Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimese lõhn - elukeskkonna indikaator?
#1
Kindlasti on kõik kuulnud ütlusi: "Terves kehas terve vaim" või siis "Sa oled see, mida sa sööd". Viimane läheb eriti kokku antud teemaga ja sellest ka kohe juttu teen.

Mitte, et see probleem väga suur oleks, aga kas olete tähele pannud, et inimesed järjest rohkem lõhnavad ebameeldivalt? Nii hull veel asi siiski ei ole, et see näiteks peale sauna tunda annaks. Laugh Samuti ei pea silmas asotsiaalseid inimesi, kes ennast lihtsalt ei saa või ei pese.

Alustame imikust. Kindlasti on emad-isad tähele pannud asjaolu, et imik, kes ainult rinnapiimast toitub on väljaheide praktiliselt ilma ebameeldiva lõhnata, aga see muutub kohe, kui laps hakkab saama piima kõrvale muid toite (enamasti ikka poest ostetud asju). Mida vanemaks, seda "huvitavamaks" asi läheb. Olen ise kogenud ja kuulnud palju kurtmist selle üle, et peale sööki on suus s**a maitse... Tekib küsimus, et mida me sööme või mida meile sisse söödetakse, et see suu nii lehkama paneb? Jällegi toonitan, et see fenomen toimib ka suuhügieeni austava inimese puhul. Rääkimata sellest, kui inimene teeb füüsilist tööd või spordib. Tegelikult on higistamise tulemusel inimene alati haisenud, aga jällegi, kui võtta ajas tagasi näiteks 20, 30 aastat (kes on vanem, see meenutagu kaugemaid aegu), siis tollal praktiliselt ei olnudki selliseid deodorante, mis spetsiaalselt higistamise vastu mõeldud oli ja kui paljukest neid kasutatigi. Kõik me kirume nõukogude aega, aga siiski oli siis ka elu palju naturaalsem ja inimesed ei lõhnanud nii vängelt (lõhnama - visakalt väljendudes).

Mul oli kunagi üks tuttav, kes põhitöö kõrvalt käis õhtuti ja nv. laipu transportimas. Sellise töö tegijad näevad ja kogevad igasugu situatsioone. Tema tegi huvitava tähelepaneki ka laiba lehal. Enamasti hakkavad laibad ikka ebameeldivalt lehkama, aga oli olnud ka selliseid juhuseid, kus laip, olles mitu päeva "objektil" olnud, ei eritanud mitte mingisugust ebameeldivat lehka või lõhna. Täpselt sellist juttu olen lugenud/kuulnud ka vanade hauakambrite avamisel leitud muumiate puhul.

Ma ei tea, kas olete minuga nõus, aga mina olen kindlal veendumusel, et mida vähem on naturaalset ja puhast toitu, seda rohkem me ebameeldivat lõhna eritame. Ma ei tea, kas asi on ajukeemial toimivas feromoonide eritamisel või milles, aga mõtlemapanevat ja selgusetust on küllaga.
Vasta
#2
Tänapäeval saab halvaks läinud toitu maskeerida igasugu maitsetugevndajate ja värvainete abil.

Ehe näide on nõukogude aegne happe järgi lehkav wc-poti puhastusvahend "saniit" - lääne vahenditele on juurde lisatud igasugu lõhnaaineid, kuid toimeaineks on ikka seesama haisev hape.

Higi haisu blokeerimiseks on välja mõeldud igasugu deodorante, mis suudavad higi eraldumist ära hoida mitu päeva - higi ja mustus, mis muidu eraldunuks vabalt läbi naha jääb nüüd keha sisse ja haiseb "seespool" edasi.

Toidule lisatakse tehislike lõhnaaineid, mis jätavad riknenud toidust mulje, justkui ülivärskest ja isuäratavast - kuid kassi/koera arenenumat haistmismeelt nii ära ei peta ja nii vahivad kass/koer inimesele mõeldud toidu juures justkui mingi söödamatu jäätme juures, ning keelduvad söömast.


Miks nii tehakse kuulub rohkem vandenõuteooriate nurgakese pärusmaale - lihtsustatult pole maailma eliidil vahet kuidas nad üleliigsed mõned miljardid inimesed ära koristavad (kas aidsi, narkomaania, halva toidu, või mõne muu meetodi abil) - seega on toidu ja inimeste mürgitamine lihtsalt üks maailma eliidi vahenditest tarbetu inimsaasta likvideerimisel.
Vasta
#3
Meil on ka see "lõhna/haisu" foobia! Peseme ennast tihedamini, kui see vajalik on. Mole mingi ime, et kodustatud nahabakterid otsad annavad ja... .
Meil on tekkinud isegi haistmisega seotud "haistmiskorrektne" mõtlemine - asjad enam ei haise, lehka ega lemu vaid kipuvad "lõhnama"!

Otse loomulikult - petame seksiturul mis hirmus! Varjamaks oma geenikvaliteeti... peseme ennast nagu hullud ja valame ennast üle
petulõhnadega. Ju see petmine hakkab nüüd tulemusi andma - inimesed hakkavad natuke spetsiifilisemalt lõhnama!

Vasta
#4
Üks põhjus, mille tõttu väidetavalt indiaanlased omal ajal kahvanägusid ei sallinud, oli see, et nad lõhnasid või järele .

Ehk me oleme kogu aeg lehanud, enne lihtsalt ei pannud tähele?
Nii nagu suitsetaja ei taju seda, et ta spetsiifilist " wäkk "-dööri eritab . Ta on lihtsalt harjunud enda ja enda kodu lõhnadega .
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimese välimus. Andres K 115 55,095 22-05-2023, 10:15
Viimane postitus: xcad
  Mis teeb inimesest inimese? z3r0 c001 107 25,892 29-02-2020, 17:35
Viimane postitus: Minaelan
  Inimese maailmatunnetus Vogon 23 7,270 28-01-2020, 19:45
Viimane postitus: sissy_
  Inimese teine aju VironShaman 7 2,929 07-06-2018, 19:04
Viimane postitus: Müstik
  Inimese nime mõju kati013 72 37,446 02-03-2018, 22:32
Viimane postitus: Mannu
  Inimese nimi ja pühitsused hulkuv hing 3 3,076 07-12-2014, 11:53
Viimane postitus: Müstik
  Inimese minestamapanek? Jason 14 7,931 16-12-2013, 17:29
Viimane postitus: Nielander
  Sügav side kahe inimese vahel põlduba 29 16,768 22-12-2012, 14:17
Viimane postitus: zen faran
  Inimese valutaluvuse piirid VLAD 24 12,245 28-04-2011, 16:12
Viimane postitus: lahendused
  Inimese moraalseid hinnanguid saab magnetiga muuta Pohlatohlakas 0 2,121 01-04-2010, 20:09
Viimane postitus: Pohlatohlakas

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat