Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suitsetamine ja sellest loobumine
Suitsu kahjulikkusest: http://www.shmaidun.cn/3-a.htm
Vasta
(14-07-2011, 14:32 )Celtic Kirjutas: Puhume siis veidi soola:

Suitsetama hakkavad inimesed, kes tunnevad enesel võltsvastutust. Võlts seetõttu, et seda vastutustunnet tunnevad nad läbi teiste - kas läbi vanemate või sõprade või ühiskonna, nad eeldavad mingit teatud kindlat nõuet iseenda aadressil ja siis tunnevad vastutust selle täitmise ees.

See võib tihti olla seotud näiteks õppimisega või töötamisega kohal, kus vastutustunne sunnib käima. Inimene leiab, et vastutab selle eest, et teistel ja ka iseendal ei tekiks pettumust, häbi või mis iganes selle ees, et oled luuser ja läbikukkunu.

Kõige tüüpilisem suitsutirija on töönarkomaan. Häbi iseenda ees sunnib veelgi rohkem suitsu tirima, häbi selle ees, et teadlikult hävitad oma tervist, ent alateadlikult lööd iseendale käega - võltsvastutustunne on suurem ja tugevam kui mistahes mure enese tervise ees.

Seega kokkuvõtvalt - suitsetaja suitsetab, sest suits vaigistab häbi, mida töönarkomaanina tunneb iseenda ees, sest seab võltsvastutustunde isiklikust heaolust ja tervisest kõrgemale. Suitsetamisest ongi raske loobuda, sest tegemist on suletud ringiga, kus üks asi põhjustab teist. Kui päevapealt maha jätmist üritada, jäävad põhjused siiski alles ja häbi iseenda ees pigem suureneb - võib tekkida oht langeda depressiooni ja masendusse seoses kohusetunde suurenemise ent tööviljakuse langusega.

Šamanismis on inimeste psühholoogilised probleemid alati seotud kaotsiläinud hingeosadega. Need võivad olla teadmatult või teadlikult kuhugi jäetud, võivad olla ka pihta pandud. Mida emotsionaalsem on meie elukäik, seda enam me iseendast maha jätame ja seda enam me täidame tekkinud tühimikke kõiksugu stresside ja probleemidega, mida üritame peita/lahendada asjadega, mis tekitavad veelgi suuremaid stresse ja probleeme.

Seega - pead leidma eneses tolle hetke, mil hakkasid suitsetama. Pead uurima, mis sinu elus tol ajal oli. Paljud hakkavad suitsetama tiinekatena. Mitte seetõttu, et nii on lahe ja äge, vaid seetõttu, et hakkavad esimest korda tunnetama, kuidas kogu maailma raskus hakkab nende õlgadele vajuma, nad tunnevad, et on vastutavad selle ees, et saaks korraliku hariduse, et saaks korraliku töökoha, et ei petetaks vanemate lubadusi jne jne. Mida suurem on kaak, seda enam ta suitsu tirib ja seda enam on see vastutus temasse suitsuga alla surutud ning näiliselt oleks justkui vastutustundetu rüblik.

Leia endas see hetk ning mõtiskle selle üle, mille/kelle ees sa vastutust tunned. Mis on see, mis juhtuks, kui sa lõpetaksid päevapealt kõik, mida hetkel teed. Lihtsalt astuksid sammu kõrvale ja jälgiks, mis siis saab. Tee eneses see plaan läbi ja sa näed, kuidas alateadlikud hirmud hakkavad silme ette manama pilte. Pane need pildid kirja ja anna teada.

Järgisin antud nõuannet. Proovisin meenutada kohta, aega, situatsiooni mil hakkasin suitsetama. Mitu korda mõtlesin, mingeid teistsuguseid tundeid ei tekkinud. Läksin magama. Unes kõndisin koos kellegagi keda ei tundnud oma lapsepõlvekodu karjamaal midagi otsides. Leidsime suure raudkaanega kaetud avause, kuidagi mu kaaslane viis mind sinna sisse. See koht oli täis mingeid väga jubedaid elukaid keda ma kartsin ja kes püüdsid mind rünnata, aga nagu ma aru sain siis see kes minuga koos oli tappis vist neid ja lõpuks saime sealt välja. Ärgates oli selline arusaam, et ma ehk pean vaatama kaugemale minevikku kui see esimese suitsu ettepanek. Või on veel teooriaid kellelgi?
Vasta
Kõik ennasthävitavad tegevused saavad alguse ühest ja samast asjast - peetakse ennast mingil põhjusel alaväärtuslikuks. Mõnda alandavad lapsepõlves vanemad, teisi teised lapsed, kolmandad saavad oma laksu koolis, hiljem. Ja siis hakkab selle "augu" kinnitoppimine igasugu sodiga - alkohol, suitsetamine, narko, söömishäired (õgardlus/näljutamine), piercingud/tätoveerimine. Arvan ma.
Vasta
(15-05-2013, 15:55 )Merryllee Kirjutas: Järgisin antud nõuannet. Proovisin meenutada kohta, aega, situatsiooni mil hakkasin suitsetama. Mitu korda mõtlesin, mingeid teistsuguseid tundeid ei tekkinud. Läksin magama. Unes kõndisin koos kellegagi keda ei tundnud oma lapsepõlvekodu karjamaal midagi otsides. Leidsime suure raudkaanega kaetud avause, kuidagi mu kaaslane viis mind sinna sisse. See koht oli täis mingeid väga jubedaid elukaid keda ma kartsin ja kes püüdsid mind rünnata, aga nagu ma aru sain siis see kes minuga koos oli tappis vist neid ja lõpuks saime sealt välja. Ärgates oli selline arusaam, et ma ehk pean vaatama kaugemale minevikku kui see esimese suitsu ettepanek. Või on veel teooriaid kellelgi?
Esimese korra kohta suurepärane "rännak" - polegi muud soovida, kui et proovi üha uuesti ja uuesti. Kõik, mida läbi elad, on võimalik elada uuesti läbi, küll mitte samamoodi, vaid veidi teisenenult, ent selles ongi mõte - iga kord märkad erinevaid detaile, erinevaid külgi asjas. Lõppeks oskad ka juba tõlgendada oma käike ja neid pilte, mida sa endale näitad.
Vasta
(15-05-2013, 16:37 )Celtic Kirjutas: Esimese korra kohta suurepärane "rännak" - polegi muud soovida, kui et proovi üha uuesti ja uuesti. Kõik, mida läbi elad, on võimalik elada uuesti läbi, küll mitte samamoodi, vaid veidi teisenenult, ent selles ongi mõte - iga kord märkad erinevaid detaile, erinevaid külgi asjas. Lõppeks oskad ka juba tõlgendada oma käike ja neid pilte, mida sa endale näitad.

Aga on see siis mingi hingeosakeste otsimine või ma ei saa aru täpselt, sest midagi ma sealt nagu peale hirmu kaasa ei saanud...Ja miks on keegi tundmatu minuga kaasas?
Vasta
Kui sa näed sellist und taotlusega, siis pead arvestama, et see on oluline. Võibolla ta pole tundmatu. Võibolla on ta osa sinust, see osa, mis sinu eest võitleb sinu hirmude/kollidega ning vastutasuks nõuab nikotiini...
Vasta
Jätkan proovimist ja katsetamist, eesmärk on seda väärt.
Vasta
Olen 34 aastat suitsetaja, alustasin 8 aasta sünnipäeval ja vast seepärast, et ema suitsetas, kogu tema tutvusring ja nii see läks, sünnipäeval siis kutsus ülevalt naabripoiss suitsule...
On läinud 1.5 pakki päevas, mahajätmise peale olen m6elnud, korra ka jätsin ja seda paugupealt, siis olin vist 20 aastane, seda aga polnud kauaks, umbes kuu ja siis hakkasin jälle.
Leidsin Youtubest meditatsiooni ja see aitas niipaljukest, et sel päeval tegin suitsu vaid 2 korda, edasi aga rohkem, nüüd aga olen jäänud selliseks suitsetajaks, kel kulub pakk 3 päeva peale. Vanarahvas räägib, et ka kuu faase on hea kasutada enesetöös, kuna loobumist alustasin ja viisin suitsetamise allapoole kahaneva kuu ajal siis nüüd uueks vähendamiseks ootan taas kahanevat kuud.
Vasta
Tere

Sain kunagi siis tabletiga suitsetamise maha jätta ja seda lausa kaheks aastaks. Mingil hetkel aga unustasin, et mis asi see siis nii raske selle suitsetamise mahajätmise juures oli ja puht uudishimust proovisin ühe kopsutäie. Ei teinud mitte midagi, tekkis tunne, et võin teha veel ühe kõssi ja ei mingit sõltuvust.
Ja sealt edasi juba piip ja siis hakkasin ise keerama jne jne, et oli pea aasta mittesuitsetajast suitsetaja. Ehk teisisõnu valetasin endale, et ei ole suitsetaja, nii kuramuse hästi, et jäingi päriselt uskuma. Noh, peale aastat siis sai tõdetud, et per*es värk. Masendus, enese haletsus, aga ainus päikesekiir oli, et korra olen lahti saanud. Mõtlesin siis enda peas välja asja, et loen antud teema kolmandas postis soovitatud raamatut. Aitas.
Supper raamat, ka neile, kellel ei ole plaanis maha jätta. Kohati oli lausa piinlik lugeda, et kuidas täiskasvanud inimene saab siis nii käituda ja mõelda, aga põhjuseks tugev meelemürk juu.
Praeguseks paus üle poole aasta ja loodan sell korral üle kahe aasta pausi pidada. Vahekokkuvõtteks võib ütelda, et kõik on kinni peas ja keegi teine ei saa sind aidata, toetada aga küll. Raamat suunab ja õpetab sind ise ennast aitama.
Igatahes... lugege raamatut ja thke mida seal soovitatakse. Jätsin päevapealt maha ja olen tänaseni enda üle uhke.
(16-06-2011, 22:27 )ykskuukiir Kirjutas: Ei ole sulle vaja nõidu ega posijaid, kulla mees. Sa ise "ilu tegija".

........

Üks tuttav, kes päevapealt tossamise maha jättis, kiitis Allen Carr'i raamatut "The Easy Way to Stop Smoking" - peaks olema ka eesti keeles kättesaadav. Netis valik: http://www.google.co.uk/search?hl=en&q=T...rrent&meta=

Mõtle, KES tegelikult tahab, et sa suitsu teed. Sina see ju ei ole. Leia see keegi, kellele suitsu ja kõike, mida see sisaldab (oli vist 99 mürki seal sees) on rohkem vaja, kui sulle.... Ja ütle talle - enam ei saa. Täpsemalt loe sealt raamatust.

........

Aga tahtejõust üle ega ümber ei saa kuidagi, see on ikka kõige alus. Keegi teine ei saa musta tööd sinu eest ära teha...

Vasta
Lappasin selle teema läbi ja ei märkanud,et keegi oleks hüpnoosi siin maininud.Viimase paari aasta jooksul olen korduvalt kiidusõnu selle kohta kuulnud.Hiljuti jälle kuulsin,et kellegi tuttava tuttav sai selle abil oma pahest lahti . Need jutud on kõik Hispaaniast.Kas Eestis leidub hüpnotiseerijaid kes sellise asjaga tegelevad? Ma pole kursis.
Vasta
(06-03-2017, 00:22 )Malandro Kirjutas: Lappasin selle teema läbi ja ei märkanud,et keegi oleks hüpnoosi siin maininud.Viimase paari aasta jooksul olen korduvalt kiidusõnu selle kohta kuulnud.Hiljuti jälle kuulsin,et kellegi tuttava tuttav sai selle abil oma pahest lahti . Need jutud on kõik Hispaaniast.Kas Eestis leidub hüpnotiseerijaid kes sellise asjaga tegelevad? Ma pole kursis.

Leidub ikka: Albert Stepanjan http://www.stepanjan.com/et/
Siin videos siis näha, kuidas mees töötab: https://www.youtube.com/watch?v=EVj8P99xLWo

Hallo, Kosmos! Saatekülaliseks on hüpnotisöör ja parapsühholoog ALBERT STEPANJAN http://r2.err.ee/v/hallokosmos/archive/4...-stepanjan
Vasta
Lõik kanaldustekstist:

Kas on tõsi, et suitsetamine mitte ainult ei kahjusta tervist, vaid ka vaimset arengut?

"Paljas suitsetamine ise ei kahjusta vaimset arengut. Aga kõik see, mida te teete, et lühendada oma elu, on sõnum teie keha rakkudele ja vaimsetele abilistele. Antud juhul selle kohta, et plaanite elada oma elu mitte täies mahus. Te harjumus jutustab rakkudele, et te pole siin selleks, et täielikult kasutada oma annete eeliseid. See kehtib ka nende kohta, kes tegelevad liigsöömisega või loovad teisigi aineid kuritarvitades probleeme oma füüsilise keha jaoks. Juba ammugi oleme rääkinud: teil on võime vabaneda enamikust kahjulikest harjumustest traumavabalt, mis tavaliselt saadavad neid protsesse. Kõik oleneb teist ja nii see on nii olnud alati. Eriti on vaja seda mõista õpetajatel, sest nad on eeskujuks."
Vasta
Suitsetamisega näikse olevat selline keeruline lugu, et igal inimesel on põhjus isemoodi. Võibolla vastavalt sellele tuleks läheneda? Näiteks kuidas loobuks suitsust inimene, kellele suitsetamine on "rituaal" kaasinimestega suhtlemise eesmärgil? Isegi kui inimene oskab muud moodi suhelda, läheb ta ikka kellegi kutse peale suitsetamiskohta, kus siis vingemal juhul seistakse vaikides ja tossatakse.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Horoskoobindus, sinu arvamused sellest.. Tutanhamon 114 83,501 23-12-2019, 12:55
Viimane postitus: Lokster

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat