•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 13
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mida tähendab "valgustunud"?
Valgustatu- kellegi teise isiku poolt "küünla läitmine" (nt. müürisell). Teadmine spirituaalse maailma ja igapäevaelu seotusest. Mina Tean. Äärmine üleolev suhtumine maskeerituna vagaduse varju. Ahnus (olen vennaskonnas, saan edasi, siis saan edu ja rikkuse)

Valgustunu- seesmise minakaemuse tulemusena saavutatav hingerahu. Võime näha spirituaalse maailma ja reaalelu liitepunkte ning oskus nende punktide järgi oma teed seada. Esimene elevus, soov valgustada ja leida tunnustust Valgustununa. Maiste väärtuste taandamine ebaolulisesse väärtusesse. Mina Tean ja Mina Näen. Mõistmine, et kõik on Üks. Kordumise mustrites kõndimine. Nauding Kõigest.

Kirgastunu- maailma olemuse ja elu mõtte lihtsuse mõistmine. Alandlikkus. Omakasu heitmine. Enese ohverdamine inimkonna nimel. Ülema väärtuse tunnistamine ning andestamime. Puhastustuli ning vääramatult õigete ja õiglaste väärtuste seadmine. solifistlik maailmapilt. Mina olen Kõik. Mina olen iseenda väljamõeldis. Solifistliku maailmapildi äärmuslik kinnistumine. Võime sekkuda reaalsusesse.
Mina Olen see kelleks ma ennast loonud olen e. Mina Olen oma väärtuste peremees. Mina Olen ja ma olen võimas. /täiendan: Valiku Langetamine/ Kõik otsused on Õiged ning tagajärjed õigustatud, sest Mina Olen.
....

Absoluut.
(01-05-2019, 15:06 )Mina Olen Kirjutas: Valgustatu- kellegi teise isiku poolt "küünla läitmine" (nt. müürisell). Teadmine spirituaalse maailma ja igapäevaelu seotusest. Mina Tean. Äärmine üleolev suhtumine maskeerituna vagaduse varju. Ahnus (olen vennaskonnas, saan edasi, siis saan edu ja rikkuse)

Valgustunu- seesmise minakaemuse tulemusena saavutatav hingerahu. Võime näha spirituaalse maailma ja reaalelu liitepunkte ning oskus nende punktide järgi oma teed seada. Esimene elevus, soov valgustada ja leida tunnustust Valgustununa. Maiste väärtuste taandamine ebaolulisesse väärtusesse. Mina Tean ja Mina Näen. Mõistmine, et kõik on Üks. Kordumise mustrites kõndimine. Nauding Kõigest.

Kirgastunu- maailma olemuse ja elu mõtte lihtsuse mõistmine. Alandlikkus. Omakasu heitmine. Enese ohverdamine inimkonna nimel. Ülema väärtuse tunnistamine ning andestamime. Puhastustuli ning vääramatult õigete ja õiglaste väärtuste seadmine. solifistlik maailmapilt. Mina olen Kõik. Mina olen iseenda väljamõeldis. Solifistliku maailmapildi äärmuslik kinnistumine. Võime sekkuda reaalsusesse.
Mina Olen see kelleks ma ennast loonud olen e. Mina Olen oma väärtuste peremees. Mina Olen ja ma olen võimas. Kõik otsused on Õiged ning tagajärjed õigustatud, sest Mina Olen.
....

Absoluut.

P.S. aga eks see kõik on ikka vaataja vaatenurgas. Kirjeldatu on minu isiklikele kogemustele tuginev vaatenurk ja pretendeerib ainult minu isiklikule tõele.

Vasta
Kuda Sul Mina Olen saab olema "komme" kui Valgustunu oled? Valgustunul pole tulevikku ja veelvähem hindaks Ta seda positiivse või negatiivsena. Peas olev pilt mis oleleb Hetkes ja millel pole mingit reaalset jõudu...Smile
Vasta
(10-05-2019, 19:03 )Q11 Kirjutas: Kuda Sul Mina Olen saab olema "komme" kui Valgustunu oled? Valgustunul pole tulevikku ja veelvähem hindaks Ta seda positiivse või negatiivsena. Peas olev pilt mis oleleb Hetkes ja millel pole mingit reaalset jõudu...Smile

Sa mõtled üle.
Asi on palju lihtsam. Ma olen nii nagu tahan. Kui meeldib, siis meeldib ja kui ei meeldi, siis ei meeldi.
Tahan, kuulan transistorit, tahan-magan diivanil.
Tahan, pistan näpu ninna ja kuulutan selle ülimaks....
Lihtne ju.
Ei mingit.....uuuuu....valgustumist....uuuuu....



Vasta
Tubli... Kuna mina ei ole Valgustunu siis jah....reageerin üle...ja tahan koguaeg teada "kas Sa ikka oled Valgustunu?"...Smile
Vasta
(10-05-2019, 20:30 )Q11 Kirjutas: Tubli... Kuna mina ei ole Valgustunu siis jah....reageerin üle...ja tahan koguaeg teada "kas Sa ikka oled Valgustunu?"...Smile
Jah, egas pole mõtet ju ennast vaevata. See ei anna midagi. Chill ja naudi huumorit mis elul pakkuda.

Vasta
hmm..huumori nautija pole ju Mina...Smile
Vasta
(10-05-2019, 20:55 )Q11 Kirjutas: hmm..huumori nautija pole ju Mina...Smile
Tänan teemaliigutajat.
Mina olen Absoluut.

Vasta
Seda jah, et Absoluut ja nii aga...mis Sa arvaksid sellest kolmnurgast mille sees on Silm? Kas pole nii, et inimese kolm olekut - Ärkvelolek, Uneilm ja Sügav Uni on kolmnurga tipud....ja see kes Sa tegelikult oled on Silm seal keskel....kes kunagi ei maga...Smile
Vasta
(11-05-2019, 15:46 )Q11 Kirjutas: Seda jah, et Absoluut ja nii aga...mis Sa arvaksid sellest kolmnurgast mille sees on Silm? Kas pole nii, et inimese kolm olekut - Ärkvelolek, Uneilm ja Sügav Uni on kolmnurga tipud....ja see kes Sa tegelikult oled on Silm seal keskel....kes kunagi ei maga...Smile
Kuigi ma sümboolikast suurt midagi ei arva, meeldib mulle sümbolism kui semiootika. Sümbolid ei ole muud kui kirjakeel ja selle lugemine ja mõistmine on alati mitmekihiline. Tänased sümbolid ja märgid on homse valguses hoopis muud.
Mulle meeldib lugeda märke- ma näen kui vabamüürlane on ruumi sodinud (see ei ole kolmnurk ja silm ega grafiti, ruumi sodimine kàib hoopis teisiti!!!) ja ma mõistan obeliskide mustrit. See on ilus ja aitab hoida ühte olulist meenutust, aga see üksinda ei oma ka mingit suuremat tähtsust. Mis tolku on linnade seadmisest ja joonte tõmbamisest üle tulevikuaasade?

Aga konkreetses sümbolis e kolmnurgas ei näe ma muud, kui siinse universumi tugevaimat sümbolit ja vormi. Astu ringile või rombile.
Silm aga on lihtsalt silm.

Võid tõmmata joone ja omistada sellele universumi
Või tõmmata ringi ja siduda universumiks.
Universum sellest ei muutu.

Vasta
(11-05-2019, 15:33 )Mina Olen Kirjutas: Mina olen Absoluut.

No sina kui inimolend küll mingi Absoluut pole Laugh
Vasta
Kui Ta on Valgustunu , siis pole Ta ka enam inimolend...Smile
Vasta
(11-05-2019, 18:26 )pimedus Kirjutas:
(11-05-2019, 15:33 )Mina Olen Kirjutas: Mina olen Absoluut.

No sina kui inimolend küll mingi Absoluut pole Laugh
Olen küll. Vähemalt samapalju kui Sinagi.
Tegelikult on see ainult mõistmise vahe. Egas sarved pähe ei kasva.
Vasta
(11-05-2019, 20:15 )Mina Olen Kirjutas: No sina kui inimolend küll mingi Absoluut pole Laugh
Olen küll. Vähemalt samapalju kui Sinagi.
Tegelikult on see ainult mõistmise vahe. Egas sarved pähe ei kasva.
[/quote]

Mina olen iks piiratud mitteabsoluut ja selle juures niigi häpi. Absoluut on lõputu mõttetus!

Vasta
(12-05-2019, 11:14 )pimedus Kirjutas: Absoluut on lõputu mõttetus!
Bravo!
Vasta
"Absoluut on lõputu mõttetus!"
Sellisel juhul ei räägi Sa Absoluudist. Sa kirjeldad mida Sa arvad, et Absoluut on aga see pole See. Ja miks ma nii väidan? Päris Absoluuti pole lihtsalt võimalik ei hinnata, kritiseerida ega kiita...Smile
Vasta
Mina Olen: Absoluutne lõputus on inimlik lollus ja lõpmatu Absoluut on tabamatu mõttetus.

Q11: Kuidas üldse otse hinnata, kritiseerida ja mõista ajatut lõpmatust või totaalset mõttetust? Kõik mida sa mõtled on miski mida see pole!



Vasta
"Kuidas üldse otse hinnata, kritiseerida ja mõista ajatut lõpmatust või totaalset mõttetust? Kõik mida sa mõtled on miski mida see pole"
jah...niimoodi võib ka võtta...Smile
Vasta
Tegelikult on see köik üks suurepärane tü$astunud huumor.
Vähemalt minu silmis.
Ja see mida inimkond vōimleb, pn veel suurem huumor.
Looja on kinomiis.....
Vasta
No kuna Sa oledki Looja siis...hmm oled Sa ju ise kinomiis...Smile
Vasta
Suudad küll näha tühja lõuendit - oma puhast nägemist - kuid puuduvad silmad mis näeks selle taha Laugh
Vasta
"Tühi Lõuend" on veel kogetav, mitte Kogeja(Silm) Ise...Smile
Vasta
Kogemisel ja kogejal, nägemisel ja nägijal pole mingit selget vahet. Eksisteerib üksnes Lõuendi kogemine. Tühi Lõuend ongi sümboolselt kui maksimaalselt tühi kogemine ja kogeja ise. Lõuendi ärakaotamisel mingit kogemist ega ühtlasi eraldiseisvat kogejat ei eksisteerigi. Ehk tühi kogemine ja tühi kogeja ongi sümboolselt kui tühi Lõuend ja tühi Silm ühes.
Vasta
Kas ma saan õieti aru kui väidad, et Kogeja ärkab alati sünkroonselt Kogetavaga? Sellisel juhul on Jumal ja mateeria nö. "samal pulgal"?
Et siis arvad, kui mittemidagi pole, siis pole ka Silma, mis vaatleks "mittemidagit"?
Aga kuidas Sa tead, et sügav uni on olemas? Kui Vaatlejat ei eksisteeri (Kes näeb mittemidagi), siis sellist olekut ju ka poleks inimesel...või?...Smile
Vasta
Justnimelt. Vaatlemise Silm lahustub koos Lõuendiga olematusse kuni selget Silma ega Lõuendit enam pole. Tühi Lõuend mis on veninud lõpmatusse hajutab ka selge kogemise Silma. Totaalses eimiskis puudub igasugune määratletav kogemine.
Vasta
Et siis Mina hõljub eimiski õndsuses?...Smile
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 13
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida peaks tegema inimene kes tahaks puhastuda? Sekhmet 50 23,051 25-07-2020, 22:58
Viimane postitus: isemaag
  Mida uskuda, mida mitte? paat 19 10,154 21-12-2011, 13:44
Viimane postitus: Kroko

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat