•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Natsionaalsotsialism (propaganda)
(14-11-2012, 20:52 )Treel Kirjutas:
(14-11-2012, 20:45 )excubitoris Kirjutas:
(14-11-2012, 20:38 )Treel Kirjutas: Ja tead, eestlastel polnud vahet, kas natsid tulid sisse v6i mitte, yks repressioon k6ik.

Jällegi - tutvu ajaloo materjalidega - ja loe kokku Eesti rahva kaotused erinevate okupatsioonide ajal. Mitte üldsummat aga just aastate lõikes ja avastad ehk omalegi üllatuslikult, et Saksa "paha" anneksiooni ajal olid kaotused pea olematud või seotud punaste tegemistega. Punaste teod aga jätkusid ka siis kui sakslasi enam meil siin polnud.

Ma ei m6elnud okupatsiooni ajal toimuvat. Ma tean v2ga h2sti, et sakslased kohtlesid eestlasi h2sti. Ma r22gin rohkem sellest, et meil polnud vahet, kes tuli, sest repressioon j2i kestma aastateks.

On küll vahet. Nagu ise ütlesid - sakslased kohtlesid eestlasi hästi.
Siit vastu - punased EI kohelnud eestlasi hästi.
Seega VAHE ON OLEMAS.

(14-11-2012, 20:53 )Chaos Kirjutas: Loen ja mõtlen, et ükskõik mis teemas kukute ke kohe võrdlema kumb oli suurem kaabakas vunts või jefreitor Laugh

Siin ei ole midagi võrrelda - Vunts/Stalin oli kaabakas Jefreitor/Aadu ei olnud kaabakas.
Vasta
(14-11-2012, 20:53 )Chaos Kirjutas: Loen ja mõtlen, et ükskõik mis teemas kukute te kohe võrdlema kumb oli suurem kaabakas vunts või jefreitor Laugh


See on ju absoluutselt loogiline. Eestlastel oli mõlemaga kogemus, erinevalt läänemaailmast. Seal Hitlerist hirmsamat, keeldub lääne demokraatia tunnistamast, uskumast.

Treel, tee ikka asjadel vahet. Muidu mängid veel minu meeskonnas.. teiste vastu. Teiseks - natsid on teil siin veel ainsad, kes kasutavad ja kaitsevad teie sõna- ning mõttevabadust. Teie olete sellest juba ammugi loobunud. Töötab aga see, mida alati kasutatakse.

Sirlemerle,.. ma ei saa erutusest kuidagi vastata. Aga, kui mina hakkan midagi v. kedagi vihkama, siis ma ka püüan mõista oma vihkamise põhjust. Viimase puhul tuleb ikka tööd teha. On ju endal vaja teada, miks ma vihkan. Sinu joonealune lause näib kinnitavat, et vihkad kuna massiliselt vihatakse. Võid vihata, aga vihka siis nendel õigetel alustel.

Vasta
syrlymyrly Kirjutas:Kuidas nad tegid inimnahast kindaid ja teisi ehteid? Te olete noored nolgid, kes ei tea sellest, mida elasid inimesed läbi.
Miks peab üldse kellegi poolt valima mõlema riigi diktatuuris ja sõjas? Mina ei vali kumbagi poolt.
See inimnaha kasutamise jutt on lihtsalt saksa arstidelt välja pressitud ülestunnistus, et sõjatribunalis natse peletistena näidata. Võid rahulikult selle inimnaha muinasjutu ära unustada.
Mul jäi, et sulle kommunistid eriti vastumeelt pole.
Isegi kui need kõik natsikoledused tõsi oleks, kõik inimkatsed ja 6 miljoni juudi hävitamine, siis kommunistide kuriteod on ikkagi kordades hullemad.

Tsitaat:Ma tean palju natsides, teie olete silmakirjalikud, et ei märka seda kurja mis Hitleri kaasas oli. /.../ Ma siiski vihkan natse, sest olen kuulnud sugulastelt hirmsaid lugusid mis inimestega tehti.
Võib-olla on teistel Hitleri kohta teised andmed. Sellepärast ei pea neid nolkideks nimetama. Sa ise oled mõelnud, et suur osa natsikoledustest on lihtsalt sõja võitnute propaganda.
Mind huvitaks, kust su sugulaste natsilood tulevad. Isegi kui su vanaema Saksamaal olid, siis palju ta ise nägi/koges ja palju oli lihtsalt kuulujutt.

Tsitaat:Venemaa okupeeris Eesti? Samamoodi võib öelda, et Venemaa okupeeris kõik need riigid mis kuuluvad Vene Föderatsiooni. See pole tõsi. Maailmas on hullemaid vaenlasi kui Venemaa.
Sa ütlesid, et sa ei vali ju poolt. Eesti vabastati, ega okupeeritud?
Oletame, et natsid olid nii hirmsad nagu sa nendest pilti maalid, siis pärast "vabastamist" peaks ju venelane koju ära minema ja jätma meile oma riigi.
Meie oleme siin alainformeeritud perselakkujad, aga ise räägid inimnahast ehetest.

Mul on tunne, et see osa teemast läheb foorumi kullafondi.

Ps. Lõpetage üksteise provotseerimine ja nimede panemine ära ja kui tsiteerides, ei pea tsiteerima 40 rida teksti.
Vasta
(14-11-2012, 21:30 )Thorondor Kirjutas:
syrlymyrly Kirjutas:Kuidas nad tegid inimnahast kindaid ja teisi ehteid? Te olete noored nolgid, kes ei tea sellest, mida elasid inimesed läbi.
Miks peab üldse kellegi poolt valima mõlema riigi diktatuuris ja sõjas? Mina ei vali kumbagi poolt.
See inimnaha kasutamise jutt on lihtsalt saksa arstidelt välja pressitud ülestunnistus, et sõjatribunalis natse peletistena näidata. Võid rahulikult selle inimnaha muinasjutu ära unustada.
Mul jäi, et sulle kommunistid eriti vastumeelt pole.
Isegi kui need kõik natsikoledused tõsi oleks, kõik inimkatsed ja 6 miljoni juudi hävitamine, siis kommunistide kuriteod on ikkagi kordades hullemad.

Tsitaat:Ma tean palju natsides, teie olete silmakirjalikud, et ei märka seda kurja mis Hitleri kaasas oli. /.../ Ma siiski vihkan natse, sest olen kuulnud sugulastelt hirmsaid lugusid mis inimestega tehti.
Võib-olla on teistel Hitleri kohta teised andmed. Sellepärast ei pea neid nolkideks nimetama. Sa ise oled mõelnud, et suur osa natsikoledustest on lihtsalt sõja võitnute propaganda.
Mind huvitaks, kust su sugulaste natsilood tulevad. Isegi kui su vanaema Saksamaal olid, siis palju ta ise nägi/koges ja palju oli lihtsalt kuulujutt.

Tsitaat:Venemaa okupeeris Eesti? Samamoodi võib öelda, et Venemaa okupeeris kõik need riigid mis kuuluvad Vene Föderatsiooni. See pole tõsi. Maailmas on hullemaid vaenlasi kui Venemaa.
Sa ütlesid, et sa ei vali ju poolt. Eesti vabastati, ega okupeeritud?
Oletame, et natsid olid nii hirmsad nagu sa nendest pilti maalid, siis pärast "vabastamist" peaks ju venelane koju ära minema ja jätma meile oma riigi.
Meie oleme siin alainformeeritud perselakkujad, aga ise räägid inimnahast ehetest.

Ps. Lõpetage üksteise provotseerimine ja nimede panemine ära.

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/fea...-skin.html

http://furtherglory.wordpress.com/2010/0...nd-purses/

Ahjaa, kui Eesti palub ise Venemaa abi siis seda nimetatakse okupeerimiseks? Oli mis oli, enam ei saa midagi muuta, kuid mulle ei meeldi, kui väidetakse, et kommunism oli hullem kui natsism. Ma ei poolda kumbagi, kuid selle väitega ma polnud nõus.
http://poisonpage.blogspot.com/2008_12_01_archive.html

Arvad, et kuulujutud? Kust teie sellist infot saate? Praegu on vist moodne naerda Hitleri ja natsilaagrite üle. See kõik toimus, ma usun, et te otsite teist poolt selles sõja teemas, kuid alati pole teine versioon õige, vaid vastupidi.
Vasta
(14-11-2012, 22:04 )Chaos Kirjutas: Äääm Ott nii et saksa kirsa tallas Eestimaad lausa pühalikult???

Ääää, vastan ise - jah, saksa kirsa oli kui ema pai.
Vasta
"Ma ei poolda kumbagi, kuid selle väitega ma polnud nõus" (shyrlymyrly, #138)
Tohib küsida, mis väitega sa nüüd nõus oled? See on fakt, et kommunismi oma koleduses, on väga raske millegagi võrrelda.
Kuid, teemast lähtudes, just kommunistid ise on tunnistanud, et natsionaalsotsialism on kommunismi kõige paadunum verivaenlane.
Tunnistan - see teeb meile au!
Iroonilisel kombel, süüdistatakse natse just selles, millel iseenesest demokraatia asetseb - võrdsuses! Just nimelt - rahvad on oma erinevustest võrdsed ning nende keskel ei tohi olla kohta ülbusele, et mingi "rahvas" ennast teistest rahvastest unikaalselt "võrdsemaks" peab. Ka siis mitte, kui jumala endaga.. leping on sõlmitud.
-------------------------------------------------
Chaos, mida väidad v. mida küsid? Vilju nopitakse ju ikka siis, kui need küpsed on.
Vasta
shyrlymyrly Kirjutas:http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/fea...-skin.html

http://furtherglory.wordpress.com/2010/0...nd-purses/

Ahjaa, kui Eesti palub ise Venemaa abi siis seda nimetatakse okupeerimiseks?
Kui see esimeses lingis lamp peakski olema inimnahast, siis me ei tea, kus ja kes selle tegi.

Teises lingis räägibki sellest, kuidas vägivaldselt tunnistus välja pigistati.
Lisaks on seal juttu, kuidas sõja ajal olid hoopis mingid kitsenahast lambid.

Muinasajal lasid ka end eestlased ristida. Järelikult olid nad võõrvõimuga nõus. Kui pätt tänaval ähvardab sind noaga ja nõuab su raha endale ja kui sina annad selle ära ilma võitluseta, siis on kõik õigesti?
Vasta
Mul tekib küsimus, shyrlymyrly, et kas andmed su kontol on õiged? Selle järgi oled 20 aastane samas sõimad teisi noormeesteks, nolkideks jne.. Pealegi tundub, nagu oleksid ise 80-ne mäletamaks isiklikult kindakudumisi jms lollust..
Vasta
(14-11-2012, 22:50 )Chaos Kirjutas:
(14-11-2012, 22:24 )Ott Sama Kirjutas: Iroonilisel kombel, süüdistatakse natse just selles, millel iseenesest demokraatia asetseb - võrdsuses! Just nimelt - rahvad on oma erinevustest võrdsed ning nende keskel ei tohi olla kohta ülbusele, et mingi "rahvas" ennast teistest rahvastest unikaalselt "võrdemaks" peab. Ka siis mitte, kui jumala endaga.. leping on sõlmitud.
Päris heaLaugh Kus mõni nats (mitte sina) kunagi midagi sellist ütlend on? Linki paluks!


Adolf Hitler, "Main Kampf". Teie naer põhineb liitlaste sõjapropagandal.
Tõega pole seal midagi ühist.

Vasta
NL okupeeris Eesti JOKK põhimõttega: aeti kamp paadialuseid kokku, mingi kodukootud kompartei koos ninameestega ja need siis tegid nägu, nagu esindaksid tervet Eesti "rõhutud" töölisklassi. Kes teab, kuhu Eesti oleks jõudnud, kui need metslased ja bandiidid poleks riiki vägistanud. Aga eks väikeriigid on alati suuremate jõukatsumisel nö. taskurahaks ja okupeerimise faktist vaatasid liitlasväed üle. Oleksid pidanud peale teist maailmasõda kohe NL vallutama, kuni nad nõrgad olid.
Vasta
(14-11-2012, 23:11 )Ott Sama Kirjutas:
(14-11-2012, 22:50 )Chaos Kirjutas:
(14-11-2012, 22:24 )Ott Sama Kirjutas: Iroonilisel kombel, süüdistatakse natse just selles, millel iseenesest demokraatia asetseb - võrdsuses! Just nimelt - rahvad on oma erinevustest võrdsed ning nende keskel ei tohi olla kohta ülbusele, et mingi "rahvas" ennast teistest rahvastest unikaalselt "võrdemaks" peab. Ka siis mitte, kui jumala endaga.. leping on sõlmitud.
Päris heaLaugh Kus mõni nats (mitte sina) kunagi midagi sellist ütlend on? Linki paluks!


Adolf Hitler, "Main Kampf". Teie naer põhineb liitlaste sõjapropagandal.
Tõega pole seal midagi ühist.
Lehekülje nümbrit paluks.

Historical experience offers countless proofs of this. It shows with terrifying clarity that in
every mingling of Aryan blood with that of lower peoples the result was the end of the cultured
people. (Adolf Hitler, "Main Kampf")

If we were to divide mankind into three groups, the founders of culture, the bearers of culture,
the destroyers of culture, only the Aryan could be considered as the representative of the first
group. (Adolf Hitler, "Main Kampf")



Vasta
Lehekülje number? Palun - kaanest kaaneni.

Vasta
Chaos pole vist kuulud sellest, et Aadule (ja mitte ainult) on omistatud tsitaate mis pole tema öeldud. Tegin siin kunagi teema antud asjast lisan lingi - äkki see kord lugupeetud Chaos loeb ja saab ka ehk aru asjast. Kuigi ma sellele eriti ei looda aga ehk siiski. Teema on ise selle lingi taga ---> Tuntud isikud ajaloost: kes ütles, mida ütles
Vasta
Lihtne on mõista kohut ajaloo üle, siis võib silma kinni pigistada tänase päeva ees.
Vasta
Ott ära keeruta. See ongi ehedaim natsionaalsotsialismi propaganda, sest ta ei ole midagi taolist kirjutanud!

Excu sa siis nagu väidad et mein kampf polegi Hitleri kirjutatud? Muide sellest raamatust on ju pea üks ühele loetav mida hakkab Hitler tegema kui ta võimule saab. Ja võimule saades koristas ta ju ise selle raamatu ära, et rahvas seda ei loeks!
Vasta
Chaos - sa oled Minu Võitluse läbi lugenud?
Mina lugesin. Sinu poolt toodud väidet, et ta
kirjutas mida tegema hakkab ei leidnud.
Kui jäi kahe silma vahele või ei saanud aru siis
äkki aitad mind ja osundad kus lehekülgedel
ta rääkis mida tegema hakkab.
Vasta
Millest ta siis üldse kirjutas sinuarust? Ja mida siis seal raamatus kirjutatust ei juhtunud?
Vasta
(15-11-2012, 11:44 )Chaos Kirjutas: Millest ta siis üldse kirjutas sinuarust? Ja mida siis seal raamatus kirjutatust ei juhtunud?

Kui sa oleksid lugenud sa ei esitaks seda küsimust.
Aga olgu - ta kirjutas OMA VÕITLUSEST.
Mitte sellest mida ta kavatseb teha vaid sellest mida
ta elas läbi selle hetkeni ja milliste tulemusteni ta jõudis
töötades läbi seda infot mis ta elu jooksul oli saanud.

Lihtne - ei mingeid maailma vallutuse plaane, ei mingeid
juutide ega teiste hävituse plaane. Ainuke asi mida võis
tuleviku plaaniks pidada oli see, et valitsusse saades
tõstab ta üles Versaillesi "rahuplaani" läbivaatuse.

Ma olin selle raamatu lugemist lükanud edasi mitmel põhjusel.
Üks enda jaoks adekvaatsem ja subjektiivsem kui teine.
Selle suve lõpus oli mul aega see teoks teha. Ma ei saa
öelda, et oleksin olnud üllatunud - olin teinud piisavalt
eeltööd. Nüüd lihtsalt mõistan paremini kes oli Aadu ja
mida ta saavutada tahtis ja miks saavutada tahtis.
Nüüd mõistan ka paremini miks juutidele kuuluv raamatu
kirjastusõigus on jäänud kasutamata ja see raamat on
Saksamaal - ja mitte ainult - rangelt keelatud kirjastuse
nimistus. Seda lugedes esimest korda ja ilma eeltööta võivad
inimesed mõtlema hakata ja praegusele võimule see EI meeldi.
Loe kui julged.
Vasta
Pisiasjade üle ei ole mõtet vaielda ega oma energiat raisata. Tähtis ei ole see mida öeldi vaid mida tehti. Hinnangu andmisel tuleb arvestada siis valitsenud majanduslik-poliitilist olukorda ning mõttemalle. Näiteks asumaade omamine (=rahvaste orjastamine) oli täiesti normaalne ja laialt levinud vähegi mõjuvõimu omavate riikide seas.
Kui süüvida veidi ajaloosse, heita kõrvale võitjate valed ning õigustused ja vaadata asja erapooletu pilguga, siis selgub, et Hitler oli tõeline suurmees. Ainuüksi riigi riismetest rajada kuue aastaga õitsev ning õnnelike elanikega riik on järgimist vääriv saavutus. See, et juudid ning parasiidid ühiskonnast isoleeriti (ei hävitatud, plaaniti ümber asustada) tulenes ühiskonna kaitse seisukohast (näit. Stalin erinevalt Hitlerist hävitas kümnete miljonite kaupa oma inimesi). Kas süüdistame Hitlerit koonduslaagrite loomises? Küsigem siis millises sõdivas riigis need puudusid? Ja kuidas koheldi Ameerika Ühendriikides elavaid riigile lojaalseid jaapanlasi? Venemaast rääkimata, veel kolmekümne aasta eest ei olnud peale Vologdat ühtki raudteejaama ilma läheduses oleva vangilaagrita. Kui Hitler jäi jõhkruses alla teistele riigijuhtidele, siis milles seisneb tema režiimi ja tema ideede ühiskonnaohtlikus veel seitsekümmend aastat hiljem??
Kas tõesti on õigus neil kes ütlevad, et juba prantsuse revolutsioonist tänaseni üritatakse ühtset maailmakorda (riiki) luua ja kõik rahvuslik tuleb sel teel hävitada? Või takistab oma rahvale suunatud ühiskonnakorraldus rahvusvaheliste niiditõmbajate tegevust? Kui nii, siis on ju natsionaalsotsialism igati õigustatud ja järgimist vääriv!

Vasta
Kirjutasin, et kaanest kaaneni, sest just siis ja ainult siis, hakkab raamatust läbi kumama viiamse mõte ning olemus.
Küsimus on siin puhtalt selles, kas need vabadused ja privileegid, millest me alalõpmata jahume, ka päris elus toimivad,
on reaalselt kasutusel.
Kuskil teemas ma kirjutasin - see ei ole 8-tunnine tööpäev, mille eest võideldakse 10-tunniste tööpäevadega. 8-tunnine
tööpäeva pikkus toimib reaalselt alles siis, kui me julgeme seda ka kasutada. Ainult selle nimel võitlemine.. võib tähendada
sootult vastupidist.
Euroopa rahvusriigid ning rahvad muutuvad omavahel võrdseks vaid siis, kui juletakse kaotada juutide monopl panganduses
ning igal pool mujal, kuhu nad on hunnikusse roninud.
Ja A.Hitler seda ka tegi - andis sakslastele tagasi eelise, olla oma rahvusriigis peremees. Ühtlasi, kutsus ta teisi rahvaid ülesse
järgima seda sama eeskuju. Edaspidi on ehk nüüd mõistetav, miks demokraatlikud riigid paanikasse keerasid ning onu Stalinist
endale suure sõbra ning liitlase tegid. Sellelt pinnalt hakkab korraga kogu lugu klappima. See muutub loogiliseks.

Vasta
http://www.bibliotecapleyades.net/sociop...hild04.htm

Huvitav, soovitan lugeda. Ta ei vabanenud juudi monopolist. Ainuke riik kes ei osale selles Illuminati mängus on Venemaa, sellepärast kuuletegi nii palju si**a kommunismi ja Venemaa kohta. Illuminati tahtis liiga suurt ampsu ja kaotas. Kõike maksustasid Rothchild'id.
Vasta
(15-11-2012, 13:22 )shyrlymyrly Kirjutas: Olge eestlased, mitte mingid natsid. Te peaksite olema uhked, et Eesti sai kunagi iseseisvaks ja pole enam natsi võimu all.
On ikka vaba? Oled sa ikka kindel, et elad vabas riigis?
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ar...d=65104242
Päris kena mõtteaine.
Vasta
(15-11-2012, 13:22 )shyrlymyrly Kirjutas: ... Milleks siis see neonatside julmus teiste rahvuste vastu? Milleks üldse see enda sildistamine ja poolte valimine? Olge eestlased, mitte mingid natsid. Te peaksite olema uhked, et Eesti sai kunagi iseseisvaks ja pole enam natsi võimu all. Toetage enda rahvast ja selle riigijuhte, mitte Hitlerit.
Asi ei ole poolte valimises, asi on unelmate Eesti loomises! Milline peaks see ihaldatav tuleviku riik välja nägema ja kuidas sinna jõuda. Selleks aga tuleb tunda ajalugu, võtta üle positiivne ja vältida vigu. Hitleri saksamaalt on positiivseid näiteid võtta kuhjaga, seega arutelu igati õigustatud.

Mis Eestisse puutub, siis sõjaaegne saksa okupatsioon lasi inimesel rahulikult elada, erinevalt vene "vabastajatest" kes tänase päevani siin töllerdavad.
Tänane Eesti on vormilt iseseisev kuid sisult tüüpiline koloniaalmaa kelle rikkused ning rahva töövili takistamatult välja viiakse. Rahva hääbumise vältimiseks on muutust vaja, kuidagi tuleb ju sellest pasast välja rabeleda.

Vasta
Ma ei taha nüüd kuidagi kellegi unistusi põrmustada, kuid unistus vabast rahvusriigist parku jääb unistuseks.
Me oleme ja jääme suurriikide võimu alla. Vahet pole, kus poolt tuuled puhuvad.
Antud hetkel oleme me end sedavõrd sidunud unelmate läänemaailmaga, et siit on veelgi raskem välja tulla, kui 20 aastat tagasi idatuulte võimu alt.
Miks? Sest meil pole mitte midagi.
Mis meil siis tegelikult toimub.
Me maksame EL igasugu makse ja vastu saame sealt n.ö toetust, mis on väiksem kui sinna makstavad maksud. Lisaks vaadake kuhu ja kui suures ulatuses toetused suunatud on. Rahvusriigi arendamisse?
Meie piirid on lahti ja me ei kaitse oma turgu. Ehk siis, suurriik, kes midagi odavamalt toodab, sööb kohaliku ettevõtluse välja.
Ettevõtetel puudub ettevõtluse maksud. Nii iga suurriigi suurettevõte, kes siin tegutseb, viib kasumi ilma sentigi makse maksmata lihtsalt välja. Näiteid on kuhjaga. Alustage pankadest.
Kokkuvõttes, kes siin kasumit teenib, see selle ka siit välja viib.
Nii oleme me lihtsalt odava tööjõuga EL ääreala, kellel pole sisuliselt mitte midagi, mis toetaks n.ö rahvusriiki.
Astume EList välja?
Mis edasi?
Ümbritsetuna kahest suurriigist EL ja Venemaa me peame nii ehk naa nende reeglite järgi elama ning seda ei taha ükski Eesti ettevõtja, et tema see vähene turg, mis tal väljas poole on, kinni keeratakse.
Jah. Me saaks hakkama aga enamik ja see, kes meil siin rahakoti raudu kontrollib pole nõus selles isoleeritud tulevikus elama.

Nii palju siis rahvusriigist, mida kahjuks meil mitte niipea tulemas pole.
Vasta
Togliga absoluutselt nõus - milline peab olema meie unelmate Eesti? Mida me päriselt tahame ja kuidas
seda saavutada? Selleks, aga tuleb tunda ajalugu ning nimetada asju nende õigete nimedega ja mis kõige
olulisem - tuleb omada mehisust ka vastavalt toimida.
Shyrlymyrly, oled oma joonealuse mõttega nagu klassikaline näide - viitad, aga ise sa seda ei julge v. ei oska olla.
Lause mõte on teravas vastuolus sinu enda kirjutatuga.
Meil kehtib sõna- ja mõttevabadus, aga enamus meist ei julge seda kasutada. Kõiksugu valvevalede korrutamine
ei ole, kordan - ei ole, sõna- ja mõttevabaduse kasutamine. Vastupidi - sellega piiratakse, suunatakse ja hävitatakse
meie kõige elementaarsem õigus.
Kõige lihtsam - meie koolides õpetatav ajalugu. IIMS sisuks on kõige labasem sõjapropaganda. Tõega pole seal mitte
midagi ühist. Siis on ka mõistetav, miks meie õpetajate palgad nii madalad on - valetamise eest ei maksta. Võib vaid
küsida, mis siis küll võib juhtuda, kui ajalooõpetajad õpetavad nii nagu asjalood tegelikult olid?

"Sest meil pole mitte midagi" -Dana.
Vastab tõele, paraku.
Ja teate ka miks? Sest see on meilt vaikselt ära röövitud. Nagu iga teisegi asjaga, mis on meilt pihta pandud, on
vaja röövitud asja, eset, täpsemalt kirjeldada. Nüüd loomegi siis siin kirjeldust oma tahtele. Ja kui see saab valmis,
siis on juba märksa kindlam oma unistuste riigi suunas liikuda. Muidugi, see käib läbi võitluse, sest kesse ikka tahab
oma varast - orjadest - loobuda? Loobuda oma unikaalsetest-universaalsetest privileegidest?
On ju hull, kui kogu maailm hakkab seda Eesti-eeskuju järgima!!!
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • 9
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat