•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine
Oli väga tormine öö ,kui magama läksin. Unes nägin, et olen rohekas läbipaistmatus vees käed rinnal risti, langen kogu aeg allapoole ja karjun appi. Ärkasin ema raputuse peale, ta küsis,et miks ma nii kõvasti APPI karjun -ütlesin et nägin halba und. Enne kui uuesti magama jäin vaatasin kella ,kell oli 1.30. Hommikul ärgates ja raadiot kuulama hakates oli mul väga sant olla. Nimelt sel ööl uppus Estonia.... Huvitav on ka see,et paar päeva hiljem tuli mulle meelde unenägu valgest laevast, mida ma nägin mitu kuud enne. See unenägu on mul ka meeles-oli suur valge laev ja see kaldus küljeli ,ning sellel laeval oli ka minu sugulane kes oli tookord sedapsi. Kellelegi ma sellest unenäost ei rääkinud,sest arvasin, et see on seotud minu sugulasega. Aga vaat mis välja tuli....... Ah soo mitte kunagi enne ega ka nüüd ma pole unes karjunud(enda teada). Siiamaani painab mind see mõte kelle appikarje see oli.
Vasta
Ma ei ole kindel kas keegi on sellest juba siin rääkinud kuna ei jõudnud kogu posti läbi lugeda, kui keegi sellest juba siin varem maininud on siis vabandan sügavalt.
Kuna siin tuli juttu deja vu'st siis on mul siinkohal ära märkida üks huvitav arvamus mis tundub väga loogiline ja reaalne.Nimelt lugesin ma kuskilt et deja vu pidi olema "rike" kui seda nii nimetada võib ajus (nagu error mõnes programmis jne).Silmad saavad väliskeskonnast info, mis viiakse ajju ja meile ümber tõlgitakse (moodustatakse pilt,nägemus ümbritsevast keskkonnast) ning seejärel salvestatakse mällu. Deja vu puhul pidi juhtuma nii, et saadav info salvestatakse mällu enne kui see meile "ette kuvatakse". Selle väite paikapidavust pole tõestatud, kuid samas tundub see kõige reaalsem.
On kellelgi veel sarnaseid arvamusi? Vastuväiteid ?
Vasta
väga põnev teema! ma ei jaksanud kõiki postitusi lugeda aga --enamusel siin on kogemusi, kus unes nähtu on hiljem ka juhtunud! ehk nagu Müstik ütles:" Deja Vu "-mis on väga levinud väljend selle "nähtuse" kohta kus miskis situatsioonis tunned et "oh sa , ma oleksin seda justkui varem juba teinud, näinud, kokegenud!". Mina omast teadmisest ja arusaamast võin siia lisada seda - unes puhkab meie keha aga mitte teadvus, tema ju ei puhka kunagi. Ja mõnes mõttes võib öelda ka sedasi, et samal ajal kui keha magab, saab meie Teadvus puhata keha tahtmistest, tegemistest, soovidest ja "lollustest"; nüüd teadvus on kõikjal -temal puudub mõiste "aeg ja ruum" -seepärast näed unes mineviku ja tuleviku sündmusi. Olenemata ajast, kohast,musta või valgena. Mineviku tunned ära -aga tulevik, see tekitab vahest äratundmist nagu eelpool kirjutajad mainivad oma postitustes. Kuid mitte alati -me kas ei mäleta nähtut või ei pööra neile tähelepanu. Ja see "aeg" mida me kasutame oma tegevuse ja elu sedamisel, see on tegelikult mitte horisontaalsel pinnal vaadeldav kus on minevik-olevik -tulevik, vaid vertikaalsel, kus minevik asub all, olevik keskel ja tulevik tipus. Ja nüüd sinu vaimne eksitents (koosned ju kolmest osast- keha, vaim, hing) liigubki selle"ajateljel" üles ja alla ja kogeb kõike mis On. Ehk teisisõnu, tulevik on juba täna olemas. Ja kõik nad on siin ja praegu(mitte taas 3D maailmas või füüsilisel kujul), nii minevik kui olevik ja tulevik. See, kui sa 3 nädala pärast jalaluu murrad, see sündmus on juba olems nüüd ja praegu ja seda sa oma unes nägidki, kuna ta on juba toimunud. Kui "ootab ees" lahutus abikaasast ja näed seda unes, siis svaid eetõttu, et sedasi see saab juhtuma-seeon juba tehtud, juba täna toimunud kuigi sinu"füüsilisse" ellu ilmneb see allase 3 kuu pärast; Siit võib teemat veel väga kaua arendada -ja öelda seda, et me saame täna muuta oma tuleviku! Kindlasti on selleteemalisi postitusi siin ja ehk lähen kaugele selle jutuga kuid sedasis see on (minu arusaamist mööda!!).. sina oma otsuste, sõnade, kirjutatud tähe ja mõttega( eriti nüüd rõhun neile kes tahaksid juba vastuväiteid kirjutada või nooltega loopima hakata) -iga teie sõna on energia, mis toob kaasa endaga mõttelaadi, arusaama elust, oma tegevusest ja sellega te looteki oma "une", homset päeva, oma "tuleviku"; võimalik on muuta tuleviku sündmusi oma mõtte ja tegevuse, enese realiseerimise läbi. Alti on olemas küsimus, tegevus, tulem ja põhjus -miks murtsid jalaluu, miks sina jäid lennukist maha mis alla potsatas, mis su naabrinaise mees ta mahajättis, miks mõned meist elavad maises külluses ja mõned mitte - see on sinu oma looming-ja see on kõik juba loodud, kuid mitte "pitseeritud" ega muutmatu. ps -küsimused u2u vahendusel -võin sellest pikalt rääkida
Vasta
Jah, Shambala, Su jutt on täiesti tõe ja õiguse raamides, ent ma rõõmustaksin tohutult, kui Sa liigendaksid oma pikemaid tekste lyhemateks lauseteks ja lõikudeks. Neis võiks ideaalis leiduda sissejuhatus, kysimuse arendus ja lõppjäreldus. Nagu kirjaski. =)
Usu, siis oleks ka Sul endal Palju Lihtsam kirjutatut jälgida...
Austusega, Nuustik.
Vasta
Kui mina midagi unes näen , siis see on samuti midagi täiesti suvalist .
Ma tunnen täpselt kuidas ma seal unenäos käitun , tunnen neid lõhnu ja muid asju .
Ja enne seda kui nad hakkavad täituma , tunnen ma seda ette .
Ma võin olla imelik , aga see pakub mulle mingit rõõmu ja rahuldust .
Üks nägemus oli väga imelik .
Olin just omadega ärkamas , kui järsku tabas mind REM une halvatus ,
Olin justkui omadega teises reaalsuses vaimudest ümbritsetud .
Kuna mu sõbranna poisssõber oli just hukkunud , mõtlesin , et kasutan juhust temaga suhtlemiseks . Ma lihtsalt tundsin ta lähedust .
Tema nime karjuma hakkates , hüüdsin ma kedagi muud ja sain tugeva hoobi vastu selga .
Lõpuks halvatusest lahti saades , teadsin , et tema seljaga juhtub midagi .
Õhtul sain teada , et ta oli kergejõustiku kõrgushüppes oma selga vigastanud . Ma ütlesin , et tean mis valu ta tundis . Hiljem seletasin talle oma nägemuse ära .
Vasta
Kirjutan ka paar tähelepanuväärset lookest unenägudest.
Esimene puudutab parvlaev Estonia hukku...nimelt ärkasin sel varahommikul väga lollaka unenäo peale...nägin ,et suur(väga)kajaks on minu akna taga sirutanud välja oma tiivad,vaatab mulle otsa ja naeratab.
Ärkasin üles,kuigi olin väga väsinud ja kohe sain aru ,et midagi erakordset on juhtunud ja lülitasin sisse raadio,kell oli umbes pool viis...kell 5.30 hakkas rääkima Meri...
teine lugu...
olin pikemat aega näinud unes lennukeid,hästi palju korraga,nii palju et taevas oli nendest must...need unenäod lõppesid peale vahejuhtumit lennuväljal kui
minu jalgade ette kukkusid surnuks kaks läti langevarjurit...
vot siis,võta või jäta...Smile
Vasta
Vähesed näevad unenägu, mille sündmused unes ja ilmsi 1:1 vastavad. Enamasti on see ikka sürrealistlik ja segane. Unenägu saab tõlkida unes nähtud märksõnade abil. Nn. tõlkimisel on tähtis iga detail, mis võib tõlkimist või õigemini tõlgendamist oluliselt muuta. Näiteks kui vaste "nuga" tähendab ühte asja, siis on olulina ka, millist, kelle käes või kus see nuga oli ja mida sellega tehti. Seega vajab unenäo tõlgendamine siiski kannatliku meelt ja palju praktikat.

Mis küsimusse puutub, et kas teatud päeval nähtud uni ka täide läheb, siis mina huvilisena sellist asja küll ei ole kuulnud.

P.S. Uni siiski ei tähenda alati seda,et see nö sündmusi ette ennustav oleks. Olen palju kordi unes nähtud unenäo märksõnad kirja pannud, aga nende tõlgendamisel hätta jäänud, kuna märksõnade vasteid ei ole hiljem võimalik kokku panna. St. täielik sigrimigri.
Vasta
Ma ei tea mul on see millegipärast niimoodi et kui asi puudutab mind ennast, näen ma otseselt, aga kui kellegi teise siis peab hirmsasti nuputama. Kui mu vend avarii tegi nägin ma valgeid hoone seinu ja suurt kõrget hoonet ennast ka. Kurk läks haigeks nägin, kuidas ma neelasin alla suure klaasikillu. Unenäod on vahest väga häirivad. Vahest ma palvetan et see võiks teisiti olla. Võiks siis ju juba palju suuremaid asju ette näha. Näiteks mu vanaema nägi unes, kui kirikuhoov oli pisikesi kuusepuid täis, siis läks Estonia põhja. Neid pisikesi kuusepuid oli terve surnuaia õue täis olnud. Siis mu vanaema nägi veel unes, kui ta poeg, ehk siis minu onu see juhtus vahetult enne seda kui mu onu oli sattunud ühte baarikaklusse, nägi mu vanaema unes kui suur palk hoovist edasi liikus. Oleks see palk hoovi peatunud oleks mu onu surnud. Hiljem saime teada et mu onul vedas sest sügav haav mis talle löömingu käigus tehti, oli õnneks tsipakene jäänud puudu ühest elutähtsast organist.
Vasta
(25-07-2011, 09:17 )Jõhvikas Kirjutas: Vähesed näevad unenägu, mille sündmused unes ja ilmsi 1:1 vastavad. Enamasti on see ikka sürrealistlik ja segane. Unenägu saab tõlkida unes nähtud märksõnade abil. Nn. tõlkimisel on tähtis iga detail, mis võib tõlkimist või õigemini tõlgendamist oluliselt muuta. Näiteks kui vaste "nuga" tähendab ühte asja, siis on olulina ka, millist, kelle käes või kus see nuga oli ja mida sellega tehti. Seega vajab unenäo tõlgendamine siiski kannatliku meelt ja palju praktikat.

Mis küsimusse puutub, et kas teatud päeval nähtud uni ka täide läheb, siis mina huvilisena sellist asja küll ei ole kuulnud.

P.S. Uni siiski ei tähenda alati seda,et see nö sündmusi ette ennustav oleks. Olen palju kordi unes nähtud unenäo märksõnad kirja pannud, aga nende tõlgendamisel hätta jäänud, kuna märksõnade vasteid ei ole hiljem võimalik kokku panna. St. täielik sigrimigri.

Tegelikult me ei tea seda, sest paljud ei mäleta oma unenägusid ja paljud unustavad need ruttu peale ärkamist või peavad neid lihtsalt tühisteks piltideks.
Olen kindel, et kes vähegi soovib ja huvitub, leiab unenägudest palju vastuseid oma küsimustele ja ka lähituleviku kohta üht-teist infi.
Mina näiteks täna nägin üht und teemast, mida päriselus vältida püüan ja kui hommikul arvuti avasin, siis oli seesama teema just seal pikalt kirjas Smile.
Vasta
Mina nägin mõned aastad tagasi unes oma sõbrannat autoavariis, kus toimus, kuidas juhtus, mis edasi sai ja ka avarii tekitajat. Hommikul, umbes 3 t hiljem peale minu ärkamist helistas see sõbranna ja kirjeldas täpselt sama olukorda, inimesi juhtunut. Kusjuures avarii toimus hiljem, kui minu unenägu. Õnneks oli väike plekimõlkimine. Mida ma oma eelnenud unenäoga järeldaksin?
Vasta
Kas pole reaalne oht ennast unenägudesse unustada? No ikka kellegil on juhtunud, et ärkab liig järsku ega tee enam vahet, mis unes, mis ilmsi? Või sõltuvusse unedest? Unenägudes elamisest, kui uned on reaalsemad kui elu?

Kas "uni" lõpeb alati ärkamisega? Magamise seisund küll aga uni ise? Kui uni jätkub topeltkuvandina lahtiste silmade ees? Sellisest seisust ilmselt kujuneb deja vu?
Vasta
Küll olnud nii, et kahe päeva pärast jagad matsu välja, et see kõik oli uni.
Vasta
Na nägin Unes ette koridori ja hiljem pidingi korterisse kolima nyyd paraku elangi korteris... Algus elasin Eramajas Bleh ainuke asi mida unes ette nägin :/ siia maani kahetsen ,et unes sellist asja nägin Smile
Vasta
Tol ööl, kui Estonia põhja läks, nägin unes lihtsalt suurt valget laeva merel seilamas.
Hommikul raadiot kuulates, tuligi uudis leva hukust.
Ei ole enne, ega pärast ühtegi laeva unes näinud.

Teine kord nägin rebast üle tee jooksmas.
Ja teatavasti pidi rebane tulekahju tähendama.
Paari päeva pärast läkski kohas, kus rebane jooksis, laut põlema.

Mulle tundub, et sellised ennustavad unenäod olidki rohkem nooremas eas või lihtsalt jäid siis paremini meelde, kuna nüüd ei ole nagu paarkümmend aastat midagi ennustavat näinud
Vasta
Minu unenägu, mis läks järgmine päev kohe ka täide, on minus kõhedust tekitav..
Nimelt, nägin unes, et kallim tuli koju, lonkas ja ütles mulle: " ma ei saa ise perearstile minna haiguslehele järgi, palun tee seda sina, ma tõmbasin endal jala talla alt katki." Läksin perearsti juurde, kirjutas paberkandjale..
Uni lõppes. Olles üles ärganud, mõni tund hiljem kallim helistab mulle, et "tsau, ma olen haiglas. Läksime poistega ujuma ja astusin kivi jalga, niiet suure varba ja teise varba vahelt katki. Mind hakatakse kohe õmblema, hiljem räägime"
Oligi, et kõndida ta pikemat aega väga ei saand, kuna valu oli üpris suur ja perearst väljastas haiguslehe. Kui ma sellest unenäost rääkisin mehele, ütles mulle, et päris kohutav sa sellist asja nägi unes ette..

Sent from my LG-E460 using Tapatalk

Vasta
Kuivõrd kõike on võimalik enesele külge pookida, peaks olema võimalik ka sellest lahti saada ... kas on teada, kuidas oleks võimalik seda nn. deja vu olukorda kõrvaldada? Inimene ei pea ju elama läbi olukordi, mis talle ei sobi? Mitte et nüüd peaks päev läbi kraavi kaevama, et ei oleks oidu enam midagi tunda ega tajuda ...
Vasta
Mina nägin und, et siga sittus lund ja olime rannas, kui taevast kukkus vette midagi, peale mida hakkas neid veest völja tulema. Inimese kujulised, natuke pikemad ja mingis skafandris (kaitseülikonnas) ja inimesed ei kannatanud nende lähedust. Tundsid kohutavat hirmu, oli vaid valida, kas tema ees kägarasse vajuda ja hirmust teadvuse kaotada (tekkis ülitugev allumise janu) vöi pögeneda, maa pealt ära, peitu maa alla. Mina suutsin hirmule natuke vastu panna ja nägin nende nägu. Nad otsustasid kasutada mind "tölgina" kes inimestele nende käsklusi edastaks. Otsustasin pögeneda väikese grupi inimestega, leidsime maa sees augu ja pugesime sinna sisse. Millegipärast tundsime tungi maa alla ronida, aina sügavamale ja sügavamale. Ühes räpases keldris leidsime grupi inimesi ülespooduna, rippumas surnult. Teadsime, et nad olud hulgakesi sooritanud enesetapu, et mitte nendega kohtuda, pifasid enda poomist leebemaks saatuseks.
Selle ruumi nurgast, prügi vahelt, viis veel üks käik allapoole, läbi paksu pöranda ja pinnase veel sügavamale maa alla.. Mille künkanölvalt sattusime päikeselisele lagendikule, kus oli ilus loodus, värske öhk, selge, körge taevas.. Ka rahulik, kodune meeleolu. All lagendikul nägin inimhulkasid, nad marssisid röömsalt reipal sammul ridades ja neik oli otsaees silm. Mitte mingi hüpoteetiline energeetiline tšakrasilm vaid konkreetne pehme lauga siia-sinna vahtiv, keset laupa. Ma astusin röömuga nende marssivatesse ridadesse, ja tuli info, et öige pea on meid 1 miljon ja siis me läheme üles... Nende inimeste eripära oli see, et nende sees ei olnud hirmu.
Vasta
Ma märtsi alguses tänavu aastla nägin unes, et minu voodis magas mingi kolmanda maailma pagulane. Järgnes lapse haigus, gripihooaeg oli. Siis tõlgendasin selle unenäo haiguseendeks. Rahvani siis veel pagulasteema jõudnud ei olnud, aga eks asjapulgad ikka teadsid.
Vasta
Oligi haiguse enne - pöeme läbi, saame immuunsuse.
Vasta
Marina:
Vahhva unenägu.....
Et mida edasi sai, põnev, kirjuta sellest meile.......................
Padjaveb.ee
Vasta
Magasin pikalt ja nägin und, et olime koos emaga bussis. Bussijuht läks sõidu ajal vetsu ning jättis bussi autopiloodile. Eespool oli toimunud mingi õnnetus ning autopiloot hoogu maha ei võtnud ning oleks seal peaaegu paar inimest alla ajanud. Imestasin, et miks bussijuht nii kaua vetsus on.
Siis aga tuli bussijuht vetsust tagasi ja sõit läks normaalselt edasi kui korraga hakkas buss teel paremale kalduma ning sõitis teelt välja. Tagasi teele ei saanudki ning buss vajus külili ning libises nõlvast alla, keegi vist viga ei saanud.... rohkem ei mäleta.

Ärkan üles, toimetan, isegi rääkisin sellest unenäost teistele ja siis avan arvuti ning vaatan, et Delfi esiuudis Uulu kandis toimus täna varahommikul reisibussiga üliraske avarii. Tragöödia juhtus, kui buss kaldus paremale poole teelt välja.
LINK

Kõik ei ole täpselt nii nagu unenäos, aga väga huvitav kokkusattumus. Ma ei mäleta, et ma varem oleksin kunagi unes näinud bussiõnnetust. Ning mingit otsest põhjust sellist und näha ka ei olnud. Shock
Vasta
Usun, et see ei ole ettenägemine vaid õnnetuse läbielanud inimeste tugevate emotsioonide ülekanne. Krakatau vulkaani purskega oli samuti, ajakirjanik nägi kõike detailideni unes ja pani kirja, toimetaja aga kogemta avaldas. Hiljem päevade möödudes osutus kõik kuni detailideni tõeks. Estonia katasroofiga oli samuti paljud "nägid" seda aga mitte ette vaid reaalajas.
Vasta
Sährdune jama, et kuigi olen magistrantuuris, näen juba 10 aastat järjest und (keskharidus oli käes ja 1 bakalaureus kah, nüüdseks veel teinegi bakalaureus), ET MUL POLEGI KESKHARIDUST. SEE ON NII JUBE JA PAINAV NÄGEMUS ja tekitab ka ärkvelolekus rõhumist. Milles võib olla asi?
Vasta
Keegi kunagi mainis, et kui unes on asjad halvasti siis ilmsi on asjad hästi ja vastupidi. Mul on küll nii, et unes mõnulemine või muidu kena nägemus tähendab reeglina pärast ärkamist mingi jama kaela saamist.
Vasta
Mul ema oli väikestviisi sõnuja. Ta armastas ka unenägusd seletada ja tema meelest oli sitt ikka sitt, olgu unes või ilmsi. Ta armastas ikka öelda, et pese õhtul perse puhtaks, siis ei näe öösel sitta unes! See polegi nii ühetähenduslik, kui algul paistab.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Unes lendamine karlapoiss 88 40,863 13-01-2022, 19:58
Viimane postitus: Minaelan
  Uni ja reaalsus - mis need on? silverm 7 4,498 07-12-2021, 11:14
Viimane postitus: Maakristall
  Lucid Dreaming ehk teadlik uni Fritz 267 113,371 15-11-2021, 10:19
Viimane postitus: Eithea
  Kes või mis on uni? kalldunn 38 9,971 11-02-2020, 18:59
Viimane postitus: Minaelan
  Unes nägin. Mis tähendab. Keldristvaljapreili 9 3,099 23-09-2019, 14:55
Viimane postitus: Q11
  Unes ringi möllamine unenägu123 5 2,836 29-12-2018, 17:05
Viimane postitus: Q11
  Uneparalüüs ehk unehalvatus puudritupsu 152 118,753 05-07-2018, 06:25
Viimane postitus: Maario
  Hunt ja hundikutsikad unes lõõmus 1 3,647 06-11-2016, 13:28
Viimane postitus: Tyto Alba
  Nägin unes hiirt+ussid unes lõõmus 0 2,512 19-10-2016, 13:10
Viimane postitus: lõõmus
  Väiksena nähtud uni? lõõmus 5 3,744 17-10-2016, 07:13
Viimane postitus: Tulnukinimene

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat