Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mida mu unenäod tähendavad?
#1
Tere!
Vajaksin siis oma unenägudele seletusi, alustan varasematest.

Esimene unenägu, mis mulle on meelde jäänud, on et me oleme veel oma vanas majas ja istun isaga väikese sirelipuu kõrval, isa pani just võililledest tehtud pärja pähe ja siis lõppes unenögu ära, tean, et midagi imelikku oleks hakanud juhtuma edasi, kuid unenägu hoopis lõppes ära, olen seda umbes 2x veel unes näinud.

Teine, selline hiljutine ja väga imelik on selline, et näen pealtvaatajana, kuidas mu isa magab mu voodis, ja kui ta üles tõuseb, siis näen voodis verd ja kellegi maksa, selle peale ehmusin suht ära.

Kolmas, seda nägin eile.
See oli selline, et lähen kaljudele/mägedele/koobastesse ronima, mu parim sõbranna oli ka kaasas, aga siis haihtus nagu ära ja ma ei pööranud sellele suuremat tähelepanu kah, igatahes siis olid igast seiklused ja kui hakkasin tagasi tulema ja jõudsin välja poole peale, ootas mind politsei ja kiirabi, panid mu paadi peale ja muidugi tulid ise ka kaasa, seal oli termomeeter mis näitas kui külm oli (muideks me olime meres paadiga) ja mul oli ikka väga külm, siis kui maismaale saime, siis olid seal mu ema ja isa ja viisid mu autoga ära ja siis mingi poole tee peal ärkasin ülesse.

Kas kõik need unenäd tähendavad ka midagi või on need lihtsalt tühised?
Vasta
#2
Ei oska midag eriti kosta. Kuidas suhted isaga on? Võibolla on seal midagi teadvustamatut peidus.
Vasta
#3
Isaga suhted kõiguvad, pidevalt karjub ja saab pahaseks.
Võibolla ei olegi jah neil unenägudel tähendusi, niisama mingid kreisid unenäod.
Vasta
#4
Võilill on Päikese-lill. Tunded on Päikesele lähemal kui meie emotsionaalsed väljaelamised (veri ja maks voodis; ja koobastes kolamised; ja ka paadiga külmas meres)
Kui prooviks emotsionaalsuse tagant näha enda ja isa tundeid?
Vasta
#5
Kaks esimest unenägu annavad ilmselgelt teavet selle kohta, et suhtes isaga on midagi vaja klaarida ning see on alguse saanud lapsepõlvest. Kui on korduvad unenäod, pööra alati neile tähelepanu. Kolmandale unele ma suurt tähendust ei omista.
Vasta
#6
Kui sa näed unes isa, siis ei tähenda see teps mitte, et unenägu on tingimata isaga seotud.
Vasta
#7
Antud juhul,,kuion tegemist korduva unenäoga ja lapsepõlvekoduga, tõlgendan mina absoluutselt, et probleemid isaga on alguse saanud lapsepõlvest ning autor tunnistas seda, et probleemid on. Suhe isaga on vaja korda saada.
Vasta
#8
Lapsepõlvekodu ei tähenda alati, et tegemist on lapsepõlvekoduga. Meil on kalduvus oma meeldejäänud unenägudes tähtsaid sõnumeid ja probleeme lahata tuttavas ja turvalises keskkonnas. Enamusel on selleks lapsepõlvekodu, paljudel ka näiteks suvila või maakodu või lasteaed või kool.

Sama kehtib inimeste kohta - sõnumitoojaks on tavaliselt inimesed, kelle puhul meie alateadvus ütleb kohe - ootoot, mida SEE inimene minu unedes teeb... ja seeläbi sunnib meid unenäopilte tõlgendama.
Vasta
#9
Kui sa vajad unenägudele seletusi siis ära otsi neid iial kuskilt unenäoseletajast.
Minu soovitus oleks et kui see teema huvitab siis mine raamatukokku ja küsi Ilmar Soomere raamatuid.
Tema on pikka aega uurinud unenägusid ja ka kõik dokumenteerinud.
Et millal oli unenägu ja mida see tähendas.
See on tõesti parim soovitus sulle.
Vasta
#10
Leidsin ühe neti unenägudeseletaja - ehk on kellegil sellest kasu.
http://unenagudeseletaja.blogspot.com/
Vasta
#11
(03-05-2012, 09:40 )Celtic Kirjutas: Lapsepõlvekodu ei tähenda alati, et tegemist on lapsepõlvekoduga. Meil on kalduvus oma meeldejäänud unenägudes tähtsaid sõnumeid ja probleeme lahata tuttavas ja turvalises keskkonnas. Enamusel on selleks lapsepõlvekodu, paljudel ka näiteks suvila või maakodu või lasteaed või kool.

Sama kehtib inimeste kohta - sõnumitoojaks on tavaliselt inimesed, kelle puhul meie alateadvus ütleb kohe - ootoot, mida SEE inimene minu unedes teeb... ja seeläbi sunnib meid unenäopilte tõlgendama.
Jutus iva sees.On minugi unenäosse sattunud üks filmist pärit sarimõrvar.Ühe lausega öeldes kahekesi vanglast lihtsa nipiga põgenesime.Oli temalgi mulle sõnum-mis mind mõtlema pani,just selle pärast-et miks tema seal mulle seda ütlemas-suutsingi asja ära tõlgendada.

Vasta
#12
Mul on sellised kogemused, et praegu elavad inimesed on ikkagi unenäos nemad ise ja vastupidi. Enamasti, kindlasti on erandeid. Aga vat surnutega on vastupidi. Surnud sugulaste välimuse taha armastavad pugeda igasugused muud tegelased. Ja kindlasti on ka siin palju erandeid, et surnu on just tema ise. Seda eriti siis kui surnult tuleb mingi konkreetne, loogiline ja järeleuurimisel ka tõelevastav sõnum.
Vasta
#13
Tere

Näen juba aastaid ühte ja sama unenägu ja ei oska sellele ise mingit seletust anda. Aastas külastab see unenägu mind nii 3-4 korda.

Pean minema kuhugi reisile ja mul on asjad pakkimata. Mul tekib alati tohutu paanika, et ma ei jöua pakitud ja jään lennukist vöi bussist, rongist maha. Reisisin vanasti palju ja minimaalse pagasiga ja asjadest suurt numbrit pole teinud, aga sama uni kordub ja kordub...





(29-04-2012, 16:32 )Para-P Kirjutas: Tere!
Vajaksin siis oma unenägudele seletusi, alustan varasematest.

Esimene unenägu, mis mulle on meelde jäänud, on et me oleme veel oma vanas majas ja istun isaga väikese sirelipuu kõrval, isa pani just võililledest tehtud pärja pähe ja siis lõppes unenögu ära, tean, et midagi imelikku oleks hakanud juhtuma edasi, kuid unenägu hoopis lõppes ära, olen seda umbes 2x veel unes näinud.

Teine, selline hiljutine ja väga imelik on selline, et näen pealtvaatajana, kuidas mu isa magab mu voodis, ja kui ta üles tõuseb, siis näen voodis verd ja kellegi maksa, selle peale ehmusin suht ära.

Kolmas, seda nägin eile.
See oli selline, et lähen kaljudele/mägedele/koobastesse ronima, mu parim sõbranna oli ka kaasas, aga siis haihtus nagu ära ja ma ei pööranud sellele suuremat tähelepanu kah, igatahes siis olid igast seiklused ja kui hakkasin tagasi tulema ja jõudsin välja poole peale, ootas mind politsei ja kiirabi, panid mu paadi peale ja muidugi tulid ise ka kaasa, seal oli termomeeter mis näitas kui külm oli (muideks me olime meres paadiga) ja mul oli ikka väga külm, siis kui maismaale saime, siis olid seal mu ema ja isa ja viisid mu autoga ära ja siis mingi poole tee peal ärkasin ülesse.

Kas kõik need unenäd tähendavad ka midagi või on need lihtsalt tühised?

Vasta
#14
Kas on võimalik, et kui nn eluraskused on tasakaalus ja jooksvaid pingeid ei ole rõhumas, siis saab unenägija näha "muud"? Siis ammutab uni ainest alateadvuselt.
Idee poolest peaks siis kõigest loobunu ja kõigega rahu teinud inimene nägema viimaks inimeseks olemisest puhtaid unenägusid? Selline spekulatsioon Smile
Vasta
#15
(29-08-2014, 08:25 )Minaelan Kirjutas: Ütlesin, et tahan enne siit lahkumist kindlasti seda kuulsat maali näha, millest kõik rääkisid. Sõbrad küll ütlesid, et see pole valmis, aga ma ütlesin, et lähen siiski uurin asja, vaatan ruttu üle ja tulen neile siis järele./--/
Mul pole mingit kokkupuudet kunstiga ega jänestega reaalses elus, seetõttu see uni nii hämmastav oligi. Unenägude raamatutes küll on erinevaid tähendusi, aga...

Huvitav unenägu. Küllap oli see tähenduslik-endeline. Kui oleksin ise niisugust unenägu näinud, siis hakkaksin mõtlema, et mida alateadvus mulle öelda tahab....Mida ma kunagi ammu teha plaanisin, aga jäi aja puudusel tegemata.
Endale jäävad viimasel ajal unenägudest meelde vaid konkreetsed viited. Näiteks nägin ükspäev unes, et tulin foorumisse lugema ja üllatuseks leidsin, et postitanud oli üle aastate üks tore foorumlane, keda ammu siin olnud ei ole. Nüüd ootan, et kui kaua aega läheb, kuni see täide läheb. Smile
Vasta
#16
Mida tähendab liblikad unenäos?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Erinevad unenäod ja nende tõlgendused Imotep 1,084 232,241 03-11-2023, 17:31
Viimane postitus: xcad
  hirmutavad unenäod nupsu 9 3,921 26-09-2020, 19:40
Viimane postitus: kalldunn
  Aina korduvad unenäod lagunendmaja 90 69,326 21-12-2019, 21:54
Viimane postitus: Q11
  Unenäod saavad tõeks Hallucigenia 39 24,402 28-08-2017, 18:53
Viimane postitus: Marimu
  Pidevad unenäod Jinny 5 5,104 27-06-2016, 06:51
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Häirivad unenäod PrincessOfMoon 3 6,704 30-07-2014, 07:53
Viimane postitus: olematu
  Värvilised unenäod, abi? :) plantique 2 2,653 02-06-2014, 17:14
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Hirmutavad unenäod Maris 2 2,896 08-04-2014, 15:22
Viimane postitus: Mannu
  Unenägu mida viimati nägid brb 2 2,159 10-08-2013, 09:46
Viimane postitus: Müstik
  Veidrad juhtumised ja unenäod peale vanaema surma. Vabahing 5 3,547 08-07-2013, 14:20
Viimane postitus: Vabahing

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat