Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mida tähendab "valgustunud"?
Autor Sõnum
Naut
katselendur

16-06-2020 22:34
Postitus: #301
RE: Mida tähendab "valgustunud"?
Mannu.
Ma seletasin euroruubelile vaid seda, et ei reinkarnatsioon, paradiis või terminid "hea-halb" ei kuulu valgustuse nn. pärisosa juurde. Ka mõistet "ego" käsitlevad väga erinevad distsipliinid ning samamoodi justkui mitte iga kord inimese meelerahu soodustava tegurina.. 
Kuigi jah, ärkamise teekonnal pole see viimane "tegelane" vähetähtis. 

Väide, et ainu-elu-elaja on vastutustundlikum (=loodussõbralikum) kui reinkarnatsiooni teooriasse uskuja või sootuks vastupidi on ka ehk mõnevõrra sekundaarne siin teemas. Misiganes vastutus võib olla samamoodi põimitud nii isetuse kui egotamisega ja see pole sisuliseks kriteeriumiks.

Olenemata aga uskumistest, "ismidest" või ideoloogiatest, et elatakse kokku a 90+/- inimaastat või 90 miljonit+/-, on peamisel kohal vaimses ärkamises ikkagi hoopis oskus elada hetkes ehk "nüüd ja praegu". Ning määrabki vaid see. Sest see on ainus, mis pole illusioon. See lihtsalt ON.

Selles hetkes (või Hetkes) teadvustatult elades ehk jõudes valgustumisse aga minu teada ei tekigi lahknemist selles, kas vastutada või mitte, sest tunnetuses on läbivaks kõige ühtsuse taju ja seega väljend "kõike teed iseendale" pole enam lihtsalt fraas vaid juba teadmine.

Ning täiesti toetan seda xcad seisukohta, et see on tõepoolest küllaltki harv ja erandlik "nähtus" või seisund. See pole lihtsalt elamine mingites nn. kõrgemates teadmistes või vaimsuses, kuitahes ülevates uskumustes või sakraalsuses, askeesis vms. See on tõepoolest sisuline ja olemuslik transformatsioon igas mõttes ja tasandil sammuna lähemal Kõiksusele.

P.S. ka mina isiklikult pole seda kogenud ja olen kohanud neid valgustunuid nö. silmast silma sama harva kui ükssarvikuid.
Kuigi... viimasel ajal on mingid edusammud juba ehk täheldatavad. Noh... ütleme, et nende ükssarvikute osas. : )

https://xn--rkaja-fra.com/index.php
(selle postituse viimane muutmine: 16-06-2020 22:47 Naut.)

... parema kogemuse saamiseks palun lülita oma teadvuses blokeerija välja
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Q11
Veteran

16-06-2020 22:46
Postitus: #302
„Ning täiesti toetan seda xcad seisukohta, et see on tõepoolest küllaltki harv ja erandlik "nähtus" või seisund“
Ei...siin Sa paned küll mööda. Igal seisundil on algus...sellest tulenevalt ka lõpp. „Surm“. Valgustumine pole sündmus, kuna Ta ongi Hetk Ise. Ja muideks See on niiii(meelega panin palju iii-si)tavaline, et selle peale ei tulekski...Smile

https://ärkaja.com/index.php
Naut
katselendur

16-06-2020 22:51
Postitus: #303
Jah, Q, tolle pärast kasutasin ka jutumärke oma selle "nähtuse" ümber.
Seisund või olek on aga ka seesama Mina Olen.
Minu meelest.

Kuid nagu mainitud: on mul kogu see mõttelõng sellel teemal teoreetiline ja vaid riivamisi tajumuslik ja nii.
(selle postituse viimane muutmine: 16-06-2020 22:51 Naut.)

xcad
Veteran

17-06-2020 05:43
Postitus: #304
CC "kolmas tähelepanu" ehk minemine reaalsusse võiks lugeda valgustumiseks. Siis inimene (palju tast järgi?) hakkab elama reaalsuses ja hetkes. Inimesest on kadunud ego, jäänud ainult tunnetus ja vahetu kontakt reaalsusega. Muud valgustumise variandid on kuidagi "poolikud".
Kas see on eesmärgiks? Kas see on surematus? Ei tea.
Naut
katselendur

17-06-2020 16:39
Postitus: #305
Siin mõned ärkamiselood:
Eckhart Tolle: 0 - 7:15
Adyashanti: 7:20 - 16:50
Mooji: 16:55 - 23:22
Rupert Spira: 23:25 - 28:00
Sadhguru: 28:02 - 32:22

https://www.youtube.com/watch?v=f54jAzYawZk

Nagu näha, on kõik teed ärkamiseni erinevad, kellel läbi sügavalt kroonilise depressiooni, kellel läbi nö. (füüsilise) surma eelaimuse, kellel läbi alalise sisemise rahutuse (kuigi välise rahulikkuse) jne.

Samas ometi nad kõik räägivad sellest, kuidas nende "mina" kadus, kuidas nad justkui lahustusid või lakkasid olemast... ja ometi.. vaadake, millised suurkujud nad on. Kui selged, kuid ikkagi humoorikad, samas meelekindlad ja inimlikud.

Siin aga Jim Carrey rääkimas oma hetkelisest ärkamisest. 

https://www.youtube.com/watch?v=uIaY0l5qV0c

Kellele pakub teema ehk enamat huvi... ja pole vahet, kas olla alles nö. otsija või ka juba kogenum, siis sai valmis üks väike foorum:
Ärkaja.com
https://xn--rkaja-fra.com/forumdisplay.php?fid=5
(selle postituse viimane muutmine: 17-06-2020 16:43 Naut.)

kalldunn
Veteran

18-06-2020 15:34
Postitus: #306
Mina vaatleksin valgustumist hoopis teise kandi pealt.
Teatavasti on inimese (kõikide elusolendite) hing --- Valguse olend. Muidugi võib kohe küsida – Miks ma nii arvan? Räägin ühe tõestisündinud loo. Meie krupil ole vaja jõuda saatana koju. See on Nibiirule. Meie tegevust saab võrrelda nendega, kes tõusid esmakordselt Mont Everesti tippu. Tuli rajada tee – pimeduse riigis. Iga teatud maa tagant jäi maha valvur, kes hoidis tagasitee avatuna. Nibiirul tegutses ainult üks, kellel olid kaasas minu kiisud. Selleks et ümbrus oleks jälgitav.
Nibiiru on saatana, ehk pimeduse kuningriik. Saatanat teenindavad teemonid. Pimeduse jungrid. Meie aga oleme valguse olendid. Meie loomulik püüd on valguse poole. Sünnimegi ju siia ilma ainult selleks et täiustada oma hinge. Kui me aga sellest aru ei saa, siis otsime oma eksistentsi jaoks õigustust ja võime selle eksistentsi nii nässu keerata. Ning nüüd hakkab kadalipp pihta. Jookseme ühe nägija juurest teise juurde – aidake ometi – ma ei saa aru, mis minuga toimub. Aga kõik mis toimub on selle inimese enese sooritus. Ja ei midagi müüd.
Täiustage oma hinge – ja liikuge ainult valguse poole, senikaua kuni ka teist saab valgustatid. Siis saate suhelda ka teiste valgus olenditega.
Ükski pimeduse olend ei suhtle valgus olenditeka.

Kaks korda – on juba aegade algusest – nagu rist, igavesti, igalühel kaasas!
Minaelan
Veteran

18-06-2020 18:19
Postitus: #307
“Ülestõusmine – see on nagu ärkamine unest. Ülestõusmine ehk teadvuse virgumine (valgustumine) on protsess, mille käigus
õpite tundma seda, kes te olete ning võtate vastutuse oma elu eest endi kätte. Te avardute, kasvate, saate üheks järjest
kõrgemate ja kõrgemate tasanditega iseendast. Te mõistate iseenda lõpmatust, iseenda üks-olemist Loojaga. Te kogete kõige
nähtumusliku illusoorsust ning tõelist reaalsust selle taga. Te saate üheks iseendaga ning mõistate, kes te olete. Te olete loojad.
Ülestõusmine on loojaks-saamise protsess. Te teadvustate järjest enam, et kõik, mida te kogete, on teie looming, ning te olete
üks ka teiste inimestega, kes näiliselt on teist eraldatud. Te kogete, et kooskõlastamata looming sünnitab kaost, eraldatus ja
hirm tekitavad kannatusi. Kui te aga oma südames olete üles leidnud selle üks-olemise, kui te olete võimelised kogema
iseennast ka teises inimeses, mõistma teda lõpuni ja põhjalikult, mitte vaatama teda kui kedagi iseenesest väljaspool, kui
kedagi, keda tahaksite kas ligi tõmmata või eemale lükata, vaid kui tunnete, et teine on nagu teie ise, siis algab see, mida võib
nimetada ühiseks loominguks. Siis suudate ennast kooskõlastada oma kaaslastega. Ja ka nemad astuvad omapoolse sammu
ning kooskõlastavad ennast teiega. Te saate kokku seal, mis on teie jaoks ühine ruum – ruum, kus toimib teie kõigi jaoks
jumalik tahe...”
Melkisedek

http://raulpage.org/pyhitsemine.html

Olen seda lugu paar korda lugenud ja see liigutab mind alati. See on mul täies ulatuses desktopil PDF-na, aga siia seda ei saa importida.

"PÜHITSEMINE

Sissejuhatus
● Asjad ei ole iseenesest halvad. Nad on niisugused, nagu indiviid neist mõtleb.
● Meie närvid on meie võnkumisega kooskõlas. Nende kohanemisvõime on vastavuses meie eluvooluga. Iga muutus väsitab
närve, sõltumata sellest, kas liigutakse üles või alla. Seda tunneme oma meelemuutuste, ehmatuse, raevu, meeletu rõõmu
puhul.
● Tunnistamine, et kehaline armastus on vaid pettepilt aitab isikul end tunnetada inimesena, MINANA, mitte naise ega mehena.
MINA on sootu. MINA ei ole täiendust otsiv pool, vaid MINA on tervik iseendas. Ja kui inimene teadvustab endale selle tõe,
siis tuleb keha temaga kaasa.
● Ayurveda on terviseteadus, mis sisaldab kõiki inimkeha saladusi, haigusi ja nende ravi ja tervena püsimise tarkust.
Ayurvedasse pühitsetud teadsid juba 5-6 sajandit tagasi, kuidas hukkunud kehaosi sai asendada surnute tervete liikmetega. Nad
võisid asendada nii inimesel kui loomnal pimedaks jäänud silma tervega. Nad teadsid, et haigusi tekitavad nähtamatud
organismid (bakterid), mis on aga nähtamatu deemonliku vaimu keharakud. Paha vaim tungib inimese kehasse ja kui inimene
harjub ta võnkumisega, siis ta haigestub. Inimesi, kes deemoni võnkumisele ei alistu, kutsutakse Läänes immuunseteks.
India pühades raamatutes on isegi haiguste deemonite värvipildid. Neil kohutavatael olenditel on igaühel oma värv ja välimus.
Rõugeid tekitab must deemon, sellepärast ongi haigus mustad rõuged. Kollane deemon tekitab kollase palaviku. Leepra vaimul
on lõvi pea ja pidalitõbise näos on näha lõvi nägu. Kopsupõletikul on hiiglasuur punane deemon.
Haige on ALATI deemonist vaevatud!
● Ayurveda arstid andsid sageli haigetele “elava kulla” (magnetiseeritud kulla) pille. Elaval kullal on sama võnkumine kui
inimese elujõul. Sellise tableti energia on ELU ISE. Inimene on nagu kõrgeima energiaga laetud elav magnet. Magnet kaotab
aja jooksul oma laengu ja tega saab uuesti laadida. Samuti on ka inimesega. Eluenergia asub selgroos, üdis. Selgroovigastuse
puhul eluenergia pinge alaneb ja parandavad keskused nõrgenevad. Pillidega laeti närvikeskused uuesti ja mõne päeva pärast
oli haige juba jalul. Pilli laadivaks jõuallikaks on sageli arst ise, tema eluenergia kiirgus. Sellised arstid on täielikult loobunud
suguelust, sest eluenergia saab juhtida kas suguelundisse või kõrgematesse närvikeskustesse. ELUENERGIAT MÕLEMASSE
JUHTIDA EI OLE VÕIMALIK! "

Elisabeth Haich
"Pühitsemine"
(selle postituse viimane muutmine: 18-06-2020 18:22 Minaelan.)

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida peaks tegema inimene kes tahaks puhastuda? Sekhmet 48 13,744 23-05-2020 07:27
Viimane postitus: xcad
  Mida uskuda, mida mitte? paat 19 7,590 21-12-2011 13:44
Viimane postitus: Kroko

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog