Küsitlus: Kumma käeline sa oled?
Kokku 0 häält 0%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kumma käeline sa oled?
Vasakukäeline, paremaga ei oska pea midagi teha.
Vasakukäeline - huvitav on see, et peaaegu kõikidel "aladel" olen keskmike hulgas, mitte kunagi parim, samas ka mitte halvim, veider ja samas tüütu.
Kuigi kui sai veel koolipinki nühitud, siis reaalainetega sujus paremini ning seevastu muusika ja kunst olid suht hirmasd Laugh
Samas nii mõnedki luuleread on sätitud paberile aja jooksul ...

Muid erilisusi, eeliseid pole küll märganud ...
Kusjuures, suht palju tuttavaid on vasakukäelised.
parmakäeline olen ka.
Olen vasakukäeline ja tugevad küljed on muusika, kunst, kirjandus.
Mina olen puudega - kirjutan vasaku käega aga kõike muud (söön, löön jne) paremaga. Kuigi ka vasak on tugev aga mitte nii osav, paljusid jõudu või sitkust vajavaid asju saan mõlemaga teha, täpsust vajavaid mitte eriti. Näiteks haamriga naela löömine lõhub seina, mitte naela). Ei tea küll kellesse olen irw.

Koolis õnneks ei üritanud keegi ümber koolitada, vahel tahvlile eesti keeles pikki lauseid kirjutades lõbustasin kaaslasi, vahetades poole peal kätt.

Olen nagu agnostik - humanitaari ja reaali vahepeal... humanitaari poole nihkes siiski.



Olen paremakäeline. Teismelisena sai päris palju harjutatud vasaku käega kirjutamist, kuna lugesin kusagilt, et inimene peab oma mõlemat ajupoolkera stimuleerima. Aga tekkis küsimus praegu: kui juhin autot ühe käega, siis on see alati vasak. Ja kuna vasakut kätt juhib parem poolkera, kas see tähendab, et autojuhtimine on intuitiivne tegevus? :S
Sündisin vasakukäelisena, kasvasin, kuni ema märkas seda.
Kuna ta töötas kodus ja tollal - sündisin 1956 - oldi veendunud, et vasakukäelisus on pahe, millest tuleb võõrutada, õpetas ta mu ümber. Mina ei mäleta kuidas, aga nii ta rääkis mulle.
Olen paremakäeline, aga mul pole probleemi ka kirjutada vasaku käega, lihtsalt harjumus.

to hermes2010
Ka mina sõitsin nii, et vasak käsi oli roolil, parem käigukal
Ilmselt teevad nii enamus manuaalkastiga sõitjad... arvan, et see on praktiline harjumus, mis tuleneb just käigukangi kasutamise vajadusest ja samaaegsest juhtimisest. Peaks küsima aastaid automaadiga sõitnutelt.
Vanaema oli vasakukäeline, onu oli ka. Ise olen ja laps samuti. Kõik on olnud kõvad joonistajad ja käeliselt osavad. Samuti pole probleemiks matemaatika kunagi olnud wink)
Ise olen vasakukäeline.
Reaalained üldse ei meeldi, samas on mul kunstis annet antud (eesti keel, kirjandus ja ajalugu meeldivad ka väga) wink
Tüüpiline vasakukäeline siis Bleh

Btw, peres on kõik paremakäelised. Kui see geneetiline on, siis on ehk kuskilt isapoolt on vasakukäelised (ei tunne neid, kahjuks).
Vasak
Olen paremakäeline, nagu enamus.
Kutsekas oli mul kihvt paremakäeline mateõpetaja, kes kirjutas õpilase laua ees olles talle paberile teksti ja tehteid nii, et õpilane neid lugeda sai. (Praktiline, kui mõtelda silmast-silmaõpetamise peale.) Yleyldse on too õpetaja mulle muheda ja keskmisest intelligentsema mulje jätnud. Oskab ainet õpetades selliseid näiteid tuua, milliseid teised õpetajad mõtteski ei rakenda... wink
Sõbranna, keda aastaid tunnen, on vasakukäeline ja minust õppeedukuses alati tibakese parem olnud, mate lõpueksamis kukkus aga esiteks yldse läbi, mina aga tegin selle ära.
Kokkuvõte: talendikus ei olene käelisusest, vaid inimese isikuomadustest.
Sünnilt olen vasakukäeline. 60 nendate alguses prooviti koolis sundida kirjutama parema käega. Ei valmistanud probleeme. Praegu olen võimeline kirjutama korraga kahele lehele erinevat teksti. Ka vastas istujale loetavat ehk siis tagurtpidi. Ainuke asi mis parema käega välja ei tule on joonistamine/maalimine.
Tsitaat:Algselt postitas Hallucigenia
Aga kumbasilmne sa oled? (Ära ütle, et kahesilmne). Lihtne katse annab vastuse: siruta käsi (ükskõik kumb) ja üks selle käe sõrm välja. Vaata nüüd kahe silmaga seda sõrme ja mõnda temaga kohakuti olevat kaugemat objekti. Sulge nüüd enne üks ja siis teine silm (no vahepeal tee ikka esimene lahti, et ei oleks nagu tuntud anekdoodis). Juhtsilma sulgemisel sõrme kujutis "hüppab" tausta suhtes. Kas "silmsus" on seotud "käelisusega"? (Ei tea, ise olen paremakäeline-paremasilmne).

Vist vasakusilmne (natu midagi nagu muutus, mis on ka selge kui vaadata kahe silmaga ja siis järsku ühega - ühe silma jaoks läheb asi nö fookusest välja). Ja paremakäeline.
Lukku
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat