Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Intelligentsed helendavad kerad
#51
Väljavõte Aime Hanseni raamatust "Uus-Meremaa sõnas ja pildis", GO Group, 2011. Lk 126-129. Olen teksti lühendanud.

Küllaltki sarnane Häädemeeste nähtusele, vist? (ma pole ise Häädemeestel käinud).
Autor kirjutab:
Tsitaat:Ma elasin parajasti Taurunga linnas Põhjasaarel ning läksin ühel laupäeva õhtul kella kaheksa ajal rannale jalutama. Rannal oli juba pime, öötaevas oli osaliselt kaetud pilvedega, kuud ei olnud näha. Nähtavus oli keskmine.

Äkitselt märkasin vee kohal hõljuvaid tulesid. Tuled hõljusid veepiiri lähedal, inimese pea kõrgusel. Need olid minust umbes 400 m kaugusel. Ma ei näinud, kelle või mille külge olid tuled kinnitatud. Veepiiri nägin tänu linnatulede peegeldumisele vees.

Minu esimene mõte oli, et keegi hull lendab öösel motoriseeritud langevarjuga. Kuid selline lennumasin ei saa kaua ühe koha peal rippuda. Peale selle teeb ta lärmi. Rannal ei olnud kuulda mingeid helisid peale lainete müha - ning viimanegi oli üsna tagasihoidlik. Mootori hääl oleks sellest kidlasti üle kostnud.

Seejärel kaldusid tuled liivariba kohale, kuid jäid siiski veepiiri lähedale. Ma püüdsin tulede arvu kindlaks määrata, kuid see osutus võimatuks. Tuled justkui ei lasknud ennast üle lugeda. Nad kattusid üksteisega ning virvendasid ja helendasid sellisel viisil, et hetketi tundus, nagu oleks seal olnud kaks tuld, siis aga, et kolm.

Siis mõtlesin, et need on hoopis rannal kõndivad inimesed, kel on käes taskulambid. Tuled liikusid väga aeglaselt minu suunas. Need olid suure haloga külmad valged tuled, nagu autotuled või väga võimsad taskulambid.

Kuid mida lähemale tuled jõudsid, seda enam hakkasin kahtlema, et tegemist on inimestega. Tuled rannal hõljusid üles-alla nagu plankton või meduusid. Aeg-ajalt nad jäid seisma ja keerlesid ühe koha peal.

Nende ülimalt aeglases liikumises oli midagi unenäolist, irratsionaalset. Endiselt ei suutnud ma kindlaks määrata, kas tegu on 2 või 3 tulega. Kui tuled jõudsid minust 50 meetri kaugusele, ei olnud ikka veel kuulda ei inimhääli ega muid helisid. Samuti polnud näha, kes tulesid hoidsid.

Just siis, kui vaagisin, kas anda järele uudishimule ja minna vaatama, millega tegemist, kerkis otse minu ette väike selgepiiriline punane tuli. See hõljus veepinnal, umbes 20 m kaugusel veepiirist.Tulel ei olnud halo ja ta sarnanes jalgratturi punase tagatulega. Ma ei näinud kedagi ega midagi, mille külge oleks see kinnitatud.

Peagi tekkis mulje, et punane tuli "suhtles" rannal hõljuvate valgete tuledega. Valged tuled olid ühele kohale keerlema jäänud ning punane liikus aeglaselt nende poole. Ma jälgisin punast tuld keskendunult. Äkkitselt tekkis mul tunne, et punane tuli on mind märganud ning teab, et teda vaadeldakse. Minu hämmastuseks muutis ta kurssi ja hakkas liikuma minu poole. Ma lasin sel mõnda aega sündida. Ent kui ta hakkas liivapiirile lähenema, ei pidanud ma vastu ja panin plagama.

/.../ Ma otsisin veebist üles kohalike ufo-uurijate veebilehe ning lugesin, et Tauranga asub Uus-Meremaa ufo-tegevuse kõige aktiivsemal joonel. Seesama piirkond langeb kokku Põhjasaart läbiva seismilise joonega, millel asuvad mitmed vulkaanid. Arvatakse, et sealkandis asub veealune ufo-baas.

Eesti juhtumeid aga ei saa küll seismilise aktiivsusega seostada. Kuigi Eestis kord 100 aasta tagant esineb nõrku maavärinaid, ei ole see maailma mastaabis mingi aktiivsus, ja tegevaid vulkaane ei ole sadu miljoneid aastaid olnud, kui üldse on.

Raamat ise on muidu ka hea, palju on maooride kultuurist, ajaloost, legendidest.
Vasta
#52
Tore leid, Marina! Smile
Uus-Meremaa UFO-dest ongi foorumis vaikus seni olnud. Igatahes võiks keegi selle vee-aluse UFO-baasi seal Tauranga või Taurunga linna põhjasaarel lisada koos mõne lingiga vee-aluste UFO-de teemasse lisaks:

http://www.para-web.org/showthread.php?t...ealune+UFO

Mis Häädemeestesse puutub, siis eelmise aasta lõpul filmis dr. Kolts seal tõepoolest taas punast objekti ja fotodele taustaks jäid ka rannikul olevad helekollased tuled.
Vasta
#53
Mina olen 5-7 aastase lapsena näinud toas keravälku.

Oli vihmane ilm ja äike - ühel hetkel tuli läbi klaasi tuppa sinakas-valge 5-10 cm läbimõõduga keravälk, mis hõljus 10 sekundit - 1 minut toas ja kadus siis iseenesest ära.
Mina oleks tahtnud keravälku harjavarrega sorkima hakata, kuid vanemad käskisid rahulikult istuda ja vaadata.

Tagantjärele olen hakanud mõtlema, et keravälgu valgustatusega oli ikka midagi väga valesti - tema poolt välja kiiratud valgus oli üsna väike, st veidi rohkem kui mõne küünlaleegi valgus ja väiksem kui 100W hõõglambi poolt eraldatud valgus - samas peaks mitme tuhande kraadine (sinakas valge) 5-10 cm läbimõõduga plasmakera kiirgama kordades rohkem valgust välja.

Siit saab teha järelduse, et keravälk pole mitte homogeene struktuur (nagu hõõglambi ümar korpus), vaid ta koosneb paljudest "peenematest niitidest" (nagu hõõglambi sees olev hõõgniit) - st kui keravälk oleks "õhuliselt kokku pakitud peenest niidist lõngakera", siis oleks võimalik saavutada tühine 1-100W suurune valguse eraldus.

Sarnaselt on ka orbide sisestruktuur justkui "peentest niitidest koosnev", nagu telefoniga fotoka ekraanilt pildistatud orb, mille aluseks olev pilt on tehtud Vigala Reinu kodus:
   

Seega võisk öelda, et orb on "lahjem" keravälk, st orbis on "hõõgniidid" peenemad, lühemad ja annavad vähem valgust - kuid keravälgus on "hõõgniidid" jämedamad, pikemad ja annavad rohkem valgust.

Vasta
#54
1984 a. 2.märtsil toimus Rapla rajoonis ridamisi tuletõrje väljasõite, et kustutada mõistatuslikku tulekahju.
Üks tuletõrjemeeskond nägi eemalt, et Nepsu talu on leekides, sinna oli maad u. 600 meetrit. Kuma oli tugev, punakaskollane. Nad sõitsid lähemale ja eraldasid maja kohal 2-3 kuuketta läbimööduga apelsinivärvi kera, mis tundusid põlevat, sest pritsisid pinnalt sädemeid.
Kera näis olevat otse majakatuse kohal, sest see oli punaselt hõõguv. Lähenemisel tundus kera kaugenevat.
Hoone aga ei põlenudki ja meeskond jätkas eemalduva objekti jälitamist. Kihutati ligi 7 km Juuru suuna

Just, olen ise olnud selle pildi tunnistajaks. Olin kõrval, kui kutsuti tuletõrje. Maja näis täiesti põlevat- Kuigi tuli oli punane, mitte kollakas , nagu tavaliselt.

Siis on olnud imelik kogemus Kernus ühes majas. Kutsuti, et vaadata, mis seal majas toimub. Polnud kellelgi seal rahulikku elamist. Jutt läheks pikale, kui kõigest räägiks, aga üks detail kogu loos oli vägagi imelik. Nimelt, kui vaatasime ühe toa aknast välja, siis oli nagu üks loodus. Pilt jäi hästi meelde, kuid kui läksime õue, sama akna lähedale, oli hoopis teistsugune vaatepilt. Kordasime käiku mitu korda ja see oli ikka selline, aknast vaadates ühesugune, õuest vaadatuna teistsugune. Ja mis veel asja juures oli kummaline. Selles toas jäädes lihtsalt seisma, hakkas energia liikuma nagu spiraalis- inimene hakkas täiega kõikuma.

Usun, et sarnaseid lugusid on väga palju kõigil olnud kogeda.
Vasta
#55
Kas see esimene juhtum ei ole ära toodud ka ühes Igor Volke raamatus?
Igatahes tuleb tuttav ette.
Aga see teine lugu Kernus ühes majas on eriti hämmastav, sest midagi niisugust pole keegi foorumis varem rääkinud. Et aknast vaadates näeb ühtmoodi ja õue minnes hoopis midagi muud. Ehk avanes aknast vaade mingisse teise dimensiooni või ajastusse?



Vasta
#56
(21-04-2011, 06:28 )zzz34 Kirjutas: Täna http://www.youtube.com/watch?v=xJmefEzjwr8 Moskvas nähtud kera.

Nägin u kuu aega tagasi Tallinnas täpselt samasugust asja. Õigemini kahte väikeste vahemaadega. Langesid Pelgurannas vaikselt allapoole. Ise olin linnapoolt tulemas ja silmasin neid kordamööda puulatvade ja maja katuste vahelt liikumas. Kõndisin kiiremalt, et majakatuste taha peituvat tuld näha. Kuna objektid oli vee kohal ja ei tundunud tähtede, lennukite ega sattelliitidena, siis kahtlustasin neid hõljuvaid laternaid, kuna just vilkusid ja justkui keerlesid nagu seal videoski näha. Ja samat värvi olid ka, Punakaskollased.
Vasta
#57
(16-10-2012, 08:39 )Pirx Kirjutas:
(21-04-2011, 06:28 )zzz34 Kirjutas: Täna http://www.youtube.com/watch?v=xJmefEzjwr8 Moskvas nähtud kera.

Nägin u kuu aega tagasi Tallinnas täpselt samasugust asja. Õigemini kahte väikeste vahemaadega. Langesid Pelgurannas vaikselt allapoole. Ise olin linnapoolt tulemas ja silmasin neid kordamööda puulatvade ja maja katuste vahelt liikumas. Kõndisin kiiremalt, et majakatuste taha peituvat tuld näha. Kuna objektid oli vee kohal ja ei tundunud tähtede, lennukite ega sattelliitidena, siis kahtlustasin neid hõljuvaid laternaid, kuna just vilkusid ja justkui keerlesid nagu seal videoski näha. Ja samat värvi olid ka, Punakaskollased.

Laternaid sai kunagi filmitud Smile SIIN video allalaadimiseks,ehk abiks võrdluseks normaalsete ja paranormaalsete objektide tuvastamisel.
Vasta
#58
(16-10-2012, 09:48 )zzz34 Kirjutas:
(16-10-2012, 08:39 )Pirx Kirjutas:
(21-04-2011, 06:28 )zzz34 Kirjutas: Täna http://www.youtube.com/watch?v=xJmefEzjwr8 Moskvas nähtud kera.

Nägin u kuu aega tagasi Tallinnas täpselt samasugust asja. Õigemini kahte väikeste vahemaadega. Langesid Pelgurannas vaikselt allapoole. Ise olin linnapoolt tulemas ja silmasin neid kordamööda puulatvade ja maja katuste vahelt liikumas. Kõndisin kiiremalt, et majakatuste taha peituvat tuld näha. Kuna objektid oli vee kohal ja ei tundunud tähtede, lennukite ega sattelliitidena, siis kahtlustasin neid hõljuvaid laternaid, kuna just vilkusid ja justkui keerlesid nagu seal videoski näha. Ja samat värvi olid ka, Punakaskollased.

Laternaid sai kunagi filmitud Smile SIIN video allalaadimiseks,ehk abiks võrdluseks normaalsete ja paranormaalsete objektide tuvastamisel.



jah... see ei olnud latern, sest helendas ühtlaselt. Küll vilkus ja keerles, aga ülemine osa ei olnud nõrgemalt valgustatud nagu laternal.
Vasta
#59
Selle dokumentaali 6 minuti juures leidsin ühe kirjelduse, mida siinsamas teemas kunagi puudutasin:
http://www.youtube.com/watch?v=BEKgWj_fdZA
Vasta
#60
(17-07-2013, 20:58 )Matrix Kirjutas: Selle dokumentaali 6 minuti juures leidsin ühe kirjelduse, mida siinsamas teemas kunagi puudutasin:
http://www.youtube.com/watch?v=BEKgWj_fdZA

Jha, lugesin seda ja oli väga huvitav, minu kohtumine nendega jättis mulje, et neil on mõistus jäi ka tunne/teadmine, et loevad veel mõtteid ka.
Vasta
#61
Tundub, et need mõistatuslikud kerad võivad ka ohtlikud olla.
Artiklis "Jakuutia anomaaliad" ("Mõistatuslikud faktid 6/2013) on kirjutatud järgmist:
Möödunud sajandi 90.ndatel aastatel olid tundmatud lendavad objektid sagedasteks Ust-Aldanski ulussis asuva väikese järve Balõktaah-Ebe külalisteks. Külaelanike sõnul tekkis alguses järve pinnale vesipüks. Seejärel eraldus keerisvoolust hall läikiv kera, mis laskus aegamööda vette ning läks sügavusse.
Sarnast salapärast nähtust vaadeldi ka 1996, 2000, 2003 ja 2006 aastal, ning igakord peale vesipüksi ja salapärase kera kadumist tekkisid Najahha elanikel haiglaslikud nähud: kohin kõrvades, tugev peavalu ning isegi lühiajaline orientatsiooni kaotus, mis kestasid järgneva kahe-kolme päeva jooksul.
Aja jooksul käivitus Najahha külale "halva koha" kuulsus, mille tõttu elanikud hakkasid sealt lahkuma.



Vasta
#62
Ajakiri "Mõistatuslikud faktid" 7/2013 algab artikliga "UFO Poolas."
Kirjutatakse, et 2010 aasta augustis nähti Poolas, Sileesia vojevoodkonnas
UFO-t, millel oli helendava kuldse kera kuju.
Tervet artiklit ei viitsi välja kirjutada (artikkel internetis saadaval), aga lühidalt:
Tunnistajateks olid neli inimest, kes olid sel päval pikniku korraldanud. Umbes kell 22.30 kohaliku aja järgi märkasid nad lähenevat eredalt sädelevat kuldset kera, mis keerles aeglaselt oma telje ümber paremale poole.
Tekkis mulje, et objekt oli ümbritsetud helendava auraga./---/
Esimene mõte, mis tunnistajatel pähe tuli, oli inimeste poolt õhku lastud valgustusega laterna kohta. Kuid see arvamus muutus, kui eredalt läikiv objekt peatus. Minuti möödudes taganes ta mõne meetri, seejärel tõusis kiirust suurendades nurga all taevasse ning kadus poole minuti pärast vaateväljalt tähtede poole.
Pikemalt siin selle kuldse kera kohta:

http://www.mysteriousman.net/andres/ajak...R%2010.pdf
Vasta
#63
Jällegi on mul omalt poolt üks kogemus jagada. Nägin neid valguskerasid (mingi 3 korda olen näinud) palja silmaga. Tundusid väga head. Kui käed ükskord ühe suurema valguskera poole sirutasin ja mõtetega teda enda juurde kutsusin, siis ta tuligi lähemale. Korra oli mul nagu peos, ja siis läks uuesti minema. Meenutab täiega neid pühasid hõljuvaid ümaraid lendavaid objekte filmis "Avatar". Laugh Igati püha ja huvitav hetk oli see mu noores elus. Laugh
Vasta
#64
Tore oli videot vaadata! Smile
Need valguskerad ehk orbid on üks kummaline senini seletamatu fenomen.

Vasta
#65
(20-09-2013, 12:17 )Minaelan Kirjutas: Kahte säravamat (vaim)olemust näidatakse ka aegluubis ja siis on näha, et nad pole sugugi sümmeetriliselt kerakujulised. Eriti see, mis põikab paremale, muudab oma kuju mitmeid kordi. Ja tulevad nad vabalt läbi seinte ja põranda.
Näha on neid vaid läbi turvakaamerate ja eriti siis, kui päevavalguslambid ei põle ning on hämar. Ja tihedam liiklus on siis, kui inimesed on just lahkunud. Keskööl ja kuni hommikuni liiguvad nad harvemini ja rahulikumalt ringi.

https://vimeo.com/75009246

Ausalt öeldes minule tunduvad need olevat kaamerasilma(ja ühtlasi infrapunast valgust heitva lambi) ees kergetes õhuvooludes liikuvad tolmuterad. Tundub ka tõenäoline, et just peale töö lõppu tolm vähe hooksamalt ruumis ringi keerleb ning hommikuks vaikselt ära settib. Midagi paranormaalselt sellise video põhjal hästi väita ei anna.
Vasta
#66
(21-09-2013, 13:56 )Minaelan Kirjutas: Olen nende orbide/energiapallide liikumist juba üle kahe aasta jälginud, (maakohas võtavad nad kohati isegi nahkhiire kuju) ja seega mulle ongi naljakas, et see enamikule veel ulme tundub.
Mismoodi ulme, täiesti reaalsed nähtused tunduvad olevat. Või on tegu hoopis sellega, et sulle tundub naljakas kui osad ei usu sama müstikat mida sinagi?
Vasta
#67
Mulle jääb lihtsalt arusaamatuks, et kui need orbid on reaalsed nähtused, siis milleks on neid vaja uskuda...
Vasta
#68
Siinkohal tasub vahet teha, mis on optikast tingitud nähtused fotodel ja
mis on muud (nendest märksa erinevad) justkui "defektid" teistel fotodel.
Sellised tüüpilised "orbid", nagu näiteks siinsamas teemas Tom'i tehtud
fotol minust (vt. postitus #25, on "orb" mõlemal prilliklaasil), - ei ela nad ju
minu peas ega käi läbi silmade sisse-välja pidevalt, nagu olen selle
pildi kohta naljatlenud, vaid on tekkinud fototehnika läätsede abiga.
Soodsatel tingimustel (täpsemalt ei oska kommenteerida kui postituses
#39 siinsamas teemas) saame niisuguseid "orbe" sfäärilistelt pindadelt
(vt. postitus #6 - lapse silmadelt või postitus #25 - minu prilliklaasidelt)
ja näiteks ka õhus hõljuvatelt (tolmu-) osakestelt fotovälguga pildistades.
Mingisuguse seletuse nähtuse kohta annab inglisekeelne leht
http://www.rockymountainparanormal.com/orbs/orby.html

Hoopis põnevamaid fotode "defekte" (fotograafid prakeerivad tavaliselt
välja niisugused) saame aga vahel vaimolenditest - meenutab natuke
justkui pildile juhuslikult sattunud fotoaparaadi või kapuutsi paela, neid
saame samuti vaid fotovälguga pildistades ja erilise emotsionaalsusega
(sünnipäev, matus, pulm vms.) keskkonnas. Kerakujuline objekt veidi
vibreerivas kõverjoonelises liikumises. Meenutame, et fotovälk kestab
mingi umbes 1/400 sekundit ja nii umbes meetripikkune liikumine selle
välgu kestel. Selliseid fotosid on mulle palju näidatud, kuid internetist
ei suutnud praegu sobivaid näiteid leida. Kui leian, lisan hiljem.
Vasta
#69
(21-09-2013, 13:56 )Minaelan Kirjutas: Kui soovid, võid mu töökohta neid vaatama tulla Smile.
Olen nende orbide/energiapallide liikumist juba üle kahe aasta jälginud, (maakohas võtavad nad kohati isegi nahkhiire kuju) ja seega mulle ongi naljakas, et see enamikule veel ulme tundub.

Jah, on inimesi, kes jälgivad oma silmaga orbide liikumist ja panevad videosid üles, aga on inimesi, kes arutlevad ikka alles fotodele jäänud orbide üle.
Ütleks selle peale, et natuke kurb isegi. Smile
Vasta
#70
(21-09-2013, 19:23 )Minaelan Kirjutas:
(21-09-2013, 19:09 )kage Kirjutas: Mulle jääb lihtsalt arusaamatuks, et kui need orbid on reaalsed nähtused, siis milleks on neid vaja uskuda...

Ma ei saa küsimusest aru.
Natuke hooletult minu poolt sõnastatud. Tegelikult tahtsin öelda, "milleks on vaja uskuda, et need on müstilised või energiaolendid". Võivad täiesti füüsilised olla.
Vasta
#71
Kage, ehk sellepärast, et inimestel on nende keradega huvitavaid kogemusi:
(02-08-2013, 19:29 )Peisko Kirjutas: Jällegi on mul omalt poolt üks kogemus jagada. Nägin neid valguskerasid (mingi 3 korda olen näinud) palja silmaga. Tundusid väga head. Kui käed ükskord ühe suurema valguskera poole sirutasin ja mõtetega teda enda juurde kutsusin, siis ta tuligi lähemale. Korra oli mul nagu peos, ja siis läks uuesti minema. Meenutab täiega neid pühasid hõljuvaid ümaraid lendavaid objekte filmis "Avatar". Laugh Igati püha ja huvitav hetk oli see mu noores elus. Laugh

Vasta
#72
Teemale lisaks ajaloost teada juhtumeid.

Niisuguseid helendavaid kerasid esineb nii taevas kui vees, aga ka maa-alustes koobastes. Helendused maapinna kohal, mis soodel vilksatavad, haudade kohal hõljuvad või üksildastel teedel välja ilmuvad. Need läbivad hoonetes ka massiivseid seinu, annavad märku sihikindlast käitumisest, mõjuvad kas süütult või ähvardavalt, ilmuvad välja vaid korraks või ilmutavad esinemises teatud järjepidevust.
Nendel nähtustel on palju nimetusi: keravälk, sootuluke, kummitustuli, virvatuli või tulekera.
Võib-olla ei ava ükski nimetustest asja olemust ja tegemist on hoopis millegi muuga.
Võib ka oletada, et tegemist pole üheainsa nähtusega, vaid hoopis meile läbinähtamatu "reaalsuse" täiesti eri ilmingutega.

Mõned huvitavad juhtumid.
Jaapanis Kyushu saarel asub suurlinn Kumamoto. Igal aastal 1.aug. hommikuhämaruses toimuvad üsna omapärased nähtused Kumomuto ees merel.
Arvutud oranzi värvi tulukesed süttivad veepeegli kohal ja pakuvad sellega nii muljetavaldavat kui ka segadusse viivat vaatepilti. Nähtust kutsutakse shiranuiks ("tundmatu tuli"). Viirastuslikud tuled süttivad ka siis, kui merel pole ühtki paati. Sama vähe saab rääkida loodusnähtusest, kuna fenomen kordub juba üle 1000 aasta imetlusväärse korrapärasusega.

http://en.wikipedia.org/wiki/Will-o%27-the-wisp

Ka Hiinas on sarnane nähtus. Shanzis on Wutai mägi (3058 m) ja selle mäe lõunatipul seisab juba aastasadu torn, mis kunagi ehitati erutava vaatepildi jälgimiseks, mida peeti vanas Keskriigis Buddha ilmumiseks.
Briti reisimehel John Blofeldil oli 1930.a. eriline õnn neid tulekerasid oma silmaga näha. Ta pani selle juhtumi ka kirja:
"Seal aknataguses taevas libisesid arvutud tulekerad majesteetlikult tornist mööda." Ta arvas ka, et just nende valgusnähtuste jaoks see torn sinna ehitatigi.
http://www.danreid.org/daniel-reid-artic...f-life.asp

Virvatuled Tai põhjaosas Bang Fais.
Nimetust "Naga tulekerad" (Bang Fai Phaya Nak) kandev nähtus kordub igal aastal kindlal ajal - kuukalendri järgi üheteistkümnenda kuu esimesel ööl.
Oranžid tulekerad kerkivad Mekongi jõepinna kohale. Seal seisavad need suitsuta ja lõhnata tulukesed veidi paigal, et seejärel lihtsalt kaduda.
Kõige paremini on seda regulaarselt korduvat fenomeni näha järgmiste asulate ümbruses: Phon Phisai, Pak Khad, Sung Kom, Sri Chiang Mai ja Bung Kan.
Tailased pühitsevad sellega vihmaperioodi lõppu, korraldavad paraade ja sõidavad Mekong jõel oma traditsiooniliste pikkade lootsikutega.
http://en.wikipedia.org/wiki/Naga_fireballs

Allikas: Hartwig Hausdorf "Kummalised reaalsused." Tln. 2009.
Vasta
#73
Tänagi pildistasin orbe toas...esimesel jõulupühal tegin õues jõulupilte, sellel pildil, üleval paremal mingi kummaline oranž, oskab keegi pakkuda millega tegu?:
http://loodustuba.files.wordpress.com/20...ts-009.jpg

ja miks sellel pildil oleks nagu ülevalgustatud? ilm oli veidi päikseline...maja katus ülivalge ja kummaline rohu sileuett - kiirgav valge, mida tegelikult ei olnud...
http://loodustuba.files.wordpress.com/20...uu-021.jpg
Vasta
#74
(27-12-2013, 20:04 )Tulnukinimene Kirjutas: Tänagi pildistasin orbe toas...esimesel jõulupühal tegin õues jõulupilte, sellel pildil, üleval paremal mingi kummaline oranž, oskab keegi pakkuda millega tegu?:
http://loodustuba.files.wordpress.com/20...ts-009.jpg

ja miks sellel pildil oleks nagu ülevalgustatud? ilm oli veidi päikseline...maja katus ülivalge ja kummaline rohu sileuett - kiirgav valge, mida tegelikult ei olnud...
http://loodustuba.files.wordpress.com/20...uu-021.jpg

Kui suurendada pilti, siis on näha, et see oranž asi oli taimede taga, aga mis - ei oska küll nii fookusest väljas objekti kohta miskit öelda.

Teisel pildil sul küll mingit kummalist sära rohu peal pole, puhas ülevalgustus. Põhjuseks on suur, kaadrist üle poole täitev tume objekt, mille heledust säriautomaatika püüdis neutraalhalliks teha ja sellega seoses ülejäänud kaadri üle valgustas. Särikorrektsioon on selliste valgusolude puhul asendamatu abiline.
Vasta
#75
(27-12-2013, 23:55 )haneracryth Kirjutas: Kui suurendada pilti, siis on näha, et see oranž asi oli taimede taga, aga mis - ei oska küll nii fookusest väljas objekti kohta miskit öelda.

Teisel pildil sul küll mingit kummalist sära rohu peal pole, puhas ülevalgustus. Põhjuseks on suur, kaadrist üle poole täitev tume objekt, mille heledust säriautomaatika püüdis neutraalhalliks teha ja sellega seoses ülejäänud kaadri üle valgustas. Särikorrektsioon on selliste valgusolude puhul asendamatu abiline.
Taimede taga ei ole mitte midagi.

Samal päeval pildistasin palju pilte, ma ei tea, miks siis teised pildid normaalsed tulid...pildistatud tavalise digikaga...mõtlen seda enne maja olevat valget siluetti, seal ei olnud rohtu, see ala oli kõik niidetud.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat