Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Hallo, Kosmos!" festival kinos Sõprus 2.-5. juunil!
#1
R2 esitleb: festival "Hallo, Kosmos!"

Raadio 2 pühapäevane saade "Hallo, Kosmos!" väljub eetrist: 2.-5. juunil toimuvad Tallinnas kinos Sõprus kosmilised kohtumised mitmete oma ala asjatundjatega. Õhtud algavad loengu või vestlusringiga ning jätkuvad temaatilise filmiga. Esindatud on neli peamist suunda: saladused, teadus, ufoloogia ja vaimsus.

N, 2. juuni kell 19 – Saladuste õhtu
Vandenõude uurija Jüri Lina uue suurfilmi “Täitmatu Uroboros. Massoonide salakaval taktika” esilinastus

R, 3. juuni kell 19 – Tulevikulabor
“Kuhu teadus viib?”
Teadusvisioone pakuvad Priit Ennet, Tiit Kändler, Aare Baumer, Tanel Tammet, Laur Järv

L, 4. juuni kell 17 – Kosmiline kohting
“Aktuaalset ufomaailmas”
Anomaalsete keskkonnanähtuste uurija Igor Volke

P, 5. juuni kll 17 – Vaimne pühapäev
“Kuhu kulged, inimene?”
Vestlusringis Alar Tamming, Peeter Liiv, Ingvar Villido
Kalju Paldise töötuba, taro kaardi spetsialisti Katrini ennustusnurk

Festivali avab neljapäeval, 2. juuni õhtul kell 19 legendaarne vandenõude uurija Jüri Lina oma uue suurfilmi "Täitmatu Uroboros. Massoonide salakaval taktika" esilinastusega ning sellele eelneva loenguga. "Uus paljastusfilm näitab vabamüürlaste poliitilist ja majanduslikku kuritegevust, millega loodetakse kehtestada uus maailmakord. Filmitriloogia viimases osas oleme dokumenteerinud ajaloosündmusi ja avalikustanud dokumente, millest kellelgi polnud aimugi," räägib Lina, kelle filmi esilinastus Stockholmis on juba välja müüdud.

Teadushuvilistele pakub palju põnevust reede, 3. juuni õhtu, mil toimub Tulevikulabor: arutelu tulevikuvisioonidest, mida juhib Vikerraadio populaarse teadussaate "Labor" juht ja teadusajakirjanik Priit Ennet. Mõttearenduses "Kuhu teadus viib?" osalevad armastatud teadusajakirjanik Tiit Kändler, Energia avastuskeskuse hing ja ajamasina ehitaja Aare Baumer, tehisintellekti arendaja Tanel Tammet ja budismihuviline füüsik Laur Järv.

Inimkond suunab aina enam pilku planeedilt välja, äriliidrid otsivad uusi intrigeerivaid investeerimissuundi ning meedias ja popkultuuris on tunda järjekordset ufo-lainetust. Avatud mõtteviisiga inimestele pakub kindlasti huvi anomaalsete keskkonnanähtuste uurija Igor Volke esinemine laupäeva, 4. juuni õhtul, mis kannab nime Kosmiline kohting ja teemaks on "Aktuaalset ufomaailmas". Juttu tuleb viimastest arengutest maavälistel teemadel, salatoimikute arhiivide avanemisest ja paljust muust põnevast.

Vaimne pühapäev uurib inimest ja meie sisekosmost, tõstatuvad ajatud ja eksistentsiaalsed küsimused ning võivad ilmneda ka mõned vastusevariandid. Vestlusringis arutlevad, mõtisklevad ja filosofeerivad inimeseks olemise ja elukestva arengu teemadel Klassikaraadio saate "Traditsiooni tarkus" tegija Peeter Liiv, Lilleoru liider ja müstik Ingvar Villido ning Eesti Transpersonaalse Assotsiastiooni asepresident ja psühholoogiamagister Alar Tamming.

Enne arutelu jagab praktilisi nõuandeid vee puhastamiseks ja laadimiseks Energoman Kalju Paldis ning taro kaardi spetsialist Katrin aitab huvilistel tulevikku piiluda.

Allikas: http://r2.err.ee/uudised?saade=285&uudis=1039
Vasta
#2
Hüpitan teemat.
Vasta
#3
Plaan on üritus üle vaadata!
Vasta
#4
Muljetage nüüd, kes käisid.
Vasta
#5
Mina käisin seal kahel õhtul - siis kui esinesid Jüri Lina ja Igor Volke. Teistel päevadel ei olnud võimalust minna. Lina uue filmi esitluse kohta oli tehtud ka vist eraldi teema, kuid kokkuvõtteks või öelda, et ta tutvustas veidi filmi tegemise tagamaid, selgitades seal rohkem mõnda konkreetset episoodi. Filmis oli teemasid seinast-seina - meditsiinist vandenõudeni. Ehk siis soovitaks selle ise ära vaadata ja anda ise selle kohta oma hinnang. Rahva huvi vist selle õhtu vastu oligi kõige suurem, kuna neljapäeva hommikuks oli juba üritus eelmüügi kaudu läbi müüdud.

Igor Volke esinemine oli aga vähemalt mulle kerge pettumus. Ma ei olnud tema loengutel varem käinud ja ootasin tegelikult rohkemat kui sain. Selleks, et tema jutust rohkem aimu saada, peab ka teemaga rohkem kursis olema. Nn inimesele tänavalt, kes tuli loengult kuulama, oli tema jutule kohati väga raske pihta saada. Lisaks tundus mulle, et kui inimesed ootasid, et ta räägiks "aiast", siis ta kippus pigem rohkem rääkima "aiaaugust", ehk siis liiga palju mitte midagi ütlevat juttu. Päris tihti kippus haigutus peale tulema. Veidi huvitamaks läks lõpus, kui rahvas sai omapoolseid küsimusi esitada, kuid ka siis vastas ta ühele küsimusele 15min ja kippus keerutama nagu meie poliitikud. Lisaks peale loengut linastunud film "The Monitors" mida ürituse korraldaja Ingrid Peek kiitis, oli veel hullem-igavam. Seal tikkus uni juba vägisi peale Smile

Keegi, kes ka teistel päevadel seal kohal käis, võiks ka oma arvamuse siia kirja panna.
Vasta
#6
Tüüpiline Igor wink
Vasta
#7
Tubli Ingrid

Kui keegi teeb midagi praktilist ja käegakatsutavat selles vallas, siis tuleb ikka kiita.

Vähem seda veebi kaudu jorisemist ja rohkem omavahelis rääkimist - silmast silma!

Tänud

Vasta
#8
Siin küsiti muljeid ürituse kohta, kirjutasin nii, nagu see mulle tundus. Jüri Lina oli omas elemendis ja tema film oli ka korralik, kuid Igor Volke loeng oli tõepoolest igav. Muidu arvan, et üritus kui selline, oli igati tänuväärne ja loodan, et sellest võiks saada traditsioon, kuid parandamisruumi on alati.
Vasta
#9
(07-06-2011, 22:55 )Rein Kirjutas: Tubli Ingrid

Kui keegi teeb midagi praktilist ja käegakatsutavat selles vallas, siis tuleb ikka kiita.

Vähem seda veebi kaudu jorisemist ja rohkem omavahelis rääkimist - silmast silma!

Tänud

Esiteks - mitte norimise pärast aga kes see Ingrid on?
Teiseks - kiita küll aga ASJA eest - tühja takka kiita pole ka mõtet ju.
Kolmandaks - olen täitsa nõus, et veeb ei asenda elu, kuid kui ta juba olemas
on siis kasutame teda täie eest.
Neljandaks - (vabandust on täna matemaatiline tuju) - olen täiesti nõus Kukociga -
mul kogemusi Linaga ja Volkega juba aastakümneid (tutvusin
mõlemaga erineval tasandil küll) juba 1990ndatel seega oman siis teatud
vaatenurka mida olen siin ka väljendanud.
Ja Viiendaks - hetkel jäi toriseja mulje hoopis sinust aga see selleks.
Vasta
#10
(08-06-2011, 09:53 )excubitoris Kirjutas: Esiteks - mitte norimise pärast aga kes see Ingrid on?
Ingrid Peek, "Hallo, Kosmos" saatejuht.
(08-06-2011, 09:53 )excubitoris Kirjutas: Ja Viiendaks - hetkel jäi toriseja mulje hoopis sinust aga see selleks.
Millal sa ei toriseks? Laugh Ähh, just kidding!
Muideks, Volke esinemistest olen seda tähele pannud, et ta enam ei kasuta oma pead (ja sõnu), vaid teiste. Naljakas asja juures ongi see, et ta kasutab lauseid (eestikeele tõlgitanu siis) 1:1'le. Jah, hea on kui on inimesi, kes tõlgivad inglis,-saksa,-venekeelseid tekste aga esitada neid tekste "oma leiu" või "oma mõttena" on plagiaat.
Ja et minu süüdistus ei oleks "niisama", siis lisan ka ühe stiilinäte.
Universumis on kolme tüüpi tsivilisatsioone.
1 - Kasutab terve planeedi ressurse
2 - Kasutab terve päikesesüsteemi ressurse
3 - Kasutab terve galaktika ressurse
Meie oleme 0-tüüpi tsivilisatsioon
Selle väite ütles aastaid tagasi selline inimene nagu Michio Kaku (jaapani päritolu ameerika füüsik ja futuroloog), kuid Volke esitab/s seda väidet "oma mõttena". Alatu!

Vasta
#11
(08-06-2011, 10:36 )Ilo Kirjutas: Ja et minu süüdistus ei oleks "niisama", siis lisan ka ühe stiilinäte.
Universumis on kolme tüüpi tsivilisatsioone.
1 - Kasutab terve planeedi ressurse
2 - Kasutab terve päikesesüsteemi ressurse
3 - Kasutab terve galaktika ressurse
Meie oleme 0-tüüpi tsivilisatsioon
Selle väite ütles aastaid tagasi selline inimene nagu Michio Kaku (jaapani päritolu ameerika füüsik ja futuroloog), kuid Volke esitab/s seda väidet "oma mõttena". Alatu!

Ei taha nüüd Volket ka päris mutta tampidaSmile Ma tema varasemaid väiteid ei oska kommenteerida, kuid minu mäletamist mööda vähemalt viimases loengus ta rääkis samuti universumi kolme tüüpi tsivilisatsioonist ja seal ta mainis, et see väide kuulub Michio Kaku-le.
Vasta
#12
Issand jumal küll - kas inimene peab siis olema kui magistritöö, et iga lause, mille ta ütleb, järel peab loetlema kasutatud kirjandust ja viiteid allikatele?
Vasta
#13
(08-06-2011, 10:46 )kukoc Kirjutas: Ei taha nüüd Volket ka päris mutta tampidaSmile Ma tema varasemaid väiteid ei oska kommenteerida, kuid minu mäletamist mööda vähemalt viimases loengus ta rääkis samuti universumi kolme tüüpi tsivilisatsioonist ja seal ta mainis, et see väide kuulub Michio Kaku-le.
Ma "Hallo, Kosmos" üritusel ei käinud, rääkisin ühes teisest juhtumist, kus ta teiste mõtteid oma nime all eksponeeris.
Celtic, muidugi ei pea olema viiteid... kuid on natukene imelik, kui inimene ütleb, et "Tema tuli sellele mõttele". Jah, see võib olla võimalik, et üks inimene tuli täpselt samale mõttele (kasutades täpselt samu sõnu).

Vasta
#14
Ja nii kohe ütleski, et "Ma tulin sellisele mõttele - universumis on kolme tüüpi tsivilisatsioone /.../"
Vasta
#15
Just, saadet ei näinud, üritusel ei käinud mida mina ka tean Ingrid Peekist. IRW
Selge tänan - kui see tädi oli asjade korraldaja siis minu poolne suurim tänu - kui vaid saatejuht siis lihtsalt tubli, et
sai-tahtis-ja-viitsis osaleda - tean nii mõndagi kes keelduks.

Aga mis Volkesse puutub siis mees kui käsn - nagu paljud meist. Infot tuleb ja tuleb ning tema viis seda edastada on
siis selline. Eriti originaalne mõtleja ta ei ole (palju neid meil üldse on), kuid töö mida ta teeb on siiski tänuväärt. Selline
ta meil on ja paremat pole kuskilt võtta. Mis puudutab plagiaati siis minu meelest sellega pole Igor hiilanud. Lihtsalt
teema on selline kus originaalseid mõtteid ja ideid on raske leida sest enne teda on olnud plejaadide viisi originaalseid
mõtlejaid ja tegijaid. Nagu olen ütelnud - Igori "viga" on pigem selles, et rääkida võiks ta tihti rohkem kui seda teeb.
Vasta
#16
Mina mõtlesin samamoodi umbes 4-5 aastat tagasi, et miks, pagana päralt nendest asjadest rohkem ei räägita ning toona ei rahuldanud mind ka selgitus, et kõiki polegi tarvis nendesse teadmistesse pühendada.

Nüüd olen hakanud sellest aru saama ning ühtlasi tean ka, et sellesse sibulasse, mille Igor on loonud, tulebki suhtuda kui sibulasse, iga järgnev kiht viib üha sügavamale ja sügavamale, samas ettevalmistamata ajab ikka tõsiselt nutma nii, et paljud poolepeal katki jätavad. Tean nimetada vaid käputäit inimesi, kes on pühendunud sibulakoorimisse ning sellega ka päris kaugele jõudnud, see, mida Igor teeb avalikel üritustel, on sibula tutvustamine, nägemaks, kui paljud üldse on sellest teadlikud ja peilimaks välja neid, kes tahaks hakata koorima Laugh

Mulle meeldib mõistukõne, ent usun, et niimoodi jõuab point paremini kohale...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kolmanda Silma Festival Teloslane 2 5,163 18-10-2018, 18:30
Viimane postitus: Teloslane
  Nn. "piirileppe" vastane konverents Tallinnas Rahvusraamatugus 1. juunil Pohlatohlakas 4 4,659 01-06-2013, 20:44
Viimane postitus: Pohlatohlakas
  19.–25. märtsil Maailmafilmi festival karamba 0 1,848 19-03-2012, 00:53
Viimane postitus: karamba
  Päikeseloojangu festival Kablis lihtsalt 3 4,180 01-08-2011, 10:28
Viimane postitus: lihtsalt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat