Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raadi järve energiasammas
#1
Tere, käisin Riina Grethieli kanaldamisseminaril ja sealt jäi kõrvu, et Raadi järvel pidi olema võimas energisammas. Kas keegi oskab kommenteerida või teab täpsemalt midagi?
Vasta
#2
Paistab, et igal koolkonnal on oma võimsad sambad ja energeetilised tsentrid. Paraveebude tsentritest on siin pidevalt juttu. Holger Oidjärve sõnade järgi pidid Eestis olema kõige tähtsamad tsentrid Phajärve üks saartest, Emumägi ja Soontagana maalinn. Võibolla on info paljusus seotud õige info varjamisega, võibolla saab iga koolkond energiat just nendest oma sammastest. Raadi järve sambast pole enne kuulnud, aga ega ma olen üldse suht vähe kuulnud-näinud.
Vasta
#3
Energiasammas on võlusõna. See on justkui miskit, mida kasutatakse oma jutu ilusatmiseks ja tõsiseltvõetavamaks muutmisel. Lisaks energiasambale on võlusõnadeks veel aura, indigo, veevalaja ajastu, eeterkeha, kvant

Neid võlusõnasid võib kasutada alati, olenemata kontekstist, sest nad on nii kuradi lahedad - käisin proua XZY juures mediteerimas ja ta rääkis seal et minu kvantkeha on ühte sulanud indigoauraga. Suurepärane lause, kuigi täiesti seosetu ja reaalse tähenduseta, on ta kui taevamanna "uskuja" jaoks, sest sisaldab suure konsentratsiooni võlusõnu.

Eestis on vaid paar tõsiselt võetavat energiasammast. Ükski neist ei asu suurema veekogu kohal. Ülejäänud on täiesti tavalised jõujoonte ristumiskohad, kus tekivad pöörised, keerised ja muud energialiikuvused. Samas mõnda neist esile tuua on suht mõttetu, sest neid on tõesti jube palju Eestis - suvalisse metsa minnes võid täitsa mitu tükki neid leida.
Vasta
#4
Raadi järve ääres on midagi väga vastikut. On üsna para, et seda ei ole sealt ära koristatud.
Vasta
#5
(24-08-2011, 20:51 )Leena Kirjutas: Raadi järve ääres on midagi väga vastikut. On üsna para, et seda ei ole sealt ära koristatud.

Millest Sa räägid?
http://www.tartupostimees.ee/533054/ermi...-jaatmeid/
Raadilt, endise nõukogude lennuvälja maa-alalt, likvideeriti kahe aasta vältel kogu reostus ja ehitati pinnavete reguleerimise süsteem. Tööde maksumus ulatus 1,7 miljoni euroni.
Vasta
#6
(25-08-2011, 07:32 )vello Kirjutas:
(24-08-2011, 20:51 )Leena Kirjutas: Raadi järve ääres on midagi väga vastikut. On üsna para, et seda ei ole sealt ära koristatud.

Millest Sa räägid?
http://www.tartupostimees.ee/533054/ermi...-jaatmeid/
Raadilt, endise nõukogude lennuvälja maa-alalt, likvideeriti kahe aasta vältel kogu reostus ja ehitati pinnavete reguleerimise süsteem. Tööde maksumus ulatus 1,7 miljoni euroni.

Pean silmas monstrumit millel on kiri:
Tsitaat:1941 SUUR ISAMAASÕDA 1945
OMA KAITSJAID JA VABASTAJAID
/vk: ZAŠČITNIKOV I OSVOBODITELEJ/
KÕIGI NSV LIIDU RAHVASTE POEGI
MÄLESTAB TÄNULIK TARTU AJAST AEGA

Pardoksaalne on selle monstrumi puhul veel see, et minu teada on sinna maetud kaks saksa sõdurit ja ja hulgaliselt NKVD poolt mõrvatud Eesti kodanike säilmeid.
Vasta
#7
Viskasin ka oma võhikliku pilgu alale peale. Imelik koht. Samba osas ei oskagi midagi ütelda, ju minu reaalsuses ebatarvilik teine. Silma jäi hoopis, et vees on pärgi.. Kummaline oli vaadata, kuidas ajasete varjutab leinalisi (vähemalt näiliselt) tundeid nii visuaalsel viisil. Vb olen mina lihtsalt parandamatu romantik?
Vasta
#8
(25-08-2011, 22:32 )Aurora Blue Kirjutas: Viskasin ka oma võhikliku pilgu alale peale. Imelik koht. Samba osas ei oskagi midagi ütelda, ju minu reaalsuses ebatarvilik teine. Silma jäi hoopis, et vees on pärgi.. Kummaline oli vaadata, kuidas ajasete varjutab leinalisi (vähemalt näiliselt) tundeid nii visuaalsel viisil. Vb olen mina lihtsalt parandamatu romantik?

On sinna siis kedagi uputatud?
Vasta
#9
Aurora - romantik oled sa nii kui nii Smile

Sensitiiv; Ei ole uputatud - tundub, et mõned tarkpead on surnuaia pärjad tiiki visanud.
Vasta
#10
Raadi pärjad ehk lihtsalt äravisatud prügi?
Vasta
#11
Ju nad selle mälestusmärgi pärjad olid, sinna oli mingeid kavalaid lilli ja värke toodud. Vanad siis visatakse järve, et need kiiremini looduse ringkäiguga ühineda saaksid... Laugh
Vasta
#12
(25-08-2011, 07:32 )vello Kirjutas:
(24-08-2011, 20:51 )Leena Kirjutas: Raadi järve ääres on midagi väga vastikut. On üsna para, et seda ei ole sealt ära koristatud.

Millest Sa räägid?
http://www.tartupostimees.ee/533054/ermi...-jaatmeid/
Raadilt, endise nõukogude lennuvälja maa-alalt, likvideeriti kahe aasta vältel kogu reostus ja ehitati pinnavete reguleerimise süsteem. Tööde maksumus ulatus 1,7 miljoni euroni.
Seal oli küll loodus häiritud, jumal teab, mis anomaaliaid seal on. Vana lennuvälja poolt tiigist imbus Raadi järve pinnavesi. Nagu mingi jube settejärv, pole ime, et sealt nii kahjulikke ühendeid leiti.
Tsitaat:Aasta alguses kaevati Raadi järve kõrval asuvast tiigist välja ja utiliseeriti 1500 kuupmeetrit polüklooritud bifenüülidega (PCB) reostunud pinnast ja muda. PCB-d on kantserogeensed ning seetõttu ohtlikud inimese tervisele.
Vasta
#13
Tartu on üldse minu meelest üks ilmelik linn. Aastaid tagasi, kui sinna kolisin, oli tunne nagu koliksin teise dimensiooni. Laugh Kaks tsooni, kuhu pimedas oli alati kõhe minna olid Raadi (algas tegelikult juba Peetri kiriku juurest) ja teine Toomemägede vahel Toomeorus, kus see mälestussammas. Nagu kaks musta auku.
Vasta
#14
(21-01-2013, 15:28 )zen faran Kirjutas: Tartu on üldse minu meelest üks ilmelik linn. Aastaid tagasi, kui sinna kolisin, oli tunne nagu koliksin teise dimensiooni. Laugh Kaks tsooni, kuhu pimedas oli alati kõhe minna olid Raadi (algas tegelikult juba Peetri kiriku juurest) ja teine Toomemägede vahel Toomeorus, kus see mälestussammas. Nagu kaks musta auku.
Minu meelest terve see tänav, mis sealt kulgeb, on parajalt kõhe.
Vasta
#15
Tjah.
Energiasambad on tegelikult täiesti loogiline füüsikaline nähtus. Piesot kristallist, mis meie köögis seinakella tiksuma paneb, on vast iga keskkoolis füüsikat õppinud inime kuulnud. Pressid kokku - tuleb särts; annad särtsu, kristallvõre muutub.
Samalaadsed lahendused toimivad ka maapinnas ning tekib laeng. Samas teame ka, et atmosfääril on oma laeng. Kahe vastupidise laenguga punkti vahel tekib potentsiaal, mis peaks olema tegelikult mõõteriistadega mõõdetav. Kusagile selle segapuderkapsa vahele mahub ära veel ka maa magnetväli ja gravitatsioon.
Eks sellest teooriast annaks vast veel täpsemini rääkida kui tahta.
Kõhedusega pole seega minu hinnangul energiasammastel mingit seost.
Kõhedust tekitab pigem jäänukenergia tugevama emotsiooniga sündmustest. Kuidas emotsioonid ümbritsevat mateeriat mõjutavad ja mis rolli mängib selles ka inimpsühholoogia, on aga jälle ise omaette teemad.

Seega vastus teema-algatajale: Ei mina (p)imeloom tea Raadi sammastest miskit Ph34r2
Pole Tartus nii põhjalikult tuuseldanud, et pädevalt vastata.
Vasta
#16
(21-01-2013, 21:13 )Martichoras Kirjutas: Kõhedusega pole seega minu hinnangul energiasammastel mingit seost.
Kõhedust tekitab pigem jäänukenergia tugevama emotsiooniga sündmustest. Kuidas emotsioonid ümbritsevat mateeriat mõjutavad ja mis rolli mängib selles ka inimpsühholoogia, on aga jälle ise omaette teemad.

Ma ei rääkinudki energiasambast. Pigem, et seda seal pole kohanud.
Vasta
#17
(21-01-2013, 21:44 )zen faran Kirjutas: Ma ei rääkinudki energiasambast. Pigem, et seda seal pole kohanud.

Sain aru. Ei arvanudki, et siin kõik igal nurgal ainult energiasambaid näeks.
Koht võib kõhe tõesti olla. Sammastest ei tea ma seal ise ka midagi.
Ei hakanud mõnes muus teemas energia sammaste füüsikat lahti seletama kui momendil siin selle üle vesteldakse.
Vasta
#18
(21-01-2013, 21:13 )Martichoras Kirjutas: Tjah.
Energiasambad on tegelikult täiesti loogiline füüsikaline nähtus. Piesot kristallist, mis meie köögis seinakella tiksuma paneb, on vast iga keskkoolis füüsikat õppinud inime kuulnud. Pressid kokku - tuleb särts; annad särtsu, kristallvõre muutub.
Samalaadsed lahendused toimivad ka maapinnas ning tekib laeng. Samas teame ka, et atmosfääril on oma laeng. Kahe vastupidise laenguga punkti vahel tekib potentsiaal, mis peaks olema tegelikult mõõteriistadega mõõdetav. Kusagile selle segapuderkapsa vahele mahub ära veel ka maa magnetväli ja gravitatsioon.
Eks sellest teooriast annaks vast veel täpsemini rääkida kui tahta.
Tead Sa sellest midagi rohkemat? Tahan teha seadeldist kuid omal jääb teadmistest puudu, on ainult nägemus.

Vasta
#19
Mõned infokillud:
Tsitaat:Tuhalas on müstilise väega paik kus 2001. aastal taasavastati Eesti viis võimsamat, lähestikku asuvat positiivset energiasammast.Teadmine energiasammastest oli rahva mälus kadunud.

Energiasammas (rahvalik nimetus) on maakoorest vertikaalse paelõhe kaudu väljuv elektromagneetilise kiirguse voog ehk maaenergia, mis ligi meetrise läbimõõduga keerisena ja lainetena ülespoole liigub. Esinevad sageli karstialadel.

Tuhala energiasambad on väga tugeva magnetväljaga. Siitkandi elanikke iseloomustab pikaealisus.

Arvatavasti kasutati Tuhala energiasambaid aastasadu tagasi ravimise eesmärgil. Sellest tulenevalt oli 1939 aastani kestnud Tuhala valla rahvalik nimi Nõiavald.
Allikas

Teadus, mis selliseid nähtuseid uurib, on geobioloogia. See hõlmab erinevaid teadusharusid. Veidi guugeldada ja muidu surkida, leiaks mingid nööriotsad kätte, kuidas teaduslikult neid nähtuseid üles leida.
Pendel oleks üks variant aga nuh... mul isiklikult on pendlite suhtes eelarvamused, sest suudan neid liialt kergelt ise mõjutada.
Vasta
#20
Ja , seda ma tean. Kalju Paldis käis vaatamas-mõõtmas, kuid on ka kiirguseid mida pole võimalik mittemillegagi mõõta, näeb ainult nägija ja on tundlikule tuntav (näiteks Lille Lindmäe nägi).
Kalju Paldis:
http://www.energoman.ee/index.php/maa-ma...ja-kiirgus
Vasta
#21
(22-01-2013, 09:37 )Martichoras Kirjutas: Mõned infokillud:
Tsitaat:Tuhalas on müstilise väega paik kus 2001. aastal taasavastati Eesti viis võimsamat, lähestikku asuvat positiivset energiasammast.Teadmine energiasammastest oli rahva mälus kadunud.

Energiasammas (rahvalik nimetus) on maakoorest vertikaalse paelõhe kaudu väljuv elektromagneetilise kiirguse voog ehk maaenergia, mis ligi meetrise läbimõõduga keerisena ja lainetena ülespoole liigub. Esinevad sageli karstialadel.

Tuhala energiasambad on väga tugeva magnetväljaga. Siitkandi elanikke iseloomustab pikaealisus.

Arvatavasti kasutati Tuhala energiasambaid aastasadu tagasi ravimise eesmärgil. Sellest tulenevalt oli 1939 aastani kestnud Tuhala valla rahvalik nimi Nõiavald.
Allikas

Elektromagneetilise kiirguse voog ja tugev magnetväli? Kõlavad väga mõõdetavatena. Ometi pole nagu kunagi kuulnud, et keegi energiasamba olemasolu katseliselt tõestanud oleks - kui keegi oskab mingit uurimust või teadustööd viidata, siis oleks väga tänulik, sest kusagilt peab ju see informatsioon pärinema.
Vasta
#22
Milleks need teadustööd?
Vanasti lihtsalt inimesed tajusid neid energiaid ja energiasambaid.
Ja nagu TV3 filmist juhtusin mõni aeg tagasi nägema, tajutakse ka tänapäeval neid energiasambaid seal Tuhalas.
Toodud lingilt:
"Nõiakaevu kõrvale, ühe positiivse energiasamba kohale on püsti pandud tammepalk, mis kõige paremini energiat edasi annab. Selle lähedale vasakut või paremat kätt asetades tunnetab iga inimene maaenergiat isemoodi: surinat, soojust, külmust või raskust. Sama võimas energiasammas asub Prantsusmaal Hispaania piiri lähedal Lourdes`i koopas. Ameerika võimsamaks energiasambaks on indiaanlaste pühapaik Kuradi torn (Devils Tower) Colorado ja Montana osariikide vahel Wyomingis."



Vasta
#23
(22-01-2013, 14:15 )Müstik Kirjutas: Toodud lingilt:
"Nõiakaevu kõrvale, ühe positiivse energiasamba kohale on püsti pandud tammepalk, mis kõige paremini energiat edasi annab. Selle lähedale vasakut või paremat kätt asetades tunnetab iga inimene maaenergiat isemoodi: surinat, soojust, külmust või raskust.

Iga vähegi tundlikum inimene peaks tundma. Mõned ei tunne või ei oska õiget tunnet nö ära tunda.

Minu meelest see palk seal veidi häirib seda sammast. Tuntav on see väli sellegipoolest.
Teadustööd - aga miks ka mitte?
Vasta
#24
(22-01-2013, 14:15 )Müstik Kirjutas: Milleks need teadustööd?
Vanasti lihtsalt inimesed tajusid neid energiaid ja energiasambaid.

Sest inimtaju on subjektiivne, kallutatav, eelarvamustest mõjutatav, petlik ning kõige lihtsam õigustus valetamiseks ning viis enesepetlikeks järeldusteks. Teadus üritab oma meetodiga kõiki neid segavaid potensiaalselt väär-positiivseid tulemusi andvaid faktoreid arvesse võtta...

Aga tegelikult ma küsisin teadustöö kohta viiteid, kuna juttu oli elektromagnetkiirgustest ja magnetväljadest, mis on täiesti teada-tuntud loodusnähtused, mida saab mõõta ja uurida külmade kalkuleerivate vidinate abil sealjuures kaasamata lihast ja luust inimest koos kõigi oma vigade ja puudujääkidega.
Oleks siis jutt mingist tabamatust jõust, mida ainult vastav inimene tunnetada saab - vot siis läheks teadustööga raskeks, kuigi mitte võimatuks, kuna ka senitundmatu jõu eksiteerimist saab ju läbi hoolikalt konstrueeritud katse inimsubjetide abil tõestada. Küll hiljem selle päritolu ja olemust lahata.
Vasta
#25
No teadustöödest las räägivad need, kelle jaoks kõik tõestatud peab olema.
Ma ei ole seni nõiakaevu juures käinud, aga näiteks Kirna mõisapargis olid need energiad kõik täiesti tajutavad.
Ja seal Tartus neis paikades, millest eespool juttu, on tõepoolest negatiivsus tajutav, viimati täheldasin isegi autoga mööda seda tänavat sõites.

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Dominiiklaste kloostri energiasammas Aerling 2 3,422 04-10-2008, 12:43
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat