Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaimse maailmaga toime tulekust
Autor Sõnum
Temimoor Eemal
tume

03-11-2011 23:11
Postitus: #26
RE: Vaimse maailmaga toime tulekust
Info on me ümber koguaeg ja kättesaadav igaühele. Kui vaid suudaks ennast nendest vahendajate ridadest läbi pressida...

Kõik inimesed usuvad, et seal kus lõpeb nende silmaring, asub ka maailma äär - Arthur Schopenhauer.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Thorondor
reserv-administraator

03-11-2011 23:22
Postitus: #27
Kuidas siis teada saab, et ei joo paha kraavivett? Kas selline hinnang ei saa läbi ego käia. Ühe arvates on jama ja teise arvates mitte. Tuleb kuidagi vaadata infokandja ja jagaja motiivide järgi?
Stella
Tavaliige

04-11-2011 12:34
Postitus: #28
(02-11-2011 10:06 )Celtic Kirjutas:  1. jaga infot kõigiga. Info on vaba ja ei kuulu kellegi eraomandisse. Info on mõeldud kõigile ja kõigil on õigus infot saada. Palju on sellist infot, mis mitte kunagi sinuni ei jõuaks, kui teised sellest ei räägiks ning vastupidi. Info peab liikuma, muidu pole temast miskit tolku.

Kahtlen selle väite tõesuses.
Olen paar päeva saanud veidi lugeda Lorna Byrne´i raamatut ´Angels in my Hair´. Naiselt, kes kogu elu on näinud ingleid, hingi; suhelnud inglitega. Inglid on teda kogu elu õpetanud. Samas Lorna Byrne mainib: algul oli raske mõista, et kõik ei näe maailma samamoodi kui tema. Inglid keelasid tal nähtut ja kogetut teistele rääkida. Siiani. Nüüd on inglid palunud tal õpitut maailmaga jagada.
Ta on sündinud aastal 1953. Seega vahendab ta üle poole sajandi pikkust elukogemust.
Üks näide sellest, et mitte alati pole meil õigust olemasolevat informatsiooni vahendada.

(02-11-2011 10:06 )Celtic Kirjutas:  2. ära õpeta neid, kes õppida ei taha.

Tekkisid mõned küsimused:
^^> Kuidas määratleda: ´neid, kes ei taha õppida´?
^^> Kui 9.klassi emakeeleõpetaja mõistab, et 60% õpilastest ei taha õppida ja valmistuda koolilõpukirjandiks? Kas õpetajal on õigus jätta õpilased õpetamata ja võtta riigilt palka? Kooli lõpukirjandi kirjutamine vajab tugevat vaimset haritust. Äkki on hoopis õpetaja ebaküps ja mittesobiv selle grupiga. Või jagab õpilasi desinformeerivat informatsiooni.
^^> Sõna ´õpetama´ tundub mulle üleüldse kuidagi ahistav ja vägivaldne. Tunnen end palju paremine sõnaühendite ´informatsiooni jagama, vahendama´, ´mõtteid vahendama´ jms suhtes.

Siinkohal meenub üks kaua aega tagasi loetud mõte kristlikult veebisaidilt: Enne kui räägid inimesele Jumalast, räägi Jumalale inimesest.
Minu meelest on see kõige arukam õpetuslik mõte ja fraas, mida iial lugenud. Olen seda ka korra ühe lähedase suhtes teinud ja elu nihe oli imede kategooriasse kuuluv.

(02-11-2011 10:06 )Celtic Kirjutas:  3. praktiseeri korraga vaid ühte vaimset õpetust.

Olen vastupidisel arvamusel. Arvan, et meie elu on liiga lühike, et nii tohutus informatsiooniuputuses nagu seda on vaimsed õpetused, tegeleda asjadega ühekaupa. Usun, et kõik teed viivad Rooma. Ja seda, et vaidlustes selgub tõde. Nii igaühe enda sisemistest vaidlustest (selleks peab end aga erineva informatsiooniga kurssi viima), kui inimestevahelistest vaidlustest.
Lõppude lõpuks jaguneb kogu vaimsete õpetuste jada 2 allika vahel: Jumalalt pärinev ning Kuradist, Saatanast lähtuv. Teha vahet 2 allikal on sageli ülikeeruline. Vähemalt minul küll. Siinkohal taaskord tänusõnad siinsele foorumile, mille roll informatsiooni lahtiarendamisel on tohutu.

(02-11-2011 10:06 )Celtic Kirjutas:  5. näljane räägib leivast. Kui mõni sinu sõber või tuttav jahub hommikust õhtuni armastusest, energiatest, kallistustest, siis loobu selle inimese lähedusest. Tegemist on vaimse vampiiriga, kes toitub emotsioonidest. Selliseid inimesi on meie ümber oioi kui palju. Nende silmad säravad, ent sära taga on tühjus.

Minu arust peab olema superinimene, et jaksata olla hommikust õhtuni koos sama tuttavaga. Mul tekiks küsimus, et miks elu seisab, miks elu ei voola, miks ma nii kaua viibin koos sama inimesega. Ma tahaksin põgeneda, otsida vabadust. On muidugi ka eriolukorrad, ent need tavaliselt põhjusest lähtudes ei anna võimalust nii julmadeks hinnanguteks.

Tundub paraku väga küsitav selle väite soe suhe tõega.
Lorna Byrne kirjutab inglitest: Inimesesarnastel inglitel on kõige paeluvamad nende silmad. Inglite silmad on inimeste silmadest palju elavamad: need on täis valgust, armastust ja elu. On nagu kogu elu põhiolemus oleks põimitud inglite silmadesse - nende kiirgus täidab vaataja täielikult.
(Mu oma tõlge. Kirjastus Varraku saidi järgi tundub, et nad on trükkimas seda Lorna Byrne´i raamatut http://www.varrak.ee/product/9887/ )
Inimeste vaatamises läbi akna oli kütkestav veel see, et suutsin eristada nende ümber olevat muutlikku energiat. Korra nägin ühe sõbra ema kõndimas tänaval ja eristasin temast eralduvaid spiraalseid valguskiiri - läikivad, sätendavad, violetsed, punased, rohelised või türkiissinised - mis hüplesid ringi nagu keeristormis. Energia ei olnud samasugune nagu tavaliselt sellest naisest kiirguv energia ja see lummas mind. Hiljem kuulsin emalt, et see naine ootab last.

(02-11-2011 10:06 )Celtic Kirjutas:  6. iga kehastunud hinge kõige kindlam vaimne areng toimub järgides konkreetse sünni- või elukoha paikset vaimsust.

Tänapäeval on väga tavaline, et väikese lapsega pere rändab elama ka planeedi teisele poole. Sinna, kus on töökoht, või muud põhjused.
Arvan, et vaimne areng toimub kõikjal. Kõikjal, kus on elu.
(selle postituse viimane muutmine: 04-11-2011 16:20 Stella.)

... võtta rahuga asju, mida ei saa muuta; julgust muuta asju, mida tuleb muuta; ja tarkust eristada üht teisest ...
Jõhvikas
Veteran

04-11-2011 14:41
Postitus: #29
(04-11-2011 12:34 )Stella Kirjutas:  
(02-11-2011 10:06 )Celtic Kirjutas:  3. praktiseeri korraga vaid ühte vaimset õpetust.

Olen vastupidisel arvamusel. Arvan, et meie elu on liiga lühike, et nii tohutus informatsiooniuputuses nagu seda on vaimsed õpetused, tegeleda asjadega ühekaupa. Usun, et kõik teed viivad Rooma. Ja seda, et vaidlustes selgub tõde. Nii igaühe enda sisemistest vaidlustest (selleks peab end aga erineva informatsiooniga kurssi viima), kui inimestevahelistest vaidlustest.
Lõppude lõpuks jaguneb kogu vaimsete õpetuste jada 2 allika vahel: Jumalalt pärinev ning Kuradist, Saatanast lähtuv. Teha vahet 2 allikal on sageli ülikeeruline. Vähemalt minul küll. Siinkohal taaskord tänusõnad siinsele foorumile, mille roll informatsiooni lahtiarendamisel on tohutu.

Minu arvates on see punkt üsna loogiline ja kehtib kõikjal. Üldjuhul on nii, et ka erineva toimega ravimeid ei saa ja ei tohi korraga võtta.
Matrix
Tõele lähemale

04-11-2011 17:28
Postitus: #30

Aga mis ikka oleks kui sünteesiksid võimalikult paljudest erinevatest nn vaimsetest praktikatest ja ka muudest teadmistest, mida oled omandanud, kokku selle ühe ja sulle ainuomase, laseksid sellel areneda ning täiustuda ja praktiseeriksid siis seda.

Kellegi "teise" õpetus on ju ikkagi selle kellegi teise kogemuste kogum ja igalühel on vaba valik kogeda just enese kogemusi, luua nende vahel seoseid ja kui on küsijaid, siis miks mitte neile oma kogemust edastada? Edastada seda kõike just enese kogemusena, julgustades samal ajal inimesi kogema just oma enese kogemust.

Üks Ameerikamaa tuntud tervendusmeister Eric Pearl on öelnud, et traditsiooniliste vaimseite praktikaite õppimine on ajaloo õppimine ehk me õpime kellegi teise kogemust ja püüame seda üks-ühele rakendada oma kogemustesse. See ju ei tööta, sest esiteks me ei koge seda, mida nn tuntud vaimse praktika looja koges vaid ainult arvame, et me kogeme sama. Tegelikult kogeme me just nimelt omaenese kogemust ja järelikult oleme võimelised ka praktiseerima ja edastama vaid omaenese kogemust.
Kusjuures edastamisega on täpselt nii, et info ja kogemuse edastaja vastutab oma sõnade eest, mida edastab, kuid ei saa vastutada selle eest, kuidas vastuvõtja infot omandab, sest vastuvõtja vastuvõtlikkus sõltub vaid tema nn programmeeringutest ja tajufiltritest.

Isegi kui järgida vaid üht vaimset õpetust, siis tegelikult järgija järgib vaid oma arusaama sellest õpetusest. Siis miks mitte lasta asi vabaks ja järgida just seda omaenese tunnetust ja just oma enese vabalt sünteesitud süsteemi?

Looja saab luua vaid vabalt, sest siis on see loomine ja mitte kopeerimine.

(02-11-2011 10:06 )Celtic Kirjutas:  6. iga kehastunud hinge kõige kindlam vaimne areng toimub järgides konkreetse sünni- või elukoha paikset vaimsust.
Ma olen sündinud planeedile Maa, meie päikesesüsteemi, mis asub Linnutee-nimelises galaktikas. See kõik on mulle informatsiooniliselt kättesaadavas ruumis. Suur osa sellest kõigest on mulle isegi füüsiliselt kättesaadavas ruumis. Kui ma olen sündinud saunalaval, siis kas minu maailma avardumise käigus sauna eesruumi olemasolust teadlikuks saades peaksin ma endiselt leiliruumis edasi kükitama ja piirama oma kosmoloogiat kerise ja lavaga? Ma ei arva nii.

Käesolev ajastu on just nimelt avardumise ajastu ning ma ei näe mingit põhjust, miks ma peaksin ennast piirama punase kärbseseene nosimisega kui minu avardunud ruumis on ka kõik muud vahendid proovimist väärt ning ka tolteekide kogemused huvipakkuvad.

Need viimased olid vaid piltlikud näited. Avardumine ja teadlikkus eeldab just nimelt avardumist, avanemist, avatuna olemist ja teadmisi, millest teadlikkust üles ehitada.

Loomulikult tuleb igasugu meile uudsete nähtuste ja praktikatega enne tutvda, sest teadmatusest ja pimesi järgitav võib olla teatavas mõttes ohtlik. Triikraud on ju väga hea vahend riide silumiseks, kuid kui hakata sellega näolt kortse maha triikima, on see ohtlik. Lihtne näide kanepist: kui seda tossutada teadmatusest ehk reaalsuse eest põgenemiseks, on see laastava toimega; kuiaga sama taime kasutada teadvuse avardamiseks ja TEADA, mida selle tarvitamisega kogeme, on lood hoopis positiivsemad.

Ka mina olen seda meelt, et nii mõnedki "uudsed" vaimsed praktikad on suisa ohtlikud. Hingamine on põletamise vahend ja intensiivne hingamine põletab lihtsalt intensiivsemalt ja kas see on ikka niigi kiirelt põlevas maailmas kasulik ja vajalik? Neid ohtlikke praktikaid on jalaga segada, kuid nendest hoiduda aitabki meid avardumine, avardumises vaatlemine, teadmiste kogumine ja sellest tulenev teadlikuks saamine.

Avardunud pole mitte vaid ruum vaid ka aeg. Me oleme väidetavalt (just nimelt VÄIDETAVALT) pesitsenud siinses eestimaises ruumis kõigest 7-11000 aastat. Inimkonna ajalugu aga ulatub miljonite aastate taha. Avardumises mõistame, et meie kohalik eksistents on inimkonna ajaloo perspektiivis vaid üks hiire peer. Siis järelikult pole ka meie kohalikes traditsioonilistes vaimsetes praktikates midagi fundamentaalset ja tegelik tõde asetseb hoopis avaramas aegruumis, mille kättesaadavus hakkab taastuma ja me ei ole mitte ainult mingid müstifitseeritud põliseestlased vaid oleme osa lõputust teadvusest ehk tegelikult olemegi lõputu teadvus ehk VÄLI ja see väli ei asetse mitte ainult ugri-mugri-obiniitsas vaid kõikjal kõiksuses.
(selle postituse viimane muutmine: 04-11-2011 18:15 Matrix.)

Maailm on palju lihtsam kui meile näib, näidatakse ja lastakse näha!
Tõde ei vaja, et seda usutakse, see eksisteerib niigi, aga vale vajab uskumist.
Celtic
ja sina pead kandma maailma

04-11-2011 21:30
Postitus: #31
Jah, Matrix ja Stella, tahaks ikka kõike ja korraga. Ehk siis etteantud küna lükkame jalaga kummuli ning nõuame kõiki maailma gurmeeroogi, lõppkokkuvõttes ei saa me ei oma küna tühjaks, ei saa me gurmeeroogi ja ka söömine jääb õppimata.

Inimesed on vaimses plaanis teinud pigem hiigelhüppe tagasi, kui et ootusärevalt uude ajastusse astumas. See uue ajastu paradigma on vägivaldselt peale surutud mõttemall. Mõtlesin ka mina kunagi, et nii äge - elad ajastute vahetuse aegu, saad osa kõiksugu imedest ja hakkad maailma nägema uutelt tasanditelt ja mis iganes veel. Ent seejärel ma mõistsin, et sedasama uskusid enda kohta ka meie vanemad ja nende vanemad ja meie kõigi esivanemad. Ja kindlasti usuvad seda ka meie lapsed ning lapselapsed jne. Meie käesolev ajastu on ju alati see va. üleminekuaeg.
(selle postituse viimane muutmine: 04-11-2011 21:31 Celtic.)

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Matrix
Tõele lähemale

04-11-2011 22:24
Postitus: #32
(04-11-2011 21:30 )Celtic Kirjutas:  Meie käesolev ajastu on ju alati see va. üleminekuaeg.

No siis mine üle... proovi järele... vaatle kõrgemalt ja näe laiemat perspektiivi Smile

Maailm on palju lihtsam kui meile näib, näidatakse ja lastakse näha!
Tõde ei vaja, et seda usutakse, see eksisteerib niigi, aga vale vajab uskumist.
tapsix
Bännitud

09-11-2012 10:15
Postitus: #33
(09-11-2012 09:17 )Minaelan Kirjutas:  Paistab, et sul on jüngreid :
http://www.telose.ee/punane-nimekiri

Njah,tunnen juba pikemat aega "süldi" lõhnaLaughLaughLaugh
Balzzar
Vana kala

09-11-2012 12:05
Postitus: #34
(02-11-2011 10:06 )Celtic Kirjutas:  4. püüdle kõrgustesse, ent ole kindlalt kahe jalaga maa peal. Liiga palju on neid, kes lendlevad sihitult tuultes, nad ei valitse iseenda elu ja mõtlemise üle. Me kehastume õppima maiseid õppetunde, läbi mille leida enda vaimne pool, mitte vastupidi! Ole maine!
Sama mõte. Miks kuram on vaja üldse kehastuda füüsilisse maailma kui enamus sellega seonduvast heidetakse kõrvale ja nutetakse taga oma kallist vaimset maailma.
Kui juba kehastuda füüsilisse maailma, siis peaks tegelema rohkem maisete probleemidega.
Eithea
Veteran

09-11-2012 13:11
Postitus: #35
(09-11-2012 12:05 )Balzzar Kirjutas:  Sama mõte. Miks kuram on vaja üldse kehastuda füüsilisse maailma kui enamus sellega seonduvast heidetakse kõrvale ja nutetakse taga oma kallist vaimset maailma.
Kui juba kehastuda füüsilisse maailma, siis peaks tegelema rohkem maisete probleemidega.
Kõik need väited on vägagi küsitavad, kas ikka kehastuti omal soovil ja kas ka üldse on ülesannet midagi õppida.
Küll aga on päris selge, et kui isegi omal soovil tuldi siia maisesse ellu, siis kindlasti mitte selleks, et osaleda siin bioloogilise aine ringkäigus igavesti.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
Balzzar
Vana kala

09-11-2012 13:30
Postitus: #36
(09-11-2012 13:11 )Eithea Kirjutas:  Kõik need väited on vägagi küsitavad, kas ikka kehastuti omal soovil ja kas ka üldse on ülesannet midagi õppida.
Küll aga on päris selge, et kui isegi omal soovil tuldi siia maisesse ellu, siis kindlasti mitte selleks, et osaleda siin bioloogilise aine ringkäigus igavesti.
Minu arusaam antud teemast muutus:
Vaimne maailm vms füüsiline maailm
Müstik
Shambalas

09-11-2012 14:24
Postitus: #37
(09-11-2012 09:17 )Minaelan Kirjutas:  Paistab, et sul on jüngreid :
http://www.telose.ee/punane-nimekiri

Ja milliseid jüngreid veel! Smile
Tegu on lausa lemuurlannaga, kes teostab taasühendumise seansse kristallenergia võrgustikus.
http://telose.ee/lemuuria-taasuhinemine

Gabrielle enesetutvustus.

http://soolakambrike.edicypages.com/sean...i-tagatoas

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Celtic

09-11-2012 17:02
Postitus: #38
Süldi lõhnast ei tea ma midagi, küll aga ei meeldi mulle sellised punased nimekirjad, mis pealegi on poolikult koostatud, ilma igasuguse põhjenduseta loodud ja viitega juures, et asjast lähemalt huvitunud peavad ostma pääsme kuhugi loengule, kus siis nimetatud isikute musta pesu hakatakse pesema.

Aga üldiselt need kõik Atlantise valitsejad, lemuurlannad ja Kleopatrad on ühes pajas, naljakas lugeda, et nad lugeda ei oska ja mõtet sõnade taga ei adu.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Müstik
Shambalas

09-11-2012 18:01
Postitus: #39
Jah ja terve rodu tuntud teisi Eesti inimesi tehakse seal punases nimekirjas maha selle
M Gabrielle poolt.
Kõikidest nendest inimestest pole kuulnud, aga samuti ei ole kuulnud Gabrielle enda nimetatavatest õpetustest nagu:
MCEO Õpetus, "Melchizedeki Klaster-Smaragdordust", "Voyagers ehk Ränduritest, "Hoolekandjate Alliansist, Vabade maailmade dimensioonidevahelisest Assotsiatsioonist, Aziididest jne.
See maailm muutub aina keerukamaks.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Celtic

09-11-2012 18:25
Postitus: #40
Igale lemuurlasele oma õpetus ja koolkonnad.

Müstik
Shambalas

09-11-2012 18:59
Postitus: #41
Lemuuriast olen kuulnud.
Eestis elavatest lemuurlannadest veel ei olnud.
Välja seda sõna ei mõelnud, ta ise kirjutab nii:
"Lemuurlannana teostan taasühendumise seansse kristallenergia võrgustikus".

http://telose.ee/lemuuria-taasuhinemine
Rohkem ei oska lisada, sest ei käi niisugustel kursustel.

Dana Eemal
Vana kala

10-11-2012 13:50
Postitus: #42
' Kirjutas:  1. jaga infot kõigiga. Info on vaba ja ei kuulu kellegi eraomandisse. Info on mõeldud kõigile ja kõigil on õigus infot saada. Palju on sellist infot, mis mitte kunagi sinuni ei jõuaks, kui teised sellest ei räägiks ning vastupidi. Info peab liikuma, muidu pole temast miskit tolku.

Oleneb mis infot sa jagad. Kui Sinu valdustesse on sattunud info n.ö „maagia“ rituaalide ja toimingute kohta, siis ma arvan, et kõige suurem viga, mis sa teha saad on selle materjali jagamine.
Kõik mida me jagame, tuleb vaadata läbi n.ö tegu-tagajärgi prisma.
Pigem tuleb järgid reeglit, et infot jagatakse vaid vastavalt teadmisvajadusele. Kui sulle on antud midagi, siis oli andja kindel, et andis selle õigetesse kätesse ja sinu asi on seda hoida ja mitte kergekäeliselt raisata, ammugi mitte sihitult laiali loopida.

' Kirjutas:  2. ära õpeta neid, kes õppida ei taha. Kes tahab õppida, see õpib ka ilma sinuta. Ära loo praktilisi õppeklasse, sellega sillutad teed kolmanda punkti rikkumisele.
Täiesti nõus. Kedagi ei saa sundida. Ise lähtun seisukohast, et kui ma peaks midagi kellelegi õpetama, siis tuleb see teave n.ö kõrgemalt poolt (kõrgemalt poolt kasutan selleks, et iga üks võiks siin vastavalt oma maailmatunnetusele leida vastuse. On see siis jumal, või kõrgem mina, või kõiksus, või mõni isik, kes teda juhendab. Mis iganes). Ehk siis õpetamise algne otsus ei tule minult.
Lisaks lähtun ma ka seisukohast, et selleks, et kedagi aidata (ongi suures osas õpetamine), peab ta seda ise soovima ja minu poole pöörduma. Püüan aidata, kui oskan ja saan. Kui ei, siis nii ka ütlen.

' Kirjutas:  3. praktiseeri korraga vaid ühte vaimset õpetust. Kui tunned, et lihtsalt pead ja vajad mingit praktilist tegevust või vaimset mõttemalli kinnistust enda peas, siis vali enese jaoks sobivaim. Kui ei sobi, märkad seda õige pea ning saad valida uue. Ent ära mitte mingil juhul praktiseeri ERINEVAID õpetusi või praktikaid korraga. Nad pole mõeldud korraga tegelemiseks.

Selles osas olen nõus, et korraga joosta saja erineva asja vahet on nagu peata olek, kus me loome endale illusiooni millestki, mida me sisemas ei mõisata. Eksinud inimese sündroom. Tormab kõigi nelja tuule poole ja eksib veelgi enam.
Pigem arvan, et praktiseerima peaks inimene lähtuvalt oma sisemisest vajadusest. Millessegi klammerduda sisemise vajaduseta ja n.ö kutseta, jääb mulle kuidagi võõraste mõtete omaks võtmisena.

' Kirjutas:  5. näljane räägib leivast. Kui mõni sinu sõber või tuttav jahub hommikust õhtuni armastusest, energiatest, kallistustest, siis loobu selle inimese lähedusest. Tegemist on vaimse vampiiriga, kes toitub emotsioonidest. Selliseid inimesi on meie ümber oioi kui palju. Nende silmad säravad, ent sära taga on tühjus.

Miks ma peaks inimesed selle pärast endast eemale lükkama. No ja kui ta toitub emotsioonidest, mis see siis halba mulle teeb. Sööb mu emotsioonid ära? Kahjuks seda juttu ma ei suuda kuidagi uskuda.
Pealegi inimesed alateadlikult nagunii tõrjuvad endale ebamugavaid inimesi eemale. Me ei suhtle kui kõigiga, kes teele satuvad. Ikka nendega, kelle suhtes ei teki negatiivset tunnet.
See, kui ma aga hakkan positiivseid inimesi endast eemale tõrjuma tekitaks minus küsimust, et miks mind positiivsus niiväga häirib.

' Kirjutas:  6. iga kehastunud hinge kõige kindlam vaimne areng toimub järgides konkreetse sünni- või elukoha paikset vaimsust. Kõik väline on vaid aseaine ning pikemas perspektiivis kõrvalekalle reaalselt vajaminevast arengusuunast. Ehk siis maakeeli - kui sinu eneseleidmise teel oleks määrava tähtsusega peyote-joogi joomise läbi nägemuste nägemine, ei oleks sa sündinud Eestisse, vaid kuhugi Kesk-Ameerika piirkonda. Loodus ja keskkond varustab selle elanikke kõige eluks vajalikuga, nii füüsilises kui ka vaimses maailmas.

Sellega ma kohe kindlasti nõus ei ole. Seni kuni me siia kehastudes ei tea miks ja milleks seekord see kehastumine, ei saa me ka sellist väidet endale võtta kui absoluutset tõde.
Mis teevad need, kes on tulnud rändama ja otsima? Istuvad paigal?
Ei ole need asjad nii must-valged midagi. On hulgaliselt vahetoone.

' Kirjutas:  4. püüdle kõrgustesse, ent ole kindlalt kahe jalaga maa peal.[/b] Liiga palju on neid, kes lendlevad sihitult tuultes, nad ei valitse iseenda elu ja mõtlemise üle. Me kehastume õppima maiseid õppetunde, läbi mille leida enda vaimne pool, mitte vastupidi! Ole maine!

Tõin selle punkti viimaseks, sest see peaks kõik eelneva kokku võtma. Me räägime liiga palju ja mõtleme liiga vähe. Me püüame mõistmatut mõista ja tihti tormame kärsitult sündmustest ette. Me otsime paaniliselt tõde, kuigi võiks oodata.
Ehk siis me elame „tahan“ lummuses. Tahame teada, tahame kinnitust, tahame selgeid selgitusi, tahame õpetada, tahame olla parimad, tahame olla targemad, tahame olla erilised, tahame teha õigesti, tahame hävitada halba, tahame, tahame, tahame.

Võiksime aga enam leppida, kuulata, näha, tunnetada, rõõmustada – lihtsalt elada iseendaga sinapeal.

Sina ei juhi, Sind juhitakse. Küsimus on, kes Sind juhib!

NB! Ära lolliga vaidle, muidu ei tee inimesed teie vahel vahet!
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog