Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dogonite hõim
#1
M6ned teist on kindlasti lugenud raamatut ''Orioni moistatus''. Raamatu esimestel lehekylgedel raagib dogonite hoimust, kes 1950. aastatel olid teadlikud valgest kaabusest nimega Siirius B. Asja teeb huvitavaks see, et Siirius B-d on suur vaev leida ka vaga voimsa teleskoobiga. Aga 1950. aastatel teadsid dogonid sellest tahest rohkem kui keegi teine. Ja voib ka siia lisada, neil ei olnud voimast teleskoopi, millega see taht avastada, veel vahem midagi teada selle kohta. Niisiis tekkis mul kysimus - Kust dogonite h6im sai teada Siirius B olemasolust???:S

[Teadet on muutnud 23-8-2004 postitaja Mandark]

Muudetud: 31-10-05 kell 13:08:41 celtic
Vasta
#2
nad ise ütlevad selle peale et nad on sealt tulnud
Vasta
#3
Ilmselt oli raamatu nimi Siiriuse mõistatus wink Ei usu, et dogonid ise siiriuse pealt on, pigem lendas mingi tundmatu tsivilisatsioon Maale ja rääkis dogonitele, kust nad pärit on jne. Kui neist olenditest räägitakse kui kahepaiksetest roomajatest, siis vaevalt nad dogonid võisid olla..

Nii et minu vastus: Dogonid teadsid, sest neile öeldi wink
Vasta
#4
aga miks sa arvad, et nad ei kohandunud siinse eluviisiga ja ei võtnud kohalike kujusidSmile
kes teab, kui nad on sealt pärit, siis nad on suure tee läbinud kosmoses ja kindlasti ka arengus.

ning kui neile öeldi seda, siis kuidas nad tundsid kohalikku keelt?

[Teadet on muutnud 25-8-2004 postitaja metavo]
Vasta
#5
Et lendasid valgusaastate tagant oma lennumasinatega siia, peitsid laevad võssa ja kohanesid mingiks suht primitiivseks hõimuks? (Vabandust, et uus liige siin sõna võtab, aga veider see teooria mulle tundub.) Ostsin täna "Siiriuse saladuse" ja hakkan nüüd lugema.
Vasta
#6
Vaevalt nad laeva võssa peitsid aga kui laevaga midagi juhtus, võib vabalt nii olla. Inimestega juhtuks ju samuti kui neil laevaga elukõlbulikul planeedil midagi juhtuks ja tagasi enam ei saa.
Vasta
#7
Millest ikkagi nii määratu taandareng?
Vasta
#8
kes ütles et taandareng?
meie seisukohalt lähtuvalt?

oled sa kunagi mõelnud et meie oleme nende jaoks äkki taandarenenud...
Vasta
#9
oletame et nad tulid siia planeedile, ja nad ei saanud tagasi, nad olid intelligentsed, kuid ei tulnud sellepeale, et oma järglastele õpetada seda, mida neile oli õpetatud, ning nende järglased lihtsalt pidid õppima kohalikus keskkonnas toime tulema, ja nende hõimu jäi legend nende kunagisest planeedist.

see oleks loogiline minu arvates.
Vasta
#10
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
kes ütles et taandareng?
meie seisukohalt lähtuvalt?

oled sa kunagi mõelnud et meie oleme nende jaoks äkki taandarenenud...
Arengu üle võib lõpmatuseni jahuda. Kui suudan näiteks looduses ilma igasuguste tsivilisatsiooni loodud abivahenditeta ellu jääda, võin ju vastu rinda taguda, öelda, et olen arenenum ja irvitada igasuguste tehniliste vidinate, seaduste jms. üleLaugh Point on ikkagi selles, et ühiskond tervikuna suudab rohkem saavutada kui üksikisik või väike grupp ja käputäis inimesi suudab säilitada liigi kuid mitte tsivilisatsiooni
Nüüd tahab kindlasti keegi öelda "inimesed teevad tööd, mida nad teha ei taha, et osta asju, mida nad ei vaja".... ka selles on omajagu tõtt kuna tihti ei eristata vahendeid ja eesmärkiwink
Vasta
#11
Intelligentsed, kes ei mõista oma järglasi õpetada, ei ole minu meelest just väga intelligentsed.

Olen seisukohal, et meie oleme arenenumad. Kas me oleme ka paremad, targemad, tundlikumad jne., selles ei ole enam nii kindel. Aga see on juba teine teema.
Vasta
#12
hat¹eput, sa eksid siinkohal. selleks, et oma järglastele põetada oma kultuuri, tehnikat ja oma teadmisi, on vaja midagi enamat kui intelligentsust. see vajab hulgaliselt aega, kannatust ja vaeva, ma usun, et kui sa oleksid maandudnud mõnel teisel planeedil ja vaevaga kohanenud elutingimistega ja õppinud ellu jääma, siis sa õpetad pigem oma lastele seda, kuidas selles maailmas toime tulla, ning räägid neile jutte, kohast, kust sa tulid. muide, võimalik, et nad õpetasidki oma lapsi, aga kas järgmised põlvkonnad andsid oma tarkused edasi oma järglastele?
Vasta
#13
Kas te üritate väita, et kui meie sõidaks praegu kuu peale, siis me unustaks ära, kuidas rauda valada ja kuidas käib matemaatika? Pardon, ma ei usu, et kogu meie tähelepanu kohanemisele läheks. Kõige tõenäolisem on ikka see, et nad tulid ja suhtlesid dogonitega, kes eriti välja ei jaganud ja lihtsalt kuulekalt üles joonistasid kõik. Suhtlemine toimub mõtte teel, tulnukad ei pidanudki dogonite keelt jagama.
Vasta
#14
Keegi teab seda seda anektooti, kus kindral annab käsu pilvitu ilma korral õue päikesevarjutust vaatama ja vihma korral võimlasse koguneda ja kuidas see mööda erinevate auastmetega tegelasi lõpuks tavaliste reameesteni jõuab? Kui teadmiste täoseks säilitamiseks ei tehta aktiivseid pingutusi, siis kaovad nende detailid kiiresti - fenomen, mida võib näiteks kuulujuttude levimises hästi jälgida. Kui laeva infosüsteemid viga said - hävinesid -, siis ei pruukinud kosmikud ise väga täpselt midagi teada, veel vähem kuidagi edasi anda ja mõne põlvkonna pärast oli järgi ainult kurblik jutuke kunagisest hiilgusest kaksiktähetega planeedil...

Kusjuures, ise usun pigem, et a) tegu oli uurijatepoolse arusaamatusega, mis hiljem süvenes jutukeseks müstiliste teadmiste kohta - selle I uurija kirjeldus ei ole just kõige ... selgem (asi võib küll ka tõlkes olla); b) "vaimu" lennul ei ole piire - kui mõni kohalik ðamaan hakkas mingil põhjusel Siirius(t)e vastu huvi tundma, siis ei tohtinuks tal olla erilisi probleeme asja lähemalt chekkamisega tulla.
Vasta
#15
nii, muretsesin täna endale selle raamatu, kui läbi saan( 579 lehekülge) siis ytlen, mida sellest arvan.
Vasta
#16
Tsitaat:Esialgne postitaja Ninhursag
Kusjuures, ise usun pigem, et a) tegu oli uurijatepoolse arusaamatusega, mis hiljem süvenes jutukeseks müstiliste teadmiste kohta - selle I uurija kirjeldus ei ole just kõige ... selgem (asi võib küll ka tõlkes olla); b) "vaimu" lennul ei ole piire - kui mõni kohalik ðamaan hakkas mingil põhjusel Siirius(t)e vastu huvi tundma, siis ei tohtinuks tal olla erilisi probleeme asja lähemalt chekkamisega tulla.

a variant on alati võimalik, aga samas ei saa vaadata mööda faktidest. Olen rääkinud inimestega palju näiteks Egiptuse püramiididest. Osad neist on rääkinud mulle kokkusattumuse maagilisest jõust. Jah, alati on võimalik, et teatud fakt või seik on lihtsalt kokkusattumus. Aga kui need faktid ja seigad on teineteisest igatpidi läbi põimunud ja kui ühte ja sama mustrit võib jälgida erinevates paikades, siis miks me veel kahtleme.
Viimase lause all mõtlesin seda, et ega dogonid on üks hõim, kes on üles joonistanud skeemid siiriuse asupaigast ja kirjeldanud põhjalikult olendeid, kes sealt tulid. Oleks see siis mingi üks pisike aafrika hõimukene, kes on liiga palju päikese käes olnud.. aga.. kui kaugele kokkusattumused lähevad? Miks räägivad samadest olenditest ka babüloonlased? Miks kujutavad egiptlased siiriuse maist kehastust Isist mütsiga, mille otsas on kalasaba? (dogonid räägivad tulnukatest kui kahepaiksetest) Miks kajab seesama kalateema läbi ka lõuna-ameerika pärimustest? Siia võib tuua neid kokkusattumusi veel ja veel ning alati leidub ka teadlasi, kes tõlgendavad selle kõik jamaks või ajuvabaks mölaks. See meenutab mulle ämbrit, millesse egüptoloogid astusid, kui väitsid, et sfinksi seljal pole erosioonijälgi. Kõik ju näevad selgelt, et need olid seal olemas.. Nad lihtsalt ei soovi muutusi oma maailmapilti.
Mida ma tahan selle jutuga öelda on see, et faktidest tuleb välja lugeda seda, mis seal öeldud on..

ühegi shamaaniga ilmselt tegu ei saa olla. Kuna dogonid joonistasid taevakehi, mis silmaga on nähtamatud (isegi 80-ndatel aastatel oli siirius B olemasolu veel küsimärgi all), nii et siiriuse chekkamine võis tol ajal raskendatud olla Smile
Vasta
#17
Isise müts on kalasaba kujuline? <kraabib kuskilt mingid pildid välja> <vaatab neid> <vaatab neid hoolega> :OS www.africawithin.com/kmt/isis.htm siin on tal midagi trepi taolist - pidi vist troon olema, aga nii vaadates võib ka pool mastabat olla. Raamatus on sarnane pilt ja veel foto mingist ehtest, kus on ka samasugune asi. See vist ei ole see, mida sa mõtlesid. Ühel ehtel on tal veel sarved kettaga. Seda sabaga pilti tahaks väga näha :O).
Babüloonia mütoloogiat eriti hästi ei tunne - välja arvatud ehk ühte jumalannat -, kohe tekkis selline küsimus, et kust seda võimalik lugeda oleks (peale interneti)?

Aga shamaanist - lähedalt chekkamise all mõtlesin ma seda, et samaan jättis oma keha kuskile lesima ja lendes ise kosmoseavarustesse. Kuigi Siirius B on tuhm ja pisike ja põhiliselt kiirgab nähtamatuid lainepikkusi, usun ma, et kui vaadelda kuskilt Siirius A lähedalt, siis peaks ta märgatav olema. Kuigi, kui shamaan läks vaatama Siirius A-d, siis on üsnagi suur võimalus jah, et ta ei märganudki seda tuhmi käkki... aga kui dogonid ikka teadsid (praeguseks teavad juba nagunii), siin ikka märkas Laugh.
Vasta
#18
Näiteks siit pildilt on näha Isis oma poja Horusega:
http://www.pantheon.org/areas/gallery/my...-horus.jpg
Ma väljendasin natuke valesti. mitte terve müts (kroon Laugh) ei ole kalasaba-kujuline, vaid kalasaba on krooni otsas.
veel pilte:
http://www.geocities.com/Athens/2962/col...k/isis.gif
http://www.gwydir.demon.co.uk/jo/egypt/isis.gif
vasakul isis:
http://www.grandpoohbah.net/Grandpoohbah...ertari.jpg
http://hegel-system.de/material/isis.JPG

soovitan sedasama siiriuse mõistatust lugeda. See on nö uus ja huvitav. Lähenetakse teisest küljest inimkonna tekkeloole Bleh
Vasta
#19
Laugh Isisel on linnust parukas Laugh <esimest korda märkasin praegu, nii tore on> Saba on kahtlane, arvestades egiptlaste stiili võib tegu olla ka linnu sabaga. Kellegil on käepärast pilti egiptuse kalajoonistustest? Ok, see kisub väga OT juba...
Vasta
#20
Tsitaat:Esialgne postitaja Ninhursag
b) "vaimu" lennul ei ole piire - kui mõni kohalik &eth;amaan hakkas mingil põhjusel Siirius(t)e vastu huvi tundma, siis ei tohtinuks tal olla erilisi probleeme asja lähemalt chekkamisega tulla.

See ei tähenda, et keegi shamaan kindlasti peab suutma maalt kohe Siiriuse juurde lennata, et seda uurida siit ja sealt nurga alt.

See mis sealt isise pea tagaosas kujutatud sabast edasi tuleb, on ikka väga soomuste moodi. Võib ju öelda, et äkki neile meeldis linnusulgi ka sedasi kujutada.

[Teadet on muutnud 27-8-2004 postitaja Thorondor]
Vasta
#21
Tsitaat:Esialgne postitaja Thorondor

See ei tähenda, et keegi shamaan kindlasti peab suutma maalt kohe Siiriuse juurde lennata, et seda uurida siit ja sealt nurga alt.

Ei pea kindlasti suutma, aga võib. Asjal on see hea külg, et kui tema juba sellega hakkama sai, siis saame meie (kui sama liigi esindajad) ka. Ja nii ei pea ootama, kuni ise mingi mõistliku kosmoselaeva valmis saame või ufod meid peale võtavad, vaid saame ise vabalt universiumi peal ringi kolistamas käia :o ja ohutum on ka nagunii, kui üritada kuskil füüsilise objektiga asteroidide vahel manööverdada. Bleh
Vasta
#22
aga Sirius-C? see avastati alles aastal 1995.

Sfinksi pea olevat kunagi ammu olnud teistsugune, kuni mingi usuhull vaarao lasi selle näe enda oma järgi ymber lõigata.
Vasta
#23
natuke infot dogonite kohta
http://www.crystalinks.com/dogon.html
http://www.crystalinks.com/dogon2.html

[Teadet on muutnud 29-8-2004 postitaja deadstar]
Vasta
#24
üldiselt võiks dogonid vabalt olla pärit siriuse süsteemist. ja miks mitte? ju nad tulid siis nii ammu.
perkele... kui meie suht lahedast ühiskonnast pääseksime vaid meie, para-weblased... siis kui palju me suudaksime ehitada roboteid ja tegeleda iseseisvalt biogeneetikaga? me teame et kunagi me tegelesime sellega. pigem hakkaks meie lapselapsed seda müüdiks pidama

tutanhamon ütles et tema näiteks suudaks valmistada tuumapommi... või siis vähemalt hukkuda selle valmistamise käigus. aga on ju meie minevikustki teada paljud katastrofaalsed plahvatused (gobi kõrb, veedadest tuumasõjad jne.)



[Pilt: dogonesi.gif]


[Pilt: dogontala.jpg]

Muudetud: 30-10-05 kell 22:26:12 celtic
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
... kui palju me suudaksime ehitada roboteid ja tegeleda iseseisvalt biogeneetikaga?
Mõne bioroboti ehk teeks valmis ... kasutades sellist praktilist igamehegeneetikat ... aga kõrvalist abi läheks sellekski vaja ...
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat