Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veekeeris
#1
Tsitaat:... küsimus, et kas ...
.... Nagu vesi läheks vannist alla .....

Seda tsitaati on mitmes kohas ... Siin kohal tõstataxx küsimuse .. Miks vesi hakkab tiirlema ??? ja kas Naitexx Austraalias tiirleb vesi vastupidises suunas ???

[Teadet on muutnud 24-12-2004 postitaja Home1]

Muudetud: 27-5-05 kell 20:24:24 durian
Vasta
#2
Muide mingis saates ükskord rääkis et selle vee spiraali suuna muutus on üks lihtsamaid telepaatilise võime näitajaid. Sellega saab hakkama igaüks, tuleb lihtsalt vee äravool korra blokeerida siis käsi veekohale panna mõelda, et nüüd voolab vesi ära teistpidi keerises ja vee äravool jälle avada. Nii mingis saates räägiti, proovige...
Vasta
#3
Hmm... Ega ei viitsi küll vannituppa minna (A) Aga see mõttejõud... Tegelikult pole sellesse mõttejõuga asjade muutmisesse kunagi eriti uskunud, aga jah... Inimesed räägivad, et kui tahta, siis saab ikka küll mõttejõul midagi teha... A njh... Neid suuri veekeeriseid küll käega ei blokeeri Laugh
Vasta
#4
Nii ... pärast pühi ja nendega liitunud grippi (paragrippi?) siin jälle tagasi. Vee keerutamisest mõttejõul: tehke nii: kallake alustassi vett, puistake selle pinnale mingit puru, mis sinna ujuma jääks (nt pliiatsi teritamisel saadav grafiidipuru) - selleks, et vee liikumist näha oleks. Asetage seejärel oma käsi poolkaares ümber tassi. Ja veidi aja pärast võite täheldada, et vesi tassis hakkab keerlema. Selle nähtuse avastaja dr. George Egely Ungarist on sama idee edasi arendanud nn Egely rattaks: http://www.hungariangoosedown.com/vitali...MATION.htm - vaid 159 USD ja riist on teie. Ise ... ise ma teda ostnud pole ... ja ka vee keerlemise suhtes on mul kahtlus, et see siiski vaid käesoojusest soojenenud tõusva õhu keeris, mis vee liikuma paneb. Aga huvilised võivad katsetada - nt tassi millegi läbipaistvaga kinni kattes. Kas vesi keerleb edasi?
Vasta
#5
Minu teada selgitatakse vee äravoolu magnetväljadega, et põhimõtteliselt vee keerlemise suund oleneb maa poolusest. Selle teooria järgi peaksid meil Eestis kõigis kodudes vesi ära voolama samale poole keerutades.

Tegin kodus katse köögi kraanikausi, vannitoa kraanikausi ja vanniga, kõigil kolmel keerles vesi vastupäeva.
Vasta
#6
aga kuhu keerleb vesi siis, kui äravoolu koht on täpselt mõlemast poolusest ühekaugusel ehk siis keskel?

kas siis vesi läheb nagu otse alla või kuidas? need jõud peaksid olema vist võrdsed või on ühe pooluse magnetiline jõud või midagi tugevam teisest ning siis suunab sinna selle veevoolu?

kohe tuleb meelde simpsonite osa, kus bart ka selle voolu alla laskmise kohapealt muret tundisBleh
Vasta
#7
Mäletan ise ka seda osa, aga kui keegi tõesti suudab mõttejõuga sedasi teha, siis miks ta ei prooviks tõesti panne vett otse alla langema, ilma spiraalita, vot see oleks midagi
Vasta
#8
Minu arvates on tegu maakera pöörlemisega. Austraalias peaks jah teistpidi asi käima. Näiteks paljudel põhja-lõuna sihis paiknevatel jõgedel ilmneb selgelt siis ühe kalda suurem erodeeritus. Seda põhjustab see miski Coriolise jõud. Samas on teadlasi, kes arvavad, et see jõud on liiga kleenuke sellise asja jaoks.
Vasta
#9
Ma proovisin küll kunagi panna vett teistpidi pöörlema. Ja õnnestus küll. Aga mitte väga suure veehulgaga, st et kui kraanist korraga hästi palju vett lasta pahinal, siis kippus vastupäeva uuesti minema. Aga inimestel, kes oma energiat õigesti suunata oskavad, pidi see kergesti käima... :o
Vasta
#10
Tegelikult vesi pidavat olema ainuke aine, mille üle enamusel inimestel töötab nõrk psühhokinees(või kuidas iganes seda nimetati).
Vasta
#11
http://www.ems.psu.edu/~fraser/Bad/BadCoriolis.html

Antud link seletab, miks hoolimata sellest, et mu majas erinevad kraanikausid erinevasuunalisi spiraale annavad, ekvaator siiski Tallinnast läbi ei lähe.
Vasta
#12
See eelmine oli küll üsna põhjalik vastus algsele küsimusele ... tänx ....
(( kuigi mul on üsna vilets inglis keel ...))) :ee: ... only.....

Muudetud: 26-5-05 kell 16:01:10 Home1

Tegin kahh kodus katse... vannitoas ja köögis pöörleb vastupäeva WC aga millegipärast päripäeva.... proovisin psühhiliselt mõjutada... ei midaggi ... ikka pöödrub samas suunas... ((( võibolla mu psühhika pisut nõrgu... :o ))) :vaim:

Muudetud: 26-5-05 kell 16:22:32 Home1

Muudetud: 26-5-05 kell 16:24:01 Home1
Vasta
#13
Vedelike (vee) liikumine anumates, on üks paljudest nähtustest mida teadus püüab, aga ei seleta lõpuni. Vee äravoolul anumatest üldjuhul üritab vedelik keerisena võtta seda suunda mis oli domineeriv anuma täimisel. Keerise suund sõltub kraani/täitetoru kujust, kõverusest torustiku iseloomust, kraani/täitetoru asukohast täidetava anuma suhtes. Eraldi fenomen on nn. vedelikumälu. Näiteks on vann täidetud dushisegistist parempoolse päripäeva vooluga. Peale vanni täitmist on vesi seisnud häirimatult vannis pikka aega (katsed kuni 2 aastat). Klapi eemaldamisel põhjast moodustus koheselt samasuunaline, päripäeva keeris. Kontrolleksemplaril nii täites kui tühjenedes vastupäeva. Katsetusi viidi läbi nii põhja kui lõunapoolkeral. Kokkuvõte. Veekeeriste suunal ei ole midagi tegemist Coriolise jõuga. Kõik põhineb fenomenil nn. "vedelikumälu".
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas: zed
Vedelike (vee) liikumine anumates, on üks paljudest nähtustest mida teadus püüab, aga ei seleta lõpuni.

Jah, nii see on ... kui Clay Matemaatika Instituut formuleeris hiljuti 7 nn. "mileeniumiprobleemi" matemaatikas (http://www.claymath.org/millennium/), siis üheks nendeks oli vedeliku liikumist kirjeldavate nn. Navier-Stokes'i võrrandite lahenditega seotud küsimustik. Kuigi võrrandid ise teada juba 19. sajandist, on küsimus nende lahenduvusest üldisel juhul seni vastuseta. Lahendate probleemi ära - olete miljoni dollari võrra rikkamad!

Mis puutub "vedelikumälusse" ... kirjutasin siin foorumis pisut sarnasest asjast - "veemälust" (http://www.para-web.org/viewthread.php?t...3#pid16963) - et vesi väidetavalt "mäletab" temas kunagi lahustatud aineid ka pärast väga suurt lahjendamist.

Aga teemaga paremaks sidumiseks ... olgu siis ka keerised. Kuigi mitte vee- vaid õhukeerised. Ja mitte Maal vaid Marsil: http://www.lpl.arizona.edu/~lemmon/mer_d...d_568a.gif (6 MB dünaamiline .gif)
Vasta
#15
Põhimõtteliselt tahaks siin soovitada üht väga huvitavat raamatut: Masaru Emoto "Vee sõnumid", mis kirjeldab vee imepärast 'sisemaailma' ja 'hingeelu'. Nimelt tegu on fotodega veekristallidest, mida on mõjutatud nii muusika kui ka mõttejõuga; samuti on seal toodud näiteks negatiivsete sündmustega seotud kohtadest pärit veekristalle, mis tõestab mu arust veidi ka seda veemälu. Nimelt uurisid nad ka (oli vist) Hiroshimas leiduvaid vee kristalle ning neil on siiamaani vigased struktuurid. See ainult üks näide selles raamatus leiduvast.

Teatud määral seletab see (minu jaoks vähemalt) vee käitumist nt energiaga mõjutamisel...:ink:
Teisalt on tegu lihtsalt väga toredate piltidega. Soovitan järgi vaadata. Raamatupoodides praegu saadaval, kahjuks küll vägagi soolase hinna eest. Kuid te võite teha nii, kui mina: käite seda seal salaja sirvimas... Laugh
Vasta
#16
Veejutu jätkuks sobiks ehk viide ühele järgmisel nädalavahetusel Käsmus toimuvale veeteemalisele üritusele: http://www.teadus.ee/index.php?option=co...&Itemid=80. Tõsi, "paraveest" (mis iganes see olla võiks) seal ilmselt eriti juttu ei tule ...

elisele tänud viite eest ... ei teadnud, et see raamat ka eesti keeles saadaval ...
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat