Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaimse maailmaga toime tulekust
#1
Minu kuuajalise, ilmselgelt ebaõiglase foorumist pagendamise ajal otsustasin ENDA jaoks lahti mõtestada kõige tähtsamad reeglid vaimse maailmaga suhtlemisel/lävimisel. Ja kuna kohe esimene reegel on selline nagu ta on, jagan ma seda infot nüüd ka kõigi teiega:

1. jaga infot kõigiga. Info on vaba ja ei kuulu kellegi eraomandisse. Info on mõeldud kõigile ja kõigil on õigus infot saada. Palju on sellist infot, mis mitte kunagi sinuni ei jõuaks, kui teised sellest ei räägiks ning vastupidi. Info peab liikuma, muidu pole temast miskit tolku.

2. ära õpeta neid, kes õppida ei taha. Kes tahab õppida, see õpib ka ilma sinuta. Ära loo praktilisi õppeklasse, sellega sillutad teed kolmanda punkti rikkumisele.

3. praktiseeri korraga vaid ühte vaimset õpetust. Kui tunned, et lihtsalt pead ja vajad mingit praktilist tegevust või vaimset mõttemalli kinnistust enda peas, siis vali enese jaoks sobivaim. Kui ei sobi, märkad seda õige pea ning saad valida uue. Ent ära mitte mingil juhul praktiseeri ERINEVAID õpetusi või praktikaid korraga. Nad pole mõeldud korraga tegelemiseks.

4. püüdle kõrgustesse, ent ole kindlalt kahe jalaga maa peal. Liiga palju on neid, kes lendlevad sihitult tuultes, nad ei valitse iseenda elu ja mõtlemise üle. Me kehastume õppima maiseid õppetunde, läbi mille leida enda vaimne pool, mitte vastupidi! Ole maine!

5. näljane räägib leivast. Kui mõni sinu sõber või tuttav jahub hommikust õhtuni armastusest, energiatest, kallistustest, siis loobu selle inimese lähedusest. Tegemist on vaimse vampiiriga, kes toitub emotsioonidest. Selliseid inimesi on meie ümber oioi kui palju. Nende silmad säravad, ent sära taga on tühjus.

6. iga kehastunud hinge kõige kindlam vaimne areng toimub järgides konkreetse sünni- või elukoha paikset vaimsust. Kõik väline on vaid aseaine ning pikemas perspektiivis kõrvalekalle reaalselt vajaminevast arengusuunast. Ehk siis maakeeli - kui sinu eneseleidmise teel oleks määrava tähtsusega peyote-joogi joomise läbi nägemuste nägemine, ei oleks sa sündinud Eestisse, vaid kuhugi Kesk-Ameerika piirkonda. Loodus ja keskkond varustab selle elanikke kõige eluks vajalikuga, nii füüsilises kui ka vaimses maailmas.

Nende kuue punkti juurde soovitaksin ka veidi täiendavat lugemist, ehk mis juhtub siis, kui neist reeglitest mitte kinni pidada ja suvaliselt kõiksugu mannavahulisi õpetusi järgima hakata:

New Age õpetused on ohtlikud inimestele
Vabastav hingamine on ohtlik inimestele
Salateadused, ehk miks nad peaks olema salateadused
Vasta
#2
Nii armas, ma arvasin juba, et ma ei ole mitte millstki aru saanud ... arvasin, et siin on see koht, kus oma "ala" inimesed vahetavad ja jagavad oma infot ja õpetusi ... aga veel täna hommikul lugesin siin suurt materdamist, sest keegi julges oma tõekspidamisi teistega jagada ... veel eile küsisin ma - miks ei jaga te teadmisi inimestele, vabalt, et harida enda ümber elutsevaid, sest maailma parandamist saab ju alustada eelkõige endast ja oma ümbrusest ja haritus ning teadmised pole kellelgi veel tükki küljest võtnud - pigem vastupidi, nii on ka omal meeldivam teistega suhelda ?

Usk on suur jõud.
Igalühel on oma jumal - inimestel on nii palju mentoreid : Krayon, Vissarion, Jeesus, Budha, tüübid Siriuselt ... aga kui usk on tõesti tugev siis nagu kristlased väidavad - ei saa olla teist jumalat Sinu jumala kõrval Seega, Sa ei saa maha teha teiste uskumisi ega tõekspidamisi, sest et neid ei ole sinu jaoks ? Nad ei ole Sinu jaoks määravad ega kõiguta sinu kindlat usku - kui see just on kindel ... sest hirm on see, mis paneb inimese vägivallatsema, hirm oma hirmu ja saamatuse ees - minu meelest halb sõna on samuti halb tegu. Aga teadmine, et sinu kõrval on palju erinevaid inimesi, oskus neid kuulata ja võime nendega üht murukamarat tallata - see peaks olema arenemise algus ?

Mina olen loomulikult rumal. Maailmalõppu ma ei usu, sest on öeldud juba enne minu aega, et ma elan pikemalt kui ma vahel sooviksin. Ma usun sellesse ja mulle sellest piisab. Kui ka peaks minema teisiti, et jään kusagile teise dimensiooni või ajaauku ehk maailma varjude vahele lõksu, olen ma ometi nii rumal, et sellest aru saada.
Sellistel hetkedel tundub, et inimene võiks palju asju paremini teada ent mitte kõike ei pea lihtne inimene mõistma.
Seda oleks liialt palju kanda.


Jaah, ja punkt nr.5 - see on kont, mille kallal ma isegi juba ammu ja näljaselt järan. Alati saan ma vastu nina, sest ei mõista neid tühja pilgu ja kuldsete sõnadega tegelasi, kes ei ürita muuta maailma paremaks vaid sind neile seeditavamaks ... ja ometi on kahepalgelised ... lutherlased ütlevad - ära usu neid, kes käivad rahva ees mustades kuubedes ja lasevad end kummardada.
Ja ometi on nad ju olemas?
Vasta
#3
Lisaks punkti 1A või lihtsalt täiendaks - Infot ei tohi diskrimineerida.
Ka see teave on info mis sulle ei meeldi või millest sa aru ei saa. Info
edastaja ei ole süüdi info sisus või välimuses ja seega väideldakse
info SISU üle mitte edastaja isiku või edastamise fakti üle.
Vasta
#4
(02-11-2011, 10:06 )Celtic Kirjutas: 1. jaga infot kõigiga. Info on vaba ja ei kuulu kellegi eraomandisse. Info on mõeldud kõigile ja kõigil on õigus infot saada. Palju on sellist infot, mis mitte kunagi sinuni ei jõuaks, kui teised sellest ei räägiks ning vastupidi. Info peab liikuma, muidu pole temast miskit tolku.

Mõtted on huvitavad, aga kuna hetkel kiire, siis kommenteerin ainult esimest punkti. Kas ma peaksin sinu varasemad arvamused info jagamisest üles otsima või tunnistad, et oled oma arvamust selles osas 180 kraadi muutnud? Mitte, et see halb oleks.
Vasta
#5
Vähemalt info osas jään veidi erinevale seisukohale. Jagada ei tohiks midagi, mida ise ei mõista, muidu saab infost rämps. Kuskil raamatus olid huvitavad kontrollsoovitused info jagamiseks. Rämpsinfot on raamatute internetiaadresside kaupa, kus levitatakse kellegi teise teadmist.
Vasta
#6
Esimese kahe punktiga olen nõus.

Kuid kolmanda punkti juures liaks üht-teist juurde.
Tuleks eristada "mandumist" (õpetuste osalist kasutamist) ja "loomist" (mitmest puudulikust uue ja mõistlikuma tegemist).

Näiteks kui kasutada süstemaatiliselt ja suurtes kogustes armulauda ilma jumalasõnata, siis muutud tavaliseks joodikuks.
Kui lisada siia vaimsete tehnoloogiate see osa, mis käsitleb eneseusu süvendamist, saame tulemuseks "veendunud joodiku", mis pole kummagi õpetuse eemärk.

Kui aga üritada mitmeid erinevaid õpetusi "mõistusega" kombineerida, siis võib saada palju tugevama ja effektiivsema õpetuse, kui eelnevad õpetused eraldi olid.
Näiteks mediteerimise, autosugessiooni ja psühholoogia meetodite kokku panekust saadakse Silva meetod, mis on oluliselt võimekam, kui tema algsed koostisosad eraldi.

Vasta
#7
Ahjah, et vaimsel teel vist jälgitakse vaimu märke õpetamise osas ja ei hoolita eriti, kas keegi tahab või ei taha õppida.
Vasta
#8
Mina seoks 2 esimest punkti ja sõnastaks ümber:
Jaga infot kuid ära õpeta.
Vasta
#9
Ma lisan siia oma lemmikreegli:

1. Need, kes elada oskavad, need elavad ja need, kes ei oska, need õpetavad teisi.
Vasta
#10
Meenuvad Osho sõnad, et vaimseid õpetusi tuleb karta nagu tuld, sest inime peab otsima oma tõde Smile
Osho zen tarot kaardid (ingl. k.)
Vasta
#11
Celtic, oled sa kunagi otsinud vaimuga kontakti?
Vasta
#12
Millise vaimuga?
Vasta
#13
lõpmatusega?
Vasta
#14
Lõpmatus on vaim?
Vasta
#15
Ma arvan küll
Vasta
#16
... Minule juba toimetus ja admin. väga meeldivad - juba eile oli tunne nagu oleks lahinguväljal, ainult vaimsete noolte asemel lendasid potid, pannid ... asjade loopimine on ju hea väljaelamise ja energia vabastamise moodus aga kui mõttetarkade sõnavahetus info jagamisest ja arvamuse avaldamisest küüniliseks sõnasõjaks ja nn. "hinnangute" loopimiseks muutub siis lihtinimene ei arva teie teadmistest suurt midagi ... lihtinimese eesmärk elus on esitada rumalaid küsimusi, et te saaksite oma kogutud teadmisi kasutada - mitte ei ole kogutud teadmiste eesmärk istuda purgis ja oodata kuni te nende eest verd olete valanud ... vist?
Pealegi, eks amet kohustab - lihtinimesed ikka ootavad, et teadmamehed oma emotsioonidest pisut enam üle on kui teised, sest see on nende endi õpetuste aluseks, mida nad jagavad. Võibolla seda on palju tahetud?
Vasta
#17
Aga kui vaimse maailma reeglitele mõelda, siis neid tõenäoliselt ikkagi on. Keegi ei kohusta neid täitma, aga nendest on abi. Ühel või teisel moel tuleks koguda jõudu, et katus sõitma ja peas plaksuma hakkaks. Ühel või teisel moel tuleks eluviis ümber korraldada, et jääks aega, mis pole seotud maiste askelduste ja mõtetega.
Vasta
#18
On ettekirjutamata käitumisreeglid - viisakus, ilma milleta toime ei tule. Lugupidav suhtumine. "Jalaga uks lahti"-taktikaga uksest kaugemale ei jõua.
Vasta
#19
(02-11-2011, 15:10 )ei kukkunud kännust kaugele Kirjutas: Vähemalt info osas jään veidi erinevale seisukohale. Jagada ei tohiks midagi, mida ise ei mõista, muidu saab infost rämps. Kuskil raamatus olid huvitavad kontrollsoovitused info jagamiseks. Rämpsinfot on raamatute internetiaadresside kaupa, kus levitatakse kellegi teise teadmist.

(03-11-2011, 19:05 )Liine Kirjutas: On ettekirjutamata käitumisreeglid - viisakus, ilma milleta toime ei tule. Lugupidav suhtumine. "Jalaga uks lahti"-taktikaga uksest kaugemale ei jõua.


Küsimus pole pigem selles kui palju infot jagada - kas kõike või tilgutada vaid pigem selles KUIDAS seda jagada.
Vorm on tihti sama oluline kui sisu - korrektselt ja sisukalt esitatud info võetakse pea alati tänulikult vastu.
Samas aga ülbitsevalt ja poolikult "ette visatud kont" on tihti pigem demotiveerivaks faktoriks kui
inimeses usaldust ja teadmiste janu toitvaks infoks. Alati jääb inimesi kes EI ole suutelised "vastu võtma"
või aru saama, kuid neid on alati vähemuses.
Vasta
#20
Alati jääb inimesi kes EI ole suutelised "vastu võtma" või aru saama, kuid neid on alati vähemuses.

Vähemustega põhiprobleemid ju ongi, ükskõik, mis nurga alt vaatad. Bleh
Vasta
#21
Hästi pakendatud kakat on ikka suht palju praegu liikvel. Kondi peale oleks päris õnnelik.
Vasta
#22
(03-11-2011, 20:06 )excubitoris Kirjutas: Küsimus pole pigem selles kui palju infot jagada - kas kõike või tilgutada vaid pigem selles KUIDAS seda jagada.
Vorm on tihti sama oluline kui sisu - korrektselt ja sisukalt esitatud info võetakse pea alati tänulikult vastu.
Samas aga ülbitsevalt ja poolikult "ette visatud kont" on tihti pigem demotiveerivaks faktoriks kui
inimeses usaldust ja teadmiste janu toitvaks infoks. Alati jääb inimesi kes EI ole suutelised "vastu võtma"
või aru saama, kuid neid on alati vähemuses.
Info jagamine on kah töö ning teps mitte lihtsate killast. Seda enam, et arusaamised on erinevad ja seetõttu oleks justkui nõutud mingi kõigile arusaadav supp.

Ongi kaks varianti - kas keeta suppi (millele mina isiklikult olen täiesti vastu, sest see vähendab info väärtust ning on mõeldud massidele seeditavaks) või esitada suure ning mahuka info osasi, vaadates, kes haarab kinni ja avaldab huvi edasi uurimise vastu. Info on vaba ning infot peab jagama, ent seda tehes peab arvestama ka sihtgrupiga.
Vasta
#23
Aga miks sa arvad, et sinu info on väärt jagamist. Ütleme nii, et need punktid, mis sa algselt välja tõid, on minu meelest täielik vaimu suretamine. Näiteks mina ei tunne, et ma peaks mingit infot pakendama ja kuulutama.

(Ma just mõtlesingi avalikult ja käisin oma versiooni välja. Järgmisele vastuseks see)
Vasta
#24
Siin pakutakse lihtsalt üht võimalikest variantidest. Kaasamõtlemiseks. Kui sulle see ei sobi, siis ei pea sa sellega midagi peale hakkama. Sul on võimalus asjast oma versioon teha ja see kirja panna.
Vasta
#25
Need kuus punkti on kõige kõige madalamad ning kõige loogilisemad üldse. Kui mõni või soottuks kõik neist vasukarva tunduvad, pole sul veel õige aeg vaimse ilmaga tutvust teha.

Praeguse ilma üks kõige hirmuäratavam nähtus ongi teadmiste devalveerumine. Hiiglaslik saamahimu, mille New Age liikumine on inimestesse süstinud, devalveerib informatsiooni olemus ning loob ühtlast näotut suppi halli massi jaoks, et see oleks kõigile söödav. Kõik ju tahavad. Kes siis sooviks supist ilma jääda? Olgugi, et reaalne väärtus sellel puudub, ei ole seal ei liha ega vilju. Paljas mage puljong.

Inimese arusaam vaimsest maailmast ja seda ümbrisevast infost põhineb ALATI isikliku vaatenurga olemuses. Kõik käib läbi ego. Ent nagu ma ka ühes viidatud kirjutises mainisin - erinevad egregorid teevad egoga erinevaid diile, seega näiline eneseteadvus asendub hoopis grupiteadvusega. Seega - arvad, et sööd suppi, tegelikult lürbid roiskunud kraavivett ja matsutad veel takka, et küll on hea.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat