Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
20 aastat uut Eestit. I osa
Autor Sõnum
Leena
Bännitud

Postitusi: 1,474
Liitunud: Sep 2009
25-12-2011 11:42
Postitus: #1
20 aastat uut Eestit. I osa
Tsitaat:Seoses uue Eesti Vabariigi 20. aastapäevaga 2011. aasta 20. augustil annab Tammerraamat välja suurteose „ 20 aastat uut Eestit“. Tegemist on mahuka (teatme)teosega lähiajaloost. Eesti Vabariiki vaadeldakse sõnas ja pildis läbi kahe aastakümne.
Raamatu esimeses osas on putšipäevade kroonika; edasi kajastatakse kõiki valimisi, valitsusi, poliitikasündmusi ning kahte esimest aastat taasloodud Eesti Vabariigis. Lisades olulised dokumendid riigi loomisest.

Ei ole veel lugenud kuid tundub väärt lugemine. Kui läbi saan panen siia ka täpsema arvamuse sellest raamatust.

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,834
Liitunud: Apr 2011
25-12-2011 15:51
Postitus: #2
RE: 20 aastat uut Eestit. I osa
Taasiseseisvumine oli vaid näitemäng, mille tegelikuks eesmärgiks oli Eesti liitmine Venemaa külge läbi "raha võimu": sõjalised vallutused pole ennast õigustanud, kuna nad tunnistatakse hiljem ebaseaduslikeks - kui aga riik vallutada/üles osta "raha võimu abil", st osta raha abil aegamööda kogu riigik üles, pole kellegil midagi kobiseda: ise müüsite!

Kompartei liinis tegutsenud Kallase, Savisaare, Vähi ja teiste sarnaste jaoks pidi juba algusest peale (enne 1991) olema selge, mis on kogu taasiseseisvumise näitemängu mõte.
Laarile, Kelamile ja teistele sarnastele pidi saama hiljemalt 1992 selgeks, mis on olnud kogu näitemängu mõte, kui Eestit külastas trilateraalse komisjoni liige Zbigniev Bzerzinski, kutsudes Eesti poliitilise eliidi neljasilma vestlusteks kokku Vabaduse ja Kaare tänava ristis olevasse villasse, mis sai hiljem tuntuks, kui Rüütli residents.
Näiteks seda kuidas Bzerzinski karjus 1992 aastal Laari peale stiilis "ole vait poisike, sa teed nii nagu meile on vaja, või muidu ..." oli kuulda isegi tänavale, rääkimata sellest, et seda pidid kuulma mitmed teised maja ümbruses viibinud.

Näiteks Valgevenes saatis Lukasenko kõik Bzerzinski taolised riigist välja, ning seetõttu kujutatakse Valgevenet ülima paariana - kuid Eesti selgrootul eliidil ei jätkunud 1992 aastal mõistust Bzerzinski tegevust paljastava ühisavalduse tegemiseks, ning selle tulemuseks on tänane Eesti, kus eestlastele ei kuulu enam eriti midagi.
(selle postituse viimane muutmine: 25-12-2011 15:53 lahendused.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nordicligths
Tavaliige

Postitusi: 160
Liitunud: Sep 2009
25-12-2011 15:55
Postitus: #3
RE: 20 aastat uut Eestit. I osa
Zbigniev Bzerzinski on kirjutanud ka sellise toreda raamatu: "Between two Ages" ehk siis:Kahe ajastu vahel; ameerika roll tehnotroonilises ajastus.
Seal on kirjutatud väga hästi,kuidas Uus maailmakord hakkab, nii ameerikat kui ülejäänud maailma oma haardes hoidma. Kellel õnnestub,see teos leida soovita lugeda.

See,et kodanik Zbigniev Bzerzinski käis eestis,ma ei teadnudki, tänu kasutajale lahendused olen nüüd jälle veidi targem.

Bill Cooper "Hour of the time" raadiosaated 1993-2001:
http://www.hourofthetime.com/wordpresste...ge_id=7576
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
25-12-2011 16:10
Postitus: #4
RE: 20 aastat uut Eestit. I osa
Huvitav mõtelda vahest, et kui keegi oleks päästikule vajutanud
kui kuulis seda pisikest juuti kisendamas Kaare residentsis siis kas
oleks midagi muutunud või mitte?

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,834
Liitunud: Apr 2011
25-12-2011 16:29
Postitus: #5
RE: 20 aastat uut Eestit. I osa
Ma küsisin oma allikate käest järele: Bzerzinski visiit toimus enne 1992 aasta valimisi - seega pidi see toimuma enne 20. septembrit 1992 - kuna 1992 aasta sügisel läks varakult külmaks, kuid osalejad olid õhukestes suve riietes, pidi ta toimuma augusti lõpus, või septembri alguses.

Kuna tegu oli mitteametliku "eravisiidiga", siis pole mõtet ametlikest allikatest selle kohta viiteid otsida - pigem võiks tunnistajate ütluste ja üldise loogika põhjal kokku panna kogumi neist, keda võidi sinna kutsuda: a'la Kallas, Savisaar, Vähi, Laar, Kelam, jne.

Neljasilmavestluse monoloogid Eesti poliitikutega kestsid ca pool tundi - selle järgi saaks anda ligikaudse hinnangu, et päeva jooksul saadi kokku 10-20 Eesti poliitikuga.
Kui 1992 oleks Nõmmel mõni Ameerikast saabunud ülbik maha löödud, poleks see muutnud midagi: mõni teine oleks sama plaati edasi mänginud.

Kui aga Eesti, Läti, Leedu, Valgevene, Ukraina, Georgia ja teised riigid oleks teinud kollektiivse avalduse: "Trilateraalne komisjon ja Bzerzinski üritavad meie riike üle võtta", vat see oleks muutnud maailma.

Kuna aga ei järgnenud isegi mitte Eesti-Läti-Leedu ühisavaldust Bzerzinski teemadel, siis näitab see ilmekalt, et kõik need Balti ketid ja vabaks laulmised olid vaid korraldatud näitemäng meie endi lollitamiseks.

Võimuhulle saab pidurdada vaid avalikustamise abil: nii ei saa nad segamatult niite tõmbamas käia ja seeläbi nad ebaõnnestuvad.
(selle postituse viimane muutmine: 25-12-2011 17:14 lahendused.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,747
Liitunud: Sep 2007
25-12-2011 19:01
Postitus: #6
RE: 20 aastat uut Eestit. I osa
Parem võrrelge esimest ja praegust nn vabariiki... siis tuleb kohe vale ja muinasjutt välja......Head lugemist....
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog