Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uneprobleemid
Autor Sõnum
Balzzar
Vana kala

21-08-2011 21:30
Postitus: #51
RE: Uneprobleemid
Ebamugavustunne on jalgades. Alates põlvedest ja sealt allapoole. Kindlat piirkonda ei oskagi öelda. Tekib selline ebamugav tunne, mis kaob kui liigutan jalgu. Imelik on see, et RLS tekib ainult magades/hommikutundidel ärgates. Ülejäänud päeval sellist tunnet ei tähelda.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
juhh
Tavaliige

21-08-2011 21:43
Postitus: #52
No kui oled veidikenegi füüsiliselt aktiivne siis ei tunnegi Smile Ma ise ehitaja ja sama lugu olnud. On perioode kus hommikul sõna otseses mõttes "vean" ennast voodist välja. Kuid paari tunni pärast on juba ok. Õhtuks on täiesti tipp-topp olek. Hommikul jälle zombi Smile

Füüsilise poole pealt, võid proovida siis säärelihaseid venitada enne magamaminekut. Proovi ja anna teada. Muidugi see on ainult selline "ajutine" lahendus. Kui enam ei tegele ja vaimne olukord ei muutu siis on tagajärjed tagasi.

Mine tea Smile
Mannu Eemal
uxake

22-08-2011 11:10
Postitus: #53
(21-08-2011 20:26 )juhh Kirjutas:  Aju on vast rohkem nagu...eee arvuti Smile Operaator on siis hing(lihtsustatult) Laugh Pmst on sellisel juhul võimalik ka geneetilist koodi muuta? Või mis wink Ilmselt ongi. Ega see päris lihtne pole. Kuid siiski. Kõik on võimalik.
Olemasolevaid geene muuta ei saa, aga pidi saama teadvuse abil juba olemasolevaid geenikombinatsioone sisse- või välja lülitada. Suguvõsas võib teil olla vähest REM-und põhjustav geenikombinatsioon, siis peaks selle saama teoreetiliselt välja lülitada. See aga on töö puhtalt vaimsel (hinge) tasandil. Puuduolevaid geene juurde tekitada ei saa, aga pole võimatu, et saab nt head und tekitava geeni ülesand mingi teise geeni kaela sokutada wink
Ma ei oska otsest konkreetset allikat praegu oma jutu tõestuseks tuua, aga tõenäoliselt on selline arvamus mul mitme erineva killu põhjal kokku pandud, võib olla tugevasti lihtsustatud, kuid päris vale siiski mitte, sest on teada küllalt pärilikke haigusi (kasvõi rinnavähki soodustav geen), mis mõnel suguvõsa liikmel on pärsitud olekus ja ta seega haigeks ei jää.

Hing, mittemateriaalne on enne füüsilist, materiaalset keha ja põhjustab selle koos tema omaduste ja kiiksudega.

Balzzar, sinu ja sinu suguvõsa uneprobleemide üheks põhjuseks tundub olema ülemõtlemine (just loogiline mõtlemine, arutlemine) - see on aga ainult minu arvamus, mitte diagnoos Smile Minu soovitus oleks lülitada end rohkem tunnetusele, sõnadeta "mõtlemisele", see on vist hinge tasandil "mõtlemine". See ei tähenda loogilise mõtlemise kõrvaleheitmist, kuid praegu mulle tundub, et su aju on nii kramplikult loogikas kinni, et ta ei raatsi endale lubada loogikavaba mõtlemisega (ajuvaba) REM-und.

Brain expedition.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

22-08-2011 12:08
Postitus: #54
Muideks - tunnike paar ENNE magama minekut "möllata" kehaliselt nii tunnike annab unele "vuuki" juurde.
Ja pean silmas klassikalist möllamist ehk ujumist, kõndimist ja ka näiteks jalgrattasõitu - kontrollitud wink

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Balzzar
Vana kala

22-08-2011 15:28
Postitus: #55
(22-08-2011 11:10 )Marina Kirjutas:  Balzzar, sinu ja sinu suguvõsa uneprobleemide üheks põhjuseks tundub olema ülemõtlemine (just loogiline mõtlemine, arutlemine) - see on aga ainult minu arvamus, mitte diagnoos Smile Minu soovitus oleks lülitada end rohkem tunnetusele, sõnadeta "mõtlemisele", see on vist hinge tasandil "mõtlemine". See ei tähenda loogilise mõtlemise kõrvaleheitmist, kuid praegu mulle tundub, et su aju on nii kramplikult loogikas kinni, et ta ei raatsi endale lubada loogikavaba mõtlemisega (ajuvaba) REM-und.

100% täpne diagnoos. Analüüsivõime ja loogika kasutamine on kogu aeg päevakorras. Automaatselt ja kogu aeg toimub üks suur mõtlemine ja analüüsimine. Emal ja vennal täpselt sama "probleem".

Ülemõtlemist aitaks lahendada vb vaikusemediteerimine. Mõtete vaigistamine vms? Kalapüük on ka tore Smile
Celtic
ja sina pead kandma maailma

22-08-2011 17:23
Postitus: #56
See on umbes sama, et kui ma ütleks - Balzzar - sinu probleemiks on see, et oled meessoost. Jah, just see ongi 100% õige, sest üllatus-üllatus - oledki mees.

Imelugu...

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
juhh
Tavaliige

22-08-2011 17:41
Postitus: #57
Mis sa turtsud Laugh
Celtic
ja sina pead kandma maailma

22-08-2011 18:12
Postitus: #58
See on kõige pesuehtsam "cold readingu" näide maailmas.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Riegel
Tavaliige

22-08-2011 18:21
Postitus: #59
Mehed on üldiselt loodud analüütilisemalt mõtlema kui naised, aga uneprobleemid on rohkem isiklikku laadi. Väga palju mõjutab elukutse, probleemide lahendamise oskus. Kõik mis jääb vaevama ja lahendamata enne magamaminekut, ei lase südamerahus magama jääda. Füüsiline väsimus ei aita. See puhatakse paari tunniga välja.
Kui minul olid suured unehäired. Siis ütles mul üks tuttav, kes oli saanud psühholoogilist nõustamist uneprobleemide tõttu – ära jäta midagi pooleli enne magamaminekut. Isegi pesemata nõud võivad sind märkamatult segada.
On inimesi kes on geneetiliselt programmeeritud nägema igas asjas probleemi. Kui üks saab läbi, otsitakse teine. Kui ei leita endal, siis arutatakse teiste probleemidest jne. See on väga omane vanadele naistele. Nende seas on ka väga palju unehäiretes vaevlejaid.

Isiklik soovitus: Ära võta teiste probleeme enda kanda (juhul kui seda teed). Vahetult enne magamaminekut ära lae infot endasse – filmid, e-mailid.
Minul on voodi kõrval raamat, mis jagab üdini positiivseid soovitusi, mis juba 10 x läbi loetud. Kõlab väga naiivsena, aga kui ma ei saa töömõtteid peast, siis loen jälle ja jälle mõne suvalise lõigu raamatust, mida kord alla olen jooninud ning tekib lapsikult positiivne ja unistav feeling. Ja siis uinungi nagu laps.
Balzzar
Vana kala

22-08-2011 21:00
Postitus: #60
Riegel, väga väärt info Sinu poolt! Probleemide lahendamine on mul samuti põhitegevustest, nii enda kui ka teiste.
Magamise kohapealt on mul aga probleem hoopis ärkamistes. Uinun vägagi kergelt. Suudan ennast nö välja lülitada. Enne magamist meeldib lõdvestada ja jälgida pilte mis tekivad mentaalsel tasandil/kujutluspildid jms. Jälgin neid kujundeid, pilte jms kuni unustan ärkveloleku ja saabubki uni. Keset ööd või siis hommikupoole hakkab ärkamine ja külgede vahetamine pihta. Kehaasendite vahetamine peaks toimuma tegelikult läbi une.
juhh
Tavaliige

25-08-2011 10:39
Postitus: #61
http://www.luuleviilma.ee/index.php?id=7567 Võibolla leiad vihjeid.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog