Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mustlaste hüpnoosi saladused
#26
Mis tähendus põlletaolisel esemel meeste riietuses? Isegi kui seda "põlle" ees ei ole, on pintsak nii pikk, et alati katab suguelundi kinni?
Vasta
#27
(30-07-2012, 12:58 )Marina Kirjutas: Mis tähendus põlletaolisel esemel meeste riietuses? Isegi kui seda "põlle" ees ei ole, on pintsak nii pikk, et alati katab suguelundi kinni?
See on sellepärast nii,et igasugused marinad kohe tilli kallale ei pääseks.

Vasta
#28
(30-07-2012, 12:20 )Dana Kirjutas: Kui rääkida nn silma sümboolikast, siis nii nagu hindud kasutavad ka mustlased oma pidulikel meikidel n.ö kolmanda silma märkimist täpina kulmude vahel. Kõrgema staatusega naised ehivad selle kuldse mündiga. Kui muidu kasutavad mustlased oma ehetes n.ö mustlaskulda (üldjuhul ülekullatud ehteid), siis see kuldmünt, mille nad omale otsa ette sätivad ei ole mustlaskullast ja on üldjuhul 22-24 karaadine kuldehe.
Väga huvitav. Polnud sellest kuulnud varem.
Mustlased riietuvad enamasti jah kenasti ja värvikirevalt, aga selle
kolmanda silma ära märkimise kohta neil ei teadnud.
Lisaks veel, et kõik me teame mustlasmuusikat, aga vähesed teavad, et ka flamenko kujunemisele aitasid kaasa eelkõige Andaluusia mustlased, kuigi hiljem hakkasid seda muusikastiili viljelema ka mujal Hispaanias elavad gitanod ehk mustlased.
Andaluusias tunti mustlasi flamenkode nime all.
http://et.wikipedia.org/wiki/Flamenko

Üks mustlaslaul eestlaste suu läbi:
http://www.youtube.com/watch?v=ujEa5ltuS_4

Lisan veel ühe paari aasta taguse artikkel ühest mustlasneiust.
Zalina – mustlasneiu kultuuride piiril:
http://www.sirp.ee/index.php?option=com_...issue=3314
Natuke mustlaskeele näiteid.
Laulusõnad:
Milo milo chavo, kralitsa
Shukar gozu daditsa
Jau tu milo bohtalo
Delo delo dias lovoro, sastrovo
Väike valik mustlaskeelseid sõnu: daad – isa, dai – ema, chavo – poeg, chai – tütar, mursh – mees, dzhuli – naine, kheer – kodu/maja, rom – mustlane, gadzho – mittemustlane, valge inimene, me dikhau tiro vast – ma vaatan su kätt.
Vasta
#29
Kui ma vaatan siis Tallinnas ringi liikuvaid ja riigi rahade eest kohalikus SPAs puhkavaid mustlasi siis riiete kirevusega nad küll silma ei paista. Sellised must-valged laiad kleidid naistel meestel selline suht keskmine riietus. Eks neil ola ka need nö "rahvariided" ja igapäevased hilbud - nagu paljudel rahvastel.
Vasta
#30
Nojah, peamiselt olengi neid näinud flamenkot tantsimas! Smile
Vasta
#31
Nu ega meie ka siin triibulistes seelikutes, sõlgede ja tanudega liigu. Kuigi vahel on just rahvuslikud mustrid need, mida oma rõivastesse sätime. Tõenäoliselt nii nagu ka meie, on ka mustlaste seas neid, kes on oma kultuurist irdunud või siis veidi eemaldunud. Rahvuslikuks riietuseks on ikka tavaliselt omad tavad ja sündmused, igapäevaelus vast käiakse vabamalt ja kaasaegsemalt.
Ka on näha mustlasi, kes ei järgi ammu rahvusliku tava, mis ütleb, et naise jalad peavad olema kaetud või, et naised ei tohi kanda pükse. Nii, et vaevalt tänavapildi järgi suudame me anda hinnangut nende kultuurile ja tavadele.

Müstik, kui mustlaskultuuri veidi uurida, siis seal on päris palju hindudele omaseid jooni.
Vasta
#32
(01-08-2012, 08:38 )Vesilik Kirjutas:
(30-07-2012, 12:58 )Marina Kirjutas: Mis tähendus põlletaolisel esemel meeste riietuses? Isegi kui seda "põlle" ees ei ole, on pintsak nii pikk, et alati katab suguelundi kinni?
See on sellepärast nii,et igasugused marinad kohe tilli kallale ei pääseks.
OK Smile Aga kas selline põll kuulub ka vabamüürlaste rituaalsesse rõivastusse? (ma oletan et neil midagi sellist võiks olla, müüriladuja kaitserõivastus?)

Vasta
#33
Vabamüürlaste põlled - googeli pildiotsingu avahendusel:
freemason apron - Google otsing

Põllede sümbolismist: The apron and its symbolism

Peaks ehk lisama, et tänapäevane vabamüürlus põhineb oma sümboolikal vägagi kabalistilistel sümbolitel. Ei saa ütelda, et üks on teiselt midagi pärinud, kuid mõlemal on ühised ideelised "esiisad". Mustlasi peetakse usundilooliselt paljustki juutide "kadunud" hõimuks kes on säilitanud sellest mida tänapäeva juutlus on "kaotanud" - iseseisvuse ühestki valitsejast sest nagu juudidki peavad mustlased teisi loomadeks kelle kulul elada. Nende järgi ei ole mustlane mõeldud füüsilise töö tegemiseks vaid ainult teiste kulul elamiseks. Samad põhimõtted on läbivad ka Talmudis. Teatud paradoks on selles, et kui aegade jooksul on mitmed talmudi eksemplarid sattunud mitte juutide kätte uurimiseks siis mustlaste "talmudist" on levinud vaid kuuldused, et mõned eksemplarid olla kuskil olemas ja mõni uurija on neid isegi näinud. Teatavasti ei suutnud isegi 3Riigi vastavad asjamehed ühtegi neist kätte saada. Paar juudi uurijat on aga avaldanud arvamust, et need "mustlaste talmud" (-i eksemplarid) on väga varajased talmudi koopiad mida ehk isegi need mustlased enamuses lugeda ei oska. Kuigi on olnud vihjeid, et mõned "religioosse kasti" mustlased on päris vabalt suhelnud nii ivriidis kui ka teistes juudi keeltes - millede oskust loetakse just pärinevat talmudistlikust kultuurist.
See on päris pikk ja omapärane teema mille algmaterjale on raske leida. Kuni 1900 lõpp oli mitmeid uurimistöid saadaval mis põhinesid paljus just eugeenikal - mis oli tollal väga populaarne oma moodi ka faktuaalselt tõestatud - kuid peale seda ja eriti peale 1MS on neid materjale ära kaotatud ja massiliselt. Kui varem oli mustlaste suhtes olev ebameeldivus paljustki seotud juutlusega (neid peeti vendadeks) siis hilisemal ajal on seda viidet püütud peita selle kohaseid materjale on lausa hävitatud. Loomulikult on avalikuks tulemise korral püütud asja selgitada "tolerantsusega", kuid midagi selles võrrandis ei klapi. Jääb üle vaid asja vaikselt edasi uurida ja eks näis mida ajaloo "prügikast" vahest välja paiskab.
Vasta
#34
Aitäh, Exu!
Ma olen mõnes küsimuses tõesti blondiin, ei salga wink
Aga veelkord aitäh huvitava infi eest. Mustlaste ja juutide omavahelise seose küsimus kerkiski esile neid pilte vaadates.
Vasta
#35
(01-08-2012, 11:17 )Dana Kirjutas: Müstik, kui mustlaskultuuri veidi uurida, siis seal on päris palju hindudele omaseid jooni.
Pole siiani eriti palju mustlaskultuuri uurinud, aga küllap nad on teiste rahvaste juures elades palju kohalikke kombeid juurde aja jooksul saanud. Eesti mustlased on kindlalt pisut teistsugused kui ungari või hispaania mustlased.
Pärit olevat nad Kesk-Indiast. Arvatakse, et 15. sajandi alguses aeti hulk madalamasse kasti kuuluvaid hindusid Indiast välja, kes läksid maailma rändama ja keda hakati nimetama mustlasteks. Nad jaotusid peamiselt Venemaale, Hispaaniasse ja Ungarisse. Küllap säilitasid siis ka hindudele omaseid jooni.
Natsid tahtsid aaria rassi puhtust ja hävitasid ka mustlasi.
Samas nad võtsid haakristi sümboli just hindudelt. Hindud soovivad, et svastika ehk haakrist saaks tagasi oma algse tähenduse ning muutuks taas elu ja õnne sümboliks.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/va...id=9634003
Idamaade salaõpetustesse olen kirjutanud Sisemistest õpetustest ja aarialastest.
"Lugematute sajandite vältel tegeles hindu meel eranditult "elu teise poole" uurimisega."
Kui nüüd järgi mõelda, siis tõepoolest viitavad mustlaste ennustamistavad jm kombestik pigem hindude tavadele. Indias elas nii aarialasi kui mitteaarialasi. Kuidas aga natsid kindlaks tegid, kas hukatavate mustlaste puhul oli tegu aarialaste järglaste või mittejärglastega?
Postitus 2:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid137056

Ehk mingi osa mustlastest võttis üle ka juutide tavasid, aga sellega ei ole kursis.

Vasta
#36
Legendi järgi, kui ma nüüd väga palju mööda ei pane sai mustlaste lugu alguse nii, et ühel sepal olla olnud palju (ei mäleta kas 6 või 9) poegi ja kuna kõigile poegadele polnud anda sepatööd, siis saadeti nad laia maailma. Sedasi olla saanud alguse mustlaste elu.
Mustlaste rändrahvas pärineb Indiast. Seda toetav nii mustlaskeele sarnasus oma päritolumaa keelele kui ka geneetiline uurimus. kas nüüd hindud on juutide kadunud hõim. Vot ei tea. Mingi teooria järgi oleme me kõik aafrikast mustanahalisest välja arenenud ja sealt edasi rännanud. Mis tähendab, et vahet pole, kes sa oled kas eestlane või neeger. Kõik ühe ema lapsed.
Ma isiklikult sellisesse teemakäsitlusse ei usu enne kui nad need komakohad ära kõrvaldavad (sinised silmad, hele nahk, jne). Sama on pärdikutest arenemisega.

Tulles tagasi aga mustlaste juurde, siis hetkel näitavad kõik uuringud nende prageuse Kesk-India päritolu. Keel on suguluses sanskriti keelega.
Kui legendi järgi oli nende esivanem sepp, siis sepal teadupärast on ees mis? Põll.
Vasta
#37
Vaevalt küll nüüd juutide kadunud hõim. Keel jah sanskritiga suguluses.
See põllesümbol pidavat olema aga Vana-Egiptuse ühest muistsest salaordust alguse saanud, nii nagu on iidsed sümbolid ka kõikenägev silm ja paljud teised sümbolid, mis vabamüürlased omale võtnud. See kellumeestest (muistsetest ehitusmeistritest) alguse saamine on väljamõeldis. Aga hea legend siis mustlastel!Smile
Vasta
#38

Juutide ja vabamüürlaste ilmne seos oli teada juba nõukogude aegsetele vene inteligentidel: neil oli "jevrei i masonõ" (juudid ja vabamüürlased) üksteise sünonüümiks, millel ei üritatud mingit vahet teha.

Teine otsene seos on vabamüürlase vanne, milles vannutakse truudust siioni altarile - aga eks jürilinalased oska selle kohta täpsemaid tsitaate tuua.

Mustlaste ja juutide otsene seos avaldub ilmekalt Saksa 3. Riigi maailmakäsitlusest, kus mõlemad olid "rämpsu" hulka liigitatud.


Aga rääkides üldisemalt, siis Atlantise (ehk 4. juur-rassi) jäänused kandusid üle muistsesse Egiptusesse ja Indiasse - Egiptuse esoteerika võeti üle juutide eelaste poolt ja nii saadi Kabala maailmapilt - juutide salateadused kanti aga üle vabamüürlastele: võimalik, et vabamüürlusel on ka otsene seos Egiptuse esoteerikaga - aga lõpuks on kõik üks ja sama "moondunud" Atlantise pärand.


Vasta
#39
On küll otsene seos Vana-Egiptuse ja vabamüürlusega. Kõik need Mizraimi tavandid ja Melkizedeki salaordud. Aga neist teatakse vähe, isegi vabamüürlased ise pole selle teabega kursis.
Vabamüürlus on iidsete salaordude tänapäevane labastatud variant.
Mustlaste ennustamisoskused on hindude esoteerika labastatud variant.
Mis nüüd hindudesse ja mustlastesse ja nende päritolusse hindude maalt puutub, siis pigem ikka seos Lemuuriaga kui Atlantisega.
Arvatakse, et aarialased tulid kas tundmatult maalt põhjas või siis asustati muistse Lemuuria elanike poolt.
Atlantise aegadel arenes küll neljas juurrass, aga sinna kuulus palju erinevaid alamrasse, mis erinesid üksteisest oluliselt. Näiteks kuulusid sinna tolteegid, traanid, kellest said asteegid ja mongolid; semiidid, kes lõpuks moodustasid viienda juurrassi.
Lõpuks on osa Lemuuria algpärand ja osa Atlantise pärand.
Meenutuseks, et Atlantise inimesed jagunesid kollasteks ja mustadeks. Põlised pärslased Iraanis on heleda nahaga, Hitler pidas aaria rassi verevendadeks just pärslasi ja organiseeris sakslaste ja pärslaste vahel abielusid.
Eurooplased oleva arenenud armeenia rassist.
Alles hilistel lemuurlastel olevat Kolmas silm jäänud kolju sisse. Seega seostan hindude ja mustlaste kombe kolmanda silma märk otsaette teha, lemuurlaste pärandiga.
Täpselt muidugi ei tea, sest Blavatsky ja Muldašev on ka vastuolulist juttu ajanud. St Muldašev on suvaliselt Blavasky juttu moonutanud. Igatahes ütleb ta, et meie tsivilisatsioon sündis 18 000 aastat tagasi Tiibetis. Ei mingit Vana-Egiptust ega juute.
Kabala kujunes välja ju alles 12.sajandil.
Tõsi see kabala tõi sisse uusplatonismi ja hermetismi sugemeid.
Samas Vana-Egiptuse hermetismile sarnaseid vaateid oli ka Indias ja Hiinas.
Vasta
#40
(01-08-2012, 17:18 )lahendused Kirjutas: Juutide ja vabamüürlaste ilmne seos oli teada juba nõukogude aegsetele vene inteligentidel: neil oli "jevrei i masonõ" (juudid ja vabamüürlased) üksteise sünonüümiks, millel ei üritatud mingit vahet teha.

Teine otsene seos on vabamüürlase vanne, milles vannutakse truudust siioni altarile - aga eks jürilinalased oska selle kohta täpsemaid tsitaate tuua.

Mustlaste ja juutide otsene seos avaldub ilmekalt Saksa 3. Riigi maailmakäsitlusest, kus mõlemad olid "rämpsu" hulka liigitatud.


Aga rääkides üldisemalt, siis Atlantise (ehk 4. juur-rassi) jäänused kandusid üle muistsesse Egiptusesse ja Indiasse - Egiptuse esoteerika võeti üle juutide eelaste poolt ja nii saadi Kabala maailmapilt - juutide salateadused kanti aga üle vabamüürlastele: võimalik, et vabamüürlusel on ka otsene seos Egiptuse esoteerikaga - aga lõpuks on kõik üks ja sama "moondunud" Atlantise pärand.

Mustlased on juudid?
Oskad sa tuua mõningaid seoseid? Kultuurilise, rituaalsed? Ma ei mõtle siin vandenõuteooriaid. Neid on vist igal poole ja kõigi kohta nii palju, kui palju suudab inimese aju kokku asju paigutada ja selle varjus mingi tema genereerida.

Kui mustlasted on juudid, siis peaks olema ka mingised kultuurilised, geneetilised, jne ühisused. Kuna mustlased on ca 1000 aastat oma algterritooriumilt eemal, säilitanud suures plaanis nii keele kui kombed, siis peaks olema säilinud ka juutidele omased jooned. Ehk tooks keegi need detailid välja.
Vasta
#41
Olen kuulnud ütelust, et "mustlase poolt ennustamine võtab inimesel õnne ära". Vot mine võta kinni, kas see ka paika peab!
Mina ei ole ühelgi mustlasel endale ennustada lasknud ja ei tee seda ka edaspidi. Tartus elades paar tsõgaani ronisid küll ligi aga kui ma neile pikalt altkulmu otsa vaatasin, siis otsustasid nad omaette pobisedes edasi minna ja mind jäeti rahule.
Viimane kokkupuude mustlastega oligi mul Tartus elades Tartu bussijaama kandis mingi aastal 2007 vist. Samas eelmine aasta, kui Soome riik andis mustlastele piletid laevaga Tallinna sõiduks ja sutsuke taskuraha ka eesmärgil, et nad Soomest jäädavalt lahkuksid, siis mina neid Tallinnas küll ei kohanud, kuigi lehed olid mustlastega seotud temaatikat ja probleemistikku päris tihedalt täis.
Vasta
#42
(01-08-2012, 20:26 )Dana Kirjutas: Kui mustlasted on juudid, siis peaks olema ka mingised kultuurilised, geneetilised, jne ühisused. Kuna mustlased on ca 1000 aastat oma algterritooriumilt eemal, säilitanud suures plaanis nii keele kui kombed, siis peaks olema säilinud ka juutidele omased jooned. Ehk tooks keegi need detailid välja.
Kultuuriliselt, geneetiliselt jne otseselt nähtavaid ühisjooni vist tõesti ei ole. Või kui, siis väga hüpoteetilised ehk oletuslikud ega pruugigi tõeks osutuda.

Aga vot mingi kahtlus mul endal on nende rändavate rahvakildude "energeetilise tausta" ehk toitvate jõudude osas. Mustlased oleks nagu suutnud juutide jõududele "ligi murda". Kuidas juudid ise mustlastesse suhtuvad ja vastupidi?

Aga ma võin väga mööda panna.

Vasta
#43
Mina ei paneks juute ja mustlaseid ühte patta. Vaata mõlemile otsa ja ürita siis võrrelda... Ma ei ole küll kohanud suure ja kongus nina ning suurte kõrvadega mustlast, mis juutide puhul on suht tüüpiline.
(01-08-2012, 13:15 )Dana Kirjutas: Tulles tagasi aga mustlaste juurde, siis hetkel näitavad kõik uuringud nende prageuse Kesk-India päritolu. Keel on suguluses sanskriti keelega.
Kui legendi järgi oli nende esivanem sepp, siis sepal teadupärast on ees mis? Põll.

Mnjah, sepal on ees põll ja selle loo järgi oleksid mustlased justkui sepa järeltulijad. Kahjuks ei ole aga mina kohanud ühtegi tööd tegevat mustlast! Sellest vaatenurgast on mul selle legendi suhtes küll kahtlus, et mustlased oma alguse sepast said.
Samas on aga mustlastel ja juutidel ühine see, et kumbki ei taha tööd teha (füüsilist tööd eriti).
Nagu anekdootki, kus juut saadetakse labidaga kraavi kaevama ja mingi aja pärast minnakse kontrollima, kuidas töö edeneb. Juut möödab midagi labida juures, arvutab ja sügab kukalt. Küsitakse, et mis teed? Juut vastu, et projekteerib labidale mootorit. Kontrollijad hämmingus, et kulla juut, kus on nähtud mootoriga labidat. Juut vastu, et kas te jällegi olete näinud juuti labidaga tööd tegemas?
Vasta
#44
Hüpnoos hüpnoosiks, aga mida teha selliste mustlastega kes on tõsiselt pain in the ass. Nimelt olid meil naabriteks mustlased. Nüüd neil lõppes juba juunis leping tegelikult ära, aga kuna nad ilmselt on teinud endale varuvõtmeid ja nende uues elukohas ilmselt pole vett vms, siis käivad nii nagu jumal juhatab ikka oma vanas korteris.
Muidu nad mind ei häirinudki, kuni nüüd, kui nad tegelikult enam seal elada ei tohi, on hakanud järjest enam hakanud igapäevaelu segama. Ükspäev koju tulles avastasin, et on keeranud kõik naabrite lilled pahupidi aias ja tagaõue on igasugu sodi täis loopinud. Täna, kui kodust ära läksin, siis lõhkusid nad akendele ja kui olin paarkümmend meetrit eemal, helistas korterikaaslane ja ütles, et nad olid kividega meie aknaid loopinud (ilmselt arvasid, et kedagi pole enam kodus ja korra nad juba on akna puruks visanud nii, et keegi ei näinud). Ta oli selle peale välja läinud ja tahtnud neid keelata, aga selle peale sihtisid nad teda kividega näkku.
Eilegi õhtul oli mingi olukord olnud ja nad lammutasid maja ühiskasutatavas saunas ja pesupesemise ruumis, aga alati tuleb politsei alles selleks ajaks, kui nad juba läinud...
Kohalikelt kuulen järjest enam ka, et käivad ja varastavad ka, kust juhtub. Nüüd vahepeal, kui nad kadunud olid, julgesime oma rattaid väljas hoida, aga kui selliseid tempe teevad jälle, siis tuleb hakata rattakuhilat vist jälle toas hoidma. Kahju, et ise peale pole sattunud kordagi, väänaks vist kohe ära. Ja siis mustlasmutt seletas, et naabrimees kiusab neid..
Vasta
#45
Kui politsei ei jõua, või ei taha jõuda, siis tuleb mängu omakohus. Üks korralik koosa kitli peale ja ka mustlane teab, kuhu ta pole kohe üldse mitte oodatud.
Vasta
#46
Peavad siis tütarlapsed hakkama nüüd niimodi nüpeldama..? Ma pole kindel, aga mu meelest need poisikesed vist alaealised ka veel, üks vähemalt pidi 17 olema. Ei tahaks omale ka ju pahandusi kaela.
Vasta
#47
Ühel hetkel tuleb võtta vastutus...
Seda ei taheta aga teha - mineviku varjud on meie mällu söövitatud, et selline teguviis pole tolerantne...
Vasta
#48
Küll me suudame paremini selle olukorra lahendada. Tuleb naiste kavalus mängu võtta Laugh
Vasta
#49
(02-08-2012, 23:36 )PiziIngliito Kirjutas: Küll me suudame paremini selle olukorra lahendada. Tuleb naiste kavalus mängu võtta Laugh

Rotimürk?
Vasta
#50
Sellise nahhaalsuse vastu aitab ainult vastunahhaalsus! Kinni püüda ja kerepeale anda! Ja ongi asi vaska!
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat