Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Salateadused
#51
(06-05-2013, 11:40 )Celtic Kirjutas: See, kas keegi usub, et on olemas hingedega äritsejad või mitte, ei muuda hingedega äritsejaid vähem või rohkem olematuks. Meist väljaspool asub suur maailm, millest enamusel ei ole mitte õrna aimugi. Kombatakse ISEENDA sisemaailma piire ja peetakse seda vaimsuseks, ent ei aduta neid jõude, mis on meist väljaspool ja meist toituvad.

Kui ei aduta "jõude väljaspool, mis sinust toituvad", siis neid ka ei usuta, sest neid sinu jaoks polegi olemas. Tegelikult aga iga uskumine nõuab hoopis kõrgema teenimist - seda selle eest, et kõrgem hoopis sind toidab. Ehk teisisõnu, kui sa ikka numbreid üldse ei usu, siis neid pole sinu jaoks ka olemas. Ja kui uskuda, et kõik kes mingeid salapäraseid numbreid tunnevad, on automaatselt hingedega äritsejad, siis nii see sinu jaoks ongi, mis iseenesest ei aita sul just eriti kaasa numbrite lähemalt tundma õppimisele ja sellest võimest tuleneva hüvede osasaamisele.


Vasta
#52
(06-05-2013, 15:58 )excubitoris Kirjutas: See, et suurem hulk inimesi ei tea midagi näiteks geneetikast ei tee seda veel salateaduseks. Eelpool ütles hästi Liine oma postituses #40 - kui teadmine on kirjas siis pole ta enam "sala". Osaliselt olen Celticuga nõus, kuid parandaksin - need teadmised on siiski KÕIGI jaoks - see, et paljud neist aru ei saa ja nende jaoks valmis ei ole ei muuda asja olemust.
Salateaduste mõistet kasutasin lähtuvalt Steinerist, kes kunagi loetud raamatus väitis, et salateadused pole kõigi jaoks, sarnast nägemust kohtasin üht väga huvitavaid mõtteid sisaldavas Bo Yin Ra raamatus - kui oled midagi teada saanud, siis vaiki sellest.

Seletasin lahti ka selle, millisena mina näen seda vaikimist - teadmised devalveeruvad, kui neid levitavad inimesed, kes EI MÕISTA nende teadmiste olemust, kes EI OSKA neid sobitada konteksti. Kõige hullem, mida üks inimeseloom teha saab, on hakata oma fantaasia piires neid teadmistevahelisi lünki täitma umbluuga. Geneetikaga paralleele tuues võiks öelda, et geneetik pole see, kes teab, kuidas geenid meie pärilikkust mõjutavad, ent ei tea täpselt kuidas nad seda teevad ning siis luuletavad kokku väite, et "geenid on väiksed tiivulised olendid, kes elavad meie dna sees. Dna ahel on aga justkui Pii, kuhu on peidetud kõik maailmakõiksuse saladused."
Justkui tark jutt, ent lähemal uurimisel ilge jama. Nii juhtub ka infoga - info devalveerub, reaalseid vaimseid väärtuseid ja kogemusi hakatakse pidama läbi idiotismi samuti idiootide lalinaks ja lõpptulemus on see, et reaalselt ei saa mitte keegi tõeseid väärtuseid enesele juurde. Ei need, kelle jaoks ehk olid teadmised just õigel ajahetkel saabuvad, ega ka need, kes suure jama kokku luuletasid ja kõik ühte potti keetsid. Tilk tõrva meepotis rikub mee, ent kui sinna valada tilga asemel terve liiter...

PS. teadmised on kõikjal meie ümber. Ole vaid mees ja näe... ent paljud arvavad, et nad näevad ja nende nägemine kaob peale virvendust, sest keskendumisvõime kaob ja tekib suurushullustus. Sünnipäraselt on igal inimesel oma elutee suundumus ja vastavalt sellele avatus teatud teadmiste suunas. Vägisi tarkust pähe ei topi, ent just seda tahetakse tänapäeval teha - olla kõiketeadjad. Ent sünnipärane anne lugeda teatud sorti infot läheb koos selle egoismiga samuti peldikupotist alla.

(06-05-2013, 16:29 )Krt Kirjutas: Kui ei aduta "jõude väljaspool, mis sinust toituvad", siis neid ka ei usuta, sest neid sinu jaoks polegi olemas. Tegelikult aga iga uskumine nõuab hoopis kõrgema teenimist - seda selle eest, et kõrgem hoopis sind toidab. Ehk teisisõnu, kui sa ikka numbreid üldse ei usu, siis neid pole sinu jaoks ka olemas. Ja kui uskuda, et kõik kes mingeid salapäraseid numbreid tunnevad, on automaatselt hingedega äritsejad, siis nii see sinu jaoks ongi, mis iseenesest ei aita sul just eriti kaasa numbrite lähemalt tundma õppimisele ja sellest võimest tuleneva hüvede osasaamisele.
Sa võid ju keset kiirteed rahumeeli komberdada ja mitte uskuda autode olemasolusse... see aga sind autoõnnetusest ei säästa.

(06-05-2013, 18:04 )Sinis Kirjutas: Kas arvul ’66’ on mingi tähendus vaimu(shamaani)ilmas?
Minu teada mitte.
Vasta
#53
Celtic - me siin lihtsalt hetkel "haugume" ühe puu erinevatel külgedel.
See, et ma arvan, et teadmised peavad olema kõigi jagu ei tähenda
kohe seda, et ma automaatselt lähen neid kõigile kõrist alla toppima.
Kahjuks on hetkel nii, et enamus ei ole valmis saadava ja vajaliku info
enamust omaks võtma ja piirdub väga ühekülgsete arusaamadega.

Üldjuhul peaks olema nii, et see kes omab piisavalt tarkusi ja teadmisi
peaks omama ka piisavalt arusaamist, kuidas seda jagada. EI ole vaja
kõike ja korraga - kuid ON vaja. Kui aga isegi ei püüta midagi jagada
siis on juba kuri karjas. See näitab, et tegelikult ei ole inimesel piisavalt
ei seda ega teist, et üldse midagi jagada.

Üldjuhul kaasneb tarkuse ja arusamaisega ka teatud mõistmine ja rahu(likkus).
Püüame siis vähemalt anda endast parima. Tarkus on nagu mure ja rõõm - meenuta:
Jagatud rõõm on topelt rõõm.
Vasta
#54
(06-05-2013, 21:11 )Sinis Kirjutas: Exu, see on nii armas, kuidas sa meelitadwink

Võin pai ka teha kui tahad aga mul on raske käsi...
Vasta
#55
1) Salateaduste lahtiseletus minu nägemustes: mistahes teadmised, mis kirjeldavad väljaspool 5-meele maailma asuvaid objekte ja nende vahelisi seoseid.

Ehk 6. meele maailm (hingepõhine selgeltnägemine astraalsel ja mentaalsel tasandil),
samuti 7. meele maailm (vaimupõhine selgeltnägemine ühtsuse=buddhi ja vaimsuse=atma tasandil),
ning 8. meele maailm (loojalik nägemine monaadilisel=anupadaki ja jumalikul=adi tasandil).


2) Salateadmisi punkti nr1 mõistes üritatakse salastada, et inimesi saaks hoida 5-meele põhises maailmas - nii on võimalik toidupüramiid jätkumine peenematesse kihtidesse, ehk inimeste hinged ja elujõud on teatud olenditele samasugune "toit", nagu inimeste jaoks on taimed ja liha.

Ehk nii nagu inimesed ei taha farmi-loomade "teadlikuse tõusu" (loomade teadlikust, et "maisele paradiisile" küllusliku toiduga farmis järgnevad tapamaja, lihakombinaat, ning toidupood) - nii ei taha ka meie kukil elavad anorgaanikud inimeste teadlikust 5-meele maailmast väljapoole jääva maailma kohta, ehk salateadmiste levikut (nii näeks igaüks, et meie kukil istuvad meie elujõust toituvad anorgaanikud, ning me ajaks need anorgaanikud minema: ehk anorgaanikud jäeks oma toidust ilma inimeste näol).


3) Salateadusi saaks liigitada:

a) Teoreetilisteks=kirjeldavateks, nagu budistide, teosoofide, minu ja Arlichi (2012. aasta vaimsusega) poolt koostatud kirjeldused/joonised.

Sellised kirjeldused avardavad inimeste maailmapilti, ehk ollakse teadlikud peenema maailma olemusest - nii on välistatud nö "hullumine" praktiliste selgeltnägemise ja kehaväliste kogemuste järel, kuna kõik nähtu osatakse lahterdada varem teadaoleva maailmapildi sisse.

b) Praktilisteks=tunnetuslikeks, nagu selgeltnägijate, nõiamooride, shamaanide, astraalrändurite ja teadlike unenägijate poolt nähtu.

Praktiline selgeltnägemine on igaühe poolt õpitav, nagu kutsekoolis tooli kokkupanek, või toidu valmistamine.
Kuid jällegi üritatakse inimeste eest "peita" otseseid õpetusi, kuidas endas selgeltnägemise võimeid arendada.


4) Läbimurre salateaduste osas sabub siis, kui lastele hakatakse salateadusi õpetama juba 1. klassis, kui tervikliku maailmapildi osa.

Ehk paraleelselt tähtede kirjutama õppimise ja arvutamise oskusega hakatakse lastele õpetama aura selgeltnägemist, ning eeterlike olendite selgeltnägemist - paralleelselt arutleva kirjandi ja trigonomeetria õpetamisega hakatakse lastele õpetama teiste mõtete selgeltkuulmist ja mentaaltasandi deva-laadsete olendite selgeltnägemist - ülikoolides õpetataks lisaks kõigele muule ka vaimu põhist selgeltnägemist oma eelmiste ja järgnevate elude nägemise oskusega, jne.

Nii muutuks "salateadused" tavaliseks "teaduse" osaks, mis juhtub praegu alguse saava 6. juur-rassi jooksul: aga eks me kehastu veel mitmeid kordi, et kõiki neid (sala)teadmisi enda kogemuslikus elupagasis ja olemuses täiuslikuseni viia.

Vasta
#56
(06-05-2013, 20:04 )Celtic Kirjutas: Salateaduste mõistet kasutasin lähtuvalt Steinerist, kes kunagi loetud raamatus väitis, et salateadused pole kõigi jaoks, sarnast nägemust kohtasin üht väga huvitavaid mõtteid sisaldavas Bo Yin Ra raamatus - kui oled midagi teada saanud, siis vaiki sellest.
Steiner väitis, et Salateadus pole mitte sellepärast sala, et keegi salastaks, vaid seda lihtsalt ei mõisteta.
Bo Yin Ra, ma arvan mõtles, et mitte liiga vara kuulutama hakata seda mida teada saadud. Inimene saab killukese teada ja hakkab kohe kuulutama, sellega rikub oma edaspidise teada saamised ära, kuna hakkab egot kasvatama.
Ma ei ole kogu teemat läbi lugenud, ega oska öelda mida siin mõeldakse "Salateaduse" all, kuid igas kihis on omad reeglid ja suhted, nii et mis ühe maailmas toimib, see ei pruugi toimida teise maailmas.

Mis puutub Lahenduse toodud mõttesse koolis õpetama hakata, siis tuleb I klassist peale sisse viia suhtlemistreeningud ja empaatiavõime arendus, et lapsed ei oleks nii enesekesksed/isekad...ja alles sealt edasi võiks muu peale mõelda.
Vasta
#57
Väga,väga nõus- lahendused- viimane tekst!
Vasta
#58
(02-12-2011, 08:27 )Celtic Kirjutas: Teadmistega kaasneb vastutus ja see on esimene ring, millest ligi 90% läbi ei hammusta - ei taheta vastutada. Allesjäänud 10% ligikaudu 9% loobub poolel teel kuna leiab, et see, mis on reaalsus, ei vasta nende ettekujutustele ja ootustele, ehhk siis nemad tahtsid miskit muud, ent pettusid, et nende tahe ei täitugi.
Kuna vastutusest jalutatakse rahulikult mööda, siis tooks korra ka selle meeldetuletuseks esile. Lisaks käis Matrix omapoolse vastutuse tõlgenduse välja ("võime sinu pakutud võimalusele vastata oma valikutega") mille kohta ütleks, et mina näen seda idealiseerimisena ehk see töötab siis kui see võime, koos kõige muuga, on mõlemal poolel võrdne ja kõik on selle mõiste ka omaks võtnud ning ühtemoodi aru saanud (mis rebase ja inimese puhul on võimatu).

Seega erinevuste juures tõlgendaks mina vastutust kui valmisolekut (ei leidnud paremat sõna) oma tegude tagajärjed ausalt vastu võtta ja oskust/võimet tunnistada mis valesti läks muidu tekib olukord kus rebane niutsub ukse taga kuna kodustaja võime valikuid teha ei olnud piisavalt tasemel ning otsustas valiku kasuks lasta rebasel metsastuda ning kuna rebase võime ei küündi isegi sellele tasemele, et aru saada mis vastutus on, siis tema valik on üritada jääda kodustatuks.
Vasta
#59
(06-05-2013, 20:04 )Celtic Kirjutas:
(06-05-2013, 16:29 )Krt Kirjutas: Kui ei aduta "jõude väljaspool, mis sinust toituvad", siis neid ka ei usuta, sest neid sinu jaoks polegi olemas. Tegelikult aga iga uskumine nõuab hoopis kõrgema teenimist - seda selle eest, et kõrgem hoopis sind toidab. Ehk teisisõnu, kui sa ikka numbreid üldse ei usu, siis neid pole sinu jaoks ka olemas. Ja kui uskuda, et kõik kes mingeid salapäraseid numbreid tunnevad, on automaatselt hingedega äritsejad, siis nii see sinu jaoks ongi, mis iseenesest ei aita sul just eriti kaasa numbrite lähemalt tundma õppimisele ja sellest võimest tuleneva hüvede osasaamisele.
Sa võid ju keset kiirteed rahumeeli komberdada ja mitte uskuda autode olemasolusse... see aga sind autoõnnetusest ei säästa.

Kuidas ma peaks sinu ja tolle shamaani jutust arusaama? Et keegi just praegu füüsiliselt noa ja kahvliga järab sind, ja see et sa minu kui shamaani juttu hetkel ei usu, sind kuidagi ärasöömisest ei säästa! Ja seda isegi siis kui sa näed kõigest halba und?
Inimese subjektiivsest aspektist aga just nii ongi, et kui autosid kiirteel ei aduta, siis neid parajasti subjekti jaoks lihtsalt seal polegi, missest et kõrvalt vaataja näeb õnnetut sündmust objektiivsemalt. Kusjuures füüsilise sfääri mitteuskuja (näiteks skisofreenik) sai oma subjektiivses kogemuses vägagi säästetud, kuigi ta füüsiliselt ikka alla aeti. Seega asjad pole ka nii lihtsad, nagu too shamaan arvas!


Vasta
#60
Mis on vastutus? Meid on järjekindlalt valesti õpetatud ja selle tulemusena on sõna "vastutus" kaotanud oma algse mõtte ning asendunud väändunud tähendusega. Et mida ma silmas pean? inglise keeles on "vastutus" "responsability". Inglise keeles on säilinud, ühena vähestest keeltest, selle trmini algse tähenduse tüved: "response" = vastus ja "ability" = võime ehk kokkuvõtlikult "võime(kus) vastata". Sisuliselt tähendab see seda, et meie mõtleme ja mõte loob ehk väli omab võimet meie mõttele vastata füüsilissse manifestatsiooni kerkimisega ehk manifesteerumisega. Meie igapäeva sümbolkeelest on see tegelik algtähendus kustutatud ja asendatud arusaamisega, et meie loome ja siis jääme vastutama ehk ootama kas auraha või trellidetaha pistmist. Vastutus on see, et me loome (kas mõttes või füüsilisena tunduvalt (vahet pole) ja väljas asjad manifesteeruvad ehk meie väli omab võimet vastata.

Mis puutub Steineri väitesse, et kõik pole valmis mõistma, siis nii see ongi. Ma olen seda täiesti teadlikult katsetanud. Olen vaba valimiga seltskonnale kirjeldanud ühte ja sama ning reageeringud on olnud wow-efektist, rõõmsast naerulaginast, satiiri tabamisest, ükskõiksusest ja vastuseisust heldimuspisarateni. Olgugi, et minu kirjeldus oli ühemõtteliselt suunatud sellele, et inimesed saaksid teada mõnest oma kaasasündinud oskusest, mille nad on nö ära unustanud, oli arusaamisi ja arusaamatusi seinast seina.

Mõned "üle-haritud" inimesed on aga sedavõrd filtreid täis, et isegi lihtsast sidesõnast panevad nad kokku kohutavalt keerulise kosmoloogilise pildi, et neil tekib tihtipeale raskusi ka oma enese maailmavaatest aru saada. Piltlikult on juhtunud midagi sellist, et ma ulatan inimesele kivikirve ja tema hakkab sellega sooritama integraalarvutusi (siinses foorumiski on üks selline vahva tegelane, kes ilmselt ennast ise ära tunneb). Kusjuures kõige vahvam on veel see, et need integraalarvutused kivikirvel veel õnnestuvad kah Smile

Iba saab suure raha eest rahvale pähe määrida seni, kuni inimesed ei tea, millise kivi all vähid tegelikult talvituvad. Seepärast arvan ma endiselt, et saladuses hoitavaid teadmisi tegelikkuse kohta tuleks avalikkustada ja seda mööndusega, et kes on valmis, saab aru ja kes pole valmis mitte, ei saa aru kah ja kui aru ei saa, ei oska ka kasutada, sest info ilma arusaamiseta pole teadmine.
Ja veel usust.
Tõde ei vaja eksisteerimiseks uskumist, sest tõde eksisteerib nagunii.
Vale vajab eksistentsiks usku, sest alles sellest hetkest, mil valet hakatakse uskuma, hakkab see ka füüsilist toimet avaldama. Kõik, mis avaldab toimet, eksisteerib. Ainult vale lõpetab toimimise hetkest, mil teda enam ei usuta.
Millega siis uskumised asendada, et maailm puhastuks ja vale vaoks?
Teadmistega.
Maailm sai minu jaoks palju arusaadavama ja puhtama vormi sellest hetkest, mil ma võtsin teadlikult omaks kreedo: on asju, mida ma tean ja on asju, mida ma veel ei tea, aga olen valmis kohe teada saama. Ma ei usu mitte midagi!
Vasta
#61
Hästi, tean nüüd, et minust väljaspool asub jõude, kes minust toituvad ja sõltuvad. Hea küll, annan andeks, minu jaoks nähtamatud, mis ma ikka pahandan, viga ju endas.

Pahane olen, mind kui pimedat lihtsalt õrritatakse: vot mina tean saladusi, aga sina ei tea. Selle peale tahaks öelda, et igamehe luulut ei tahagi ma teadawink
Vasta
#62
Uuri kõike ja õpi kõike ent ära usu midagi. Usk kaotab objektiivsuse. Kui sinu usutav ei suuda teiste käibetõdedega kokku langeda, siis on tegemist järelikult jamaga. Teadmiste aluseks on loogilised seosed, kui need kaovad, tekib usk ja läbi usu täidetaksegi tühimikke teadmistes luuludega.
Vasta
#63
Ikkagi, millest siis alustada? Positiivsest mõtlemisest?
Hea foorumikaaslane räägib, et eestlus päästab.
Teine räägib, et ei-ei, hoopis jeesus.
Kolmas ei tea, mis päästab, kuid teab, kes on süüdi....
Nn vaimu-para-misiganes maailmas on kohutavalt palju segadust.
Lihtsad inimesed ei julge enam tänavalgi kõndidaSmile
Kui keegi teab, mis/kus on tõde, tundub olevat igavest vahva, kui teadja eksinud otsijatele mõnigi kord "soe!" "veel soojem!" karjuks..
Või poleks niimoodi leitud tõde enam otsija oma?
Vasta
#64
Keegi ei saa absoluutset tõde ette dikteerida, sest seda on kuradima raske tõestada.
Näiteks üldtuntud tõde on see, et Maa on ümmargune (apioidi-, geoidi-, ellipsoidikujuline vms) ja seda on erinevate katsetega tõestatud, mille viiteid ma ei hakka siin kohal ära tooma. Parim tõestus on ehk sateliitpildid.
Kui aga peaks tõene oleme nn. hologrammi teooria, et kogu maailm on lihtsalt üks projekteeritud hologramm, siis on tõde hoopis see, et Maa ja ka kõik muu on lapik (2D), meie siin hologrammi sees lihtsalt tunnetame kõike kolmemõõtmeliselt.

Point vast selles, et kui miski töötab nii, nagu tahad, siis võid seda tõeseks pidada, vahet pole, kas see on või ei ole tõsi. Üks autor, kelle nime ma ei mäleta, on öelnud: "Kõik mudelid on valed, mõned mudelid on kasulikud".
Vasta
#65
Esoteric Knowledge Throughout Time - Waking Times : Waking Times
Tahtsin selle alguses mujale panna aga arvan, et sobib siia ka. Esoteerilist ehk siis salateadmised läbi ajastute.
Võimlaik, et pole mitte kõige parem kokkuvõte aga tundub, et nii mõnelegi vaidlejale siin kulub ära.
Vasta
#66
(06-05-2013, 20:04 )Celtic Kirjutas: Seletasin lahti ka selle, millisena mina näen seda vaikimist - teadmised devalveeruvad, kui neid levitavad inimesed, kes EI MÕISTA nende teadmiste olemust, kes EI OSKA neid sobitada konteksti. Kõige hullem, mida üks inimeseloom teha saab, on hakata oma fantaasia piires neid teadmistevahelisi lünki täitma umbluuga.

Ükski teadmine ei kaota oma väärtust. Need on igikestvad. Ja varem või hiljem kõigile kättesaadavad.
Kõiksus kohe kindlasti ei ole loonud neid ainult nö "väljavalitutele", vaid kogu inimkonnale, et KÕIK õpiksid neid mõistma ja aitaksid kogu maailma paremaks muuta. Mida me peale hakkame mõne üksiku "teadjaga", kes tihtipeale kasutab seda teadmist vaid oma huvide eesmärgil.
Meeskond on just nii tugev, kui tugev on tema kõige nõrgem lüli, seega...

Kõige hullem, kui inimene kaotab lootuse ja võime fantaseerida, illusioone luua, visualiseerida...ühesõnaga kaotab julguse oma mõtete kaudu endale parem maailm luua.
Sest mõtted(fantaasiad, visioonid) eelnevad ALATI tegudele ja reaalsusele.
Vasta
#67
(10-05-2013, 15:34 )Minaelan Kirjutas:
(06-05-2013, 20:04 )Celtic Kirjutas: Seletasin lahti ka selle, millisena mina näen seda vaikimist - teadmised devalveeruvad, kui neid levitavad inimesed, kes EI MÕISTA nende teadmiste olemust, kes EI OSKA neid sobitada konteksti. Kõige hullem, mida üks inimeseloom teha saab, on hakata oma fantaasia piires neid teadmistevahelisi lünki täitma umbluuga.
Ükski teadmine ei kaota oma väärtust. Need on igikestvad.
Ja mina lisan, et ükski teadmine ei oma väärtust seega pole ka midagi kaotada.
Tsitaat:Kõige hullem, kui inimene kaotab lootuse ja võime fantaseerida, illusioone luua, visualiseerida...ühesõnaga kaotab julguse oma mõtete kaudu endale parem maailm luua.
Sest mõtted(fantaasiad, visioonid) eelnevad ALATI tegudele ja reaalsusele.
Ülaloleva omamine ja kasutamine on kahe teraga mõõk, eriti siis kui paremat maailma luuakse ainult enda jaoks.
Vasta
#68
(10-05-2013, 17:06 )kage Kirjutas:
(10-05-2013, 15:34 )Minaelan Kirjutas:
(06-05-2013, 20:04 )Celtic Kirjutas: Seletasin lahti ka selle, millisena mina näen seda vaikimist - teadmised devalveeruvad, kui neid levitavad inimesed, kes EI MÕISTA nende teadmiste olemust, kes EI OSKA neid sobitada konteksti. Kõige hullem, mida üks inimeseloom teha saab, on hakata oma fantaasia piires neid teadmistevahelisi lünki täitma umbluuga.
Ükski teadmine ei kaota oma väärtust. Need on igikestvad.
Ja mina lisan, et ükski teadmine ei oma väärtust seega pole ka midagi kaotada.
Tsitaat:Kõige hullem, kui inimene kaotab lootuse ja võime fantaseerida, illusioone luua, visualiseerida...ühesõnaga kaotab julguse oma mõtete kaudu endale parem maailm luua.
Sest mõtted(fantaasiad, visioonid) eelnevad ALATI tegudele ja reaalsusele.
Ülaloleva omamine ja kasutamine on kahe teraga mõõk, eriti siis kui paremat maailma luuakse ainult enda jaoks.

Teadmised on väärtuslikud, kui oskad neid kasutada kõikide jaoks.
Sama kehtib ka mõtete ja illusioonide kohta.
Ma ei tea, kuidas sina Kage, aga mina küll ei suuda õnnelik olla, kui oleksin rikas ja kõikvõimas, aga kõik muud mu ümber oleksid haiged, orjad, vaesed, õnnetud...
Edu, areng, rõõm ja rahu saavad su osaks vaid siis, kui saad seda koos teistega võrdväärselt kogeda ja edasi arendada.
Vasta
#69
(08-05-2013, 21:37 )Celtic Kirjutas: Uuri kõike ja õpi kõike ent ära usu midagi. Usk kaotab objektiivsuse. Kui sinu usutav ei suuda teiste käibetõdedega kokku langeda, siis on tegemist järelikult jamaga. Teadmiste aluseks on loogilised seosed, kui need kaovad, tekib usk ja läbi usu täidetaksegi tühimikke teadmistes luuludega.


See kah tore usk! Tegelikult aga ilma mittemidagi uskumata pole võimalik ka mitte midagi tajuda/kogeda/tõlgendada. Sest mitte kellegil ei saagi olla lõplikku objektiivsust, kuna uskuv/kogev/tunnetav "keegi" ise on subjektiivne subjekt juba alati. Käibetõed on samuti lihtsalt hetkel levinud käibeuskumused, mis pole ealeski peegeldanud teab mis kvaliteetset tunnetuse sügavust. Igal ajastul on oma uskumustest lähtuv loogika, mis kõik mingis osas osutub usutavalt jamaks ja mingis osas usutavalt tõeks. Eriti moodsad usklikud lihtsalt ristisid oma usumeetodid ja -loogika ümber teadmiseks, mis sisult jääb ikka vaid illusoorseks usuks, mis nende kogetava reaalsuse kujundab.
Vasta
#70
Aga Te ei karda, et taolistes tormilistes vaidlustes kaotate Te suure osa oma energiast ? Kui Teine on Teid nii arritanud oma /m6istmatusega/ ja saagu, mis saab, tuleb ta paika loksutada ... hetkel, kus Sa oled kaotanud kontrolli oma emotsioonide yle ja pritsid Teadmisi ?
Vasta
#71
(12-05-2013, 15:52 )katakaroliina Kirjutas: Aga Te ei karda, et taolistes tormilistes vaidlustes kaotate Te suure osa oma energiast ? Kui Teine on Teid nii arritanud oma /m6istmatusega/ ja saagu, mis saab, tuleb ta paika loksutada ... hetkel, kus Sa oled kaotanud kontrolli oma emotsioonide yle ja pritsid Teadmisi ?

Mulle see härra KRT-i viimane kommentaar küll meeldis.
Ei kaota energiat juhul, kui oma vastustesse viha ega solvumist ei pane, ja võtad kõiki kommentaare õpetlikena.Smile
Vasta
#72
(09-05-2013, 19:43 )excubitoris Kirjutas: Esoteric Knowledge Throughout Time - Waking Times : Waking Times
Tahtsin selle alguses mujale panna aga arvan, et sobib siia ka. Esoteerilist ehk siis salateadmised läbi ajastute.
Võimalik, et pole mitte kõige parem kokkuvõte aga tundub, et nii mõnelegi vaidlejale siin kulub ära.
Vaielda ei taha, aga lingi lugesin läbi.
Kirjutatakse, et aja möödudes on palju iidseid tarkusi kadunud ja selle asemel erinevate religioonide vorme ilmunud.
Kuid kõigis neis on varjul ka mingi osa esoteerilisi teadmisi, ehkki varjatult.
Esoteerilisi teadmisi on läbi ajaloo varjatud just valitsuste ja religiooni abil.
Kuid uurides iidseid pühapaiku ja püha geomeetriat näeme, et esoteerika on alati ajaloos kesksel kohal olnud.
Samas ühiskonnad degenereeruvad vaimselt ja esoteerikat on alati taga kiusatud.
Öeldakse ka, et enamik inimesi siiski esoteerilisi teadmisi ei mõista, sest see ei ole eksoteeriline (avalik). Ja et esoteerika peabki olema salajane, sest siis ei saa seda labastada, pilgata ja hävitada.
Kui keskkond muutub liiga vaenulikuks, on ajaloo jooksul esoteerika liikunud teistesse paikadesse maailmas.
Roomas sai eksoteeriline praktika alguse Paulusest. Sealtmaalt hakati esoteerikuid taga kiusama. Näiteks gnostikuid. Nende tavad ja tekstid olid keelatud ja Piiblist välja jäetud.
Templirüütlid ja katarid püüdsid edasi esoteerikat viljeleda, kuid kiusati jõhkral moel taga. Esoteerika kolis Ida ja Islamimaadele, kus oli soodsam keskkond müstika uurimisele.
Keskajal tegelesid Euroopas esoteerikaga alkeemikud.
Tänapäeval ei ole enam võimalik esoteerilisi teadmisi edasi anda, sest inimkond on degenereerunud, nendib artliki autor. Inimkond on muutunud agressiivseks ja võimas eliit valitseb meedia, poliitika, muusika jne kaudu inimkonda. Meelelahutuses levivad tumedate jõudude sümbolid.
Valge ja musta maagia kõrvale, mis omal ajal oli üks, on tekkinud hall maagia. Sinna kuuluvad inimesed, kes isegi ei tea, mida nad teevad või saavutada tahavad.
Tume esoteerika valitseb virtuaalmaailma, sest seda on lihtsam kasutada. Valgeid esoteerilisi teadmisi on väga raske saavutada - see nõuab kannatusi ja sageli toob kaasa endaga ohvreid ja vaesuse.
Samas toob ka õnne ja rahulolu, kuid inimestel ei jätku kannatust.
Lisatud juurde huvitavaid linke, milledest näiteks see viib erinevate foorumiski käsitletud huvitavate teemade juurde:
http://belsebuub.com/
Vasta
#73
(10-05-2013, 15:34 )Minaelan Kirjutas: Ükski teadmine ei kaota oma väärtust. Need on igikestvad. Ja varem või hiljem kõigile kättesaadavad.
Kõiksus kohe kindlasti ei ole loonud neid ainult nö "väljavalitutele", vaid kogu inimkonnale, et KÕIK õpiksid neid mõistma ja aitaksid kogu maailma paremaks muuta. Mida me peale hakkame mõne üksiku "teadjaga", kes tihtipeale kasutab seda teadmist vaid oma huvide eesmärgil.
Meeskond on just nii tugev, kui tugev on tema kõige nõrgem lüli, seega...
Teadmine on siiski mõõdetava väärtusega, sest seda kannavad inimesed edasi. Teadmine eeldab, et keegi seda teab, ent inimene võib teada üht, ent seda seletada ei oska, selgitused on hoopis teised reaalsest teadmisest ja selgituste kuulajad mõistavad neid juba kolmandat moodi. Informatsioon, mis on kõikjal meie ümber, on jah igikestev ja ajatu, ent ka selle tõlgendamine on juba selle info muundamine. Seetõttu hangivadki seda infot inimesed, kel on juba piisav vundament olemas, et seda infot MÕISTA just selles võtmes, kus ta avaldub tõesena, mitte aga arusaamatult väärana nagu võib info tunduda kellelegi, kel puudub aluspõhi.

Ei tasu unustada, et INFO ON KÕIKJAL JA INFO ON KÄTTESAADAV KÕIGILE, ent selleks, et infot kätte saada sellisena nagu ta on mõeldud (st. tõesena) on vaja teatud eelduseid. Selleks, et lennata kuule, on tarvis raketti, selleks et saada raketti, on tarvis inseneri jne jne. Kui sa oleks juba sünnipäraselt kosmonaut-insener, siis lase käia, ent reaalsus on selline, et ühe konkreetse inimese elu ei lase kõiki maailma saladusi avastada. Seetõttu peamegi selle avastusretke jagama erinevate kehastuste peale.

Vasta
#74
Reaalsus on see, et see on hetkel sinu tõlgendus ja subjektiivne reaalsus. Tõlgendusi ja reaalsuseid on veel palju muidki. Ei tea, kus kõiksuses oli numbriline info, kui inimesed ise numbreid veel polnud välja mõelnud?

Vasta
#75
(12-05-2013, 23:13 )Celtic Kirjutas:
(10-05-2013, 15:34 )Minaelan Kirjutas: Ükski teadmine ei kaota oma väärtust. Need on igikestvad. Ja varem või hiljem kõigile kättesaadavad.
Kõiksus kohe kindlasti ei ole loonud neid ainult nö "väljavalitutele", vaid kogu inimkonnale, et KÕIK õpiksid neid mõistma ja aitaksid kogu maailma paremaks muuta. Mida me peale hakkame mõne üksiku "teadjaga", kes tihtipeale kasutab seda teadmist vaid oma huvide eesmärgil.
Meeskond on just nii tugev, kui tugev on tema kõige nõrgem lüli, seega...
Teadmine on siiski mõõdetava väärtusega, sest seda kannavad inimesed edasi. Teadmine eeldab, et keegi seda teab, ent inimene võib teada üht, ent seda seletada ei oska, selgitused on hoopis teised reaalsest teadmisest ja selgituste kuulajad mõistavad neid juba kolmandat moodi. Informatsioon, mis on kõikjal meie ümber, on jah igikestev ja ajatu, ent ka selle tõlgendamine on juba selle info muundamine. Seetõttu hangivadki seda infot inimesed, kel on juba piisav vundament olemas, et seda infot MÕISTA just selles võtmes, kus ta avaldub tõesena, mitte aga arusaamatult väärana nagu võib info tunduda kellelegi, kel puudub aluspõhi.

Ei tasu unustada, et INFO ON KÕIKJAL JA INFO ON KÄTTESAADAV KÕIGILE, ent selleks, et infot kätte saada sellisena nagu ta on mõeldud (st. tõesena) on vaja teatud eelduseid. Selleks, et lennata kuule, on tarvis raketti, selleks et saada raketti, on tarvis inseneri jne jne. Kui sa oleks juba sünnipäraselt kosmonaut-insener, siis lase käia, ent reaalsus on selline, et ühe konkreetse inimese elu ei lase kõiki maailma saladusi avastada. Seetõttu peamegi selle avastusretke jagama erinevate kehastuste peale.

Mul on tunne, et teadmised on ära jagatud ka isikute vahel, st meil kõigil on mingi eriline soodumus mingi erilise info mõistmiseks ja teistele jagamiseks.
Kuna me ajud on sellised nagu nad on, siis tuleb lihtsalt olla avatud ja intuitiivne, et mõista, milliste teadmiste või infokategooriatega meid isiklikult just selles kehastuses on õnnistatud... või võimalused loodud selle hankimiseks... ja siis seda muidugi parimal moel teistega jagada arengu eesmärgil.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat