Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Salateadused
#1
Need teadmised ei ole sinule! Nii võiks lühidalt kokku võtta salateaduste põhipostulaadi. Ega ilmaasjata Rudolf Steiner 19. sajandil öelnud, et kõik inimesed ei ole valmis ja ei saagi kunagi valmis olema nende teadmiste omamiseks, õppimiseks, leidmiseks. Sest nende mõttemaailm lihtsalt ei võta seda vastu.

Ja kui nüüd veidi järele mõelda, siis läbi meie ajaloo on eksisteerinud väga palju erinevaid õpetusvoole, mis üritavad seletada ja ka seletavad maailma ja inimese toimemehhanisme. Ja neid kõiki ühendab üks ja sama joon - need on tingitud otseselt sellest kultuuriruumist, kus antud filosoofilise ja teadmistevoolu praktiseerijad tegutsevad. Kultuur on justkui tugev vundament, millele toetuvad need suured sambad (teadmistevood) mis hoiavad meie maailmapilti üleval.

Need sambad pole aga kõigile mõeldud. Milline oli see hetk, millest alates otsustati, et need salateaduste õpetused, mille ligi varasemalt inimesi vaid valikuliselt ja läbi initsiatsioonide lubati, peaksid olema kõigile kättesaadavad ja seda muidugi mõnusa mammona eest? Kes oli see, kes leiutas meie maailmapildi tugisammaste tükk-tüki haaval maha müümise neile, kel aga raha jätkub tükikese ostmiseks. Ja mida teevad sel ajal sambavalvurid? Äkki nemad ise müüvadki? Sel juhul tasuks vast küsida uuesti, mis oli see hetk, millest alates selline tegutsemine algas.

Me teame, et selleks ei olnud möödunud sajandi algus. Võibolla oli selleks natsisaksamaa? Nähes Hitleri meeletut edu tänu erinevate salateaduste tundmisele ja nende teadmiste ekspluateerimisele, otsustasid liitlased, et aeg on "saladused" välja kaevata ja muuta need tühiseks, et nende teadmiste vägi hajuks mööda maailma laiali. Ja miks mitte ühendada kaks kärbest ühe piitsa alla - hajutame laiali selle väe ning ühes sellega teenime ka kopsaka summa raha. Hingepüüdjad, kes varasemalt olid tegutsenud suuresti vaid religioonide piires, nägid selles suurepärast võimalust panna käpp peale ka neile, kes religiooni mõju alla ei kuulunud. Sambavalvurid olid varasemalt kiivalt kaitsnud oma territooriumi, nende kanda oli erinevate kultuuride iseseisvus, areng ning vastupanuvõime.

Kõik lagunes mõne hetkega - kui varasemalt oli religioon see, mis võttis endasse kõik väikerahvaste kohavaimud (sambad) ning keelustas kohalikel oma väega kohavaimu toita, siis nüüd olid religiooni taga pesitsevad hingepüüdjad leidnud ka viisi iseseisvate, religioonideväliste sammaste kallale minemiseks.

Sambavalvuritel ei jäänud muud üle, kui et võtta see, mis veel päästa andis ning peita see nii, et inimesed ei pääseks seda vähestki allesjäänut ekspluateerima. Sest mass hakkas ühtäkki nõudma piiramatut ligipääsu nii iseenda kui ka teiste kultuuride alustaladele. Inimestele loodi illusioon, justkui oleks neil tarvis saada kõike kohe ja praegu, muidu sõidab rong ära ja jääd ilma kõigest sellest ilusast ja toredast, mida mesikeeli tutvustati. Ent jäeti mainimata, et igasuguste teadmistega kaasneb ka vastutus ja kohustus neid teadmisi saladuses hoida ja teha kõik selleks, et need ei laguneks laiali tänu neile, kes sambaid laiali lagundavad.

Mismoodi see protsess siis välja näeb? Kui varasemalt olid kõik mingi kindla piirkonna elanikud ühendatud läbi Maa energeetika (jalataldades asuvad juurchakra kanalid) kohaliku vaimsuse ehk pagusega, siis nüüd on see ühendus katkenud, kanalid suletud ning kohavaimud suremas, sest pole enam inimesi, kes seda energeetikat üleval hoiaks ja edasi arendaks. Need teadmised olid meis endis tegelikult aastatuhandeid olemas. see oli meie leping meie kohavaimuga, kes oli meie kõikide ühisteadvus. Me tunnetasime ja tunnistasime tema olemasolu ja meie kohta selles hierarhias. Igal inimesel oli oma elutee käia, iga inimene rikastas kohavaimu oma isiklike kogemuste ja teadmistega. Salateaduste lagundamise käigus loodi inimestele illusioon, et ilma teadliku teadvustamiseta hoitakse inimeste eest midagi ülimas saladuses ja inimestel tekkis vajadus teadvustada. Kui varasemalt arenesid hinged läbi hingeteadvuse, siis nüüd otsustas egoteadvus haarata ohjad ning ise otsima neid teadmisi, mida hingeteadvus oli aastaid tema eest varjanud.

Kuna ego on parasiit, siis ei saanud hingepüüdjad lubada, et inimese tavateadvus jõuaks nende saladuste jälile - nii loodigi müüt egost kui millestki, mida peab tingimata alla suruma, hävitama. Kõige suuremad mesihääled jutlustavad sellest, kuidas inimene peab endas alla suruma ego, samal ajal ego ennast vaigistades sellega, et tekitavad illusiooni "teadmistest" ja "tarkustest" ning mängides ego vajadusega olla teistest parem ja edukam läbi nende õpitavate saladuste.

Seega hingepüüdjatel on vaid üks eesmärk - vaigistada ego, et nende pakutavale pääseks ligi vaid hingeteadvus, sest just siis saavad nad endale hingeosad, hingevalguse. Et seda teha, on tarvis luua nii hingeteadvusele kui ka egoteadvusele illusioon justkui oleks uute "teadmiste" jahtimine mõlemale eraldi kasulik. Tegelikkuses aga varastatakse meie hingevalgust.

Salateadused olid salateadused. Ja need vähesed riismed, mis on veel alles jäänud ja mida kiivalt hoitakse ning vaid vähestele jagatakse, on hoopis teistsugused ja palju sügavamad kui need, mida päevast päeva meie ümber maailmas jagatakse raske raha eest. Kõik see New Age jama, mis meid kõikjal saadab, teenib vaid üht eesmärki - luua ühtne suur supp hingevaraste toidulauale. Kõik need eneseabiraamatud, kursused, õetused, gurud jne. on olemas vaid selle ühe eesmärgi täitmiseks.

Üks õpetaja peab inimest oma teadmistest eemale peletama vähemalt 10 korda. Ja kui siis inimene endiselt tagasi tuleb ja palub ennast õpetada, tuleb teda teist samapalju veel tagasi lükata. Sest vaid siis saab kindel olla, et inimesel on kutsumus, mitte lihtsalt tahtmine kõike teada.


* Kui meie kõik oleme vaimolendid, kes kehastuvad läbi hingede, siis on olemas ka palju vaimolendeid, kes ei suuda kehastuda kuna nad ei suuda luua. Keha loomine käib läbi hinge – hing loob, vaimolend ilma hinge sädemeta ei suuda aga kehastuda. Ta ei saa osa elujõust, armastusest, energia voolamisest meie vaimses maailmas. Ainus viis kogeda seda kõike on läbi võõraste hingetükkide, hingeosade. Hingevargad varastavad hingeosi, sest hingeosa kujutab endast puhast valgust – süstematiseeritud info, kõik, mida hing on kehastunult kunagi kogenud, tundnud, teadnud ja näinud…

Seotud postitused:
New Age õpetused on ohtlikud inimestele
Vabastav hingamine on ohtlik inimestele
Vasta
#2
Intrigeeriva pealkirjaga teema.
Ei hakka siinkohal arutlema, mida keegi salateadusteks tänapäeval nimetab, aga kuna juttu ka Rudolf Steinerist, siis teema jätkuks ajakirjast "Kultuur ja Elu" üks artikkel pealkirjaga
"Lauluisa Fr. R. Kreutzwald antroposoofia valguses":
http://kultuur.elu.ee/ke476_kreutzwald.htm

Seal juttu küll vaimuteadusest, aga sinu postitus vihjab just vaimuteadusele!
Üks tsitaat sellest artiklist:
"Tsiteerin siinkohal 9. aprillil 1912 Rudolf Steineri poolt Helsingis avalikul loengul öeldut: “Selgeltnägemise jõud oli eriline hinge varandus, oli hinge and, mille kaudu inimene nägi tõsiasju, mis tänapäeval on temale peidus ja mis asuvad meelelise maailma taga. Nendest selgeltnägemise jõududest on moodustunud evolutsiooni käigus praegused inimeste tarkuse ja mõistuse jõud, praegune viis mõelda ja tunda. Samas kadus ka võime näha vaimseid maailmu. Tulevikus see muutub jälle.”

Ja veel üks katkend:
"Kaheksateistkümnenda loo algul on laulik mures, kas jätkub tal jõudu nii võimsate piltide kujutamiseks, kui seda on Kalevipoja teine teekond põrgusse. Põrgutee on pühitsustee pilt omaenese hinge sügavustesse. Maailmakirjanduses on seda teed kujutanud Dante oma “Jumalikus komöödias” ja see esineb ka kreeklastel Orfeuse põrguskäigu piltides. Kuna laulik näeb oma vaimusilma ees võimsaid pühitsuspilte, palub ta abi nende tõepäraseks kujutamiseks:

“Põhjakotkas kurja lindu
Laena tiibu laulikulle, /-/
Miska tuule tuisatusel /-/
Kalevite põrgukäiki
Salateede sõudemista
Tõelikult tähendelen”

Seda siis lihtsalt teema täienduseks. Kuna salateadused on varjatud tänapäeval, siis nagu Steiner ise on öelnud: "Rahvuseeposte kaudu jõuame sügavamale inimhingede ja inimpüüete mõistmisele."




Vasta
#3
Enne kui sel teemal edasi arutleda tuleks selgeks teha, et mis asjad need "salateadmised" siiski on. Mul on sügav kahtlus, et nn salateadmised on siiski enamaltjaolt need elementaarsed teadmised, mis on inimese eest varjule pandud alates aegadest, mil inimesest tehti niinimetatud jumalate niinimetatud orjarahvas ehk tsurgiti meie peaantenni DNA kallal (oletatavalt ca 200 000 aastat tagasi - ürgema mitokondriaalne DNA ja ca 25 000 aastat tagasi - inimese evolutsiooniline hüpe).

Universumil on üks vahva omadus regenereeruda vastavalt kristallilise struktuuri alginfole ja just nimelt see on üks põhjusi, miks inimese tajud on viimasel ajal (ma pean silmas mitte viimaseid aastaid vaid aastatuhandeid) avarduma hakanud. Mina ja mu mõttekaaslased ei pea seda nähtust, mis inimese vaimsel tasandil praegu toimub, mitte evolutsiooniks vaid regeneratsiooniks. Selle regeneratsiooniprotsessi tulemuseks on väga paljude inimeste nn vaimne avardumine ja saladuses seisnud informatsiooni väljavupsamine.

Nn anorgaanilised süsteemid, mis meid äärmiselt pika aja jooksul lutsutanud on (ilmselt on nemad ka meie geneetilise manipuleerimise taga) loovad aga aegade möödudes religioone, milledes ilmsikstulnu ehk regenereerunu pööratakse hirmuvõtmesse ja hoitakse seeläbi inimest enese sisse vaatamast ning teada saamast, kes inimene tegelikult on.

Üks selline hirmuprogramm on ka see, kuidas luuakse täiesti tavapärase info ümber sahisev salateadmiste oreool, et kui nüüd inimene sellele pihta saab, laseb ta universumi põhja. Hirm, hirm, hirm. Viimasest jääajast saati on kogu inimkonna kirjapandud ajalugu üks suur religioonide ajalugu, kusjuures iga kord kui hakatakse tõele liigselt lähenema, luuakse uus religiooni (loe, hirmuprogrammi) modifikatsioon. Viimased kolm suurimat religiooni modifitseerimist leidsid aset koos roomapärase kristluse, islami ja New Age sünniga. Ka budism ja hinduism on hirmureligioonid, millede eesmärk on hoida inimest ohutul distantsil teadmistest, mis näitavad inimesele tema tegelikku olemust. New Age anatoomiat vaadeldes saab religiooni uuteks hirmudeks modifitseerimine eriti selgeks, sest see on ajalises skaalas kõige paremini ülevaadatav - inimene hakkas avastama näiteks kvantfüüsikat, molekulaarfüüsikat ja -bioloogiat jne. ning kohe toodi mängu igasugused intergalaktikalised föderatsioonid, tähelaevastikud ja kraionid. Ikka nii, et inimene nagu ei saaks ilma välise abita mitte muhvigi tehtud. Hirm, hirm, hirm.

Kui mõni toob näitena, miks ei saa inimestele "salateadmisi" kätte anda, Atlantise ja Lemuuria langemise, siis lihtne tõdemus on see, et neid kontinente ei lasnud põhja Inimene suure algustähega vaid jumalad väikese algustähega.

Mul ei ole jäänud kahtluse kribalatki, et nn salateadmisi valdavad just need anorgaanikud, kes varjavad ennast meie viie meele eest ja vaadakem ringi, kuhu me nende juhtimisel oleme jõudnud, kas on meeldiv pilt? Ma julgen väita, et ma olen viimaste aastate jooksul saanud pihta nii mõnelegi salateadmiseks nimetatule ja ma polegi veel kedagi ära tapnud ega õhku lasnud ja ma ei kavatsegi seda teha, sest see pole minu orgaanilises natuuris.

Kui nüüd keegi tuleb välja väitega, et hoidku taevad selle eest, et mõni vähearenenud tatikas saab teada seda, mida salateadmised on, siis rahunege maha - see vähearenenu ei oska nende teadmistega üldse midagi peale hakata, sest ta ei saa neist ja nende toimemehhanismidest aru ja kui aru ei saa, ei ole võimalik ka kasutada.

New Age ja vabastav hingamine (toon need näited vaid seepärast, et Celtic kasutas neid) ei ole salateadmised vaid on just nimelt teadmatuse levitamine tõe pähe ning kui keegi neid absoluudina käsitleb, siis ei saa me sinna miskit parata - lollus on lollus. Kui keegi leiab, et kööginuga on mõeldud veenide läbinüsimiseks, aga mitte vorsti viilutamiseks, siis ei saa süüdistada selles inimest, kes sellele tolvanile võimaldas kööginoa kättesaadavuse.

Mis puutub tšakratesse, siis need on konstruktsioonid ning ma ei võtaks neid nii tõsiselt. Mul pole ühtegi - on vaid ÜKS.
Vasta
#4
Oma astraallendudel olen kohtunud paari kummalise asjaga. Üks on see, et kui plõksan astraali, ja lendan, mulle meeldib lennata ja vaadata, siis tajun ümberringi halli udu, mis on selle maailma piir.
Ja selles maailmas on kaks suurt sammast. Ma lendan ja tavaliselt suudan purustada kõik, mis eel oma mõttejõuga. Lihtsalt nagu peatan korraks hingamise ja siis teen ses puhh!!! Ja nad pudeneva liivaks.
Aga neid sambaid ma ei suuda. Ja kui vahel näen vaimusilmas suurt kosmose avarust, siis vahel küsin ka, et kas ma vaatan väljapoole või siissepoole, et kas see avarus on hoopis mu sees olev maailm.
Olen näinud uusi maailmu, kus tahaksin rännata, aga mu mõistus ütleb, et ka nemad ei ole piir.
Ku on siis see piirimärk, mille Looja jättis oma riigi servale.
Ja saan aru, et see olen mina, pisut, veidi armastust nautiv inimolend.
Kes armastab naisi ja ootab hellust ja soovib nüüd rahu ja vaid lihtsalt olla
Vasta
#5
(18-04-2011, 17:36 )kirjutan123 Kirjutas: Oma astraallendudel olen kohtunud paari kummalise asjaga. Üks on see, et kui plõksan astraali, ja lendan, mulle meeldib lennata ja vaadata, siis tajun ümberringi halli udu, mis on selle maailma piir.
Ja selles maailmas on kaks suurt sammast. ...
Ma võin küll mööda panna, aga Castaneda "Unenägemise kunsti" põhjal võib oletada, et need kaks sammast on anorgaanilised olendid, kes-mis sinus selle tajunihke tekitasid. Neile meeldib inimesi "ära moosida" näidates neile erinevaid maailmu, tekitades tajunihkeid ja astraalrännakuid. Vastu saavad nad elusa bioloogilise keha energiat. Ma ei ole pädev ütlema kas tegu oli lihtsalt tajunihke või tõesti astraalrännakuga. Olendite abil pidid need viimased tõesti üsna kergelt juhtuma, ilma nende abita on raskem. Omal kogemused puuduvad. Loetu põhjal kirjutasin. Niiet võtke või jätke.

Vasta
#6
(18-04-2011, 15:28 )Matrix Kirjutas: Enne kui sel teemal edasi arutleda tuleks selgeks teha, et mis asjad need "salateadmised" siiski on. Mul on sügav kahtlus, et nn salateadmised on siiski enamaltjaolt need elementaarsed teadmised, mis on inimese eest varjule pandud alates aegadest, mil inimesest tehti niinimetatud jumalate niinimetatud orjarahvas ehk tsurgiti meie peaantenni DNA kallal (oletatavalt ca 200 000 aastat tagasi - ürgema mitokondriaalne DNA ja ca 25 000 aastat tagasi - inimese evolutsiooniline hüpe).

Salateadmised on needsamad toimemehhanismid, mis mei igapäevast elu nii siin kui ka sealpool reaalsust juhivad, mida me igapäevaselt kasutame ja muudame. Salateadmisteks kutsutakse neid seetõttu, et iga teine inimene EI TEADVUSTA endale teadlikult neid mehhanisme ja polegi tarvis. Salateadus on nende mehhanismide teadvustatud jälgimine, kogemine ning vajadusel ka muutmine. Nii nagu šamaanid, teadjad, targad on aastatuhandeid käinud ja jama ära koristanud, nii peaks see ka edaspidi olema. Ent ei ole, sest ühtäkki tahavad kõik oma nina pista sinna, mis on varjatud ja võtta seda kui õigusega neile kuuluvat. Saamata aru, et see kuulubki neile - nemad ongi selle toimemehhanismi aluseks, ent neil ei ole tarvis seda teadvustada teadlikult, sest teadmistega kaasneb vastutus. Enamus, kes õpivad tundma neid salateaduseid, kalduvad kõrvale oma reaalsest teest, jätavad tegemata selle, mille jaoks nad sündisid ning see lööb suures kellavärgis ühe hammasratta rivist välja. Üks-kaks pole veel suur kadu, ent kui neid rikkiseid hammasrattaid tuleb juba sadu ja tuhandeid, ei saa see kellavärk enam normaalselt funktsioneerida. Kõik nõuavad neid asju, mis neil on juba aegade algusest saati olemas olnud. Täpselt nagu tänapäeval räägitakse oksendamiseni armastusest ja selle jagamisest. Näljane räägib ikka toidust. Need armastuse otsijad ja jagajad on endale loonud müüdi armastusest kui mingist välisest substantsist, kui tegelikkuses on armastus kõik meie ja kõik olemasolev kokku.

Tsitaat:Universumil on üks vahva omadus regenereeruda vastavalt kristallilise struktuuri alginfole ja just nimelt see on üks põhjusi, miks inimese tajud on viimasel ajal (ma pean silmas mitte viimaseid aastaid vaid aastatuhandeid) avarduma hakanud. Mina ja mu mõttekaaslased ei pea seda nähtust, mis inimese vaimsel tasandil praegu toimub, mitte evolutsiooniks vaid regeneratsiooniks. Selle regeneratsiooniprotsessi tulemuseks on väga paljude inimeste nn vaimne avardumine ja saladuses seisnud informatsiooni väljavupsamine.

Sittagi nad avarduvad. Inimkond on viimase paarituhande aastaga võrreldes ikka korraliku hüppe tagasi teinud, olles verejanulisemad ja vaimselt haigemad kui kunagi varem. Mina pean seda protsessi mitte regeneratsiooniks vaid degeneratsiooniks.

Tsitaat:Nn anorgaanilised süsteemid, mis meid äärmiselt pika aja jooksul lutsutanud on (ilmselt on nemad ka meie geneetilise manipuleerimise taga) loovad aga aegade möödudes religioone, milledes ilmsikstulnu ehk regenereerunu pööratakse hirmuvõtmesse ja hoitakse seeläbi inimest enese sisse vaatamast ning teada saamast, kes inimene tegelikult on.

Täpselt samadel alustel on ju loodud ka kõiksugu uued "vaimsusest pakatavad" õpetused, kõik see, mida sina pead vaimsuse avardumiseks, on lihtsalt nendesamade anorgaaniliste järgmine malekäik.

Tsitaat:Üks selline hirmuprogramm on ka see, kuidas luuakse täiesti tavapärase info ümber sahisev salateadmiste oreool, et kui nüüd inimene sellele pihta saab, laseb ta universumi põhja. Hirm, hirm, hirm. Viimasest jääajast saati on kogu inimkonna kirjapandud ajalugu üks suur religioonide ajalugu, kusjuures iga kord kui hakatakse tõele liigselt lähenema, luuakse uus religiooni (loe, hirmuprogrammi) modifikatsioon. Viimased kolm suurimat religiooni modifitseerimist leidsid aset koos roomapärase kristluse, islami ja New Age sünniga. Ka budism ja hinduism on hirmureligioonid, millede eesmärk on hoida inimest ohutul distantsil teadmistest, mis näitavad inimesele tema tegelikku olemust. New Age anatoomiat vaadeldes saab religiooni uuteks hirmudeks modifitseerimine eriti selgeks, sest see on ajalises skaalas kõige paremini ülevaadatav - inimene hakkas avastama näiteks kvantfüüsikat, molekulaarfüüsikat ja -bioloogiat jne. ning kohe toodi mängu igasugused intergalaktikalised föderatsioonid, tähelaevastikud ja kraionid. Ikka nii, et inimene nagu ei saaks ilma välise abita mitte muhvigi tehtud. Hirm, hirm, hirm.

Täitsa nõus, ent samas see täiesti tavapärane info on sattunud ohtu kuna inimesed müstifitseerivad selle üle ning asuvad täiesti valedel alustel maailma, mille teadlikuks tunnetamiseks nad üldse valmis pole.

Tsitaat:Mul ei ole jäänud kahtluse kribalatki, et nn salateadmisi valdavad just need anorgaanikud, kes varjavad ennast meie viie meele eest ja vaadakem ringi, kuhu me nende juhtimisel oleme jõudnud, kas on meeldiv pilt? Ma julgen väita, et ma olen viimaste aastate jooksul saanud pihta nii mõnelegi salateadmiseks nimetatule ja ma polegi veel kedagi ära tapnud ega õhku lasnud ja ma ei kavatsegi seda teha, sest see pole minu orgaanilises natuuris.

Ent ometi räägid, justkui inimeste vaimne potentsiaal kasvaks. Ta ei tee seda ju ometi. Mida rohkem tahetakse miskist teada, seda vähem seda tegelikult teatakse. Ajast aega on olnud neid, kes on salateaduste olemust jahtinud ja need ka selgeks teinud. Ja kui saabus arusaamine nende olemusest, kohe vait jäänud. Sest kui sa midagi tead ja teada saad, siis vaiki sellest, sest teadmistel on oskus avalikkuse käes devalveeruda ja muunduda vastavalt üldistele arusaamadele tähtsusetuks.

Tsitaat:Kui nüüd keegi tuleb välja väitega, et hoidku taevad selle eest, et mõni vähearenenud tatikas saab teada seda, mida salateadmised on, siis rahunege maha - see vähearenenu ei oska nende teadmistega üldse midagi peale hakata, sest ta ei saa neist ja nende toimemehhanismidest aru ja kui aru ei saa, ei ole võimalik ka kasutada.

New Age ja vabastav hingamine (toon need näited vaid seepärast, et Celtic kasutas neid) ei ole salateadmised vaid on just nimelt teadmatuse levitamine tõe pähe ning kui keegi neid absoluudina käsitleb, siis ei saa me sinna miskit parata - lollus on lollus. Kui keegi leiab, et kööginuga on mõeldud veenide läbinüsimiseks, aga mitte vorsti viilutamiseks, siis ei saa süüdistada selles inimest, kes sellele tolvanile võimaldas kööginoa kättesaadavuse.[quote]

Probleem ongi ju selles, et luuakse tegelike salateadmiste ümber väänkasvud, mis maskeeruvad salateadmisteks. Need teadmistesambad lagundatakse tükk tüki haaval ja asemele tulevad väänkasvudest ilusad, rohelised, energiast pungitavad taimed, mis omavad algsete teadmiste ja ühiskonna toimemehhanismidega samapalju ühist kui vaid niipalju, et kui lõppeks esialgne sammas laguneb ja langeb kokku, ei püsi ka väänkasvud enam püsti ja kogu süsteem laguneb laiali.

[quote]Mis puutub tšakratesse, siis need on konstruktsioonid ning ma ei võtaks neid nii tõsiselt. Mul pole ühtegi - on vaid ÜKS.

Pähh. chakrad ehk emotsioonpunktid on need punktid sinu energiakehas, läbi mille saa maailma tunnetada. Olenevalt sellest, milline parasjagu fookuses ehk aktiveeritud on.

Vasta
#7
Paraku... ei jää ma sinuga, kallis Celtic, nõusse üheski punktis.
Selleks on ka täiesti objektiivne põhjus: sa kirjeldad oma reaalsust, mis on sinu loome ja mina vaatlen seda kui passiivne vaatleja - aktiivne vaatleja oled sinu vaatevinklist sina (minu vaatevinklist olen sinu looja loomulikult mina, aga mingil heal põhjusel lõin ma su selliseks, kes näeb iga nurga taga veel hirme).
Minu reaalsus on minu aktiivse ja teadliku vaatluse tulem ja ma loon selle hirme minimeerides.
Ja lõpuks paar sellist küsimust: kes on need "teised" ehk pea 7 miljardit inimest, kellest sa räägid. Kelle loodud nad on selles sinu reaalsuses? Oled sa ikka teadlik, et iga viimane kui üks neist on sinu reaalsuses sinu loodud? Miks sa lood oma reaalsuses inimesi, kes ei regenereeru vaid degenereeruvad?
Vasta
#8
Tervist!
Olen lugenud - ja loodetavasti loen edaspidigi - suure huviga Matrixi postitusi.
Lp. Matrix.
Saan aru, et sinu jaoks on salateadus üks ja ainuke - kuidas luua oma reaalsust.
Milleks siis luua oma reaalsusesse need nn anorgaanilised?
Kas oma reaalsust luues peab ikkagi kellegagi/millegagi arvestama?
Ehk veidi teemast välja, aga siiski.
Huvitav igaljuhul.
Vasta
#9
Matrix - räägid sellest, kui halb on New Age, ent samas kuulutad ise sealseid mõtteid suure häälega.

On olemas vaid üks reaalsus ja selles elame me kõik. Kui keegi väidab, et sorry, mina elan hoopis mingis teises reaalsuses ja minu reaalsuses ei kehti need reeglid, mis teistele kehtivad, siis on tegemist lihtlabase põgenemiskatsega. Loome sellise maailma, kus kõik on ilus ja roosiline ning pigistame lihtsalt silma kinni selle suhtes, mis tegelikult toimub.

Kui sina siit ilmast kaod, ei kao maailm kuhugi. Ta eksisteerib täpselt samamoodi edasi ning inimesed elavad täpselt samamoodi edasi. Sinu jutu järgi kaob vaid see maailm, mille sina oled loonud. Olgu peale - oled loonud enesele oma maailm, ent mingist punktist peavad kõikide maailmad lõikuma ja nende lõikumispunktide kohast saab igaüks näha tegelikku maailma. Tekib küsimus - milleks on see vajalik, miks peaks universum looma eksistentsiks niivõrd tobeda süsteemi?

Aga hetkel pole teemaks see, kumma maailmavaade on õigem, isegi kui need erinevad teineteisest totaalselt. Hetkel oli teemaks salateadused ja nende hävitamine inimliku ahnuse ja tahtmise tõttu.
Vasta
#10
Võtame siis ette kordamööda - esteks Samirile ja siis Celticule:

Miks anorgaanika on olemas?
Me pärineme Allikast (kellele sobib rohkem, nimetagu seda Jumalaks). Allikas on kõik see mis on. Allikas on see, mille kaudu on kõik ÜKS. Allikas on oma olemuselt seisulaine, mis on lõputult suure laenguga. Selleks, et allikas oleks kõik, mis on, peab ta kogema kõike, mis on. Kogemiseks Allikas hingab ehk teostab seisulainet (võib nimetada ka skalaarlaineks ehk laineks, mis liigub staatiliselt viies ja tuues ehk hingates). Väljahingamisel siseneb allikas suurematesse tihedustesse. Et suuremasse tihedusse oma üüratu laenguga "ära mahtuda" peab Allikas jagunema, lahjenema. Sellest jagunemisest tekivad näiliselt eraldiseisvad olemid, kes saavad kogeda. Sellest jagunemisest tekivad paralleelsused. Mida kaugemale Allikas välja hingab, seda suuremaks muutuvad tihedused ja seda enam peab ta "äramahtumiseks" lahjenema ehk jagunema ja seda rohkem saab ta kogeda ja seda rohkem tekkib ka paralleelsusi.
Igas järgnevas tiheduses on universum absoluutselt erinev ja kogemisvõimalused erinevad. Kui allikas on kõik, mis on, siis väljahingamisel on tasand, mida nimetatakse avataritasandiks. Seda tasandit iseloomustab see, et kõik mõtted materialiseeruvad, kohe.

Sellel avataritasandil tekkis osadel Osadel arrogantne idee lüüa allikast lahku ja hakata ise allikaks. Need osad Osad lõhkusid sideme allikaga ja kaotasid võime elusädeme ammutamiseks allikast ega suutnud enam ise elusädet luua - nende geomeetria muutus asümmeetriliseks. Elujõu ammutamiseks pidid nad seda saama neilt, kes omasid sidet Allikaga ja suutsid ise elusädet luua. Elujõu saamiseks pidid need isehakanud allikad hakkama orgaanilisi, Allikaga ühenduses olevaid süsteeme, üle võtma. Üle võetud ja tühjaks imetud süsteeme nimetatakse langenud süsteemideks ehk langenud paralleelsusteks. Need allikast lahtirebinud tüübid ongi anorgaanikud, kes on suutelised sisenema igasugustesse tihedustesse ja paralleelsustesse ning lutsutama elusärtsu, kust aga saab.

Meie eksisteerime praegu universumis, mida üritatakse niiöelda üle lüüa. Meie universum ja Maa on juba sümmeetriast välja kangutatud (Kuu tekitab maa loperdamist ehk võrdpäevsuse pretsessiooni; Maa telg on ebaloomuliku nurga all ja sellest aastaaegade vaheldumine jne.) Needsamad anorgaanikud ongi need, kes on lasnud ennast nimetada jumalateks.

Seda tihedust, milles me praegu eksisteerime, iseloomustab aja ehk ajamaatriksi olemasolu (samasugune ajamaatriks eksisteerib ka meie paralleelsustes).

Meie maailmasse sisenesid anorgaanikud tõsise ülevõtukavatsusega ca 200 000 aastat tagasi, mil nikerdati sassi meie DNA ehk loodi Aadam ja Eeva. See sündis praeguse Lõuna-Aafrika piirkonnas. Inimesest tehti isepaljunev ja reinkarneeruv kullakaevurite tõug. Kulda oli ja on anorgaanikutel vaja dimensioonidevaheliseks rännuks (ORME ehk monoatomaarsel kullal on praegugi üks "veider" omadus teatavatel tingimustel "ära kaduda"). DNA manipulatsiooniga võeti meilt võime olla teadlikus ühenduses Allikaga ja mäletada meie tegelik olemus. Meie geomeetria väänati elulille mustrisse, mida iseloomustab tsüklilisus, ringiratast tiirutamine. Selle elulille mustri tõttu ei oska me enam Allikasse tagasi hingata ja kupatame ringi Karmas ja reinkarnatsiooniprotsessis kuni anorgaanikud on meist välja imenud viimase tilga elusädet ja me laguneme kosmiliseks tolmuks, et ilma kogemusliku mäluta hõljuda tagasi Allikasse.

Viimane kataklüsm, mille initsiaatoriteks olid anorgaanikud oli Atlantise ja Lemuuria langus, pooluste suureulatuslik nihkumine ja viimane jääaeg selle kõige järelkajana. See juhtus ca 25 000 aastat tagasi, mille kohta teadlased ütlevad, et inimesel tekkis evolutsiooniline hüpe - temast sai tööriistu kasutada oskav elukas. Loomulikult pidime me hakkama kasutama tööriistu, sest me unustasime, kuidas ehitada hiiglaslikest megaliitidest üüratuid ehitisi vaid vaimujõul.

Anorgaaniliste tegelinskite üks probleem seisneb selles, et nad on täielikult katkestanud sideme Allikaga ja ei tea enam ammu, et nemad on meie. Meile tuleb see tasapisi, aga järjekindlalt meelde - meile meenub meie tõeline olemus. Ja kui me ei lase igatsorti anorgaanikutel luua oma reaalsust, siis kaotavad nad toiduallika ja kaovad kosmiliseks mälutuks tolmuks ja hõljuvad tagasi Allikasse.

Meie reaalsuse inimkond seisab teelahkmel ja see on meie otsustada, kas me võtame tagasi oma sünniõiguse olla siinses universumis need tõelised loojad või mitte.

Anorgaanikuid toidab madalsageduslik Hirm. Nad hirmutavad meid läbi kõikvõimalike religioonide (sinna hulka kuulub ka New Age, mis suunab meie lootuse mingitele päästvatele tähelaevastikele, sest me ise "oleme ju nii mannetud", et ei saa millegagi hakkama - meil pole vaja tähelaevastikke, sest meie tõeline olemus on liikuda Allikasse ilma igasuguste "laevadeta"). Me laseme endale öelda, et tõstke vibratsiooni. Mida see tähendab? See tähendab, et tekitame eneses veel rohkem segadust ja vibreerime kõikvõimalikel sagedustel ja meie eetrisse paiskub korraga Vikerraadio, Unno ja SKY pluss jne. Me ei suuda eristada tõde valest ja kardame, sest me ei saa aru sellest segapudrust. Meid hoitakse eemal teadmisest, et ainsaks avardumise teeks on tõsta ja taastada meie sagedust. Sagedus tõuseb siis, kui pole hirmu ja hirmu pole siis kui meil on TEADMISED.

Vahel volksavad meie reaalsusesse UFO-d ja me vahime neid hardumusega, et näe, sõbrad tulid meid päästma, "kõrgemad" olendid tulid meile vabadust tooma. Me arvame, et neil on teadmised, mida meil pole. Sittagi - nad volksavad siia reaalsusesse külvama hirmu ega lase meil avastada, et meist kõrgemaid pole olemas. Nad jätavad meile mulje, et ainus võimalus kusagile pääseda on toetuda nende teadmistele.

Samasuguseks hirmuallikaks on niinimetatud salateadmised ja salateadused. Me kardame, et mis siis küll saab, kui teadmised meie tõelise olemuse kohta ilmsiks saavad. Meie teadmatus meie tõelisest Allikast ja meie päritolust toidavad Hirmu. Me kardame TEADMISI, mis asuvad meie sees ja on meie pärisosa.

Mulle tundub, et selle pisikese infokilluga olen ma nüüd vastanud ka Celticule. Ehk sai nüüd miskit selgemaks, miks ma arvan nii nagu ma arvan.

Muideks, meie tiheduses on paar vahvat omadust - kõik mõtted on lubatud ja on olemas ajamaatriks, mis on kogemiseks oluline seetõttu, et kõik ei juhtuks ühekorraga. Ajamaatriks annab meile võimaluse kogeda naudingut. Näiteks, juues tõeliselt maitsvat kuuma šokolaadi saame tänu ajale nautida maitset, soojust, toimet. Kui aega ei oleks juhtuks selle hurmava joogiga see, et me keedaks, jooks, seediks ja kuseks ühe korraga ja ei mingit mõnu. Enamus on pannud tähele, et aeg on muutunud kiiremaks ja seda üha suurema kiirendusega. Aja muutumine survestab meid just nimelt selleks, et me hakkaksime otsima väljapääsu. Aja kiirenemist initsieerisid anorgaanikud, et ajada meid hirmutupikusse (me ei jõua teha päeva jooksul kogu tööd, ei suudaks maksta laene jne), aga nad panid selle teoga puusse. Kui meil on vähedegi mõistust, siis peaksime aja muutumist võtma märgina, et miski pole absoluut ja kui miski pole fikseeritud, siis saame ka meie kõigega mõnusalt mängida. Teadmiste kogumine ja jagamine on lõbus mäng ja selle lõbusa mänguga paneme me neile anorgaanikutele pika puuga ära. Vaid lõbus mäng suudab meid vabastada hirmust, tõsta meie võnkesagedust ja meid avardada.
Vasta
#11
Hm !!! ei oleks uskunud...respect Matrix`ile!

Noja, enamik eestlasi, eriti paganaid liigub rohelise kaose sektorisse...seega sellest seiskukohast on Celticul kahtlemata õigus...aga sealt on samuti tee välja ehk edasi olemas....
Vasta
#12
Mul tekkis üks küsimärgiline mõtteuit.

Kui praegu, mil suurem osa salateadmisi ja salateadusi on vaka all, on kõik p...ses - sõjad, katastroofid, nälg, terrorism jne. - ja siis salateadmiste/-teaduste avalikuks tulemisel on perspektiiv, et kõik läheb veel enam p...sse, siis mis kuradi mõte sellel elul ja universumil üldse on? Kas me olemegi olemid, kes me oleme loodud/loojad, kes väljuvad Allikast, et kogeda totaalset p...sses olemist??? Sellise loogika järgi oleme ikka üks kuradi nüri värk.

No, p...sse, mina küll olen otsustanud sellelt rongilt maha astuda ja olengi seda tegemas. Kel isu täis, tulge kaasa - see on iga ühe oma otsustada.
Vasta
#13
Varem räägiti vardjatest. Nüüd siis anorgaanikutest.
Iidsel ajal olevat olnud Mao vennaskond. See Mao vennaskond vastustas vaimsete olendite orjastamist ja võitles Sumeri kirjalike allikate järgi selle eest, et vabastada inimsugu vardjate ikke alt.
Mao vennaskonna asutas prints Ea. Iidsed Mesopotaamia savitahvlid räägivad sellest et Eal ja tema isal Anul olid sügavad eetilised ja vaimsed teadmised.
Hoolimata kõikidest Ea ja iidse Vennaskonna väidetavatest headest kavatsustest on selge, et nende katsed inimsugu vabastada nurjusid. Mao vennaskonna hävitasid peatselt teised vardjate (anorgaanikute?)fraktsioonid. Ea saadeti Maalt välja ja teda sarjati igati selleks, et tal ei tekiks inimeste seas laialdast järgijaskonda.
Ea tiitel Maa Vürst asendati tiitliga Pimeduse Vürst. Temast hakati rääkima kui Kõigevägevama surmavaenlasest ja põrgu ülevaatajast. Inimestele õpetati, et tema ainus eesmärk on kõikide inimeste vaimne orjastamine ja et kogu halb Maa peal on tema kätetöö. Inimesi õhutati teda tema kõikides tulevastes eludes (inkarnatsioonides) põlgama ja ta loomingut hävitama kõikjal, kus seda ka ei avastatud.
Olles väidetavalt loonud töörassi ja Mao vennaskonna, oli jumal Ea tahtmatult aidanud ehitada lõksu miljarditele Maa vaimsetele olenditele.
Minu küsimus Matrixile: kas need nn anorgaanikud on sama mis Mao vennaskond?

Ja teiseks küsimus Urantia raamatu kohta. Mida Urantia raamatust arvad?
Mina olen lugenud (uurinud ei ole), et Urantia kuulub süsteemi Satania ja 1934.a. seisuga oli selles 619 asustatud maailma. Luciferi vastuhakkamise tõttu Jumala Poegade universumi juhtimisplaanile on põhjuseks, miks meie maailm on eraldatud paljudest universumi energiaringlustest.
Küsin, kuna kirjutad eespool, et anorgaanikutel tekkis idee lüüa Allikast lahku. Ehk nad sunniti hoopis Allikast lahku lõõma?
Urantia teema on siin:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...Che+seadus

Seal teemas on nimetatud ka planeedivürsti Cagliastiat.
Tõin paralleeli UR-ga seetõttu, et selle esimeses viies osas olevat antud kõige täiuslikum kosmoloogia, mis on inimkonnale kättesaadav.
Vardjatega on aga niisugune asi, et ka nemad hirmutavad meid, eriti UFO-dega.
Samas aga on "Eedeni jumalates" lk.103 tabel, kus võrreldakse vardjate religiooni ja sõltumatut religiooni.
Mõned näited:
Vardjate religioon:
Õpetuse allikaks või inspireerijaks olevat jumal, ingel või üleloomulik jõud, mitte inimene.
Sõltumatu religioon:
Õpetuse allikaks või inspireerijaks olevat identifitseeritav inimene.

Vardjate religioon:
Füüsiline surematus on vardjate religiooni oluline või ihaldatav eesmärk.
Sõltumatu religioon:
Otsitakse vaimset vabadust ja surematust. Lõputu eksistents ühes ja samas füüsilises kehas on ebaoluline ja soovimatu.
Aga see on sinu teooria puhul hea, et mõtted on lubatud ja on olemas Ajamaatriks.Smile
Vasta
#14
Matrix... oma viimases pikas postituses rääkisid sa justkui minu sõnadega ja nii oligi. Muide, suht-koht sarnast juttu (mõte on sama) rääkisin juba pea 6 aastat tagasi siinsamas foorumis, muidugi - sõnastus oli teine ja palju oli väljendeid, mis pärit ühest (tolleks ajaks juba seljataha jäänud) "paganate" sektist, ent mõte oli sama - http://www.para-web.org/showthread.php?tid=838

Ent sinu jutuga olen nõus kuni hetkeni, mil jõudsid salateaduseid puudutava punktini. Siin lähevad meie arvamused lahku ent usun, et tegemist on lihtsalt möödarääkimisega - nimelt pidasin ma teemat luues silmas salateaduste ekspluateerimist just nimelt New Age sildi all. Sellega saavutavad need anorgaanikud (eelistan küll kasutada mõnda muud terminit, ent see selleks...) seda, et ühest küljest lõhutakse kogu meie vaimne pärand ja teisest küljest saadakse hirmuvalitsuse alla ka need kes varasemalt religiooni alla ei saadud. See oli minu jutu point ning kui nüüd meie sõnu võrrelda, siis tegelikkuses vastuolu ei olegi.

Jah, inimesed peavad teadma, ent see teadmine ei tule sellistel alustel nagu tänasel päeval kõik tahavad tahavad tahavad. Enne tuleks taastada energeetika voolavus ja paranada seda näitelava, kus elame ja alles siis saab hakata rääkima inimkonna vaimse maailma teadvustatud laiendamisest. Senikaua käib kõik aga alateadvuse ja vaimuteadvuse, ehk mina-teadvuse tasandil.


(20-04-2011, 21:58 )Müstik Kirjutas: Olles väidetavalt loonud töörassi ja Mao vennaskonna, oli jumal Ea tahtmatult aidanud ehitada lõksu miljarditele Maa vaimsetele olenditele

Ea oli vardjas (kasutades seda väljendit nagu tolles raamatus kirjas oli), üks nendestsamadest kullakaevajatest, kes andis orjastatud inimestele mõistuse. Võrdne Luciferi kui valgustaja ning Prometheuse kui tuletoojaga. See mõistus aitas aga inimestel saada ühendust oma allikaga ja seda nägid teised vardjad, kes avastasid kullasoone kõrvalt hoopis igavese elu allika - inimese. Seega võib öelda jah, et Ea tõi inimeses välja selle, mida teised vardjad hakkasid tollest päevast alates ihalema - hinge ja hingevalguse.
Vasta
#15
Mõnus, täitsa nõus. Lugesin su toonast postitust ja vahva. Loomulikult on 5 aastaga sõnastused kohendunud, aga meie teabeallikas paistab olevat väga lähestikku.

Mis puutub energia voolavuse taastamisse, siis esimesed sammud selleks tuleb teha olemasolevas süsteemis ehk niiöelda elulille mustris - see tuleb puhtaks rookida ja ära kammida. Aga seda ei saa teha ilma teadmisteta ja pimesi uskudes kõike, mida ette kantakse. Selektsiooni saab teha just nende teadmistega, mida salajas püütakse hoida.

Need "saladused", mida anorgaanikud üritavad näiteks läbi New Age edastada, pole tõed vaid valedega maitsestatud pooltõed ehk tõepärased valed.

Aga mul on tunne (ja ma jagan seda paljudega oma mõttekaaslastest), et meil pole sujuvaks korrastamiseks jäänud just ülearu palju aega. Seepärast olen ma valinud endapoolseks siinse reaalsuse korrastamiseks tee, kus ma urgitsen saladusi päevavalgele, sõelun nad läbi, sõnastan ja lobisen välja. Auditooriumis ma mingeid valikuid eriti ei tee, sest vahva kogemus on näidanud, et anorgaanilised võrgustikud lähevad puhastatud infoga kokkupuutes piltlikult öeldes põlema - kärssama. Hirmud vallanduvad, vupsavad pinnale, sest nad ei suuda ennast haakida sümmeetria külge ja lahustuvad.

Ma arvan, et need, kes "saladusi" sitasti kasutavad, las need seda ka varjavad - see hävitab neid endid ja mis meil neist. See osa meie olemusest on nagunii kasutu ja läheb tolmuks. Orgaanikutel pole vaja saladusi hoida ja peita, sest nii ei saa me infot kasutada - pole mõtet posserdada pimedas ja teki all, sest see on sama hea kui armatsemine kummiga: liikumine on, aga progressi pole.
Vasta
#16
On mõni maakeelne materjal veel kuskil võrgus rippumas, kus tavalugeja võiks sinu (või mõttekaaslaste) sõelutut tudeerida?
Vasta
#17
Nagu ma aru saan ,seisneb kogu trikk selles, et hingekese ehk eest pakutakse paljast õhku - lubatakse pääsemist, paremat taassündi, paradiisi, vaimset tõusu, no mida iganes inimesed kuulda ja loota tahavad. Aga kuna kõik vajalik on inimesel endal olemas, siis tegelikkuses pole sel kaubatehingul mõtet. Võõras tuleb kaupa tegema, kohalik elab kohapealsest ära.

hea näide, kuidas see kõik toimib, on mu enda pealt võtta: ostsin ka "Elulille" raamatu - kahtlesin küll, aga...äkki saab kõik niiviisi kiiremini ja hõlpsamini korda( iseenda probleemid), ah? Miks mitte?

Rahajumalad said mult tüki tänu ahnusele ja kannatamatusele.


Vasta
#18
Mitteorgaaniliste võrkude korrastamisega on parajalt keeruline värk, korrastaja tulemuseks võib olla uue fänni saamine oma sekti aga uuel fännil võib hiljem olla ületamatuid raskusi oma seniste suhetega ja isegi töökohaga mille olemasolu sõltub samuti mitteorgaanilistest suhetevõrgustikest. Igaüks meist on paras egoist, eriti kui ta kahekordne juhtub olema st mõlemad energiakeha pooled nii vasak kui parem on täiskomplektid ja ta on valmis looma oma vennaskonda.
Ükski inimene pole üksi ta kuulub korraga eri kihtides paljudesse võrgustikesse, iga tsakra on seotud ühe suhetevõrgustikuga, kuid peale selle on veel nn otseselt teadvust mõjutavad juhtniidid mida loobivad igaühele külge nii tööandjad kui koolitajad kui papid ja kasvõi kohalikud oma tänava kandid.
Väikeses Printsis on hea jutt metsikust rebasest ja kodustatud sinu rebasest keda nüüd oled sina kohustatud toitma ja kasima. Nii on ka inimkarjadega, korrastades suurel hulgal inimestel need juhtvõrgustikud enda soovide kohaselt saad suure omale alluva karja, keda pead nüüd juhtima ja selle eest hea seisma, et karjal hästi läheks ja keegi näljas paljas ja külmas poleks.
Kui selle eest ei taha hea seista, jäta inimesed rahule, õigus torkida toob ka tuleviku jaoks korralikud kohustused.
Kui New Age tegelased neid kohustusi ei taha endale võtta ja torgivad inimesed oma karjadest välja ilma ise midagi tegemata siis ongi nad ohtlikud söödikud.
Vasta
#19
Veel lisaks, et kui mõni loeb siinkohal ja mõtleb, et miks ma olen nii verine New Age suhtes, et see paistab ju äärmiselt tore asi olevat, õpetab rahu ja avardab ja puha, siis probleem seisneb selles, et enamus ei tea tegelikult mis asi on New Age ja mis ei ole seda mitte.

New Age on puhtakujuline religioon, mis varjab ennast suhteliselt kaasaegsete teadusemaitseliste tekstide taha, jagab suurte valedega miksitud tõepärast (tõele sarnast, mitte tõest) informatsiooni ning toetub inimeste pimedale uskumisele. Nagu iga religioon, nii ka New Age, ei jaga teavet arusaamisena ehk teadmistena aru saamiseks vaid toetub togmadele. New Age togmatism on sedavõrd ohtlikum, et jätab suhteliselt liberaalse mulje.

New Age terminit kasutatakse ortodokse materialistliku seltskonna poolt sildistamaks kõike, mis ei ole kooskõlas akadeemilise mehhanistliku maailmakäsitlusega. Sellest tuleneb ka segadus, miks suurem osa inimestest ei tea, mis on New age ja mis ei ole seda mitte.
(21-04-2011, 13:23 )Samir Kirjutas: On mõni maakeelne materjal veel kuskil võrgus rippumas, kus tavalugeja võiks sinu (või mõttekaaslaste) sõelutut tudeerida?

Ei oska muud öelda, et sa otsi ja sa leiad. Kõikjal on infokillud - ole vaid tegija ja korja kokku.

(21-04-2011, 14:04 )VironShaman Kirjutas: Mitteorgaaniliste võrkude korrastamisega on parajalt keeruline värk, korrastaja tulemuseks võib olla uue fänni saamine oma sekti aga uuel fännil võib hiljem olla ületamatuid raskusi oma seniste suhetega ja isegi töökohaga mille olemasolu sõltub samuti mitteorgaanilistest suhetevõrgustikest....

Saab ka nii, et ei tekita mingeid fänne ega sekte. Sa ei anna inimesele kätte kogu ooperit vaid annad vaid noodid - oma muusikateose peab igaüks ise kokku komponeerima. Sa ei ütle seda inimestele läbi lillede ja mõistu vaid otse ja arusaadavalt. Alati jäävad alles guruotsijad, aga need elimineerid ausalt ja otsekoheselt. Seltsingulised suhted ja sektantlus on kaks eri asja.

Loomulikult sa vastutad oma sõnade eest, aga Väikese Printsi rebaselugu polegi ehk vaid sedapidi tõlgendatav. Ei pea sa teda toitma ega sitta kasima vaid sa vastutad selle eest, et sa näitasid rebasele valikuvõimaluse - sa andsid rebasele ühe valikuna võimaluse kodustuda, aga ei elimineeri võimalust, et ta teeb hoopis kolmanda valiku.

Sõna "vastutus" on jällegi üks segipaisatud ja ära väänatud mõiste. Meile on jäetud mulje, et vastutus on midagi sellist, et tegid teo ja nüüd võid oodata enamikel juhtudel kriminaalkorras karistada saamist või leebet noomitust. Eesti keeles polegi selle mõiste tegeliku lahtiseletamiseks head terminit. Inglise keeles on see sõna palju tõelähedasem - responsibility. See sõna koosneb kahest osast: respons - vastus ja ability - võime ehk responsibility on võime vastata. Sisuliselt tähendab see seda, et kui sa oled andnud rebasele võimaluse kodustuda, siis rebasel lasub võime sinu pakutud võimalusele vastata oma valikutega ja vastavalt rebase valikule on sinul võime vastata tema soovidele - vastutus on võimalus ja mitte kohustus, aga sa pead olema teadlik, kas sa oled võimeline vastama. Ma soovitan siiralt kõigile täiskasvanutele uuesti "Väikest printsi" lugeda ja mitte toetuda kooliaegsetele õpetajapoolsetele tõlgendustele ja üleprodutseeritud tsiteeringutele täiesti valedes ja eksitavates kontekstides.
Vasta
#20
Ma üritaks selles teemas esinevaid mõisted tõlkida tavalistele inimestele arusaadavasse keelde analoogiate abil.

Orgaanikud = head tulnukad, inimesed, rohusööjad loomad, päikesest kasvavad taimed - nende analoog on rohusööjad loomad (rohust saba liha) - ehk üldisemalt: raske tööga lihtsast keerukama loojad.
Anorgaanikud = pahad tulnukad, kes elatuvad hirmust; seened, mis kasvavad kõdunemise arvelt - nende analoog on lihasööjad kiskjad (mahedast lihast saba haisev vintske liha) - ehk üldisemalt: parasiidid, kes teevad keerukamast lihtsa.

Salateaduste juures tuleks eristada mitut komponenti:

1) Kas teadmiste korral ollakse nõus tegema pingutust nõudvaid vajalike asju, või jäädakse head elu nautima.
Kui solkmetele õpetada, kuidas ilma haisva junni sees vingerdamata ära elada, siis jääks haisvad junnid ringi töötlemata.
Kui õunapuule õpetada, kuidas ilma õunu kasvatamata saada suur võra, siis poleks õunu söögiks.
Kui inimestele õpetada, kuidas ilma vaeva nägemata ära elada, siis jääks inimeste areng seisma laiskuse tõttu.

2) Elu olemuslik mõte.
Kui õunu ei tohiks süüa, siis poleks vaja õunapuu aedu - ehk õunapuid ei paljundataks ja nad sureks välja.
Kui karusnahku ei tohiks kanda, siis poleks vaja suuri karuslooma farme - ehk karusloomi ei paljundataks ja nad sureks välja.
Kui pahad tulnukad ei saa inimeste hirmudest elatuda, siis poleks vajadust inimeste järele - ehk inimesi ei paljundataks ja nad sureks välja.

Põhimõtteliselt võiks ju veised "ära õppida", kuidas inimestelt võim üle võtta: st joosta sarvega inimesele makku/selgroogu, ning läbi inimeste hävitamise saada enda paremeesteks - hävitades inimeste viljapõllud sureks inimesed välja toidu puudusel, kuid veised elatuks rohu/lehtede söömisest ära.
Midagi sarnast üritavad inimesed praegu teha pahade tulnukate vastu - st blokeerida halbada tulnukate toiduahel, mis seisneb inimeste hirmudest elatumises - kui inimesed lõpetades hirmu tootmise, sureks halvad tulnukad välja hirmu puudusel, kuid inimesed elatuks taimede söömisest ära.

3) Pahad tulnukad pole targad kõiges - nad on ära õppinud / saanud / varastanud mõned tehnoloogilised võtted, kuid midagi uut nad ei viitsi / oska välja töötada vaimse mandumise tõttu.

Tüüpiline näide saadud / varastatud teadmistest on raua tootmine põhimõttel "pane mägedest leitav rauamaak ja süsi põlema ja saadki raua" - selle vastand on inimpõlvede jooksul omandatud detailsed teadmised metallurgia alal, st millised lisandid ja jahutuskiirused teevad sulami tugevamaks, millised nõrgemaks, jne.

Sarnaselt saaks saadud / varastatud tehnoloogiate baasil luua lendavad taldrikud, planeete hävitavad superpommid, jne - lõpuks taandub nende loomine ikkagi sellele, et tuleb kindlas järjekorras teha kindlaid asju ja ongi soovitd tulemus käes - selle vastand on jõuda kõige selleni loomuliku arengu käigus.

Inimeste "häda" ongi selles, et nad suudavad piisavalt kiiresti igasugu seadmeid täiustada: lihtsast transistorist on arendatud võimsad arvutid; lihtsast paadist on arendatud suured laevad; lihtsast talupoja haridusest on arendatud täpisteaduslik kõrgharidus, jne - pahad tulnkad ei suuda nii kiiresti midagi uut luua ja nad tunnevad hirmu: inimesed muutuks mõne aastatuhandega üheks tehnoloogiliselt arenenumaks rassiks universumis, ning suudaks igasu parasiitidest pahad tulnukad välja tõrjuda - seetõttu üritataksegi inimesi tülli ajada, sest tülid viivad hävinguni ja pidurdavad inimkonna arengut.
Vasta
#21
to: kuidas saada nõiaks
Minu sõnum on - räägi kõik alati eesti keeles.
Ära valeta, palun ära valeta.
Sul ei ole muud varandust, kui puhtus su südame taga ja möla,mis su keelt sügab.
Ära räägi
Räägi nõidumistest ja muust nii lihtsas keeles kui saad.
Puhtas lihtsas keeles.
Tunneta keha. Saunas ja niisama.
Ühel hetkel tunned, et sees olev hakkab tungima keelele
See on hea, aga taltsuta kohe end ja uuri ümbritsevat maailma uuesti.
Proovi, kas maailm tahab su trikke. Nad ilmuvad ise.
Kui oled kolm trikki ära teinud,
oma uue keelega
kao uuesti.
Sulle räägitakse mida teha. Tee.
Ja siis oled nõid
Nii lihtne see ongi, vaid seitse aastat üksinda elamist ja saad nõiaks.
Vasta
#22
Teeks äkki siia sellise ääremärkuse selgituse - New Age ei ole ise suurt midagi - see on "stiil" mida järgivad
mitmed grupid, sektid ja mis kõik iganes. Kui rääkida siis ehk tuleks väljenduda umbes nii, et "new age stiilis
filosoofiat järgiv/ad grupp/id". Seega kas räägime siin New Age kui filosoofiast/religioonist või mingist kindlast
grupist mis seda järgib või siis gruppidest mis sellel alusel teevad koostööd.
Lisaks, et tuntumaid seda filosoofiat järgivaid gruppe on saientoloogia mille aluseks on raamat nimega Dianetics.
Vasta
#23
New Age kõige lihtsamalt on ikkagi Uusajastulased, st et need kes usuvad uue ajastu saabumist. Näiteks Veevalaja ajastu saabumist, mis olevat mõningail andmeil juba saabunud.
Miks sinna alla topitakse kõik idamaa usundid, uususundid ja uuskristlikud voolud - sellest ma pole siiani aru saanud.
Kuna uususundeid, mis tekkisid peamiselt 20.saj. teisel poolel on sedavõrd palju, et neid ei jõua eraldi ära tuua, siis toon ainult liigitused.
Uususundeid saab liigitada Kristlusest lähtuvaiks, ida usundite alusel seisvaiks, transtsendentaalne meditatsioon ja msg. budismi matkivad liikumised, uuspaganlikeks (maa-usulised, šamanism, druiid). Lisaks veel mitmed spiritismisugemelised usufilosoofilisi õpetusi arendavad voolud (channeling, I am foundation, Umbanda jne), sinna on liigitatud ka Saientoloogia Kirik.
Uuskristlased on liikumine, mis seostab kõik lootused Kristuse uue tulekuga, maailmalõpuga.
Pidevalt aga aetakse segi uusajastulased ja uuskristlased. Ja kuna neid asju ei viitsita endale selgeks teha (eesti viki artikkel on ka puudulik, uususundite artikkel on tegemata ja kõik on lisatud New Age alla nagu puder ja kapsad).
Paljud, niisuguste asjadega tegelejad, keda uusajastulasteks nimetatakse, pole Uue Ajastu tulekust isegi midagi kuulnud. Nii, et kuidas saab siis neid njueidzlasteks kutsuda? Neid tuleb jah kutsuda kuidagi teisiti. Aga kuna ühtset filosoofiat pole new age puhul olemas, sest ta hõlmab erinevaid maailmavaateid ja elulaade, siis nimetakski iga teatud valdkonnaga tegelevat inimest just õige nimega. St uuskristlane, uusjastulane (kui usub Uue Ajastu saabumist), budist või siis saientoloog, kristallidega ravija, kanaldaja, UFO-huviline, teosoof, spiritualist jne. jne. Mina ei ei topiks sõna New Age üldse kuhugi, sest see on sedavõrd segane mõiste. Paljud nendest, kes seda nime kasutavad, ei tea ise ka, mida see tähendab.
Või siis tuleb näiteks foorumisse keegi ja räägib, et ta ei salli uusajastulasi, aga minu arvates just ise ongi uusajastulane. Tegelikult see inimene ei salli ehk hoopis uuskristlasi. Aga ka uuskristlasi peab enne ise tundma ja teadma, millesse nad täpselt usuvad, kui hakata neid maha tegema.
Uuskristlased on näiteks seisukohal, et Antikristus saab heitluses Kristusega lüüa, aga see heitlus omandab paratamatult kosmilise iseloomu ja et sellest võtavad osa ka teiste galakatikate asukad.

Vasta
#24
(18-04-2011, 10:42 )Celtic Kirjutas: * Kui meie kõik oleme vaimolendid, kes kehastuvad läbi hingede, siis on olemas ka palju vaimolendeid, kes ei suuda kehastuda kuna nad ei suuda luua. Keha loomine käib läbi hinge – hing loob, vaimolend ilma hinge sädemeta ei suuda aga kehastuda. Ta ei saa osa elujõust, armastusest, energia voolamisest meie vaimses maailmas. Ainus viis kogeda seda kõike on läbi võõraste hingetükkide, hingeosade. Hingevargad varastavad hingeosi, sest hingeosa kujutab endast puhast valgust – süstematiseeritud info, kõik, mida hing on kehastunult kunagi kogenud, tundnud, teadnud ja näinud…
Kas need vaimolendid on inimeste loodud, kuna me oleme loojad aga see on meil lihtsalt ununenud..? Samuti neil vaimolendeil on mingi kindel põhjus ja võiks öelda, et nad on armastatud kuna nad on olemas.
Toituvad nad inimeste hirmudest, teadmatusest - uinunud mõistus sünnitab koletisi.
Miks need teadmised minule ei ole kui teadmistest üksi on tihtilugu vähe, vaja on ka tegusid.
Vasta
#25
Kui inimestele teha "totaalne avalikustamine" salateaduste teemal, siis saaks inimesed neid teadmisi kasutada, kui vaid tahavad ja suudavad.

Celtic muretseb inimeste ja kohavaimude vahelise seotuse kadumise üle - kuid ka siin saaks teha mõlemaid osapooli rahuldava "maise kokkuleppe": inimestele õpetada, kuidas metsa minnes tuleks paljajalu kõndida, ning kuidas puude ümbert kinni võttes mõelda tuleks, et hakkaks toimuma inimese ja kohavaimu vaheline energiavahetus: inimene annaks midagi kohavaimule ja saaks midagi kohavaimult - milles probleem?

Pigem toimub salateaduste mahavaikimine seetõttu, et inimesed ei saaks teadlikuks meie kukil elavatest parasiit tulnukatest/vaimolenditest - selle vastu aitaks aga totaalne salateaduste avalikustamine.


Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat