Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Psühhopaatia
Autor Sõnum
Ichigo
Nõid

Postitusi: 463
Liitunud: May 2010
12-06-2018 15:21
Postitus: #126
RE: Psühhopaatia
Diagnooside panekust võiksid siisk[/u]i loobuda!

Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

Postitusi: 1,145
Liitunud: Dec 2015
12-06-2018 19:23
Postitus: #127
RE: Psühhopaatia
Diagnoosidega on nii, et näiteks Missos poe taga õlut joov onkel võib olla see eesti suurim PSÜHHOPAAT. Kahjuks temast ei sõltu midagi ja seetõttu ta ei paista silma....enne kui midagi "teeb". Kui aga selline tegelane on presidendiks roninud siis ta paistab kaugelt silma.....aga ta pole enam psühhopaat vaid näiteks tolerast või õigemini "äärmiselt lugupeetud persoon". Sisu aga jääb samaks. Soros näiteks mida arvate......
Psühhopaatia põhijooneks on lisaks muule ülisuur EGO. Kui kuulutada ennast peajumalaks.....hobune senaatoriks....teha kabinetile 21tuhande eest remonti mis see muud on?
Stalini ajal kanti üle NLKP kongresside kõnesid. On üks venemaa "savodik", aeti töölised kokku ja kuulama. Kaadriosakonna kgbist nagu alati pidi siis õigel ajal püsti tõusma ja "tormilisi kauakestvaid aplause" demonstreerima....töölised järgi. Kui ta lõpetas siis ka teised. Istusid varem maha siis said "rahvavaendlase" tiitli ja edasi tedagiPh34r2
Kgbist muidugi püsti ja plaksutama....aga kõhuhäda ei andnud häbeneda tõmbas WC-sse....rahvas aga püsti ja plaksutab. Käed väsivad ära, keegi ei julge enne teisi lõpetada......Mis edasi ei tea aga see on tõestisündinud lugu SUURE EGO austamisest.
(selle postituse viimane muutmine: 12-06-2018 19:48 xcad.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
uxake

Postitusi: 2,255
Liitunud: Aug 2010
13-06-2018 12:46
Postitus: #128
RE: Psühhopaatia
Loodusrahvastel (sõltumata nahavärvist) esineb psühhopaate küll. Kuid kogukonnas on mehhanismid nende kõrvaldamiseks või mahasurumiseks. Ühes neist raamatutest, mida ma siin teemas kuskil eespool refereerisin, oli toodud näide eskimote juurest. Kui keegi kogukonna liikmetest järjekindlalt käitus nii, et see kahjustas vähemaid või rohkemaid kaasinimesi, siis mingil hetkel juhtus temagagi „õnnetus“. Sellise kahjuri jaoks oli neil omakeelne termin ka olemas.

Muutuste aegadel on aga kogukondlikud toimemehhanismid lagunenud-lagunemas ja igasugu hälvikud saavad takistamatult tegutseda.

Üks asi veel psühhopaatia juures. See on emotsionaalne intelligentsus, nii uskumatu kui see ka esmapilgul ei tundu. Tõeliselt hea manipulaator saab olla emotsionaalselt piisavalt intelligentne inimene. Psühhopaadi „töömaterjal“ on inimesed. KUI ta oma „materjali“ hästi tunneb, siis suudab ta neile palju haiget teha ja haigettegemisega hirmutades lõa otsas hoida.

Natuke veel sellest „päris“ intelligentsusest, sellest, mida kõige esimesena ajaloos uurima hakati. Selles on esikohal pilukad, siis tulevad valged (see on piisavalt solvav sõna, nagu kartuli-idu, eks), siis muud mustad ja siis neegrid. Nii, aga enne kui siin helbekesed solvuma hakkavad, siis asi on selles, et IQ-test ongi koostatud nende oskuste ja mõtlemise tüübi uurimiseks, milles valged ongi väga tugevad. Mingitel väga teistel alustel koostatud test, koostatud näiteks neegrite poolt, mingite NENDE looduskeskkonnas väga vajalike oskuste määramiseks, siis oleks rasside pingerida hoopis teine. Niiet – iga rass on kujunenud elama oma koduses loodus- ja kultuurilises keskkonnas. Ja mul on lausa kahju kuulata, et miks peab must mees „võistlema“ mingis valgete valitud „spordialal“ kui tal on OMA palju tugevamad küljed looduse poolt antud, tema koduse põlise kultuuri ja suguvõsa poolt. See kahjutunne teadvustus mul Nigeeria ? luuletaja Ben Okri loengut kuulates (Ööülikoolis) – tark-tark mees, aga miks ta mängib „valgete mängu“?

Neegrid ja valged on mõneti sarnased oma väljapoole ja materiaalsusele suunatud maailmavaate poolest. Eks sellepärast kipuvadki neegrid „mängima“ valgete maailma vahenditega ja samal mänguplatsil. Kollased, indiaanlased ja paljud muud mustad (Paapua-UusGinea nt) on aga sissepoole suunatud. See lõik siin on räige üldistus, aga tendentsina siiski olemas.

Vaimuhaiguste juurde tagasi. Skisofreenia. On öeldud olema intelligentsete inimeste haigus. Kuid olen ise ka pigem nõus sellega, et ei see IQst sõltu. Näide elust on mul ka võtta. Intelligentsed skisod võib-olla paistavad rohkem silma, jutt neil ehk huvitavam ja ei piirdu ainult naabritega, kes üksepraost gaasi lasevad. Ja veel intelligentsemad skisod (on ka vaimne intelligentsus olemas, see vast mõjutab siin kõige rohkem) suudavad oma haigust kontrollida, arstide abiga.

1900ndate keskpaiga antropoloogid on pidanud skisofreenia ja langetõve kombinatsiooni üsna tähtsaks eelduseks inimese šamaaniks saamisel. Skisofreenia diagnoosimise kriteeriumid olid tol ajal teistsugused ja skisode nime said hulgaliselt ka need, kes praegu käiksid lihtsalt mingi isiksusetüübi alla, oleks autistid või veel mingi muu haiguse, kõrvalekalde või veidrusega. Kuid mingi seos šamaanihaiguse ja šamaan olemise ning läänemaailmas vaimseteks häireteks nimetatava nähtuse vahel on olemas – seda vast ei eita keegi, eks? Läänemaailmas lükatakse see nähtus kui kahjulik, kõrvale; loodusrahvad on leidnud sellele muu väljundi. Võimalik, et nad polegi seda leidnud, vaid see on arenenud koos inimesega koos selle puu otsast alla tulles. Tänapäeval lihtsalt ei osata enam kasutada. See on omaette pikk teema.

Kui nüüd keegi küsib, kust on minu info pärit, siis viiteid anda ma hetkel ei saa, sest ma enam ei mäleta, kust, mida ja millal ma kõike kokku olen lugenud ja kuulAnud. Mul on lihtsalt patoloogiliselt lai silmaring. See võib jätta mulje teadmistest. Niiet olete hoiatatud.

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ichigo
Nõid

Postitusi: 463
Liitunud: May 2010
13-06-2018 19:24
Postitus: #129
RE: Psühhopaatia
(13-06-2018 12:46 )Mannu Kirjutas:  Loodusrahvastel (sõltumata nahavärvist) esineb psühhopaate küll. Kuid kogukonnas on mehhanismid nende kõrvaldamiseks või mahasurumiseks. Ühes neist raamatutest, mida ma siin teemas kuskil eespool refereerisin, oli toodud näide eskimote juurest. Kui keegi kogukonna liikmetest järjekindlalt käitus nii, et see kahjustas vähemaid või rohkemaid kaasinimesi, siis mingil hetkel juhtus temagagi „õnnetus“. Sellise kahjuri jaoks oli neil omakeelne termin ka olemas.

Muutuste aegadel on aga kogukondlikud toimemehhanismid lagunenud-lagunemas ja igasugu hälvikud saavad takistamatult tegutseda.
Kas sa äkki psühhopatiat ja psühhoosi segamini ei aja? Ma muidugi ei tea, missuguseid kahjureid nood eskimod nottisid, aga mis kogukondlikke toimemehhanisme puudutab, siis on need pigem ajas muutunud kui lagunenud. Segamatult ei saa tänapäeval tegutseda keegi. Isegi rahabossidel autokraatidel on omad kontrollimehhanismid ja ehkki nad palju siga teha võivad, ei sooviks juba rahuliku ööune hoidmiseks nende nahas olla. Seega keda lugeda hälvikuks, on kinni vaid vaataja positsioonis.
(13-06-2018 12:46 )Mannu Kirjutas:  Üks asi veel psühhopaatia juures. See on emotsionaalne intelligentsus, nii uskumatu kui see ka esmapilgul ei tundu. Tõeliselt hea manipulaator saab olla emotsionaalselt piisavalt intelligentne inimene. Psühhopaadi „töömaterjal“ on inimesed. KUI ta oma „materjali“ hästi tunneb, siis suudab ta neile palju haiget teha ja haigettegemisega hirmutades lõa otsas hoida.
Emotsionaslse intelligentsuse all mõeldakse üldjuhul mitte võimet emotsioonidega manipuleerida vaid todasama empaatiavõimet - tundemaailma küpsust. Korralikult arenenud emotsionaalsus tagab teadmise (sellest intelligentsus), mis ühtlasi välistab võimaluse laskuda nii madalale nagu teiste tunnetega manipuleerimine, kuna emotsionaalselt intelligentne inimene oskab tundeid väärtustada ega tee seetõttu midagi nii rumalat, mis teiste hinge kahjustamise tõttu kahjustab ka tema enda oma, ta teab seda. Intelligentsuse alla arvatakse pahatihti valdavalt kvantitatiivseid teadmisi (nö tsiteeritavad teadmised kui inventar, ka lai silmaring selles kontekstis) ent intelligents tegelikult on puhtalt kvalitatiivne, pigem võime kui õpitu tulemus, ehkki erinevate praktikatega arendatav kahtlemata.
(13-06-2018 12:46 )Mannu Kirjutas:  Natuke veel sellest „päris“ intelligentsusest, sellest, mida kõige esimesena ajaloos uurima hakati. Selles on esikohal pilukad, siis tulevad valged (see on piisavalt solvav sõna, nagu kartuli-idu, eks), siis muud mustad ja siis neegrid. Nii, aga enne kui siin helbekesed solvuma hakkavad, siis asi on selles, et IQ-test ongi koostatud nende oskuste ja mõtlemise tüübi uurimiseks, milles valged ongi väga tugevad. Mingitel väga teistel alustel koostatud test, koostatud näiteks neegrite poolt, mingite NENDE looduskeskkonnas väga vajalike oskuste määramiseks, siis oleks rasside pingerida hoopis teine. Niiet – iga rass on kujunenud elama oma koduses loodus- ja kultuurilises keskkonnas. Ja mul on lausa kahju kuulata, et miks peab must mees „võistlema“ mingis valgete valitud „spordialal“ kui tal on OMA palju tugevamad küljed looduse poolt antud, tema koduse põlise kultuuri ja suguvõsa poolt. See kahjutunne teadvustus mul Nigeeria ? luuletaja Ben Okri loengut kuulates (Ööülikoolis) – tark-tark mees, aga miks ta mängib „valgete mängu“?

Neegrid ja valged on mõneti sarnased oma väljapoole ja materiaalsusele suunatud maailmavaate poolest. Eks sellepärast kipuvadki neegrid „mängima“ valgete maailma vahenditega ja samal mänguplatsil. Kollased, indiaanlased ja paljud muud mustad (Paapua-UusGinea nt) on aga sissepoole suunatud. See lõik siin on räige üldistus, aga tendentsina siiski olemas.
See on tõesti räige üldistus. Juba ainuüksi sõna "pilukad". Aasia rahvaste hulgas on ilmselt rohkem erinevaid "tõuge" oma erinevate maailmakäsitlustega kui kogu ülejäänud maailmas kokku, ent eks kaugelt vaadates seda ongi raske mõista.
See, et ühes piirkonnas koostatud test teistsugusele samaselt ei kehti, mitte ei tõenda rassilist seotust keskkonnaga, vaid komplitseerib nö rahvaste rännet - siin on oluline sisuline erinevus ja loogikaviga oleks väita, et kehtestatud reeglid ühel mänguplatsil tõendavad, et teise mänguplatsi asukad on määratud püsima on kastis. Seda võivad tõendada küll teistsugused asjad, nt geneetilised näitajad kliimaga kohanemisel vms, mis on samas ka muutuvad, kuivõrd rahvaste ränne on toimunud aastatuandeid ja ehk vaid nahavärvi hele-tumedusskasla põhjal umbkaudu tänast inimest rassiga määrata saab, kuid 100 protsendiliselt puhas rassiesindaja on tõesti haruldus. Miks neegrid valgete mängu tahavad mängida, tuleneb vast rohkem valgete domineerimisest planeedil. Pikka aega on kogu maailma asjad valgete reeglite järgi käima pidanud. Nüüd on Hiina seda üle võtmas, küllap siis tahavad nende mängu mängida Laugh
(13-06-2018 12:46 )Mannu Kirjutas:  Vaimuhaiguste juurde tagasi. Skisofreenia. On öeldud olema intelligentsete inimeste haigus. Kuid olen ise ka pigem nõus sellega, et ei see IQst sõltu. Näide elust on mul ka võtta. Intelligentsed skisod võib-olla paistavad rohkem silma, jutt neil ehk huvitavam ja ei piirdu ainult naabritega, kes üksepraost gaasi lasevad. Ja veel intelligentsemad skisod (on ka vaimne intelligentsus olemas, see vast mõjutab siin kõige rohkem) suudavad oma haigust kontrollida, arstide abiga.

1900ndate keskpaiga antropoloogid on pidanud skisofreenia ja langetõve kombinatsiooni üsna tähtsaks eelduseks inimese šamaaniks saamisel. Skisofreenia diagnoosimise kriteeriumid olid tol ajal teistsugused ja skisode nime said hulgaliselt ka need, kes praegu käiksid lihtsalt mingi isiksusetüübi alla, oleks autistid või veel mingi muu haiguse, kõrvalekalde või veidrusega. Kuid mingi seos šamaanihaiguse ja šamaan olemise ning läänemaailmas vaimseteks häireteks nimetatava nähtuse vahel on olemas – seda vast ei eita keegi, eks? Läänemaailmas lükatakse see nähtus kui kahjulik, kõrvale; loodusrahvad on leidnud sellele muu väljundi. Võimalik, et nad polegi seda leidnud, vaid see on arenenud koos inimesega koos selle puu otsast alla tulles. Tänapäeval lihtsalt ei osata enam kasutada. See on omaette pikk teema.
Nagu mainisin, hälbelisus sõltub vaataja positsioonist. Mis valgele mehele hälve, seda indiaanlane oskas kasutada. Kahjuks punane rass on maailmavalitsemisetungis olnud kõige vähem ambitsioonikas, mis ei tähenda, et on arukas neist üle sõita või et neilt midagi õppida poleks või ei oleks tore nendega koos eksisteerida või ei oleks valgele mehele endale suur kaotus, kui neid enam pole. Antropoloogid ongi intelligentsemad inimesed.
(13-06-2018 12:46 )Mannu Kirjutas:  Kui nüüd keegi küsib, kust on minu info pärit, siis viiteid anda ma hetkel ei saa, sest ma enam ei mäleta, kust, mida ja millal ma kõike kokku olen lugenud ja kuulAnud. Mul on lihtsalt patoloogiliselt lai silmaring. See võib jätta mulje teadmistest. Niiet olete hoiatatud.

Eks ta ole, teadmised pole mingi meelakkumine, et mäletaks, mis kust kogutud Smile Mul on jälle väsitavalt terav tõetaju, pole seegi kergem, niiet vaielda võib, aga ega sügavat mõtet ei ole Laugh

Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lorenz
Veteran

Postitusi: 851
Liitunud: Feb 2011
13-06-2018 21:14
Postitus: #130
RE: Psühhopaatia
Mõnda aega tagasi sai ühes teaduseteemalises jutukas käidud ja maailmainimestega asju arutatud. Ühel hetkel sadas sinna sisse üks matemaatika teadmistega inimene. Rääkis endast, et on naisterahvas californiast ja omab matemaatikaalast haridust. Kasutajanimi oli vist Tracy, midagi selle kõlaga vähemal. See sai kohe ilmsiks, et matemaatikat tunneb ta väga hästi ja ülejäänud rahvas, sh mina, sai targemaks niimõnegi koha pealt. Ühe teise jutustajaga tekkis neil vaidlus statistika ja tõenäosusteooria valdkondade erinevusest ja lausa põnev oli seda jälgida.
Järgnevatel päevadel hakkas Tracy aga ilmutama imelikke käitumisjooni. Kõigepealt tegi ta teatavaks, et põeb aidsi ja käib keemiaravil. Kurtis eluisu puudumise üle ja hakkas siis postitama youtube linke kõrgelt akendest allakukuvatest iniemstest. Jajah, youtubes on küllatki räigeid videosid üleval. Üks endine NASA töötaja jagas siis oma teadmisi ajaloost: keskajal nimetati vastumeelsete inimeste aknast välja viskamsit defenestratsiooniks. Ise aknast välja hüppamione oleks siis kirjeldatav autodefenestratsioonina ...
Nalja aga kauaks polnud, Tracy muutus mõne erimeelsust ilmutava kasutaja suhtes väga õelaks. Kui autoriteetsemad jutustajad teda korrale kutsusid, oli reaktsioon enam-vähem selline: andke andeks, mul on diagnoositud vaimne haigus, APD. Järgnevatel päevadel muutus Tracy veel õelamaks ja mingil hetkel vabandas jälle ja jälle vanemate olijate ees ennast välja.
Sattusin vahel vaatama ka sama jutuka teist tuba ja seal juhtusin korra nägema küllatki võigast ja jõhkrat keelekasutust Tracy poolt. Asi läks sinnamaale, et teisi lubati erinevatel graafilistel viisidel ära tappa. Kainemate inimeste seas tekkis seejärel arutlus, et kas Tracy on tegelikult naisterahvas. Tracy seepeale rääkis, kuidas ta oma õe prostituudiks oli meelitanud ja palju see talle sisse on toonud. Kuidas ta ise eskortteenustega raha teenib. Kuidas ta ikka oma õe elu on ära rikkunud ... hmm, kui kahju ... nojah, midaiganes, vahet pole. Siis juba rahuliku tooniga ja isegi omamoodi eneseirooniliselt: heheee, selline tegelane olen, kas saate aru?

Järgnevatel päevadel Tracyt teaduschatis jälgides tekkis küll selline tunne, et tal on mingid oma impulsid, mllele ta allub. Ta nagu ei mõistnuks seejuures üldse, et see teistele kuidagi imelik tundub, isegi kui need impulsid väga räigeks kiskusid. Mingil hetkel sai ta aru, et on teiste reaktsioon on vaenulik, kelle arvamus talle korda läks, ning palus andeks. Siis üritas ta tugineda teiste haletsusele: mul on ju nii raske, ma ei kontrolli ennast ja kas te siis tõesti ei mõista mind? Siis jäi tekkis mul aga iga kord tunne, et tegelikult ta ei saanud üldse aru, mida ta valesti on teinud, ja et teda ei huvita see ka. Ta lihtsalt ei tahtnud, et teda välja heidetakse, ning kuna vabandamine ja andeks palumine on inimeste viis ennast grupis hoida, siis tuleb vabandada ja andeks paluda. Nii mulle vähemalt tundus siis.

Kõige kummastavam oli loo juures ehk isegi see, et Tracy kõrges intelligentsuses kahelda ei sanud. Tema mõtlemine polnud ka üldse selline kuiv ja kistastele tähendustele tuginev. Ühe huvina ilmutas ta uudishimu tõenäosusteooria ja kvantmehhaanika ühenduspunkti vastu ja oli selgelt näha, et ta mõistab nüansse matemaatikas ja füüsikas. Kuidas ühest mõistest saadakse matemaatikas aru üht moodi ja füüsikas teisiti. Kuidas isegi füüsika tugineb erinevatele maailmakirjeldustele, raamistikele. Temaga ei olnud sellsit probleemi, nagu mõne vähem haritud jutustajaga, et inimene on selgeks õppinud ühe mõttemalli ja mõõdab kõiki perobleeme selle malliga. Ta polnud vaid fakte pähe tuupinud, ta mõistis seda, millest ta räägib. Vähemalt mis puudutas matemaatikat ja füüsikat, muus osas oli ta ... tulnukas teislt planeedilt.

Kogu see lugu ei pruugi aga muidugi midagi tähendada, sest lõpuks jõudsin ma järeldusele, et mitte ühtegi väidet Tracy isiku kohta ei saa tõena võtta. Võib-olla oli tegemsit psühhopaadiga, võib-olla mingi teise veidra vaimuhaigusega. Mis oli tema juures tõde ja mis vale, mida ta käigu pealt välja mõtles, seda lihtsalt jutu järgi hinnata ei saa. Hinnata sai vaid seda: midagi oli seal väga valesti.
(selle postituse viimane muutmine: 13-06-2018 21:18 Lorenz.)

Seoses pingelise eelarvega on valgus tunneli lõpus ajutiselt töökorrast väljas
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Temimoor Eemal
tume

Postitusi: 1,296
Liitunud: May 2008
13-06-2018 21:31
Postitus: #131
RE: Psühhopaatia
Välismaal on popp selline mõiste "catfish" - lure (someone) into a relationship by adopting a fictional online persona.
"he was being catfished by a cruel prankster". Selliste puhul kindlasti kupli all pole kõik korras aga lolliks nüüd ka nimetada ei saa.

Kõrgemal intelligentsil on vaja meelelahutust, kaunis üksildane on seal "kuskil" olla wink

Kõik inimesed usuvad, et seal kus lõpeb nende silmaring, asub ka maailma äär - Arthur Schopenhauer.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ichigo
Nõid

Postitusi: 463
Liitunud: May 2010
13-06-2018 22:58
Postitus: #132
RE: Psühhopaatia
APD peaks vist eestikeeli sotsiopaati tähistama? Või täpsemalt https://et.m.wikipedia.org/wiki/Antisots...iksushäire
nimest võiks järeldada, et tegemist omamoodi vastureaktsiooniga ühiskonnale (kõigi selle normide-reeglite-kokkulepetega)... kõik lihtsalt ei kohane... kui intelligents on suuresti võime eri tingimusis kohaneda ja paljud sotsiopaadid oma alal samas üliandekad, ehk ei ole se intelligents ühtlaselt jaotunud, antud juhul kõik paremas poolkeras ja emotsionaalne on välja arenemata...

Sellega seoses remark, et diagnoosimisega mõni ylemäära hoogu ei läheks - kujunemata isiksuse emotsionaalne ebaküpsus võib samuti maniakaalse mulje jätta aga erinevalt isiksusehäirest saab sellest arenedes välja kasvada

Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lorenz
Veteran

Postitusi: 851
Liitunud: Feb 2011
13-06-2018 23:33
Postitus: #133
RE: Psühhopaatia
Minu teada pole psühhopaatia ametlikult tunnistatud kliiniline diagnoos. Seega ei saa psühhiaater sellist diagnoosi ka panna. Diagnoosida saab samas näiteks APD, mis on mõnel juhul väga sarnane psühhopaatiaga. Psühhopaadi diagnoosi saabki seega panna vaid mitteametlikult. Kuigi see praktika pidavat olema muutumas ja kuidagi mitteformaalselt saavad psühhiaatrid psühhopaate klassifitseerida. Ma võin siin millegiga puusse ka panna, pole asjatundja ... ja eks see erineb riigiti ka ilmselt.


Ja see catfishimine ... endale keemiaravi saava aidsihaige persona loomine ei tundu eriti hästi toetavat suhte otsimise eesmärki Sick
(selle postituse viimane muutmine: 13-06-2018 23:45 Lorenz.)

Seoses pingelise eelarvega on valgus tunneli lõpus ajutiselt töökorrast väljas
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

Postitusi: 1,145
Liitunud: Dec 2015
14-06-2018 05:47
Postitus: #134
RE: Psühhopaatia
(13-06-2018 23:33 )Lorenz Kirjutas:  Minu teada pole psühhopaatia ametlikult tunnistatud kliiniline diagnoos. Seega ei saa psühhiaater sellist diagnoosi ka panna. Diagnoosida saab samas näiteks APD, mis on mõnel juhul väga sarnane psühhopaatiaga. Psühhopaadi diagnoosi saabki seega panna vaid mitteametlikult. Kuigi see praktika pidavat olema muutumas ja kuidagi mitteformaalselt saavad psühhiaatrid psühhopaate klassifitseerida. Ma võin siin millegiga puusse ka panna, pole asjatundja ... ja eks see erineb riigiti ka ilmselt.


Ja see catfishimine ... endale keemiaravi saava aidsihaige persona loomine ei tundu eriti hästi toetavat suhte otsimise eesmärki Sick
Kas ei tundu, et "lääneliku tsivilisatsiooni" arenguga kõikvõimalikud isiksuse hälbed suurenevad? Ühesõnaga järgneval põlvkonnal on neid rohkem kui eelmisel? Ja tekivad uued häired millele tuleb alles nime otsida. Isiksuse häiretega inimene kui ta ei ole kõrgel positsioonil ei saa tekitada ühiskonnas sellisel määral ebakõlasid ja halba kui see kes on "positsiooni" saavutanud. Kõige aluseks aga on liiga suur EGO, see on peamine?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Veteran

Postitusi: 1,685
Liitunud: Oct 2016
14-06-2018 06:44
Postitus: #135
RE: Psühhopaatia
Seletus on lihtne- teadmiste avardudes suureneb oskus kõrvalkaldeid diagnoosida. Analoogselt näiteks erinevate vähivormidega- kui vanasti inimene lihtsalt suri, lahkamist ei toimunud ning surma põhjus jäi teadmata, siis täna diagnoositakse vähk ja ravitakse seda vähem või rohkem edukalt. Mis mõistagi võimaldab omakorda teatud seltskonnal kõvasti lokku lüüa teemal, kuidas veel saada- sada viiskümmend aastat tagasi polevat vähki ülepea eksisteerinud. Eksisteeris ikka, võimalik, et pisut vähem, aga me lihtsalt ei oma tollase aja kohta sellist statistikat kui täna
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tyto Alba
Veteran

Postitusi: 1,624
Liitunud: Aug 2016
14-06-2018 07:15
Postitus: #136
RE: Psühhopaatia
Mõnedel on lihtsalt kombeks sildistada asju - saab majandada ja tekitades hirmu ka kontrollida isikut ja isikuid.
Kas on tegu "kalletega" või lihtsalt inimkäitumise omapäradega milledega tuleb arvestada!?
Aga mida ei ole tarvis lahterdada ega diagnoosida - eriti ravida - veel vähem keemiaga...

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Temimoor Eemal
tume

Postitusi: 1,296
Liitunud: May 2008
14-06-2018 07:59
Postitus: #137
RE: Psühhopaatia
(13-06-2018 23:33 )Lorenz Kirjutas:  
Ja see catfishimine ... endale keemiaravi saava aidsihaige persona loomine ei tundu eriti hästi toetavat suhte otsimise eesmärki Sick

Ma ei tea kas aidsi üldse keemiaga ravitakse aga suhteid ei otsita alati läbi lipitsemise ja meeldidatahtmise. Pealegi ei ole sotsiopaadid mingid suhtehoidjad. Suhte saavutas ta teiega juba siis kui oma kõrgeltarenenud matemaatilisi teadmisi esitles Laugh Edasi juba jooksutas ta teie juhet endale rõõmuks ja nautis teie reaktsioone.

Kõik inimesed usuvad, et seal kus lõpeb nende silmaring, asub ka maailma äär - Arthur Schopenhauer.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ichigo
Nõid

Postitusi: 463
Liitunud: May 2010
14-06-2018 10:00
Postitus: #138
RE: Psühhopaatia
(13-06-2018 23:33 )Lorenz Kirjutas:  Minu teada pole psühhopaatia ametlikult tunnistatud kliiniline diagnoos. Seega ei saa psühhiaater sellist diagnoosi ka panna. Diagnoosida saab samas näiteks APD, mis on mõnel juhul väga sarnane psühhopaatiaga. Psühhopaadi diagnoosi saabki seega panna vaid mitteametlikult. Kuigi see praktika pidavat olema muutumas ja kuidagi mitteformaalselt saavad psühhiaatrid psühhopaate klassifitseerida. Ma võin siin millegiga puusse ka panna, pole asjatundja ... ja eks see erineb riigiti ka ilmselt.


Ja see catfishimine ... endale keemiaravi saava aidsihaige persona loomine ei tundu eriti hästi toetavat suhte otsimise eesmärki Sick

See on siis ebamõistlik, kui oled kaine ja maine ja tasakaalukas nagu Lorenz. Haletsuse kerjamine on suhete loomise levinud trend küll, eks sellelegi võib isiksusehäire sildi ja peenema diagnoosi leiutada, kui keskealine mees otsib emakuju või keskealine naine seda pakub.

Diagnoosimise vajaduse ilmselt tingib ka nõudlus - tänapäeval mitte ei tule hädasid juurde, nagu neile nõudjatele meeldib väita, vaid muutused on kiiremad ja rohkem nähtaval - teisalt juba küllalt ülepea kasvanud reglementeerimisvajadus nõuab erinevate ilmingute võimalikult ühest klassifitseerimist, mis on alati libe tee.
Kas psühhopaatia mõiste valdavalt mitte kohtumeditsiinis pole kanda kinnitanud, seal peab kõik olema tõenduspõhine, kohati enamgi kui meditsiinis...

Targem on nii psühholoogiamõisteid kui diagnoose käsitleda kui erialasisest keelt, mille eesmärk on vastavate spetsialistide selgem üksteisemõistmine ja mis on kindlasti muutumises koos nende erialade arenemisega. Teisalt onu Heinosid, kes, olemata ise pädevad, ent armastavad kõiksugu teadusterminitega zhongleerida, peaks kindlasti jälgima kriitiliselt just selle kohapealt, mis on nende ohtra jutu eesmärk - kuhu see enamasti tüürib - ja kui see on rohkemate või vähemate inimeste suhtes destruktiivne, on ilmselgelt tegemist "paha kärbsega" - pakun, et eskimod mingit sarnast nime ka oma hälvikutele andsid Laugh
(14-06-2018 09:22 )I'll be back Kirjutas:  
Tsitaat:Ma ei tea kas aidsi üldse keemiaga ravitakse...

Millega siis? Kirurgia või hüpnoosiga?? Iga manustatav ravim on keemia.
Chemotherapy - keemiaravi. Spetsiifiline. Mitte otseselt aidsi jaoks, aga ilmselt selle immuunpuudulikkusest tekkinid tüsistuse korral vast pole välistatud.
(selle postituse viimane muutmine: 14-06-2018 10:02 Ichigo.)

Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
14-06-2018 10:03
Postitus: #139
RE: Psühhopaatia
Kuidas mees- ja naispsühhopaat erinevad ja miks viimast võib olla raskem tuvastada

Psühhopaatia-diagnoosi määramiseks sobiv vahend on Robert Hare’i 2003. aastal välja töötatud redigeeritud kontrollnimekiri psühhopaatia tuvastamiseks (ingl PCL-R; Psychopathy Checklist – Revised).

http://forte.delfi.ee/news/maa/kuidas-me...uudised%29
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lokster
Veteran

Postitusi: 790
Liitunud: Mar 2019
04-12-2019 16:49
Postitus: #140
RE: Psühhopaatia
Panen siia kuna sobib ja ise ka imestan ,miks üldse teen seda.
Empaatia.
Inforuumis on üsna tihedalt asutud võistlema teemal ,kes ikka parem ,hoolivam ,kaastundlikum ja õigem selles on. Ja korduvalt püütakse omistada ,,õiget,, hoolimist enda leeri. Ei ma ei hakka siin üle vastandama teatud egregori hoolivusest versus liberastiat. Mõlemad äärmused omistavad nagunii seda ,,empaatiat,, endale. Täpselt nagu moslem ja kristlane vastanadavad oma jumalat oma radikaalsuses - nii ka inimesed on kas ühel pool või teisel pool leeris. Keskel püsimine on aga ususõnaga maha tõmmatud.

Olgu siis teema samuti punastes äärmustes. Hoidun poliitikast ning ei hakka liialt vehkima liberaaltolerastia ääremaadel. Miks on lükatud üks pool justkui punaroheterroristiks ? Sest see ohustab ressursside tarbimist, majandust.......rahuolevat mugavust ja turvalisust, seda teha. Tuletan meelde, jutt käib skaala punastes otstes ning mingiks erakonna jamaks pole mul isu minna. Ühiskond ja ,,aborigeen,, on alati ja kõikjal olnud vastuolus. Pole see üldse ainult eesti või euroopa teema. Seega selleni ei lasku kah.

Oi kui laialt on hakanud ühiskonnas pead tõstma selle õigustamseks igasugu liidrite seadused ja reeglid. ÜK liidrid on ühtäkki väga ,,õigest,, hoolijad ja head nende sõnul. Toon välja äärmusliku kuvandi siis esmalt sellelt poolt. Empaatiale on andnud selgituse aga mõlemad ,,poolused,,.

ÜK poolne selgitus on levinud domineerima ja on loomulik ,et ka hariduse ja kultuuri sees on see määravaks kehtestatud. Vastaspool vaiki sunnitud. Nt. ,,puukallistaja,, näited meedias. See et sinna kleebitakse ka muu ÜK-d ,,ohustav,, vähemus kukile , on juba ÜK enda valik. Nii ta seobki maast ja loodusest hoolimise ( või nendest hoolivad inimesed ) kokku igasugu mittestandartsete nähtustega kui vähemustega ???? Selline on kord ühiskonna omadus -peksta mitteformaale. Ei ma ei hakka ,,õigustama,, siin mingit ,,poolt,,. Ma püüan vaid selgitada ,kus asub tasakaalu punkt. Kõik ühiskonda uuendavad isemõtlejad ,kes on ka ühiskonna tõstnud......... on oma elu ajal samuti olnud tagakiusatud. Mässajad - teisitinägijad. Samas on ju ühiskonna aluseks olnud religooni sees täitsa mõlemipidine empaatia olnud esindatud ja kõik usundid omal ajal üsna sõbralikult olnud ,,sallivad,, kuid.......

Ühiskonna selgitus empaatiast -
See on valikuline kaasatundmine omadele. Vat sellega ongi kõik radikaalsus ära öeldud. Teisisõnu on see empaatia täielik puudumine. Tuletage meelde Kaget. Tema iidol rõhutas ,et inimkonna aluseks on vajalik kaastunne ehk empaatia. Kagel seda polnud aga ta püüdis mõistma ja sõnastama hakata -seda TEISTE kirjelduste kaudu. Püüdis endas avada ja kasvatada seda. Jätke meelde just see -TEISTE kaudu. Teiste kirjelduste analüüs- tõlgendus on aluseks ÜK reeglistikule. S.t. empaatliste inimeste olemus läbi ,,kasuliku,, koifitsiendi.
Selgitaks siis kah sellist empaatiat. Noh - valge kristlik mees on hädas - käivitubki,, valikuline,, arvamus empaatiast. Lihtsõnadega kogukonna liige e. karjaliige on hädas. See on ju karjale kasulik ja vajalik osa. Käivitub reaktsioon -abi. Lisame siia juurde ,et ka mõiste ,,kaastunne,, on olemas nii ühelt poolusest selgitatuna kui teiselt poolt. ÜK poolne selgitus on ülehaletsemine. Valikuline haletsus. Olemuselt loomakarjalik - üks liige vähem- kari kohe nõrgem. See on kahjulik. Kummaline on aga see ,et nii vastanduks ju kristlik ÜK oma kaastunde ,,raamatuga,, sellele.
Päris mitu arvamusliidrikest ongi selle skaalaotsa empaatiat nii selgitanud - empaatia käivitub vaid OMA suhtes. ,,Vastaspoole,, sama seis on aga positiivne nähtus. Pööratud haletsus. Surnud moslem ei tekita kaastunnet. Teisisõnu rakendub siin mitte empaatia vaid konkurents kui kiskjalik kari. Mida muhvi on asja lõvil tiigrist- kui näide tuua.

Olemuselt on see kõik empaatia vastand ( eks püüdke neile selgitada). Ütleme see on psühhopaatia . Nartsissism on selle näide ( liidriks olemine ÜK-s ). N.b. Ma räägin ikka veel äärmustest.
Nii ongi selle seadustiku alusel kõik vaenlaseks ja mitte haletsusväärseks pooleks kõik, MIS POLE ühiskond ja kõik see MIS OHUSTAB seda. Ja sinna e. ulatu ega peagi ulatuma haletsus -kaastunne. Kui veel keegi kahtleb ,et ÜK aluseks on religioon, siis meenutame ,,tõeraamatut,, ja sellele rajatud kultuuri, haridust, teadust ja muud. Piibel ütleb - vaid ,,äravalitud,, inimene on elus, omab hinge ning kannab vaimu. Loomulikult pole nii ÜK jaoks puul hinge, loomas vaimu ega pärismaalases ,,õiget,, ELU-jumalikust.

Noja nüüd siis teine äärmus. Empaatia teine skaala ots. Ultraempaatia. Sotsiopaatia. Ta ei sobi ühiskonda kuna erineb. Samuti on tal raskusi selles püsida kuna ta ei suuda taluda vastandäärmust. Talle on elu seal ,,valulik,, kuna teine äärmus ei koge ise kastunnet tema poolsest mättast. ÜK on hoolimatu. Empaat sööb pigem porksi kuna selle ,,valu,, on kergem taluda kui sööb looma ,kelle valu ta teab. Ja teab ta seda ENDAS.

Empaatia olemus ei ole kunagi mõistuses e. peas. Mõistuspõhine ÜK seda ei mõista. Tundepõhine empaat ei talu seda. Mõistus versus tunne. Mehelik versus naiselik. Empaatia on sensitiivsus ehk tundlikus -tundmine. Tuntakse teise elamist ja ka nt. valu enda sees. Vahet polegi ,kas ta asetub kellegi sisse või asetab kedagi endasse. Ja siin on skaalal lõputu hulk punkte. Keegi on empaatiline inimese suhtes......keegi ei suuda taluda langeva puu ,,valu,,. Teisalt on simmantüüpi laulupeod ja kogunemised postiivsena neile ,,valurahaks,,. Üheslaulmine ja üheshingamine kui vabaduse tooja oli kah kahte ,,tüüpi,, kuid vilju maitseb nüüd vaid üks pool.

Olgu siis näiteks näide muslimist ,kes hetk tagasi tahtis lasteaeda õhkida aga miskit läks nihu ja ainult detonaator lõhkes ja suguelundid koos sooltega lendasid murule. Oigab ja röögib pikali maas. Tema ligi jooksevad psühhopaat ja ultraempaat ( olgu siis valged kristlikud eurooplased , noh nt. rootslased).

Paari sekundi pärast põgeneb empaat sealt kuna ta ei suudaks nagunii aidata aga surija valu on talumatu. Kaastunne temal on just samastumises ,mida ei SAA välja lülitada. Tema puhul peaks kasutama sõna seestunne. Sensitiivtüüpi nõiad teavad ,millest ma räägin. Tema puhul oleks ,,haletsus,, soov aidata ,et valu allikas lakkaks. Samariitlane- halastaja õde. Religioonides on seda piisavalt ja ka manitsusi seda kasvatada kuid.... mitteempaat ei mõista seda ,mida ise ei koge.
Nii. Mida teeb psühho tüüp? Temal ei kisu soolikad sees valust krussi. Tal pole üldse emotsioone, tundeid. Tal on ainult analüütiline mõtlemine. No ja mõõdabki nii asju. ,,Hm, pole oma , see rõõmustab kuna üks konkurent vähem -vaenlane pole ju oma,,. Pole kasulik tema karjale. Vastupidi. Tema ,,kaastunne,, ongi tõlgendus -kasulik ja kahjulik. Vajalik ja ebavajalik. Tema haletsus on parimal juhul säärane - kurat kui ilge haav , kui see oleks OMA, küll oleks jama, peab ju asenduse leidma muidu kari nõrgeneb ( oleneb surnud liikme ühiskonna rollist e. kasuosast).

Ja lõpuks ( küllap täiendan jooksvalt teemat takkajärgi veel ehk ) rohepuna liberastiast. Empaatia kui tõrjutu ühte patta sattumine igasugu muude ,,vähemustega,, pole tema valik. Vastupidi. Ta distantseeriks kõigist ,kellest kandub ,,valulikke,, foone. Kui ta nt. pole ise ,,vikerkaare,, lapsuke ,siis tal on täiesti suva neist. Kui ühiskond surub aga nad koos kuhugi nurka kokku ,siis on loomulik ,et ta tunneb ........kiviga pihta saanud tänavakoera valu, karjuvaid ja ahastavaid emotsioone......kõigilt ,kes tema läheduses. Ultraempaat ei talukski sellist seltskonda .......ega liituks ise iial aga.......skaalalal on palju punkte ja valikud on kõigil ,kes millisel ideoloogial asetseb.
ÜK elimineerib võõraid ja vaenlasi ( ei sobitu karja) - vastandpool püüab ,,elukeskonda,, muuta talutavaks. Et kui ta peab olema ÜK-s siis ka temale vastuvõetavatel tingimustel. Piltlikult - valib eramaja puude vahele, mitte korrusmajja. Olude sunnil tapamaja naabrusse ei sunniks mitte keegi elama asuma. Ük jaoks on selline indiviid sobimatu. Halb leerisõdalane, nõrk karjaliige ,,toitumisel,, jne.

Üldjoontes on võimalik enamusel kahandada liigset empaatiat keskme suunas kuna see on äärmustes elu kustutav ja tappev. Ja on võimalik empaatiata avada ja kasvatada kuna selle äärmus suretab elu ,,keskonna,, välja. Ühiskonnas ehk linlikus ,,karjas,,........eks ise hinnake kas aborigeen-mets ja majandusmees on tasakaalus täna. See et on kasvanud ,,njueidz headuse ja positiivsuse ja eiteamis armastuse,, laine -on tagajärg. Põhjus oli see ,mis sellele eelnes. See ,et kasvab ületundlev äärmusveganlus või ultrahooliv tolerastia - ikka sama. See on vastalainetus kui tagajärg. Kasvab see ,mida on pikalt ja seni alatähtsustatud ja selle arvelt , mida on kasvatatud. Ja see kõik kasvab veel ja nuumatakse mõlemad leerid rammusaks. Kas ka siinne lugeja soovib seda oma perele ja maale.......... Ei saa tappa ,,vaenlast,, kui üks osapool veel on ,,elus,,. samuti ei saa tappa ,,saadanaid,, kui tahetakse ,et ,,jumalad,, elus püsiks. Kusagil võiks teha järeleandmise. Seda suudab ,,tugevam,,. Seni aga kuni sunnitakse järele andma nõrgemat või ,,vähemust,, -see vaid kasvab. Omal moel. Paisub ja tuleb sinna kuhu ,,mahub,,.
(selle postituse viimane muutmine: 04-12-2019 17:02 Lokster.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lokster
Veteran

Postitusi: 790
Liitunud: Mar 2019
05-12-2019 13:03
Postitus: #141
RE: Psühhopaatia
Kukr -nutinpõialdele lisan siis kergema vahepala. Näide empaatiast ,mis ei lähe kokku ÜK definitsiooniga. Jah, ka meestel on piimanäärmed vahel käivitunud. Jah mõni nõid sureb surma uurides kah päriselt endas jne. https://www.scientificamerican.com/artic...experienc/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lokster
Veteran

Postitusi: 790
Liitunud: Mar 2019
15-01-2020 07:10
Postitus: #142
RE: Psühhopaatia
Jälle ja jälle on hala kuulda ,kuidas vampiiridest nartsissistid imevad energiat. Ohvrirolli armastatakse nii väga ,et minnakse ja toidetakse end ise kellegile sisse. Nartsissist muutub psühhopaadiks hetkel ,mil ta taipab kuidas toitu hankida. Kui enamusele tundub vampirism millegi ,,negatiivsena,, , siis nii minnkasegi ,,meeldivate,, toitujate võrku ise. Ja seal sünnib saan -annan sõltuvussuhe. See kehtib kogu karjavaimu ulatuses inimkonnas. Nt. tihub superstaarist laulja laval tänupisaraid nutta fännide ees. Fänn saab temalt taevase laksu. Laulja aga saab fännide energia pluss kuulsuse, raha jne. See ei takista muidugi staari limusiini akna vahelt jalaga näkku virutata liigagarale fännile ,kes ,,valel,, ajal autogrammi nurub.

Et teema ikka ja jälle tõuseb, siis paljud ikka veel keelduvad endale tunnistamast ,et ise ollakse selles ka süüdi. Sõltuvussuhe on liiga magus. Nii otsitakse vastastikku sisutäidet. Seda mida endas ei suudeta produtseerida.
Hea abiline -peegel.
On vaid kaks sõna , mille taipamisest piisab. Eneseimetlus ja enesetunnustus.
Enesetunnustus on oma enda sisepeegli täituvus. Endasiseselt täidetakse tühimikud. Seega ei vajata LISAKS välisest sellele toidet. Selline indiviid võib minna rahumeeli nt. mägedesse üksi matkama. Ta põhimõtteliselt armastab end ja saab endaga ,,hästi läbi,,. Talle pole karjakuuluvus eluliselt vajalik. Kogu toide ja küte saab rahuldatud endas iseseisvalt.

Eneseimetlus on täpselt vastupidi. Armastus vajab alati partnerit. Tähelepanu fookus ei ,,eksi,, kunagi enda sisepeeglile. Põhimõtteliselt sellised ongi oma vaimust ja tunnetest ära lõigatud. Kogu fookus asub vaid ego välises jälgimises. Keskendutakse vaid välisele,, peeglile,,. Selline inimene vajab kõike välist ,et end tunda, näha, tajuda jne. Välise maailma peegeldus tundub talle ,,minana,,.
Kõik suhted inimeste lõikes saavad funktsioneeerida vaid karjas viibides. Iga liige on toiduks, pakkudes vastutasuna mingit ,,teenust,,.
Loomulikult hakkab enesimetleja otsima tõhusamaid viise toitumiseks. Negatiivne kiskjalik võrk ei ole stabiilne toitumisviis. Ja pealegi on positiivne ,,magusam,, toit. Nii lähebki käiku ,,meeldivus,,. Ega asjata pole suurimate psühhode ,,tänavakuvand,, superpositiivne. ,, Issand kui viisakas ja meeldiv inimene,, on tihti suurimate maniakkide takkajärgi iseloomustus.

Ikka ja jälle on parimaks indikaatoriks sotsmeedia. Kõige suuremateks kurtjateks on aga just narts.-de üle neil ,kes ise ei suuda end ,,täita,, sisemiselt. Nad käivad ja kurdavad alalõpmata kõigile oma häda. Ning nii hangivad ka toitu oma egole. Ja naljakas, lohutuse leiavad nad just suurimate narts.-de endi käest.

,,Sarnased,, kogunevad sarnaste karja. Sõltuvus üksteisest enam ringist välja ei lase. See ei peagi olema ülisuuruses ,,särav riigipea,, keda alandlikult jumaldada. Asi jõuab alati sinna - karjajuhid. Kui kuidagi asju kitsamaks ajada- liider on alati teistest toituja. See kohustab teda ka vastu midagi andma. On see turvalisus või hea enesetunne või muu.

Nii jõuabki ringiga sotsmeedia gurudeni. Tunnustatud alfadeni ,kes oskavad hingele ,, pai,, teha. No ju siis on kõik õige ja iga osapool vääribki teineteist. Miks on aga vaja haliseda ohvriksolemise üle? Küllap seepärast ,et ei suudeta lihtsalt sisemise ja välimise piire mõista. Veel vähem vastastiku peegeldumise neeldumist. Kui üks ,,pool,, hakkab domineerima- jääb teine pool nälga.

Eks näited ole rammusamad ikka selle järgi ,palju omab üks guru jüngreid. Õigemini -palju ta on suutnud oma mulli e. egregori neid siduda.

Mida ,,positiivsem, sõbralikum, valguslikum, meeldivam,, on tootemüük ,seda rahulolevamad on tema jüngrid.

Nii toodab üks edukas sotsmeedia guru iga päev hulgem nunnumeeme, ilutseb oma luulelise sõnaseadega ( reeglina on see oma sõnailu imetluse kõrgvorm ) ja muidugi toodab meeletult selfisid. SEE on väga OLULINE kuna tähelepanu energia peab jõudma just temani. Igasugune kõrgfilosoofia või luules ilutsemine on alati loodud ju massidele. Keegi ju ei toodaks sahtlisse ega võtaks seda matkale kaasa ,et lõkkevalgel lugeda endale. Toodangut tarbitakse just vastavat vajadusele.

Ega olegi midagi valesti. Iga sõna ja tegu ,,vääribki,, vastupeegeldust kui asi püsib tasakaalu ja mõõdukuse piirimail. Jah aga miks ikkagi kurdetakse aina rohkem sisemist tühjaksjooksu?
Selleks peab kasvõi korraks vaatma asjale teisest vinklist.

Jüngrid kaovad ruttu kui juht hakkab lahjat toodangut tootma.

Mis aga juhtub kui alfa ise jääb nälga. No parimaks näiteks on pateetilised ohvrihüüded ka guru enda poolt. Tüüpiline on selline ,, ma enam ei jõua. Ma olen otsustanud loobuda oma FB kontost,,.

Oh loomulikult tähendab see seda et pole mõeldud tõsiselt. See on labane survestamine. Jüngrid tormavad kohe paluma-,,palu jää ,sa oled meile päike,,.

Muigama ajab kui palju seda võtet on kasutatud.

Kui guru ei saa enda ,,väärispärlitele,, enam piisavalt laike.........kui ta ei saa oma filtritega tuunitud selfidele südameid.......kui ta ei saa kusagilt näpatud meemidele ja tarkuseteradele ( muidugi esitab ta neid omaloominguna ) piisavalt kaasakiljumist.....takkakiitmist, jumaldamist...... Ta tunneb end jõuetuna. Ta jookseb energiast tühjaks. Loomingulisus kaob. Ta hakkab õnne proovima oma vanade edukate ,,konksudega,,. Lõpuks ta jääb haigeks. Tekkib trots. Teame ju ütlust -,, nälg teeb tigedaks,,. Ja nii ta liigub lihtsalt uute marketingi võteteni. Muudab veidi reklaamindust. Lisab uusi brände ja tooteid. Vallutab lihaturgu veel täitmata niššides. Tuunib oma selfid 20 aastat nooremaks. Ja kui muud enam pole appi võtta ,siis ta hakkab rõhuma ise ohvrirollile. Olles piinatud kutsika näoga, kurtes oma valu ning asub kiitma oma lambukesi - ,, oi ma tänan teid, mis ma küll teieta teeks,,. Rokkstaar lavaservas nõretab pisaraist -,, Ma elan ja hingan teie nimel , ooo mu kõige kallimad,,.

Arvate et see oli liialdatud erand kusagilt välismaalt ? Tunne oma gurusid selfidest ja postidest ,mida kohe niiiiii väga tahaks laikida.
Et pereelus ei saada aru peegeldumise ja vastastikuse täituvuse puudustest......... veel vähem tasakaalu mõõdukusest, tasub leida siis ,,välises,, mudel mille najalt lõppuks õppida nägema, et olla suuteline üle olla õnnekultuse sõltuvustest.
Vean kihla ,et niimõnigi tahaks siia lajatada. Et näe, mis........ ei suutnud ise leida endale piisavalt tähelepanu ,et tuled maha tegema?,,. Jajjahh. Läheb samasse vakku ,et ,, keda sa Lokster teenid ning mis kasu sa siit otsid,,.
Põhimõtteliselt vihkavad empaadid ja nartsissistid üksteist. Varnast on võtta oma vastase puudused,mida nähakse vooruste ju puudustena oma egost lähtuvalt. Ja selles asi ongi. Mõlemad on eneseimetluse vormid egos. Narts. süüdistab vastast väheses andmises ja peab õigeks vaid võtmist. Empaat aga on ,,väsinud,, andmisest ning püüab end kaitsta kurnajate eest. Viriseb aga ainult ego. Väsinud füüsis on vaid tagajärg sellele.
Lihtne test. Mine metsa. Kui üksi olles ei siruta käsi nutifoni järgi, et sotsmeediast endale ,,kütet,, saada......... on tasakaalu võti siiski alles.
Kõik me elame peegli maailmas. Kõik on meile õppeks. Iga sähvatus, kohtumine, konflikt või muu välises on meie ligi tõmmatud. Puhas peegeldus, magnetism ja polaarsus. Täiuslik füüsika täis positiivseid ja negatiivseid laenguid. Peaasi ,et lambike süttiks.
Ehk tasub endalt küsida, mis ja mis on viltu läinud ,et sinuni on tunginud vampiirtoitujad? Aga mis on lahti siis kui sinuni on ulatunud psühhopaadi kole karvane käsi? Või lausa maniakki surmav haare? 99 sajast eitab kõike. Neile on jätkuvalt maailmas pahad, halvad ja kurjad tegelased ,kelle üle pole ju võimu. Ohvriroll on liiga magus sõltuvus. ,,Saatan,, oma paljude larvidega. Ei saa olla välises neid kui sees neid pole. Pole vaja otsida süüdalsi väljast kui sees keegi toitu ei oota. Kaitse on abitule. ,,ABI,, vajavad ikka need ,kel endal ,,puudu,,.

Nii kaua kui sa söödad ,,aitajaid,, ja õpetajaid - nii kaua sa ei saagi üle abitusest ja lõputust õppeklassist.
Me kõik sünnime siia teatud mustriga. Kasvõi astroloogilised iseloomu omadused. See aga milliseid jooni me peame enda voorusteks ning uhkusega kilbil kanname - on meile antud alistamiseks. Ning need küljed mida me peame või on meid sunnitud pidama puudusteks - on antud meile relvaks voolimiseks. Nt. skorpion on orgasmini rahul oma mürgist.. See on aga õppeirda ,milles tasakaaluks järeleandmisi teha. Vähk on uhke oma omaduse üle end kaitsta koorikuga. Lõvi kaifib oma diktaatorirolli. Keegi oma egoismi. JNE. Nii ka on võimalik oma empaatia muuta relvaks. Kui me seda ei tee, teeb ,,väline elu,, seda meie eest. Füüsika. Kaassõltuvust kaitseb ohver aga kõige rohkem ise. Nii me ise loome ka maniakke ja sektigurusid........... me alfad on samuti meie peegeldus. Saame ,mida väärime. Riigijuhtidest kuni elukaaslasteni. Oma nõidadest ideoloogideni.
(selle postituse viimane muutmine: 15-01-2020 14:51 Lokster.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog