Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Autor Sõnum
Vaba mees
Tavaliige

Postitusi: 86
Liitunud: Feb 2011
28-05-2011 22:31
Postitus: #1
Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Pean tunnistama, et olen suur robootika pooldaja ja jälgin huviga nii palju kui võimalik selle valdkonna arengut.
Transhumanism ja singularity on sõnad millede otsingu mootoritesse sisestades leiab nii mõndagi huvitavat. On kaks valdkonda mis meeles mõlguvad robootika ja geneetika, kumb oleks inimkonnale kasulikum, parim lahendus, et pikendada inimelu. Robotika eelised- arvutite protsessorite ja mälumahu arenedes on kalkuleerimine ning protsessimine väga kiire ja mälumaht vajadusel samuti piiramatu. Kõiki varuosi saab vahetada kui on materjali ja kaasajastada uue mudeli väljatöötlemisel. Metallid ja naftal põhinevad materjaid (plastmassid, silikoonid jne) on vastupidavad ning taaskasutatavad. Miinused- igasugune elektril toimiv aparaat on manipuleeritav ja sõltub elektrienergija allikatest. Teades et mälu ja protsessimise mehhanisme saab halvata või manipuleerida viirustega.

Geneetika eelised on juba hakanud samuti välja tulema ja nendeks võib olla siis DNA manipuleerimine ning geneetika muutmine nii, et rakud ennast ise uuendaks ning organism teatud viiruse avastamisel ise automaatselt antikehad looks ning ennast puhastaks. Samuti saab geenimaniulatsiooniga veel lisaväärtusi lisada inimesele mingil määral nagu seda võib näha filmis X-men... Kujumuundur, veeall hingav,tiibadega , kameeleoni tüüpi, radiatsioonile immuunne jne. Mälumahtu ja inteligentsust saab tablettidega suurendada jne. Miinuseid on mitmeid - geenidega mängimisel tekkivad ebainimlikud olud ja olendid.
Aga siiski.
Olles vaadanud mõnilgal määral teadlaste etteastumisi konverentsidel ( läbi interneti) tuleb mõlemas valdkonnas iga aasta uusi ja uusi nägemusi milline teadusharu "toodang" saab määravaks inimrassi tulevikus nii umbes 50 aasta jooksul. Üks nendest teadlastest rääkis teemal nanotehnoloogijad ja inimkeha. Ning käis välja teooria, et asendades nanorobotitega vaikselt neuroneid ajus, suunates signaalid nii naturaalsetest neuronitest ning ka nanoneuronitest läbi ,siis vaikselt asendaks nanod naturaalseid ja lülitades naturaalseid neuroneid välja. Ja nii tasapisi ei saa enam inimaju arugi kust kaudu signaalid liiguvad. Nii liigub "hing" ja teadvus vaikselt tehislikku maailma ning saab seda juba tõsta ühest keskonnast teise ehk robotisse. Muidugi vajab aju veel tegutsemiseks vereringet mis siis transpordib ajule hapnikku ning kõike muud vajalikku toimimiseks.

Ja veel peab meeles pidama, et kui töötatakse välja inimese tasemel tööd tegev robot, tuleb kolmas maailma sõda. Sest tööliklass asendatakse 90% robotitega ja seda tööliste massi pole kellegile enam vaja, sest ärimaailmas on teised reeglid. Ja kui inimene ei saa enam endale süüa hankida pole tal enam midagi kaotada...

Milline suund on tõenäolisem, kasulikum? Milliseks "disainiks" ennast siinsed kaasfoorumlased? Ja millise suuna suuremat esiletõusmist näete teie?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
29-05-2011 04:51
Postitus: #2
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Ei arva, et asi läheb sahtlisse "see või teine" - pigem saab olema valikus ka sõna ja ehk "see ja/või teine".
Nende kolme - robootika, geneetika ja nanotehnoloogia arenguvõimalustest on kirjutanud Isaac Asimov oma Asumi sarjas.
Soovitan tutvuda kuna Asimov oli ka biokeemik kes kursis nii mõnegi asjaga. Veel tema eluajal spekuleeriti, et mees seotud ka
esoteeriliste ringkondadega ja päris kindlasti ka müürlastega. Kui teinekord vaim peale tuleb siis arendaks ka vastuseid sinu
küsimsutele postituse lõpus - võib huvitavaks minna aga seni las rahvas loeb Asimovit - siis on mille üle vaielda - põhitõed olemas.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,798
Liitunud: Apr 2011
29-05-2011 10:54
Postitus: #3
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Kiire vastus: robotid, biotehnoloogia ja arusaam vananemisest ei hakka üksteist "segama".

1) Robotid jäävad odavate robot-töölistena "asju tegema", kuid neid ei "õpetata" kunagi inimeste kombel mõtlema.

Põhimõtteliselt saaks iga tootmisprotsessi organiseerida ja kirjeldada selliselt, et "nägemist pole vaja" - ehk midagi sellist, nagu Kalashnikovi automaadi pimesi lahti ja kokku panek "mälu", ehk jooniste/teadmiste järgi.
Sarnaselt saaks robotid detailidest kokku laduda majad, autod, lennukid, riided, elektoonika ja kõik muud asjad.
Paljud ei nõuste sellega, väites "iga kivi ja ehitusblokk on natuke erinev ja kõver - loll robot teeks nii kõvera maja" - kuid robot suudaks oma sõrme otste täpsete koordinaatide abil "ära mõõta" iga kivi ja ehitusbloki reaalsed vead (lühem/pikem, kaldus, kõver, jne) ning arvutada selle järgi välja "paranduse parameetrid", ning panna nii mõnda kohta rohekm kiile/mörti, ning saada seeläbi sirge maja.


Roboteid pole vaja õpetada "inimese moodi mõtlema",vaid piisaks ka "parameetrilisest mõtlemisest": kui sensorite andmeid analüüsiv juhtprogramm tuvastab mingi kõrvalekalde (maha kukkunud detailist inimese kurbuseni), siis võetakse ette mingi etteprogrameeritud tegevus (võetakse uus detail, või räägitakse inimesele mõni tuju tõstev nali).
Nii sõltuks "roboti arukus" vaid teda programeerinud teadlaste mõttemaailma avarusest, ning võimalike probleemide analüütilisest ettenägemise võimest.

Mingit "lollide mässu" ei tule robot-tööliste ajastul: kuna robot suudab inimesega võrdväärset mehhaanilist tööd (0.3 KW / tunnis) teha uskumatultl odavalt ( 8 tunnise ja 21 päevase töökuu peale kulub 50 KWh elektrit = 50 eek), siis peaks iga kaagist tropp mõistma, et peale 9 klassi lõppu pole mõtet 50 eek kuupalga eest hakata robotitega koos lihtsaid abitöid tegema, vaid tuleb edasi õppida ja saada targaks.
Kuna ka riigile ja tööstusele pole vaja "ajudeta biomassi", siis leitakse võimalused kõigile mitme kõrghariduse andmiseks, et kõigist saaks ajudega mõtlemisvõimelised leiutajad.

Metallist robotitele jääb alati "eelis" bioloogiliste robotite ees, kuna nad ei pea enda loomise/paljundamise/taastamise organeid kaasas kandma (roboteid toodetakse ja remonditakse tehastes tööpinkide abil).
Samuti võivad metallist robotid aastaid seista "tarbetuna" ilma energiata külmas/kuumas, ning vajaduse saabudes on nad sekundite jooksul jälle "töökorras".

2) Biotehnoloogia jääb rohkem "doonor organite" loomise vahendiks: ehk inimene kasutab oma "pikendatud eluea" jooksul ära mitmeid tehislikult loodud südameid, neerusid, maksasid, veresooni, jne.

Biotehnoloogia abil loodud "biorobotid" leiaks kasutust üksikutes kohtades, kuid nende massiline kasutamine pole mõistlik, kuna nad võivad paljunema hakata nagu "umbrohi", ning pikapeale areneda inimestestest targemaks.

3) Pigem hakkab inimesi häirima "arusaam vananemisest" - ehk paljud poleks nõus elama tuhat aastat nn "vagurat elu", vaid piirduksid praeguse lühema eluga, nautimaks igasugu pahesid (joomine, suitsetamine, narkomaanika, liigne seksimine, jõude-elu, jne).
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Vaba mees
Tavaliige

Postitusi: 86
Liitunud: Feb 2011
30-05-2011 17:35
Postitus: #4
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Isaac Asimovi raamatutega olen ainult niipalju tuttav, et vanemate kodus oli Asum vist riiulis olemas aga minu iga oli selle raamatu jaoks liiga väike ja ei hakanud aju veel peale. Ja pean kahjuks tunnistama, et praeguses "orava rattas" ei leia kuidagi aega kogu Asumi seeria läbi lugemiseks. Kuigi siit on muidugi saadud idee ning üritan aja leidmisel ette võtta raamatute leidmise ja siis laenutamise ja lõpuks ka lugemise.

Kui Teil Excubitoris leiduks viitsimist ja tahtmist midagi siia teemaks lahti kirjutada, et põhi idee ja sõnumi raamatutest siiagi saada...

Teemast ise: Kui inimteadvust saaks juba üle kanda tehislikele andmekandjatele, siis surematus kui selline oleks käega katsutav. Kui selline teadvus veel toppida umbes sellisesse kehasse, siis saaks inimene reisida kosmoses ning asustada võõraid planeete. Kas valida surm või selline elu?
Muidugi ei ole kindel kas hinge ja teadvust saab üle kanda. Muidugi on aju samuti elektri signaale edastav biomass.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nielander
Questioning Everything

Postitusi: 3,613
Liitunud: Sep 2007
30-05-2011 18:22
Postitus: #5
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Kus seal Asumis robootikast ja geneetikast räägiti?
Praegu meenutades oli seal rohkem poliitikast ja majandusest juttu ning tehnoloogilisi detaile mainiti väga moka otsast...

Geneetikast ja selle võimalustest inimrassi arendada/kohandada, rääkis väga huvitavalt see raamat: http://www.para-web.org/showthread.php?t...ght=silver

Isiklikult aga arvan samuti, et eks neid mõlemaid tulevikus massiliselt kasutama hakatakse - ühte tehnoloogiat ühtede probleemide jaoks ja teisi teiste jaoks...

"Mida saab väita ilma tõenditeta, saab ka ilma tõenditeta kõrvale heita"
- Christopher Hitchens
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
30-05-2011 19:47
Postitus: #6
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Eesti keeles on Asumist vaid osad raamatud - ei hakka spekuleerima kas pool või vähem.
Kas moka otsast või mitte, kui Asumi sarja osad raamatud mis käsitlesid selle universumi
algliine - aega kui inimkond väljus Päikesesüsteemist - oli päris palju juttu neist asjadest.

Meenutaks, et kui see isik kes algses Asumis otsis Maad sinna jõudis elas seal robot kes
oli just see kes pärit päris algusest ja kes oli, kes oli ..... - aga see läheb juba raamatute -
mitme - ümberjutustamiseks. Kokkuvõtlikult - loodid robotid, siis hübriidid, siis geneetiliselt
muundatud inimesed ja robotid kes olid täiendatud nanotehnoloogiaga. See muutus katkuks
mida kandsid edasi nanaiidid (ehk nano viirused) siis saadi viirusele piir ja robotid fikseerisid
vahepeale dimensioonide vahelisele uurimisele läinud inimesed ühte dimensiooni ja seda siis
aretati ja suunati kuni hetkeni mil mängu tulid viimane impeerium, Hari Sheldon ja ASUM.

PS. Eesti keeles ilmunud Asumi sarja raamatud olid (vist) paljuski nuditud. Välja olid jäetud
mitmed alaliinid ja ka põhi teksti lühendatud - vähemalt mida mina olen suutnud võrrelda.
Kuna sarja pole viimased - nii aastat 10 lugenud siis võin mõnes detailis nati mööda panna.
(selle postituse viimane muutmine: 30-05-2011 19:50 excubitoris.)

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
30-05-2011 21:56
Postitus: #7
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Alljärgnev peaks olema enam vähem täielik nimekiri Asumi universumist.
Sees on ka Asimovi poolt "autoriseeritud" teosed samal teemal.
Endal olemas ja enamuses ka loetud.

1 - Asimov, Isaac - I, Robot.lit
2 - Asimov, Isaac - The Complete Robot.lit
3 - Asimov, Isaac - Robot Dreams.lit
4 - Asimov, Isaac - Robot Visions.lit
5 - Asimov, Isaac & Robert Silverberg - Positronic Man.lit
6 - Asimov, Isaac - The Caves of Steel.lit
7 - Asimov, Isaac - The Naked Sun.lit
8 - Asimov, Isaac - The Robots of Dawn.lit
9 - Tiedemann, Mark W - Issac Asimove's Mirage.lit
10 - Tiedemann, Mark W - Isaac Asimov's Chimera.lit
11 - Tiedemann, Mark W - Isaac Asimov's Aurora.lit
12 - Irvine, Alexander - Have Robot, Will Travel.pdf
13 - Asimov, Isaac - Robots and Empire.lit
14 - Allen, Roger MacBride - Caliban1 - Isaac Asimov's Caliban.lit
15 - Allen, Roger MacBride - Caliban2 - Isaac Asimov's Inferno.lit
16 - Allen, Roger MacBride - Caliban3 - Isaac Asimov's Utopia.lit
17 - Asimov, Isaac - The Stars Like Dust.lit
18 - Asimov, Isaac - The Currents of Space.lit
19 - Asimov, Isaac - Pebble in the Sky.lit
20 - Asimov, Isaac - Prelude to Foundation.lit
21 - Benford, Greg - Foundation's Fear.lit
22 - Asimov, Isaac - Forward the Foundation.lit
23 - Bear, Greg - Foundation and Chaos.lit
24 - Brin, David - Foundation's Triumph.lit
25 - Asimov, Isaac - Foundation.lit
26 - Asimov, Isaac - Foundation and Empire.lit
27 - Asimov, Isaac - Second Foundation.lit
28 - Asimov, Isaac - Foundation's Edge.lit
29 - Asimov, Isaac - Foundation and Earth.lit

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
euroruubel
Saidil

vaatlen ja jälgin

Postitusi: 2,169
Liitunud: Apr 2011
30-05-2011 21:59
Postitus: #8
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Piraadilahest on Asumi seeria üles korjatav.

mäng mängus
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
koba
Tavaliige

Postitusi: 63
Liitunud: Aug 2010
01-06-2011 22:59
Postitus: #9
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Ei üks ega teine vaid kvantbioloogia.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Vaba mees
Tavaliige

Postitusi: 86
Liitunud: Feb 2011
02-06-2011 17:23
Postitus: #10
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
(01-06-2011 22:59 )koba Kirjutas:  Ei üks ega teine vaid kvantbioloogia.

Räägi asjast lähemalt...

Aga seoses teemaga leidsin dokumentaali mis seletab asju paremini lahti ja visiooneerib. Ise veel ei ole vaadanud aga kohe hakkan vaatama. Film ise on kahjuks inglise keeles.

LINK
(selle postituse viimane muutmine: 02-06-2011 18:56 Vaba mees.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
koba
Tavaliige

Postitusi: 63
Liitunud: Aug 2010
03-06-2011 22:40
Postitus: #11
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Kunagi Orkutis sai tehtud selleteemaline ja nimeline kommuuna. Otsige ja te leiate, iseasi kas leitu just vastab otsitule.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ilo
Avatariks Orioni Tähevärav xendra

Postitusi: 609
Liitunud: Nov 2010
03-06-2011 23:07
Postitus: #12
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Ma usun, et tulevikus liituvad geneetika ja robootika ühiseks valdkonnaks. "Valmis tehtud" aju (geneetika), mis pannakse külge mingile... jubinale. (robot)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Metafor
Veteran

Postitusi: 2,840
Liitunud: Apr 2004
04-06-2011 13:50
Postitus: #13
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Kardetavasti robootika, nõnda on lihtsam masse kontrollida ning vajadusel neilt "mänguasju" käest võtta kui se eoleks geneetika puhul.

Vihja paranormaalsetest nähtustest meile:
paravihje@gmail.com

"To do is to be" - Descartes
"To be is to do" - Voltaire
"Do be do be do" - Frank Sinatra

[Pilt: status.gif?]
[Pilt: kpstatus.gif?]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Vaba mees
Tavaliige

Postitusi: 86
Liitunud: Feb 2011
30-06-2011 16:36
Postitus: #14
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Täna ilmus põhjalik artikkel singulaarsusest.

LINK

Et ei ole kaugel enam inimmõitusega robotid!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ott Sama
Veteran

Postitusi: 2,185
Liitunud: Jul 2010
30-06-2011 22:22
Postitus: #15
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Maailma võtavad üle robotid. Nad on väga targad, andekad ja arenevad ülikiiresti. Robotitel on ainult üks kummaline kiiks: nad jumaldavad inimesi! Robotite arengut käivitavaks motiiviks kujuneb soov luua inimesele elamisväärset maapealset paradiisi, mis oleks loomulikus harmoonias looduse ja selle liigirikkusega. Kuna robotid on andekad ja targad, siis eluks vajaminevate ressursside tootmine ei tekita see loodusele pöördumatut kahju ehk lühemalt öeldes: hundid söönud, lambad terved ehk robotitest võidavad kõik.

On ka probleemseid küberpersoone. Need on inimteadvused kes omavad hirmuäratavat kogemust oma kehas elamisest. Nende teadvus individuaalsus on allalaetud teadvusega minipiiksujatesse. Need viimased on täiesti tavalised esemed, aga kurivaim, ammusurnud inimese teadvus, tiksub neis. Kibedatest kogemustest nende äraneetud surematutega, tegid targad robotid ainuõige otsuse - inimteadvus laeti vidinatesse, mis ei kujutaks ümbritsevatele ohtu. Nii et nad siis piiksuvad õelalt kinga-lusikatena, hambaharjadena, lõhnõlipudelitena jne. Keegi ei lase ennast neist veidrikest häirida ning liigse tähelepanuga neid ei hellitata. Usaldada neid minipiiksujaid üldse ei saa - kogu aeg neil kitsas, igav.

Inimesed. Täiesti muretu ja ilus elu. Kõik on terved, ilusad ja naudivad elu. Väga paljud neist on rikkad ja omavad kinnisvara. Neil on kenad maakodud, kesk maalilist loodust. Kodust nad kuskile ei liigu, aga kui vajadus tuleb siis laetakse ennast reisiühikusse ning liigutakse sinna kuhu hing ihaldab,.. keha jääb koju konutama. Neis tavaliselt ei elata,.. omavad rohkem nagu sümboolset väärtust: ikkagi inimene! Viimast säilitatakse kodus kuni keha füüsilise surmani. Muret kodus säilitatavate kehadega pole, sest soodsa krediidiga saab neile teha nn. hooldusi, et kui tekib peremeestadvusel vajadus oma keha järgi, siis on see igati kasutuskõlbulik (vastavalt oma füüsilisele vanusele). Paraku on keha koduhoiu kulud liialt kõrged ja seega on mõistlikumad andnud oma keha Keha-
pankadesse füüsilist tööd tegema. Töötavad kehad säiluvad ju paremini! Ja kõik töötavad kehad on allalaetud zombprogrammiga, ses suhtes hea, et töötavad ilma vähimagi emotsioonita. Kui on rohkem krediiti, siis saab keha panna sporti tegema või mida iganes - võimalusi on oma kehale palju. Ringireisiv teadvus võib täitsa muretu olla! Ja kui juhtub, et keha muutub kasutuskõlbmatuks, siis muret pole - on saadaval, erineva hinnakrediidiga paradiisi-pakette ja võib ka saada soodusvautšeri PÕRGUSSE!
Ohkama võtab, ilus.. fantaseerige edasi!
(selle postituse viimane muutmine: 17-10-2012 00:47 Ott Sama.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
01-07-2011 08:21
Postitus: #16
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Ott - üks kahest; kas oled liiga palju Asimovit lugenud või mõtlete liiga sarnaselt.
Ei teagi kas see hea või halb...

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ott Sama
Veteran

Postitusi: 2,185
Liitunud: Jul 2010
01-07-2011 11:37
Postitus: #17
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Ei oska ise seda öelda, pole I. Asimovit lugenud. Juba luiskan - ühte tema teost lugesin, see oli populaarteaduslik ja rääkis
arktikast/antarktikast. Ja see on kõik. On see hea v. paha, ei oska ise arvata.

Orgaanilisel teadvus, on kohanenud oma kandja sünni, arengu, küpsuse ja.. allakäiguga. Ka teadvusel on oma vanus, mis sõltub tema kandja füüsilisest võimekusest. Sest, läbi oma keha ja vaimu meid kõiki kannustab soov olla täiuslik. Reeglina motiveerib teadvust meie oma keha ja meie järeldulijate nn. "kokkuleppekoopiad" st. meie lapsed. Kogu teadvus, siin maamunal on kohanenud ja toimib just sedalaadi elamis-olemisvormiga.

Tunneme seda nii, et vananedes me kaotame huvi, uudishimu ja motivatsiooni - me kohaneme oma vanusega. See on vajalik ja loogiline areng, et meie elu ei muutuks siin maapealseks põrguks. See tagab elamisväärsuse siin universumis.

Inimkonnal on kasutada keel ja kirjakeel. Viimaste kauasest kasutamisest on meil välja kujunenud veendumus teadvusest, mis universaalselt ühendab meid kõiki ühele ajateljele. See, aga loob meis ebaterve ja illusoorse arusaama teadvusest, kui mitte vananevast, igikestvast arenevast energiast, mis kannab egot ennast ja lisana muud info pudi-padi. Siis: asi töötab laitmatult, kui teadvus vananeb ja sureb. See on loomulik, terve ja isegi natuke.. hirmus.

Nüüd korraga tehisintellekt! Ja sellega tulenev oht - ei vanane, areneb pidevalt ja on oma viisilt igikestev. See ei ole hea, sest meil puudub sellega kogemus. Viimase kogemine võib aga inimkonnale ja kõigele siin elavale/olevale jääda viimaseks kogemuseks.
On olemas veel üks võimalus: tehisintellekt areneb, küpseb ja käib alla koos meiega, et siis jälle tärgata mänguasjadena meie laste mängudes.

Teadvuse surelikkus on sedavõrd hea, et kui me inimestena ei suuda seda oma robotitele luua, siis robotid loovad selle endale ise!
(selle postituse viimane muutmine: 17-10-2012 00:46 Ott Sama.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Vaba mees
Tavaliige

Postitusi: 86
Liitunud: Feb 2011
13-09-2011 19:37
Postitus: #18
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Hakkab pihta tundub!!!! Copy paste postimehe artiklist!

Teadlased muutsid esmakordselt edukalt looma geneetilist koodi
(49)

11.08.2011

Teadlased avaldasid, et on loonud esimese kunstlikult loodud geneetilise koodiga looma.

Uus tehnika võib teadlaste sõnul anda bioloogidele täieliku kontrolli elusorganismide molekulide üle, vahendab BBC.

Cambridge’i ülikooli meeskonna töö, mis kasutas ümarusside hulka kuuluva varbusse, avaldati teadusajakirjas Journal of the American Chemical Society’i (JACS).

Caenorhabditis elegans liiki kuuluvad ussid on ühe millimeetri pikkused ning nende läbipaistvates kehades on vaid tuhatkond rakku.

Looma teeb eriliseks see, et tema geneetilist koodi on laiendatud, et luua bioloogilisi molekule, mida looduses muidu ei esine.

DNAst koosnevad geenid võimaldavad elavatel organismidel toota aminohapetest valke ja nõnda organismi ehitada. Elavas looduses esineb vaid 20 aminohapet, millega moodustatakse kümnete tuhandete kombinatsioonidega erinevaid eluks vajalikke valke.

Molekulaarbioloogid Sebastian Greiss ja Jason Chin on ümarussi geneetilist koodi muutnud sedasi, et lisasid sinna aminohappe koodi, mida loodusest muidu ei leia. Chin kirjeldas, et sama tehnikat võidakse tulevikus kasutada valkude loomiseks, mis on täielikult teadlaste kontrolli all.

Geneetiline kood moodustub neljast tähisest (A,C,G,T), millele vastavalt valitakse/toodetakse organismis aminohapped. Geneetilist koodi kasvõi ühe osa võrra muutes, võib rakk lugeda valku luues, et ehitusprotsessi tuleb kaasata ka aminohape, mida muidu elusorganismis ei leidu.

Sama on suudetud varem teha vaid kolibakteriga, kuid mitte looma puhul. Ümarusside puhul tõestas kunstlik aminohape, mis ussi igas rakus valkude koostisele lisati, et taoline põhimõte toimib aga ka suuremate organismide puhul. Kunstlik aminohape ja valk, mida uss tänu uuele koodile tootis, sisaldab helendavat värvi, mis kiirgab ultraviolett valguse käes kirsipunaselt. Muidu on ümarussid läbipaistvad ja ei kiirga ühtegi värvi.

Chini teatel on võimalik koodi lisada ükskõik millise kunstliku aminohappe lisamist valkude koostisesse, loomaks ümarussile uusi omadusi.

Molekulaarbioloog Mario de Bono võrdles uut leiutist Nobeli auhinna teeninud tööga, milles uuriti rohelist fluorestseerivat valku (GFP), mis kuulub nüüd bioloogialaborite standardvarustuse hulka üle maailma.

Toimetas Inga Höglund
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
16-10-2012 22:41
Postitus: #19
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
Magnetväljade tunnetamiseks (või muuks otstarbeks) on võimalik endale "kuues meel" hankida. Nimelt lasta siirata väikesed neodymium magnetid endale sõrmeotstesse.

Two years with magnetic implants
Üks mees lasi magnetid siirata selleks, et arendada välja uut inimese-masina suhtlusliidest neid kasutades.

Electrical Engineer Can Feel Magnetic Fields Through Magnets Implanted in His Fingertips
Ja mõni võib neid kasutada töövahendina.

Rohkem infot võib otsida näiteks "neodymium finger implants" järgi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
21-07-2015 19:52
Postitus: #20
RE: Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander!
New Yorgis suutis robot läbida Ransselaeri polütehnilise instituudi robootikute korraldatud eneseteadlikkuse testi, mis on inspireeritud klassikalisest “kuninga kolme nõuniku“ mõistatusest. Kuigi inimesed ei pea veel muretsema halbade kavatsustega robotite ülestõusu pärast, on tegu siiski suure sammuga, mis tähistab humanoidse roboti võimet lahendada klassikalist filosoofilist probleemi eneseteadlikkuse abiga.

Eneseteadliku tehisintelligentsi loomisel on suurim probleem sidusa maailmapildi saavutamine

http://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik...kuse-testi
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimene-->tuleviku robot? hiidlane 20 8,190 17-06-2012 20:03
Viimane postitus: Päikeseinsener
  Kogemused tuleviku(mineviku) jaoks Minaelan 1 1,503 06-01-2012 22:27
Viimane postitus: lahendused

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog