•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 76
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kustutamine, modereerimine ja personali roll
#76


Ei see elu nüüd nii hull ka ole, et kohe igaveseks peaks lahkuma.Smile





[Muudetud: 1-7-2010 kulfing]
Vasta
#77
Tsitaat:Algselt postitas iitt
hüvasti, lahkun Teie meedivast setskonnast igaveseks...
Parimat !!!
Edu isiklikus ja tööalases elus, kõike head Teie kõigis kavatsustes,
olge mõnusad ....
sain KOGU info, mis vajasin, rohkem pole mul vaja
ja miskit uut ma siit tegelikult ei saanudki( suur osa mu viimastest potitustest kustutati kui debiilsed)
Sead soperdavad omas pasas ja need, kes näha ja kuulda tahavad, teevad seda niikuinii,
kui keegi end kuskile seltskonda ära tundis, siis PALJU õnne !
Tanan kõiki hääde mõtete generaatororeid ja admnistraatoritele -Palju õnne, võimas andmebaas, tänaseks ikka 91725 postitust , isegi Rahvusraamaatukogul pole sellist tulemust
Mul ka 2 kuuga üle 400 hää mõtte, nautige
Aga, mis tulema peab, tuleb niikuinii...

Ja nagu allkirigi viitab, Vince in Bono Malum

Olge terved...


Ausalt öeldes kõlas nagu solvunud laps....:S Ma arvan, et kellelgi ei olnud eesmärki Sind solvata, pigem käsitleti kurjuse teemat nii nagu see kirjutajale pähe tuli. Sellepärast küll ei tasu huvitavalt maastikult alatiseks jalga lasta! Aga muidugi, kui see on Sinu soov ja tahtmine, siis blessed be Smile
Vasta
#78
Kallid para-webud!
Püüdke aru saada, et internetikeskkond para-web ei ole iga suvaline kommentaarium ega blogikeskkond, kus oma loomingut ohjeldamatult viljeleda. Mõistame iga inimese omapära ja aktsepteerime seda, sest usun, et kõik need inimesed, kes siia foorumisse on koondunud, on just omal moel ju erilised - see peaks meid ka ühendama.
Mida panen aga kasutajate südametunnistusele, on just see, et siin foorumis ei lähtu te mitte enda vajadustest, vaid kõikide inimeste ja foorumi vajadustest, et me jääks püsima ning suudaks asju ohjata - jah, see on vajalik, sest ilma tekiks kaos. Ilmselt ei pruugi seda arusaamist neil inimestel tekkida, kes seda kõike ise kontrollima ei pea - ütlen ausalt, see ei ole lihtsate killast! Siiski oleme püüdnud nii palju kui võimalik teile selgitada miks mingisuguseid manipulatsioone kasutame. Uutele kasutajatele, kes on tuhinas teemade tootmisele ja kommenteerimisele - mõelge tõepoolest väga hoolega järgi, mida te postitate, me soovime oma keskkonda vaid kvaliteetset informatsiooni.
Suurim viga, mida üldse internetikeskkonnas teha võib, on solvumine - pettuda teises inimeses tegelikult ilma põhjuseta, sest oled tema reaktsiooni ilmselt ise kuidagi esile kutsunud. Iseendasse vaatamine võiks sellisel juhul aidata, aga kui inimene ei soovigi teistega arvestada, siis ei imesta, et sotsiaalsus on vastunäidustatud.
Turvalist suhtlemist edaspidi Smile,
Pizi

[Muudetud: 7-1-2010 PiziIngliito]
Vasta
#79
Kui ikka postituses sõim ja selge ebaviisakus, siis suvalt delete ja asi ants, aga kui seal juures mõni offtopic sisukam post või kasvõi jääb mingi kahtlus kustutamise osas, siis tasub sisu enne kustutamist copy/pasteda ning U2U antud kasutajale saata.
Saan aru, et moderaatori amet on üks tänamatu amet, raha sa reeglina ei saa ning hea sõnaga kiidetakse harva, aga tööd pead rügama päevast-päeva ja ikka leidub keegi, kes pole asjade käiguga piisavalt rahul. Samas, kes ise moderaatori staatusest suurt ei jaga, see arvab, et see võim on ikka võrratu ja lahe.. tahan ka! Mõttetu ma ütlen, moderaatorid on Tom Sawyeri poolt meelitatud planku värvima ja kuigi nii mõnigi teeb seda uhkusega ja pealtvaatajad on kadedad, siis ärkamine ja arusaam suuremast pildist, see tuleb hiljem... kui üldse tuleb. Samas äärmiselt tore kui on tublisi moderaatorid ja tõsiselt müts maha nende ees! Smile

[Muudetud: 8-1-2010 levis]
Vasta
#80
Kõige suuremad "valgustunud" ongi tavaliselt kõige suuremad solvujad ja jalgade trampijad. Nende pea on nii kõrel pilvedes, et maise eluga nad enam toime ei tule. Siinjuures tuleb au anda KrayonFännile, kes kah solvus (ja pealegi veel seetõttu, et solvus keegi teine ees) aga siis leidis end üsna kiiresti ning nüüd täiesti mõistlikku juttu ajab.

Neid suuri solvujaid on meil läbi aegade siin palju olnud. Inimesed ei mõista, et uskumine millessegi ning mingi usu aluste levitamine on väga delikaatne teema ning sellele ei tohi läheneda niisama missionitäitmise viisil. Mitte kellelegi ei meeldi misjonärid. Eriti keskkonnas, kus on palju lapsi. Usupropaganda, missionitöö ning niisama filosoofiliste heietuste piir on väga hajus ning see jääb tõesti juba iga mode enda otsustada, kas tegemist on usupropagandaga või mitte.

Aga see selleks.

Minupoolne küsimus oleks kõigile - miks on nii raske LÄBI MÕELDA see jutt mida kirja panete? Vähemalt ise võiks ju küll aru saada, mida teistega jagad...
Vasta
#81
Ära pahanda aga sa oled ka ise selline olnud.Nagu kõik teisedki oled omanud nõrkuse hetki ja käitunud emotsionaalselt.Samuti levitanud seisukohti ,mida hetkel usutavasti veidi häbened.Itt aga nagu ma näen kipub nädalalõputi oma stressi pudelisse uputama(see pole ju esimene kord) ja läheb siis sooja peaga natuke vahtu.Nädala alguseks on ta jälle normis.Nõrkus ei ole veel põhjus lintshimiseks.
Vasta
#82
Ja ma mõtlesin, et see lahkumismõte on hooti KÕIGI süvenenute peast läbi käinud Bleh.

Ega minu silmis ka ei ole paraweb kui mingi tiinekate läbu, kus tümps on põhjas, silmeeest veidi hägune ja ega kedagi eriti ei kuule ning isegi oma käitumisest ei jälgita. Liga-laga.
Pigem võiks olla tegu ümarlauaga kuskil auditooriumis, kuhu kõiki sisse ei lastaks. Ja kui kogemata lastaksegi, siis kutsutakse korrale. Ning koristaja käib ka iga õhtu.
Ju.


[Muudetud: 8-1-2010 Tom]
Vasta
#83
Jummel, mingid solvumised on ju eriti lapsikudLaugh Aga ega see muud ei näita, kui iseloomu. Nõrkust eelkõige. Kui sa oled endas kindel, siis mingid lambist tekkinud vaidlused seda ei häiri.
Tunnistan, et tihti olen ka ise suhteliselt põikpäine. Kuid see, kui ma iga valgustatu või Nastja ikooni ei suudle, ei tähenda veel lõplikku idiootsuses ujuvat lollust.
Vasta
#84
Mind huvitab pigem see, miks a) inimesed solvuvad täiesti lamp.ee asjade peale; b) on postituste kustutamine nii suur poleemika, kui tähtis on kvaliteet; c) jaurata pidevalt ühe asja ümber?

Uus aasta algas (kuigi minu täht olla kustumas, siis teen veel viimased järelehüüded Bleh) ja alustaks seda siis veidi viisakamalt ja sallivamalt.
Vasta
#85
Kõik me oleme väga erinevad.Kaugeltki mitte täiuslikud(mis on täiuslik?).Kes julgeks endale vastu rinda taguda ja öelda mina olengi kõige-kõige ja alla selle taseme on kõik saast.Adminnidel siis tahtmine teha web kinniseks ja LOLLE sisse mitte lasta.Muretsete ,et muidu saavad lapsed siit vale ettekujutise.Just lastenurgas vohabki süüdimatu jama igasugu peeglite ja laudadega.Aga karmi kätt seal näha küll pole.Käsi läheb raskemaks teistes teemades.Ning seda antipaatia alusel.No ärge hakake vaidlema.Nu aga harosh ähvardada,tehke siis valitutele kinnine ,,ümarlaud,,.Näiteks oleks hea see ümber nimetada nt. Põhja Valguse Vennaskonnaks.
Vasta
#86
Ahoi stepsel... lastenurk ongi omamoodi prügikast oma süüdimatu jama ja lollusega. Kellelgi pole tahtmist teha Para-webi kinniseks, sellest pole ka keegi rääkinud. Kui sul oleks valida, kas totaalne läbula, või arukas ja mõistlik foorumisuhtlus, siis kumma sa valiksid? Läbulaid on meil palju kõikjal, valik on suur. Arukaid ja mõistlikke foorumeid, kus inimesed INFOT jagavad, on aga vähe.
Vasta
#87
Tsitaat:Algselt postitas stepsel
.Just lastenurgas vohabki süüdimatu jama igasugu peeglite ja laudadega.Aga karmi kätt seal näha küll pole.Käsi läheb raskemaks teistes teemades.Ning seda antipaatia alusel.

Sest lastenurk on lootusetu juba eos - no milleks kustutada tiinekate poste, kes üksteise võidu mingist bladimeerist räägivad. Las olla omaette, küll see teema kustutatakse.

Antipaatia? Ma kordan, nagu kusagil varem kirjutasin: meil ei ole mingi EKP, kus jagatakse ametikohti vastavalt sümpaatsusele või viiakse kohtu ette vastavalt antipaatsusele. Saage üle oma äraostmisest, -ostetutest ja muust sellisest jamast. No ausalt.
Vasta
#88
No aga tõsiselt.Laste psüühhika on ju kõige vastuvõtlikum.SEAL nurgas on vaja tööd teha.Mujal teemades on siiski inimestel analüüsivõime ja valikuvabadus.Igaüks areneb oma jonnakuses eri kiirusega ja teeb ükskord oma valikud.Olenemata jäikusest.Kui keegi on peast soe ,siis ei aita ka püss ei uss.Nõus.Aga korduvalt üles kerkinud vajadus tolerantsuse järele on webis teema ammune.Ma saan aru ,et adminnide töö on raske.Ei ole ma aga näinud ,et keegi sellest loobunud oleks.Järelikult....Pakun siis välja ,et osa keskonnast olgu valitutele kinnine ,kuhu saab teemasid üle kantida.Paraleelselt jookseks teine avatud nurk.Meile LOLLIDELE.
Vasta
#89
Küsimus laiale ringile: miks on NII tähtis, et oleks eraldatud "mõttekad" ja "mõttetud" teemad? Kas tunnete end lollimalt, kui sellised teemad vahel on? Kas see riivab teie mingisugust sisemist uskumust, kui veel alles n-ö arenevad inimesed ka sõna sekka ütlevad? Mis on selle mõte, et teha üks osa "kinniseks"?
Ja MIKS peab kõige üle pidevalt virisema?
Vasta
#90
Stepsel ja teised, kes vannuvad liigset kontrolli.

Mina näiteks mäletan aegu, kus praeguse 100-150 modereerimis liigutuse asemel kuus tehti vist u 10-20 liigutust kuus. See oli ÕUDNE. Iga kord kui lehe lahti tegid tuli okse maik suhu ja ainus mõttetegevus siin oli "Kui palju saasta siin on." Tollal olin tavakasutaja.

Inimesel on rumal komme tähele panna ainult halba ja unustada, et mõnikord on mõni asi lausa normaalne. Ehk inimene harjub kõigega, ega lepi enam olemasolevaga.

PS. Kuna lolle, hulle ja filosoofe lahutab niikuinii ainult üks samm ja üks eeskujulik parawebi kasutaja on oma mõtete poolest niikuinii tunduvalt üle keskmise, siis pisike plaan oli luua üks alafoorum küll, kus saab ausalt ja mugavalt kõik oma mõtted kirja panna (ala filosoofianurk). Eks näis, kas läheb läbi.
Vasta
#91
Tsitaat:Algselt postitas InDemand
Küsimus laiale ringile: miks on NII tähtis, et oleks eraldatud "mõttekad" ja "mõttetud" teemad? Kas tunnete end lollimalt, kui sellised teemad vahel on? Kas see riivab teie mingisugust sisemist uskumust, kui veel alles n-ö arenevad inimesed ka sõna sekka ütlevad? Mis on selle mõte, et teha üks osa "kinniseks"?
Ja MIKS peab kõige üle pidevalt virisema?
Et mitte raisata foorumlaste aega ja ajurakke mõttetute asjade lugemise peale? Mõttetud teemad tuleb üldse kustutada, milleks neid hoida? Ning kui teatud osal foorumlastest on vajadus teha kahtlase väärtusega postitusi või on nad tõesti lihtsalt nii noored, et paratamatult sõnavõtt jätab soovida, siis miks mitte anda neile selleks eraldi kaust. Näiteks Planet foorumis on kataloog LÄBU, mis on ilmselgelt kõige populaarsem koht seal. Mingit päris läbulat pole siia vast mõtet luua, aga lastekas täidab ilusti selle rolli ära. Ning keegi ei keela targematel sinna minna ja pärleid loopida kui vaid oskab nii, et see ka sealsetele kohale jõuab ning mõtlemises positiivse suuna annab.
Samas mina pooldan täiesti "Ajaviitenurk" loomist, kuhu saab postitada igasugu pahna. Aga mingit kinnist nurgakest intellektuaalidele ning džentelmenidele.. .c'mon.. please no!

edit: uh oh, vahepeal käis tornaado üle Laugh.. offtopicut vist palju Laugh

[Muudetud: 8-1-2010 levis]
Vasta
#92
Just TOM. See ,et inimene siia on jõudnud on juba edusamm. Inimene, kes ei pea paljuks mõelda-analüüsida. Kordan veel me oleme ikka pagana erinevad. Seega areneme veidi erinevama kiirusega. Kas see on patt? Ise asi kui keegi meelega risustab. See on ju arusaadav .Aga kui keegi libistab ekraanile midagi rumalat teadmatusest või harimatusest, siis ei saa ju ühe vitsaga kohe äsada. Milleks on ka lollid arvamused teinekord kasulikud? Keegi paneb teel mõne erakordse jaburuse. Kohe lajatatkse talle mingi XZYicrinwuze savitahvliga. Kuda sa ikka nii loll oled, shat ap. Õpetaja (admin on ju paratamatult selle ameti võtnud) peaks suutma laskuda õpilase tasemele. Ärgem unustagem, et ka veidi rumalamaid küsimusi ja vastuseid loevad väga paljud. Mõistliku küsimus-vastus arengu puhul saaksid kah paljud midagi kõrvade vahele. Aga stiil keri p.. on tinginud selle, et paljud ei julge enam üldse näppu nupule tõsta. Keegi ju ei taha sellist räuskavat reaktsiooni. Jah meeletult palju jama on ära jäänud tänu sellele aga ka hunnik pärle. Ma ei virise, samuti ei taha räusata. Võtsin suu täis. Paljude nimel.
Muutus: tühikud

[Muudetud: 8-1-2010 PiziIngliito]
Vasta
#93
Kirjutasin pika kirja ja siis ütles et teemat polegi...
Vasta
#94
Proovin uuesti: kuna minu kirjast algas pikem poleemika, pean oma kohuseks ka ühe praktilise ettepaneku teha:

Teeme 2010 a sõimuvabaks. Ärme pane prioriteediks teemas püsimise, kuna arenduses võib tekkida hoopis huvitavamaid kontekste ja lahendusi. Küll aga kustutame selgelt isikut halvustavad postitused. Kriteeriumiks on teada tuntud eestikeelsed väljendid, mille suhtes pole kahtlust mõttes.

Säästab modede aega ja närvi, teeb meid kõiki (ja keskkonda) paremaks Smile

Head saabuvat jaanipäeva!
Vasta
#95
Stepsel, ma ei saa aru, miks sina sõna võtad. Näha on, et sa oled olnud siin ainult 6 postitust. Kas sa ka tajud foorumit kui sellist tervikuna vaid naaksud selle peale, et noorematel ei lubata sõna võtta?
Mina isiklikult tean siin foorumis suht palju selliseid "nooremaid" kelle postituste peale ei ütleks üldse, et nad noored on. Seega, on teada, et ka nooremad inimesed suudavad ennast kokku võtta ja normaalseid postitusi teha.

Miks me ei taha igasuguseid jaburaid teemasi 1) Tihtipeale tulevad teemade kordused, sest keegi ei viitsi foorumi otsingut kasutada või siis ise sirvida, kas see teema ehk juba olemas ei ole - tekib niiöelda kordamine ... Mille tulemusena on see et igasugused ühte nurka teemad liidetakse. Ja selliseid teemasid on jube palju. Ma tean, et on olemas mingi psühholoogiline efekt - et kui saad uusi teemasid luua, et tunned ennast siis tähtsana.
2) Me üritame vältida nn. müra teket. Selline lihtlabane spämmiminie lööb nurga "tänased postitused" segamini. Seega oleks parem vältida müra.
3) Inimesed ei loe foorumit ja teiste arvamusi tihti - vähemalt neid kes selliseid imelikke teemasid teevad. Siin foorumis on nii palju infot juba, et oma probleemile võib alatihti lahenduse leida ka erinevaid teemasid lugedes - aga EI, inimene tuleb postitab siia ja kamandab, et aidake mind.
Siis kui foorumlased aidata püüavadki, siis öeldakse selle peale, et te olete lollid, mõttetud inimesed ja minge te ka p***. Kui sa ei salligi teiste arvamust, kas siis on mõtet üldse postitada.


Tahtsin selle eelmise jutuga selgeks teha seda, et enne kui inimesed postitavad siia asju, peaksid nad lugema ka foorumit ja erinevaid teemasid - me oleme piisavalt kaua eksisteerinud siin .. neid teemasid peaks juba suhteliselt palju olema.

Ja kui sulle ei meeldi foorum sellisena nagu see on, siis pole midagi teha. Foorumi struktuur ja toimetus on aastaid püsinud sellisena nagu ta on.
Vasta
#96
Tsitaat:Algselt postitas T11ger
Proovin uuesti: kuna minu kirjast algas pikem poleemika, pean oma kohuseks ka ühe praktilise ettepaneku teha:

Teeme 2010 a sõimuvabaks. Ärme pane prioriteediks teemas püsimise, kuna arenduses võib tekkida hoopis huvitavamaid kontekste ja lahendusi. Küll aga kustutame selgelt isikut halvustavad postitused. Kriteeriumiks on teada tuntud eestikeelsed väljendid, mille suhtes pole kahtlust mõttes.

Säästab modede aega ja närvi, teeb meid kõiki (ja keskkonda) paremaks Smile

Head saabuvat jaanipäeva!


Olen nõus, et vahest kasvab mõnest teemast välja hoopis uus ja huvitavam teema, aga...
... reeglid on on olemas ja kasutajate kohus on nendest ka kinni pidada. Kui näed, et vestlusest on välja kasvanud uus teema, siis mine ja jätka oma juttu vastavas teemas või tee uus teema. Loomulikult saab ka avalikult paluda, et vastav jutt õigesse teemasse tõstetaks ja sellisel juhul mina ei mäleta küll, et keegi oleks siis postid kustutanud.

Mina eelistan küll lugeda korras ja loetavat foorumit! Ei meeldi sugugi, et kui avan näiteks loomadest kirjutava teema, siis pean sealt lugema hoopis tehnikast.

Mis solvumisse puutub, siis enne kui veksleid välja annate, siis kõigepealt rahunege maha ja vaadake ja mõelge järele. Eelkõige analüüsige iseennast! Ka mina kunagi solvusin mingi tobeda asja peale ja tahtsin kohe minema tormata. Lapsik tegu. Põhjus, miks ma ära ei läinud on selles, et ma sain aru, et viga on minus. Pealegi on siin foorumis nii palju huvitavat lugemist. Tobe oleks solvuda, kuulutada, et lahkud ja siis uue kontoga ikka foorumit külastada. Silmakirjalik isegi.

Minu jaoks paraku on see foorum rohkem andja. Ise hetkel veel ei suuda midagi vastu anda.
Vasta
#97
Miks foorum toimib nii nagu ta praegu toimib? Sest siin on esindatud terve ühiskond. Kui ühiskond muutub, siis muutub ka foorum. Vägisi ei saa siin midagi teha.

Seega foorumi sisu on raske muuta (kuigi tõenäoliselt tulevikus kummituste teemad kaovad ja mingeid noori vaimukütte siia enam nii kergelt ei tule, seega muutub foorumi sisu 'tõsisemaks'). Ja siin teemas http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=13&page=7 oodatakse ettepanekuid, kuidas foorumi tehnilist külge paremaks teha. Aga siiani pole keegi viitsinud midagi kosta. Tõenäoliselt on tähtsamaidki asju, kui ainult emotikonid...

Kui kedagi sõimatakse, siis tegelikkuses peaks see motiveerima ennast paremuse poole muutma, eluüle järelemõtlema jms.
Vasta
#98
Kõik asjad on omavahel seoses,seepärast mind ei häiri kui teema vahest "kõrvale kaldub". Lihtsalt avastad jälle mõne uue seose.
Küll aga häirib see,kui mõnele kasutajale kogu aeg "kahe jalaga selga hüpatakse". Viimane näide minu jaoks oli kui piisas Danniilil vaid suu lahti teha,kohe olid Celtic ja Zepac platsis ja kukkusid materdama.
Kustutada tuleks just mõttetud kaklused ja modedel peab olema hea taip aru saamaks asja sisust.
Vasta
#99
Alar. Kui sa oleks antud teemat lähemalt uurinud, siis teaksid, et ma mitte ei materdanud, vaid uurisin, kas Dannil on oma sõnade kõrgusel või edastab lihtsalt suvalisi sõnu, millest aru ei saa...
Vasta
Personal ei saagi kõigile meele järele olla.
Kui me kustutame ja korrigeerime teemasid, siis teatav seltskond räuskab kohe, et personal piirab sõnavabadust, vandenõu, vandenõu. Kui me ei kustuta, siis teatav seltskond räuskab kohe, et personal ei suuda oma tööd teha ja foorumit läbust puhtana hoida...
Personal siiski üritab anda (enamasti) endast parima, et foorumist absoluutne läbu eemal hoida.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 76
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat