Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Surma ette nägemine?
Autor Sõnum
Jõhvikas
Veteran

03-02-2011 20:03
Postitus: #1
Surma ette nägemine?
Hiljuti Pärnus avatud kanalisatsioonikaevu kukkunud ja seeläbi hukkunud tüdruk tegi eelnevalt ridamisi vihjeid ja viiteid, valmistamaks ette oma pere ja tuttavaid seleks õnnetuseks?

Tsitaat:Aeg on küps, et jagada neid märke ja viiteid, mida oleme koos Diana vanemate Irina ja Peetriga ja koos sõbrannadega leidnud või õigemini tajunud praeguseks. See, et need minu sõrmede alt kirja saavad pandud, ei ole üldse oluline. Vaja on tunda, et neis peitub midagi, millele võib anda palju nimesid, aga mida mina isiklikult kutsuks kõiketeadva ja -mäletava Vaimu vihjeteks. Vihjeteks meile, kes me siin elavatena saame oletada, et Vaim teab ja annab märku sõnade-tegude-mõtete kaudu, kui on käes aeg siit lahkuda; ja vihjeteks Dianale kui maisele inimesele, et ta saaks meile jätta kõige ilusamad mõtted ja hetked.

Niisiis.

Kui mu Vaim teab, et mul on viis päeva jäänud elada, siis ma jagan inimestele rõõmu.

Diana oli laupäeval Tartust Pärnusse koju tulnuna olnud erakordselt rõõmus ja õnnelik. Ta oli sellisena olnud ka Tartus ja oli kõikide nende viimast Pärnu päevade jooksul. Irina oli teinud huvitaval kombel Dianale ettepaneku, et tead, me oleme juba kaks täiskasvanud inimest ja proovime seekord nii, et me ei hakka tülitsema. Muidu oli tavaliselt nii, et Diana ema, kes on harjunud omapäi pikka aeg kodus toimetada, ja Diana, kes on harjunud oma rütmi ja isikliku ruumiga, lahvatasid igasuguste pisiasjade peale. Eks see meie mõttes ole ka vene temperament, et süttitakse hästi kiiresti, ja Dianas oli ka seda sees, kuigi ilmselt tema sõbrad seda eriti sageli just ei näinud. Ja igatahes oligi nii, et noil päevil ei läinud nad kumbki mitte kordagi isegi eriarvamustele, vaid olid täiesti rahujalal ja rõõmsad.

Diana oli teisipäeva õhtul oma Tartu-Pärnu sõbrannade (endiste klassikaaslastega) kokku saades olnud samasuguselt erakordselt rõõmus ja särav. Hästi energiat täis, hästi elav. Rääkinud uuest algusest, sellest, et ta on midagi enda jaoks leidnud, mingi uue arusaama elu kohta. Et midagi oli talle nagu kohale jõudnud, mida ta varem ei teadnud.

Kolmapäeval keskpäeva paiku helistab Diana emale, olles eriliselt rõõmsa häälega. Ta teatab, et sai hoopis tänaseks hambaarsti juurde ja kujutad sa ette pilti, ta hambad ei vajanudki ravimist, kõik on terved! Irina meelest oli see kõik väga kentsakas, sest Diana tavaliselt ei helistanud talle üldse, kui tal midagi olulist öelda polnud, ja et ta helistas nii rõõmsa häälega, teatades sellist, noh, mitte kõige säravamat uudist, oli lihtsalt imelik.

Kui mu Vaim teab, et mul on vaja minna, ajab ta maised asjad sassi, et saaks minna.

Hambaarsti looga oli ka müstiline lugu. Detsembri keskel oli juba Diana helistanud emale, et ole hea, pane mulle hambaarstile number kinni. Ja see number oli esmaspäevaks, 24. jaanuariks kellaajaga 10.20. Justkui niimoodi, sest kui Diana kohale läks, tuli välja, et ta ei ole üldse registreeritud (!) ja sellist kellaaega ülepeakaela ei eksisteerigi. Registratuuritädi oli väga vabandanud sellise eksituse eest, kuigi mäletas, et ema oli helistanud ja tõepoolest aja kinni pannud. Nüüd anti number neljapäevaks, aga nagu tuli välja, helistati Dianale kolmapäeva hommikul ja öeldi, et mingi aeg vabanes ja võite tulla täna.

See hambaarst oli Viikingi taastusravikeskuses, mõnesaja meetri kaugusel tollest kaevust.

Ja kell 14.29, tund aega enne, helistas Diana mu õele Gerdale. Nad olid esmaspäeval kokku leppinud, et kohtuvad kolmapäeval, ja Diana uuriski, et kas võiks välja jalutama minna. Ja Gerda vastas, et oi, meil juhtub täna just selline ootamatu asi, et sõidame Tallinnasse sünnipäevale ja et täna ei saa. Aga kohtume reedel. Diana oli olnud väga rõõmsa ja helge häälega ja nii jäigi, et olgu siis reedel.

Kui mu Vaim teab, et mul on vaja minna, koristab ta asises maailmas oma asjad ära.

Diana tuli Tartust koju ja teatas emale, et tead, seekord ma toimisin sinu õpetuse järgi. Et vot seda oled sina mulle õpetanud ja selle õpetuse olen ma ka omaks võtnud, et kui ära minnakse, tehakse asjad oma järelt korda. Et ta oli Tartus kõik oma ühikatoa ilusti ära koristanud ja asjad paika sättinud. Kas ta alati nii tegi (kas me ise alati nii teeme?), ei tea, aga väga ei usu. Dianal olid asjad tihti niimoodi.. nooh.. nii-naa. Siin-seal laiali, niimoodi mõnusalt. Dianale omaselt.

Emale tuli ühel hetkel meelde, et vaat kui imelik, Diana tegi ka kodus ühe väga kentsaka asja. Võttis ühe kasti oma voodi alt välja, mis oli aastaid puutumatuna seisnud, ja koristanud selle sisu ära. Irina imestas, et sellist asja Diana tavapäraselt ei tee, et niimoodi midagi kätte võtab ja ära sorteerib. Oli andnud sealt emale ühe oma punase kõrge kaelusega polo ja öelnud, et võta omale, temal seda enam vaja ei lähe. See oli seal kastis mitu aastat niimoodi seisnud. Ja leidis ta sealt kastist ka ühe väikese külmkapimagneti, millele ta ka väga kummalisel kombel tähelepanu juhtis.

Kui mu Vaim teab, et mul on vaja minna, juhib ta inimesi enda ümber märkama neid väikeseid viiteid selle kohta, et mul on vaja minna.

Diana oli ühel päeval, kui ema koju tulnud, palunud tal köögis ringi vaadata, ja öelda, et mis on seal teistmoodi. Irina vaadanud pikka aega ja mitte ei saanud aru, aga alla ka anda ei tahtnud, sest ikkagi ju oma köök ja kuidas sa niimoodi siis oled, et ei tea, mis seal enam pole või mis seal uut. No ja lõpuks märganudki, et külmkapil uus magnet. Selle oli Diana sealt kastist leidnudki ja öelnud emale umbes nii, et selle annan sulle meeneks (või oli mälestuseks?, ise ka ei mäleta). See oli vist tal toodud Sankt-Peterburist, kui ta seal käis 2008 suvel lingvistikaolümpiaadil. Ja mis seal peal oli? Suur tuledesäras sild, mis oli keskelt lahti. Tähendab, lahti tõstetud sild...

Üks inglikuju, millel olid juba jalad alt ära, kukkus maha ja tal tuli parem tiib küljest ära. Kummal see kukkus, ei mäleta ise (ja see äkki kukkus ka külmkapi pealt?), aga mõlemad märkasid seda ja vaatasid, et ennäe.

Jutt on pikk ja huvi korral lugege edasi: http://www.kohalolu.com/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
DaamValges
Pure White

03-02-2011 23:10
Postitus: #2
RE: Surma ette nägemine?
Sama oli ka minu hea sõbra puhul, kes suri 2008. aastal autoõnnetuses. Enne surma ajas ta kõik oma pooleliolevad asjad, nt võlad, joonde, sõlmis kokku lahtised otsad, võttis ühendust inimestega, kellega ammu polnud suhelnud jne. Saime nendest asjadest ka aru alles siis, kui teda enam ei olnud.
lihtsalt
Vana kala

03-02-2011 23:54
Postitus: #3
Seda teemat lugedes ma tõesti loodan, et ma suremas ei ole.

Life goes on!!!
jooshik
Vana kala

03-02-2011 23:56
Postitus: #4
(03-02-2011 23:54 )lihtsalt Kirjutas:  Seda teemat lugedes ma tõesti loodan, et ma suremas ei ole.

Usu mind, raudselt oled.
Lihtsalt see protsess võib kauem aega võtta. Mõnel 20, mõnel 60, mõnel 80 aastat või rohkemgi...

"Lohk- see on nigu tagurpidi muhk!
Muhk- see on nigu tagurpidi lohk!
Kes ei mõista, et lohk on nigu tagurpidi muhk, see ei mõista ka, et muhk on nigu tagurpidi lohk.
Mida selline üldse mõistab?"
-Vladislav Koržets-
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 32,415 10-04-2019 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Elu peale surma. z3r0 c001 358 143,277 25-12-2018 21:24
Viimane postitus: Q11
  Kas kardad surma? yodalr 474 154,574 27-08-2018 20:35
Viimane postitus: kage
  Peatselt sureva inimese näo nägemine... polina 5 4,273 22-08-2018 15:42
Viimane postitus: Elsara
  Teadvuse säilimine peale surma Balzzar 131 62,155 06-04-2018 08:18
Viimane postitus: olematu
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 14,622 04-11-2016 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 5,697 05-02-2016 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Vanadekodu kass ennustab patsientide surma eksimatult alter 10 8,236 14-05-2014 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Paar küsimust hinge ja surma kohta. karmaw0rks 18 10,742 22-07-2013 17:49
Viimane postitus: Krt
  Tunnel enne surma marduuhin 56 26,840 10-07-2013 04:07
Viimane postitus: pipp

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog