Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Psühhopaatia
Autor Sõnum
xcad
Veteran

12-06-2018 09:18
Postitus: #126
RE: Psühhopaatia
(12-06-2018 08:14 )Ichigo Kirjutas:  
(10-06-2018 17:49 )xcad Kirjutas:  Mul on sügav huvi sellise haigusliku ilmingu vastu kuna tunnen, et olen ka ise nakatunud. Kui sügavalt on teiste otsustada.

Üks psühhopaatia tundemärke on must-valge maailmapilt - veendumus, et maailm toimib üheselt õigel ja valel. Omamoodi lääne kultuuriruumi haigus.
Tegelikult meis kõigis on mingi osas seda "psühhopaati", kellel vähem, kellel rohkem. Ilminguid ja näidustusi on palju, ise arvan, et peamine ja tähtsaim on kaastunde puudumine. Kui see on nooruses on veel andestatav, (noor ja rumalBleh) kui väljendub küpses eas, eriti vanaduses nagu "mäluta mälumänguril" siis on asjad kliinilise diagnoosi poole. Maailm ei saa olla must-valge, seal on palju vahetoone aga lumivalge ja absoluutselt mustal on vahe olemas ja seda peaks inimene suutma eristada. Väidetakse, et headus ja kurjus on inimkesksed mõisted....tegelikult ongi. Kuna oleme KÕIK inimesed (need vähesed edasijõudnud kes on inmvormist lahkunud) jätame välja. Siis ka diagnooside panekul lähtume ikka inimesest.
(selle postituse viimane muutmine: 12-06-2018 09:20 xcad.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ichigo
Nõid

12-06-2018 15:21
Postitus: #127
Diagnooside panekust võiksid siisk[/u]i loobuda!

Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/
xcad
Veteran

12-06-2018 19:23
Postitus: #128
Diagnoosidega on nii, et näiteks Missos poe taga õlut joov onkel võib olla see eesti suurim PSÜHHOPAAT. Kahjuks temast ei sõltu midagi ja seetõttu ta ei paista silma....enne kui midagi "teeb". Kui aga selline tegelane on presidendiks roninud siis ta paistab kaugelt silma.....aga ta pole enam psühhopaat vaid näiteks tolerast või õigemini "äärmiselt lugupeetud persoon". Sisu aga jääb samaks. Soros näiteks mida arvate......
Psühhopaatia põhijooneks on lisaks muule ülisuur EGO. Kui kuulutada ennast peajumalaks.....hobune senaatoriks....teha kabinetile 21tuhande eest remonti mis see muud on?
Stalini ajal kanti üle NLKP kongresside kõnesid. On üks venemaa "savodik", aeti töölised kokku ja kuulama. Kaadriosakonna kgbist nagu alati pidi siis õigel ajal püsti tõusma ja "tormilisi kauakestvaid aplause" demonstreerima....töölised järgi. Kui ta lõpetas siis ka teised. Istusid varem maha siis said "rahvavaendlase" tiitli ja edasi tedagiPh34r2
Kgbist muidugi püsti ja plaksutama....aga kõhuhäda ei andnud häbeneda tõmbas WC-sse....rahvas aga püsti ja plaksutab. Käed väsivad ära, keegi ei julge enne teisi lõpetada......Mis edasi ei tea aga see on tõestisündinud lugu SUURE EGO austamisest.
(selle postituse viimane muutmine: 12-06-2018 19:48 xcad.)
Mannu Eemal
Blondiin

13-06-2018 12:46
Postitus: #129
Loodusrahvastel (sõltumata nahavärvist) esineb psühhopaate küll. Kuid kogukonnas on mehhanismid nende kõrvaldamiseks või mahasurumiseks. Ühes neist raamatutest, mida ma siin teemas kuskil eespool refereerisin, oli toodud näide eskimote juurest. Kui keegi kogukonna liikmetest järjekindlalt käitus nii, et see kahjustas vähemaid või rohkemaid kaasinimesi, siis mingil hetkel juhtus temagagi „õnnetus“. Sellise kahjuri jaoks oli neil omakeelne termin ka olemas.

Muutuste aegadel on aga kogukondlikud toimemehhanismid lagunenud-lagunemas ja igasugu hälvikud saavad takistamatult tegutseda.

Üks asi veel psühhopaatia juures. See on emotsionaalne intelligentsus, nii uskumatu kui see ka esmapilgul ei tundu. Tõeliselt hea manipulaator saab olla emotsionaalselt piisavalt intelligentne inimene. Psühhopaadi „töömaterjal“ on inimesed. KUI ta oma „materjali“ hästi tunneb, siis suudab ta neile palju haiget teha ja haigettegemisega hirmutades lõa otsas hoida.

Natuke veel sellest „päris“ intelligentsusest, sellest, mida kõige esimesena ajaloos uurima hakati. Selles on esikohal pilukad, siis tulevad valged (see on piisavalt solvav sõna, nagu kartuli-idu, eks), siis muud mustad ja siis neegrid. Nii, aga enne kui siin helbekesed solvuma hakkavad, siis asi on selles, et IQ-test ongi koostatud nende oskuste ja mõtlemise tüübi uurimiseks, milles valged ongi väga tugevad. Mingitel väga teistel alustel koostatud test, koostatud näiteks neegrite poolt, mingite NENDE looduskeskkonnas väga vajalike oskuste määramiseks, siis oleks rasside pingerida hoopis teine. Niiet – iga rass on kujunenud elama oma koduses loodus- ja kultuurilises keskkonnas. Ja mul on lausa kahju kuulata, et miks peab must mees „võistlema“ mingis valgete valitud „spordialal“ kui tal on OMA palju tugevamad küljed looduse poolt antud, tema koduse põlise kultuuri ja suguvõsa poolt. See kahjutunne teadvustus mul Nigeeria ? luuletaja Ben Okri loengut kuulates (Ööülikoolis) – tark-tark mees, aga miks ta mängib „valgete mängu“?

Neegrid ja valged on mõneti sarnased oma väljapoole ja materiaalsusele suunatud maailmavaate poolest. Eks sellepärast kipuvadki neegrid „mängima“ valgete maailma vahenditega ja samal mänguplatsil. Kollased, indiaanlased ja paljud muud mustad (Paapua-UusGinea nt) on aga sissepoole suunatud. See lõik siin on räige üldistus, aga tendentsina siiski olemas.

Vaimuhaiguste juurde tagasi. Skisofreenia. On öeldud olema intelligentsete inimeste haigus. Kuid olen ise ka pigem nõus sellega, et ei see IQst sõltu. Näide elust on mul ka võtta. Intelligentsed skisod võib-olla paistavad rohkem silma, jutt neil ehk huvitavam ja ei piirdu ainult naabritega, kes üksepraost gaasi lasevad. Ja veel intelligentsemad skisod (on ka vaimne intelligentsus olemas, see vast mõjutab siin kõige rohkem) suudavad oma haigust kontrollida, arstide abiga.

1900ndate keskpaiga antropoloogid on pidanud skisofreenia ja langetõve kombinatsiooni üsna tähtsaks eelduseks inimese šamaaniks saamisel. Skisofreenia diagnoosimise kriteeriumid olid tol ajal teistsugused ja skisode nime said hulgaliselt ka need, kes praegu käiksid lihtsalt mingi isiksusetüübi alla, oleks autistid või veel mingi muu haiguse, kõrvalekalde või veidrusega. Kuid mingi seos šamaanihaiguse ja šamaan olemise ning läänemaailmas vaimseteks häireteks nimetatava nähtuse vahel on olemas – seda vast ei eita keegi, eks? Läänemaailmas lükatakse see nähtus kui kahjulik, kõrvale; loodusrahvad on leidnud sellele muu väljundi. Võimalik, et nad polegi seda leidnud, vaid see on arenenud koos inimesega koos selle puu otsast alla tulles. Tänapäeval lihtsalt ei osata enam kasutada. See on omaette pikk teema.

Kui nüüd keegi küsib, kust on minu info pärit, siis viiteid anda ma hetkel ei saa, sest ma enam ei mäleta, kust, mida ja millal ma kõike kokku olen lugenud ja kuulAnud. Mul on lihtsalt patoloogiliselt lai silmaring. See võib jätta mulje teadmistest. Niiet olete hoiatatud.

Brain expedition.
Ichigo
Nõid

13-06-2018 19:24
Postitus: #130
(13-06-2018 12:46 )Mannu Kirjutas:  Loodusrahvastel (sõltumata nahavärvist) esineb psühhopaate küll. Kuid kogukonnas on mehhanismid nende kõrvaldamiseks või mahasurumiseks. Ühes neist raamatutest, mida ma siin teemas kuskil eespool refereerisin, oli toodud näide eskimote juurest. Kui keegi kogukonna liikmetest järjekindlalt käitus nii, et see kahjustas vähemaid või rohkemaid kaasinimesi, siis mingil hetkel juhtus temagagi „õnnetus“. Sellise kahjuri jaoks oli neil omakeelne termin ka olemas.

Muutuste aegadel on aga kogukondlikud toimemehhanismid lagunenud-lagunemas ja igasugu hälvikud saavad takistamatult tegutseda.
Kas sa äkki psühhopatiat ja psühhoosi segamini ei aja? Ma muidugi ei tea, missuguseid kahjureid nood eskimod nottisid, aga mis kogukondlikke toimemehhanisme puudutab, siis on need pigem ajas muutunud kui lagunenud. Segamatult ei saa tänapäeval tegutseda keegi. Isegi rahabossidel autokraatidel on omad kontrollimehhanismid ja ehkki nad palju siga teha võivad, ei sooviks juba rahuliku ööune hoidmiseks nende nahas olla. Seega keda lugeda hälvikuks, on kinni vaid vaataja positsioonis.
(13-06-2018 12:46 )Mannu Kirjutas:  Üks asi veel psühhopaatia juures. See on emotsionaalne intelligentsus, nii uskumatu kui see ka esmapilgul ei tundu. Tõeliselt hea manipulaator saab olla emotsionaalselt piisavalt intelligentne inimene. Psühhopaadi „töömaterjal“ on inimesed. KUI ta oma „materjali“ hästi tunneb, siis suudab ta neile palju haiget teha ja haigettegemisega hirmutades lõa otsas hoida.
Emotsionaslse intelligentsuse all mõeldakse üldjuhul mitte võimet emotsioonidega manipuleerida vaid todasama empaatiavõimet - tundemaailma küpsust. Korralikult arenenud emotsionaalsus tagab teadmise (sellest intelligentsus), mis ühtlasi välistab võimaluse laskuda nii madalale nagu teiste tunnetega manipuleerimine, kuna emotsionaalselt intelligentne inimene oskab tundeid väärtustada ega tee seetõttu midagi nii rumalat, mis teiste hinge kahjustamise tõttu kahjustab ka tema enda oma, ta teab seda. Intelligentsuse alla arvatakse pahatihti valdavalt kvantitatiivseid teadmisi (nö tsiteeritavad teadmised kui inventar, ka lai silmaring selles kontekstis) ent intelligents tegelikult on puhtalt kvalitatiivne, pigem võime kui õpitu tulemus, ehkki erinevate praktikatega arendatav kahtlemata.
(13-06-2018 12:46 )Mannu Kirjutas:  Natuke veel sellest „päris“ intelligentsusest, sellest, mida kõige esimesena ajaloos uurima hakati. Selles on esikohal pilukad, siis tulevad valged (see on piisavalt solvav sõna, nagu kartuli-idu, eks), siis muud mustad ja siis neegrid. Nii, aga enne kui siin helbekesed solvuma hakkavad, siis asi on selles, et IQ-test ongi koostatud nende oskuste ja mõtlemise tüübi uurimiseks, milles valged ongi väga tugevad. Mingitel väga teistel alustel koostatud test, koostatud näiteks neegrite poolt, mingite NENDE looduskeskkonnas väga vajalike oskuste määramiseks, siis oleks rasside pingerida hoopis teine. Niiet – iga rass on kujunenud elama oma koduses loodus- ja kultuurilises keskkonnas. Ja mul on lausa kahju kuulata, et miks peab must mees „võistlema“ mingis valgete valitud „spordialal“ kui tal on OMA palju tugevamad küljed looduse poolt antud, tema koduse põlise kultuuri ja suguvõsa poolt. See kahjutunne teadvustus mul Nigeeria ? luuletaja Ben Okri loengut kuulates (Ööülikoolis) – tark-tark mees, aga miks ta mängib „valgete mängu“?

Neegrid ja valged on mõneti sarnased oma väljapoole ja materiaalsusele suunatud maailmavaate poolest. Eks sellepärast kipuvadki neegrid „mängima“ valgete maailma vahenditega ja samal mänguplatsil. Kollased, indiaanlased ja paljud muud mustad (Paapua-UusGinea nt) on aga sissepoole suunatud. See lõik siin on räige üldistus, aga tendentsina siiski olemas.
See on tõesti räige üldistus. Juba ainuüksi sõna "pilukad". Aasia rahvaste hulgas on ilmselt rohkem erinevaid "tõuge" oma erinevate maailmakäsitlustega kui kogu ülejäänud maailmas kokku, ent eks kaugelt vaadates seda ongi raske mõista.
See, et ühes piirkonnas koostatud test teistsugusele samaselt ei kehti, mitte ei tõenda rassilist seotust keskkonnaga, vaid komplitseerib nö rahvaste rännet - siin on oluline sisuline erinevus ja loogikaviga oleks väita, et kehtestatud reeglid ühel mänguplatsil tõendavad, et teise mänguplatsi asukad on määratud püsima on kastis. Seda võivad tõendada küll teistsugused asjad, nt geneetilised näitajad kliimaga kohanemisel vms, mis on samas ka muutuvad, kuivõrd rahvaste ränne on toimunud aastatuandeid ja ehk vaid nahavärvi hele-tumedusskasla põhjal umbkaudu tänast inimest rassiga määrata saab, kuid 100 protsendiliselt puhas rassiesindaja on tõesti haruldus. Miks neegrid valgete mängu tahavad mängida, tuleneb vast rohkem valgete domineerimisest planeedil. Pikka aega on kogu maailma asjad valgete reeglite järgi käima pidanud. Nüüd on Hiina seda üle võtmas, küllap siis tahavad nende mängu mängida Laugh
(13-06-2018 12:46 )Mannu Kirjutas:  Vaimuhaiguste juurde tagasi. Skisofreenia. On öeldud olema intelligentsete inimeste haigus. Kuid olen ise ka pigem nõus sellega, et ei see IQst sõltu. Näide elust on mul ka võtta. Intelligentsed skisod võib-olla paistavad rohkem silma, jutt neil ehk huvitavam ja ei piirdu ainult naabritega, kes üksepraost gaasi lasevad. Ja veel intelligentsemad skisod (on ka vaimne intelligentsus olemas, see vast mõjutab siin kõige rohkem) suudavad oma haigust kontrollida, arstide abiga.

1900ndate keskpaiga antropoloogid on pidanud skisofreenia ja langetõve kombinatsiooni üsna tähtsaks eelduseks inimese šamaaniks saamisel. Skisofreenia diagnoosimise kriteeriumid olid tol ajal teistsugused ja skisode nime said hulgaliselt ka need, kes praegu käiksid lihtsalt mingi isiksusetüübi alla, oleks autistid või veel mingi muu haiguse, kõrvalekalde või veidrusega. Kuid mingi seos šamaanihaiguse ja šamaan olemise ning läänemaailmas vaimseteks häireteks nimetatava nähtuse vahel on olemas – seda vast ei eita keegi, eks? Läänemaailmas lükatakse see nähtus kui kahjulik, kõrvale; loodusrahvad on leidnud sellele muu väljundi. Võimalik, et nad polegi seda leidnud, vaid see on arenenud koos inimesega koos selle puu otsast alla tulles. Tänapäeval lihtsalt ei osata enam kasutada. See on omaette pikk teema.
Nagu mainisin, hälbelisus sõltub vaataja positsioonist. Mis valgele mehele hälve, seda indiaanlane oskas kasutada. Kahjuks punane rass on maailmavalitsemisetungis olnud kõige vähem ambitsioonikas, mis ei tähenda, et on arukas neist üle sõita või et neilt midagi õppida poleks või ei oleks tore nendega koos eksisteerida või ei oleks valgele mehele endale suur kaotus, kui neid enam pole. Antropoloogid ongi intelligentsemad inimesed.
(13-06-2018 12:46 )Mannu Kirjutas:  Kui nüüd keegi küsib, kust on minu info pärit, siis viiteid anda ma hetkel ei saa, sest ma enam ei mäleta, kust, mida ja millal ma kõike kokku olen lugenud ja kuulAnud. Mul on lihtsalt patoloogiliselt lai silmaring. See võib jätta mulje teadmistest. Niiet olete hoiatatud.

Eks ta ole, teadmised pole mingi meelakkumine, et mäletaks, mis kust kogutud Smile Mul on jälle väsitavalt terav tõetaju, pole seegi kergem, niiet vaielda võib, aga ega sügavat mõtet ei ole Laugh

Lorenz
Vana kala

13-06-2018 21:14
Postitus: #131
Mõnda aega tagasi sai ühes teaduseteemalises jutukas käidud ja maailmainimestega asju arutatud. Ühel hetkel sadas sinna sisse üks matemaatika teadmistega inimene. Rääkis endast, et on naisterahvas californiast ja omab matemaatikaalast haridust. Kasutajanimi oli vist Tracy, midagi selle kõlaga vähemal. See sai kohe ilmsiks, et matemaatikat tunneb ta väga hästi ja ülejäänud rahvas, sh mina, sai targemaks niimõnegi koha pealt. Ühe teise jutustajaga tekkis neil vaidlus statistika ja tõenäosusteooria valdkondade erinevusest ja lausa põnev oli seda jälgida.
Järgnevatel päevadel hakkas Tracy aga ilmutama imelikke käitumisjooni. Kõigepealt tegi ta teatavaks, et põeb aidsi ja käib keemiaravil. Kurtis eluisu puudumise üle ja hakkas siis postitama youtube linke kõrgelt akendest allakukuvatest iniemstest. Jajah, youtubes on küllatki räigeid videosid üleval. Üks endine NASA töötaja jagas siis oma teadmisi ajaloost: keskajal nimetati vastumeelsete inimeste aknast välja viskamsit defenestratsiooniks. Ise aknast välja hüppamione oleks siis kirjeldatav autodefenestratsioonina ...
Nalja aga kauaks polnud, Tracy muutus mõne erimeelsust ilmutava kasutaja suhtes väga õelaks. Kui autoriteetsemad jutustajad teda korrale kutsusid, oli reaktsioon enam-vähem selline: andke andeks, mul on diagnoositud vaimne haigus, APD. Järgnevatel päevadel muutus Tracy veel õelamaks ja mingil hetkel vabandas jälle ja jälle vanemate olijate ees ennast välja.
Sattusin vahel vaatama ka sama jutuka teist tuba ja seal juhtusin korra nägema küllatki võigast ja jõhkrat keelekasutust Tracy poolt. Asi läks sinnamaale, et teisi lubati erinevatel graafilistel viisidel ära tappa. Kainemate inimeste seas tekkis seejärel arutlus, et kas Tracy on tegelikult naisterahvas. Tracy seepeale rääkis, kuidas ta oma õe prostituudiks oli meelitanud ja palju see talle sisse on toonud. Kuidas ta ise eskortteenustega raha teenib. Kuidas ta ikka oma õe elu on ära rikkunud ... hmm, kui kahju ... nojah, midaiganes, vahet pole. Siis juba rahuliku tooniga ja isegi omamoodi eneseirooniliselt: heheee, selline tegelane olen, kas saate aru?

Järgnevatel päevadel Tracyt teaduschatis jälgides tekkis küll selline tunne, et tal on mingid oma impulsid, mllele ta allub. Ta nagu ei mõistnuks seejuures üldse, et see teistele kuidagi imelik tundub, isegi kui need impulsid väga räigeks kiskusid. Mingil hetkel sai ta aru, et on teiste reaktsioon on vaenulik, kelle arvamus talle korda läks, ning palus andeks. Siis üritas ta tugineda teiste haletsusele: mul on ju nii raske, ma ei kontrolli ennast ja kas te siis tõesti ei mõista mind? Siis jäi tekkis mul aga iga kord tunne, et tegelikult ta ei saanud üldse aru, mida ta valesti on teinud, ja et teda ei huvita see ka. Ta lihtsalt ei tahtnud, et teda välja heidetakse, ning kuna vabandamine ja andeks palumine on inimeste viis ennast grupis hoida, siis tuleb vabandada ja andeks paluda. Nii mulle vähemalt tundus siis.

Kõige kummastavam oli loo juures ehk isegi see, et Tracy kõrges intelligentsuses kahelda ei sanud. Tema mõtlemine polnud ka üldse selline kuiv ja kistastele tähendustele tuginev. Ühe huvina ilmutas ta uudishimu tõenäosusteooria ja kvantmehhaanika ühenduspunkti vastu ja oli selgelt näha, et ta mõistab nüansse matemaatikas ja füüsikas. Kuidas ühest mõistest saadakse matemaatikas aru üht moodi ja füüsikas teisiti. Kuidas isegi füüsika tugineb erinevatele maailmakirjeldustele, raamistikele. Temaga ei olnud sellsit probleemi, nagu mõne vähem haritud jutustajaga, et inimene on selgeks õppinud ühe mõttemalli ja mõõdab kõiki perobleeme selle malliga. Ta polnud vaid fakte pähe tuupinud, ta mõistis seda, millest ta räägib. Vähemalt mis puudutas matemaatikat ja füüsikat, muus osas oli ta ... tulnukas teislt planeedilt.

Kogu see lugu ei pruugi aga muidugi midagi tähendada, sest lõpuks jõudsin ma järeldusele, et mitte ühtegi väidet Tracy isiku kohta ei saa tõena võtta. Võib-olla oli tegemsit psühhopaadiga, võib-olla mingi teise veidra vaimuhaigusega. Mis oli tema juures tõde ja mis vale, mida ta käigu pealt välja mõtles, seda lihtsalt jutu järgi hinnata ei saa. Hinnata sai vaid seda: midagi oli seal väga valesti.
(selle postituse viimane muutmine: 13-06-2018 21:18 Lorenz.)
Temimoor Eemal
tume

13-06-2018 21:31
Postitus: #132
Välismaal on popp selline mõiste "catfish" - lure (someone) into a relationship by adopting a fictional online persona.
"he was being catfished by a cruel prankster". Selliste puhul kindlasti kupli all pole kõik korras aga lolliks nüüd ka nimetada ei saa.

Kõrgemal intelligentsil on vaja meelelahutust, kaunis üksildane on seal "kuskil" olla wink

Kõik inimesed usuvad, et seal kus lõpeb nende silmaring, asub ka maailma äär - Arthur Schopenhauer.
Ichigo
Nõid

13-06-2018 22:58
Postitus: #133
APD peaks vist eestikeeli sotsiopaati tähistama? Või täpsemalt https://et.m.wikipedia.org/wiki/Antisots...iksushäire
nimest võiks järeldada, et tegemist omamoodi vastureaktsiooniga ühiskonnale (kõigi selle normide-reeglite-kokkulepetega)... kõik lihtsalt ei kohane... kui intelligents on suuresti võime eri tingimusis kohaneda ja paljud sotsiopaadid oma alal samas üliandekad, ehk ei ole se intelligents ühtlaselt jaotunud, antud juhul kõik paremas poolkeras ja emotsionaalne on välja arenemata...

Sellega seoses remark, et diagnoosimisega mõni ylemäära hoogu ei läheks - kujunemata isiksuse emotsionaalne ebaküpsus võib samuti maniakaalse mulje jätta aga erinevalt isiksusehäirest saab sellest arenedes välja kasvada

Lorenz
Vana kala

13-06-2018 23:33
Postitus: #134
Minu teada pole psühhopaatia ametlikult tunnistatud kliiniline diagnoos. Seega ei saa psühhiaater sellist diagnoosi ka panna. Diagnoosida saab samas näiteks APD, mis on mõnel juhul väga sarnane psühhopaatiaga. Psühhopaadi diagnoosi saabki seega panna vaid mitteametlikult. Kuigi see praktika pidavat olema muutumas ja kuidagi mitteformaalselt saavad psühhiaatrid psühhopaate klassifitseerida. Ma võin siin millegiga puusse ka panna, pole asjatundja ... ja eks see erineb riigiti ka ilmselt.

Ja see catfishimine ... endale keemiaravi saava aidsihaige persona loomine ei tundu eriti hästi toetavat suhte otsimise eesmärki Sick
(selle postituse viimane muutmine: 13-06-2018 23:45 Lorenz.)
xcad
Veteran

14-06-2018 05:47
Postitus: #135
(13-06-2018 23:33 )Lorenz Kirjutas:  Minu teada pole psühhopaatia ametlikult tunnistatud kliiniline diagnoos. Seega ei saa psühhiaater sellist diagnoosi ka panna. Diagnoosida saab samas näiteks APD, mis on mõnel juhul väga sarnane psühhopaatiaga. Psühhopaadi diagnoosi saabki seega panna vaid mitteametlikult. Kuigi see praktika pidavat olema muutumas ja kuidagi mitteformaalselt saavad psühhiaatrid psühhopaate klassifitseerida. Ma võin siin millegiga puusse ka panna, pole asjatundja ... ja eks see erineb riigiti ka ilmselt.

Ja see catfishimine ... endale keemiaravi saava aidsihaige persona loomine ei tundu eriti hästi toetavat suhte otsimise eesmärki Sick
Kas ei tundu, et "lääneliku tsivilisatsiooni" arenguga kõikvõimalikud isiksuse hälbed suurenevad? Ühesõnaga järgneval põlvkonnal on neid rohkem kui eelmisel? Ja tekivad uued häired millele tuleb alles nime otsida. Isiksuse häiretega inimene kui ta ei ole kõrgel positsioonil ei saa tekitada ühiskonnas sellisel määral ebakõlasid ja halba kui see kes on "positsiooni" saavutanud. Kõige aluseks aga on liiga suur EGO, see on peamine?
I'll be back
Veteran

14-06-2018 06:44
Postitus: #136
Seletus on lihtne- teadmiste avardudes suureneb oskus kõrvalkaldeid diagnoosida. Analoogselt näiteks erinevate vähivormidega- kui vanasti inimene lihtsalt suri, lahkamist ei toimunud ning surma põhjus jäi teadmata, siis täna diagnoositakse vähk ja ravitakse seda vähem või rohkem edukalt. Mis mõistagi võimaldab omakorda teatud seltskonnal kõvasti lokku lüüa teemal, kuidas veel saada- sada viiskümmend aastat tagasi polevat vähki ülepea eksisteerinud. Eksisteeris ikka, võimalik, et pisut vähem, aga me lihtsalt ei oma tollase aja kohta sellist statistikat kui täna
Tyto Alba
Veteran

14-06-2018 07:15
Postitus: #137
Mõnedel on lihtsalt kombeks sildistada asju - saab majandada ja tekitades hirmu ka kontrollida isikut ja isikuid.
Kas on tegu "kalletega" või lihtsalt inimkäitumise omapäradega milledega tuleb arvestada!?
Aga mida ei ole tarvis lahterdada ega diagnoosida - eriti ravida - veel vähem keemiaga...

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Temimoor Eemal
tume

14-06-2018 07:59
Postitus: #138
(13-06-2018 23:33 )Lorenz Kirjutas:  

Ma ei tea kas aidsi üldse keemiaga ravitakse aga suhteid ei otsita alati läbi lipitsemise ja meeldidatahtmise. Pealegi ei ole sotsiopaadid mingid suhtehoidjad. Suhte saavutas ta teiega juba siis kui oma kõrgeltarenenud matemaatilisi teadmisi esitles Laugh Edasi juba jooksutas ta teie juhet endale rõõmuks ja nautis teie reaktsioone.

Kõik inimesed usuvad, et seal kus lõpeb nende silmaring, asub ka maailma äär - Arthur Schopenhauer.
Ichigo
Nõid

14-06-2018 10:00
Postitus: #139
(13-06-2018 23:33 )Lorenz Kirjutas:  Minu teada pole psühhopaatia ametlikult tunnistatud kliiniline diagnoos. Seega ei saa psühhiaater sellist diagnoosi ka panna. Diagnoosida saab samas näiteks APD, mis on mõnel juhul väga sarnane psühhopaatiaga. Psühhopaadi diagnoosi saabki seega panna vaid mitteametlikult. Kuigi see praktika pidavat olema muutumas ja kuidagi mitteformaalselt saavad psühhiaatrid psühhopaate klassifitseerida. Ma võin siin millegiga puusse ka panna, pole asjatundja ... ja eks see erineb riigiti ka ilmselt.

See on siis ebamõistlik, kui oled kaine ja maine ja tasakaalukas nagu Lorenz. Haletsuse kerjamine on suhete loomise levinud trend küll, eks sellelegi võib isiksusehäire sildi ja peenema diagnoosi leiutada, kui keskealine mees otsib emakuju või keskealine naine seda pakub.

Diagnoosimise vajaduse ilmselt tingib ka nõudlus - tänapäeval mitte ei tule hädasid juurde, nagu neile nõudjatele meeldib väita, vaid muutused on kiiremad ja rohkem nähtaval - teisalt juba küllalt ülepea kasvanud reglementeerimisvajadus nõuab erinevate ilmingute võimalikult ühest klassifitseerimist, mis on alati libe tee.
Kas psühhopaatia mõiste valdavalt mitte kohtumeditsiinis pole kanda kinnitanud, seal peab kõik olema tõenduspõhine, kohati enamgi kui meditsiinis...

Targem on nii psühholoogiamõisteid kui diagnoose käsitleda kui erialasisest keelt, mille eesmärk on vastavate spetsialistide selgem üksteisemõistmine ja mis on kindlasti muutumises koos nende erialade arenemisega. Teisalt onu Heinosid, kes, olemata ise pädevad, ent armastavad kõiksugu teadusterminitega zhongleerida, peaks kindlasti jälgima kriitiliselt just selle kohapealt, mis on nende ohtra jutu eesmärk - kuhu see enamasti tüürib - ja kui see on rohkemate või vähemate inimeste suhtes destruktiivne, on ilmselgelt tegemist "paha kärbsega" - pakun, et eskimod mingit sarnast nime ka oma hälvikutele andsid Laugh
(14-06-2018 09:22 )I'll be back Kirjutas:  
Tsitaat:Ma ei tea kas aidsi üldse keemiaga ravitakse...

Millega siis? Kirurgia või hüpnoosiga?? Iga manustatav ravim on keemia.
Chemotherapy - keemiaravi. Spetsiifiline. Mitte otseselt aidsi jaoks, aga ilmselt selle immuunpuudulikkusest tekkinid tüsistuse korral vast pole välistatud.
(selle postituse viimane muutmine: 14-06-2018 10:02 Ichigo.)

Nofretete
parahuviline

14-06-2018 10:03
Postitus: #140
Kuidas mees- ja naispsühhopaat erinevad ja miks viimast võib olla raskem tuvastada

Psühhopaatia-diagnoosi määramiseks sobiv vahend on Robert Hare’i 2003. aastal välja töötatud redigeeritud kontrollnimekiri psühhopaatia tuvastamiseks (ingl PCL-R; Psychopathy Checklist – Revised).

http://forte.delfi.ee/news/maa/kuidas-me...uudised%29
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog