Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ufofoobia
#1
Tervist, just 30 sekundit tagasi tegin endale kasutaja, et ärge mind palun hukka mõistke kui miskit ei sobi. Smile

Aga jutt siis selline!
Olen hetkel 15 aastane, saan nüüd jaanuaris 16, kuid mul on tohutu ufofoobia, sai emaga 6 aastaselt vaadatud filmi " Signs " Ning peale seda kohutavat unenägu tulnukatest nähtud ning sellest ajast elan päris suure hirmuga.
Jäin eile sõbra juurde ööseks, hommiku ärgates, sõber magas, ning leidsin ta riiulilt põneva raamatu " Põnevaimad UFO lood " vms. ( Muidu mulle meeldib ufosi uurida, aga pean ilmtingimata olema suurema rahvaga või valges ja turvalises kohas, muidu satun lihtsalt paanikasse ).
Alguses oli raamat igati põnev rääkis viisakatest ufodest jne. Kuid hiljem rääkis 1908 a. Siberi plahvatusest, Roswelli juhtumist, kuulikindlatest ufodest, tulnukatest kes varastavad inimesi OTSE voodidest jne. Väga hirmus...
Lõpuks õhtul suutsin raamatu käest ära panna ning liikusin sama sõbraga välja, mina ikka tohutult elevuses ja latran aint ufodest, siis aga jäin tõsisemaks pimeduses ja hakkas tohutult üle pikka aja jälle kartma ufosi ja tulnukaid. Ei suutnud ma koju jõudes isegi toast sauna mitte minna, lihtsalt süda pumpab verd 5 korda kiiremini ja käed värisevad. Sai siis kasuisale räägitud raamatust ja hirmust, too muidugi võttis naljaga ja ütles et ma ei muretseks.
Kuid siis ta rääkis mulle kohe eriti vahva loo, mis mu enese tunde veel " paremaks " muutis.
Nimelt Eidapere kandis, seal kuskil Mukri soos. Läks üks kord jahimees koeraga jahile. Peale jahti auto poole suundudes ilmuvad 2 rohelist meest ei kuskilt lihtsalt välja. Mehed siis küsisid viisakalt EESTI KEELES ( uskumatu minu arvates ) " Kas teil ei oleks soovi meiega kaasa heasse kohta tulla? " Mees see peale : " Kas ma tohiksin koera ka kaasa võtta? " Ufod siis jäid mõtlema, rääkisid oma vahel ja vastasid " Koera ei tohi " Mees jälle see peale : " Sel juhul ei tule ma kaasa ". Tulnukad noogutasid aru saadavalt pead ja liikusid võsa poole, järsku kadusid nad nagu kuskile auku ja kõik.
Too jahimees on täiesti terve mõistusega, sümpaatne mees. Pole tal ei vaimseid ega füüsilsi defekte.
Olen isegi vahetevahel kohanud asju mida ei suuda lihtsalt seletada, kas siis mingi imelik liikumine mul tagahoovis, põnevad valgustused.
Aa ükskord juhtus eriti põnev asi, minu magamistoa ukse pealt jooksid kaks sinist täpi korra üle, auto tuled ei näita sinna ega meil ka mingit muud teist sellist valgustust pole. Võibolla oli tegemist kummitusega, aga kelle suhtes olen mina väga skeptiline.
Ufodesse ja tulnukatesse ma usun, aga ma kardan paaniliselt neid olendeid. Olgu nad head või halvad.
Seega küsin teilt, kas teil on olnud selliseid hirmusi?
Kas te teate kuidas sellest üle saada?
Kas Eestis on maru tihti ufosi nähtud?
Kas mul on mõtet endale muretseda enesekaitseks mingi asi, või mitte?

Kuna mind igalpool enamasti naertakse sellise jutu peale välja, siis soovikski teilt abi! Smile
Tänud!
Vasta
#2
Lühidalt hirmuga on nii, et kui inimene usub, et on hirmus, siis on hirmus ja kui usub, et ei ole hirmus, siis ei ole hirmus. Seda, mida me usume ja mida ei usu, seda on võimalik teadlikult mõjutada läbi enesesugestiooni.
Teretulemast foorumisse!
Smile
Vasta
#3
@ Levis : Nagu mu emagi mainis " Hirmul on suured silmad " kuid ometigi on tulnukatel veel suuremad silmad ja see ütlemine mind kohe kuidagi ei aita. Sooviksin tohutult sellest foobiast lahti saada, kuid kardan sellest avalikult rääkida. Et mina saaksin foobiast üle on mulle vaja öelda mingeid nippe, trikke või kasvõi fakte kuidas ma saan enda hirmust üle või siis hoida neid olendeid endast eemal.
Vasta
#4
Hirm seletamatu ees.
Ise kartsin lapsena ka neid. Sain sellest üle uurides, lugedes ja lõpuks neid "taga ajades" ja mõistes, mis on ohtlik (ehk hirmutav) ja mis mitte.
Lihtsam on mõelda, et neid pole olemas ja kõik selle teemaline on väljamõeldis (mis tihti ka on).
Või siis lohuta end sellega, et 100x tõenäolisem on Bingo lotoga võita või 100000x tõenäolisem on, et öösel murdvaras hoopis kõrvaltoas rabistab.

Kuid jah, millegi pärast viimased Hollywoodi "ufokad" on enamik (koomiliselt) ilased ja monstrumlikud. Kuigi teame kõik, et kõhedust tekitaivamad on hoopis hallid lühikesed vesipead Smile
Ma arvan, et see hirm massides on siiski filmide/sarjade ja meedia poolt tekitatud. Kas tahtlikult või tahtmatult, seda ei tea. Ja nagu ennem mainisin, võib-olla tahetakse seda nüüd leevendada...


Vasta
#5
See võib sulle küll tulla mõningase üllatusena, aga tulnukate ja nende lennumasinate olemasolu ei ole sugugi fakt. Kuigi leidub maailmas lugematul arvul lugusid nendega kohtumistest, väidetavaid kinnitavaid vaatlusi, rööve, raamatuid, fotosid, videosi, jne, jne...ei ole tulnukate tegelikku olemasolu kunagi kinnitatud - lihtsalt raud-polt tõendid puuduvad. Ma soovitan sul selliste raamatute asemel, mis hirmulugusid röövidest ja maandumistest pajatavad, lugeda ka kogu selle asja teist, skeptilisemat ning kriitilisemat poolt. Kes teab, äkki peale põhjalikku argumentide kaalumist, võid sa avastada, et see asi, mida sa enim kardad, ei olegi tegelikult olemas...

Mäletan, et sinuvanusena uskusin ma sarnaselt sinuga tulnukate külastustesse planeet Maale - nüüd tagasivaadates ei suuda ma meenutada, mis tegelikke (häid)põhjusi mul selleks oli.., kuid mäletan, et tol ajal tõmbasid mind magnetina lood, raamatud, filmid, fotod ja videod just sellest loo küljest, mis mu uskumusi kinnitasid. Läbi juhuse sattusin ma aga materjalidele, mis maalisid kogu asjast pisut teistsuguse pildi. Ning peale pikka juurdlemist otsustasin, et vastuargumenid kaaluvad veenvalt kahjuks või õnneks pooltargumendid üles. Kes teab, sama võib sinuga juhtuda - nipp on selles, et alati tuleb olla avatud uutele ideedele ja olla valmis ka oma kõige armastatumaid uskumusi alla neelama...
Vasta
#6
Eks minagi olen neid nö. "taga ajanud" koos Igor Volkega, kuid mööda "jahtunud jälgi", ehk siis nendes sündmuskohtades, kust teated tulid, inimesi küsitledes. Siiski pole ma ise ühtki taolist sündmust läbi elanud, toimumise tõenäosus on selleks tõesti äärmiselt väike. Aga huvi on ikka. Noor inimene on aga emotsionaalne ja vahel kipuvad fantaasia ja ettekujutusvõime liialt möllama, siis tuleks huvi tundmisega (vähemasti ajutiselt) piiri pidada. Tervist ei maksa ohtu seada. Kui aga foobia ei taandu ja elu juba segama hakkab, pole üldsegi häbiasi psühholoogilt (kes just foobiate alal nõustada oskab!) abi nõutada. Ikka vahel juhtub ja spetsialistid tulevad siis appi, selleks nad ongi. Edu kõiges!

Vasta
#7
Õigus jah teil ,et ei ole KÕIK näinud ja raudpolt tõendeid ei vedele iga nurga taga,ehk tõmbaks Piiblil ka vee peale kuna keegi ei ole Jumalat näinud,või on NAD hoopis üks ja sama?
Vasta
#8
Vaata vahelduseks mõni lõbusama alatooniga tulnukafilmi.
Pauli ,näiteks.
Vasta
#9
Rahvapärimustes kirjeldatud kuradid-kratid ja tänapäeval nähtud ja kirjeldatud hallid tulnukad on ju sarnased.
Samuti kui meenutada Fatima juhtumit, siis sealne kolmel korral ilmunud Neitsi-Maarja kuju on tänasel päeval mitmel pool UFO-valgusnähtuseks ristitud.
http://en.wikipedia.org/wiki/Our_Lady_of_F%C3%A1tima

Kavalad need katoliiklased, vähe sellest, et nad oma kirikud kõikjale pühadesse iitesse püstitasid, UFO-juhutumi ristisid ka jumalaimeks.
Ja kõik me teame viljairingide ajalugu käsitlevat vana joonistust, vanast ajalehest pärit fotot:
http://www.cropcircleconnector.com/anasa...ook98.html

Video vanal ajal maalitud UFO-dest:
http://www.youtube.com/watch?v=KNZ2xve0zzI

Mõtlemisainet jätkub.
Uustulnukale, teema tegijale: UFO-sid nähakse mõnes paigas Eestis väga tihti, eriti seal, kus neid jälgitakse ja filmitakse. Tutvu foorumi teemadega!
Vasta
#10
Müstik, kas sinuarvates juba teemas piisavalt segadust UFO'de ja tulnukate vahel ei ole?
Mina sain aru, et teema autor kardab ikkagi tulnukaid(maavälist päritolu eluvorme), mitte valgusnähtusi...

(06-12-2011, 20:36 )Müstik Kirjutas: Rahvapärimustes kirjeldatud kuradid-kratid ja tänapäeval nähtud ja kirjeldatud hallid tulnukad on ju sarnased.
Samuti kui meenutada Fatima juhtumit, siis sealne kolmel korral ilmunud Neitsi-Maarja kuju on tänasel päeval mitmel pool UFO-valgusnähtuseks ristitud.
http://en.wikipedia.org/wiki/Our_Lady_of_F%C3%A1tima

Kavalad need katoliiklased, vähe sellest, et nad oma kirikud kõikjale pühadesse iitesse püstitasid, UFO-juhutumi ristisid ka jumalaimeks.

Aga äkki on just "jumalaimed" tänapäeval vääralt ristitud tulnukate tegevuseks. Või siis äkki on tegemist inimrassi mingisuguse sisseehtitatud psühholoogilise apsuga, mis võtab vastavalt erinevatele uskumustele ja ajavaimudele erinevaid vorme...
Vasta
#11
No ei võta ju erinevaid vorme.
Kui video UFO-d vanadel maalidel ära vaatasid, siis vormid ikka samasugused ju!
Sama kuradite-tulnukatega, vanal ajal vannuti, et nähti, nii nagu nüüdki!
On säilinud isegi iidne kõnekäänd: "Hall sind võtku!"
Aga uustulijale, et UFO on üks asi, tulnukad teine asi.
Ja kui UFO-raamatud hirmutavad, siis loe parem näiteks "Meisterdedektiiv Blomkvisti" või midagi muud niisugust. Ja üldjuhul ei ole tulnukad ohtlikud, vähemalt siin Eestis küll pole nende kordasaadetud hirmutegudest juttu olnud. Eesti keeles nad ei suhtle - ikka telepaatiliselt. Võid rahulikult õues käia ja rahulikult magada.
Vasta
#12
(06-12-2011, 21:15 )Müstik Kirjutas: No ei võta ju erinevaid vorme.
Kui video UFO-d vanadel maalidel ära vaatasid, siis vormid ikka samasugused ju!
Sama kuradite-tulnukatega, vanal ajal vannuti, et nähti, nii nagu nüüdki!
On säilinud isegi iidne kõnekäänd: "Hall sind võtku!"

Vaatasin ära. Sain aru küll, et osad objektid maalidel ja joonistustel meenutasid üldjoontes tänapäevaselt(no nii 20. sajandi algusest peale) UFO-ringkondades üldaktsepteeritud "lendavaid taldrikuid". Aga, et nende maalide, skulptuuride ja joonistuste autorid neid objekte kujutades just maaväliseid lennumasinaid silmas pidasid - kahtlen sügavalt.
Just erinevaid vorme sellesmõttes ju võtavadki...
Kuna meie ajus on sügavalt sissejuurdunud kujutis lendavast taldrikust(filmid, meedia, lood, väidetavalt audentsed fotod), siis me näeme nendel maalidel just seda...
Kui samu maale näidata mõnele muule isoleeritud kultuurile, võivad need samad objektid neile vastuvaidlematult meenutada odaotsi, kookospähkleid või viskerelvi. See ju ongi pareidoolia - inimaju omapära leida ähmastes kujundites tuttavaid jooni. Pealegi mõte sellest, et maalikunstnikud oma lõbuks enda kunstiteostele lendavaid taldrikuid suvalistesse kontekstidesse toppisid, tundub kuidagi lollakana...

Vanduda võib igaüks - kas siis sellepärast, et ta ise usub, et nägi...või siis mõnel muul omakasupüüdlikumal eesmärgil. Vandumise tõsiseltvõetavus on otseses seoses vanduja enese uskumuste, eesmärkide või selle õigustamiseks toodavate argumentide leidlikusega.

Kas "hall" ei tulene eesti keeles mitte hundi hüüdnimest "hallivatimees"? Umbes nagu ka: "susi sind söögu!"
Vasta
#13
Hunt oli jah ühe nimega hallivatimees.
Aga siin üks muistne pajatus hallist mehest, kes ilmus maa alt välja ja...
http://www.folklore.ee/pubte/muina/antoloogia/80.html

ja ei olnud mitte hunt.
Vasta
#14
(04-12-2011, 21:20 )Rozzi Kirjutas: ( Muidu mulle meeldib ufosi uurida, aga pean ilmtingimata olema suurema rahvaga või valges ja turvalises kohas, muidu satun lihtsalt paanikasse ).
Ega siin muud ei aita, kui lihtsalt ära hellita ennast. Ole üksi ja lase paanikal tulla, olla ja lõpuks ka minna. Pärast seda kogeust sa enam ei karda. Kardetakse vaid tundmatut. Peale paanika polegi muud ja sa saad sellest isegi aru. Kui oled paanika läbi proovinud, pole see enam midagi hirmutavat. Ära hellita ennast, ole endaga karm lõpuni! wink

Vasta
#15
pole neid mõtet karta, kui nad halba tahaksid siis oleks nad ammu meid ära tapnud, ja mõtle kui põnev oleks neid kohata, nagu su vanaisa või kes iganes see oli kui oled kindel et nad sulle midagi ei tee.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat