Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kosmosest kukuvad metallist kuulid
#1
Eraldatud rohumaale Namibiasse (Lõuna-Aafrikasse) kukkus kosmosest järjekordne metallist kera. Sarnaseid esemeid on langenud Maale viimased kakskümmend aastat. Leitud on neid Aafrikast, Austraaliast ja Ladina-Ameerikast. Antud metallisulam avastati juba novembri keskel, aga võimud ei edastanud infot pressile enne uuringute läbi viimist. „Tegemist ei ole lõhkeainega, pigem on kera seest õõnes. Siiski pidime me esmalt uurima kõiki variante,“ ütles politsei asetäitja Vilho Hifindaka. Kohalikud võimud võtsid seoses juhtumiga ühendust ka NASA ja Euroopa Kosmoseagentuuriga. Väidetavalt ei ole kerad ohtlikud.

Update:
Kuna algsed lingid enam ei tööta, toon siia uudisloo lahenduse: Tegemist oli siis mingit sorti raketikütuse mahutiga:
Allikas
Vasta
#2
Eraldatud rohumaale kukkus kosmosest järjekordne metallist kera...
Kokkupõrkes Maaga tekitas müstiline pall 33 sentimeetri sügavuse ja 3,8 meetri laiuse augu. Kera ise lebas 18 meetri kaugusel august...
Kera kaal kuus kilogrammi...

Matemaatikud/füüsikud, aidake palun aru saada?
Vasta
#3
(24-12-2011, 19:51 )Elderm Kirjutas: „Tegemist ei ole lõhkeainega, pigem on kera seest õõnes.

Väga hägune jutt. Pigem seest õõnes? Kas on õõnes või ei ole...?
Tundub, et seda kerakest pole keegi tõsisemalt uurinudki.

Atmosfääri sisenenult näeks selline kera välja rohkem sulanud, seega pakuks õhupalli, lennukit või siis mingisugust kahurit...
Vasta
#4
See on tõsi, et niisuguseid kummalisi metallkerasid ja muid metallesemeid on Maalt leitud väga palju.
Väga iseäraliku keemilise koostisega metallitükk leiti Venemaalt Komi ANV-st 1976.a. kalameeste poolt.
Hilisem uurimine tuvastas, et see ese koosnes u. 75 % ulatuses tseeriumist. Lisaks esinesid sellised üliharuldased elemendid nagu lantaan, neodiim, uraan, molübdeen jt. Eseme tihedus oli 5, 974. Elementide summa, arvestades nende erikaalu oleks andnud summaarseks tiheduseks 6,65.
Fomenko (NL-u TA Kosmiliste Uuringute Instituudi füüsikateaduste kandidaat)hüpotees selle nähtuse seletamiseks oli:
"Võib oletada, et see ese on saadud mitte kokkusulatamise teel, vaid kasutatud on metallkeraamikat, kus esinevad mikroskoopilised poorid. "
Fomenko arvates võidi sellist sulamit kasutada ülimadalate temperatuuride juures ülijuhina.

1976.a. anti V. Fomenkole uurimiseks üks mustast klaasist kerakujuline objekt, mis oli leitud 1975.a. Lääne-Ukrainast savikaevandusest 8 m sügavusest. Savikihi vanuseks pidasid geoloogid 10 miljonit aastat.
Mustast klaasist kera mõõtmed olid 88,7x87,5 mm. 320 kuupmeetrise mahu juures kalaus see 617 grammi (tihedus seega 1,93). Röntgeniuurimisel selgus, et klaaskeral on poolkuukujuline tuum, kera koore paksus 18,2 mm. Ilmselt oli tegemist mitte loodusliku, vaid tehisliku objektiga.
Ta edastas oma uurimistulemused 50-lk. aruandes ja mainis seal ka, et:
"Klaaskera uurimise tulemused, mis viitavad maa-välisele päritolule, tuleks anda teada kogu teaduslikule üldsusele."
Seda aga ei tehtud.
Sellest mustast klaaskerast kirjutas ta venekeelses raamatus "Tulnukad kontrollivad juba ammu Maad."

Metallkuulidest ehk metallkeradest aga veel niipalju, et 1970.ndatel hakati leidma LAV-i Transilvaania pürofülliidikaevandustest 1-10 cm läbimõõduga metallkerasid. Osa kerasid olid massiivsed, osa seest tühjad (koore paksusega u 6 mm).
Osa kerasid paigutati muuseumidesse. Ühel leitud teraskeral olid keskel 3 paralleelset joont.
Üks muuseumi paigutatud kera puhastati pürofüllidest vaid ühelt poolt ja pandi vitriini puhastatud poolega vaatajate suunas. Kuna kera üks pool erines teisest, oli võimalik jälgida, et kera tegi ilma välise mõjuta ühe täispöörde poole aastaga!
Arvestades kaevandatava pürofülliidi vanust, on metallkerade vanuseks pakutud 2,8 miljardid aastat!
Pöörlevate kivide kohta on ka teisi andmeid. 20.saj. algul uuriti USA-s Ohios Marioni linna kalmistul 1980 kg kaaluvat hauakivi, mis pöörles aeglaselt ümber oma telje ilma aluselt maha kukkumata!

1974.a. leidis Gloridas Jacksonville´i lähedal Terry Mathias Betty põllult roostevabast terasest kera läbimööduga 20,2 cm ja kaaluga 9.67 kg. Keral oli üks 3 mm kõrgune kühm. Kera sees oli veel kerasid. Kera oli magnetiline (mida roostevaba teras tavaliselt ei ole). Kera hakkas helidele reageerides iseseisvalt liikuma. Pikim aeg, mil kera järjest liikus oli 12 minutit. Väikesel kallakul liikus kera iseseisvalt nii alla-kui ülepoole.
Niisuguseid metallkuule on leitud ka Venemaalt, mujalt USA-st, Mehhikost, Austraaliast, Austriast, Saksamaalt jm-lt.
Nende kerade laboritesse uurimisele andmisega, kaovad need aga millegipärast jäljetult.
Allikas: I. Soomere "Paleokontakt."

P.S. Eraldasin teemast Cost-Rica kivikuulide jutu.
Vasta
#5
Einoh, väga tore, Müstik..

Märgates, et su postitusest puuduvad sinised sõnad ja http:// algusega aadressid, siis küsiks, et kuidas kogu see jutt antud teemasse sobib?

Kui sa igasse teemasse süstid niivõrd kergekäeliselt kasvõi natukenegi teemaga kokkujuhtuvaid "fakte","väiteid", "oletusi", "hüpoteese"...siis poleks nagu teemadel mõtetki? Üleujutada oskab igaüks...

Parafraseerides ühte (mitte nii..)vana ütlust(või oli see riim A-Rühma laulust?): "Para-web'le on kombeks üks teema korraga..."
Vasta
#6
http://fernlea.tripod.com/tank.html
Salyut 7/Kosmos 1686
Helium Tank
[Pilt: 25387130.jpg]
diameeter ja kaal sama.
[Pilt: caseclosed2.gif]
Vasta
#7
Jutt on metallist kuulidest ja sellest, kui palju neid varem leitud on.
Kui asi huvitab, siis otsid linke ise juurde nagu levis tegi.
Nüüd vähemalt tead, et see pole ainuke kera, mis Lõuna-Aafrikasse kukkunud.
http://ufohunterorguk.com/2011/12/23/mys...ons-heard/

Inglisekeelne uudis ka minu poolt. Koos videoga.

Lisaks veel teema Volgogradist leiti salapärased kerakujulised objektid:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...=Ivar+Zapp

Veel üks teema müstilistest kuulidest:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...=Ivar+Zapp

Soomere raamatu lõpus on ka hulgaliselt nii kirjandust kui linke antud, nii, et sealt saab ise teabele lisa otsida.
Vasta
#8
Kui sa oma postitust just üle 14 minuti ei kirjutanud, siis antud juhul tõesti(tänu levisele) "keiss kloused"...

Ma ei nori ilma põhjuseta...
Vasta
#9
(25-12-2011, 00:31 )Müstik Kirjutas: .................
Veel üks teema müstilistest kuulidest:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...=Ivar+Zapp
..........
Kõike ei viitsi ka lahata hetkel, aga seal on pilte:
http://bit.ly/sYURCZ
Ning nähtusele on täiesti maine seletus olemas.
Vasta
#10
(25-12-2011, 00:42 )Müstik Kirjutas: Meenutan: "Klaaskera uurimise tulemused, mis viitavad maa-välisele päritolule...

Mõtle natukene selle lause peale. Mõtle hoolikalt ning seejärel anna viide...
Muidu võime me siin nädal aega verist väitlust pidada...
Vasta
#11
Viide on eespool antud ju. Tsiteerisin Fomenko (NL-u TA Kosmiliste Uuringute Instituudi füüsikateaduste kandidaat) ütlust.
Ka allikas on antud. Milles küsimus?
Metallkuule on leitud kogu maailmast ja miks see väike uudis, et taas leiti Lõuna-Aafrikast metallkuul, teid nii tigedaks teeb?
Üks kuul ees või taga.
Vasta
#12
Kahjuks uuriv ajakirjandus on tänapäeval hääbuv nähtus, aga ma loodan, et see kaua nii ei kesta, sest hetkel on seis ikka väga masendav ja palju hullemaks lihtsalt ei saa ju enam minna või mis?!
Vasta
#13
Sest üks kuul ees ei taha kuidagi, vaatamata kainele mõstusele, muutuda kuuliks taga...
Vasta
#14
(25-12-2011, 00:49 )Nielander Kirjutas:
(25-12-2011, 00:42 )Müstik Kirjutas: Meenutan: "Klaaskera uurimise tulemused, mis viitavad maa-välisele päritolule...
Mõtle natukene selle lause peale. Mõtle hoolikalt ning seejärel anna viide...

Aga H. ju kirjutas seal teemas, ja A. isiklikult kirjutas
veel tolles teemas ka Bleh

Vasta
#15
Nii...ma ei saa aru, kes seletaks(?) kuidas see on võimalik, et kosmosest kukkuvad metallkerad, klaaskerad, tulevad läbi atmosfääri, põrkuvad maaga ja ikkagi säilitavad oma perfektse ümara kuju...müstika?? Ma oleksin väga tänulik, kui keegi mulle selle asja selgeks teeks?
Vasta
#16
(25-12-2011, 02:55 )Eithea Kirjutas: Nii...ma ei saa aru, kes seletaks(?) kuidas see on võimalik, et kosmosest kukkuvad metallkerad, klaaskerad, tulevad läbi atmosfääri, põrkuvad maaga ja ikkagi säilitavad oma perfektse ümara kuju...müstika?? Ma oleksin väga tänulik, kui keegi mulle selle asja selgeks teeks?

Äkki siis ei tule kosmosest...
Vasta
#17
(25-12-2011, 02:57 )Nielander Kirjutas:
(25-12-2011, 02:55 )Eithea Kirjutas: Nii...ma ei saa aru, kes seletaks(?) kuidas see on võimalik, et kosmosest kukkuvad metallkerad, klaaskerad, tulevad läbi atmosfääri, põrkuvad maaga ja ikkagi säilitavad oma perfektse ümara kuju...müstika?? Ma oleksin väga tänulik, kui keegi mulle selle asja selgeks teeks?

Äkki siis ei tule kosmosest...

Päkapikud poetavad...Ph34r2

Vasta
#18
(25-12-2011, 03:02 )Päikeseinsener Kirjutas: Päkapikud poetavad...Ph34r2


Jaa jha, seda ma ei osanud isegi mitte kahtlustada...tuleks päkkade tegemisi lähemalt uurida, seega olgem tähelpanelikud ja seadkem üles lõksud...Bleh
Vasta
#19
Algne allikas

Kõik teie eelnevalt esitatud küsimused on igati põhjendatud. Tõlkisin lihtsalt enda meelest huvitava uudisekillu. Siin maailmas on paljutki loogika vastast... Enamus teemadest Para-Webis (Iidsed kultuurid) ongi ju täiesti loogika vastu - s.o. põhivoolu teooriatele vastukäivad.

Aga Levise viide on asjakohane! Tänud!
Vasta
#20
Lugesin täna excu uudiste lingilt järgmist:
Rohkem kui 200 metallkuuli on leitud Lõuna-Aafrikast ja on hinnanguliselt 4500 miljonit aastat vanad.
Meie akdeemiline ajalugu ütleb, et tsiviliseeritud inimene on siin olnud 6-8000 aastat. Seega kuskohast need metallkuulid pärinevad või kes need valmistasid?
On teadlased vahepeal ehk vastuseid leidnud?

http://www.wakingtimes.com/2014/01/17/20...er-school/


Vasta
#21
Üpris tõenäoline, et need mitme miljardi aasta vanused metallkuulid on vaid paarsada aastat vanad Aafrika vallutajate musketi kuulid. See mitmemiljardi aasta vanus hinnati mitte esemete vaid neid ümbritsenud pinnase järgi. Tänapäeval on küll kasutada mitmeid pinnase vanuse määramise meetodeid, kuid siiski on need tihtipeale küsitavad. Seda enam - mida kaugema minevikuga on tegu. Samas ka pinnas ei kuhju me planeedil aina juurde ja juurde, vaid ka erosioon teeb oma töö e. kokku saavad väga vanad ning suhteliselt värsked kihid.
Vasta
#22
Xawa - laias laastus olen isegi nõys. Kihid kihistuvad ja ristuvad, ning mitte alati ei saa kindel olla kas leitud ese on ikka just nii kaua pinnases olnud. Nii palju kui mina nende kuulide puhul lugenud olen siis jahh - mõnel juhul on olnud kahtlusi kas see kuul on ikka just nii vana ja õigest kihist. Kuid jällegi - paljude kuulide puhul ei ole kahtlust, et nad on just nii vanad ja õigest kihist. Neid on uurinud mitmed "maa teadlased" ja nood on kindlad asjas.

Olen ise kahtlev neis pikkades miljardites aastates - mitte ainult nende kuulide kontekstis - arvan, et sees on mingi konks ja midagi on paigast ära, kuid arvan, et ikka rohkem kui see mõnede pakutud 4000 aastat kopikatega.
Lühemalt - hetkel arvan, et vähemalt mingi osa neist kuulidest on vanemad kui meie ajalugu ja kuuluvad mingile eelmisele ajaloo keerdele.
Vasta
#23
Nende kuulikeste nimi on Klerksdorp'i sfäärid ja nende kohta on ka inglise keelses wikis üht teist kirjutatud. Seal ütleb ja sellel lehel kirjutab, et tegemist on ilmselt konkretatsiooni käigus tekkinud moodustistega. Nad ei koosne päris metallist, vaid pigem erinevatest metallioksiididest ja rauasooladest(hematiit, püriit, götiit). Siin lahkab üksikasjalikult neid paljusid väiteid mida nende kuulikeste kohta aastate jooksul tehtud on.

Sarnaseid sama protsessi käigus tekkinud moodustisi on ka teisi:
[Pilt: MoquiMarble1.jpg]
[Pilt: SchoharieC2.jpg]

Vasta
#24
Nielander - ei vaidlusta, et on sarnaseid esemeid ja kuulikesi. Kuid nende puhul EI ole kahtlust nende päritolus. Osade suhtes aga on - järelikut on midagi teisiti.
Vasta
#25
(23-01-2014, 20:00 )excubitoris Kirjutas: Nielander - ei vaidlusta, et on sarnaseid esemeid ja kuulikesi. Kuid nende puhul EI ole kahtlust nende päritolus. Osade suhtes aga on - järelikut on midagi teisiti.

Ehk paned mõned pildid võrdluseks kui tüli ei tee? Aitäh.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kasahstanis kukkusid kosmosest tundmatud objektid alla. Aerling 1 2,462 15-05-2009, 09:38
Viimane postitus: mulk2003
  Valgussignaalide otsimine kosmosest Hallucigenia 4 2,977 22-04-2006, 19:34
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat