Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mustlaste hüpnoosi saladused
#51
(03-08-2012, 13:42 )Priest Kirjutas: Sellise nahhaalsuse vastu aitab ainult vastunahhaalsus! Kinni püüda ja kerepeale anda! Ja ongi asi vaska!

Üldjuhul on OTSENE lähenemine ja tegutsemine asjale kõige paremaks lahendiks. Ph34r2
Oli mul kunagi juhus kus üks samast grupist isik "läks üle käte" ja otsustas oma reegleid
kehtestama hakata. Kuna teatud hetkeni peab olema tolerast ja mõned detailid veel siis
sai isik julgust juurde kuni oma ülbuses viibutas minu suunas oma rusikat. Siis sai viisakus
otsa ja panin isiku paika - füüsiliselt. Oma visiidi ülejäänud kolmel päeval käitus ta nagu
peksa saanud koer - istus nurgas ja tegi näo, et teda polegi kohal.
Vasta
#52
Vahepeal olen siin veidi uurinud seda riigita rahvast, keda me nimetame mustlasteks.

Nii nagu ma eelnevalt kirjutasin, pärinevad nad praeguste uuringute põhjal Kesk-Indiast. Tõenäoliselt on tegemist sealse karjaajajate ja käsitööliste kasti kuuluva rahvaga. Nende päritolu tõendavad eelkõige keel ja geneetiline alge. Samas moodi on sarnane nende nö filosoofiline taust.
Sellised mõisted nagu puhtus, dualism, aeg ja tervis on mustlaskultuurides just oma algse kodumaa sugemetega. Mustlaskogukond, kuigi nad ise seda ei tunnista, koosneb samasugusest kastisüsteemist, nagu see on hindudel. Mitte nii kirevast, kuid siiski. Kuigi mustlasühiskond on sajandeid olnud väga kinnine ja end võõra verega segad lausa õnnetust kaasa toov tabu, on nad võtnud omaks erinevate piirkondade kultuurilisi tavasid. Müstik mainis siin enne flamenko. Samas, on mustlaste tantsukultuur täienenud just vastavalt piirkonnale, kus nad elavad kohalike elementidega.
Huvitavaid kohaliku kultuuriga segunemise näide on Rumeenia mustlastel väga palju lugusid ja legende, mis on seotud vampiiridega ning sellega seonduvalt ka ohtralt loitse, õpetusi jne mis annavad meile kaitset vampiiride eest.
Mustlasi teatakse kui häid ennustajaid. Samas nn ennustajad ei olegi nende rahva seas iga naissoost isik. Kogukonna sees on see õigus paraku vaid ainult valituil. Ehk, et siis igas kogukonnas on omad n.ö "nõiad", kellel on siis õigus saatust vaadata, muuta, ette kuulutada. Nemad ongi need naised, kes annavad nõu n.ö kogukonna juhtidele, kuidas teatud olukordades käituda, ning milliseid otsuseid on parem vastu võtta. Üldjuhul need persoonid tänavatele ennustama ei lähe. On mõningaid kogukondi, kus n.ö "nõid" osutab kõrvalistele seda teenust, kuid teeb seda vaid teatud päevadel ja kuutsüklites.
Kuu mängib üldse mustlaskultuuris ja uskumustes väga suurt rolli. Suur osa kõikvõimalike uskumusi ja tavasid on vähemal või rohkemal määral seotud just kuuga.
Paraku pole need ennustajanaised vaid ennustajad vaid ka kogukonna ravitsejad. Mustlaskultuur on tihedalt seotud taimedega. taimede väge kasutatakse nii tervise hoidmiseks kui ka kõik võimalikes rituaalides.
Huvitav on see, et need nn kogukonna "nõiad" on kenasti kohandanud oma rituaalid ja uskumused vastavalt kohalikule floorale ja faunale. Näiteks on neil rida erinevaid rituaale ja legende, mis on seotud maisiga. See näitab, et nad võtavad väga kiirelt üle kohalikus kultuuris esinevaid rituaale.
Sama märkasin ma ka erinevaid legende ja lugusid lugedes. Nii mõnigi n.ö mustlaslegend või lugu osutus juba ammu tuntud ja loetud looks. Sinna oli küll tehtud mõningaid täiendusi ja osade lõpp polnud päris see, mida ma lugenud enne olen. Näites kuningas Arthuris on lausa oma mustlaslegend tekkinud.
Seega, on tegemis ühe üsna huvitava rahvaga, kes ühelt poolt on säilitanud oma keele, suuremalt jaolt kultuurilise eripära, hoiab end üsna kinnise kogukonnana, kuid samas on võtnud omaks palju kohalike eripärasid - folkloor, religioon jne. Päris huvitav on see, kuidas n.ö katoliikliku usukuuluvusega mustlased samal ajal pole hüljanud oma rituaale, mis ometi peaks usu poolt olema rangelt keelatud.
Isiklikult jääb mulje, et nad võtavad igalt poolt teatud rituaalid ja miksivad need oma igapäevaellu. Seega, minu kunagine arusaam, et mustlased on oma kinnises ühiskonnas justkui ajas maha jäänud ja elavad minevikus, on täiesti vale olnud. Tegemist on väga areneva ja täieneva kultuuriga, mis lihtsalt pole alati kõigile kõrvaltseisjatele kergelt kätte saadav.
Algatuseks vast piisab. Kui materjalid kõik kokku loetud ja õnnestub ka mõne asjalikuma inimesega silmast silma kohtuda, siis kindlasti kirjutan Teile siia veel mustlasmaailma asjadest.

Mis varastesse, sulidesse ja muidu kaakidesse puutub, siis ega nendega olegi midagi tarka teha. Kui inimene sündis siia maailma ja ta saatus oli saada vargaks, joodikuks, laaberdajaks või muidu kaagiks, siis seda muuta saab ta paraku vaid ise. Minul viskasid kunagi eestlased akna klaasi puruks. Vähemalt nad kõnelesid eesti keelt. Oli lihtsalt aeg, kus juhtusin lähestikku elama mingite varaste ja narkomaanidega. Olukord muutus alles peale seda, kui selle piirkonna hooned maha lõhuti ja koht ehitusplatsiks muudeti. Peale seda kadusid ka need varganäod ja narkomaanid.
Mis varastesse puutub, siis meil maakodu lähedal elab üks vargapere, kes ümbruskonna aedades, kuurides ja majades rüüstamas käib. Väidetavalt terve küla teab, kes nad on. See ka kõik. Nii, et kui keegi kunagi Järvamaale, Kabala kanti tahab suvekodu osta, siis arvestage sellega, et kutsumata külalised tulevad kindlasti ja varastavad kasvõi vana aiakäru ära, peaasi, et midagi ikka kaasa saaks viia. Uksed lõhuvad nad kangidega lahti, kas siis, kui aknast on näha, et võtta pole midagi. Kord või paar kindlasti aastas üle tulevad vaatavad, et äkki on lahke pererahvas neile midagi varastamiseks toonud. Nad on eestlased.
Seetõttu olen jätkuvalt seisukohal, et pole halbu rahvuseid on halvad inimesed.
Tegelikult oli see teema mustlaste maagiast. Nii, et jätan siin varaste ja huligaanide siunamise ning keskendun teemale.
Vasta
#53
Kohtusin hiljuti mustlasega. Olin omades mõtetes ja siis ta oli ootamatult mu ees. Muidugi tahtis ennustada. Ütlesin kohe ei ja hakkasin ära minema. Siis ta seletas, et ta ei tahagi raha, kuna ma olen aus inimene. Mõtlesin kohe, et see järjekordne trikk ja ikka läksin eemale. Ütlesin, et ei taha ennustamist. Ma ei usu sellesse. Aga tuli järele. Üsna ahistav oli. Seletas ikka edasi, et mul läheb elus hästi ja mida aeg edasi seda paremini, aga mul on palju kadestajaid ja ma pean õppima end kaitsma ja endale kaitse peale looma. Ja siis õpetas ka kuidas seda teha ja läks minema.
Kunagi ülikoolipäevil sai ka mustlane mu kätte ja seletasin, et ei ole raha ja ei ole, aga teda ka ei huvitanud, seletas midagi selgete silmade kohta jne.
Vasta
#54
Minus voolab mustlase verd, kunagi vägistas üks mustlane mu vanavanaema vms. Mustlastel on väga raske elu, nad on ravitsejad ja võtavad õnnetused enda peale. Nad on nagu hoiatajad, kuid mõni kasutab enda annet halvaks eesmärgiks. Ise valdan sellist hüpnoosi, ei tea kuidas ma teen seda. See oleks nagu silmadega rääkimine, info sisestamine telepaatia abil teise inimese mõtetesse. See polegi nagu hüpnoos, mustlased oskavad nagu telepaatiliselt rääkida, et teine kuuleks seda. Kui teine inimene kuuleb mida ma talle silmadega ütlen, siis ta arvab, et see on tema enda mõte ja teeb seda mida ma ütlen talle. Loomad räägivad täpselt samamoodi teineteisega, telepaatiliselt. See on nii arenenud neil, et nad saavad isegi pilte näidata teineteisele. Mustlased on õppinud loomadelt oma võimed. Igaüks saaks sellega hakkama ausaltöeldes, seda peab veits harjutama lihtsalt. Loomadega saab sellisel viisil rääkida. Mul ükskord juhtus nii, et istusin aias, ja aia peal istusid kaks varest, mõtlesin peas, et mu kass võiks need varesed minema ajada. Kass jooksis sinna ja ajas need varesed minema. Suht naljakas ja šokeeriv oli.
Vasta
#55
uurimus
Lugedes j2rjest seda jada tuli vahepeal p2ris kurbus peale. Kuidas muidu nii lahtise silmaringiga inimesed, kes siin foorumis kirjutavad, saavad mustlaste suhtes nii ignorantsed olla.
Jah, me ei saa eitada, et nende hulgas on rohkem kriminaalselt karistatud isikuid. Kas keegi on kunagi kysinud, miks see nii on? Kas asi on ikka selles, et nad on syndinud varasteks ja t88d teha ei taha.
Kas te n2iteks teate seda, et Valgas ei v6eta paljusid mustlaslapsi tavakooli vastu ja nad peavad minema intellektipuudega laste kooli? Ka seal kiusatakse ja m6nitatakse neid, nii et paljud lapsed saavad sellest emotsionaalse shoki ja bloki ja keelduvad edaspidi kooli minemast. Kui aga l6petavad, saavad 8-klassilise hariduse. Nyyd, kui tahta Valgas nt lihakombinaadis t88d, peab olema v2hemalt 9-klassiline haridus. Mitte keegi ei v6ta mustlast t88le, missuguse nipiga nad siis peaksid enda lastele syya ostma? Paljudel ei j22 muud yle, kui varastada, kahjuks. Ma muidugi ei 6igusta varastamist, aga leian, et see on valitsuse tegemata t88 ja inimeste suhtumine. Meil on mustlaste suhtes v2ga palju eelarvamusi, aga me peame ka aru saama, et k6ik pole yhe vitsaga l88dud. Ennustamist ma siinkohal ei tahakski puudutada, see on kultuuriline aspeks ja ka nende viis raha teenida. Paljud mustlaspered on v2ga t6rjuvad nende suhtes, kes varastavad, mustlaskogukonnal on Eestis oma kohus, nii et karistatakse neid, kes varastavad v6i peksavad jne. Ka visatakse kurjategijaid kogukonnast v2lja.
Ka pole mustlasperedes 6ppimise traditsiooni. Kuna praegusel hetkel pole emadel-isadel haridust, siis ei oska ka lapsed koolis k2ia ega saa aru 6ppimise vajalikkusest. Ylevalolevas uurimuses avaldavad naised arvamust 6ppimise ja harimise poolt, aga kahjuks on naised ja mehed v2ga segregeeritud ja naiste s6na ei maksa eriti palju.
Inglismaal oli juhtum, kus naine otsustas t2iskasvanute kirjutamise kursustel k2ima hakata, k2is yhe tunni kohal, aga j2rgmisel korral enam ei l2inud, sest mees oli silma siniseks l88nud.
Lisaks arvame, et mustlased on mustad ja r2pased. Jah, meie m6istes ehk t6esti, kodudes pole pesumasinaid ja pole raha uusi riideid osta, aga kas te teadsite, et mustlaste jaoks oleme meie r2pased? Nad ei saa nt aru, kuidas saab tualett ja vann yhes toas olla. Kuidas saab roojata ja samas ka end pesta ja siis eeldada puhtust. Inimesed ja loomad on r2pased. Sest nende nahk saab r2paseks. Siil n2iteks on ysna puhas loom, sest ei saa oma nahka lakkuda okaste t6ttu.
Mustlaste kodud on tavaliselt v2ga korras, v6i v2hemalt on neil yks osa kodust, kus ei lubata igap2evaselt k2ia, kus on linikud ja mida hoitakse alati puhtana.
Kui keegi viitsib uurimust lugeda, siis seal on veel palju informatsiooni mustlasnaiste elu kohta...
Vasta
#56
(13-11-2012, 18:55 )Treel Kirjutas: uurimus
Lugedes j2rjest seda jada tuli vahepeal p2ris kurbus peale. Kuidas muidu nii lahtise silmaringiga inimesed, kes siin foorumis kirjutavad, saavad mustlaste suhtes nii ignorantsed olla.
Jah, me ei saa eitada, et nende hulgas on rohkem kriminaalselt karistatud isikuid. Kas keegi on kunagi kysinud, miks see nii on? Kas asi on ikka selles, et nad on syndinud varasteks ja t88d teha ei taha.
Kas te n2iteks teate seda, et Valgas ei v6eta paljusid mustlaslapsi tavakooli vastu ja nad peavad minema intellektipuudega laste kooli? Ka seal kiusatakse ja m6nitatakse neid, nii et paljud lapsed saavad sellest emotsionaalse shoki ja bloki ja keelduvad edaspidi kooli minemast. Kui aga l6petavad, saavad 8-klassilise hariduse. Nyyd, kui tahta Valgas nt lihakombinaadis t88d, peab olema v2hemalt 9-klassiline haridus. Mitte keegi ei v6ta mustlast t88le, missuguse nipiga nad siis peaksid enda lastele syya ostma? Paljudel ei j22 muud yle, kui varastada, kahjuks. Ma muidugi ei 6igusta varastamist, aga leian, et see on valitsuse tegemata t88 ja inimeste suhtumine. Meil on mustlaste suhtes v2ga palju eelarvamusi, aga me peame ka aru saama, et k6ik pole yhe vitsaga l88dud. Ennustamist ma siinkohal ei tahakski puudutada, see on kultuuriline aspeks ja ka nende viis raha teenida. Paljud mustlaspered on v2ga t6rjuvad nende suhtes, kes varastavad, mustlaskogukonnal on Eestis oma kohus, nii et karistatakse neid, kes varastavad v6i peksavad jne. Ka visatakse kurjategijaid kogukonnast v2lja.
Ka pole mustlasperedes 6ppimise traditsiooni. Kuna praegusel hetkel pole emadel-isadel haridust, siis ei oska ka lapsed koolis k2ia ega saa aru 6ppimise vajalikkusest. Ylevalolevas uurimuses avaldavad naised arvamust 6ppimise ja harimise poolt, aga kahjuks on naised ja mehed v2ga segregeeritud ja naiste s6na ei maksa eriti palju.
Inglismaal oli juhtum, kus naine otsustas t2iskasvanute kirjutamise kursustel k2ima hakata, k2is yhe tunni kohal, aga j2rgmisel korral enam ei l2inud, sest mees oli silma siniseks l88nud.
Lisaks arvame, et mustlased on mustad ja r2pased. Jah, meie m6istes ehk t6esti, kodudes pole pesumasinaid ja pole raha uusi riideid osta, aga kas te teadsite, et mustlaste jaoks oleme meie r2pased? Nad ei saa nt aru, kuidas saab tualett ja vann yhes toas olla. Kuidas saab roojata ja samas ka end pesta ja siis eeldada puhtust. Inimesed ja loomad on r2pased. Sest nende nahk saab r2paseks. Siil n2iteks on ysna puhas loom, sest ei saa oma nahka lakkuda okaste t6ttu.
Mustlaste kodud on tavaliselt v2ga korras, v6i v2hemalt on neil yks osa kodust, kus ei lubata igap2evaselt k2ia, kus on linikud ja mida hoitakse alati puhtana.
Kui keegi viitsib uurimust lugeda, siis seal on veel palju informatsiooni mustlasnaiste elu kohta...

Jumal küll kui jube. :S Olen kuulnud veel, et Teise Maailmasõja ajal, natsid olid väga huvitatud nendest, siis nad said teada, et mustlased saavad oma ennustamisvõimed tänu kuldhammastele ja kuldehetele. Neil hakati kuldhambaid välja tõmbama ilma tuimestuseta ja tehti igasuguseid uuringuid nende peal. Jõhker ikka kahju neist. Kuid egas nad kõik vaesed ei ole. Ma olen telekast näinud kuidas rikkad mustlased elavad, kodus on kuldlauad, kuldseinad midaiganes veel. Muidu on neil väga hea tervis, tänu nende "räpasusele", kui midagi juhtub maailmas, nemad jäävad ellu tänu oma immuunsussüsteemile.
Vasta
#57
Äkki mõned lapsemeelsemad püüaksid aru saada sellest, et kõik ei ole üks.
Mõned mustlased tõesti üritavad tõsimeeli ühiskonda sissesulada aga seda
tehakse oma "sisemise mustlase" hinnaga. Mõnedel mustlastel on tõesti
rohkem võimeid kui teistel, kuid samas on jälle enamus neist just sellised
keda meie tegelikult enda juurde ja kõrvale ei taha.
Siin on räägitud peamiselt neist mustlastest kes kas teadlikult või lihtsalt
lähtuvalt üldisest foonist käituvad risti vastu meie ühiskonna alureeglitele.
Nemad teavad täpselt, et ka "teisi" hinnatakse nende poolt jäetud kuvandile.
Neile on see kasulik kuna siis need kes sooviksid sellest "pahnast" välja tulla
ei saa seda teha sest "väljas" olijatel olev kuvand on neist selline nagu see on.
Meil siin foorumis on hea rääkida millised nad on, võiksid olla või peaksid olema.
Fakt on aga see, et IGA muutus peab tulema grupi seest. Nad peavad ISE ja
seda kogu grupiga aduma millist käitumismudelit nad tahavad jätkata, et elada
teiste gruppidega vähemalt rahus ja mingis teineteise mõistmises.
Treel (ja ka Shyrlymyrly) - teie mõlema puhul on tegu aktiivse eitamisega -
te püüate endast välja jätta need negatiivsed aspektid mis käivad kaasa
mustlastega püüdes sellega näidata kui head ja õilsad teie olete aga näe
teised on pahad. See on klassikaline silmakirjalikus ja olen nii mitmel korral
näinud isikuid kes on olnud samadel "nunnudel" seisukohtadel kuni hetkeni
kui puutuvad kokku ja saavad kannatada nende mustlaste poolt kes annavad
sellele kogukonnale REAALSE ilme.

Paljudes aspektides on nii juudid kui mustlased sarnased. Mõlemad kogukonnad
on loonud oma mulli milles istudes tehakse ette märtri nägu ja mängitakse
kannatajat kuna sellega on võimalik petta teiste kogukondade käest välja nii
materiaalset kui ka emotsionaalset abi. Samas on aga kumbki kogukond
muutunud teatud huvigruppide tööriistaks kes elavad kui "vahendajad" sest
see abi mis neile mõlemale kogukonnale tuleb läheb läbi nende huvigruppide
kes siis korjavad sealt "koore" pealt ära ja elavad tänu sellele paremini kui
juudid ja mustlased keskmiselt.
Vasta
#58
Sa ei saa aru - mustlased jäävad koos tarakanide ja rottidega ellu ka peale tuumasõda. Immuunsüsteem lihtsalt nii tugev selles räpasuses elamisest. Niisama kodutud näiteks ei jää ellu, ainult mustlased.
Vasta
#59
(13-11-2012, 23:26 )excubitoris Kirjutas: Äkki mõned lapsemeelsemad püüaksid aru saada sellest, et kõik ei ole üks.
Mõned mustlased tõesti üritavad tõsimeeli ühiskonda sissesulada aga seda
tehakse oma "sisemise mustlase" hinnaga. Mõnedel mustlastel on tõesti
rohkem võimeid kui teistel, kuid samas on jälle enamus neist just sellised
keda meie tegelikult enda juurde ja kõrvale ei taha.
Siin on räägitud peamiselt neist mustlastest kes kas teadlikult või lihtsalt
lähtuvalt üldisest foonist käituvad risti vastu meie ühiskonna alureeglitele.
Nemad teavad täpselt, et ka "teisi" hinnatakse nende poolt jäetud kuvandile.
Neile on see kasulik kuna siis need kes sooviksid sellest "pahnast" välja tulla
ei saa seda teha sest "väljas" olijatel olev kuvand on neist selline nagu see on.
Meil siin foorumis on hea rääkida millised nad on, võiksid olla või peaksid olema.
Fakt on aga see, et IGA muutus peab tulema grupi seest. Nad peavad ISE ja
seda kogu grupiga aduma millist käitumismudelit nad tahavad jätkata, et elada
teiste gruppidega vähemalt rahus ja mingis teineteise mõistmises.
Treel (ja ka Shyrlymyrly) - teie mõlema puhul on tegu aktiivse eitamisega -
te püüate endast välja jätta need negatiivsed aspektid mis käivad kaasa
mustlastega püüdes sellega näidata kui head ja õilsad teie olete aga näe
teised on pahad. See on klassikaline silmakirjalikus ja olen nii mitmel korral
näinud isikuid kes on olnud samadel "nunnudel" seisukohtadel kuni hetkeni
kui puutuvad kokku ja saavad kannatada nende mustlaste poolt kes annavad
sellele kogukonnale REAALSE ilme.

Paljudes aspektides on nii juudid kui mustlased sarnased. Mõlemad kogukonnad
on loonud oma mulli milles istudes tehakse ette märtri nägu ja mängitakse
kannatajat kuna sellega on võimalik petta teiste kogukondade käest välja nii
materiaalset kui ka emotsionaalset abi. Samas on aga kumbki kogukond
muutunud teatud huvigruppide tööriistaks kes elavad kui "vahendajad" sest
see abi mis neile mõlemale kogukonnale tuleb läheb läbi nende huvigruppide
kes siis korjavad sealt "koore" pealt ära ja elavad tänu sellele paremini kui
juudid ja mustlased keskmiselt.

Sa nagu räägiksid endale vastu. Alguses sa räägid, et kõik ei ole sellised, siis aga sa räägid, et pmst kõik on samasugused. Jää palun ühe versiooni juurde. Venemaal näiteks paljud mustlased on isegi kuulsaks saanud ja elavad väga hästi. Muidugi nad käivad tänavatel ja ennustavad, sest paljudel on anne ja ma olen 70% kindel, et nad tahavad aidata inimesi. Mõned petavad ja varastavad, kuid see on vähemus. Enamusel on anne ja nad on väga heasüdamlikud inimesed. Neil on lihtsalt selline elumõte ja missioon siin elus, et hoiatada ja aidata võõraid inimesi. Te mustate neid, kuid nemad ohverdavad enda tervist ja õnne võõrastele inimestele.
Vasta
#60
On kaks mõistet - KÕIK ja ENAMUS.
Venemaal on kuulsaks saanud ka eestlased, juudid, sakslased - rääkimata venelastest - ja siis?
Vasta
#61
Oi-oi, kus nyyd lausa isiklikult solvati Smile. See kyll ilus ei ole. Aga tegelikult tahtsin ma 8elda, et ma olen kyll mustlaste agressivsusega kokku puutunud (lapsena, kui yks grupp mustlaslapsi mind t2naval natuke ryndas, sest ei tahtnud nendega m2ngida) ja minult on ka mustlane varastanud, pealegi ma kirjutasin ka eelnevalt, et seda ei saa eitada, et mustlaste hulgas on rohkem neid, kes kohtulikult karistatud. Ja Shyrlymyrly kaitseks, ma arvan, et tema on veel rohkem mustlaste v2givallaga kokku puutunud vanavanema kaudu?
Sellegipoolest on Excubitorise v2ited kallutatud. "Fakt on aga see, et IGA muutus peab tulema grupi seest. Nad peavad ISE ja
seda kogu grupiga aduma millist käitumismudelit nad tahavad jätkata, et elada
teiste gruppidega vähemalt rahus ja mingis teineteise mõistmises
. " Kuidas Sa seda siis ette kujutaksid? Et terve kogukond korraga muutub? Pole m6tet selliseid s6nu pilduda, kui Sa ise kah neile korralikult m6elnud ei ole. Miks siis eestlased 700 aastat orjuses elasid, kui oleks saanud lihtsalt kogu m6tlemist yhel p2eval sisemiselt muuta?
Minu kirjutise eesm2rk oli n2idata, et K6IK mustlasted ei ole samasugused, k6ik ei ole kurjategijad ja m6rvarid. Seesuguseid indiviide on iga rahvuse hulgas. Kuna me aga kohaldame m6nele inimesele omased jooned kogu rahvusele, siis no andke andkes, aga see on lihtsalt ignorantsus, naiivsus ja rumalus.

Ja muide, see pole t6si, et mustlased ei ole haiged. Mustlasmehed surevad ysna noorelt v6rreldes eesti meestega, ka on neil geneetiliselt n6rk syda (vist oli k6rgverer6hut6bi) ja k6rge diabeedi risk. See n2itab kah, et me oleme neile ise tekitanud mingisuguse mystilise oreooli ja ise kangesti usume seda..
Vasta
#62
(14-11-2012, 15:56 )Treel Kirjutas: Sellegipoolest on Excubitorise v2ited kallutatud. "Fakt on aga see, et IGA muutus peab tulema grupi seest. Nad peavad ISE ja
seda kogu grupiga aduma millist käitumismudelit nad tahavad jätkata, et elada
teiste gruppidega vähemalt rahus ja mingis teineteise mõistmises
. " Kuidas Sa seda siis ette kujutaksid? Et terve kogukond korraga muutub?
Ja kuidas sina seda ette kujutad, et terve Eesti rahvas korraga muutub?
Vasta
#63
(19-10-2011, 13:55 )Müstik Kirjutas: Selles saates oli juttu toredatest Pärnu ja Läänemaa mustlastest.
Üks neist peab Tallinnas mingit söögikohta. Millist - enam ei mäleta.
Tartu mustlastega pole juba oma aastakümneid kokku puutunud, aga kord üks ennustas mulle bussijaamas - ja nagu kellavärk on kõik täide läinud. Kopikapealt. Sel ajal, kui sõbranna suri, arvasin et pani ühes asjas mööda, aga nüüdseks on juba ka see täide läinud.
Nii nagu eestlasi on igasuguseid - nii on ka mustlasi erinevaid.

Võibolla on see selline söögikoht nagu CHOPSTICK, India söögikoht olen seal käinud, töötajad on ka väismaalased üks on mustanahaline ja teine azerbaidžaan vms.
Vasta
#64
Kage, [ei saa millegip2rast tsiteerida.]
Aga lihtsalt selguse m6ttes, mina ei kujutagi seda ette, see oli Excubitorise pakutud lahendus.
Vasta
#65
(14-11-2012, 17:14 )kage Kirjutas:
(14-11-2012, 15:56 )Treel Kirjutas: Sellegipoolest on Excubitorise v2ited kallutatud. "Fakt on aga see, et IGA muutus peab tulema grupi seest. Nad peavad ISE ja
seda kogu grupiga aduma millist käitumismudelit nad tahavad jätkata, et elada
teiste gruppidega vähemalt rahus ja mingis teineteise mõistmises
. " Kuidas Sa seda siis ette kujutaksid? Et terve kogukond korraga muutub?
Ja kuidas sina seda ette kujutad, et terve Eesti rahvas korraga muutub?

Hästi kirjeldad ennast, tõesti jääb sinust amööbi mulje. Laugh
Irooniast võiks ikka aru saada vahelduseks. Smile
Vasta
#66
(14-11-2012, 17:36 )Treel Kirjutas: Aga lihtsalt selguse m6ttes, mina ei kujutagi seda ette, see oli Excubitorise pakutud lahendus.
Kuna excubitoris kirjutas muutustest mustlaste poole pealt ja sina ütlesid, et ei kujuta ette kuidas terve kogukond korraga muutub, siis eeldasin, et sinu muutuste jutt käib mustlaste kogukonna kohta. Seega ka minu küsimus eestlaste muutumise kohta. Samas kui sa ei kujuta mitte kuidagi ette kuidas mõlemad grupid võiksid nii muutuda, et nad võiksid rahulikult koos elada, siis miks sa võõraste, ehk mustlaste poolele asud? Küsimus on sellest vaatepunktist esitatud, et kui kutsumata võõras tuleb sulle koju, siis miks peab koduomanik ennast võõra järgi kohandama mitte võõras koduomaniku järgi?

Ma saan aru, et sa üritad mustlaste paremat poolt näidata, aga kui kogu ülejäänud mustlaskond enda mainekujundusega vastupidist näitab, siis erandiks need juhtumid jäävadki ja mingit üldist mustlastesse hästi suhtumist pole mõtet oodata.
Vasta
#67
(14-11-2012, 17:52 )kage Kirjutas:
(14-11-2012, 17:36 )Treel Kirjutas: Aga lihtsalt selguse m6ttes, mina ei kujutagi seda ette, see oli Excubitorise pakutud lahendus.
Kuna excubitoris kirjutas muutustest mustlaste poole pealt ja sina ütlesid, et ei kujuta ette kuidas terve kogukond korraga muutub, siis eeldasin, et sinu muutuste jutt käib mustlaste kogukonna kohta. Seega ka minu küsimus eestlaste muutumise kohta. Samas kui sa ei kujuta mitte kuidagi ette kuidas mõlemad grupid võiksid nii muutuda, et nad võiksid rahulikult koos elada, siis miks sa võõraste, ehk mustlaste poolele asud? Küsimus on sellest vaatepunktist esitatud, et kui kutsumata võõras tuleb sulle koju, siis miks peab koduomanik ennast võõra järgi kohandama mitte võõras koduomaniku järgi?

Ma saan aru, et sa üritad mustlaste paremat poolt näidata, aga kui kogu ülejäänud mustlaskond enda mainekujundusega vastupidist näitab, siis erandiks need juhtumid jäävadki ja mingit üldist mustlastesse hästi suhtumist pole mõtet oodata.

Oot oot oot, Sa oled kyll v2ga valesti aru saanud sellest, mida ma kirjutasin. Ma vabandan, ju ma ei v2ljendanud ennast piisavalt h2sti.
Esiteks, ma ei vali pooli, yritan lihtsalt arutellu edasiviivaid v2iteid tuua.
Teiseks, Excubitoris r22kis sellest, kuidas mustlaste muutus peaks tulema kogukonna seest, et endi mainet muuta. Sellel pole ju mitte midagi tegemist sellega, kuidas eestlased ja mustlased omavahel l2bi saavad v6i rahulikult koos elavad. Me ju elamegi rahulikult koos. Lihtsalt praegu on pinged ja tundub, et mustlaste aadressil k2ib yks syydistav propaganda ja keegi ei yrita nende kultuurist ega elukorraldusest aru saada.
Minu meelest selline yhepoolne "debatt" ei sobi avatud ja intelligentsete inimeste yhiskonda.
Vasta
#68
Treel - püüa aru saada ühest lihtsast asjast - kedagi ei huvita varga või röövli elukorraldus ja kultuur. Tema tuleb kallale - röövib ja varastab - vahest ka tapab ja vägistab. Mind EI koti tema kultuuri iseärasused sellise käitumis juures. Kui isik tuleb MINU koju siis tema EELKÕIGE austab minu kultuuri ja iseärasusi ja alles siis austan minda teda vastu.

Maine muutus eeldab aga KÄITUMISE muutust. Selle muutust aga esialgu EI paista selle maailma "mustlaste" poolt. Mingil põhjusel peavad muutma ennast nii eestlased kui venelased, sakslased ja inglased rääkimata itaallastest ja hispaanlastest. Mingil põhjusel peame meie austama kõiki neid juute, mustlasi, neegreid, pederaste, röövleid ja tapjaid ja muid perverte keda meie hulka need "rändajad" istutavad, keda nad oma rinnal soojendavad sellega purustades MEIE elu, MEIE kultuuri, MEIE reegleid. Ja meie vaid istume, lakume koerte kombel oma mune ja kaagutame nende poolt kinni makstud, ära hirmutatud "liidritele" kaasa kui nunnu ja ilus see meie maailm on ja kui nunnuks ta saab kui me endaga laseme kõike teha "rahvaste sõpruse" sildi all.

Oled sa Treel nendesse asjadesse üldse süvenenud? Oled sa midagi muud uurinud kui "meie" ajalehed ja muu meedia sulle ette söödab? Kas sa üldse oled juurelnud MIKS see meie ühiskond on üldse selline nagu ta on. Kas meie lolluse pärast või selle pärast, et teatud seltskond tüürib MEID kuristiku suunas?!
Vasta
#69
(13-11-2012, 23:26 )excubitoris Kirjutas: Treel (ja ka Shyrlymyrly) - teie mõlema puhul on tegu aktiivse eitamisega te püüate endast välja jätta need negatiivsed aspektid mis käivad kaasa
mustlastega püüdes sellega näidata kui head ja õilsad teie olete aga näe
teised on pahad. See on klassikaline silmakirjalikus ja olen nii mitmel korral
näinud isikuid kes on olnud samadel "nunnudel" seisukohtadel kuni hetkeni
kui puutuvad kokku ja saavad kannatada nende mustlaste poolt kes annavad sellele kogukonnale REAALSE ilme.

Kas võib siis mõnda sitapead, kellega elus kokku puutud, pidada kogu kogukonna imidžit loovaks? Et need, kes sitta keeravad, ongi just need õiged selle rahvuse esindajad? Ma kujutan ette, et ega eestlasedki teiste rahvuste silmis mingid kullatükid pole. Kas eestlaste seas pole vägistajaid, mõrvareid, vargaid, pedofiile, naise- ja lastepeksjaid? Kui mustlane kuskilt midagi tasku paneb, siis üeldakse kohe, et "näe, veri lööb välja", aga kui eestlane miskit varastab, siis kehitab rahvas õlgu - "ikka juhtub"...

Tunnen isiklikult üht inimest, kelle esiema oli mustlane. Ja iseloomustaksin teda niimoodi: äärmiselt edasipüüdlik ja mõneti ka kasuahne, suure tähelepanuvajadusega. Emotsionaalne ja mõneti naiivne - lapsik, sest ei oska end tagasi hoida. Samas on tal hästi arenenud empaatiavõime, oma sõpradest ta hoolib ja aitab. Paljudele eestlasele ta ei meeldi, sest ta erineb keskmisest, on aktiivsem ja paistab seeläbi silma. Edasipüüdlikkus ja silmapaistmise tahe teeb tavaliselt teised kadedaks.
Niisiis igas inimeses on omadusi, mis teistele meeldivad ja ka neid, mis ei meeldi. Mõni eestlane on küll ehk tagasihoidlikum, vaiksem ja rahulikum, sobitub massi paremini, aga samas on jälle ka ükskõiksem...
Vasta
#70
(14-11-2012, 18:15 )excubitoris Kirjutas: Treel - püüa aru saada ühest lihtsast asjast - kedagi ei huvita varga või röövli elukorraldus ja kultuur. Tema tuleb kallale - röövib ja varastab - vahest ka tapab ja vägistab. Mind EI koti tema kultuuri iseärasused sellise käitumis juures. Kui isik tuleb MINU koju siis tema EELKÕIGE austab minu kultuuri ja iseärasusi ja alles siis austan minda teda vastu.

Maine muutus eeldab aga KÄITUMISE muutust. Selle muutust aga esialgu EI paista selle maailma "mustlaste" poolt. Mingil põhjusel peavad muutma ennast nii eestlased kui venelased, sakslased ja inglased rääkimata itaallastest ja hispaanlastest. Mingil põhjusel peame meie austama kõiki neid juute, mustlasi, neegreid, pederaste, röövleid ja tapjaid ja muid perverte keda meie hulka need "rändajad" istutavad, keda nad oma rinnal soojendavad sellega purustades MEIE elu, MEIE kultuuri, MEIE reegleid. Ja meie vaid istume, lakume koerte kombel oma mune ja kaagutame nende poolt kinni makstud, ära hirmutatud "liidritele" kaasa kui nunnu ja ilus see meie maailm on ja kui nunnuks ta saab kui me endaga laseme kõike teha "rahvaste sõpruse" sildi all.

Oled sa Treel nendesse asjadesse üldse süvenenud? Oled sa midagi muud uurinud kui "meie" ajalehed ja muu meedia sulle ette söödab? Kas sa üldse oled juurelnud MIKS see meie ühiskond on üldse selline nagu ta on. Kas meie lolluse pärast või selle pärast, et teatud seltskond tüürib MEID kuristiku suunas?!

Jah, Excubitoris, ma olen juurelnud palju-palju - see on minu eriala. Ja kuna olen palju juurelnud, olen nendel arvamustel, mis ma olen. Aga mulle tundub, et Sina pigem pole: "kõiki neid juute, mustlasi, neegreid, pederaste, röövleid ja tapjaid ja muid perverte"
Sa p2ris selgelt ei ole isiklikult tuttav mitte yhegi juudi, mustlase, mustanahalise ega homoseksuaalse inimesega, kui neid r88vlite, tapjate ja muude pervertidega yhte patta paned.
Vasta
#71
Maine muutus eeldab aga KÄITUMISE muutust. Selle muutust aga esialgu EI paista selle maailma "mustlaste" poolt. Mingil põhjusel peavad muutma ennast nii eestlased kui venelased, sakslased ja inglased rääkimata itaallastest ja hispaanlastest. Mingil põhjusel peame meie austama kõiki neid juute, mustlasi, neegreid, pederaste, röövleid ja tapjaid ja muid perverte keda meie hulka need "rändajad" istutavad, keda nad oma rinnal soojendavad sellega purustades MEIE elu, MEIE kultuuri, MEIE reegleid. Ja meie vaid istume, lakume koerte kombel oma mune ja kaagutame nende poolt kinni makstud, ära hirmutatud "liidritele" kaasa kui nunnu ja ilus see meie maailm on ja kui nunnuks ta saab kui me endaga laseme kõike teha "rahvaste sõpruse" sildi all.

Siin tegu lihtlabase natsionalismi ja labasusega. "Miks peame austama" jutt tundub küll selline empaatiavõimeta inimese suhtumisena. Ka on tunda hirmu tundmatu ees. Meie kultuur pole kunagi MEIE oma olnud, see on suland maailmakultuurist. Reeglid on inimestel kõigil enamvähem ühtsed, ehk siis ära tapa ja ära ole nõme jne. Elementaarsed asjad, mida kõik üle maailma mõistavad. Kuna kombed on erinevad, siis tekib aeg-ajalt reaalsuse kokkupõrkeid.

Ja kes see MEIE on? Mingid Ida-Euroopa isolatsioonis eksisteerinud riigi rahvuslased?
Vasta
#72
(14-11-2012, 18:42 )põlduba Kirjutas: Ja kes see MEIE on? Mingid Ida-Euroopa isolatsioonis eksisteerinud riigi rahvuslased?
See on hea küsimus ma olen seda siinsetelt natsionaalsotsialistidelt sada ja üks korda küsinud. Vastata nad ei oska Laugh

Ühel terve pikk teema kogunisti.

Vasta
#73
(14-11-2012, 18:42 )põlduba Kirjutas: Siin tegu lihtlabase natsionalismi ja labasusega. "Miks peame austama" jutt tundub küll selline empaatiavõimeta inimese suhtumisena. Ka on tunda hirmu tundmatu ees. Meie kultuur pole kunagi MEIE oma olnud, see on suland maailmakultuurist.
Treelile ka sama küsimus: Suurbritannia, Prantsusmaa, Saksamaa, Rootsi - mida moslemid teevad seal? Kas soovite samasuguseid moslemite jmt kogukondi Eestisse?
Vasta
#74
No mida need moslemid siis teevad nendes riikides? T2pselt samamoodi nagu mustlastega, on ka moslemitega, on ryhmitused, kes on seotud Al Qaedaga n2iteks ja on huvitatud terrorismist, aga see protsent on imetilluke.
Muidugi v6iks siin pikalt r22kida n2iteks sellest, kuidas moslemiriikides naisi koheldakse, aga see pole see koht. Pealegi naised teavad oma 6igusi l22neriikides palju rohkem...
Enamus aga elavad ilusti oma igap2evast elu, vanemad k2ivad t88l, lapsed k2ivad koolis ja aeg-ajalt moshees.

Ja 2ra muretse, ei tule siia Eestisse kyll ykski moslemikogukond seni, kuni teiesuguseid pimevihkajaid siin veel alles on.
Vasta
#75
Zen Faran - EI OLE "mõned sitapead" vaid ENAMUS nende kogukonnast. Ja see kehtib kahjuks nii juutide kui musltaste kohta ja kahjuks mitte ainult nende kahe kogukonna pihta.

Treel - olen tuttav nii mustlastega kellega kohtun regulaarselt oma tööpostil, neid tuleb nii SOomest kui "lõuna" poolt. Olen tuttav juutidega rohkem kui tahaks. Seda siin Eestis elavatega kui ka USAs elavatega, sama võin ütelda ka moslemite, pedede ja muude kohta. Mul on ametlikku Politsei tööstaazi Eestis üle 10 aasta. Sama ameti inimetega puutusin kokku ka USAs - tänu siin loodud kontaktidele läbi USA saatkonna. Arvan, et mul on kogemuste nendega KORDUVALT rohkem kui sinul.

Põlduba - just lihtne natsionalism, labasus on aga kuskil mujal. See MEIE on VALGED EUROOPLASED ja nende esiisad kes on loonud selle kultuuri mida ka sina naudid. Just tänu sellele "labasele natsionalismile" on ka sinul täna võimalus nautida netti, arvuteid ja muid ühiskonna poolt loodud hüvesi. Aga just tänu ka samale "labasele natsionalismile" (või vähemalt selle imiteerimisele) juutide poolt on sul võimalus "nautida" kahte viimast maailma sõda. Püsivat kuritegevust, pankade kägistavaid laenuprotsente ja muid selliseid "hüvesi". Ela sellega või tee midagi - valik on sinu, kuid pea meeles, et kui hetk tuleb siis ohverdatakse sind Jahve altarile nagu meid kõiki. Sinu valik on kas lähed sinna pea püsti ja teadmisega, et EI OLE lasknud oma inimväärikusel mutta langeda või lähed sinna kui üks lammas massist lihuniku noa alla.

Treel - mis "imetilluke"??? Kas sa üldse uudiseid ei loe või??? Isegi suur meedia uudised räägivad sellest, et näiteks just "tänu" Suurbritannia "imetillukesel" ja mitte radikaalsele moslemi kogukonna survest lähtudes on seal olukord de facto, et suuremas osas Londonis kehtivad shariaadi seadused ja Politsei oma nina sinna ei topi. Briti kohtusüsteem tõstis käed (ja korduvalt) ja laseb moslemi kogukondadel ISE kohut mõista. Samal teel on ka Rootsi ja isegi Saksamaa. Tutvu olukorraga.
Varsti on siin juba selline tunne, et oleksid nagu kuskil rahvuslaste foorumis - lähtudes küsimuste ampluaast või kooli foorumis kus tuleb lastele näpuga ette näidata mis toimub ja kus toimub. Ise ei suudeta enam midagi leida või KARDETAKSE, et TÕE välja ütlemine teeb selle väliselt nii nunnu ja roosa elukese natike maitsetumaks.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat