Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viirustest ja pahavarast, mis takistavad foorumi kasutamist
#1
Miks arvuti viirusetõrje blokeerib kategooriliselt siinses foorumis enamuse mahukamate kataloogide avamise?
Näiteks
Tänased postitused
Vaimud, tondid, kummitused jms
Vasta
#2
(30-11-2011, 09:00 )Stella Kirjutas: Miks arvuti viirusetõrje blokeerib kategooriliselt siinses foorumis enamuse mahukamate kataloogide avamise?
Näiteks
Tänased postitused
Vaimud, tondid, kummitused jms

Mis viirusetõrjega tegu? Tundub, et see viirusetõrje on ise viirus.
Vasta
#3
Arvutis on kataloogid. Foorumis on otsing, alamfoorumid ja teemad ning arvuti viirusetõrje ei kuulu PW parandamise alla.

Aga muidu: kas peale viirusetõrje väljalülitamist lehed avanevad? Kas viirusetõrje ise ütleb, et blokeerib ja miks? Kas erinevate browseritega on sama tulemus?
Vasta
#4
Viirusetõrje ja Windowsi asemel soovitaks kaaluda Linuxi kasutamist, legaalne ja tasuta. Arhitektuurilise erinevuse tõttu ei lähe Win viirused *nix süsteemis lihtsalt tööle.
Vasta
#5
Kirjutasin küsimuse siia seepärast, et see oli üks vähestest teemadest, millele kui vähegi sobilikule ligi pääsesin.
Pole kaua aega internetis ega para-weebis käinud. Viirusetõrje on sama. Varem sellist probleemi polnud.
Ei saa avada süstematiseeritud katalooge ja alamkatalooge. Ka osad otsingud blokeerib sarnaselt kui suure ohu arvutile.
Mistahes muudel internetisaitidel liikudes sellist blokeeringut ei kohta.

Vasta
#6
Mis viirusetõrje sul on?
Vasta
#7
Viirusetõrje võib sama olla, ent uuendused kindlasti mitte.
Enamus tänapäeva viirusetõrjetest kolib veebikontrolli peale üle kuna sisuliselt vaid 30% hetkel ringlevatest viirustest on klassikalises mõttes viirused.
Vasta
#8
(30-11-2011, 17:37 )Stella Kirjutas: Viirusetõrje on sama.
Kas see on eeldus, et para-web'i foorum on selgeltnägijaid täis? Sest mina sellist viirusetõrjet nagu "sama" ei tea (võib olla Ott Sama teab).
Tsitaat:Ei saa avada süstematiseeritud katalooge ja alamkatalooge. Ka osad otsingud blokeerib sarnaselt kui suure ohu arvutile.
Ilma teadmata miks seda tehakse (tavaliselt jäetakse mingi teade maha windowsi või antiviiruse enda logidesse) ja mis antiviirusega tegu on üsna võimatu midagi öelda. Võib-olla on lihtsalt antiviiruse viga st arvab, et mingi php osa on kahjulik.
Vasta
#9
Üksvahe oli probleem sellega, kui mõni kasutaja oli linkinud oma avatari domeenilt, mis oli mõne brauseri blacklistis, viirusetõrjega võib sama pull olla...
Vasta
#10
Arvestage kõik sellega et Eestis alustas/alustab tööd NATO küberkaitsekeskus ja meie oleme need kelle peal katsetatakse uusi tehnoloogiaid jms.
Vasta
#11
(30-11-2011, 19:14 )karamba Kirjutas: Arvestage kõik sellega et Eestis alustas/alustab tööd NATO küberkaitsekeskus ja meie oleme need kelle peal katsetatakse uusi tehnoloogiaid jms.

Mnjah. Kõik on võimalik. Aeg on kuum.
Mingi sisetunne ütleb, et ei tahaks avalikustada oma viirusetõrje nime. Kuidagi saan veel siinses keskkonnas liikuda.
Üks vana tarkus see, et kuula rohkem ja räägi vähem.
Viirusetõrje blokeering hoiatab mingite relvade eest. Ei ole kunagi varem ega nüüdki muudel saitidel näinud sellist blokeeringut.
Pole vahet kas sisselogituna või külalisena. Veidi parahõnguline tunne on.

Vabandan, et korraks teemast päris väljas.
Millegipärast tuleb siinkohal meelde inimingel Lorna Byrne poltergeisti kogemus.
Tool lendas kildudeks, tuli plahvatas. Ta nägi seda olendit. Umbes meetri pikkune. Ei silmi, ei suud. Süli näitas sulanud vahana. Tõeliselt õudne ja hirmuäratav. Talle öeldi, et see on Saatana olend.
Vasta
#12
Stella - kasvava hämminguga kuulan su juttu - kirjeldad asju mis ei saa kuidagi olla
seotud viirustõrjega. Ja kui siis seda juhul kui mingi väga omapärane pahavara on
üle võtnud viirustõrje funktsioonid. Olen teemadega natuke tuttav seega esitan siis
mõned küsimused ja kui ei soovi siin vastata siis saada u2u. Hetkel on see probleem
kuidagi vägagi sürrealistlik ja raskesti identifitseeritav nii vähese info korral.

Küsimused:
Millist arvutit kasutad: firma (HP, Dell jne), laptop, desktop, kodune, töö miski muu
Milline operatsiooni süsteem on: Windows XP, Vista, Win7, Apple oma, Linux või muu
Millist Browserit kasutad: IE, Opera, Safari, Firefox, Chrome või miskit muud
Mis nimeline on see müstiline viirustõrje ja kust sa selle said: tuli kaasa, tõmbasid netist jne
Kas kasutad tulemüüri ja kui jahh siis millist ja kust see tuli

Kui need vastused on olemas siis saab mingi pildi ja võib hakata lahendust otsima.
Vasta
#13
(02-12-2011, 16:16 )Stella Kirjutas: Mingi sisetunne ütleb, et ei tahaks avalikustada oma viirusetõrje nime.

Naisterahvad on ikka nii armsadwink
Mul sisetunne ütleb, et Ants!?

(02-12-2011, 16:30 )excubitoris Kirjutas: Küsimused:
Millist arvutit kasutad: firma (HP, Dell jne), laptop, desktop, kodune, töö miski muu

Exu - on's seal vahet?
Ja pärast Stella postitust, tundub sinu postitus
lausa norimisenaBleh




Vasta
#14
(02-12-2011, 23:11 )Päikeseinsener Kirjutas:
(02-12-2011, 16:30 )excubitoris Kirjutas: Küsimused:
Millist arvutit kasutad: firma (HP, Dell jne), laptop, desktop, kodune, töö miski muu

Exu - on's seal vahet?
Ja pärast Stella postitust, tundub sinu postitus
lausa norimisenaBleh

On küll vahet aga see on pikem jutt - erinevad driverid erinevatelt tootjatelt
annavad teatud kombinatsioonides etteteatud tulemusi mis teatud OSi puhul
annavad jällegi ennustatavaid "juhtumi mudeleid" - see on lühidalt. Smile
Vasta
#15
(02-12-2011, 16:16 )Stella Kirjutas: Mingi sisetunne ütleb, et ei tahaks avalikustada oma viirusetõrje nime. ... Viirusetõrje blokeering hoiatab mingite relvade eest.
Ei ole antiviiruse nime, ei ole täpset hoiatust/veateadet/logi sissekannet ja ei ole ka lahendust. Üldiselt soovitan mingi veebipõhise viirusetõrje tarkvaraga (kaspersky, panda, bitdefender vmt (kui neid veel eksisteerib)) arvuti üle käia ja windowsi puhul võiks veel malwarebytesí, superantispyware vmt arvuti üle kontrollida või sõna-sõnalise hoiatuse teate järgi veebist otsida.
Vasta
#16
Tänud kõigile kaasamõtlejatele!
Para mis para! Ühtsuses peitub jõud! Nüüd hetkel kõik töötab!
Suurimas tänulikkuses:
Viirusetõrje nimi oli Kaspersky ja veateade: blocked by heuristic analysis (arms)
Vasta
#17
http://ezinearticles.com/?Kaspersky-and-...id=5572996

http://forum.kaspersky.com/index.php?s=d...try1584236

Ehk siis: vaheta viirusetõrjet.
Vasta
#18
Praegu on mul läpakas operatsioonisüsteemiks Ubuntu 11.10
Aga kui Windows masinas oli siis kasutasin ma AVG Antivirus't.
Minu arust tasuta kraamist kõige parem !

Vasta
#19
Kasutan ka kodusel läpakal Kasperskyt. Vahepeal uuenduse järgselt hakkas arvuti lambist kokku jooksma, aga sain korda asja ja rohkem probleeme pole mittemillegiga esinenud.
Vasta
#20
Siiski ma olen tänulik Kasperskyle! Selline blokeeringu hoiatus - relvad - on uus ja huvitav inf. Miks mitte, et aeg on sealmaal, et Sinu arvutisse saadetakse viirusena programm, mis Sind hakkab hävitama, Arvuti on eletromagnettehnika ja inimene on elektromagnetsüsteem. Vaadates tänapäeva tehnoloogilist taset (kasvõi HAARP), siis oskused ja teadmised tunduvad olevat küll piisavad saatmaks teise arvutisse programm, mis nähtamatult tekitab hävitavaid ja mittekuuldavaid helivõnkeid. Või elektromagnetvälju. Vm.
Vasta
#21
Mina kasutan "viirusetõrjeks" 2 erineva arvuti koostoimet:

1) Esimene arvuti on internetis ja seal pole kõvaketast: iga päev boodin ta kirjutuskaitsega mälupulgalt üles, ning iga õhtu lülitan ta välja, mille käigus kustuvad kõik viiursed ja jäljed/logid kasutamisest ära.
Sellises arvutis on rõhuasetus tulemüüril, mis blokeerib soovimatu liikluse, kuid elementaarne viirusetõrje on samuti olemas.
Kui ma laen mõne pildi või dokumendi alla, siis kasutan nende üleviimiseks teise arvutisse teist mälupulka, mille formaadin üsna tihti üle puhtas arvutis.

2) Teine Linuxis olev arvuti pole kunagi internetis olnud, sealt on füüsiliselt eemaldatud wifi ja bluetooth kaart, infrapuna port on paksu teibiga üle tõmmatud - ühesõnaga mistahes raadiolingi võimalused välismaailmaga on füüsilisel tasemel likvideeritud.
Mittevajalikud juhtmega lan võrgukaarti, com pordi, pcmcia ja sarnaste seadmete draiverid on Linuxi draiveritena installimata jäetud, vaid usb toe saab vajadusel skriptiga taha panan ja seejärel maha võtta: nii ei tunta suvalise inimese poolt juhuslikult arvuti külge pandud usb mälupulka ära, mis suleb lõpplikult soovimatu välisühenduse maailmaga.
Sellises arvutis hoian pilte, dokumente ja teen seal tööd.

Seni pole ühegi viirusega "probleeme" olnud: kui midagi "kahtlast" toimub, siis lülitan netis oleva arvuti välja, laen uuesti operatsioonisüsteemi kirjutuskaitsega mälupulgalt ja nii ongi olemas viiruste vaba interneti kõlbulik puhta installiga arvuti.

Vasta
#22
Einoh, lahendused paranoia peale pole midagi öelda Smile Minu koduarvuti on 24h internetis, mitu aastat ilma antiviiruse ja spyware tõrjeprogrammideta ning siiani pole ühtegi viirust ja spyware arvutisse tulnud.
Vasta
#23
Ju siis. Samas alati on vajadusel võimalus kasutada virtuaalmasinat või äärmisel juhul live cd-d kahtlastes kohtades käimiseks. Lisaks veel see, et kõige suurem turvarisk on ikkagi inimene ise.

Mis muidugi lahendused arvuti kasutusviisi puutub, siis ma loodan, et ta on enda toa aknad kinni katnud ja selle millegagi varjestanud, sest kaugelt on ju ka võimalik jälgida ja pealt kuulata mida toas tehakse.
Vasta
#24
(04-12-2011, 11:13 )lahendused Kirjutas: .....
2) Teine Linuxis olev arvuti pole kunagi internetis olnud, ...
Linuxiga arvutiga on ju eriti julge internetis igalpool surfata, ei juhtu temaga midagi hullu. Ka pole minu arvutis seesugust salajast värki, mis kedagi huvitada võiks, et tasuks "sisse murda". Pole mul Linuxit kasutades mingit viirusetõrjet kunagi olnudki (kas neid üldse tehakse?), väga äärmisel juhul võib lihtsalt brauser hanguda ja siis tuleb see uuesti käivitada, seda juhtub ka imeharva. Kunagi töötas Gentoo Linuxiga arvuti (internetiühendusega) mul mitu kuud väljalülitamata, mingeid probleeme polnud.
Windows-i puhul peab aga vahel vägagi ettevaatlik olema, kuigi olen ka sellist juttu lugenud et kui "igalpool" lehtedel ei käi, ei tule ka viirust. No ei tea, Windowsi kogemusi on vähevõitu veel.

Vasta
#25
Sõbrad, sõbrad!

(04-12-2011, 11:13 )lahendused Kirjutas: Mina kasutan "viirusetõrjeks" 2 erineva arvuti koostoimet:
* * * * *
Kui ma laen mõne pildi või dokumendi alla, siis kasutan nende üleviimiseks teise arvutisse teist mälupulka, mille formaadin üsna tihti üle puhtas arvutis.

Tülikavõitu, kuid peaaegu korrektne - mälupulga tarvitamine (mis ilmselt on paratamatu)
loob siiski mingisguse ohufaktori, kuigi suurusjärke madalama kui muude variantide kasutamine.


(04-12-2011, 12:59 )kage Kirjutas: Einoh, lahendused paranoia peale pole midagi öelda Smile Minu koduarvuti on 24h internetis, mitu aastat ilma antiviiruse ja spyware tõrjeprogrammideta ning siiani pole ühtegi viirust ja spyware arvutisse tulnud.

On vaid 3 varianti:
1. kage jätab midagi rääkimata
või
2. teeb keegi teine (teenusepakkuja näiteks) tema eest vajaliku ennetustöö ära tema tema teadmata
või
3. on kage masin juba ammu bottide hulgas

(05-12-2011, 00:20 )kage Kirjutas: Mis muidugi lahendused arvuti kasutusviisi puutub, siis ma loodan, et ta on enda toa aknad kinni katnud ja selle millegagi varjestanud, sest kaugelt on ju ka võimalik jälgida ja pealt kuulata mida toas tehakse.

Selline ülbus on lisaks rumalusele veel ka kuritahtlik.


(05-12-2011, 01:48 )Tehnoloog Kirjutas:
(04-12-2011, 11:13 )lahendused Kirjutas: .....
2) Teine Linuxis olev arvuti pole kunagi internetis olnud, ...
Linuxiga arvutiga on ju eriti julge internetis igalpool surfata, ei juhtu temaga midagi hullu. Ka pole minu arvutis seesugust salajast värki, mis kedagi huvitada võiks, et tasuks "sisse murda".

No ei murta teie arvutitesse midagi pätsama.
Eks natuke oskusi kogunud tegelased püüa muidugi pangakoode vmt. saada,
aga põhirõhk on kaitseta arvutite kasutamisel mujale suunatud rünneteks!
Kui mingi kuritöö jäljed viivad kodukasutaja arvutisse, on tegelikul omanikul
äärmiselt raske tõestada, et tema pole teinud.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uus foorumi tarkvara Imotep 49 17,443 21-09-2022, 16:59
Viimane postitus: levis
  Foorumi reeglid Thorondor 84 53,349 13-02-2022, 20:33
Viimane postitus: isemaag
  Foorumi personal muutub Thorondor 153 40,124 28-02-2021, 18:06
Viimane postitus: euroruubel
  Foorumi statistika uudised Thorondor 53 41,089 28-12-2018, 23:58
Viimane postitus: Naut
  Foorumi personal otsib abilisi Cassiopeia 81 71,133 13-09-2018, 08:57
Viimane postitus: Thorondor
  Foorumi väljanägemine Lenore 3 8,433 23-04-2016, 12:00
Viimane postitus: Wilholmensis
  Foorumi kasutajaküsitlus Skarre 1 7,234 04-12-2015, 00:01
Viimane postitus: Skarre
  Foorumi uus jutukas Thorondor 78 60,313 01-08-2015, 00:07
Viimane postitus: Addy
  Vana foorumi jutukas Thorondor 22 20,746 13-08-2013, 20:20
Viimane postitus: Jõhvikas
  Foorumi tarkvara vahetus 17.-19. detsember Thorondor 34 16,961 21-12-2010, 12:48
Viimane postitus: zepac

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat