•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 53
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaidleme ja kakleme terviseks [muud teemad läbust puhtaks]
#51
On olemas selline pisike tore raamat-
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?165339

"Kui pime kannab lombakat,
saavad mõlemad edasi."

Kena nädala algust teile ja palju päikest!
#52
Minumeelest on äärmiselt humoorikas, et Para-Webi juhivad mõned inimesed, kes üldse eriti midagi ei usu. Ei ole Piibel neile tähtis ega ilmselt ole olemas jõude, mis neid suudaks kõigutada. On ainult sisemine enda jõud. Väga põnev. Isegi, kui mitte uskuda, siis iga haritud inimene teab, kui tähtis on Piibel. Kasvõi demokraatia ülesehitamisel ja kümnel käsul. Olles riigiteadustega lähedalt kursis siis võin seda kinnitada. Olen küll ristitud, kuid ka mina ei usu Jumalat sellisel kujul, siiski ei hakka halvustama neid, kes usuvad. Kõrgem võim on olemas, lihtsalt kujult on see veidi teine. Kas mitte mõnejaoks ei ole see koht siin vale ? Lihtsalt väike spekulatsioon, mitte pahatahtlik. Kõik müstilised nähtused on seotud kuidagi Piibliga ning Jumalatege, neid eristab ainult kultuurilised vahed. Kas me räägime vaimudest, müstilistest ehitistest, nähtustest või lõpuks isegi Ufodest- ühendab neid miski, mille arusaamiseks võiks/peaks see foorum olemagi.
#53
Jälle pannakse vägisi sõnu suhu. Vaevalt küll, et need inimesed selle foorumi üldse asutanud oleks, kui see kõik neid ei huvitakski ja midagi ei usuks. Aga hakata pähe määrima Piiblit?! Halloo, mingi usupuhastus Müstiku ja nüüd Sinu poolt ka? Ma leian, et ma ei tunneks mittemillestki puudust, kui meie kalli demokraatia Piiblile ei toetuks.
#54
Ei pane sõnu pähe ega suhu, lihtsalt selline mulje jäi. Ei mõtle midagi halvasti nüüd. Ei propageeri Piiblit ega tee siin mingit usupuhastust. Väidan lihtsalt seda, et kui seda isegi mitte uskuda on see poliitikas üks tähtsamaid alustalasid ja alguspunkte ning kui see puudutab poliitikat, puudutab ka see Sind.
#55
(28-03-2011, 13:06 )PiziIngliito Kirjutas: Jälle pannakse vägisi sõnu suhu. Vaevalt küll, et need inimesed selle foorumi üldse asutanud oleks, kui see kõik neid ei huvitakski ja midagi ei usuks. Aga hakata pähe määrima Piiblit?! Halloo, mingi usupuhastus Müstiku ja nüüd Sinu poolt ka?

Huvitav-huvitav! Täna hommikul käisid mu ukse taga kaks sõbraliku olekuga viisakat meest ja soovisid Piiblist rääkida.Hrmm

#56
Miks see kedagi peaks huvitama kas me usume või mitte. MINU usk on minu asi, mitte kellegi teise. Administreerimises ja modereerimises ei ole mingit seost usuga ja muude asjadega. Ärge pange meile sõnu suhu.

KUI teil on otseselt mille kallal vinguda, palun saatke mulle privaatsõnum, kuid postitused teemal "Kas admistratsioonis usub millessegi või mitte" mulle ei meeldi. Tegemist ei ole para-teemalise teemaarendusega vaid see on tungimine isiklikese maailmavaadetesse. Minu usk on minu asi ja see ei tohiks kedagi teist torkida. Mina austan kõiki teisi, kõiki meie kasutajaid, sest igaühel on oma usk, oma asi, oma teemasse millesse on keegi ennast pühendanud. Küsimus, kas teil on ka piisavalt palju aru austada teisi, isegi kui nad ei usu sedasama mida teiegi?

Ma palun väga viisakalt, lõpetame selle arutelu ära, see ei vii meid mitte kuhugile.
#57
(28-03-2011, 13:13 )Maakas Kirjutas: Huvitav-huvitav! Täna hommikul käisid mu ukse taga kaks sõbraliku olekuga viisakat meest ja soovisid Piiblist rääkida.Hrmm

"Hoiduge valeprohvetite eest, kes tulevad teie juurde
lambanahas, seestpidi aga on kiskjad hundid!"
(Matteuse evangeelium 7:15)
#58
(28-03-2011, 13:15 )Cassiopeia Kirjutas: Tegemist ei ole para-teemalise teemaarendusega vaid see on tungimine isiklikese maailmavaadetesse. Minu usk on minu asi ja see ei tohiks kedagi teist torkida.


Tegelikult on vägagi para-teemalise teemaarandusega tegemist sest need nn maailmavaated on seotud nii Maiade, Vana- Egiptuse ja kõiksuguste nähtustega aga olen nõus selle teema lõpetama.
#59
Hea kokkuvõtlik kild päikeseinsenerilt:

"Kui pime kannab lombakat,
saavad mõlemad edasi."

Laugh

Müstik,kuidas sa ei väsi püha tõe kuulutamisest?
Aga jah,keegi peab seda ju tegema....

Smile
#60


"Ära rutta,
ära muretse.
Viibid siin vaid
põgusaks külastuseks.
Peatu siis ometi
ja nuusuta lilli."

Walter Hagen

***

"Sa võid üle saada kõigest halvast iseeneses,
kui mõistad, et ainus, millega halb sind seob,
on su enese usk ta võitmatusse.
Hetkest, mil see tõdemus jõuab sinuni,
oled sa vaba.

Eileen Caddy

***

"Suurimad annid on
julgus ja armastus.
Meid kõiki tabavad
nurjumised palju kordi,
aga kui me talume neid elurõõmsalt
ja neist õpime
ning üritame taas
ja uuel moel,
siis leiame rahulduse."

Rosanne Ambrose-Brown

***

"Austust väärib mitte see,
kui me kunagi ei kaota,
vaid see, kui me peale kukkumist
tõuseme."

Hiina vanasõna

***

"Meie tee pole kaetud
pehme rohuga,
see on kivine mägirada.
Aga ta viib ülespoole, edasi,
päikese poole."

Ruth Westheimer

***

"Tormid sunnivad tammesid
ajama oma juuri sügavamale."

George Herbert

***

Päikest
#61
Jõudu sellel seltskonnale vaidlemast, õnneks on shamanism väga praktiline tegevus ega kingi ühtegi hinge väljaspoole karmavõlgu ja sedagi ainult siis kui muud lahendused on hullemad.
Kristlus aga on hingede kinkimine ärasöömiseks Jahvele.
Kes lugenud, mäletab küll kuidas Vanas Testamendis isa noaga poja kõri kallal, et teda jumalale ohvriks tuua.
Vat Jeesuse ohver vabastas kõik juudid vajadusest vereohvreid tuua, sest Jeesuse müüdi põhjal loodi usund, kus kõik selle järgijad vereohvri endale südamesse võtavad ja koos temaga ristile lähevad juutide pattude eest kannatama, ja lõpuks nagu Jeesusegi sööb tema hinge jumal.
Kristlik matus on nii võigas pilt, et sellest ei taha rääkidagi, las mõni teine kirjeldab piltlikult kuidas papp kristlasel peale surma sabas kõnnib kui see oma elu veelkord läbi jookseb ja kirstu topib matust ootama. Ja siis tuleb matusetseremoonia ning kogu talituse mõte on üksainus, hinge üleandmine tiibadega reptiilile kes võib ka linnuna esineda.
Kuidas siis hing hääletult karjub kui teda süüakse ja neab kõiki kes teda sellesse usku toppisid.
Jube oli igatahes ühe kirjaniku klassiku matust vaadata kui kristluse omad olid ta kätte saanud ja hingesööjale üle andsid. Meil toimuvad ju kõik väärikate kodanike matused riigikirikus ja papi kohustuslikul osavõtul.
Ja jube on ka pappi sel hetkel vaadata kui ta põleb lilla tulega ja hinge nn "ära saadab".
Kahju et kogu selles tekstis ei näe ma muud kui kutsemantraid söödikutele kes siis eluajal ohvri emotsioone söövad ja hinge surmaks ette valmistavad et õigele pidulauale satuks.
Shaman saadab tavaliselt surnu hinge oma hõimu surnute juurde ja osa temast jookseb kohe peale lagunemist ümbersündi, osa jääb hauda, inimene on ju kihiline pirukas ja iga kiht lendab sinna kust ta sündides kokku korjati muidugi siis kui temaga usundite kaudu ei manipuleerita, tavaline igapäevaelu elava inimese hing on palju kaitstum ärasöömise eest kui Piiblivennikeste oma.
Mis puutub aga kümmet käsku siis on see mõeldud jumalarahvale endale mitte inimesetaolistele loomadele kelleks juudid kristlasi kutsuvad. Piibliseadused kehtivad inimeste kohta aga inimene saab olla ainult juudi naisest sündinud usukombeid täitev juut.
Nii ei suhtugi shaman hästi judaismi, kristlusesse ja islamise, kes kõik ühte jumalat teenivad ja teisi inimesteks ei pea peale jumalarahva ja prohveti järglaste.
Aga miski ei keela meid inimlikke häid käsusõnu ka ilma piibli ja kristluseta omavahel kasutamast, milleks seda verejanulist hingesöödikut veel vaja.
Müstik ei uskunud, et ka sina???
#62
Mis mina?
Teema koorus välja Kustutamise teemast ja nii ta siis kulges!Smile
Ei söö keegi kedagi ära, kui keegi Piiblist Õpetussõnu loeb.
Lõppude lõpuks on Piibel ju ikka Õhtumaise kultuuri alustala. Ja nagu keegi eespool enne ütles, Piibli lugemine ei tee kedagi veel usklikuks.
Ja nagu usklikudki ütlevad: Piiblit vöib lugeda mitmel erineval viisil. Võib lugeda ka muinasjutuna, kellel selleks annet on.
Lisaks sellele on Piibel ikka veel kõige rohkem müüdud ja loetud raamat kogu maailmas. Maailma mastaabis arvatakse, et igal aastal müüakse umbes 44 miljonit Piiblit.
Võib lugeda ka kui ajalooteksti. Nüüdseks on ju üles leitud kõik Piiblis mainitud linnad.
Ja palju neid iidseid tekste siis eesti keelde ikka tõlgitud on?
Noorimadki Piibli kirjutised on ligi kahe aastatuhande vanused. Räägin Piiblist kui väga vanast teatmeteosest, täpselt samuti kui näiteks sina tutvustad böni usundit.
Kas oled siis sellepärast bönilane?
Aga tore, et said taas oma arvamuse avaldada!Smile
#63
Müstik - mõtle vironshamani jutu peale põhjalikumalt järele. Tundub huvitav.
#64
Böni järgijad on Tiibetis ja sealgi parempoolsete budistide poolt allasurutud seisundis, bönil on oma teispoolsus ja omad sümbioosimaailmad seal Tiibetis, mitte siin.
Piiblil on oma järgijad ja sümbioosimaailmad Palestiinas.
Kui neid on järgijate poolt eksporditud maailma vallutama ja oma teispoolsusele uusi piirkondi leidma siis on see järgijate probleem või mis probleem saab olla juhtmega seltsimehel keda nukumeistrid liigutavad.
Siin eestis on omad igivanad sümbioosimaailmad kõikidele kättesaadavad ainult kutsu ja suhtle, meil pole siia vaja mingeid võõraid jumalaid, kui võõras rahvas tulebki, peaks ta kohalikku teispoolsust omaks võtma, pole vaja neid teispoolsuse jumalate sõdasid, need ei tee kellegi elu paremaks.
Mul ongi ainult üks küsimus mille poolest võõrad jumalad meie omadest paremad peaksid olema, et kohalike asemel kõrbejumalaid kummardada, juutidele, jah sest see deemon on nende hõimujumal.
Ja seda põhjamaist kristlikku kultuurimantrat võib iga kristlane tagatoas teki all vaikselt korrutada , avalikult ajab see paganaid naerma või kas ajab naerma kultuur mis halastamatult hävitas kõik kes polnud nõus jäägitult alluma.
#65
See ei puutu tegelikult eriti Sinusse, Müstik, kuidas oma patsiente aitan. Ja see pole isegi minu asi nina nende asjadesse toppida - sellega võtaksin vaid nende koorma enda õlule, kui Sa seda veel ei tea. Kas Sina läheksid sureva beebi voodi äärde issameiet lugema? Või räägiksid selle lapse vanematele kümnest käsust. Mida kuradit?! Ma tahan öelda seda, et Piibel ja kümme käsku on küll viimased asjad, mis minu patsiente aitavad. Piisab inimlikust lähenemisest ja küsimusest mida ma saan Sinu jaoks veel teha. Ausalt öeldes ei ole ma nende aastate jooksul näinud ka ühtegi kirikutegelast meie patsientide juures - järelikult, kuigi ma ei saa öelda, et meil paduusklikke sinna ei satuks, ei ole neil sellistel hetkedel usudogmadega mitte midagi peale hakata.
Aitäh VS eelnevale tekstile.
#66
Inimlikul eetikal ja moraalil ning emotsionaalsel lähedusel ei ole mitte mingil moel mitte mingi religiooniga mitte mingit pistmist. Religioon ei ole muud miskit, kui ennast võõraste sulgedega ehtiv orjastussüsteem. 10 käsku pole miskit muud, kui juutide kastmesse torgatud inimhinge moraalialge. Või usute tõesti, et meie kultuuri aluseks peab olema usk ainujumalasse, et selle ainujumala nimi on Jhvh ning et me tema nime ei tohi asjata suhu võta?
#67
Head sõbrad - aga võibolla tulevad meie probleemid ka sellest, et inimesed keskenduvad liialt üksteise mõtete erisustele mitte ühisosale. Kui rääkida, mis ma ise usun, siis olen leidnud enda jaoks Looja, Kõige Allika ja minu jaoks ei oma erinevad "grupijumalad" erilist tähtsust, olgu nendeks siis Jahve või Setu Peko. On nemadki vaid üks virvendus ses allikas. Ja tunnen, et nii on hea.
#68
Ütleks lühidalt: On neid , kes arvavad, et nägemine loob uskumist. Mina arvan, et uskumine loob nägemist. Seega; Universumis pole midagi müstilist siis, kui sa seda õigesti vaatad.
#69
Teema Meie kaunis Universum:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...+Universum

#70
Austatud levis ja Ilo,
kas Te üldse olete võimelised kahe sündmuse puhul nägema sarnasusi ja erinevusi? See küsimus laieneb kõigi alafoorumite kohta, kus Te püüate "pimestada ilmselgelt nähtavat"! Te mõlemad võiksite mõelda ja arvutada, kui kaua võtab aega, et läbida 100 km tundmatul objektil, mille liikumiskiirus on näiteks 100 000 km/s? Tegemist ei ole ju kiirteel sõitva autoga, mille puhul Teie argumendid võiksid olla arvesse võetud - selles foorumis käib arutelu paranähtuste üle!

Mis puudutab Häädemeeste UFO't, siis Häädemeestel on neid rohkem, kui teis mõlemas sapist negativismi paranähtuste olemasolu suhtes.

Dr. Kolts.
#71
Südametunnistus küll ei luba, aga käsi sügeleb spämmima. Siin teile üks asjakohane laul kuulamiseks: http://www.youtube.com/watch?v=PRRzvu2twzI wink

Ja see teema ei saa uueks Häädemeesteks või kustutamisprobleemiks! Smile
#72
(31-03-2011, 20:12 )Müstik Kirjutas: Ilo, olen täiesti kindel, et sa ise selle dr.Koltsi kirja valmis sepistasid!
Ma usun, et kui Dr. Kolts on piisavalt aus, siis ta võib kinnitada, et selline vestlus tõepoolest toimus. Seega ei ole mul midagi karta.
(31-03-2011, 20:12 )Müstik Kirjutas: Ja see ei ole sul esimene kord! Valetada ja vassida nimelt!
Sinu väidetel pole tõepõhja all, järjekordselt!
(31-03-2011, 20:12 )Müstik Kirjutas: Kunagi sa soovitasid siin näiteks raamatukogust raamatuid varastada! Nii, et seegi näitab sinu moraalset palet.
Kui sa ei oleks jälle lugenud minu posti väljaspool konteksti, siis sa oleksid taibanud, et tegu oli irooniaga. Samuti, kui mina käin välja mõtte ja keegi sellele vastavalt käitub, et ole mina süüdi? VÕi on relvatootjad äkki selles süüdi, kui keegi mees tapab oma naise?
(31-03-2011, 20:12 )Müstik Kirjutas: Ja miks sa siin konflike punud? Kas tõesti on raske lugeda mõni raamat läbi või link ja anda ka omapoolne panus foorumi teemade arendamisele?
Ma võiksin küsida sinu käest Müstik, millal sa viimati lisasid informatsiooni mille sa mõtestasid ise lahti (st. ei olnud tegemist kopeeri-kleebi tsenaariumiga)




#73
Tunnen Ilo`t. Ta ei valeta ega vassi!
Dr. Kolts võlgneb vabanduse ja seletuse.
#74
Lp. foorumi "asjapulgad"!

Ainult üks küsimus- kaua võib?

#75
(31-03-2011, 20:16 )Ilo Kirjutas: Ma võiksin küsida sinu käest Müstik, millal sa viimati lisasid informatsiooni mille sa mõtestasid ise lahti (st. ei olnud tegemist kopeeri-kleebi tsenaariumiga)

Sa ära küsi, sa loe teemasid ja otsi ise!Bleh

  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 53
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Võõrkeelsed teemad Päikeseinsener 9 4,734 03-07-2011, 01:20
Viimane postitus: Thorondor

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat