•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22(current)
Teema hinnang:
  • 5Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maa muutused ja aasta 2012
(13-02-2014, 12:04 )katakaroliina Kirjutas: Kõike ei ole võimalik ega praktiline paberil tõestada või tõestada üldse - milleks?
Muidugi ei ole vaja, aga hea on teada (teeb pildi selgemaks) kas kusagil on midagi rohkemat taga ja kas seda osatakse arusaadavalt selgitada või tuleb lihtsalt rahulduda teise nägemusega ja oletustega mida ei ole võimalik lahti seletada. Ja küsimine ja vastused annavad rohkem infot kui lihtsalt lugemine ja ise mõtete keerutamine ning arvamine/eeldamine, et teised mõtlevad ka samamoodi.
Vasta
Kogu eluolemus põhineb ju üksnes kellegi arvamusele ? Kõigest ?
Kuid indiaanlased näiteks ei jaga meie teaduspõhist uskumust, et ahvid meie kõigi esiisad on ... küll lubavad lahkelt valgel inimesel nii arvata ja oma "esivanemaid" austada. Ja on siis selles midagi valesti?
Mina samuti ei tunnista arvamusliidriteks neid, kes "täpselt teavad", mis on normaalne, mis ei ole ja kuidas PEAB elama ja mida PEAB teadma või tegema ... arvan, et usk on see, mis paneb inimese õigesti tegutsema ent nagu igat sorti võimu, on võimalik ka usku kuritarvitada ka uskuja enese vastu.
Kui kõik väidavad, et inglid või kaitseinglid on ülevad, uhked, valged, säravad, kiirgavad, sädelevad jne. võin ma väita, et kui nad üldse figureerivad siis on nad hallid nagu mardused, pisut sõbralikumad ehk - see on minu tõde. Paraku tõde on subjektiivne, nagu tikutoosil on kuus külge ja kaheksa nurka ning kuvand temast igale inimesele erinev.
Ma ei püüa tõestada, et teadus on mõttetu või "saatanast" - ma püüan jahutada seda kirge Tõe tagaajamisel, seda põlevat ja pulbitsevat emotsiooni küsimuses : " Kas Sa tead mis on Tõde? Kas Sa suudad seda tõestada? ", mis sarnaneb tiku pooleks ja veelkord pooleks ajamisele ... mitte, et ma otsiks valet ja õiget poolt ja ega ideegi pole originaalis minu loome, vaid, et otsija endaga ei juhtuks nagu Tammsaare "Poiss ja liblikas" teoses.
Vasta
(12-02-2014, 09:55 )katakaroliina Kirjutas: /-/
Ma arvan endiselt, et maailm on elusorganism, mis suudab samamoodi kohaneda olukordadega ja ennast ravida, taastada nagu sipelgapesa metsas - välja arvatud, et sipelgad ei ole enesetapjalikud nagu inimesed - see, mil viisil eneseravi- ehk taastusprogramm käivitub sõltub kahjustuste suurusest ja kui kahjustaja, parasiit on olnud inimene siis ... selge on, et parasiidi hävitamine on esmatähtis, või?

See, et oleme arenenud ehk siiski - meile on antud infot ajaarvestuse kohta, et end, küll parasiitidena, hävingust päästa, on ju positiivne ja taandub see loogiliselt ju sellele, et ei saa Maailm ilma parasiitideta nagu koer kirpudeta olla täiuslik ehk siis, elujõuline, komplektne, toimiv.
Jha maailma ei saa parasiitideta, kuid nii parasiidid kui ka parasiitlus peab olema kontrolli all ehk et viimaste arvukus, nii ühiskonnas kui ka looduses, peaks olema tasakaalus . Tasakaalu kadumine tähendab surma kõigile ja kõigele ja enam ei saa rääkida elujõulisest, komplektsest ja toimivast keskkonnast/ühiskonnast.
Ticks Can Kill Moose?
Vasta
Mul tekkisid katakaroliina jutu peale kohe küsimused: kui ma soovin teada saada mis kellegi jutu aluseks on, siis ka ma pean ise eeldama midagi, uskuma seda juttu ja igasugusest küsimisest eemale hoidma? Kas lahendused ja Tulnukinimese jutt on ühesuguse väärtusega ja vahet ei ole mida inimene ise selle kohta ütleb/ei ütle kuidas või kuskohast on info saadud? Kas info küsimine on automaatselt Tõe otsimine ja tõestamise nõudmine? Miks küsimused ja soov selgitusi saada häirivad inimesi ning nende asemel suunatakse uskumise juurde?
Vasta
Üldiselt pooldan küsimusi, kuid kahjuks ei saa foorumis neile vastata, kuna lugejaskond on niivõrd erinev. Ja uurimust läbiviia iga väite kohta ei jõua/pole aega, kuna teemasid on palju. Kui keegi tahab ise uurida, analüüsida, võrrandeid koostada, võin anda materjale. Näiteks auravärvi ja saatuse kohapealt, on võimalik inimene saata aurapildistaja juurde või kuulata tema maailmapilti.
Sõnal tasakaal on hoopis laiem tähendus, seda ma saaksin näidata või selgitada joonisel, ja kes soovib võib selle põhjal võrrandeid ja teooriaid luua.
Vasta
kage - ma ei tea, võibolla on mul endal valusad kogemused küsimiste ja küsimustega ja eks ole ju õpitud teistegi, mitte ainult enda eksimustest ... Kui võtaksin vaevaks hakata igale Sinu küsimusele põhjalikult ehk ka põhjendatult, omapoolse nägemuse järele, vastama - tekitaksin ainult küsimusi Sinus juurde. Mine tea, võibolla on see hoopis vanus, mis õpetab inimesi endale ja oma tegevusele piire määrama : kuskohast enam edasi minna ei ole mõtet, sest et - ei ole mõtet.
Omast käest tean, kui raske on esitada küsimust, millele saaks ka vastuse, mitte et keegi hakkaks uurima - miks sa seda küsid. Aga samal ajal tuleb tunnistada, et teadmised, mida ei saa kasutada ei vääri nugadega tagaajamist - no minu arvates vähemalt: isegi küsin vaid seda, mis kuidagi käesoleva hetke või eksistentsiga seotud ... aga eks inimesed on erinevad.
Vasta
Teadmised mida ei saa kasutada ei ole teadmised. Neid nimetatakse kuidagi teisiti.
Vasta
Ehk siis kindlasti mitte niiviisiwink
Vasta
Panen siis siia teemasse sobivad maa muutustest kaks päris huvitavat filmi:

Taevas ja Maa - Saabuv globaalne häving; Osa 1 (inglise keeles, kestus 22:54)
Taevas ja Maa - Saabuv globaalne häving; Osa 2 (inglise keeles, kestus 18:37)

Edit: Lingikirjeldused

Vasta
Loodus võtab tagasi, sellepärast ei pea ju paanikasse minema.
Vasta
(11-02-2014, 10:38 )katakaroliina Kirjutas: Misasi algab või lõpeb 2017?
Ma ei tea kus kandis asud, kui Raplamaal siis (ka teised huvilised):

Lõkkeõhtu Pargiwahiga!

06. sept. toimub lõkkeõhtu Pargiwahiga. Õhtu peateemaks on 2017 toimuvad sündmused.

Algus kell 18.00 ning kestab kuni juttu jätkub.

Kaasa võtta soojad riided, lõkkel grillimiseks sobivat söögipoolist.

Sumeda suveöö laulud: Vahur Kuusk kitarriga.

Üritus on tasuta. Vajalik eelregistreerimine: tulituul@hot.ee (üritus on planeeritud kuni 10-le huvilisele).
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22(current)


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  CC ja aasta 2018 xcad 103 34,778 11-04-2021, 21:59
Viimane postitus: xcad

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat