Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veedade tsivilisatsiooni saladused - Тайны Ведической цивилизации
Autor Sõnum
Aerling
Veteran

Postitusi: 1,162
Liitunud: Jun 2007
19-01-2011 13:24
Postitus: #1
Veedade tsivilisatsiooni saladused - Тайны Ведической цивилизации
Huvitav video, kus käsitletakse Veedades kirjeldatut kui ajalooliselt tegelikkuses toimunut ja eksisteerinud tsivilisatsiooni. Rõhutakse sellele, et Vedad Indias on küll algupäraselt suusõnaliselt edasi antud kuid tegemist on pühade tekstidega, mida pidi pähe õppima sõna-sõnalt ning sajandeid edasi antama - mis jätkub tänapäevalgi.

Kummutatakse tänapäevast ajalookäsitlust ( õpikud ). Käsitletakse erinevaid Veedasid.

Midagi rabavat uut ei olnud aga vaatamist/kuulamist väärt ikkagi.

Video on vene keelne.

http://video.mail.ru/mail/oleg_matic/84/110.html

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
19-01-2011 14:04
Postitus: #2
RE: Veedade tsivilisatsiooni saladused - Тайны Ведической цивилизации
Küllap oligi ajaloolises tegelikkuses toimunud.
Natuke aimu, mis veedad on, saab siit teemast:

http://www.para-web.org/showthread.php?t...ght=veedad

http://et.wikipedia.org/wiki/Vedad

Vikis on öeldud, et veedade vanimad tekstid on tekkinud ligikaudu 1000 eKr. Ise usun, et on palju vanemad. Loetakse neid, mis on sanskriti keeles, aga neid, mis on sanskriti keelele lähedases veedade keeles, neid oskavad vähesed lugeda.
Budismi entsüklopeedias peaks neist palju juttu olema.
Inglise keeles leiab veedade tekstid siit:
http://www.sacred-texts.com/hin/index.htm#vedas

Eesti keeles Bhagavadgitast:
http://tmkeskus.ee/tm/gita.htm

Sanskriti keelest tõlkis palju meie hulgast lahkunud orientalist Linnart Mäll´.
Mõned tähtteosed: "Bhagavadgītā", (Tartu: Biblio, 2000); "Südasuutra", (Tartu: Lux Orientis, 2005); "Teemantsuutra", (Tartu: Lux Orientis, 2005); Šāntideva "Bodhitšarjāvatāra", (Tallinn: Loomingu Raamatukogu, 1982, nr 3/4); "Šukasaptati", (Tallinn: Loomingu Raamatukogu, 1983, nr 12/13).

Mälli suurim sõnum kaasajale oli tema iseseisvus ja murdumatus. Ta ei ujunud kaasa ühegi konjunktuuriga, vaid oli alati tema ise. Mõnikord väljendas ta oma seisukohti lõikava teravusega ja mõnikord pingutas ses osas ülegi, aga tal oli selleks vaba inimese õigus.
Mälli mõtteilma allikad:
http://www.diplomaatia.ee/index.php?id=2...dd4c1d3914

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Päikeseinsener
Bännitud

Postitusi: 3,029
Liitunud: Jul 2010
19-01-2011 18:03
Postitus: #3
RE: Veedade tsivilisatsiooni saladused - Тайны Ведической цивилизации
Sama sisu, aga 75 min. pikk(VENE)

http://smotri.com/video/view/?id=v1419796ba54

"You're all individuals"
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Päikeseinsener
Bännitud

Postitusi: 3,029
Liitunud: Jul 2010
07-03-2011 19:58
Postitus: #4
RE: Veedade tsivilisatsiooni saladused - Тайны Ведической цивилизации
Veedade kirjandus
India muistsest kirjandusest me ei leia sõnu „hindu” ja „hinduism”. Esimest korda mainitakse sõna „hindu” ühes 7. sajandist pärit tekstis, kus see tähendab rahvast. Tänapäeval mõeldakse hindude all aga eeskätt India muistsest brahmanistlikust religioonist väljakasvanud rahvusliku usundi – hinduismi – järgijaid.
Vanim sõna, millega Indias tähistati religiooni, on aarjadharma (aarja – õilis, dharma – seadmus), mille all mõisteti aarjalaste religiooni kõige laiemas mõttes. Iidne mõiste on ka veedadharma, mis tähistab kokkuvõtvalt neid filosoofilisi vaateid, moraaliõpetust, rituaale ja tavandeid, mida peeti veedadest pärinevaks. India filosoofia ja religiooni varaseimat perioodi (2. at lõpp – 1. at esimene pool ema) nimetataksegi veedade perioodiks.
Sõna veeda on tuletis verbijuurest vid, mis tähendab „teadma”. Seega tähendab veeda „(püha) teadmist” või „teadust” (vrd samast tüvest tulenev vene k vedenie, vedatj). Praegu populaarne sõnamoodustis „vedateadus” sisaldab tautoloogiat ja tähendaks eesti keeles „püha teaduse teadust”.
Keelt, milles veedadharma vanim ja sakraalseim osa on kirja pandud, nimetatakse veedade keeleks. See on kõige arhailisem vanaindia keelevorm ja pärineb ajajärgust, mil aarjalased lainetena loodest Hindustani poolsaarele tungisid (2. at lõpp ema). Veedade keelt nimetatakse ka arhailiseks sanskritiks, sest tal on palju ühist klassikalise sanskritiga, mille reeglid pani paika grammatik Pānini 4. sajandil ema. Selle kõige arhailisem kihistus on meetriliste tekstide – mantrate – keel, millel on ühiseid jooni vanairaani pühakirja „Avesta” keele, vanakreeka, ladina, heti jt vanade indoeuroopa keeltega. Veedade keelest ja vanapärsia keelest on kujunenud indoeuroopa keelte indoiraani ehk aaria haru. Veedade keel on omamoodi ajalooline side, mis ühendab India keeli teiste indoeuroopa keeltega.
Veedade kirjandus koosneb kahest väga mahukast osast: pühast, ilmutuslikust šrutist (kuulutatu) ja pärimuslikust smritist (meelespeetu).
Šruti jaguneb omakorda neljaks tekstide grupiks. Esimese, kõige iidsema ja kõige pühama, moodustavad neli samhitaad (kogumikku) ehk „pärisveedat” (sõna veeda kitsamas mõttes tähendabki neid nelja samhitaad): „Rigveeda” (hümnide teadus), „Saamaveeda” (viiside ehk meloodiate teadus), „Jadžurveeda” (ohvrirituaalide teadus) ja „Atharvaveeda” (atharvanade teadus; loitsude kogu, mida ohvririitustel laususid preestrid – atharvanad). Neljast samhitaast vanim ja mahukaim on „Rigveeda”, mis sisaldab 1028 hümni – suuktat. „Rigveeda” hümnid on sisult üksteisest üsna erinevad, suurem osa neist kujutab endast vormilt ülistuslaule jumalatele. „Rigveeda” hümnid pärinevad arvatavasti 2.at lõpust, 1. at algusest ema. „Saamaveedasse” ja „Jadžurveedasse” on rituaalsetel eesmärkidel koondatud osa „Rigveeda” hümne, viimasest sõltumatuid tekste on mõlemas üsna vähe. „Atharvaveeda” on esimesest kolmest samhitaast noorem ja neist ka sisuliselt erinev. Esimest kolme samhitaad peetakse seepärast pühakirjana autoriteetsemaks.
Teine osa šrutist kannab nimetust braahmanad. Need on eeskätt samhitaade rituaalse iseloomuga kommentaarid. Vanimad braahmanad on koostatud ilmselt 8. saj ema.
Kolmanda grupi tekste nimetatakse aaranjakadeks (metsaraamatuteks), mis moodustavad tegelikult braahmanate ühe alajaotuse. Nende käsitlusviis on üldiselt filosoofilisem ja spekulatiivsem kui samhitaades ja braahmanate ülejäänud osades.
Neljas osa veedadharma pühi tekste on upanišadid, raamatud, mis sisaldavad nn salaõpetust. Upanišadide tarkust anti edasi vahetult õpetajalt õpilasele (sellele viitab ka nimetus upanišad, mida võiks tõlkida kui „juures istumine”; st need tekstid sündisid õpetaja ja tema jalge ees istuva õpilase dialoogis). Upanišadid lõpetavad veedade pühakirja. Neid peetakse veedade puhtfilosoofiliseks osaks ning tähtsamad neist on koostatud ajajärgul 7. saj kuni 1. saj ema. Just upanišadid moodustavad hinduismi ühe aluse.
V. Erman (Otšerk istorii vediiskoi literaturõ, Moskva, 1980) iseloomustab veedade pühakirja eri osade vahekorda järgmiselt: „Aaranjakad kuuluvad braahmanate juurde ja jätkavad neid, upanišadid kuuluvad aaranjakade ja braahmanate juurde. Braahmanaid vaadeldakse aga traditsiooniliselt veedade (samhitaade) lisana, veedade koostisosana; ja kogu see tohutu veedade kirjandus võetakse formaalselt kokku nelja raamatu raamides. Kogu see kirjandus ühendatakse traditsiooniliselt nimetuse alla šruti (ilmutus), mis vastandub tollele järgnevale šmriti (pärimus) kirjandusele.”
Smriti hõlmab kuut veedaangat (veeda liikmed) – kuut abiteadust veedade lugemiseks: foneetikat, meetrikat, grammatikat, etümoloogiat, astronoomiat ja tavandirituaali. Peale selle kuuluvad siia kõikvõimalikke praktilisi teadmisi käsitlevad suutrad, dharmašaatrad – seaduseraamatud ning puraanad ja itihaasad – ajaloolised ja mütoloogilised pärimused ning eeposed.
Veedadharma on tihedalt seotud õpetusega neljast seisusest ja neljast eluperioodist. Aarjalaste (hiljem hindude) ühiskond jaguneb neljaks seisuseks – varnaks. Kolm kõrgemat seisust ehk „kakskordsündinud” (dvidžaati) on braahmanid (preestrid ja õpetlased), kšatrijad (sõjamehed ja valitsejad) ning vaišjad (rahvas, st põllumehed, kaupmehed ja käsitöölised). Neljandat, alamat seisust nimetati šuudrateks. Ainult kakskordsündinutel oli õigus (ja kohustus) õppida veedasid. Šuudratel oli see keelatud.
Kakskordsündinute elu jagunes neljaks eluperioodiks ehk aašramiks (see mõiste tähendab ka hindude eraklat, kus mokša, st vaimse vabanemise püüdleja elab üksi või koos oma õpilaste ja mõttekaaslastega). Esimene oli brahmatšaarini – õpilase-periood, mil elati õpetaja juures, täites pojalikult kõiki guru korraldusi, ning õpiti pühakirja. Teine periood oli pühendatud täisväärtusliku ilmaliku elu elamisele: grihastha – majaperemees – pidi sel ajal pühenduma kolme elusihi – dharma (seadmus), artha (kasu) ja kaama (nauding) – teostamisele ja järgimisele, täites kõiki ette nähtud rituaale ja reegleid. Kolmas eluperiood saabus inimesele vanas eas, kui ta katkestas kõik sidemed ilmaliku eluga ja eraldus metsa, et metsaerakuna (vanaprastha) püüelda neljandat elusihti – vabanemist (mokša). Eeskätt braahmanitele oli ette nähtud neljas eluperiood, mis saabus siis, kui metsaerakust sai rändmunk – sannjaasi –, kes mööda maad rännates kuulutas oma õpetust. Metsaerakutele olidki mõeldud aaranjakad, upanišadid olid aga eeskätt sannjaaside kirjandus.
Veedade perioodi religiooni nimetatakse brahmanismiks, mis kristliku ajaarvamise vahetuse paiku transformeerus hinduismiks.
Brahmanismis kujunes välja kuus ortodoksset koolkonda (daršanat): polüteistlik mimaansa, loogikale tuginev njaaja, natuurfilosoofiline vaišešika, dualistlik ja ühtlasi vanim suund saankhja, eelmisest lähtuv klassikaline jooga ning filosoofiline vedaanta. Hinduismi filosoofiline alus lähtub vedaantast, nn rahvalik hinduism eelkõige mimaansast. Märkimisväärne koht hinduismi kujunemisel on ka klassikalisest joogast lähtuvatel suundadel. Edaspidi tulebki lähemalt juttu hinduismist.
Filosoofia
Vedaanta juured peituvad sügaval India kultuuris, ulatudes veedadeni, mis teatud mõttes on jäänud India kultuuri südameks aastatuhandete vältel. Hinduistlikus traditsioonis on levinud uskumus ühtsesse terviklikku Ürgveedasse – Aadiveedasse, mis eksisteeris muiste Kuldajastul (Kritajuga), mil inimese vaimsed ja füüsilised võimed küündisid maksimumini ning õiglus võidutses kõikjal. Ajastute vältel, tingituna üleüldisest allakäigust ja inimvõimete mandumisest, jagunes Ürgteadmine paljudeks allosadeks. Võimete vaheduse kaotanud inimesed ei mõista terviklikku Teadmist ja vajavad kommentaare ja seletusi. Sellepärast tekkiski filosoofiline kirjandus. Võib mõista, miks mõned „prohvetid”, tahtes tõsta oma sõnade autoriteeti, üritavad pretendeerida Aadiveeda ülesleidmisele. Ise küsimus on, kas Aadiveeda on üldse kadunud, kui ta ikka olemas oli.
Vedaanta tekstiline alus, selle daršana nn generaatortekstide kogum jaotub kolme gruppi. Kokkuvõtvalt nimetatakse neid tekste kolmikaluseks (prasthaana traja). Sinna kuuluvad upanišadid, „Bhagavadgītā” ja „Brahmasuutra”.
Austatuim ilmutuslik alus (šruti prasthaana) on upanišadid, mille koguarv pidi vastama traditsioonilise veedapuu (st suulise pärimuse) harude arvule – neid pidi olema 1180. enamik upanišade ei ole säilinud (nagu ka enamikku veedapuu harusid). Tänapäeval on teada üle kahesaja upanišadi. Paljud neist pärinevad aga hoopis hilisemast ajast: osa tekste on koostatud keskajal, mõned isegi uusajal. Kesaegseid upanišade nimetatakse Indias „sektantlikeks”, uusaegseid „kunstlikeks”, eristades neid sedasi iidsetest ja õilsatest (aarja) upanišadidest. Aarja-upanišadid on eelkõige kolmteist klassikalist teksti: Brihadaaranjaka, Tšhaandogja, Iiša, Keena, Aitareja, Taittiriija, Kaušiitaki, Katha, Mundaka, Maandukja, Švetaašvatara, Prašna, Maitri upanišadid. Neist vanimad ja enim austatud on Brihadaaranjaka ja Tšhaandogja upanišadid (koost umb 8.-7. saj eKr).
Upanišadid peavad küll veedadest lugu, tunnistades nende autoriteeti, kuid see austus on kohati veidi irooniahõnguline. Nende peamine erinevus varasemast veedade kirjandusest seisneb rõhuasetuse nihkumises nn „praktiliselt” rakenduselt „teoreetilisele”, st upanišadide eesmärk ei ole mitte niivõrd Teadmise esemelis-praktiline teostamine (st rituaali sooritamine ja ohverdamine), kuivõrd selle meelemõlgutuslik teostamine. Upanišade ja rituaali tuli mõista, nende üle mõtiskleda, et sel moel Tõeni (satja) jõuda. Traditsiooniliselt väljendudes upanišadid on loodud eelkõige teadmise teel (Džnjaanamaarga), ei üksi tegude teel (karmamaarga) rakendamiseks. Rituaal saab siin teadvuse seisundi tähenduse, st esiplaanil ei ole rituaalse toimingu pühakirjale vastav „väline” sooritamine, vaid hoopis selle teadvustatud, mõistetud „seesmine” täideviimine. Mõistmine on keha liigutamisest ja sõnade lausumisest tähtsam. Upanišadid lõpetasid veedade pühakirja (vedānta = veda + anta, sõnasõnalt „veedade lõpp”), sest nad seadsid esikohale veedade kirjanduse teadmisega seotud osa, mida teatavas mõttes vastandati veedade tegevusega seotud allosale.
Vedaanta teine alus on pärimuslik smriti prasthaana – umbes 4.-3. saj eKr pärit filosoofiline eepiline poeem „Bhagavadgītā”. Et see poeem on kommenteeritud eestikeelses tõlkes ilmunud, ei pea me siin vajalikuks „Gītād” lähemalt analüüsida.
Vedaanta kolmandat alust nimetatakse loogiliselt korrastatuks (njaaja prasthaana). See on Badarajaanale e Vjaasale omistatav „Brahmasuutra” e „Vedaantasuutra”, mis koostati kõige tõenäolisemalt ajavahemikus 2. saj eKr kuni 2. saj pKr. Üks tuntumaid prasthaana traja kommenteerijaid, 8. saj elanud filosoof ja advaita vedaanta rajaja Šankara on lausunud, et „Brahmasuutra” on kui upanišadide mõtteteradest kokku seatud lillepärg. „Brahmasuutras” esitatakse loogiliselt korrastatud vormis (suutratena) kõigi hinduistliku filosoofia peamiste koolkondade ideed. Teksti loomist on ilmselt mõjutanud njaana ja võimalik, et ka budism.
Hinduismi suurim õitseng oli keskajal. Kujunes välja kaks peamist kultust – eeskätt bhaktile (st jumalale andumisele) tuginev višnuism (kõige kauni kaitsja ja säilitaja Višnu kultus) ja filosoofilisem šivaism (kaotamist vääriav kaotaja Šiva kultus). Töötati välja ettekujutused kosmilistest ja ajaloolistest tsüklitest, avataarade – jumalate maiste kehastuste – kontseptsioon. Aastasadade vältel assimileeriti hulk mitteveeda kultusi ja nende kultuste lülitamisel hinduistlikku süsteemi võeti aluseks Brahmani (kõikeläbiva olemuse, aluste ause) idee ning ümbersündide ringkäigu (sansaara) kontseptsioon. Ümbersünde põhjustab teatavasti teovilja (karmaphala) seadus: iga tegu kannab sellele vastavat vilja. Lõplikult kujunes välja tohutu panteon ja rikkalik olmerituaalide süsteem, mis saatis õigeusklikku hindut hällist hauani.
Hinduismi peamised filosoofilised ideed tekkisid juba brahmanismi perioodil, kuid vedaanta põhilised suunad arenesid hinduismi väljakujunemise perioodil ja need moodustavadki selle usundi filosoofilise tuuma. Vedaanta kolmikaluse tähtsamad kommenteerijad on Gaudapaada (7.-8. saj), Šankara (8. saj), Nimbarka (11. saj), Ramanudža (11.-12.saj), Madhva (13.-14. saj) ja Vallabha (15. saj).
Hinduismi läbivaks motiiviks on Brahmani–Aatmani vahekorra küsimus. Brahmanit mõistetakse hinduistlikus filosoofias kui Absoluuti, kõikeläbivat olemust, Toda, kusjuures Tolle (tat) kohta ei saa positiivsetes terminites midagi kindlat väita. Võib üksnes rääkida sellest, mis Too ei ole, kõneldes, et Brahman on hõlmamatu, mõõtmatu, defineerimatu, omadusteta, ei see ega teine jne. Aatman (Ise, Kõrgeim Mina) on Brahmani avaldumine isiksuses. Kõrgeim Mina on kõigis olendeis üks ja seesama ja ta on ka Kõrgeim Isiksus, kes on loonud kogu selle maailma koos kõigi olenditega. Siit järeldub loogiliselt hinduistliku eetika põhiprintsiip – vägivallatus (ahinsā), sest tehes kahju teistele, kahjustame Kõrgeimat Mina, st lõppkokkuvõttes iseendid. Upanišadides peetakse ülimaks Brahmanit, „Bhagavadgītās” aga Kõrgeimat Mina. Kõrgeim Mina on ümbersündides Kehastuja (dehin). Mis või kes kehastub, seda aga „Gītā” täpselt ei määratle. Aatman on ainuke subjekt, kõik ülejäänud pelgalt objektid selle suhtes.
Vabanemine (mokša) tähendab hinduismis ühinemist Absoluudiga ja ühinemine Brahmaniga ongi nirvaana, st tiirlemise (sansaara) vaibumine. Ühinemiseks (jooga – ike, side) on palju teid. Lihtsustatult võib hinduistlikku vabanemisteed seletada järgmiselt: inimene jõuab oma vaimses arengus püsiva ja pingsa vaimutöö tulemusena Kõrgeima Mina äratundmisele iseendas, mis ongi ühinemine Absoluudiga, st vabanemine, nõnda et mõistja võib lausuda – Too Sa oled! (tat tvam asi). Vabanemisele viivad tunnetus ja head vilja kandvad teod. Mokša tähendab Aatmani vabanemist „kütkeist”. Inimene ei mõista Tõelust (Brahmanit) sellepärast, et ta on haaratud meeldivast ja ebameeldivast. Olles haaratud meeldivast ja ebameeldivast, on inimese teadvus emotsionaalselt häiritud ja Kõrgeim Mina seeläbi varjutatud – inimene samastab Kõrgeima Mina (Isiksuse) kehaga. Tšaandogja upanišadis öeldakse:
„Tõepoolest, kehasse rõivastunu on haaratud meeldivast ja ebameeldivast, sest kehasse rõivastunul ei ole vabanemist meeldivast ja ebameeldivast. Kehatu (st Aatman – PM) aga, tõesti, ei puutu ei meeldivasse ega ebameedivasse.” (Tšaandogja upanišad, VIII, 12. pt, 1)
„Mina” tunnetuses võib eristada seitset tasandit: sthuulašariira (ämekeha) oleks „Mina” tunnetus nn jämeolluse tasandil, lingašariira (tunnuskeha) oleks „Mina” tunnetus soolise identiteedi tasandil, kaamaruupa (kuju) oleks „Mina” tunnetus puhta vormi (kuju) tasandil, ruupamanas (kujumeel) oleks „Mina” tunnetus kõikvõimalikesse vormidesse (nähtavasse, kuuldavasse, kombitavasse jne) puutuva meele tasandil, aruupamanas (kujutu meel) oleks „Mina” tunnetus kõikvõimalike vormide välisesse (emotsioonid jne) puutuva meele tasandil, buddhi (mõistus) oleks „Mina” tunnetus intellektuaalsel tasandil ja Aatman (Ise) oleks „Mina” tunnetus Kõrgeima Mina tasandil. Seda jaotust võib mõista ka kui isiksuse (Isiksuse) struktuuri vastavalt hinduistlikule ettekujutusele. Manas (meel) on meelevõimete (indrijate: nägemisvõime, kuulmisvõime, kompimisvõime jne) koordineerimise keskus, mis hierarhiliselt allub mõistusele (buddhi). Mõistus aga omakorda allub Kõrgeimale Minale.
Terviseõpetus
Ajurveedaks (snskr teadus pikaealisusest) nimetatakse vanaindia arstiteaduslikku süsteemi. See on meditsiiniliste teadmiste compendium, mis hõlmab terviseõpetuse alates veedadest kuni brahmanismi kuue ortodoksse filosoofilise koolkonna (šaddaršana) traktaatideni välja. Ajurveeda sisaldab India väga paljudest ajaperioodidest pärinevaid arstiteaduslikke teadmisi. Suur tähtsus on siin upanišadide pärandil. Vedaanta perioodil ei olnud Indias meditsiin veel iseseisev teaduslik distsipliin ja arstiteaduslikud teadmised lülitusid loomupäraselt filosoofilis-religioossesse süsteemi. Ajurveedast kui iseseisvast teadusest võib kõnelda alles ajajärgust, mil Indias koostati mahukad arstiteaduslikud kogumikud: „Tšaraka samhitaa” (1. saj), „Aštangahridaja” (1. saj) ja „Sušrutasamhitaa” (4. saj). Traditsiooniliselt väljendudes võib öelda, et Ajurveeda pärineb terviklikust Ürgteadmisest (Aadiveedast) ja eraldus hilisemate ajastute vältel terviklikust Teadmisest samadel põhjustel, miks tekkis filosoofiline kirjanduski.
Terviseõpetuse põhisisu on vastuse otsimine küsimusele, kuidas olla terve. Tervise probleem on vahetult seotud küsimusega inimese kohast ja eesmärgist selles maailmas. Viimasele otsivad vastust filosoofia ja religioon. Seetõttu on Ajurveeda kuulumine India filosoofilis-religioossesse süsteemi loomulik.
India terviseõpetusele on iseloomulik haiguste psühhosomaatiline käsitlus. Vanaindia meditsiiniteooria lähtub eelkõige saankhjadaršanast – mitteteistlikust evolutsioonilisest koolkonnast, mille põhialuseks on õpetus kahest algest – puhtast teadvuslikust purušast ja loodus-loomusest (prakritist). Viimane areneb kolme loomujoone (praktiterguna) – pimeduse (tamas), erutuse (radžas) ja tõeluse (sattva) – toimimise tulemusena. Haigust mõistetakse kui kolme loomujoone tasakaalu rikkumise resultaati ning tervistavad võtted püüavad taastada kolme guna algset harmooniat. Ajurveedaga on loomulikult seotud ka saankhjadaršanast lähtuv klassikaline jooga.
Hinduismi moderniseerumine
Eurooplased, puutudes kokku india daršanatega, on leidnud viimastes terve hulga paradokse ja erinevusi nn euroopalikest mõttesüsteemidest, mispärast teaduslikus kirjanduses on kasutatud mõisteid „paradoksaalne loogika”, „paradoksaalne religioon” jne. Kuid, olles süvenenud nonde daršanate õpetustesse, uurija avastab, et „paradoksid” on säärased vaid meie – teise kultuuriuniversumi ja teistsuguseid mõttestruktuure kasutavate uurijate – analüüsi seisukohalt, sest, paraku, daršanates enestes paradokse ei ole. Miks niisugune asi üldse ilmneb? Aga peamiselt sellepärast, et uurijad kasutavad analüüsides mõisteid, millel on kindla mahuga sisu ja püsiv sõnakasutuse traditsioon euroopa kultuuris. Mainitud põhimõistete hulka kuuluvad sellised „raskekaalulised” sõnad nagu religioon, filosoofia, vaim, hing, mateeria, substants jne ning ühe kultuuritraditsiooni mõistete kasutamisel teise põhimõistete vastetena kandub viimastele paratamatult üle esimeste tähendusväli ja hoopis teistsugune sõnakasutuse tava.
India kultuuripärand sattus vahetusse kokkupuutesse Euroopa tsivilisatsiooniga tänu inglise kolonisaatorite vallutustele (18.-19. saj). See sündmus ei jätnud mõlemale osapoolele oma mõju avaldamata. India õpelaste suhtumine eurooplaste kultuuri ühelt poolt ja oma vaimsesse pärandisse teiselt poolt on kõige olulisemal määral mõjutanud Euroopas India religioonide ja filosoofia mõistmist. Selle suhtumise spekter ajaloos on väga lai: alates usust inglaste tsiviliseerivasse ja valgustuslikku rolli ning euroopaliku ratsionalismi võtmisest India kultuuripärandi ümberhindamise baasiks kuni Lääne tsivilisatsiooni „prohvetite” kritiseerimiseni ja oma algupärase arengutee otsinguteni (Ramakrishna, Swami Vivekananda, Mahatma Gandhi jt).
Kokkupuude euroopa kultuuri väärtushinnangutega sünnitas lõhe India haritlaste hulgas, mis püsib tänapäevani. India intelligentsi võib jagada kahte gruppi: 1) panditid, traditsioonilise sanskritikeelse hariduse ja õpetuse kandjad, autoriteetsete hinduistlike tekstide põhjalikud tundjad ja kommenteerijad; 2) Lääne hariduse saanud, euroopalikud väärtushinnangud täielikult omandanud indialased. Üks osa viimastest arenes akadeemilisteks filosoofideks Lääne vaimus (indialastest kantiaanid, hegeliaanid, positivistid jne), teine osa üritas konstrueerida India kultuuripärandist lähtuvaid, kuid Lääne filosoofia terminites väljenduvaid oma filosoofilisi süsteeme või uuris vanu daršanaid, tuginedes Lääne teadussaavutustele (näitkes indialastest orientalistid). India kultuuris uuel ja uusimal ajal on peamist rolli mänginud õpetlased, kes ilmutasid oma vahetut sidet traditsioonidega, aga, lähtudes aja nõudeist, esitasid seda traditsiooni uuel, ümbermõtestatud kujul. Need hinduismi reformaatorid on eelkõige Ramakrishna, Swami Vivekananda, Bal Gangadhar Tilak, Aurobindo Ghose, Sarwepalli Radhakrishnan, Jagadish Chandra Bose jt).
Pandititele oli inglise keel lihtsalt üks paljudest võõrkeeltest, kuid teised võtsid inglise keelt keelelise mõtlemise paradigmana ning sääraste autorite emakeel hakkas kandma võõra keele tähendusvälju: mõisted, mis näivad ehtindialikud, osutuvad lähemal vaatlusel indiapärasesse rüüsse riietatud Lääne päritoluga mõisteteks. Eriti ilmekas on see nn neohinduismi puhul, kus traditsioonilised religioossed sümbolid on saanud euroopaliku ilmaliku sisu või on Lääne päritoluga filosoofilisi, poliitilisi ja sotsiaalseid ideid väljendatud India traditsioonilise religiooni keeles. Näiteks: Absoluutne Vaim = Aatman, Brahman = nn nullväli teoreetilises füüsikas, kommunistlik ühiskond = džiivanmuktide ühiskond jne. Loomulikult on see kõik sünnitanud palju segadust nii Idas kui Läänes.
Hinduismi moderniseerimine algas 19. sajandil. Neohinduismi tekkimist iseloomustab indialiku eraldatuse eitamine, püüd vabaneda vananenud rituaalide kütkeist ja tuua esile vedaanta filosoofiat, arvestades Euroopa teadussaavutustega, pehmendada asketismi jne. 16.-19. sajandi haritlased Indias olid ka reformaatorilike usuorganisatsioonide rajajad: Ram Mohan Roy (1772-1833) asutatud on „Brahmo Samaj”, Dayananda (1824-1883) asutatud „Ārya Samaj”, Vivekananda (1863-1902) „Ramakrishna Mission”. Nende taotlustes ilmneb ühiseid jooni: suund kultuse lihtsustamisele, vaimulikkonna õiguste kärpimisele, rõhutatakse inimese intiimset suhtlemist jumalaga jne. Seepärast on nende organisatsioonide tekkimist ja tegevust võrreldud reformatsiooniliikumisega Euroopas.
Hinduismi reformaatorite hulgast paistab silma Swami Vivekananda – Ramakrishna õpilane. Tilak, Sri Aurobindo, Radhakrishnan on suures osas Vivekananda järglased. Põhjaliku Lääne hariduse saanud filosoofina, kuuludes samal ajal India kultuuritraditsiooni, pidas Vivekananda Ameerikas viibides visa võitlust teosoofidega. Ta on öelnud,et jahmerdamine igat sorti saladuste ja ebausuga on languse ja surma märk – mõni võib seda religiooniks nimetada, kuid tegemist on hoopis teega hullumajja. Vivekanandat kritiseerisid ka panditid, kes heitsid talle ette traditsioonilise mõtte moonutamist.
Vivekananda ideestikus on oluline koht kollektiivse vabanemise ideel, mille järgi individuaalne vabanemine ei ole tõeline ega täielik vabaduse saavutamine. Vaid kollektiivne vabanemine on tõeline ja täielik. Vabanemise protsess teostub teatud ajaloohetkel ühiskonnas. Vivekananda tunnistas vabanemise võimalikkust inimese eluajal (džiivanmukti), kuid mokša on üldine ja kollektiivne. Džiivanmuktide ühiskond on Vivekananda järgi suurepärane: kaob igasugune võitlus, vihkamine ja konkurents. Kurjus kaob jäädavalt, maa muutub taevaks ja jumalad tulevad maa peale elama. Tee, mis viib Tõeni, on karmajooga (tegudejooga) ja tegutseda tuleb kollektiivse vabanemise nimel.
Reformaatorlik intelligents Indias tugines vedaantale, kusjuures Roy apelleeris peamiselt upanišadidele, Dayananda veedade kõige vanematele kihistustele, Tilak Vivekananda eeskujul „Gītāle”, püüdes loomulikult pärandit ümber mõtestada vastavalt aja nõuetele. Vähemintelligentsed ringkonnad genereerisid konservatiivseid antimodernistlikke liikumisi. Selle kõige tulemusel muutus hinduism esimest korda ajaloos misjonlikuks religiooniks. Neohinduismis ilmneb kaks tendentsi: vedaanta filosoofiast lähtuv ratsionalistlik ja bhaktist lähtuv irratsionalistlik suund. Tänapäeval Läänes on enam laineid löönud kaks neohinduismist tõuke saanud voolu: Maharishi Mahesh Yogi transtsendentaalne meditatsioon ja Swami Bhaktivedanta Prabhupada asutatud Hare Krišna liikumine.
TM
Maharishi ideestikus on väga vähe originaalset. Rangelt võttes on ta vaid Vivekananda ja Sri Aurobindo epigoon. Brahmani kontseptsioonist on saanud kõige aluseks olev puhas teadvus, mis on ka Loov Mõistus. Seda ideed püütakse ühitada teoreetilise füüsika seisukohtadega. Brahman ja Aatman on ühtsed, asketismi ei ole vaja. Elada tuleb tavalist täisväärtuslikku elu. Tee täiusliku eluni ongi karmajooga. Vabanemiseks tuleb rakendada moderniseeritud mantrameditatsiooni (TM tehnikat), mille põhisisuks on relaksatsioon. Deklareerides usulist neutraliteeti, nimetab Maharishi oma õpetust „teaduseks olemisest”. Peamine etteheide TM-le: eitades vaimse pingutuse vajadust, on Maharishi hinduismi vulgariseerinud, kaotades sellest peamise – vaimse enesetäiustamise, ilma milleta traditsiooniliselt ei ole võimalik Aatmani tunnetuseni jõuda.
Hare Krišna liikumine
Bhaktivedanta on oma lähteideed saanud 16. saj višnuistliku Chaitanya sekti ideestikust. Erinevalt Maharishi õpetusest põlgab Hare Krišna liikumine teadust. Asutatud on rikas organisatsioon – Rahvusvaheline Krišna Teadvuse Ühing. Selle suuna järgija peab hoolimata oma rahvuslikust ja kultuurilisest päritolust muutuma indialaseks, seda eelkõige väliselt. Brahmani kontseptsioon on alles jäetud, kuid see on traditsioonilisega võrreldes teinud läbi olulisi muutusi: Brahmani–Aatmani vahekord on muutunud suuresti Isiksuse kasuks. Krišna hõlmab Brahmani, ületades viimast. Õpetuse järgijad ei „lahustu” isiksusetus absoluudis, vaid säilitavad oma „Mina”, samastudes Krišna teadvusega ja nautides Krišnat taevases maailmas. Bhaktit mõistetakse kui osadust meeleülestest naudingutest. Õpilase kuulekus õpetajale, keda mõistetakse kui kanalit Krišna teadvuseni, saab siin äärmusliku kuju. Pühakirjaks on võetud „Bhagavadgītā” ja pärimust tõlgendatakse täht-tähelt, sest legende Krišnast ei peeta allegooriaks, vaid reaalsuseks. Seda pidavat tõestama Krišna ilmumine ekstaatilises seisundis, milleni jõutakse tantsu ja mantra laulmisega. Krišnaiidid vastandavad end kristlusele ja teadusele. Peamine etteheide: vulgariseerides bhaktijoogat, on ka siin kõrvaldatud vaimse enesetäiustamise vajadus.


http://www.eao.ee/01tekstid/veedadest.html
(selle postituse viimane muutmine: 07-03-2011 20:02 Päikeseinsener.)

"You're all individuals"
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
07-03-2011 21:01
Postitus: #5
RE: Veedade tsivilisatsiooni saladused - Тайны Ведической цивилизации
Mõnevõrra OT, kuid arvan, et lisab teemasse midagi. Omal ajal tegi TV guru Gene Roddenberry - Wikipedia, the free encyclopedia sarja Andromeda (TV series) - Wikipedia, the free encyclopedia milles oli läbivaks teemaks Vedad ja nende tsivilisatsioon. Ei olnud küll väga otsene viide, kuid kes natukenegi asjga kursis tabas ära vägagi palju kokku minevaid jooni vanade Vedadega. Päris omapärane lugu.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
09-01-2012 07:52
Postitus: #6
RE: Veedade tsivilisatsiooni saladused - Тайны Ведической цивилизации
Väga hea, et eespool on juba kirjutatud üksikasjalikult, mis veedad üldse on.
Lisan, et veedad kirjeldavad väga pikki ajaperioode, mis kestavad nii kaua, et need ei mahu hästi meie igapäeva minevikukäsitluse raamesse.
Veedadest leiab ka ühed kõige varasemad kirjeldused selle kohta, kuidas Universum väga pikkade ajaperioodide järel, mida nimetatakse yuga tsükliteks ehk juugadeks, perioodiliselt luuakse, hävitatakse ja taasluuakse.
Veedade loomis-ja hävingutsüklid põhinevad nelja yuga kordamisel, millest igaüks esindab erineva pikkusega aega.
Teadlaste sõnul koosnevad mõlemad väikestest tsüklitest suuremates tsüklites, mis omakorda on veel suuremate tsüklite osad ja nii edasi.
Teiste sõnadega, tegemist on fraktaalidega (nendest rääkis meile varem Stella mitmes teemas).
Fraktaali definitsioon ise ongi muster, mis kordab ennast sarnastel viisidel erinevates mõõtkavades.
Tundub, et kes iganes mõtles välja iidsed juugad, mõistis selliseid fraktaali põhimõtteid väga hästi.
Veedade õpetlased on üksmeelel, et neli traditsioonilist juugat võrduvad ühe jumaliku juugaga, mahayugaga ehk suurajastuga.
Veedad nagu maiade kalendergi, on samal seisukohal, et maailma ajalugu eksisteerib nelja suure tsüklina.
Mõlemad süsteemid on samal seisukohal, et me elame neist tsüklitest viimases.
Neljas tsükkel - Pimeduse-Yuga on praegune aeg. Puraanade järgi algas kaliyuga 18.veebr. 3102.a.ekr.
Sel kuupäeval olevat hinduistlik jumal Krišna maapealt lahkunud.
Siiski veedade pärimuses ei peetud 2012.aastat ja meie ajastu lõppu planeedi enda lõpuks. Pigem loeb tekstidest välja, et kalyyuga "pimedus" on vajalik segaduseaeg, mis sillutab teed meie evolutsiooniks ühes olemisvormist järgmisse.

MAIADE ja VEEDADE MAAILMAAJASTUTE VÕRDLUS

maiade Suure tsükli algus 3114 eKr, kestus vahetuseni 5125 aastat
veedade kaly-yuga algus 3102 eKr, kestus vahetuseni 5000 aastat

Mõlemas traditsioonis väidetakse, et me oleme praegu suure maailmaajastu viimases tsüklis. Tsükli algusaasta erinevus on ainult 12 aastat.
(selle postituse viimane muutmine: 09-01-2012 07:57 Müstik.)

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kulfing
Tera siit, teine sealt

Postitusi: 288
Liitunud: Dec 2007
09-01-2012 12:38
Postitus: #7
RE: Veedade tsivilisatsiooni saladused - Тайны Ведической цивилизации
(09-01-2012 07:52 )Müstik Kirjutas:  maiade Suure tsükli algus 3114 eKr, kestus vahetuseni 5125 aastat
veedade kaly-yuga algus 3102 eKr, kestus vahetuseni 5000 aastat

Mõlemas traditsioonis väidetakse, et me oleme praegu suure maailmaajastu viimases tsüklis. Tsükli algusaasta erinevus on ainult 12 aastat.


Tsükli algusaasta erinevus on tõesti 12 aastat. Lõppude erinevus aga 113 või 114 aastat (0 aastaga).


(09-01-2012 07:52 )Müstik Kirjutas:  Siiski veedade pärimuses ei peetud 2012.aastat ja meie ajastu lõppu planeedi enda lõpuks.


Kuna kaly-yuga lõpp on ca 1898 või 1899, siis 2012 on järgmise tsükli 114 või 115 aasta. Täitsa tavaline aasta. Smile
(selle postituse viimane muutmine: 09-01-2012 12:38 kulfing.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Viimne Roomlane
Vana kala

Postitusi: 649
Liitunud: Aug 2016
05-02-2018 19:10
Postitus: #8
RE: Veedade tsivilisatsiooni saladused - Тайны Ведической цивилизации
https://vimeo.com/253509459?ref=fb-share&1
"Altai vanake" Boris Volodarski tutvustab Veedade tarkusi Põhjala inimeste olevikust, tulevikust ja võimalikust püsimajäämisest ning uue inimese loomisest.
Eestikeelsete subtiitritega.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Viimne Roomlane
Vana kala

Postitusi: 649
Liitunud: Aug 2016
19-03-2019 22:40
Postitus: #9
RE: Veedade tsivilisatsiooni saladused - Тайны Ведической цивилизации
Eestikeelsete subtiitrite lisamiseks klõpsa CC nupule.

KUIDAS VABASTADA ENNAST RISTIMISEST?

Miks ennast ristimisest vabastada, sellest räägib Lev Klõkov oma videos.
Aga kuidas ristimise maagiast ennast vabastatakse, selle kohta räägib Lev järgmist:
"Pimedus kardab kõige rohkem kolme asja: valgust, heli ja viirukilõhna. Seega selleks, et alustada enda lahtiristimisega, peavad sul olema täidetud mõningad tingimused. Seda toimingut võib läbi viia näiteks kodus, kuid kindlasti kohas, kus sind ei segata. Ristimise tühistamiseks peab sul olema tool, selle ümber asetatakse ringikujuliselt põlevad teeküünlad, 4 - 6 tükki, võib ka rohkem olla. Sellest tekib n-ö tuletelk, mis isoleerib lahtiristimise protseduuri välistest segajatest ja loob n-ö puhta ruumi.
Eelnevalt võib enda keha puhastada viirukiga, põletades viirukit ja viibides selle suitsus paar minutit.
Käepärast võta klaas joogiveega. Ringi sisse asetatakse üks kausike soolalahusega ja teine õliga. Need valatakse kohe peale riitust tualetipotist alla.
Kui kõik on valmis seatud, võta toolil istet, toeta jalatsiteta jalad mugavalt taldadega vastu põrandat ja joo klaasist aeglaste lonksudega 1/3 ära - eelnevalt andes veele käsu: puhastada keha seest ära kõik võõras ja tume ning mis ei kuulu keha omanikule.
Kui esimene kolmandik vett on joodud, tühistata ristimine lausega: "Mina tühistan enda ristimise, mina tühistan enda ristimise, mina tühistan enda ristimise". Seejärel jälgi enda kehas toimuvaid muutusi. Tavaliselt algab jalataldadest meeldiv soe või surisev energia ülesvool, mis lõpeb kusagil allpool põlvi. Samuti tekib vahel tunne, nagu kasvaksid jalataldade alla juured. See ongi nii, sest toimus enda taasühendamine Emakese Maaga. See tunne on väga meeldiv!
Nüüd joo aeglaste lonksudega ära teine kolmandik klaasi vett. Energia peatus põlvede kohal, sest ei toimunud veel ühendamist oma suguvõsaga, mis katkes ristimise hetkel.
Selleks, et end taas sugukonnaga ühendada ja saada tagasi sugukonna kaitse koos ligipääsuga sugukonna infole, tuleb öelda kolm korda: "Ühendan ennast oma sugukonnaga, ühendan ennast oma sugukonnaga, ühendan ennast oma sugukonnaga!"
Seejärel tee kätega kõva plaks ja lausu: "Ja nii on!!!". Nüüd joo ära järelejäänud vesi klaasist ja jälgi energiavoogu. Enamasti tekib koheselt peale omadega ühendamist tugev soojalaine, mis tõuseb ülespoole kuni südameni, vahel ka peani ja need aistingud on väga individuaalsed. Mõnel on vaid kerged energiavood, sest inimesed on väga erineva tunnetusega, kuid peamine on teha riitus. Küll protsessid ise juba teavad, kuidas kulgeda.
Pärast riitust oled astunud Valge Rahva ridadesse ja saad alustada oma Elu ülesannete lahendamist.
Edu kõigile!"
https://vimeo.com/325287195?fbclid=IwAR0...c_XUoQU8JE
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Naut
katselendur

Postitusi: 719
Liitunud: Dec 2018
19-03-2019 22:55
Postitus: #10
RE: Veedade tsivilisatsiooni saladused - Тайны Ведической цивилизации
... või siis teha taotlus ja 12 aastat mitte käia ühelgi jumalateenistusel. : )

... parema kogemuse saamiseks palun lülita oma teadvuses blokeerija välja
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
KuKr
Vana kala

Postitusi: 376
Liitunud: Nov 2018
20-03-2019 07:27
Postitus: #11
RE: Veedade tsivilisatsiooni saladused - Тайны Ведической цивилизации
(19-03-2019 22:40 )Viimne Roomlane Kirjutas:  Eestikeelsete subtiitrite lisamiseks klõpsa CC nupule.

KUIDAS VABASTADA ENNAST RISTIMISEST?

Miks ennast ristimisest vabastada, sellest räägib Lev Klõkov oma videos.
Aga kuidas ristimise maagiast ennast vabastatakse, selle kohta räägib Lev järgmist:
"Pimedus kardab kõige rohkem kolme asja: valgust, heli ja viirukilõhna. Seega selleks, et alustada enda lahtiristimisega, peavad sul olema täidetud mõningad tingimused. Seda toimingut võib läbi viia näiteks kodus, kuid kindlasti kohas, kus sind ei segata. Ristimise tühistamiseks peab sul olema tool, selle ümber asetatakse ringikujuliselt põlevad teeküünlad, 4 - 6 tükki, võib ka rohkem olla. Sellest tekib n-ö tuletelk, mis isoleerib lahtiristimise protseduuri välistest segajatest ja loob n-ö puhta ruumi.
Eelnevalt võib enda keha puhastada viirukiga, põletades viirukit ja viibides selle suitsus paar minutit.
Käepärast võta klaas joogiveega. Ringi sisse asetatakse üks kausike soolalahusega ja teine õliga. Need valatakse kohe peale riitust tualetipotist alla.
Kui kõik on valmis seatud, võta toolil istet, toeta jalatsiteta jalad mugavalt taldadega vastu põrandat ja joo klaasist aeglaste lonksudega 1/3 ära - eelnevalt andes veele käsu: puhastada keha seest ära kõik võõras ja tume ning mis ei kuulu keha omanikule.
Kui esimene kolmandik vett on joodud, tühistata ristimine lausega: "Mina tühistan enda ristimise, mina tühistan enda ristimise, mina tühistan enda ristimise". Seejärel jälgi enda kehas toimuvaid muutusi. Tavaliselt algab jalataldadest meeldiv soe või surisev energia ülesvool, mis lõpeb kusagil allpool põlvi. Samuti tekib vahel tunne, nagu kasvaksid jalataldade alla juured. See ongi nii, sest toimus enda taasühendamine Emakese Maaga. See tunne on väga meeldiv!
Nüüd joo aeglaste lonksudega ära teine kolmandik klaasi vett. Energia peatus põlvede kohal, sest ei toimunud veel ühendamist oma suguvõsaga, mis katkes ristimise hetkel.
Selleks, et end taas sugukonnaga ühendada ja saada tagasi sugukonna kaitse koos ligipääsuga sugukonna infole, tuleb öelda kolm korda: "Ühendan ennast oma sugukonnaga, ühendan ennast oma sugukonnaga, ühendan ennast oma sugukonnaga!"
Seejärel tee kätega kõva plaks ja lausu: "Ja nii on!!!". Nüüd joo ära järelejäänud vesi klaasist ja jälgi energiavoogu. Enamasti tekib koheselt peale omadega ühendamist tugev soojalaine, mis tõuseb ülespoole kuni südameni, vahel ka peani ja need aistingud on väga individuaalsed. Mõnel on vaid kerged energiavood, sest inimesed on väga erineva tunnetusega, kuid peamine on teha riitus. Küll protsessid ise juba teavad, kuidas kulgeda.
Pärast riitust oled astunud Valge Rahva ridadesse ja saad alustada oma Elu ülesannete lahendamist.
Edu kõigile!"
https://vimeo.com/325287195?fbclid=IwAR0...c_XUoQU8JE

Jutt on Vene Õigeusu kiriku ristimisest? Moskva Patriarhaat ei ole tõepoolest päris kirik ja meenutab oma esemete kultuse ning rituaalide kaubandusega pigem woodoo nõidade ühingut.
Ka oma "karja" harimist ei ole see mittekirik hinnanud algusest peale. See on ka mõistetav - tarku inimesi on keerulisem ohjata ja raskem nende pealt kasumit teenida.
Viimse Roomlase esitet juhend on pigem nagu woodooga woodoost vabanemine.
(selle postituse viimane muutmine: 20-03-2019 09:07 KuKr.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Naut
katselendur

Postitusi: 719
Liitunud: Dec 2018
22-03-2019 07:05
Postitus: #12
RE: Veedade tsivilisatsiooni saladused - Тайны Ведической цивилизации
(20-03-2019 07:27 )KuKr Kirjutas:  _ esitet juhend on pigem nagu woodooga woodoost vabanemine.

: ))) No täpsemini ei saaks jah, ilmselt öelda.
Kuidagi on lisaks üldjoontes vist nii küll jah, et just vene õigeusus on papid ka kõige nuumatumad justkui.
(selle postituse viimane muutmine: 22-03-2019 07:12 Naut.)

... parema kogemuse saamiseks palun lülita oma teadvuses blokeerija välja
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
KuKr
Vana kala

Postitusi: 376
Liitunud: Nov 2018
22-03-2019 14:04
Postitus: #13
RE: Veedade tsivilisatsiooni saladused - Тайны Ведической цивилизации
Kust tulevad Moskva ebakiriku papid? Sellesama rahva seast, keda see ebakirik on algusest peale hoidnud kuulekuse ja harimatusege oma kontrolli all. Kinnine ring.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Viimne Roomlane
Vana kala

Postitusi: 649
Liitunud: Aug 2016
07-07-2019 18:46
Postitus: #14
RE: Veedade tsivilisatsiooni saladused - Тайны Ведической цивилизации
https://www.youtube.com/watch?v=R75rkzxi...2L6JWmigdM
Vene ja ka eesti keel on nii vasaku, kui ka parema ajupoolkera keel. Siis inglise keel on täielikult vasaku aju poolkera keel. Inglise keeles PUUDUB kujund. Inglise keeles rääkiv inimene ei saa mitte kunagi olla siin-ja-praegu ehk olla kontaktis Reaalsusega ja mõjutada Reaalsust otse ehk olla kontaktis Maa infoväljaga ja luua ehk mõjutada sündmusi aktiivselt. Selle seisundi nimi on ka Spas. Selle seisundi ehk ajutöö 5. režiimi nimi on ka "intuitiivne üliteadvuslik psüühiline tegevus". Sellepärast loodi inglise keel vaid üheks eesmärgiks - degradatsiooniks.
Muide, mõtlemine inglise keeles ise raamistab aju loomvõimet. Seetõttu soovitan seda reptiilset keelt kasutada nii üliharva, kui üldse võimalik on...
ning inglise keel on kaasaja massajakirjanduslik- ja ühiskondlik ajupesu, mis muundab Inimese lõpuks briti poissmeestelaadseks madalalaubaliseks kahejalgseks...
Veedade ajaarvamine algas enam kui 799 999 aasta eest. Jällegi, kõik, mis on avaldatud inglise keeles, on kas moonutatud ja kohitsetud või üldse pahupidi pööratud tegelikkus! Vihkamist õhutav on praegune, anglosakside poolt loodud maatriksisse surutud ühiskond, kus südames elama ja Armastuse ning aususega suhtlema loodud üliinimene on muudetud verejanuliseks, verest söönuks saada püüdvaks kiskjaks, kes on lahkunud hinge tasandilt ja elamaski vaid vasakus, "pappi ja kuulsust iga hinnaga" ajupoolkeras.
(selle postituse viimane muutmine: 07-07-2019 18:48 Viimne Roomlane.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  TV:Maailma saladused Anna Chapmaniga Vesilik 60 23,740 30-12-2014 16:36
Viimane postitus: Müstik

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog