Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liivakella kõiksus
Autor Sõnum
Krt
Bännitud

Postitusi: 957
Liitunud: Dec 2011
01-04-2012 19:26
Postitus: #1
Liivakella kõiksus
“Liivakella Kõiksuse” ülemine liivaga täidetud osa on oma olemuselt kui ajatu “olematuse Jõuskript” (analoogne kujuteldava evolutsiooniprotsessi arengu ja kasvu potensiaaliga). Kui seda ülemist liivaosa võiks nimetada “suureks olematusevaimuks”, siis alla langenud liivaküngast nimetan “suureks olemisevaimuks.” Seega, ka “Liivakella” kujuteldav alumina tühi põhi on kui ajatu olematuse potensiaal, millele kogu kasvav ajaline olemine hakkab reaalselt toetuma.

Piltlikult kõige esimese liivatera pinnale allakukkumine tähendabki kui Kosmose Suurt Pauku (analoogselt ka muna- ja seemneraku eostamismomenti). Iga allalangenud liivatera on “suure olemisvaimu” osahingeks, millede kombinatsioonide koosluste arenedes tekivad erinevat liiki hinged. Liivakuhja laiusesse kasvades toimub samaaegselt Kõiksuse horisontaalne laienemine, ja kuhja kõrgusesse kasvades toimub vertikaalne “evolutsioneerumine”.

Iga liivatera ja nende liigilised ühiskombinatsioonid jaotuvad esmalt kaheks: väliseks füüsiliseks siinpoolsuseks ja sisemiseks vaimseks teispoolsuseks. Tegelikult jaotub iga liivatera vähemalt 4-ks sektorparalleeliks, mis kokku moodustavad ühtse terviku. Sellest tulenevalt saame üldpilti kokkuvõtvalt jaotada kogu “suure olemisevaimu” (alumise liivakuhja) üldiseks 4-ks “suureks paralleelreaalsuseks”, mis kokku moodustavadki alati teatud tasandilise terviku - Öko, Sotso, Kulto, Ego. Sisuliselt on need “olematuse Jõuskripti” loomusest tulenevad ja olemiseküngast läbivad 4 “suurt horisontaaljõudu”, mis püsivad ajas läbivalt mööda “evolutsioonivertikaali” holarhilist kasvamist. Öko tähendab kehalise reaalsusjõu evolutsiooni, Sotso tähendab keskkondliku realsusjõu evolutsiooni, Kulto tähendab kultuurilise reaalsusjõu arengut ja Ego tähistab isikliku vaimse reaalsusjõu arengut.
Need 4 on paralleelsed horisonaalreaalsused:

A. Väline siinpoolsus (Yang):
1. Öko = Keha reaalsus = Objektiivne;
2. Sotso = Keskkonna reaalsus = Interobjektiivne.

B. Sisemine teispoolsus (Yin):
3. Kulto = Väärtuste reaalsus = Intersubjektiivne;
4. Ego = Hingeloomingu reaalsus = Subjektiivne.

Rõhutan, et need 2 üldist poolust on paralleelsed, moodustades ühtse terviku, kus ilma üheta pole ka teist.

Järgnevad vertikaaläärmused:
Täiuslik Olematus = tühi vaimukünka põhi = Saatanlik = (Yin) = sümboolne O
Täiuslik Olemine = suure vaimukünka evolutsiooniline tipp = Jumalik =(Yang)=sümboolne 1

PS. Olemine toetub olematusele ja olematusest luuakse olemine. Jumalik toetub saatanlikule ja saatanlikust luuakse jumalik. Kord toetub kaosele ja kaosest luuakse kord. Kõik, mis tõuseb, peab langema. Kõik, mis algab, peab lõppema - et ajatu “olematusevaim” saaks hingata ja võiks oma potensiaali olemises kogeda. Laugh
(selle postituse viimane muutmine: 04-04-2012 11:22 Krt.)

Vaid Kõiksuse surematus pimedusesüdames on kõik lubatud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog