakist ei rääkinud (kuigi jah, see oleks veel huvitavam variant). Ma rääkisin täiesti tavalisest inimesest, kes ei oska oma surematusega midagi peale hakata. Mis on need inimese senised saavutused, mille edasiarendamiseks oleks tal surematust vaja? Vaadates kuhu ta on jõudnud oma arenguga planeedil Maa, siis oleks see ilmselt lõputu häving? Muidugi, jah, sinna juurde kuuluksid mingid egotsentrilised elumudelite kombinatsioonid. Mis oleks see "suurem" millega inimene peaks hakkama saama? Galaktiline ülemvõim või?

Highlanderi seriaalis ei osanud nad muud peale hakata kui üksteist maha nottida ja elada erinevate ajastute mudelite järgi (mis sisuliselt erinesid üksteisest vaid kostüümide poolest). Niisiis elu mõte on üks lõputu kostüümidraama?

Kui reinkarnatsioon on olemas, tundub see olevat üks kohutav asi. Isegi Buddha sai sellest aru. Esimesed 1000 elu oleks ehk veel lõbus, aga siis...Samas ma saan aru, miks mõnel inimesel on sellist lootust vaja.

Elu teeb väärtuslikuks teadmine, et see on limiteeritud.

Usk on nagu ämblik, kes koob su pähe võrgu, kuhu jäävad pidama vaid tema toiduks sobivad mõtted. Ebasobivad kuid kaalukad rebivad aeg-ajalt ta võrku auke, mille agar ämblik siis kiiresti uue ja tugevama niidistikuga parandab. Ja et sa teda ei hävitaks, esitleb ta end sinuna.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
11-05-2012 12:40
Postitus: #20
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
Iva selles ongi, et hetkel on elu nii lühike, et vaevu jõuad oma Minaga sõbraks
saada kui juba on aeglahkuda. Universumi mõistmisest ei tasu unistatagi. Kui
aga inimene/isik teaks, et ta ei ole ajutine nähtus siis pööraks ehk ka rohkem
tähelepanu nii keskkonnale kui ka endale ning teistele inimestele.

Highlander oli lihtsalt tuntuim näide tänapäeva meedia poolt surematuse käsitlemises.
Kui sa seal vaid kostüümidraamat nägid ja ei viitsinud süveneda siis see selleks.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,741
Liitunud: Oct 2007
11-05-2012 22:57
Postitus: #21
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
Veider, see digitaalne surematus oleks ju vaba hinge igavene vangistus. Surm pole midagi, elude lõppedes põleb kogu materjal mis aegade vältel füüsilistesse kehadesse ja bioloogilisse elusa ringkäiku kinni jäänud tulena ära ja läinud see tervikise vangist ongi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Leena
Bännitud

Postitusi: 1,474
Liitunud: Sep 2009
12-05-2012 07:43
Postitus: #22
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
(11-05-2012 22:57 )VironShaman Kirjutas:  Veider, see digitaalne surematus oleks ju vaba hinge igavene vangistus. Surm pole midagi, elude lõppedes põleb kogu materjal mis aegade vältel füüsilistesse kehadesse ja bioloogilisse elusa ringkäiku kinni jäänud tulena ära ja läinud see tervikise vangist ongi.

Veider, siis peaks piisama terve inimkonna vabastamiseks vangistusest totaalsest tuumasõjast.

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,812
Liitunud: Apr 2011
12-05-2012 07:48
Postitus: #23
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
VS oleks võinud tuua näite kunagisest Inglismaal olevast Egiptuse muuseumi külastusest, kus mumifitseeritud varao vaim anus, et tema tobe muumia ära põletataks, et ta hing ja vaim saaks ükskord sellest füüsilisest kehast/muumiast vabast, ning hingel ja vaimul osutuks võimalikuks ümbersünd uue füüsilise keha sisse.

Digitaalne surematus oleks samamoodi "teatav muumia", mis ei lase hinge ja vaimu vabaks, kui neil on konkreetse füüsilise kehaga kõik vajalik juba saavutatud - kui muumia on "liikumatu surnu" (keha on säilinud, kui kuivamise tõttu liikumise võimetu), siis organite asendamise tulemusena saadud digitaalne surematus on "kõndiv surnu" (keha on säilinud ja liikumise võimeline, kuid hingel ja vaimul pole seal enam midagi teha).
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,741
Liitunud: Oct 2007
12-05-2012 10:15
Postitus: #24
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
Kae paganat, pihta sai Egiptuse muumia koha pealt, ei imestaks sugugi kui Egiptuses järjekordselt muuseumid koos sisuga maha põlevad. Aga veel parem näide oli CC, seal lõppes kõigi meeste koolitus hüppega kuristikku ja ärkamisega CC näitel oma ameerika linnakorteris. Kuid ta jätab rääkimata mis toimus hüppe ajal ja kellega pidi kohtuma ning tagasituleku suhtes kokku leppima valges toas.
Don HUani seltskond suutis juba ise enda kehad seestpoolt põlema panna aga seda pärast elukogemuse koopia Kotkale andmist. CC põletas ennast ära samuti nagu Tao raamatutes Tao järgijad palusid enda kehad ära põletada. Ka seal ei räägita milles nad enne pidid olema olnud kokku leppinud valge toa vangivalvuritega. Ehk võtame India, kus igaühele on võimalus Gangese ääres põletusmatus teha ja isegi küttematerjali hulk kindlaks määratud.
Aga tegelikult on lahkumine viimane akt, palju tähtsam on teada enda päritolu ja kohtuotsust kui kauaks ja mille eest, et meelt parandada. Siin aga on vanglamaffia ülemvõimu saanud ja needsamad Orioni impeeriumi maksude maksmisest kõrvalehiilijad mängivad õhust tehtud rahaga kohalikke jumalaid.
Ka vangla vajab ühesuguseid seadusi kõigile vangidele selle asemel. et lasta anarhial ja pättidel valitseda.
Leenake, eks nad vist suure osa inimkonnast seal jumalamaal vabastavadki niiviisi aga paganad jäävad ikka alles.
Sealkandis on toimunud palju hullem sõda sel ajal kui Suure püramiidi energiamuundur veel töötas, suured piirkonnad praegusest kõrbest on kaetud sulanud liivast moodustunud klaasiga, tuumasõda selle kõrval on kökimöki.
(selle postituse viimane muutmine: 12-05-2012 10:22 VironShaman.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Digitaria
kõrreline

Postitusi: 720
Liitunud: Sep 2009
15-05-2012 16:01
Postitus: #25
RE: 2050: maailm, kust surm on digitehnoloogia toel kaotatud?
http://kino-live.org/dokumentalnyie-onla...oboty.html
Meditsiiniline nanotehnoloogia.
NASA töötab välja meditsiinilisi nanoroboteid, mis viiduna inimorganismi, kaitsevad inimest rakutasandil haiguste eest. Nanorobotite abil loodetakse saavutada kauakestev noorus, muuta ininimese välimust, teha pimedad nägijaks ja kurdid kuuljaks.
Njah.....

Omada omamata.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mateeriaga mängimine heli abil Ken 3 611 05-12-2019 14:55
Viimane postitus: xawa
  Antigravitatsioon güroskoobi abil? levis 9 5,806 02-10-2009 13:49
Viimane postitus: levis

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog