Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CC Ajaratas
Autor Sõnum
Temimoor Eemal
tume

Postitusi: 1,305
Liitunud: May 2008
03-06-2011 11:59
Postitus: #1
CC Ajaratas
See on kogumik tsitaate 8 esimese raamatu põhjal. Nende tsitaatide autor on Juan Matus. Tsitaadid on eristatud raamatute kaupa.

Olles lugenud kõiki CC raamatuid on see konkreetne raamat nagu abimees, mis pühib segastel aegadel kogu päheistunud hägu. Nii mõnigi tsitaat rebib illusiooni nagu kardina akna eest maha...

Toon mõned näited:

Mitte midagi selles maailmas ei saada kingituseks. Mida iganes seal on õppida, seda tuleb õppida raskel viisil.

Ainult peast ogar võtab omal tahtel teadjaks saamise ülesande ette. Kaine peaga meest peab trikkidega meelitama. On hulk inimesi, kes seda meeleldi teeksid, aga neist ei ole asja. Nad on tavaliselt peast põrunud. Nad on nagu pudelkõrvitsad, mis paistavad väljastpoolt ilusad, ja ometi hakkavad nad lekkima kohe, kui sa neile survet avaldad, kohe, kui sa neile vett sisse valad.

Tavaline inimene on kas võidukas või saab lüüa, ja vastavalt sellele muutub ta kas tagakiusajaks või ohvriks. Need kaks seisundit prevaleerivad, kui inimene ei näe. Nägemine hajutab illusioonid võidust, lüüasaamisest ja kannatusest.

Loobumine on järeleandmine. Järeleandmine loobumisele on halvim; see paneb meid uskuma, et me teeme suuri tegusid, kuna tegelikult oleme aga ainult iseendasse kinni jäänud.

Senikaua kui inimene tunneb, et ta on kõige tähtsam asi maailmas, ei suuda ta õigesti hinnata maailma enda ümber. Ta on nagu silmaklappidega hobune: see, mida ta näeb, on ta ise, kõigest muust eraldi seisvana.

Pole oluline, kuidas kedagi on kasvatatud. Isiklik jõud määrab ära kõik inimese elus. Inimene on vaid kogum isiklikku jõudu, ning selle jõu hulgast sõltub, mil viisil inimene elab ja sureb.

Tavaline inimene arvab, et järeleandmine kahtlustele ja muretsemisele annab tunnistust tundlikust inimesest. Tegelikult on tavaline inimene tundlikkusest õige kaugel. Tema pisike mõistus teeb end tahtlikult koletiseks või pühakuks, kuigi ta on selleks liiga väike.

Enesehaletsusest ei ole võimalik heaga lahti saada; sellel on meie elus kindel koht ning iseloom, kindel äratuntav nägu. Seepärast muutub enesehaletsus aktiivseks iga kord, kui tekib võimalus. Tal on elulugu. Kui inimene muudab enesehaletsuse nägu, siis muudab ta tema tähtsust.
Nägusid muudetakse näo enda osasid nihutades. Enesehaletsus on kasulik, kuna inimene tunneb end tähtsana ning paremaid tingimusi ja kohtlemist väärivana, või seepärast, et ta ei taha võtta enda peale vastutust tegevuse eest, mis viis ta enesehaletsuse tekitanud olukorda.

Kui inimesel ei ole midagi kaotada, muutub ta julgeks. Me oleme kartlikud üksnes seni, kuni meil on veel midagi, mille külge klammerduda.

Inimolendid armastavad, kui neile öeldakse, mida teha, aga veel enam armastavad nad vastu hakata ja mitte teha seda, mis neile öeldi, ja nii mässivad nad end sisse, vihates kõigepealt just seda, kes neile ütles, mida teha.

Igaüks meist on võimeline nägema, ja ometi eelistame me mitte mäletada seda, mida me näeme.

Nägemine on kehaline teadmine. Visuaalse meele ülekaal meis mõjutab seda kehalist teadmist ja seostab selle näivalt silmadega.

Enesetähtsus on inimese suurim vaenlane. Inimest nõrgestab just see, et ta tunneb end oma kaasinimeste tegemiste ja tegematajätmiste pärast haavatuna. Enesetähtsus nõuab, et inimene oleks suurema osa oma elust kellegi peale solvunud.

Üks suurimaid jõude sõdalase elus on hirm, sest see sunnib neid õppima.

Halvim, mis meiega üldse juhtuda saab, on see, et me peame surema, aga kuna see on niikuinii juba meie muutumatu saatus, siis oleme me vabad; neil, kes juba on kõik kaotanud, pole enam midagi karta.

Vaim väljendab ennast sõdalasele igal sammul. See ei ole aga veel kogu tõde. Kogu tõde on, et vaim väljendab ennast kõigile ühesuguse intensiivsuse ja põhjalikkusega, kuid üksnes sõdalased on selliste ilmutuste vastuvõtmiseks häälestunud.

Shamaanid on tõmmanud maski enesetähtsuselt ja avastanud, et tegemist on enesehaletsusega, mis püüab end maskeerida.

Kõik inimesed usuvad, et seal kus lõpeb nende silmaring, asub ka maailma äär - Arthur Schopenhauer.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog