Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sooline võrdõiguslikus
#26
(01-10-2011, 19:57 )Liine Kirjutas: Soolise võrdõiglusega on asi lihtne - naine, ahi ja lapsed peavad kodus olema, mees, auto ja raha - liikuma. Milles probleem?
Tigedaks teeb see, kui igavlevad süütud vanamoorid seadusi tegema hakkavad - eriti perekonda, sünnitamist ja lastekaitset puudutavaid.

Olen tähele pannud (ning mõned minu naistuttavad samuti), et tänapäeval kasvatatakse tüdrukuid karmimalt kui poisse. Tulemuseks on sageli hellikutest nooremehed, kes ei saa kooli lõpetamisega ega töö otsimisega hakkama. Kui peaks juhuslikult sellisega koos elama, siis sureb kodus olev naine koos lastega nälja kätte ära.

Olen kuulnud ütlust, et naine on mehega võrdne, kui ta käib tööl ja teenib samuti perekonnale raha. Vastasel juhul on naine mehest sõltuv (n-ö mehe armust sõltuvuses ja seetõttu asetseb hierarhiaredelil allpool). Mina arvan, et tänapäeval peaks olema mees ja naine võrdsed ning mõlemad käima jõudu mööda tööl, hoolitsema laste eest ja täitma muid kohustusi sõltumata soost. Samuti arvan, et ma ei pea automaatselt terve elu kodus mopikeerutaja ja nõudepesumasina rolli täitma ainuüksi seetõttu, et sündisin naisena. Kui naine näiteks otsustab, et tema tahab hakata kopajuhiks ning ta saab sellega meestega samaväärselt hakkama, siis lasku aga käia. Vaevalt see naine õnnelikum on, kui peaks terve elu vastumeelselt koduperenaist mängima.
Vasta
#27
(01-10-2011, 19:57 )Liine Kirjutas: Soolise võrdõiglusega on asi lihtne - naine, ahi ja lapsed peavad kodus olema, mees, auto ja raha - liikuma. Milles probleem?
Tigedaks teeb see, kui igavlevad süütud vanamoorid seadusi tegema hakkavad - eriti perekonda, sünnitamist ja lastekaitset puudutavaid.

(01-10-2011, 20:42 )Wolfgirl Kirjutas: Olen tähele pannud (ning mõned minu naistuttavad samuti), et tänapäeval kasvatatakse tüdrukuid karmimalt kui poisse. Tulemuseks on sageli hellikutest nooremehed, kes ei saa kooli lõpetamisega ega töö otsimisega hakkama. Kui peaks juhuslikult sellisega koos elama, siis sureb kodus olev naine koos lastega nälja kätte ära.

Olen kuulnud ütlust, et naine on mehega võrdne, kui ta käib tööl ja teenib samuti perekonnale raha. Vastasel juhul on naine mehest sõltuv (n-ö mehe armust sõltuvuses ja seetõttu asetseb hierarhiaredelil allpool). Mina arvan, et tänapäeval peaks olema mees ja naine võrdsed ning mõlemad käima jõudu mööda tööl, hoolitsema laste eest ja täitma muid kohustusi sõltumata soost. Samuti arvan, et ma ei pea automaatselt terve elu kodus mopikeerutaja ja nõudepesumasina rolli täitma ainuüksi seetõttu, et sündisin naisena. Kui naine näiteks otsustab, et tema tahab hakata kopajuhiks ning ta saab sellega meestega samaväärselt hakkama, siis lasku aga käia. Vaevalt see naine õnnelikum on, kui peaks terve elu vastumeelselt koduperenaist mängima.

Liine mulle MEELDIB see lause - tänapäeva maailmas seda 100% ei rakendaks aga selles on sügav mõte
millest paljud aru saada ei suuda. Teised ei taha ja kolmandad kasutavad seda "võrdsuse" värki oma huvides ära.

Wolfgirl - sinu esimeses lõigus tooduga olen täiega nõus. Kahjuks on see tõesti nii, kuid asi pole pigem mitte
kasvatamises vaid just vastupidi - KASVATAMATUSES - emad käivad tööl, isad käivad tööl ja see
kes arvab, et lasteaed, kool kasvatab põeb raskekujulist seniilsust. Need kohad ei ole mõeldud mitte laste
kasvatamiseks vaid nende vorpimiseks kuulekateks maksumaksjateks.

Teises lõigus tooduga tahaks aga kõvasti vastu vaielda. Juba eespool öeldud, et Mehed ja Naised ei ole
olnud, ei ole ja ei saa olema võrdsed. Mees ja Naine kes elavad koos PEAVAD olema partnerid. See, et
Mees käib tööl ja toob raha koju (nii paljukest kui selline mudel on üldse tänapäeval võimalik) EI TEE Naist
"hieararhiaredelil" allpool olevaks. Nad on ju partnerid ning erinev tööde jaotus ei tee teist all pool olevaks või siis
ülevalpool olevaks. Paljud probleemid sellest üldse algavadki, et selline traditsiooniline peremudel on LÕHUTUD.
Asemele pole aga midagi pakutud - Mees tööl, Naine tööl, lapsed omapead ja nii neist kasvavadki egamaniakkidest
rullnokad kes ei suuda arvestada ei enda ega teistega.

Ei taha ütelda, et Naine peab olema 24/7 kodus ja "mopitama". Eriti tänapäeva avardunud võimalused
annavad Naistele unikaalsed võimalused tööd teha, kuid see PEAB toimuma siis (või pärast) kui tema ESMANE
KOHUSTUS nii ENDA, MEHE, RAHVUSE ning INIMKONNA ees on täidetud - laps(ed) saadud (ei pane siia meelega
numbrit, et mitu) ja ka kasvatatud vähemalt algklassidest "välja".

Selle kõrval on Mehe KOHUS oma Naist toetada, abistada (vajadusel ka prügi välja viimisega) aga viimase aja
"trendid" ("iseseisvad" naised kasvatavad üksi last - näiteks) on viinud asjad selleni, et mehed EI OSKA enam
olla mehed. Neil puuduvad positiivsed Mehe rollid millega ennast samastada ja mille eeskujul olla oma abikaasale
MEHE eest, oma lastele ISA eest ja oma rahva väärikas poeg.
Vasta
#28
PEAB/VÕIB

Esimene näide - naine käib tööl, rabab kõigest jõust! Sest armastab. Kodus hellikust mehike ja laps/ed.
Midagi ei ole teha... üks on loll, teine laisk, mina pean üksi rabama!
Teine - nii naine kui mees käivad võrdselt tööl. Ka kodused tööd on jagatud enam-vähem õiglaselt. Laps -
sõltuvalt võimalustest, esivanemate hoole ja kontrolli all. See on selline mõnus, soft-kompromissperesuhe.
Kolmas - Liine näide. On silmnähtavalt hea, mõnus, õige. Paraku ka kõige harvem. Rahakas mees ja kodu
armastav naine.
Valikuid teeme me ise.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vasta
#29
Ex-ule jätkuks.
Jah, ja sellise nõusidpeseva, kokkava ja moppava mehe peale tuleb nii mõnelgi heldimuspisar silmanurka, et NII NUNNU. Appikene, tahaks öelda. Koopareeglite järgi peaks mees andma seinad ja naine looma kodu nende seinte vahele. Kui selline ühisprojekt kuidagi toimima ei hakka, pole mõtet peret luua. Et naise korter, auto ja lapsed ja mees diivanikaunistuseks patjadega ühes reas. NII NUNNU!!!

Naiskopajuhi meest ma ei kadesta.

Ma ei arva kristlusest suurt midagi, aga jumala palge ees olevat kõik võrdsed. Laugh
Vasta
#30
(01-10-2011, 20:03 )Liine Kirjutas: Ega jah, kaugel see aeg enam on, kui normaalsetest inimestest tulebki parateemade all rääkima hakata Laugh
Normaalne inimene on alati paranähtus olnud. Ei suuda meenutada, et kuskil kultuuris oleks suuremad rahvahulgad mõistuse juures olnud. Ja nõdrameelsed on enamuse heakskiidul riike hukule juhtinud. Selles mõttes pole praegu Eestis toimuvas mingit vandenõud ega paranähtust. On lihtsalt lokkav lollus ja rumalus. Meid ei hävita keegi, me lihtsalt upume rumalusse.
Vasta
#31
(03-10-2011, 10:08 )ei kukkunud kännust kaugele Kirjutas:
(01-10-2011, 20:03 )Liine Kirjutas: Ega jah, kaugel see aeg enam on, kui normaalsetest inimestest tulebki parateemade all rääkima hakata Laugh
Normaalne inimene on alati paranähtus olnud. Ei suuda meenutada, et kuskil kultuuris oleks suuremad rahvahulgad mõistuse juures olnud. Ja nõdrameelsed on enamuse heakskiidul riike hukule juhtinud. Selles mõttes pole praegu Eestis toimuvas mingit vandenõud ega paranähtust. On lihtsalt lokkav lollus ja rumalus. Meid ei hävita keegi, me lihtsalt upume rumalusse.

Puhh! See lokkav rumalus ja lollus, on ilmselt ainuke asi mille võib puhtalt naiste kraesse ajada! Naistena ja hiljem emadena kujundavad ja loovad naised oma lastes uusi sotsiaalseid norme, suhtumist ja valikuid. Eks lapsed on oma rumalate isade geneetilised koopiad. Naised valivad ise oma lastele issid.


Vasta
#32
Ma ei tähtsustaks lolluse juures väga füüsilise sigitamise rolli. Aga mine tea. Pigem ikka kogu ümbritsev keskkond kerib tuure peale. Ühiskonnal võib nagu organismilgi surmahaigus küljes olla. Igasugu õiguslasste puhangud on ainult sümptomid.
Vasta
#33
Ei tea kuidas selle tähtsustamisega v. mitte tähsustamisega on, aga paljas fakt on see, et oma
füüsilise kenaduse nii ka vaimse võimekuse... me pärime oma vanematelt. Ülejäänu... on ilunipid.

Ilu ja anne - annavad enam aega paaritumismängudel osaleda. Enamusel seda pole ja nad lepivad
kompromissidega. Just naise/ema valikud on need, mis keskonnale selle näo ja mentaliteedi annab.

Vilets valik-kompromiss, ongi surmahaigus. Ellujäämislatt on seda madalam, mida suurem on meie
kompromissivalmidus. Paremat ju pole, aega ka pole, raha pole ja võimalused on nadid - ja inetus-
rumalus läheb teisele ringile. Mehed teevad ainult pakkumisi, naised valivad. Ei midagi keerukat.

Selle soolise võrd-võrdega, timmivad naised latti kõrgemale..., eks siis mehed peavad hoolsamad
olema, valides endale uusi sulgi. Naised ruulivad.

Vaesed ameerika mehed! Nad peavad paksude naistega leppima! Ja midagi pole parata!!



Vasta
#34
Ma arvan, sa mõtlesid intellektuaalset võimekust. Ilu ja talent võimaldavad indiviidil ellu jääda, neid võetakse kergemini võõrsil vastu. Vähese kontsentratsiooni korral pole lollidest mõtetest ka võõrsil palju kahju. Võib-olla peaksime kõik nelja tuule poole teele asuma, et endi mõtete kontsentratsiooni vähendada.
Vasta
#35
(04-10-2011, 13:57 )ei kukkunud kännust kaugele Kirjutas: Ma arvan, sa mõtlesid intellektuaalset võimekust. Ilu ja talent võimaldavad indiviidil ellu jääda, neid võetakse kergemini võõrsil vastu. Vähese kontsentratsiooni korral pole lollidest mõtetest ka võõrsil palju kahju. Võib-olla peaksime kõik nelja tuule poole teele asuma, et endi mõtete kontsentratsiooni vähendada.

Me juba teeme seda. Hääletame jalgadega, ja kõigest jõust! Need kes kodumaale jäävad, hakkavad teineteisega tõtt põrnitsema... ja ennast taastootmaLaugh
Ma ei tea, mida tähendab intellektuaalne võimekus. Sick

Vasta
#36
(04-10-2011, 13:09 )Ott Sama Kirjutas: Selle soolise võrd-võrdega, timmivad naised latti kõrgemale..., eks siis mehed peavad hoolsamad
olema, valides endale uusi sulgi. Naised ruulivad.

Vaesed ameerika mehed! Nad peavad paksude naistega leppima! Ja midagi pole parata!!

Oot-oot, mida? Laugh Naised ei timmi latti kohe üldse mitte kõrgemaks, vaid pigem langetavad seda. Tähendab, nad üritavad seda endi arust teha, kuid ühiskonna (st meeste ja ka osade naiste) silmis see üksnes langetab nende väärtust. Pealegi - mehed ei vali naisi, naised valivad mehe. See "valimine" on illusioorne protsess, kus me üritame meestele kinnitada, et nad on ikka mehed. wink

Sooline võrdõiguslikkus ja muu sellega kaasnev on lihtsalt paras kräpp. Loodus ei ole loonud mehi ja naisi võrdseks. Nii on ja jääb.

Seda on palju arutatud ka avalikes debattides, et üks asi, mille pärast tasub tõesti kisa tõsta, on palgalõhe sama ameti lõikes. Hoopis teine asi on aga osade (äärmuslike?) feministide kisa, kuidas mehed ja naised on igas asjas võrdsed - miks ei tee mehed samu asju kui naised ja vastupidi.

Kõik need padufeministid unustavad aga ära selle, et mida võimukamaks naine muutub, seda memmekamaks mehed lähevad. Kui meestele surutakse peale, et on popp olla ludinäpp (mis on kaasaja ühiskonnas ka üsna levinud), kodukana ja huvituda igasugustest üldjoontes naiselikest asjadest, ei olegi muud tulemust kui see, et mehed kõiguvad seal kusagil gei ja metroseksuaalsuse vahel. Mehed justkui oleks mehed, aga ei ole ka. Ma ei ütle, et mees peaks olema karvane jurakas, kes röhitseb ja peeretab ning mõistab vaid vastu rinda taguda. Aga mees ei saa olla ka naine ehk siis liiga naiselike joontega.

Kusagil seal vahel valitseb tasakaal, mida kas ei osata nõuda või on siis äärmuslaste kisa niivõrd kõva, et matab enda alla asjaliku arutelu.

Üks austet professor ütles kord, et vähemalt tööl peaks valitsema osaline kommunism: kõiki võetakse võrdsetel alustel ning kedagi ei peaks huvitama, mis sul parasjagu püksis on. See, mida pärast tööd tehakse, on aga juba igaühe enda paika seada ja iga inimese eraasi.
Vasta
#37
InDemandiga kõik sada nõus! Aint, mainitud proffessor on... imelik! Laske ta lahti.
Alati, alati... huvitab inimesi, mis kellegil püksis on! Isegi siis huvitab, kui ei huvita!
Aga see selleks.

Teema algas sellest, et tahetakse alaealistele keelata otseülekanded riigikogus toimuvast.
Liidame sinna veel sotsdemfemmide 50/50 kvoodinõude,... ja midagi pole parata - fantaasia
paneb leekima. Tasakaal missugune ja keegi ei jää ilma!

... millega see riigikogu tegeleb?
Vasta
#38
Ei maksaks unustada, et peaasjalikult kasvatavad naised poisse. Seega hiljem
kurta, et "meha pole" on kivid nende endite kapsaaeda. Sugupoolte "sõja" juures
ei maksaks ikkagi ära unustada seda "pisikest" detaili, et on siiski olemas reaalne
klikk kes meie vahele seda kiilukest pidevalt taob. MEIE rumalus on aga selles, et
seda teha laseme ja seda klikki OTSESELE vastutusele ei võta...
Vasta
#39
Mõru tõdeda,... excu postitus sihib seda naise-mehe vahelist ruumi, mida ruttavad
täitma mehed mustas ja oimulokkidega. Nad müüvad ja vahendavad /kehadevahelist/
sugudevahelist/rahvusvahelist seksi.
Mida suurem vahe, seda rohkem mahub naise-mehe vahele võrdsust!
Hea sööst! Excu.
Vasta
#40
Eks mehe ja naise vahe on alati parasiitidele magus koht näksimiseks olnud. Kasvõi kirik.
Vasta
#41
(04-10-2011, 15:40 )ei kukkunud kännust kaugele Kirjutas: Eks mehe ja naise vahe on alati parasiitidele magus koht näksimiseks olnud. Kasvõi kirik.

Paraku jah. Kirikule lisaks... meie valitsus oma tõlgenduste, nägemuste, arvamuste ja - seadusloomega. Volaa, kompott missugune!Hrmm

Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat