Postita vastus 

Teema reiting:
  • 3 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astraalrännaku sooritamine
Autor Sõnum
Q11
Tavaliige

23-11-2018 11:35
Postitus: #326
RE: Astraalrännaku sooritamine
Hinge mõiste tuleneb ego ehk persooni soovist ületada surm. Sellest ettekujutus, et igal inimesel on mingi oma Hing. Ehk minul on see ühtemoodi ja Sinul teistmoodi. Niiet kuna midagi ei lähe „välja“ ei ole võimalik ka „sealt“ mitte tagasiteed leida.
Delta unes need ajuosad mis tegelevad objektidega on välja lülitud,selletõttu ei ole midagi „näha“. Monroe siin eksib, mäletada saab ainult „midagi“. Kui midagi ei ole, ei ole ka „midagi“ mäletada...Smile Ta räägib ikkagi REM faasist, mitte deltast.
Inimesel ongi kolm seisundit- ärkvelolek, unemaailm ja sügav uni. Vaatleja kogeb kõiki kolme. Delta und nimetavad müstikud kõige lähedasemaks ja reaalsemaks seisundiks Minale.
Mis Valvuritesse puutub, siis see nõuab lihtsalt harjutamist, nagu näiteks oma pea otsast võtmist...Smile Alateadvus on füüsilise maailmaga nii harjunud, et astraalis tunduvad talle paljud asjad kahtlased või võimatud.
Kui ka psühhedeelikume kasutada siis võib tõepoolest midagi tuksi keerata ja šamaanihaigus peale tulla. See tähendab, et vaimumaailm hakkab ennast inimesele ka ärkvelolekus ilmutama (deemonid ja inglid)...Smile
Teadvust ei saa kaotada, saab tajud kaotada. Teadvus ehk Mina Olen ehk Hetk on koguaeg (ja ma ei ütle kohal, sest Ta on piirideta, ajatu, kõikjalolev)...Smile
(selle postituse viimane muutmine: 23-11-2018 12:47 Q11.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lorenz
Veteran

23-11-2018 13:33
Postitus: #327
Monroe räägib seal videos, et Delta une faasis kogevad (vist kõik) inimesed kehaväliseid kogemusi, mida hiljem peaaegu kunagi meenutada ei suudeta, ning et see kogemus ei ole päris see, mida ta une nägemiseks nimetaks. Mulle küll ei tundu, et ta REM unest räägib.

Seoses pingelise eelarvega on valgus tunneli lõpus ajutiselt töökorrast väljas
Q11
Tavaliige

23-11-2018 14:08
Postitus: #328
Inimene kogeb aga ei mäleta? No mis vahet seal siis on...kas midagi toimus või mitte...Smile
Sündmus,mis oli, tuleneb praegu esilekerkiva mälu- või tundepildina. See on reaalne hetke kogemusest võetuna aga ebareaalne kajastumise seisukohast, kuna minevikku pole olemas...Smile
Fenkol
Metsik

23-11-2018 14:09
Postitus: #329
(23-11-2018 11:35 )Q11 Kirjutas:  Hinge mõiste tuleneb ego ehk persooni soovist ületada surm. Sellest ettekujutus, et igal inimesel on mingi oma Hing. Ehk minul on see ühtemoodi ja Sinul teistmoodi.
Teadvust ei saa kaotada, saab tajud kaotada. Teadvus ehk Mina Olen ehk Hetk on koguaeg (ja ma ei ütle kohal, sest Ta on piirideta, ajatu, kõikjalolev)...Smile
Kas see esimene väide tugineb filosoofiatele nagu mis on religioonide tekkepõhjus (animistlik ilmanägemine) jne või on su kogemuspõhine teadmine? Kuhu siin kuuluvad no näiteks lahkunute hinged kes omakseid külastavad või palju muud sarnast - vaimude nägijate endi tajuhälbed?
(23-11-2018 11:35 )Q11 Kirjutas:  Niiet kuna midagi ei lähe „välja“ ei ole võimalik ka „sealt“ mitte tagasiteed leida.
///
Alateadvus on füüsilise maailmaga nii harjunud, et astraalis tunduvad talle paljud asjad kahtlased või võimatud.
Kui ka psühhedeelikume kasutada siis võib tõepoolest midagi tuksi keerata ja šamaanihaigus peale tulla. See tähendab, et vaimumaailm hakkab ennast inimesele ka ärkvelolekus ilmutama (deemonid ja inglid)...Smile
Teoreetiliselt nõus aga jälle on esimene väide puhtalt ratsionaalne ja loogiline samas kui ka teine on paratamatult olemas - inimese teadvus võib lolliks ehmatada kui on sunnitud tajuma tühjust või kahtlaselt vastuvõetamatut ja see piltlikult võib olla kui tagasitee kaotamine. Miks seda uurin on ka isiklik kogemus mida vaja omal tajutavaks saada et sealt kus käidud oleks mõistlik edasi minna.
Ütlesid algul et astraalränd on meelelahutus - kas pead sellist rändamist silmas nagu Sassi kondamised looma või linnuna kus koges lõhnu jm maailma erksamini - sellest ma ei tea, pole kondama vist sattunud aga tundub et need une faasid ei ole tingimata lineaarsed kuna ise olen sattunud üsna ärkvelolekust otse sinna tühjusesse ja end mõistusega tagasi kutsunud. Tundus küll, et viimaseta oleks lugu võinud halvasti lõppeda.
(22-11-2018 00:00 )KuKr Kirjutas:  
(21-11-2018 21:06 )Lorenz Kirjutas:  Kogu see astraalrännaku teema tundub siit vaadates kerge psühhoosi ja skisofreeniaga flirtimisena.

Enesepagendusest tagasi: Administratsioon ei lubaks mul küsida, millise mätta otsast sa vaatled astraalrännaku teemat aga lihtsurelikuna pean sinuga nõustuma - piir on õhuke...
Avaldamat dokumentaalsarjast "Astraalränduri pajatused" tsiteerin läbikukkunud (ja otsa leidnud) seiklejat: "ohtlik värk, tagasiteed leida pole keeruline aga ära eksida on lihtne"
Kummaline oli minul sinna sattumise kergus. Kindluse mõttes olgu öeldud et ei mingeid lisaaineid ega mõjutajaid vaid vastupidi - oli eriliselt puhas ja vaba jõudehetk mis võimaldas pea kõik peas välja lülitada. Ei tegelenud ka mingi flirtimisega, polnud taotlust ega plaani rännata, see tuli ise. Tundub see mida kirjeldad Alg-Lõuendina aga ei eelnenud küll mingit astraalmaailma minul.
(22-11-2018 10:30 )Q11 Kirjutas:  Et mis astraalmaailmast on edasi? Lühidalt öeldes jõuad sellisesse kohta mida ma nimetaksin Alg-Lõuendiks. Unenägude või maailmade vaheline ala või täpsemalt öeldes nende alus. Puhas Hetk. Hmm... teise nurga alt, oled delta unefaasis Vaatlejana, kuid puuduvad objektid, liikumine ja aeg ...Smile
Paneb paratamatult küsima, mis see oli ja miks ja kuidas teinekord valmis olla,,,
Q11
Tavaliige

23-11-2018 14:26
Postitus: #330
Kogemuspõhiline jah...Smile
Need „nähtused“ lihtsalt on. Mõistusega me teeme neist teooriaid ja see langeb vaatenurga seisukoha alla. Kas see on siis nii või naa...Smile
Inimene ei oma Teadvust. Teadvust ei ole võimalik ehmatada...Smile
No astraalmaailmas harjutades võid ennast ükskõik kelleks muuta- libahundiks, rongaks...kasvõi ...hmm...millimallikaks...Smile
Fenkol
Metsik

23-11-2018 14:33
Postitus: #331
teadvust jah ei ehmata - küsimus on teadvustamises
Q11
Tavaliige

23-11-2018 14:36
Postitus: #332
Teadvustab mõte. Niiet jah teda on küll võimalik ehmatada...Smile
Lorenz
Veteran

23-11-2018 15:20
Postitus: #333
(23-11-2018 14:08 )Q11 Kirjutas:  Inimene kogeb aga ei mäleta? No mis vahet seal siis on...kas midagi toimus või mitte...Smile

Inimene võib kaotada kogu oma mälu, aga säilitada oma oskused. Seda tuleb ikka aeg-ajalt ette, et inimene kaotab oma mälu ja ei tea kes ta on. Ega see ei tähenda, et ta siis enam käia ega rääkida ei oska. Ning ega jalgrattaga sõitmiseks ei pea mäletama seda, kuidas jalgrattaga sõitma õpiti.

Oskuste peale saab muidugi mõelda, kui eritüübilise mälu peale. Aga oluline on siin mõista, et tegemist on justnimelt eritüübilise mäluga ja oskuse tekkelugu tingimata mäletama ei pea, selleks et oskust omada ning kasutada.

Seoses pingelise eelarvega on valgus tunneli lõpus ajutiselt töökorrast väljas
Mannu Eemal
u xa ke

23-11-2018 15:25
Postitus: #334
(23-11-2018 11:35 )Q11 Kirjutas:  Hinge mõiste tuleneb ego ehk persooni soovist ületada surm. Sellest ettekujutus, et igal inimesel on mingi oma Hing. Ehk minul on see ühtemoodi ja Sinul teistmoodi. Niiet kuna midagi ei lähe „välja“ ei ole võimalik ka „sealt“ mitte tagasiteed leida.
Siin ma selgitan. Ma ei mõista hinge kui midagit, mis saab sisse või välja minna. Kasutasin seda sõna, sest paremat polnud. Kui kujutada ette inimest kui nn helendavat muna, mille üks kiht on füüsiline, sellega on seotud emotsionaalne (astraalne), nende kahega mentaalne jne. Need nimetused ja jaotused on küllalt tinglikud, eri käsitlustes erinevad ja nende arv on eri käsitlustes erinev. Füüsiline ja osalt ka emotsionaalne asuvad füüsilises reaalsuses ja on tajutavad füüsiliste meeltega. Ülejäänud "asuvad" teistes "ruumides". ma mõtlesin hinge all sidemeid eri kihtide vahel, sidemete kompleksi. Üks side, nt side füüsilise ja emotsionaalse vahel on üks hinge osa. Need aga võivad katkeda, selle kohta ma ütlesin, et hingeosa läheb välja. Ja koos hoiab ja tagasi toob teistest "ruumidest" taotlus, see "Mina Olen".

Tsitaat:Kui midagi ei ole, ei ole ka „midagi“ mäletada...Smile
Ka mittemidagi on midagi. Budistid selle teadvustamisega tegelevadki unejooga raames. Deltaune teadvustamisega. Särav tühjus, täis potentsiaali milleks iganes, ehket tõesti:
Tsitaat:Delta und nimetavad müstikud kõige lähedasemaks ja reaalsemaks seisundiks Minale.. Mina selleni pole jõudnud. Unenäojooga on teadlik unenägemine, kiire une teadvustamine.

Tsitaat:Kui ka psühhedeelikume kasutada siis võib tõepoolest midagi tuksi keerata ja šamaanihaigus peale tulla.
Traditsioonilised kultuurid üldjuhul niipalju kui mina tean, ei kasutagi algul narkootilisi taimi, šamaanihaigus tule ise, täitsa ise lambist, tihti on aga suguvõsas eelsoodumus selleks. Psühhedeelikumide värk on lääne ühiskonna teema.
(selle postituse viimane muutmine: 23-11-2018 15:26 Mannu.)

Brain expedition.
Q11
Tavaliige

23-11-2018 15:54
Postitus: #335
See unejooga ehk ka delta faasi teadvustamine ei vii veel ärkamiseni. Ligineb küll jah. "Tühjus" on veel ikkagi kogetav. Seisund. Kes kogeb Tühjust oleks õige küsimus...Smile
Nüüd see, et "inimene kaotab oma mälu ja säilitab oskused"...hmm, et siis on olemas inimene ja temal on ka mälu (mis saab kaduda) ja oskused...Inimene defineeringuna on keha-meel, ehk bioloogiline organism mõtte protsessiga. Mõte on näitlikuna tsirkuse kloun, ta kummardab iga etteaste järel (mustkunstnikud, akrobaadid, lõvitaltsutajad...jne) võttes au tegemise eest endale. Mõte JÄRGNEB ALATI tegevusele. Sealt tulenevalt inimesel ei ole vaba tahet. Nö šamaanid ja nõiad proovivad saavutada "võimeid" endale kuna nad elavad eraldiseisva mina illusioonis..Smile
(selle postituse viimane muutmine: 23-11-2018 16:50 Q11.)
Malandro
Veteran

23-11-2018 16:00
Postitus: #336
Pole sellist väljendit varem kohanud nagu ¨unenäojooga¨.Mul midagi sarnast vahepeal vist olnud,toon näite -
Elutoa tugitoolis tegin uinakut aga samal ajal kuulasin elutoas olevate sõprade juttu ja mula mis telekast tuleb.Mina aga vaatasin samal ajal oma unenägu nagu filmi.Välised helid ei mõjutanud unenäo kulgu.
Ise ma sellele kogemusele nime ei osanud anda.Mõtlesin,et midagi lucid dreamingu ja astraali vahepealset.

Lorenzile-on olemas ka nn ¨musklimälu¨kus paljutehtud liigutused salvestuvad kuhugi mujale ¨mällu¨kui informatsioon.Täielikus amneesias tegelane kes ei mäleta midagi endast võib pastaka kätte saades paberile oma ilusa allkirja anda,ise aru saamata mis see tähendab.
Q11
Tavaliige

23-11-2018 16:04
Postitus: #337
Unenäojooga algab unenägudes teadlik olemisest, siis otse astraali minekust ja lõpuks jõudes unenäguteta alale...Võimalus Ärkamiseks on... noh...olemas...Smile
Fenkol
Metsik

23-11-2018 18:31
Postitus: #338
Ja mis see ärkamine veel on? Laugh
(23-11-2018 14:36 )Q11 Kirjutas:  Teadvustab mõte. Niiet jah teda on küll võimalik ehmatada...Smile

ehk siis ehmatus mõjutab inimest mõistuse kaudu - halvab meeled mis on reaalsuse tajumise tööriist ja see mõnel juhul kaotab mõistuse tasakaalu/maailmataju nii jäägitult et inimene (?) sureb hirmust ära või kaotab mõistuse. aga kuidas teistpidi pääseb vaikus mõistust mõjutama ilma taotlemata nii et vist on võimalik edasi minnes siit kehast lihtsalt lahkuda,,, kui see pole hing mis kehast lahkub siis mis? mõistuse "lahkudes" keha ei sure ega lange ka koomasse aga mis tingib kooma?
(selle postituse viimane muutmine: 23-11-2018 19:00 Fenkol.)
Nofretete
parahuviline

23-11-2018 20:17
Postitus: #339
(23-11-2018 18:31 )Fenkol Kirjutas:  mõistuse "lahkudes" keha ei sure ega lange ka koomasse aga mis tingib kooma?

Kooma on sügav teadvusehäire, nii sügav, et patsienti pole võimalik äratada.
Q11
Tavaliige

23-11-2018 20:41
Postitus: #340
Ärkamine on see kui Hetk tajub iseennast. Ehk inimene saab aru enda pärisloomusest ja illusioon kukub kokku...Smile
Mannu Eemal
u xa ke

24-11-2018 21:47
Postitus: #341
(23-11-2018 16:00 )Malandro Kirjutas:  Pole sellist väljendit varem kohanud nagu ¨unenäojooga¨.Mul midagi sarnast vahepeal vist olnud,toon näite -
Elutoa tugitoolis tegin uinakut aga samal ajal kuulasin elutoas olevate sõprade juttu ja mula mis telekast tuleb.Mina aga vaatasin samal ajal oma unenägu nagu filmi.Välised helid ei mõjutanud unenäo kulgu.
Ise ma sellele kogemusele nime ei osanud anda.Mõtlesin,et midagi lucid dreamingu ja astraali vahepealset.
See on pigem Lucid Dreami ja reaalse ärkveloleku segu.
Unenäo- ja unejoogad on midagi muud, ja küllaltki idakultuurile omane praktika; castaneda käsitlus on lääne inimesele lihtsam.
Raamat on läbi müüdud, e-raamatu leidsin ka kunagi, aga enam ei leia.
https://www.apollo.ee/tiibeti-unenao-ja-unejoogad.html

Leidsin aga blogi, kus on Uneilmas rändamisest, siin lehel kehaväline kogemus: http://unekogemused.blogspot.com/2014/11...amine.html

Graham Nicholls'i "Kehaväline navigeerimine", seal räägitakse ka skeptilisest lähenemisest kehavälisele kogemusele. Just sellisele nagu eelpooltoodud blogis kirjeldatud:
Tsitaat:Kirjutan siia näitena oma esimese teadliku une või pigem KVK, kuna see oli väga eriline. Peale kukkumise tunnet tõusin oma voodis istuli ja äkki nägin oma keha voodis edasi lamamas. Keha millega nüüd edasi liikusin oli pooleldi läbipaistev ja udupehme.
Seda ilmingut seletavad teadlased aju hallutsinatoorse kogemusena, mida on võimalik kunstlikult esile kutsuda teatava ajupiirkonna stimuleerimisega.
Kuid kui lähtuda samast loogikast, siis teist aju piirkonda stimuleerides on võimalik esile kutsuda nt seksuaalset erutust. Kas selline seos võimaldab siis ka seksuaalse erutuse kuulutada illusoorseks ja mitte olemas olevaks?

Kuid küsimus ikkagi on, et kas sellise kehavälise kogemuse ajal nähtu vastab tegelikkusele. Nicholls kirjeldab oma raamatus James Randi jutustust oma kehavälisest kogemusest, kus Randi "leidis end hõljumas oma magamistoa lae all ... nägi oma kassi voodis magamas ja tema enda füüsiline keha lamas üsna voodi servas, et looma mitte segada." Kuid tegelikult oli sel ööl kass alles hommikul õuest tuppa tulnud. Sellest järeldas Randi, et kehavälised kogemused on 100% ja alati hallutsinatsioon.

... Aga miks mitte nii, et vahest on jama ja vahest mitte? Kontrollida on raske ...
(selle postituse viimane muutmine: 24-11-2018 22:46 Mannu.)

Brain expedition.
Q11
Tavaliige

25-11-2018 13:59
Postitus: #342
Teadlik uni, astraal ja OBE on sama nähtus kuid erinevad vormid. Teadlik uni saavutatakse und nähes, kas siis kogemata või eelnevalt harjutades. Astraali minnakse otse. OBE on kehast välja hõljumine, tavaliselt ülespoole kuid võib ka alla vajuda .
Kas vastab tegelikkusele? Hehehe...mida silmas pidada tegelikkuse all? See vist ei haaku otseselt aga kui astraalis käimine juba käpas võid ju deemoni kutsuda. Siis saad iseenda kogemuse näol teadaSmile Ingel ja deemon on sama aga ma kasutaksin viimast nimetust kuna ingliga seostub tavaliselt selline hea ja kindel tunne mida see nähtus pole. Deemon defineeringuna on mõtte-energia vorm kes/mis on saavutanud eneseteadlikuse. Tema kutsumine pole nii lihtne nagu arvatakse, sellel põhjusel, et sa ei paku talle piisavalt huvi. Aga kui see juhtub siis...palju õnne.Smile
Ma ei saa päris hästi aru kas Sind huvitab see maailm või tahad seal ka toimetada. Kui viimane siis alguses peaks muidugi elementaarsed asjad selgeks saama-läbi seinte kõndimine, lendamine erinevatel kõrgustel –kiirustel (ülehelikiirus,), telekinees (terariistade kasutamine), suurte-raskete objektide tõstmine, moondamise kunst (sh dubleerimine), loitsud , astraalis "teise" astraali minek jne. Kulub ära...ega vastu nina saad ikkagi...Smile
Hehe Unerändaja blogi..Smile Noojah...Ma tean, Ta ei oleks eriti minu deemoni soovitusega nõus...Smile
Nofretete
parahuviline

25-11-2018 14:48
Postitus: #343
Meenutan, et astraalprojektsiooni ehk astraalrännu nähtust on uuritud alates 1965. a-st ja liigitatud kümnesse tüüpi ja need on eespool teemas ka ära toodud.

Einar Laigna on kirjeldanud oma mäletusraamatus "Kätel kantud" lk.84 aga spontaanset astraalrändu järgamiselt:
"Lamades, käed pea all, mis oli mõtiskledes harjumuspärane ja korduv tegevus, käis ükskord metalliline plõks, võpatasin ja olin äkki lae all ja alla vaadates nägin iseennast lamamas lavatsi peal.
Ma ei oskagi seda kirjeldada - sain aru, et olin oma kehast väljas. Proovisin, kas saan liikuda. Selleks piisas ainult tahta ja läksingi. Seinad ei olnud takistuseks. Käisin ära naabri majas. Nautisin seda olukorda. Võimas! Aga see on ka ohtlik mäng. Tekkis kiusatus kohe Kuu peal ära käia.
Mitte kaugel kosmilises ruumis, kus ühel pool paistis Kuu ja teisel pool Maa, oli nagu valgusruut, mille keskel mängisid väiksed lapsed. Selle ruudu nurgas seisis naine, kes ütles mulle: "Kaugemale ei saa, mine tagasi.""

Seejuures meenub mulle, et Drunvalo külastas ka erinevaid planeete. Laigna jutt läheb veel edasi, aga eks te loete raamatust ise.
Mannu Eemal
u xa ke

25-11-2018 14:49
Postitus: #344
(25-11-2018 13:59 )Q11 Kirjutas:  Ma ei saa päris hästi aru kas Sind huvitab see maailm või tahad seal ka toimetada.
Huvitab mind enda jaoks selgeks mõelda mõned jupikesed maailmast, siit ja sealtmaailmast. Eelkõige teoreetiline huvi, lihtsalt arusaamise tunne tektab rahulolu niikauaks kuni arusaamine osutub jälle puudulikuks. Ja siis ikka edasi Smile Aga toimetamise koha pealt loodan seda, et kui osutub tõesti möödapääsmatuks, et on vaja seal midagi toimetada, et siis tuleb keegi Hea Abiline appi, kui palun. Ma ei ole sünnipärane kehast-välja käija, isegi LD juhtub harva. Kõik see huvi on eelkõige teadlikkuse suurendamise baasi kasvatamiseks, et oleks mõistmisi ja kogemusi.

Jaaaa ... see on tõesti hea küsimus .... mida pidada silmas tegelikkuse all? Laugh
Randi nägi oma astraalse "silmaga" oma täitsa tegelikku mälupilti, mis juhtumisi aga ei olnud antud jooksva ajahetke füüsiline tegelikkus.

Brain expedition.
Q11
Tavaliige

25-11-2018 15:04
Postitus: #345
Jah ma mõistan seda soovi aru saada aga ma pean kahjuks ütlema, et Sa ei saa seda kunagi teada (mõistusega). Ehk see on Lõputu Ring. Karussell. Nojah nagu sealgi võib pea hakata ringi käima ja süda läheb pahaks ja tekib tahtmine "maha tulla". Aga keegi ei takista, niiet niikaua naudi sõitu Smile ja ära kiirusta mahatulekuga Smile
No kui LD-si ka on harva siis deemoni teema jah las jääb hetkel tahaplaanile...Smile
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog