Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lehest www.geni.com
#1
Minu jaoks tundub see leht üle mõistuise olevat ja seda halvas mõttes.
Miks? On ju hea kui saad oma sugupuud vaadata ja mugav kui keegi on sinu eest uurimistöö ära teinud. Tõesti tore.
See aga ei ole enam tore kui need andmed ei lähe kokku tõelisusega ja on kõigile vabalt kättesaadavad.

Huvitav kui palju teist leiab sealt andmeid oma suguvõsa kohta ja kuidas te leitut hindate? Oleks huvitav teada.
Veel huvitab, kui paljudel annab googelmoogel oma nime päringule geni lingi esilehel?
Vasta
#2
Kunagi mingi hetk viskasin pilgu peale. Eriti omapäraseks tegi selle asja see, et geni.com-s
ei pea sa ise midagi tegema - erinevalt ratest või facebookist. Sinu eest saavad panuse
anda usinad sugulased ja hiljem pole kellegi käest küsida kes sinu andmed sinna lisas.

Lühidalt - elanikonna kaardistamine käib täie hooga. Kui panna kokku kõik sellised lehed siis
uuemate algoritmidega saab kogu sinu eluloo kokku panna ja selle põhjal ka sinu tulevikku.

Aga pole hullu - teed suu lahti siis keemiast ajukäärud lamedaks söönud lambakari sõimad
sind "peaministri" eeskujul fooliumimütsiga seemnesööjaks ja kui jätkub siis ACTA2 alusel
pannakse sind vangi kuna pole enda kohta piisavalt andmeid edastanaud "kuhu vaja".
Vasta
#3
Ei leidnud ennast, aga sugulasi leidsin küll. Täiesti vabalt kättesaadav info, ilma kontot tegemata, on inimese nimi ja lähisugulased ning kui ma õigesti aru saan, siis midagi enamat peale nime saab teada ainult isiku kohta kes on geni.com'iga liitunud. Lühidalt - mul suva kui mu nimi seal on ja kelle või millega seotud on. Kui häirima hakkab, siis teeks konto või suhtleks nende sugulastega kes seal kirjas on ning laseks vead ära parandada kuna see on kasutajate poolt hallatav süsteem.
Vasta
#4
1. Kummalisel kombel on sinna inimesi pannud isikud kellel pole suguvõsaga mingit pistmist
2. Kui kellelgi kurikaelal on huvi näiteks sugulastele pinda käia, pantvangi võtta siis tõese info korral eduline infoallikas.
3. Kuna seal on üsna ebatäpseid ja lausvalesid seoseid loodud, siis inimeste kohta ebaõigete "isikuandmete" levitamine.
4. Isikute andmete levitamine isikutelt luba küsimata.



PS: Mis elanikkonna kaardistamisse puutub, siis see on tehtud paremini ja teisel tasandil.
Vasta
#5
Päris hull kombain on see koht, olemas olid nii ema, isa, vanaemad, vanaisad, vaaremad ja -isad. Õnneks ei leidnud ei ennas ega oma naist ja lapsi ega ka venda mitte.
Vasta
#6
(15-02-2012, 16:28 )Malerd Kirjutas: Päris hull kombain on see koht, olemas olid nii ema, isa, vanaemad, vanaisad, vaaremad ja -isad. Õnneks ei leidnud ei ennas ega oma naist ja lapsi ega ka venda mitte.

Kas leitu oli ka tõene või esines faktivigu? Kas andmete ülesriputaja oli tuttav või ei ole tema päritolu teada?

PS: Hetkel suhtlen andmekaitseinspektsiooniga ning pean oma väikest isiklikku sõda selle lehega.
Vasta
#7
Olen ka mina seal sugupuusse lisatud endale teadmata ja huvipàrast làksin asjaga kaasa. Juhtus, aga selline lugu, et minu lapsed endise naise ja uue naisega pandi endise naise lasteks ja kodus sai palju draamat nàha, kui mu praegune abikaasa seda juhuslikult kàis vaatamas Laugh
Vasta
#8
Seal pole midagi imestada, sest meil on kümneid andmebaase , kuhu pääseb vabalt sisse. Ja mis siis viga nohistada, kuigi rahvale räägitakse muinasjuttu andmekaitsest......HI! Andmekaitse teenib ainult ärikaid, et selle sildi all veel raha välja pumbata.
Mormoonid said ju põhi andmed...terve geneo baasi andmed omale. Need kopeeriti algandmetest....Sinna tuleb veel lisada ka geenivaramu. Siis saab paremini vajalikku genorelva luua ja ongi eesti rahvas ühel momendil kaardilt kadunud. Need on kõik omavahel seotud Ka nn ACTA......ja veel teisedki programmid.
Vasta
#9
(15-02-2012, 15:12 )Leena Kirjutas: 4. Isikute andmete levitamine isikutelt luba küsimata.
Milliste isikuandmete? Kui sugulussidemeid silmas pead, siis kas su sugulastel on keelatud öelda, et sellise nimega isik on minu sugulane ilma sinult luba küsimata? Kui nime silmas pead, siis misajast on nimi selline andmekogum mille kirjutamiseks või ütlemiseks teisele peab sellelt isikult luba küsima?

Muid isikuandmeid ma ilma kontota isiku puhul ei suutnud põgusal tutvusel tuvastada.
Vasta
#10
(15-02-2012, 17:56 )kage Kirjutas:
(15-02-2012, 15:12 )Leena Kirjutas: 4. Isikute andmete levitamine isikutelt luba küsimata.
Milliste isikuandmete? Kui sugulussidemeid silmas pead, siis kas su sugulastel on keelatud öelda, et sellise nimega isik on minu sugulane ilma sinult luba küsimata? Kui nime silmas pead, siis misajast on nimi selline andmekogum mille kirjutamiseks või ütlemiseks teisele peab sellelt isikult luba küsima?

Muid isikuandmeid ma ilma kontota isiku puhul ei suutnud põgusal tutvusel tuvastada.

Loe palun uuesti: Kummalisel kombel on sinna pandud päris palju inimeste kohta isikute poolt kellel puudub igasugune side sugulusega. Seega ka sünni ja surmadaatumite puhul selge jama ning ka vead nimedes.

Põhimõtteliselt võin su sinna vabalt kirja panna tavalise pedepaari Edgari ja Afonja lapsena, kui vaid soovi oleks. Keeruline? Ja sind see ei koti? Ja seletad kuidas kaks pedet koos lapse said?

Karm näide, aga ehk paneb mõtlemisvõime tööle.
Vasta
#11
(15-02-2012, 18:01 )Leena Kirjutas:
(15-02-2012, 17:56 )kage Kirjutas: Muid isikuandmeid ma ilma kontota isiku puhul ei suutnud põgusal tutvusel tuvastada.
Loe palun uuesti: Kummalisel kombel on sinna pandud päris palju inimeste kohta isikute poolt kellel puudub igasugune side sugulusega. Seega ka sünni ja surmataatumite puhul selge jama ning ka vead nimedes.
Misasi on päris palju? Mul jäid sünni- ja surmadaatumid eelneval mainimisel välja, aga nagu ütlesin, rohkem ei suutnud tuvastada ja ei viitsi sellepärast ka seal igasuguseid isikuid läbi lappama hakata.

PS! Paranda palun esimeses postituses enda link ära.
Vasta
#12
(15-02-2012, 18:15 )kage Kirjutas: PS! Paranda palun esimeses postituses enda link ära.

Tänan. Parandasin.

Vasta
#13
Igasuguste kuulsuste sugupuid on sealt päris huvitav uurida:

http://www.geni.com/family-tree/index/60...2244242219
Vasta
#14
(15-02-2012, 18:42 )Müstik Kirjutas: Igasuguste kuulsuste sugupuid on sealt päris huvitav uurida:

http://www.geni.com/family-tree/index/60...2244242219

Nagu näiteks T.H. Ilves või siis
Elizabeth II


Vasta
#15
(15-02-2012, 18:42 )Müstik Kirjutas: Igasuguste kuulsuste sugupuid on sealt päris huvitav uurida:

http://www.geni.com/family-tree/index/60...2244242219

Miks arvad, et need sugupuud tõele vastavad? Ebatõest infot on seal kuhjagawink
Vasta
#16
(15-02-2012, 19:24 )Leena Kirjutas: Miks arvad, et need sugupuud tõele vastavad? Ebatõest infot on seal kuhjagawink

Too palun näiteid.
Vasta
#17
(15-02-2012, 19:26 )Jõhvikas Kirjutas:
(15-02-2012, 19:24 )Leena Kirjutas: Miks arvad, et need sugupuud tõele vastavad? Ebatõest infot on seal kuhjagawink

Too palun näiteid.

Näiteks minu enda sünnikuupäev ei vasta tõele, laste nimedes on ebatäpsused, vanavanemate nimed ei ole täpsed jne. Lisaks on leitud olematu lapselaps lisaks olemasolevatele. Kas piisab?

Point ei ole minus ja minu egos. Püüdsin pointi ühes eelnevas postis lahti seletada.
Vasta
#18
Nii kaua see Leena "kiusas" siin, kui võtsin kätte
ja vaatasin ka järgi.. paraku pean tõdema, et Leenal
on õigus. Täielik pudru ja kapsad. Minu poolvend kel
hoopis teine perekonnanimi, on esitatud seal nimega,
mis üldse talle ei kuulu.
Vasta
#19
käisin ka seal otsimas, aga ei leidnud kedagi - sugulasi, sõpru, tuttavaid. Ju te ikka ise topite Bleh
Vasta
#20
(15-02-2012, 20:06 )sähvatus Kirjutas: käisin ka seal otsimas, aga ei leidnud kedagi - sugulasi, sõpru, tuttavaid. Ju te ikka ise topite Bleh

Vinge tõestusBleh Jõudu ja jäksu.
Kas PI tunneb seda toppijat kes teda sinna toppis?
Vasta
#21
Täielik jama, ema nimi vale,vanaisa vale,mis kõige huvitavam isegi mul naine seal vale.
Vasta
#22
Paistab, et ma ei ole ainuke kes sellest lehest lugu ei pea.
Andmekaitse on sellest teadlik ja ma ei ole ainuke kes nendega suhelnud on. Üldiselt püüavad aidata. Nende endi väitel.

PS: Väike abi nendest on juba olnud.
Vasta
#23
Andmete täpsus oleneb täiesti sellest, kes need andmed sinna sisestas. Traatjalg, kas on võimalik, et seal on sinu nimekaim ? Smile

Keegi minu sugulastest on usinalt tööd teinud, 639 inimest puus ning vanim on 1693. aastast. Kõik inimesed, keda tunnen on seal vägagi täpselt üles märgitud ning vigu nendes ei esine, kuid muidugi see et välista seda, et nende seas keda ma ei tunne vigu pole. Uurisin natuke oma puu kohta ning see inimene, kes sellega alustas, tegi koostööd mitme teise inimesega ning kõik andmed mis nad sisestasid on nende kõigi poolt üle kontrollitud. Ehk tegu on nende enda personaalse projektiga, mida nad ka tõsiselt võtavad.

Kui aga keegi avastab juhuslikult Geni ning läheb uurima, mida see endast kujutab, siis peab ta seal esmakordselt ise alustama sugupuuga, sisestama informatsiooni mida ta täpselt ei pruugi teada, sellest ka vead arvatavasti. Geni üks mõtteid on see, et kui sa lähed sinna ja alustad oma puuga, siis eeldatakse, et ideaalis sa saadad veel emaili kõigile lisatud isikutele, mis sisaldab Geni kutset ja infot, et nt. " Sinu tuttav A on Genis, tule vaata ka enda sugupuud! " ning sinna registreerudes näed sa infot selle kohta, kus sa olemas juba oled. Sul on võimalik inimeste sugupuudesse (kus sa juba oled) sulanduda, ise oma puu teha ja seejärel see ühendada teistega kui soovid või jääda passiivseks.
Muidugi on inimesi, kes seal konto teevad, midagi natuke hajameelselt sisestavad ning siis kõik sinnapaika jätavad - see ka üks vigade põhjuseks arvatavasti.

Kuid vigu võib ka tekkida siis, kui tahetakse sünkroniseerida mitu erinevat puud omavahel. Just sellega, et isikul A võib olla 2 last, kuid isik B, kes koostas sarnase sugupuu, pani mälu järgi et lapsi oli 3 hoopis ja kui nüüd isiku A sugupuu andmed isiku B sugupuuga sulandatakse, siis peab isik B kattuvad isikud üle kontrollima, kas nad on ikkagi samad, kuid see lisa laps jääb märkamata ning ikkagi alles ( kui just isik A seda ise ära ei paranda ).
Vasta
#24
Korralikus ühiskonnas oleks see päris tore projekt...
Vasta
#25
(15-02-2012, 16:40 )Leena Kirjutas:
(15-02-2012, 16:28 )Malerd Kirjutas: Päris hull kombain on see koht, olemas olid nii ema, isa, vanaemad, vanaisad, vaaremad ja -isad. Õnneks ei leidnud ei ennas ega oma naist ja lapsi ega ka venda mitte.

Kas leitu oli ka tõene või esines faktivigu? Kas andmete ülesriputaja oli tuttav või ei ole tema päritolu teada?
Minule teada olevad andmed on õiged, ka haldajate nimed on tuttavad kuskilt kaudu. Mõni huvitav asi oli see, et mingi vaarema, keda kuskilt korra nime kaudu kuulnud justkui oleks, seal kenasti ka pilt juures ja puha, kust pärit, pole aimu.
Nagu exu juba ütles, korralikus ühiskonnas oleks väärt asi.

Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat