Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 6 Häält - 4.67 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Autor Sõnum
xcad
Veteran

Postitusi: 971
Liitunud: Dec 2015
26-02-2017 18:23
Postitus: #1451
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Peavoolu meedia "vaimsust" näitab delfi esileht, ikka pildid kleitidest ja veel kord pildid kleitidest. Olgu parem alasti kui sellist šamaanitrummi kleitide ümber tagudaAngry
Propakandat peab oskama teha, näiteks nagu Sputnik, õppigu sealt ja kirjutagu maha.Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
positiivne
.

Postitusi: 3,073
Liitunud: Aug 2012
26-02-2017 18:54
Postitus: #1452
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Jäta, aasta sündmus ju!

Kõik inimesed on erinevad. Ainult mina olen ühesugune.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nielander
Questioning Everything

Postitusi: 3,506
Liitunud: Sep 2007
06-07-2017 21:22
Postitus: #1453
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Ei leidnud hetkel paremat teemat, aga...

Üks selline julge kirjutis loodusrahvaste loodusharmoonia tõelisest palest: Aimar Ventsel: jutt loodusrahvaste loodusharmooniast on linnaaktivistide jura

Ise olen põhimõtteliselt samal arvamusel, et see põlisrahvaste "looduslähedus" on ajaloos olnud pigem ressursside (relvad, tehnoloogia, odavad tarbeesemed) puudusest tingitud väljapääsmatus kui mingi sügavam filosoofia.

Natukene haakub selle mõttega ka hiljutine Müürilehe kirjutis: INIMENE – LOODUSE KROON NARRI PEAS
(selle postituse viimane muutmine: 06-07-2017 21:36 Nielander.)

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,723
Liitunud: Oct 2007
09-07-2017 12:29
Postitus: #1454
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Oma vana shamnistlikku maailmatunnetust ja vastavat käitumist mitmekihilises maailmas peame tõsiselt õppima juutidelt. Kui Siberi shamanismis on loomade ohverdamine oma jumalale otsene kõigile nähtav rituaal, kogu söödava liha vereosa pühendatakes jumalale kuna selles on üks osa inimese hingest, vari ehk inimkujuline viirastus keda inimeste puhul võib näha öösiti haudade kohal. Kuid see on vaimudele väga hea toit, mille eest saab vaimudelt paluda teeneid teiste üle valitsemiseks.
Juutidel on see aastatuhandete jooksul muudetud keeruliste rituaalide peidetud kasutamiseks. Kinnise usundina kuhu ei saa sisse keegi kes pole juudi naisest sündinud on kokku kirjutatud shamanistlik käskude kogu mis kordub muutumatult ja ühes keeles tuhandeid aastaid. Seesama ohverdamine jumalale on peidetud rahva ja võõraste eest spetsiaalsetesse tapamajadesse ja ohverdamispreestrite kätte kes siis seovad looma hinge liha külge andes kõigile ohvriliha sööjatele õiguse kasutada neid hingi oma huvides, näiteks rahatrükiks, paganate juhmistamiseks maailma varade ülevõtmisel jne. Samuti on paigas igapäevane palvetamine oma jumala poole.
Samas kuuleme iga päev jutte ilmalikust maailmas kus pole kohta jumalale. Kas juutide jumal on ka kõikide teiste rahvaste jumal on piibli järgi vale, nende Jahve pole kellegi muu kui juutide peashamaan.
Milline oleks siis Eestlaste peajumal ja teised vähemad tegelased kellele võiks meie toetuda, ohverdada juutidele sarnaselt oma toiduloomade veri ja süüa kosserhalaljne toitu.
Juutidel on aastasadu säilinud traditsioon kus vaimude poolt väljavalitutest saavad koolitatud nägijad, meie vaimude poolt välja valitud satuvad lihtsamalt öeldes alaarenenute koolidesse ja hullumajadesse selle asemel, et meie omad nägijad neist teeks enda hõimu uue põlvkonna shamaanid. Igas põlvkonnas valivad vaimud oma vahendajateks üha uusi lapsi aga juudishamanism ja psühhiaatria ei salli kuidagi konkurente maailmavalitsemiseks ning koolitusprogramm püüab neist iga hinna eest teha viie meelega lihatükke. Tõlgin endale just üht osa siberi shamanismist.
Meie uurijate käest tahaks küsida kui palju on nad kogunud tegelike nägijate teadmisi maailmast, koolitusmeetodeid uute järgmiste nägijate põlvkondade kasvatamiseks, kust võetakse kandidaadid nägijateks ja milliste vahendite arvelt toimub nende erikoolitus selle jura asemel mida maausuks peetakse ja keda juhivad Ülikooli tekstitapjad juudisemiootika järgijad.
Kuidas sobis näiteks tammealuses hiies munadepüha munadeveeretamine(Lihavõtted on sünkroniseeritud juudi paasapühadega (heebrea keeles pesah) Inglismaal, veeretati mune mäest alla või piki puust munarenni. Kelle muna teise muna vastu puutus, sai selle omale. kokku. Hiide toodud tapetud noorte kaskedega mida jällegi kristliku kaskedepüha (Nelipühad (suvistepühad, kasepühad Muistset juutide lõikuspüha tähistati seitsmendal nädalal pärast lõikuse algust)
Kel huvi võib vaadata
https://www.youtube.com/watch?v=xO9yanvdIzY
(selle postituse viimane muutmine: 09-07-2017 12:41 VironShaman.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,723
Liitunud: Oct 2007
25-07-2017 16:55
Postitus: #1455
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Kust kogu see natsitamine pärit, no lihtsalt Avatud Eesti Fond, Soroslased ja nende juudišhamanism ei kannata ju enda kõrvale ühtegi teist. Kogu läänemaailoma pangandus on ühe juudiperekonna eraäri mis juhtub kui raha äkki enam ei tööta ja temasse ei usuta, seetõttu on ette võetud maailma mastaabis suuremahuline kristlik ajupesu, sektid kes ülistavad juute ja vanatestamentlikku maailma. Venelased paganad keelasid jehoovatunnistajad ära aga maailmas on see just mustade ja Kagu Aasia rahvaste hulgas tõusutrendis. Juhtida saab neid ju samade rahavaimudega millega juhitakse börsse ja kinnisvarahindu.
Tuletame siis meelde ka juutide suhtumist Eesti laulupidudesse.
Eestlaste laulupidusid peetakse õuduseks
MART OJASALU, 19. detsember 2007


Saksa Liedertafel-pidude eeskujul tekkinud eestlaste laulupeod on sattunud oma põhiidees (väikerahva etniline väärtustumine kultuuri kaudu) taas löögi alla, sest etnilis-rahvusliku iseolemise rõhutamine ei sobi mitte kuidagi liberaal-globaalse Lääne ideoloogia raamidesse.

Meie varsti juba 150-aastane laulupeotraditsioon sai alguse tänu eestlaste kavalusele. Üldlaulupeod olid väliselt pühendatud tsaari kiitmisele, kuid sisus konsolideerisid eesti etnost.
Laulupidude esimesel suurjuubelil 1969. aastal said meie kultuuriinimesed ja parteijuhid tunda NLKP poliitbüroolase Anastass Mikojani kurja näpuvibutust: laulupidu on liialt eestluskeskne, upsakas, seal puudub internatsionaalne vennasrahvaste piiritu armastuse dimensioon! Peo lõpulauluna kõlanud Gustav Ernesaksa "Mu isamaa on minu arm", mis pisaraid esile kutsub, oli Mikojanile ja auloozhi-paksudele aga lausa õudus.

Bohlman: üdini natsionalistlik laulupidu

Tänase ajaloo paradoks seisneb selles, et 38 aastat hiljem tuleb sisult samasugust kriitikat meie laulupidude ideoloogia kohta globaliseerumiskeskusest, USA-st.

Ajakirjast "Akadeemia" saame teada, et Chicago ülikooli professor P. Bohlman, tuntud juudiuuringute juht ja juudi muusikategelane, jälgib juba ammu eestlaste laulupidude üdini natsionalistlikku, seega koletut tausta ja kaudset negatiivset mõju naaberrahvastele. Professor on eestlaste natsikuritegude jälitaja Zuroffi mõttekaaslane, tõeline internatsionalist ning uue, rahvusülese Euroopa ülesehitaja, 2007. aastast ka Briti Teaduste Akadeemia tegelane.

Bohlmani veidi utreerides: maakondlikes rahvariietes laulupeoliste rongkäik on sama hirmuäratav kui Iraani islamistide burkades või parandzhaades rahvajõugud; kultiveeritakse jubedat ürgnatsionalistlikku regilaulu, mis on internatsionalistidele-liberitele arusaamatu või isegi solvav.

Sellega on prof Bohlman ja sm Mikojan jõudnud üsna lähedastele seisukohtadele: laulupidudest peab saama kõigi Eestis elavate rahvuste ja külaliste ühispidu, kus ei tohi eputada mingi eestluse natsionalistliku värvinguga ja mis peab sisaldama multikultuurset programmi.

Isegi austatud maestro Veljo Tormise kohal lehvib rahvusmuusika eelistaja, s.o natsionalisti pruun vari, sest regilaul võib olla sisus ohtlikult irratsionaalne ja standardiseeritud, tekitades rahvusülesele (loe: rahvustundeta) kuulajale lausa nietzsche'likke hirme.

Laulukoorid vähemustele!

Multinatsionaalsete (s.t rahvusüleste) ja rahvusliku eelistuseta (s.t tõeliselt edumeelsete) laulupidude korraldamiseks tuleks otsekohe loobuda rahvariiete propageerimisest ja teha edaspidi laulupidusid Eurovisiooni lauluvõistluse internatsionalistlikus vormis, mis oleksid avatud nii venekeelsetele lauludele kui ka sügavmõttelisele afroameerika loomingule. Ei tohiks keelduda ka laululava avamist seksuaalvähemuste kooridele või ansamblitele, et viimased tunneksid end aktiivselt kaasatuna nn "meie" tundega.

Lõpusõnumina tõdeksin, et avatud liberaalne multikultuurne muusika ei ole veel maailmas lõplikult võitnud. Veel eksisteerib Max Weberi kirjeldatud vertikaalselt juhitud, natsionalistlikul ühtsusel baseeruv ja väga kiiresti arenev majandusmudel Rahva-Hiinas, kus kõik on lausa vastupidine: "Hiinas on muusika riiklik asi. Ja nii peab see olema. Kas tohib lubada, et i g a ü k s, kes aga tahab, teisi hüpnotiseeriks ja siis nendega teeks, mida tahab."

Siin avaldub aga rahvuslik-riiklik enesekindel kõrkus, lausa piiratus, mille kohaselt ei ole kellelgi õigust korraldada rahvuskultuuri peale kodurahva enda.

Kasutatud noorte teadusdoktorite Triinu Ojamaa ja Kanni Labi kommentaare (Akadeemia 2007 nr 11, lk 2343-2369)


Sel nädalal tuli uudis, et maestro Neeme Järvi teeb ettepaneku esitada 2009. aasta üldlaulupeol suure juudi sümfooniku Gustav Mahleri 8. sümfoonia. Seegi on viide, et eestlaste rahvuslikest laulupidudest saab multikultuurne rahvuste pidu, kus teise Gustavi – Ernesaksa – "Mu isamaa" asemel troonib võimas Mahleri teos.


KAKS GUSTAVIT: rahvuslik laulutaat Ernesaks ja multikultuurne Mahler. "Mu isamaa on minu arm" asemel hakkame tuleviku laulupidudel laulma eurohümni "Ood rõõmule".
On ju Eesti naiste rahvariided samasugused šamaanirõivad nagu teistelgi soome ugrilastel kus rahvaravijad panevad tööd tehes rahvarõivad selga. Seda pole vene õigeusk ära keelanud nii nagu muu maailm juutide rituaalloomatapmisigi.
272687 vaatamist
(selle postituse viimane muutmine: 03-12-2017 23:03 VironShaman.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,723
Liitunud: Oct 2007
28-07-2017 11:56
Postitus: #1456
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Sattusin vene jahimeeste portaalis huvitavale artiklile siberi šamanismist kus väidetakse et kui kohalike vaimude poole ei palvetata neilt heatahtlikkust paludes siis ei pruugi olla ei jahiõnne ega ka oma elu turvaline taigas. Paljude näidete varal artiklis tõestatakse et kui Peremehega kohaliku piirkonna loodusvaimuga läbi ei saada siis head loota ei ole.
Palju meie palvetame oma kohalike vaimde poole ja anname ande, et endil hästi läheks.
Jumal ei ole kristlik poodu vaid palju vanem ja kohalik mitte kõrbevaim, siberis on õigeusk oma pooduga šhamanismi vihaseim vaenlane.
http://www.ohotniki.ru/hunting/societys/...rodov.html
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,747
Liitunud: Sep 2007
28-07-2017 12:12
Postitus: #1457
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Enne seda oli nn laulev revolutsioon. Siis tuli ERSP....mis ära hävitati,mida pole ametlikult kirja järgi suletud. See kehtib siiani veel. Pärast tekkis sellest IL ehk pärast Isamaa ja Reeturite Liit, mida on see siiani......tegeleb Eesti mahamüümisega.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,723
Liitunud: Oct 2007
27-09-2019 16:23
Postitus: #1458
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Kas pole mitte aeg hakata kommuune ehitama enne kui need kliimahullud kogu maailma pekki keeravad oma süsihappegaasiga. Kõigepealt rahvale närimiseks üks vene kliimaartikkel mis räägib osooniaukudest ja neist ainetest mis auke ja paksemaid osoonikihte tekitavad. Need ei ole mitte inimtekkelised ja on kogu maa olemasolu vältel päikese kiirguse kiigutada olnud. Põhiline on maasügavusest eralduv vesinik ja happelised vulkaanigaasid.
No on ikka turakas, kiidab head venekeelset linki ja jätab aadressi andmata.
https://regnum.ru/news/innovatio/2727543.html
(selle postituse viimane muutmine: 29-09-2019 11:33 VironShaman.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Vana kala

Postitusi: 373
Liitunud: Sep 2013
28-09-2019 15:58
Postitus: #1459
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Kui võtta ja vaadata kogu planeeti ja selle arengut veidi laiema pilguga, siis muutub see praegune kliimahüsteeria täiesti naeruväärseks. Neandertaallane elas planeedil 300 000 aastat, enne kui minema pühiti. Keegi ei tea, kuid ilmselt mingi loodusliku kataklüsmi tõttu. Me räägime siin mingist 150-st aastast. Üks korralik vulkaanipauk põrutab kogu maailma kliimat 10 korda rohkem, kui inimene on terve oma ajaloo jooksul suutnud. Mida siin üldse rääkidagi, kõik see tõmblemine on puhas rahajutt jällegi. Kellele me siis ikkagi maksame oma süsiniku ja kliimamakse? Palju seda raha Euroopast kokku kogutakse ja mis selle eest tehakse? Hiina, USA, India, Indoneesia ainult irvitavad mingite kvootide peale. Las see poolsoe plika läheb ja karjub Pekingis Hiina töösturite ja juhtide peale koos oma palkajatega "how dare you". Vaataks, kui kiired jalad talle sealt alla tehakse! See euroopa riikide pitsitamine on umbes sama, kui kogu küla sitalaotamistalgutel pannakse üks sulane ilgeid trahve maksama, kuna ta lasi piuksu peeru!
(selle postituse viimane muutmine: 28-09-2019 16:00 Aadu66.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tinar
Vana kala

Postitusi: 315
Liitunud: Aug 2017
02-10-2019 09:34
Postitus: #1460
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
(28-09-2019 15:58 )Aadu66 Kirjutas:  Kui võtta ja vaadata kogu planeeti ja selle arengut veidi laiema pilguga, siis muutub see praegune kliimahüsteeria täiesti naeruväärseks. Neandertaallane elas planeedil 300 000 aastat, enne kui minema pühiti. Keegi ei tea, kuid ilmselt mingi loodusliku kataklüsmi tõttu. Me räägime siin mingist 150-st aastast. Üks korralik vulkaanipauk põrutab kogu maailma kliimat 10 korda rohkem, kui inimene on terve oma ajaloo jooksul suutnud. Mida siin üldse rääkidagi, kõik see tõmblemine on puhas rahajutt jällegi. Kellele me siis ikkagi maksame oma süsiniku ja kliimamakse? Palju seda raha Euroopast kokku kogutakse ja mis selle eest tehakse? Hiina, USA, India, Indoneesia ainult irvitavad mingite kvootide peale. Las see poolsoe plika läheb ja karjub Pekingis Hiina töösturite ja juhtide peale koos oma palkajatega "how dare you". Vaataks, kui kiired jalad talle sealt alla tehakse! See euroopa riikide pitsitamine on umbes sama, kui kogu küla sitalaotamistalgutel pannakse üks sulane ilgeid trahve maksama, kuna ta lasi piuksu peeru!

Neandertaallasele sai saatuslikuks nö looduslik valik. Maal eksisteeris kümneid inimliike nende seas ka näiteks hiiglase kasvuga ja kääbuskasvuga liigid aga need praagiti looduse poolt välja. Võitjana väljus homo sapiens sapiens.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Vana kala

Postitusi: 373
Liitunud: Sep 2013
02-10-2019 11:20
Postitus: #1461
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Viasat History kanalilt tuli 25 - 26. sept sellel teemal päris huvitav kaheosaline dokfilm "Apokalüptiline neandertaallane"
Seal üritati tõestada, et neandertaallane kadus nimelt kataklüsmi tagajärjel ja neandertaallane olnud tegelikult nii füüsiliste omaduste kui ka ajumahu ja isegi nutikuse poolest homo sapiensist üle. Määravaks saanud valel ajal vales kohas elamine ja üks suur pauk.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
KuKr
Roogitav räim

Postitusi: 588
Liitunud: Nov 2018
02-10-2019 11:45
Postitus: #1462
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Ei meenu aga paar päev tagasi nägininfokildu, et neandertalid lõppesid mingi viiruse pärast. Ilmselt mitte korraga Laugh aga neil olla kehvem olnud vastupanuvõime sellele tõvele.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Katarid-aaria rassist pärinevad Graali ja selle juurde kuulu ayyu 7 8,310 15-08-2017 12:25
Viimane postitus: Müstik
  Tõsine soovitus selle teema lugejale! Ka see voodoo värk või Celtic 27 9,719 01-01-2008 21:55
Viimane postitus: Raul

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog