Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas tehnilised viperused või vaimud?
Autor Sõnum
J.S
Uustulnukas

23-10-2011 23:08
Postitus: #1
Kas tehnilised viperused või vaimud?
Tere,

Ma pean ausalt ütlema, et siiani ei ole ma absoluutselt uskunud vaimudesse. Nüüd on aga tekkinud väikesed kahtlused, mille puhul pöördungi siis selle foorumi poole.

Mul on üks CD, mida ikka kuulan. Seal on peamiselt U. Alenderi lood, kuid ka maailmaklassikuid. Igatahes plaadi esimene lugu on Alenderilt "Ja Kuigi Veel," millel on kombeks iseenesest tööle minna. Kui muusikakeskus on pandud pausile ja see plaat on sees, siis mingi hetk läheb ta ise esimesele loole. Kui mängija on pandud stop'i peale, siis läheb ta mingi hetk ise tööle ikka selle sama laulu peal. See, kas mängija on pandud pausi peale 5da või 10da või 1se laulu peal asja ei muuda. Lisaks läheb plaat iseenesest selle laulu peal mängima juhul, kui plaat on lõpuni mänginud. Mul ei ole kordust peal ja kui ma seda muusikakeskust ise klõpsin siis ma näengi, et kui plaat jõuab lõppu, siis ta ka jääb vait. Kuid mingi hetk hakkab ise mängima jälle seda sama laulu.

Seda ei juhtu mitte ühegi teise plaadiga ega ühegi teise lauluga. Ainult see üks ja sama plaat, ühe ja sama lauluga.

Mõni juba arvas, et äkki ongi vaimud, kes tahavad selle lauluga midagi öelda mulle. See laul kindlasti on mulle mingil määral tähenduslik, kuid ma ei tea.
Juba selle laulu viimased sõnad "Ja su silmade põhjast kerkis siis surmale kullast ringe ning sestsaadik minul on õigus eluaeg püüda su hinge" on sellised, mis justkui ütleksidki, et tegemist on hingede või vaimudega.

Kuigi mul on raske uskuda vaimudesse, siis ei tundu loogiline, et muusikakeskus sellist nalja teeb, sest teiste plaatidega seda probleemi ei ole. Pole ka kuulnud, et plaadil saaks selline viga olla, et ta iseenesest mängima läheb... plaati ju juhitakse ikkagi läbi muusikakeskuse. See ei ole ka juhtunud 1-2 korda. See on juhtunud viimaste kuude jooksul... no ütleme kuskil 10 korda?

Tõenäoliselt peaksin ma katsetama uue plaadiga, kuhu selle laulu panen. Kuid, mida teie arvate, kas asi võib tõesti olla vaimudes? Sel juhul, miks seda läbi sellise laulu? Mida tahetakse sellega mulle öelda? Ma ei ela üksinda, aga kunagi ei lähe see laul mängima siis, kui mina ruumis ei viibi. Ainult siis, kui mina kohal olen. Kas selline vaimude poolne käitumine oleks üldse võimalik ja mida see tähendada võiks?

Ette tänades,
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Päikeseinsener
Bännitud

23-10-2011 23:27
Postitus: #2
RE: Kas tehnilised viperused või vaimud?
Kuna lugu on esimene, siis võib 99,9% väita,
et tegu on praak plaadiga.

"You're all individuals"
Jõhvikas
Veteran

24-10-2011 06:24
Postitus: #3
(23-10-2011 23:27 )Päikeseinsener Kirjutas:  Kuna lugu on esimene, siis võib 99,9% väita,
et tegu on praak plaadiga.

Kui lugu oleks näiteks teine, siis mis oleks plaadi praagi võimaluse % siis? Mis nimelt siis selle plaadi praagiks teeb?
Muideks, mina küll ei teadnud, et plaat suudab seadmele käsklusi anda. Ilmselgelt peab see vastupidi olema. Ju on seadmel miskit viga, et nõnda toimib, aga kui teiste plaatidega nii ei tee, siis oleks vaja paar katsetust läbi viia.

J.S - aga tee proovi ja kõrveta sama lugu teisele plaadile. Kui raatsid, siis tee lausa kaks plaati. Ühele plaadile pane Alendri lugu taas esimeseks ja teisele plaadile suvalisse kohta. Ootan tagasisidet! Smile
kage
naegleria fowleri

24-10-2011 15:17
Postitus: #4
Kui oletada, et tegu vaimudega (või muu taolisega), siis võivad ju kõik asjaosalised olla (lugu, plaat, muusikakeskus, koht, see, et sina kuulad). Proovi variante ja lase teistel seda plaati kasutada, siis saab ehk selgemaks. Muidu Päikeseinseneriga nõus, et esimese loo puhul on tehniline viga tõenäolisem.
Päikeseinsener
Bännitud

24-10-2011 22:16
Postitus: #5
Üldjuhul peaks vist olema nii, et kui plaat(CD, DVD)
on vigane(kulunud, kriimustatud jne.) ja kui mängija
ei suuda enam faili plaadilt lugeda, siis hakkab mängija
automaatselt plaati algusest peale lugema!?
Oleneb muidugi ka mängijast ja seadetest.

"You're all individuals"
Thorondor
reserv-administraator

24-10-2011 22:49
Postitus: #6
Siin oli see nüanss, et plaat oli pausil, kui algusse viskas.
Kas keskus peab jooksvalt kontrollima, kus ta pausil on, st lugema plaati aegajalt pausil olles. Kehva plaadil võiks ju vabalt algusse visata.

Kui stop peal on ja siis plaati keerutama hakkab, siis peab selles keskuses asi olema, aga sel juhul peaks ka teiste plaatidega nii käituma.
J.S
Uustulnukas

24-10-2011 23:12
Postitus: #7
Nüüd ma tegin ühe test-plaadi. Lasin ta ühe korra algusest lõpuni mängida ja siis pani keskus ise plaadi stop'ile nagu peab. Selle plaadi puhul nüüd on antud laul kusagil keskel. Ise ta uuesti mängima ei läinud... samas ma ei olnud ka eriti palju keskusega samas ruumis täna.
Tekitabki segadust asi, et keskus ei peaks pausil või stop'il olles ju plaati lugema ja seega ta ei peaks kuidagi mingi laulu peale hüppama. Kuid eks ma teen veel ühe test-plaadi, kus see lugu on esimene ja proovin siis samas toas olla, kus keskus on.
Kui nüüd aga korraks oletada, et tegemist ei ole plaadi veaga(keskuses viga olla ei saa) siis, mis põhjustel peaks keegi mittemateriaalne ühte laulu ise mängima panema? Ma ei ole kursis nende vaimudega, selles mõttes, et ma ei ole kunagi huvi tundnud ega uskunud neisse, niiet vabandage minu mõistmatust.
Päikeseinsener
Bännitud

24-10-2011 23:12
Postitus: #8
(24-10-2011 22:49 )Thorondor Kirjutas:  Siin oli see nüanss, et plaat oli pausil, kui algusse viskas.
Kas keskus peab jooksvalt kontrollima, kus ta pausil on, st lugema plaati aegajalt pausil olles. Kehva plaadil võiks ju vabalt algusse visata.

Kui pausile vajutad, ega siis plaat seisma jää?
Ausalt öeldes ega ma ka tea täpselt, aga olen
siiski suht kindel, et asi ikkagi vigases plaadis.
Kohe huvi pärast võiks teema algataja proovida
plaadist koopia teha ja siis teada anda.

"You're all individuals"
Erfekt
Tavaliige

25-10-2011 09:13
Postitus: #9
Tehnilistest viperustest: juhtus, et äkki, teadmata kohast hakkas kõlama üks veider hääl... põhjus selles, et olin lap-topi poole video pealt kinni vajutanud ja nüüd häält tehes andis märku, et aku saab tühjaks.
InDemand
Veteran

25-10-2011 09:29
Postitus: #10
Kui veel vanasti rohkem laserplaate kuulasin, tekkis mõnega sama lugu. Seletati seda toona nii, et kui kuulad plaadilt teatud laulu niikuinii rohkem (a'la mulle meeldib kaheksas laul, seega on see pidevalt repeat'i peal), "kulub" see koht ära ja masina lääts "reageerib teinekordki paremini" sellele laulule. Enamik CDsid on nii või naa üsna ebastabiilsed, sh ka DVDd. Kui kusagile tekib kriimustus või mingi muu probleem, algavad igasugu anomaaliad. Mul on ühe DVDga nii, et seal on peal neli filmi, ent ühe filmi stseeni keskel viskab järsku kolmanda filmi stseeni nii paari sekundi jooksul asemele. Kuigi visuaalselt ei paista plaadil midagi viga olevat, kahtlustan, et tegu siiski mingi plaadile omase veaga.

Muidugi on alati võimalus, et enne ei jäta see plaat loo käiamist, kui oled selle mõtte enda jaoks selgeks teinud/mõelnud. Ju on midagi, mida vaja sest õppida.

Kolmas võimalus on see, et masinale endale lihtsalt meeldib see lugu enim. Smile

Sadamas on laev turvaline, ent laevu ei ehitata selleks.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

25-10-2011 11:15
Postitus: #11
InDemand - plaadi koha pealt oskan ütelda, et tegu on pigem SALVESTUSE veaga kui
plaadi veaga. Plaadid on suht "lollikindlad", kuid sama ei saa ütelda erinevate firmade
salvestust teostavate tarkvarade suhtes. Seal hiilivad vead sisse - ka selline stseeni
asi mida kirjeldasid. Pole oma silmaga näinud aga kunagi üks IT kolleeg mainis analoogset
viga oma salvestatud filmis. Oli see küll aegadel kui DVD polnud aga CD teeb sama välja.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vaimud on vist mu mikrofoni vallutanud zepac 9 2,221 09-09-2006 23:03
Viimane postitus: Celtic

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog