Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Para-webi särgi ja tassi kujunduse konkurss - tähtaeg 10. september 2011
#1
Kuulutan nüüd päris ametlikult avatuks 2011. aasta särgi- ja tassi kujunduse konkursi.

Tähtaeg: 10. september 2011.

Särgi kavandi tingimused:
  • Maksimaalsed mõõtmed: ~A4 vertikaalselt (portrait) 210x297mm.
  • Kui kavand on rastergraafikas, siis resolutsiooniga vähemalt 300 ppi. Kavand ei pea esitamiseks nendele nõuetele vastama, aga peab olema teostatav sellisena, kui trükki saadetakse. See tähendab, et kui teete rastergraafikas kunsti suvalise resolutsiooniga, siis peate valmis olema seda pärast detailsemalt ümber joonistama.
  • Särgi tooni (valge või must) valib kavandi esitaja. Soovitavalt võiks kavand sobida mõlemale. Võib olla ka samast kujundusest kaks versiooni (mustale ja valgele taustale).
  • Kujunduse värvidele piiranguid pole. (hõbe-,kuldvärv ning nähtamatu tint ei pruugi kaubaks minna)

Tassi kavandi tingimused:

Muidu samad tingimused, ainult mõõtmed erinevad.
  • Maksimaalsed mõõtmed: 200x82mm
Kuhu saata:

Konkursitööd saata emailile: kurbuz@gmail.com. Arusaadava pealkirjaga, nt Para-webi konkurss. Email peab sisaldama ka kasutajanime.


Muu:

Esitatavate tööde arv ei ole piiratud. Võiks jääda mõistuse piiridesse ning soovitavalt saatke ikka ainult parimad tööd.

Konkursil mitteosalevad personaliliikmed jätavad endale õiguse välja praakida ebasobilikke töid.

-----------

Siin teemas võite nüüd arutleda ja nõu küsida oma kujundusideede kohta.
Nt. Miks mu kummitus Paintis läbipaistev pole või kuidas Photoshopis tähistaevast teha ja kuidas sisseskaneeritud ufolaeva pilti värvilisemaks muuta.

Varasem särgisoovi avaldamise teema ning arutelu (lukus)
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6017
Vasta
#2
Mul oleks siiralt hea meel, kui keegi tõlgiks mm mõõdud pikslite keelde. Või on nii, et see, mida visuaalselt täies suuruses näed, on ka paberil samasugune?
Vasta
#3
Pixelid millimeetriks: Pixels (X) to Millimeters Conversion Calculator
Vasta
#4
* Aurora Blue oigab.
Tuleb kärpima hakata. See tähendab, tuleb fotope**ks hakata! Näpud soojaks ja lahingut alata!
Vasta
#5
Mis need pikslid praegu asjasse puutuvad? Reeglites on kirjas, et kui on tegemist rasteriga, siis peab olema vähemalt 300 ppi. Et selles kindel olla, peab kasutama veidi kobedamat programmi kui Paint. Sellistes programmides on aga võimalik lõuend kohe millimeetrites seada...
Vasta
#6
Kobedamat. Photoshop CS5 sobib? Sest paint jääb niiehknaa lahjaks. Eks paistab, mis ja kas välja tuleb.
* Aurora Blue kasvatab motivatsiooni tegeleda programmiga, mis oma suuuurte tundmatute võimalustega alles hakkab end avardama.
...jah, ebaõnnestunult. Nagu paljud andekad meist. Häbi...
Vasta
#7
Unustasin ikka ühe asja. Lisasin tingimuste hulka.

Kavand ei pea esitamiseks nendele nõuetele vastama, aga peab olema teostatav sellisena, kui trükki saadetakse. See tähendab, et kui teete rastergraafikas kunsti suvalise resolutsiooniga, siis peate valmis olema seda pärast detailsemalt ümber joonistama.

Parem ongi kui te ei hakka saatma suuri trükifaile, aga võtate lihtsalt arvesse.

300 ppi juures mahub A4-le laiupidi 2481 pikslit.
Exu jagatud kalkulaator arvutab 96 dpi puhul, mis on umbes kuvari resolutsioon. St trükisel on punkte kolm korda tihedamalt kui arvutiekraanil piksleid.

Vasta
#8
Muideks, auhinnaks saab võidutöö kujundaja särgi täiesti tasuta!

Ärge unustage eelmises särgi teemas avaldatud kavandeid konkursitööna esitamast.
Vasta
#9
Ma pole endiselt ühtegi tööd saanud, milles asi? Tuhin üle läinud kõigil?
Vasta
#10
(31-08-2011, 10:09 )PiziIngliito Kirjutas: Ma pole endiselt ühtegi tööd saanud, milles asi? Tuhin üle läinud kõigil?
ootavad viimase-minuti-motivatsiooni....
Vasta
#11
(31-08-2011, 10:09 )PiziIngliito Kirjutas: Ma pole endiselt ühtegi tööd saanud, milles asi? Tuhin üle läinud kõigil?

Kas mul on ikka mõtet paberille panna stseeni, kus orioni halli ja väävlilõhnalise omavahelisest suudlusest sünnivad taaveti tähed, ristimärk, illuminaatide silm ja dollarimärk ja... Shock


Vasta
#12
Aga pane - keegi ei keela - kui hästi pandud siis saab seda hiljem ka mujal kasutada.
Vasta
#13
Aga Laupäeval saab konkurss läbi.
Kui nii edasi läheb, siis tassi ja särki ei saagi teha, sest keegi ei taha kavandeid esitada.
Kõik varasemates teemades olnud kavandid on ka autorite poolt esitamata. Esitage need samade failidena, mis teil seal teemas on. Igasugu resolutsioonide ja formaatidega ei hakka pilli lõhki ajama. Küll jõuab neid hiljem timmida.

Üks variant on veel, et mina esitan kavandid ja keegi teine ei tee seda ning kogu au ja hiillgus saab minu omaks >:-) muahaha!
Vasta
#14
Eile kukkus kavandite esitamise kuupäev ja saingi mailile ainult need kavandid, mida olete ilmselt juba näinud. Toon need välja siis siin:



Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#15
Kõik kolm on toredad.
Särgile sobiks esimene kruusile jälle teine.
Kolmandaga teeks midagi muud - näiteks
võtaks ära "kohtume siin" ja paneks teisele
tekstile järgi ".org" ning sellest saaks mingi
lahenda bänneri.
Vasta
#16
Et võtaks siis särgi esimese pildiga ja kruusi teise pildiga ja sooviks, et kruus väga väike ei oleks.
Vasta
#17
Teine pilt oligi mõeldud tassile Smile
Vasta
#18
Tass/kruus võiks olla nagu parale kohane kahe ebasümeetrilise kõrvaga.....nüüd küll hilja kuid oleks võinud olla ka konkurss kruusi/tassi kujule.
Vasta
#19
Kuidas oleks võimalusega teha teisest pildist kleepekaid, mida võiks siis kasvõi autole panna. Mulle sobiks näiteks must kiri valgel põhjal,pikkusega umbes 25 cm. Ja võib-olla on neid rohkemgi, kes asjast huvitatud...
Vasta
#20
(12-09-2011, 13:22 )alar Kirjutas: Kuidas oleks võimalusega teha teisest pildist kleepekaid, mida võiks siis kasvõi autole panna. Mulle sobiks näiteks must kiri valgel põhjal,pikkusega umbes 25 cm. Ja võib-olla on neid rohkemgi, kes asjast huvitatud...

Minu lugupidamine - asi mis unustuse hõlma vajunud Smile

Tänapäeval saaks teha läbipaistva taustaga - ühel must kiri teisel valge.
Kas äkki keegi teab kus teha saab? Ideel on jumet Smile
Vasta
#21
http://www.kuma.ee

"Lisaks teeme lippe, trükime auto-, kleebis-, perfo- ja reflektorkiledele."
Vasta
#22
Vaatasin seda algset tassi kavandit mudu, kus olid tähekesed ka ja uurisin neid tasside valmistajate lehekülgi ning leidsin, et päris huvitav oleks, kui see must kavand pimedas helendavale tassile teha. Sellisel juhul oleks just need tähed ka efektsed, aga see on kõigest minu tagasihoidlik arvamus Smile
Vasta
#23
Üks küsimus veel, suht teisejärguline, aga - kas oleks võimalik mingi osa särke-tasse planeerida inglisekeelse teksitga või siis ainult para-web-tekstiga. Soomlased sellest, kohtume seal või kohtume siin ei pruugi hästi aru saada, et siis mis "kohtu"?.
Vasta
#24
(13-09-2011, 18:20 )Liine Kirjutas: Üks küsimus veel, suht teisejärguline, aga - kas oleks võimalik mingi osa särke-tasse planeerida inglisekeelse teksitga või siis ainult para-web-tekstiga. Soomlased sellest, kohtume seal või kohtume siin ei pruugi hästi aru saada, et siis mis "kohtu"?.

Võib ju ka nii:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#25
Pimedas helendavad tähed särgil oleks ka lahe.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuidas ja millal avastasid Para-Webi? dragonlord 250 137,992 11-03-2022, 12:12
Viimane postitus: Minaelan
  Para-Web Facebookis Celtic 55 48,208 07-10-2021, 23:30
Viimane postitus: Lynx Titan
  Para-webi raamatukogu - kas on juba loodud? Ülane 59 47,804 27-09-2019, 21:04
Viimane postitus: Avatud aken
  Mis kasu olete saanud Para-Webist? MissIs 57 46,738 20-03-2017, 16:24
Viimane postitus: Temimoor
  PW särgi ja tassi tellimine Thorondor 77 63,258 04-01-2017, 20:49
Viimane postitus: Thorondor
  Para-Webi eepos Celtic 27 26,981 10-12-2016, 22:48
Viimane postitus: Avatud aken
  Mittetulundusühing Para-web (80275679) Tutanhamon 27 35,688 11-03-2015, 19:51
Viimane postitus: PiziIngliito
  Milline teemavaldkond teile Para-webist kõige rohkem huvi pakub Ülane 22 21,917 21-06-2014, 15:34
Viimane postitus: Schaumie
  Para-web youtube Balzzar 7 10,681 05-01-2013, 15:50
Viimane postitus: Balzzar
  MTÜ Para-web hakkab pakkuma pulmateenust [Aprilli eri] Metafor 14 15,569 02-04-2012, 10:11
Viimane postitus: Metafor

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat