Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Autor Sõnum
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,826
Liitunud: Apr 2011
03-06-2011 22:37
Postitus: #1
Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Üritage kirja panna teooriaid, mis põhineks suhteliselt lihtsatel eeldustel, kuid annaksid kaugeleulatuvaid järeldusi elu mõtte, hinge, väärtushinnangute ja kõige muu sarnase kohta.

Näiteks: mis teeb inimesest inimese?
Eeldus: Inimene = võime areneda + omandatud teadmised (st kõik muu nagu raha, riided, autod, majad, alluvad, reisid, jne pole olulised inimeseks olemise juures).

Nüüd üritame graafiliselt kirja panna arenguvõime sõltuvuse vanusest, mis on kujutatud graafikul nr 1.
Inimese võime areneda väheneb pidevalt ajas: noored on arenguvõimelised, kuid peale 35 eluaastat arenguvõime pidurdub, kuid isegi raukadel on säilinud mingi väike arenguvõime.
Arenguvõimest saaks rääkida alates viljastumise hetkest (kahest rakust saab neli ja edasine kiire areng) - kuni (vanadus)surmani.

   

Nüüd üritame kirja panna omandatud teadmiste sõltuvuse vanusest, mis on kujutatud gaafikul nr2.
Joodik ei pinguta üldse ja omandab vähe teadmisi.
Tavaline inimene omandab joodikust rohkem teadmisi isevoolu teel.
Loomeinimene pingutab väga palju ja omandab veelgi rohkem teadmisi.

Nüüd summeerime graafikud 1 ja 2, ehk liidame arenguvõime ja omandatud teadmised, saades nii "Inimese koguväärtuse", ehk eluenergia sõltuvuse vanusest.
Saadud tulemus on kujutatud graafikul nr 3.

Järeldused:

1) Mida haritum/targem inimene, seda rohkem üritab ta teadmisi omandada - seega oleks mõistlik küsida, kas ja kuhu "salvestuvad" omandatud teadmised - mõistlik vastus oleks: omandatud teadmised salvestuvad hinges - ehk graafikul 2 ja 3 olevate joonte "jätkamine" surma järgsesse aega.
Kui omandatud teadmised ei salvestuks hinges, siis milleks üldse vaeva näha ja läbi raskuste omandada uusi teadmisi.
Nii on ära näidatud vajadus HINGE sissetoomise järele teaduslikesse teooriatesse.

2) Eelneva põhjal saaks formuleerida "elu mõtte": muuta oma arenguvõime omandatud teadmisteks, ehk surra targemana kui sai sünnitud.

3) Graafiku nr 3 põhjal saab anda hinnangu "mõistlikult elatud elule":
a) Joodik sureb vähem väärtuslikumana, kui sünnib - seega on joodik oma elu valesti/tarbetult elanud.
b) Tavaline inimene sureb enamvähem sama väärtuslikuna, kui ta sünnib - ehk tema elu pole eriti mõistlikult elatud.
c) Loomeinimene sureb palju väätuslikumana, kui ta sünnib - ehk tema elu on mõistlikult/õieti elatud.

4) Graafik nr 3 läheb kokku üldiste väärtushinnangutega: näiteks uppuvalt laevalt üritatakse kõigepealt päästa lapsed ja vanurid.
Teooria valguses on lapsed väärtuslikud oma arenguvõime tõttu, ning vanurid on väärtuslikud omandatud teadmiste tõttu.

5) Hinnang enesetapule: enesetappja eluenergia, ehk koguvärtus läheb kaduma, kuna ta pole oma eluülessannet täitnud loomuliku vanadusurmani jõudmisega.
Seega muutub enesetappja koguväärtus nulli lähedaseks, ehk järgmine kord ei toimu tema ümbersünd praegusesse elukvaliteeti, vaid palju kehvemasse.

6) Hinnang tahtlikule tapmisele mõrvari ja tapetava ohvri vaatevinklist: Tapetav ohver jääb ilma oma eluenergiast ehk koguväärtusest, mis kompenseeritakse mõrvari eluenergia ehk koguväärtuse arvelt - nii võib mõrvari koguväärtus muutuda negatiivseks, mis tähendab uuestisünni asemel põrgusse minekut.
Kuna tapetud ohveri elu ei lõppenud loomulikul viisil vanadussurma läbi, siis saab ta võimaluse uuestisünniks, ning paljud tema senise elu vead "kustutatakse", kuna ei saa määrata millise koguväärtuseni ta jõuaks elu lõpuks.

7) Hinnang mõrvarite tapmisele kohtuotsuste kaudu: kui mõrvar ära tappa kohtu otsusel, siis muutub mõrvar ise "kannatajaks" kelle elu ei lõppe loomulikul teel - nii pääseb mõrvar põrgusse minekust, kuna ta peab "kannatajana" saama võimaluse uuestisünniks.
Seetõttu oleks mõistlik mõrvareid hoida minimaalsete kuludega väikses vangikongis elus, et nad sureks kunagi loomuliku vanandussurma, ning nende hinged läheks seejärel pikaks ajaks põrgusse - mõrvarite tapmise korral sünniks nad samasuguste jätistena uuesti Maale ning kõik korduks.

8) Hinnang abordile: abort on samasugune tahtlik tapmine, nagu ettekavandatud mõrv, kuna lapse eluenergia ehk koguväärtus läheb raisku lapse surma tõttu - klassikalisel meetodil abordiarsti poolt läbi viidud last tükeldava abordi korral tuleks küsimus, kuidas jagada mõrva tellinud ema ja mõrva läbi viinud abordiarsti vahel lapse raisku läinud eluenergia ehk koguväätuse kompenseerimst.
Keemiliste tablettide abil läbi viidud abordi korral on asi ühene: keemilise aborditableti alla neelanud naine on oma lapse mõrva ise läbi viinud.
Abordi tõttu võib muutuda abordi läbiviija ja/või tellija eluenergia koguväärtus negatiivseks, mis tähendab uuestisünni asemel põrgusse minekut.

9) Hinnang eutanaasiale: eutanaasia on samasugune tahtlik tapmine, nagu ettekavandatud mõrv, kuna inimese eluenergia ehk koguväärtus läheb raisku, kuna elu ei lõppe loomulikul teel. Küsimus on vaid selles, kuidas jagada mõrva tellinud rauga/eestkostjate ja mõrva läbi viinud arsti vahel vastutust.

Näete kui palju sügavaid järeldusi ühe lihtsa küsimuse mõistliku lahtiseletamise käigus loodud graafikute abil.


Lisage ise sarnaseid teooriaid, või üritage praegust teooriat ümber lükata või täiendada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Digitaria
kõrreline

Postitusi: 720
Liitunud: Sep 2009
04-06-2011 10:18
Postitus: #2
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Eutanaasia vajadust ei tekiks, kui lastaks loodusel teha oma töö ega hoitaks hinge kunstlikult kehaküljes kinni. "Halastus mõrvad" on sama vanad kui inimkond, samuti abort. Ajapikku on muutunud ainult meetodid, kuidas neid tehakse.

Omada omamata.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
levis
Veteran

Postitusi: 1,455
Liitunud: Dec 2003
04-06-2011 14:31
Postitus: #3
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Ma ei saa radikaalsetest eutanaasia vastastest aru.
Kui inimesel on valida..
1. Surra aeglaselt ja äärmiselt piinarikkalt, kus lootus olukorrast pääseda on 0.00000001%.
2. Surra kiiresti ja ilma suuremate piinadeta.
Miks peaks keegi valima nr.1?
Selle pärast, et keegi räägib hingest ja karmast, millest ta tegelikult suurt ise ei tea, ainult oletab!? Võib-olla ei suudeta tajuda, et mida üks korralik piinlemine endast kujutab.

Ja miks arvata, et joodik, kelle elu võib olla väga karm ja raske, et ta hinge tasandil suurt ei õpi? Ma arvan, et asjad on risti vastupidi. Joodiku karm elu on just väga kiire ning tõhus õppimise aeg.

Mis puudutab kuritegevust, siis minu arvates on see täiesti absurd, mis hetkel maailmas toimub. Vanglad on täis, retsid saavad vabaks, siis lähevad jälle kinni ja sedasi pendeldavad vangla ning vabaduse vahel surmani.
Minu teha, siis jääks ainult eeluurimisvangla ja vangla erandjuhtumitele. Mängu tooksin punktisüsteemi.
10 punkti = surm
Suurem kuritöö = 10 punkti
Väiksemad kuritööd = 0.1 kuni 9.9 punkti
Näiteks varguse eest saad 1p. ja korduva eest saad 2p. ning kui 10p. lõpuks koos, siis SURM!
Oletame, et teed vähe raskema kuritöö ja saad 6p. siis vangi sa ikkagi ei lähe, sa saad jalavõru ning ühiskondlikult kasulikku tööd ja kui sellel ajal teed väiksemagi rikkumise, siis saad kohe 5p otsa, mis on 11p ja SURM!
Haldusõigusrikkumiste ja selliste väiksemate asjade suhtes võib olla täiesti oma süsteem ja seal surmaga ei ähvardaks.
Kogu süsteem ise peaks olema muidugi palju keerukam kui ma hetkel rääkisin, see oli lihtsalt näide süsteemi olemusest.
Ja olgem ausad, hetkel "toimiv" süsteem lihtsalt ei toimi.
(selle postituse viimane muutmine: 05-06-2011 12:10 levis.)

Kes ei joo ega suitseta, sureb tervena.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Stella
Tavaliige

Postitusi: 180
Liitunud: Feb 2011
04-06-2011 16:15
Postitus: #4
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Joodikust.
Minu meelest peab inimene mõtlema ja joodik joobnuna eriti ei mõtle. Vaid, et: kus ma olen, kust saan uue pudeli, lähen koju, lähen sõber Jaani juurde jne. Tema mõtlemine toimub, aga on hästi lihtne, praktiliste eesmärgistatud tegevuste tasandil.
Endale tundub vahel, et mõtlen liiga palju. Näiteks liikusin ükspäev ringi nagu poolkohtlane. Mu mõtteloogika oli kuidagi ebatavaliselt auklik. Aga sel päeval toimus teistmoodi ebatavaline asi. Mu ellu lisandus päeva eri osadel kummaliselt palju seda, mida ma vajan, aga mille saamine läheb mul vaevaliselt. Tean, et minu alateadvuses on selle probleemi suhtes ilmselt eelmistest eludest pärinevad blokeeringud. Kui mu mõtlemisloogika muutus auklikuks, siis tekkisid ka alateadvuse blokeeringutesse augud ja see mulle vajalik sai vaba tee minu ellu siseneda.

Olen ka ise end üks kord elus purju joonud. Päev, mil kesköö eel võeti vastu eesti Iseseisvusdeklaratsioon. Oli talongideaeg. Käisin lõuna ajal poes ja ostsin viinatalongi eest pudeli šampust (kõik teised viinatalongid olin ära jaganud) ja lihtsalt jõin üksi kogu 0,75 liitrit sisse. Lõpuks ei suutnud voodist kaugemale minna. Kesköösel helistati, et õnnitlen Eesti iseseisvuse taastamise puhul. Küsisin, et millest sa räägid, mis iseseisvus. Ta küsis, et kus sa oled, kas sa siis ei tea. Nüüd mõtlen, et võib-olla olin eelmises elus näinud ja tundnud valusalt iseseisvuse kadumist ja mul oli sees nii suur hirm, et häiris sündmuse toimumist. Ühises Teadvusväljas. Ma ei tea.

Vene koolkond väidab, et Maale naaseb võlumine. Ise olen lugenud mõned aastad tagasi raamatut ´Saladus´
http://apollo.ee/product.php/0388275 Originaal ja film http://thesecret.tv/
Olen uurinud ja õppinud selle kasutamist-toimimist mõned aastad.
See on loomisõpetus, mille olemus-tuum lühidalt on järgmine:
1) Luua selge visioon, kujutlus sellest, mida tahad.
2) Tunda jäägitult tõeliselt, et oled selle saanud, et see On (ei või mõelda, et ma saan selle - see viib soovi realiseerumise tulevikku, mis kunagi ei muutu olevikuks). Ja tänada jäägitus tänus Universumit, et mul On see.
3) Jäägitus usus uskuda, et Universum toob selle sulle. Vähimagi kahtlusevirvenduseta. Ja tunda tunnet selle vastuvõtmisest. Küsimus ´Kuidas´ jätta Universumile. Keskendud lõppeesmärgile.
On seal ka see, et mõnikord võivad meie soovitu realiseerumist takistada alateadvuse blokeeringud.
Arvan, et just seda oskust mõeldaksegi: ´Maale naaseb võlumine´.

Ehk võiks joodikut käsitleda ka vaimse õpetajana. Ta ei mõtle muust, kui et kujutleb end kodus olevana ja ta jõuab sinna. Ta soovib uut pudelit, ta loob sellest visiooni, kõike muud (mõttemulinat Hrmm- see sõna sobib siia hästi, lugesin selle kusagilt hiljuti) teadvusest välja lülitades, ja leiab.
Samas Kristus jättis meile hoiatuse, et meie süda ei oleks koormatud liigsöömise ega purjutamise ega argielu muredega.
(selle postituse viimane muutmine: 04-06-2011 16:34 Stella.)

... võtta rahuga asju, mida ei saa muuta; julgust muuta asju, mida tuleb muuta; ja tarkust eristada üht teisest ...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
WhiteWolf Eemal
Veteran

Postitusi: 1,084
Liitunud: Sep 2009
04-06-2011 22:05
Postitus: #5
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
(03-06-2011 22:37 )lahendused Kirjutas:  Näiteks: mis teeb inimesest inimese?
Mõtlemisvõime loomulikult. Homo sapiens ikkagi. Cogito ergo sum.

(03-06-2011 22:37 )lahendused Kirjutas:  Joodik ei pinguta üldse ja omandab vähe teadmisi.
Tavaline inimene omandab joodikust rohkem teadmisi isevoolu teel.
Loomeinimene pingutab väga palju ja omandab veelgi rohkem teadmisi.
Einoh... muidu on kõik ju kena, aga... oskad ehk ka seletada, miks ajalooliselt on (tuntud) loomeinimeste seas olnud nii alkohoolikuid kui muude ainetega liialdajaid suhtkoht ohtralt?
Naistelood muidugi kah.

(04-06-2011 16:15 )Stella Kirjutas:  Arvan, et just seda oskust mõeldaksegi: ´Maale naaseb võlumine´.
Oh, see on väga lihtne. Mõtled ja on Smile

Maa on kvantarvuti, millel jookseb Uniwersumi parim strateegiamäng.
(isiklik tähelepanek)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ilo
Avatariks Orioni Tähevärav xendra

Postitusi: 609
Liitunud: Nov 2010
04-06-2011 22:34
Postitus: #6
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Kui inimene on rumal, ega siis alkohol teda targemaks muuda küll.
Aga inimesel kel seal hallmassis ka midagi on, nendele mõjub ka alkohol teistmoodi.
Paneb kuidagi teist moodi asju nägema ja kogema, mis eriti kunstiinimeste seas on väga vajalik, kohati.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,826
Liitunud: Apr 2011
05-06-2011 11:26
Postitus: #7
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Põhimõte oli lihtne: panna kirja "inimeseks olemise" alustalad, ning kujutada seda sõltuvusena vanusest graafikul nr3.

Ehk viljastumisest surmani on tegemist "elava inimesega", ning inimese tapmist peaks käsitlema kogu tema elu jooksul ühtmoodi - ehk abordile, tapmisele, enesetapule, eutanaasiale ja neid läbi viivatele mõrvaritele tuleks läheneda samade väärtushinnangute baasil.

Kui kellegile "ei meeldi" midagi antud käsitluses, siis tuleks teooria täiendamise abil juurde lisada mingi "kolmas komponent" (lisaks arenguvõimele ja omandatud teadmistele), mis muudaks graafiku kuju.

Ma peatuks veelkord rajatingimustel, ehk elu alguse ja lõpu juures:

1) Viljastumise hetk on määratav ca 1 tunnise täpsusega (seemnerakk polnud munarakuga ühinenud versus ühinenud seemnerakk ja munarakk jagunevad neljaks) - näiteks eelnevast olulisest sündmusest (seksimise lõpus toimuvast seemnepurskest) on möödas ca pool päeva ja jägmise olulise sündmuseni (pesastumise ehk viljastatud munaraku emaka seinale kinnitumiseni) on veel ca nädal aega.

Selline lihtne teooria suudaks anda hinnangu ka erinevate rasestumisvastaste vahendite lubatavuse kohta (kondoom ja kreemid on lubatud, kuna viljastumist ei toimu - kuid spiraal pole lubatud, kuna ta ei lase viljastatud munarakul kinnituda emaka seinale - hormonaalsete tablettidega on veidi keerulisem: enamus nende toimest tuleneb viljastumise ärahoidmisest vältides munaraku vabanemist ja see osa on lubatud; kuid vahest ei hoia tabletid ära munaraku vabanemist, kuid takistavad viljastatud munaraku kinnitumist emaka seinale ja see osa pole lubatud.

Samuti saab teooria abil pakkuda lahenduse neile, keda on vägistatud või kes ei taha peale seksimist rasestuda: seemnepurske ja viljastumise vahel on ca pool päeva (6-12 tundi) vahe - kui selle ajaga pesta naise suguteed läbi seemet halvava lahusega, või pesta viljastumata munarakk naise suguteedest välja, oleks kõik korras, kuna viljastumist ei toimu.
Millegipärast pole sellisest võimalusest eriti räägitud.

2) Elu lõppu saaks määrtleda: "võime areneda muutus nulliks" - selline hetk saabub loomulikul teel vanaduses, kui keha hoolduskulud muutuvad hinge jaoks suuremaks keha abil edaspidi hingele saadavast tulust - siis jätab hing tarbetu keha maha.

Täpselt sama põhimõte kehtib ka raskete õnnetuste ja tahtliku tapmise korral: keha hoolduskulud muutuvad hinge jaoks suuremateks kui keha poolt edaspidi hingele saadav tulu - hing jätab tarbetuks osutunud keha maha - kuid hingel jääb osa "investeeringust" tagasi saamata (hing arendas keha, kuid ei saa kehast tagasi kogu lisaväärtust) - seetõttu ongi tapmine halb ja lubamatu.

Eutanaasia hetkeks omab inimese keha veel mingit väärtust hingele ja seetõttu hing ei lahku kehast - seetõttu on eutanaasia samasugune tapmine nagu kõik mõrvad.

----

Ühtlasi peatuks ka vangide teemal:

1) Kui vangid viibivad lühiajaliselt vanglas, siis on mõtet neid kohelda hästi, kuna peale vangistuse lõppu peaks nad täisväärtuslike inimestena naasema ühiskonda.

2) Kuid nn "eluaegseid mõrvareid" pole mõtet poputada, kuna neid ei oodata ühiskonda tagasi.
Selliseid võiks hoida 3 meetrise läbimõõduga betoonist pudelites, kus põrandal oleks värske veega isetäituv kaus, ning kõrval sõnniku äravoolu ava, mujal põrandal oleks saepuru - kes tahab võib seal puhtana inimese moodi elada, kes tahab võib seal looma moodi sitas elada - iga päev tuuakse robotite poolt äraelamiseks minimaalne kogus toitu, ning kord aastas mingi raamat lugemiseks - vangivalvureid poleks vaja, kuna "põgeneda" saab vaid mitme meetri kõrgusel oleva "pudeli kaela" kaudu, kuid see on suletud raske kaanega väljastpoolt - mingit kongist välja saamist ega teistega suhtlemist ei toimuks: kui mitu päeva pole toitu võetud, ning haisu sensorid tuvastavad keha lehkamise haisu, siis viiakse vanadussurma surnud vang minema, ning kong on vaba järgmisele - nii saaks eluaegseid mõrvareid hoida minimaalsete kuludega, ehk sisuliselt vähese toidu abil elus, ning peale nende loomuliku vanadussurma läheks nende hinged põrgusse, ehk nad ei saaks uuesti sündida Maale.

----

Üldiselt: paljud on kinni praegustes väljakujunenud väärtushinnangutes, kuna neile on kõike õpeatud stiilis "nii on ja kõik" - mina üritan probleemile lähenda üldisema teooria baasil.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
levis
Veteran

Postitusi: 1,455
Liitunud: Dec 2003
05-06-2011 12:37
Postitus: #8
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
(05-06-2011 11:26 )lahendused Kirjutas:  ..........
2) Kuid nn "eluaegseid mõrvareid" pole mõtet poputada, kuna neid ei oodata ühiskonda tagasi.
Selliseid võiks hoida 3 meetrise läbimõõduga betoonist pudelites, kus põrandal oleks värske veega isetäituv kaus, ning kõrval sõnniku äravoolu ava, mujal põrandal oleks saepuru - kes tahab võib seal puhtana inimese moodi elada, kes tahab võib seal looma moodi sitas elada - iga päev tuuakse robotite poolt äraelamiseks minimaalne kogus toitu, ning kord aastas mingi raamat lugemiseks - vangivalvureid poleks vaja, kuna "põgeneda" saab vaid mitme meetri kõrgusel oleva "pudeli kaela" kaudu, kuid see on suletud raske kaanega väljastpoolt - mingit kongist välja saamist ega teistega suhtlemist ei toimuks: kui mitu päeva pole toitu võetud, ning haisu sensorid tuvastavad keha lehkamise haisu, siis viiakse vanadussurma surnud vang minema, ning kong on vaba järgmisele - nii saaks eluaegseid mõrvareid hoida minimaalsete kuludega, ehk sisuliselt vähese toidu abil elus, ning peale nende loomuliku vanadussurma läheks nende hinged põrgusse, ehk nad ei saaks uuesti sündida Maale.
Kui keegi vägistab, piinab ja tapab sinu lähedase, kas sa toidaksid seda mõrtsukat? Terve oma elu hooldaksid teda, ehitaksid vangla, kasvataksid tema jaoks toitu, remondiks roboteid, kes vangi teenindavad, otsiks talle lugemist, vaataks, et temeperatuur vanglas on sobiv, võib-olla isegi mõningane ravi kui vaja... jne.

Mina arvan, et retsidivistist mõrtsuka tapmine on ühiskonna enesekaitse ja kõik.
Mis religioonis on nii põrgu kui reinkarnatsioon?

Kes ei joo ega suitseta, sureb tervena.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aerling
Veteran

Postitusi: 1,162
Liitunud: Jun 2007
05-06-2011 12:51
Postitus: #9
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Tänud huvitava teema eest.

Kui inimühiskond oleks ilma joodikute ja mõrvariteta, haigusteta...siis kas meie hing üldse õpiks midagi?
Ma kardan, et need teemaalgataja nii öelda hinge karistused ei pea teispoolsuses üldse paika. Need vaated on nii
maised kui maised üldse olla saavad. Teispoolsusesse jõudes keeratakse need vaated kõik peapeale ning joodiku,
mõrtsuka jms.hinge väärtus on sama, milline kõigil teistelgi hingedel. See, et joodik ei mõtle ega arene elu jooksul.
See on samuti omamoodi saavutus...proovi olla sellises koomaseisundis ( ära päriselt proovi vaid ürita ennast panna sinna olukorda Laugh )...see on tühjus ja see on jube tegelikult. See on nagu inimhing oleks kuskil vaakumis, kuhu mõtted ega väljastpoolt tulev pääseb harva ligi...ka see hing õpib toimetulema sellises vaakumis ja võib-olla püsti hoidma seda jõuetut füüsist nii kaua kui võimalik. Enesetapjatest...vist oli siin juba kubagi teema...seal on minu arvamus sellest.

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jõhvikas
Veteran

Postitusi: 2,538
Liitunud: Apr 2009
05-06-2011 12:56
Postitus: #10
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
(05-06-2011 12:51 )Aerling Kirjutas:  Kui inimühiskond oleks ilma joodikute ja mõrvariteta, haigusteta...siis kas meie hing üldse õpiks midagi?
Kindlasti õpiks, aga ka minul on tunne, et halvaga õpime rohkem. Samas paneb see jälle mõtlema, et kas seda "haiget" maailma ei võiks rohkem olla, õpiksime ju siis topeltkiirusega!?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ilo
Avatariks Orioni Tähevärav xendra

Postitusi: 609
Liitunud: Nov 2010
05-06-2011 13:12
Postitus: #11
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Aerling, millel baseerub sinu väide, et "teisele poole" jõudes on joodikul, narkomaanil, vägistajal ja kangelasel (kes päästis põlevast bussist lapsed) sama väärtus? Oled sa käinud seal "teispoolsuses", et saad nii öelda või oled sa seda kuskilt kuulnud/lugenud.
Samuti, ma leian, et ei pea õppima ainult halvast. Halvast õpivad need, kes ei saa asjast aru ja aegajalt vajavad "kerepeale andmist". Saab õppida ka kõigest ilusast, mis meie ümber.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aerling
Veteran

Postitusi: 1,162
Liitunud: Jun 2007
05-06-2011 13:15
Postitus: #12
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Keerame vindi üle? Arvan, et on hea nii nagu on...sest kui vindi üle keerame siis ei suudaks eristada halba heast.
Oluline on see, et kui me millegagi hakkama saame, siis kas või alateadvuses teame, et kas see tegu oli halb või hea, kaaskodanike suhtes ning inimese enda suhtes. Ma ei tea kuidas teistega on...kuid mina küsin tihti endalt, et miks ma endale nii teen...isegi lihtsalt vääriti mõtlemise korral...Ma arvan ja tunnen, et siiski olen õigel teel, lihtsalt analüüsides ja mõeldes.

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
euroruubel
Saidil

vaatlen ja jälgin

Postitusi: 2,226
Liitunud: Apr 2011
05-06-2011 13:15
Postitus: #13
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
(05-06-2011 12:56 )Jõhvikas Kirjutas:  
(05-06-2011 12:51 )Aerling Kirjutas:  Kui inimühiskond oleks ilma joodikute ja mõrvariteta, haigusteta...siis kas meie hing üldse õpiks midagi?
Kindlasti õpiks, aga ka minul on tunne, et halvaga õpime rohkem. Samas paneb see jälle mõtlema, et kas seda "haiget" maailma ei võiks rohkem olla, õpiksime ju siis topeltkiirusega!?

Pigem on probleem, et õppimine on vaevaline...enamasti alateadlik....vähe on neid,kes küsimusi esitavad...

Enamasti röögitakse,et miks keegi teine ei tule ja mul elu heaks ei tee.
(selle postituse viimane muutmine: 05-06-2011 13:16 euroruubel.)

mäng mängus
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ilo
Avatariks Orioni Tähevärav xendra

Postitusi: 609
Liitunud: Nov 2010
05-06-2011 13:20
Postitus: #14
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
(05-06-2011 13:15 )Aerling Kirjutas:  sest kui vindi üle keerame siis ei suudaks eristada halba heast.
Misasi see halb ja hea asi veel on? Universaalsed jõud nimega "headus" ja "kurjus". Valgus ja pimedus? "Headuse" ja "kurjusega" maailma seletada on sama hea kui sa võtad rannalt liivatera ja ütled, ahhoi, vot see ongi kogu teadaolev universum! Universumis valitseb ainult ÜKS jõud = Tasakaal.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aerling
Veteran

Postitusi: 1,162
Liitunud: Jun 2007
05-06-2011 13:23
Postitus: #15
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
(05-06-2011 13:12 )Ilo Kirjutas:  Aerling, millel baseerub sinu väide, et "teisele poole" jõudes on joodikul, narkomaanil, vägistajal ja kangelasel (kes päästis põlevast bussist lapsed) sama väärtus?

Tegemist ei ole väitega. See on lihtsalt minu arvamus, mis on kujunenud erinevatest infokillukestest. Ärge pange tähele ega tundke puudutatuna...see on isiklik arvamus...mõelge aga mõelge teisiti...kõik ei mõtlegi ühtemoodi ja nii ehk naa on mul ka arvamus, et reaalsus on kõigil erinev...nii siin Maa peal kui ka teispoolsuses. Pole vaja piiranguid panna ei mõttele ega reaalsusele ega hinge surematusele. Usun, et kes arvab, et elab ainult ükskord ja kui ta seda tõsiselt arvab siis nii võib ka juhtuda. Arvan, et inimene/hing ei saa veel aru oma võimetest.

PS! Ka see on minu arvamus, mitte väide.
Huvitav, kas ma pean igas postituses rõhutama, et ma ei väida midagi Laugh

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ilo
Avatariks Orioni Tähevärav xendra

Postitusi: 609
Liitunud: Nov 2010
05-06-2011 13:30
Postitus: #16
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Aerling Kirjutas:See on lihtsalt minu arvamus, mis on kujunenud erinevatest infokillukestest.
Kuidas see saab sinu arvamus olla kui see on kujunenud erinevatest infokildudest. Sinu arvamus on see, milleni sa ise jõuad, kasutamata väliseid abivahendeid (teiste inimeste arvamusi) Antud juhul sa oled lihtsalt "kordaja" - Sa oled kuskilt midagi kuulnud ja pead seda väidet huvitavaks.
Aerling Kirjutas:PS! Ka see on minu arvamus, mitte väide.
Huvitav, kas ma pean igas postituses rõhutama, et ma ei väida midagi
Huvitav, kas ma pean igas postituses eraldi väitma seda, et ma ei küsi kiusu või "ärapanemise" pärast vaid tõesti ainult selleks, neurtaalselt, et püüda aru saada teiste inimeste mõtetest. Ma ei pea su mõtteid ei "halvaks" ega "heaks"..., nad on ja see on tore. Ei ole mõtet püüda kõike sildistada!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aerling
Veteran

Postitusi: 1,162
Liitunud: Jun 2007
05-06-2011 13:38
Postitus: #17
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Laugh Milline osa meie mõtetest on üldse oma arvamus kui me baseerume inimese poolt kehtestatud eetikanormidel, käitumismallidel ning infosisestamisel. Kas kellelgi üldse on oma arvamust? Aga, et Ilo oleks rõõmus ütlen siis, et ei ole minu arvamus...olen kordaja. Kahjuks ei mäleta millistest paljudest materjalidest see "pilt" on kokku pandud. Vabandust kui on jäänud mulje, et sildistan...ma vist ei oska ennast korralikult väljendada.

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Digitaria
kõrreline

Postitusi: 720
Liitunud: Sep 2009
05-06-2011 18:05
Postitus: #18
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Lahendused teine kirjutis tuletab meelde ühte nähtud filmi, kus mingi meediumid ujusid veevannis, peas miskid juhtmed ja andsid teateid, kui keegi kusagil kavatses kedagi mõrvata. Mille peale läksid tüübid kohale ja võtsid oletatava mõrvari kinni veel enne, kui see oma mõtte lõpuni jõudis mõelda. Pärast tuli muidugi välja, et needsamad meediumid olid ka programeeritavad.
Kui palju on inimesi valesüüdistuste alusel tehtud kurjategijaks. Austatud teooria autor võiks mõelda,mis tunne võib olla, kui juhtutakse valel ajal vales kohas olema ja oma 10 punkti kätte saadakse ning üle jäänud elu seal "pudelis" veedakse. Küsimus oleks, et milline probleem Teil on kurjategijatega, et Te nende peale nii vihane olete?
Eutanaasia: Millist väärtust omab keha, mis on üleni haiguse poolt üle võetud? Mida see keha veel tunneb peale piinade? Mida ta võiks öelda oma lähedastele?
Tänu meditsiini arengule ei toimu inimete hulgas enam looduslikku valikut. Abort on teisipidi vajalik, kas või juba meditsiinistel põjustel. Katkema kippuvad rasedusi ei peaks ka iga hinna eest säilitama. Hinged juhtuvad ka valel ajal vales kohas olema ja kõik ei peagi sündima, Emad tunnevad õige hinge ära.
Teiseks. Kuidas näiteks teismelisele tütrele seletada,et kui kaitset pole või üles ütleb, tuleb kohe loputama tormata? Muide väga tõhus rasestumise vastane vahend on ka see, kui mehed oma saba sõlme keeravad.
Mille järgi otsustakse, et tegemist on joodikuga? Mõnele piisab poolest klaasist lahjast õlust, et olla joodik, teisel käib pidu igal võimalusel ja pole ka joodik. Millest järeldus, et joodikud aregus ainult alla käivad? Oli kunagi üks füüsika õpetaja, keda kolleegid pidasid paadunud joodikuks, sest tema tsükklid kestsid ikka paar kuud. Õpilased, aga pidasid temast väga lugu, sest ta oli õpetaja selle sõna kõige paremas tähenduses. Tema ei kartnud tsentrifugaaljõu demonstreemiseks lauale ronida ja keerutada pea kohal ämbrit veega. Ta oskas oma ainet õpetada nii , et ka kõige hullemad puupead hakkasid füüsikast aru saama.
Ei ole see elu nii must valge midagi ja teooria ka kirvega välja tahutud.
Me kõik oleme ühe jumala lapsed ja Tema näo järgi loodud, aga mis nägu ta sel päeval oli.... Bleh

Omada omamata.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
05-06-2011 19:40
Postitus: #19
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
(05-06-2011 18:05 )Digitaria Kirjutas:  Lahendused teine kirjutis tuletab meelde ühte nähtud filmi, kus mingi meediumid ujusid veevannis, peas miskid juhtmed ja andsid teateid, kui keegi kusagil kavatses kedagi mõrvata. Mille peale läksid tüübid kohale ja võtsid oletatava mõrvari kinni veel enne, kui see oma mõtte lõpuni jõudis mõelda. Pärast tuli muidugi välja, et needsamad meediumid olid ka programeeritavad.

See film: Minority Report (2002) - IMDb

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,747
Liitunud: Sep 2007
05-06-2011 21:42
Postitus: #20
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Inimene sellisel kujul nagu ta on, on uunikum. Inimese sündides on tal juba eluprogramm olemas.
Teadmised tulevad sedasi 25 plus 25 emalt isalt, 18 plus 18 vanaemalt vanaisalt ja ülejäänud tuleb mujalt.
Õige areng on selline,et lapsed peavad olema targemad kui nende vanemad siis õige tee....Kõrvalekalded tulevad lisa häiretest....alkohol,ja enne elatud elust. Teiseks kui puhas on olnud elu enne abiellumist see puudutab otseselt tüdrukuid. Siin tulevad mängu poiste meeste jäetud markerid.Seda sai mujal teemas kirjutatud..... Praegu lihtsalt ei õpetata lastele teatuid tarkusi mida nad peavad teadma. Selle asemel on prahiõpetus.....et meil oleks vähem mõtlevaid inimesi ja rohkem värdjaid, abiks võetakse igasugused nn magusained ja palju muidki vahendeid.
Sedasi saame tulevikus värdjate ühiskonna.....keda on lihtne valitseda.
Edasi mõelge ise......
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
levis
Veteran

Postitusi: 1,455
Liitunud: Dec 2003
05-06-2011 21:55
Postitus: #21
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
(05-06-2011 18:05 )Digitaria Kirjutas:  ..........
Kui palju on inimesi valesüüdistuste alusel tehtud kurjategijaks. Austatud teooria autor võiks mõelda,mis tunne võib olla, kui juhtutakse valel ajal vales kohas olema ja oma 10 punkti kätte saadakse ning üle jäänud elu seal "pudelis" veedakse. Küsimus oleks, et milline probleem Teil on kurjategijatega, et Te nende peale nii vihane olete?
...............
10 punkti eest on surm, mitte "pudel".
Mida nõrgemad on tõendid, seda kergem on karistus.
Kui tõendid on väga nõrgad, siis muidugi ei järgne mingit karistust.

Kes ei joo ega suitseta, sureb tervena.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,826
Liitunud: Apr 2011
06-06-2011 10:19
Postitus: #22
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Jätaks nüüd need vangid ja eutanaasia eraldiseisvate nähtustena kõrvale ja keskenduks teemale: kas selline matemaatiline "graafiku abil" elu mõtte ja eesmärkide määratlemine loob visuaalselt selgust või mitte?

Kui selline lihtne teooria tundub selgeltnägijate jaoks liiga lihtne, siis saaks teooriat ju täiendada, sidudes hinge, vaimu, keha, mina, astraalkeha, teadmised ja kõik muu sarnase analoogsete seoste abil.

Või on selline lihtne teooria "liiga täpselt" ära määratlenud elu mõtte, ning pahedest läbi imbunud inimestes tekitab see kaitsereaktsiooni senise eluviisi kaitseks?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
06-06-2011 10:27
Postitus: #23
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
(03-06-2011 22:37 )lahendused Kirjutas:  5) Hinnang enesetapule: enesetappja eluenergia, ehk koguvärtus läheb kaduma, kuna ta pole oma eluülessannet täitnud loomuliku vanadusurmani jõudmisega.
Seega muutub enesetappja koguväärtus nulli lähedaseks, ehk järgmine kord ei toimu tema ümbersünd praegusesse elukvaliteeti, vaid palju kehvemasse.
Mis imeloogika see nüüd siis on? Isegi kui mõelda nii, et "pakettide teelesaatmine" toimub vaid kord arengu jooksul, ehk siis surres loomulikku surma (kui paljud meist ikka loomulikku surma surevad?) ei sünniks hing uuesti halvemasse keskkonda vaid siiski samasse keskkonda kuna sünniga kaasa saadud väärtus jääb ju alles, see on väline väärtus.

Tsitaat:6) Hinnang tahtlikule tapmisele mõrvari ja tapetava ohvri vaatevinklist: Tapetav ohver jääb ilma oma eluenergiast ehk koguväärtusest, mis kompenseeritakse mõrvari eluenergia ehk koguväärtuse arvelt - nii võib mõrvari koguväärtus muutuda negatiivseks, mis tähendab uuestisünni asemel põrgusse minekut.
Kuna tapetud ohveri elu ei lõppenud loomulikul viisil vanadussurma läbi, siis saab ta võimaluse uuestisünniks, ning paljud tema senise elu vead "kustutatakse", kuna ei saa määrata millise koguväärtuseni ta jõuaks elu lõpuks.
Taas ebaloogiline - väidad, et tapjal võib väärtus muutuda negatiivseks, seega võeakse tapetu jaoks ära kogu tema potensiaal, mitte ainult niipalju kui parasjagu tapjal oli. Seega peaks siiski tapetu sündima edasi järgmisesse etappi, mitte aga samasse punkti, vastasel juhul läheks tapjalt saadu kaotsi.

Tsitaat:7) Hinnang mõrvarite tapmisele kohtuotsuste kaudu: kui mõrvar ära tappa kohtu otsusel, siis muutub mõrvar ise "kannatajaks" kelle elu ei lõppe loomulikul teel - nii pääseb mõrvar põrgusse minekust, kuna ta peab "kannatajana" saama võimaluse uuestisünniks.
Seetõttu oleks mõistlik mõrvareid hoida minimaalsete kuludega väikses vangikongis elus, et nad sureks kunagi loomuliku vanandussurma, ning nende hinged läheks seejärel pikaks ajaks põrgusse - mõrvarite tapmise korral sünniks nad samasuguste jätistena uuesti Maale ning kõik korduks.
Ebaloogilisus kuubis. Sinu teooria räägib siin taas vastu kuna eelmises punktis väitsid, et potensiaal pole ette teada, nüüd aga väidad, et mõrvar sünnibki taas mõrvarina.

Tsitaat:8) Hinnang abordile: abort on samasugune tahtlik tapmine, nagu ettekavandatud mõrv, kuna lapse eluenergia ehk koguväärtus läheb raisku lapse surma tõttu - klassikalisel meetodil abordiarsti poolt läbi viidud last tükeldava abordi korral tuleks küsimus, kuidas jagada mõrva tellinud ema ja mõrva läbi viinud abordiarsti vahel lapse raisku läinud eluenergia ehk koguväätuse kompenseerimst.
Keemiliste tablettide abil läbi viidud abordi korral on asi ühene: keemilise aborditableti alla neelanud naine on oma lapse mõrva ise läbi viinud.
Abordi tõttu võib muutuda abordi läbiviija ja/või tellija eluenergia koguväärtus negatiivseks, mis tähendab uuestisünni asemel põrgusse minekut.
Sinu loogika (või pigem selle puudumise) kohaselt peaks tegelikult siin ju sündimata lapsel olema kasutada vaid kaasa antud potensiaal, seega emalt peaks justkui võtma terve selle lapse eluea jooksul kogutava potensiaalse potensiaali ehk eluenergia. Nii võib juhhtuda, et näiteks mõni 17 aastane vägistatu, kes laseb aborti teha, elab terve oma elu kuni vanaduseni välja võlgu? Tema eluenergia võetakse ära sündimata lapse arvelt, oletame, et laps oleks elanud 92 aastaseks, siis emalt võetakse maha 92 aastat ja kuna ema elab äkki ise 90 aastaseks, siis on ema kogumiinus 90+92=182 aastat. Päris karm. Oot, aga kustkohast siis emale see elus elatud potensiaal tuleb?

Krt su teooria on auklik nagu šveitsi juust...

Tsitaat:9) Hinnang eutanaasiale: eutanaasia on samasugune tahtlik tapmine, nagu ettekavandatud mõrv, kuna inimese eluenergia ehk koguväärtus läheb raisku, kuna elu ei lõppe loomulikul teel. Küsimus on vaid selles, kuidas jagada mõrva tellinud rauga/eestkostjate ja mõrva läbi viinud arsti vahel vastutust.
Seega pakettide teele saatmine toimub alles peale loomulikku surma? Minu küsimus uuesti - kui paljud meist üldse surevad loomulikku surma?

(04-06-2011 16:15 )Stella Kirjutas:  Joodikust. Minu meelest peab inimene mõtlema ja joodik joobnuna eriti ei mõtle. Vaid, et: kus ma olen, kust saan uue pudeli, lähen koju, lähen sõber Jaani juurde jne. Tema mõtlemine toimub, aga on hästi lihtne, praktiliste eesmärgistatud tegevuste tasandil.
/.../
Ehk võiks joodikut käsitleda ka vaimse õpetajana. Ta ei mõtle muust, kui et kujutleb end kodus olevana ja ta jõuab sinna. Ta soovib uut pudelit, ta loob sellest visiooni, kõike muud (mõttemulinat Hrmm- see sõna sobib siia hästi, lugesin selle kusagilt hiljuti) teadvusest välja lülitades, ja leiab.
Samas Kristus jättis meile hoiatuse, et meie süda ei oleks koormatud liigsöömise ega purjutamise ega argielu muredega.
Kust sa tead, mida joodik mõtleb või milline ta on? Lõviosa joodikuist on sellised nagu nad on teiste süül. Alkoholismi üks kõige olulisem tegur on alaväärsus ja alaväärsus saab tekkida AINULT ja AINULT kellegi/millegi suhtes.

(04-06-2011 22:34 )Ilo Kirjutas:  Kui inimene on rumal, ega siis alkohol teda targemaks muuda küll.
Aga inimesel kel seal hallmassis ka midagi on, nendele mõjub ka alkohol teistmoodi.
Paneb kuidagi teist moodi asju nägema ja kogema, mis eriti kunstiinimeste seas on väga vajalik, kohati.
Joomine kui seltskondlik ja sotsiaalne käitumismall kannab endas kahte tähtsamat eesmärki – esiteks ta võrdsustab inimesi ja aitab luua grupi sünergiat, teiseks ta toob esile inimese varjatud omadused ja mõjub paremini kui mistahes tõeseerum. Võrdsustumise koha pealt lollid saavad targemaks ja targad muutuvad lollimaks, sünergia missugune. Mõlemad inimgrupid mõistavad üksteist ja saavad üksteisest täiesti aru. Proovi sa seda teha kaine peaga. Egoism, üleolek ja eneseimetlus on sel juhul tugevamad kui mistahes soov olla grupiliige. No kuidas sa oled ilmselgelt rumala inimesega samas koosluses? Aga veidi alkoholi manustatud, tundub vestluskaaslane palju arukam. Tasemed hakkavad ühtlustuma.

(05-06-2011 13:12 )Ilo Kirjutas:  Aerling, millel baseerub sinu väide, et "teisele poole" jõudes on joodikul, narkomaanil, vägistajal ja kangelasel (kes päästis põlevast bussist lapsed) sama väärtus? Oled sa käinud seal "teispoolsuses", et saad nii öelda või oled sa seda kuskilt kuulnud/lugenud.
Samuti, ma leian, et ei pea õppima ainult halvast. Halvast õpivad need, kes ei saa asjast aru ja aegajalt vajavad "kerepeale andmist". Saab õppida ka kõigest ilusast, mis meie ümber.
Kõigest saab õppida, ent halb on parem stiimul. Kui kõikjal peab valitsema tasakaal, siis on meie ülesandeks luua kaosest korda ja korrast kaost.

(05-06-2011 13:20 )Ilo Kirjutas:  
(05-06-2011 13:15 )Aerling Kirjutas:  sest kui vindi üle keerame siis ei suudaks eristada halba heast.
Misasi see halb ja hea asi veel on? Universaalsed jõud nimega "headus" ja "kurjus". Valgus ja pimedus? "Headuse" ja "kurjusega" maailma seletada on sama hea kui sa võtad rannalt liivatera ja ütled, ahhoi, vot see ongi kogu teadaolev universum! Universumis valitseb ainult ÜKS jõud = Tasakaal.
Mõtted loovad reaalsust ja sa lood enesele just sellise reaalsuse, millised on sinu mõtted. Kui sinu peas on selgelt eristuv hea ja halb, headus ja kurjus, siis lood sa ka enese jaoks säärase maailma, kus need teljed on jõuliselt eristuvad. Igaühe isiklik maailm mõjutab reaalset ilma, ehk meie kõigi mõtete ühistulemit.

(05-06-2011 13:30 )Ilo Kirjutas:  
Aerling Kirjutas:See on lihtsalt minu arvamus, mis on kujunenud erinevatest infokillukestest.
Kuidas see saab sinu arvamus olla kui see on kujunenud erinevatest infokildudest. Sinu arvamus on see, milleni sa ise jõuad, kasutamata väliseid abivahendeid (teiste inimeste arvamusi) Antud juhul sa oled lihtsalt "kordaja" - Sa oled kuskilt midagi kuulnud ja pead seda väidet huvitavaks.
Aerling Kirjutas:PS! Ka see on minu arvamus, mitte väide.
Huvitav, kas ma pean igas postituses rõhutama, et ma ei väida midagi
Huvitav, kas ma pean igas postituses eraldi väitma seda, et ma ei küsi kiusu või "ärapanemise" pärast vaid tõesti ainult selleks, neurtaalselt, et püüda aru saada teiste inimeste mõtetest. Ma ei pea su mõtteid ei "halvaks" ega "heaks"..., nad on ja see on tore. Ei ole mõtet püüda kõike sildistada!
Pole olemas sellist asja nagu "ise millegini jõudmine" meie mõtted on ALATI mõjutatud meie kogemuste ja eelnevate mõtete poolt. Kordaja on see, kes kordab, kui inimene räägib asja edasi oma sõnadega, on mõte juba muutunud ja inimene annab sellele edastatavale mõttele juba oma isikliku väe ja jõu, seega mitte kunagi pole tegemist kordamisega. Isegi papid kantslis ei korda, kuigi loevad seal jumalasõna - ka nemad peavad jutlust ja toovad kirjasõnu enese jutu täienduseks.

(05-06-2011 13:57 )Ilo Kirjutas:  Aerling, miks sa tunned ennast puudutatuna minu neutraalsetest küsimustest? Ma ei mõtlenud sellega midagi "halba" ja mul ei ole ka sinu isiku vastu midagi "halba".
Miks on nii, et kui ma püüan diskusiooni sinuga arendada, siis sa hakkad käituma just nii, nagu sa käitud?
PS. sinu küsimus oli kõike muud kui neutraalne...

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,826
Liitunud: Apr 2011
06-06-2011 11:27
Postitus: #24
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Celtiku kriitika valguses kirjeldaks ma eelnevat analoogia abil, kus inimene ja hing on asendatud majaga, ning hinge väärtus rahaga.

Olgu viljastumise hetkel hinge väärtus 1 miljon eek, mis kulub keha arengu, ehk maja ehitamiseks kuluvate materjalide peale (prussid, lauad, uksed, aknad, jne).
Lapsena on püsti vaid maja fasaad - sellise maja üürimise eest saaks 1000 eek kuus.
Täiskasvanuks saades on maja peaaegu valmis, kuid veevärk ei toimi ja sisustust pole - sellise maja üürimise eest saaks 2000 eek kuus.
35 aastaseks saades on maja sisustatud ja sellise maja üürimise ees saaks 4000 eek kuus.
Vanaduses oleks maja täidetud igasugu nikerdustega - sellise maja üürimise eest saaks 5000 eek kuus.
Vanadussurm = maja müük 1 miljoni eest (joodikul lagastatud maja müük 0.5 miljoni eest - loomeinimesel ilusa maja müük 2 miljoni eest).
Elu mõte = muuta ehitusmaterjalid võimalikult väärtuslikuks majaks.

Abort = maja ehitamiseks vaja minev materjalide hunnik väärtusega 1 miljonit pannakse põlema - abordi läbiviinud arst ja abordi tellija maksavad miljoni kinni majaomanikule=hingele.
Enesetapp = poolik maja pannakse omaniku enda poolt põlema - omanik jääb oma varast ilma, ehk läheb põõsa alla elama = sünnib viletsamasse elukvaliteeti.
Tahtlik tapmine = poolik maja pannakse põlema pahade poolt - mõrvar maksab maja omanikule miljoni ja jääb ise varatuks (sünnib viletsamasse elukvaliteeti) või võlgadesse (läheb põrgusse, ehk võlavanglasse).
Tapmise ohver - saab uuesti sündides vähemalt sama hea maja ehituseks vajalikud materjalid, isegi siis kui ta tegi maha põletatud maja juures ehitusvigu - seda, kas ta oleks vanaduses suutnud need ehitusvead parandada või mitte pole teada.
Mõrvari tapmine = püromaan põletab teiste majad maha ja tekitab nii miljoneid kahju - kohus otsustab püromaani maja karistuseks maha põletada - nüüd muutub püromaan ise ohvriks ja ta saab uuesti sündides omale sama hea maja ehitada nagu tal enne oli - ehk teiste majade mahapõletamine "kustutatakse", kuna pole teada kas püromaan oleks oma elu lõpuks jõundnud maha põletatud teiste majad üles ehitada või mitte.
Eutanaasia = maja omaniku tapmine notaris, kus ta just allkirjastab oma maja müügi tehingut.

Kui naine tapab elu jooksul mitu oma last abordiga ära, siis muutub naise elueneriga negatiivseks = mitu maja maha põletanud naine elab mitme miljoniliste võlgadega edasi.
Kuid negatiivse eluenergiaga naine ei saa uuesti sündida samasse elukvaliteeti vaid läheb põrgusse = kroonilistele võlgnikele ei anta uusi laene, vaid nad pannakse võlavanglasse.


Ehk sama jutt veidi teises "keeles" - samas kehtib endiselt õiglus, ehk energia jäävuse seadus, mis muutus võlgade ja kapitali jäävuse seaduseks.
(selle postituse viimane muutmine: 06-06-2011 11:32 lahendused.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Digitaria
kõrreline

Postitusi: 720
Liitunud: Sep 2009
06-06-2011 13:38
Postitus: #25
RE: Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest
Para-raamatupidamineBleh
Naisel on üks mees ,kolm last, kaks aborti, üks katkenud rasedus, suitsetab, kord kvartalis joob end koos sõbrannadega lõbusaks ja kaks korda aastas on jooksuaeg. Nüüd deebet ja kreebet (see on just õige sõna) kokku panna ja vaadata kuhu poole kaldub.

Kõige suurem kuritegu olevat hinge tapmine. Lahenduse poolt pakutud teoorias jääb hing ühel või teisel viisil kehata, aga võib vabalt jätkata oma kulgemist. Maises ilmas karistatakse vahele jäämise eest, mitte tehtud kuriteo eest. Kõrgem kohus lähtub mõtetest ja motiividest.

Omada omamata.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis on elu mõte? ayyu 140 41,707 26-06-2019 10:19
Viimane postitus: Lokster
  Kas sõltumatu elu on võimalik? SaintElizabeth7 10 2,977 25-11-2014 17:54
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Vesise hälli teooria excubitoris 21 6,851 17-04-2014 19:23
Viimane postitus: excubitoris
  Eelmise elu tunne. Andres K 3 1,772 25-06-2010 20:13
Viimane postitus: Andres K
  Elu ringkäik minevikus ja nende tulevik HUGOTH 2 1,186 08-05-2009 00:26
Viimane postitus: robot
  Palju inimene oma elu jooksul kõnnib? z3r0 c001 9 4,609 19-02-2009 21:06
Viimane postitus: Mr.Creepy
  Inimeseks olemine 7 minutiga kokkuvõetuna volli 3 2,068 25-12-2007 17:43
Viimane postitus: volli
  RE: Ahvist inimeseks Müstik 25 4,890 26-03-2007 16:42
Viimane postitus: lil

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog