Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Statistika vaktsineeritavate haiguste kohta
Autor Sõnum
Celtic
ja sina pead kandma maailma

17-11-2010 15:04
Postitus: #1
Statistika vaktsineeritavate haiguste kohta
Tegemist siis Terviseameti statistikaga, millest selgub, et lõviosa nakkushaiguste põdejaist on olnud vaktsineeritud. Nüüd küsimus skeptikutele - mind on ajanud üks asi juba pikemat aega segadusse, nimelt see, kas siis ikkagi vaktsineerimine kaitseb üksikisikut või mitte. Kui ma väitsin, et ei kaitse, et kogu vaktsineerimise põhimõte on just massiefektis, siis sõimati mu nägu täis ja öeldi, et see on rumal jutt, loomulikult vaktsiin kaitseb üksikisikut.
Kui ma tõin näiteks selle statistika, siis väideti, et üksikisiku kaitse on lihtsalt tugevam, ent siiski haigestutakse, kui kriitiline miinimum vaktsineerimatuid on ületatud.

Ent ametlik statistika näitab, et enamus aastatel on üle 90% haigestunuid just need, kes on vaktsineeritud. Minu loogiline mõtlemine pole ehk kõige tugevam, ent kas see ei tähenda siis, et vaktsineerimata lapsed ka reaalselt haigestuvad VÄHEM? Parandage mind, kui eksin...
Ja veel üks tähelepanek - aastal 2005 oli läkaköha korralise vaktsineerimise katvus 97,1% (st. kõikidest tol aastal vaktsineerimisealistest lastest said 97,1% vaktsiini, st. 3 korda enne aastaseks saamist ja üks kord 2 aastasena). Järgmisel aastal, 2006 aastal oli aga alla seitsme aastaste haigestunud laste hulgas kõige suurem protsent neid, kes olid saanud oma vaktsiini 6 kuud kuni aasta enne haigestumist. Kutsuge mind paranoikuks, kui tahate, ent selline on ametlik statistika ja igaüks saab sellega avalikult tutvuda.

Läkaköha:
2005 a. - Haigestunud laste arv Eestis 25, neist olid vaktsineeritud 24.
2006 a. - haigestunud laaste arv 49, neist vaktsineeritud 47
2007 a. - haigestunud lapsi 137, neist vaktsineeritud 116.
2008 a. - haigestunud laste vaktsineerimise andmeid Tervisekaitse ei avaldanud (võite ise arvata, miks). Kõikidest haigstunutest (täiskasvanud ja lapsed kokku) 68,9% olid vaktsineeritud.

Leetrid:
2007 - haigestumisjuhtumeid 1, laps leetrite vastu vaktsineeritud
2008 - 2009 haigestumisjuhtumeid ei ole.

Mumps:
2003 - 35 haigestunud, neist 20 vaktsineeritud
2005 - 29 haigestumist, neist 21 vaktsineeritud
2006 - 17 haigestumist, neist 13 vaktsineeritud
2007 - 18 haigestumist, neist 14 vaktsineeritud
2008 - 14 haigestumist, neist 11 vaktsineeritud

Punetised:
2006 - 5 haigestumist, neist vaktsineeritud 3
2007 - 10 haigestumist, neist 7 vaktsineeritud
2008 - 4 haigestumist, neist 2 vaktsineeritud, 1 vaktsineerimata, 1 kohta puuduvad andmed.

Hetkel tegemist copy-pastega Tarbija24 lugeja kommentaarist, ent kes tahab lähemalt uurida, siis statistika on kättesaadav siin: http://www.terviseamet.ee/nakkushaigused...umine.html

Teema algatuseks pärines mõte siit: http://www.tarbija24.ee/?id=342629

Lisalugemist vaktsiinide kohta: http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=2877

edit: parandasin typo

[Muudetud: 17.11.10 Celtic]
(selle postituse viimane muutmine: 08-06-2019 17:44 Nielander.)

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

18-11-2010 09:01
Postitus: #2

See statistika näitab ilusasti, et midagi on mäda selles vaktsineerimise loos.

Kuigi ma ei ole arst ega isegi mitte meditsiini töötaja siis lugedes kõiki neid lugusi siin foorumis ja ka mujal
on mul tekkinud selline arusaam asjast: Vaktsineerimisega on võimalik ravida, kuid hetkel on see meetod
kasutusel pigem inimeste suretamiseks kui raviks.
On ju korduvalt nii mõnedki "tegijad" välja ütelnud, et vaktsiine on laias laastus kahte liiki - ühed puhtad ehk
raviotstarbelised ning teised mustad, et ametlikult kinnitamata letaalsete kõrvalmõjudega. Ja kogu tants
käib selle ümber MILLIST sina saad ja millist antakse sinu lastele???

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
AnnaNuustik Eemal
Energeetik-Õpilane

18-11-2010 20:34
Postitus: #3

Huvitav, millised oleksid "seagrippi" "haigestunute" näitajad?
Bleh

Haigeks teeb mõte, et arstid-laborandid sellist saasta kokku keeravad ja rahuliku sydamega inimestesse systivad. Kas tänapäeval on vanne patsiendi tervise huvides käituda muudetud vastupidiseks? Või kästakse selja taga sõrmi risti hoida?
Tegelikult.. ma vist ei tahagi teada. Ilmselge on, et kui inimene enda eest ise ei seisa, ei seisa teised ka.
Thorondor
reserv-administraator

18-11-2010 21:12
Postitus: #4

Tsitaat:2005 a. - Haigestunud laste arv Eestis 25, neist olid vaktsineeritud 24. 2006 a. - haigestunud laaste arv 49, neist vaktsineeritud 47 2007 a. - haigestunud lapsi 137, neist vaktsineeritud 116.
Nüüd oleks vaja protsente, mis osa rahvastikust vaktsineeritud on.
Kui suhe on sama, siis võib öelda, et vaktsiinil pole mõju. Kui vaktsineeritute osakaal on suurem, siis mõjuba hästi ja kui väiksem siis mõjub vastunäidustatult selle haiguse piires.

Ehk kui 100 haigestunust 50 on vaktsineeritud ning rahvastikus on vaktsineeritute osakaal 75%, siis teeb vaktsiin natuke nagu head.

[Muudetud: 18-11-10 Thorondor]
InDemand
Veteran

18-11-2010 23:13
Postitus: #5

Ma ei tea, kas see aitab:

Estonia 2008

Births 16 000
Surviving infants 16 000
Total population 1 341 000
Infant mortality rate (per 1,000 live births) 4
Under-five mortality rate (per 1,000 live births) 6
Gross national income per capita (PPP, US$) 19,280
Percentage of routine EPI vaccines financed by government 100%

National coverage rates (WHO/UNICEF etimates 2008)

BCG (tuberkuloos)

2008 98%
2007 98%
2006 99%
2005 99%

DTP1 (difteeria)

2008 97%
2007 98%
2006 99%
2005 93%

DTP3 (kolmikvaktsiin

2008 95%
2007 95%
2006 95%
2005 96%

HepB3 (B-viirushepatiidi vaktsiin)

2008 94%
2007 95%
2006 95%
2005 95%

Hib3 (Hemofilus influenza tüüp b vaktsiin)

2008 95%
2007 95%
2006 88%
2005 37%

MCV (meningokokk)

2008 95%
2007 96%
2006 96%
2005 96%

Pol3 (lastehalvatus)

2008 95%
2007 95%
2006 95%
2005 36%

District coverage

2008

Maakondi: 15, teatanud endast 100%

DTP3 alla 80%
MCV 90% ja vähem
DTP1-DTP3 veidi alla 100%

See on siis laste statistika, läks mõni aeg tagasi vaja. Ingliskeelsena kättesaadav SIIT.

Sadamas on laev turvaline, ent laevu ei ehitata selleks.
Thorondor
reserv-administraator

19-11-2010 10:54
Postitus: #6

Kui nüüd arve natuke üldistada, siis vaktsineerimata inimeste hulk on keskeltläbi 5% ja haigestunud inimeste seas on vaktsineerimata inimesi umbes 20%.
See tähendab, et vaktsineerimine vähendab haigestumise võimalust 4 korda. Edasi jääb ainult arutleda vaktsineerimise negatiivsete külgede ning 4 kordse mõju tasakaalust.
Celtic

24-11-2010 11:07
Postitus: #7

Olen nüüd tükk aega mõelnud selle peale ja leian, et see aritmeetika, mida Thorondor kasutab, on tegelikult igati õige ja korrektne.

Aga ta on õige ja korrektne ka valimi puhul kus 100 inimesest 90le lüüakse tempel otsaette ja 10le mitte. Ka siis on ehk protsendid sarnased.

Point on aga siis ikkagi selles, et vaktsiin üksikisiku puhul ei tööta.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Thorondor
reserv-administraator

24-11-2010 11:27
Postitus: #8

Tsitaat:Aga ta on õige ja korrektne ka valimi puhul kus 100 inimesest 90le lüüakse tempel otsaette ja 10le mitte. Ka siis on ehk protsendid sarnased.
Kui see templi löömine on vaktsineerimise analoog, siis antud juhul ongi ju iga vaktsiini puhul vähemalt 90% tembeldatud. Antud juhul ei paista kuskilt välja, et kas on oluline, mitu protsenti inimestest vaktsineeritud on. Sellest sõltub võibolla kaks korda väiksema vaktsineerituse korral kasvab haigestunute arv 8 korda, aga see tuleb lihtsalt suuremast nakatumise ohust. Vaktsiini kasutegur jääb ikka samaks.

Tsitaat: Point on aga siis ikkagi selles, et vaktsiin üksikisiku puhul ei tööta.
Aga kust selline point ilmneb?
Nendest arvudest küll mitte.
Savipats
Vana kala

24-11-2010 16:14
Postitus: #9

Aga miks ei lasta end vaktsineerida? Ma kahtlen, et aastal 2006 vms see vaktsiini hirm nii suur oli, kui eelmine aasta seagripi eel.. mina pakuks välja, et mingi osa nendest mittevaktsineeritutest lihtsalt ei saa endale lubada arstiabi.. või ei hooli sellest. Sellest võib teha ka järelduse nende elustiili kohta, mis ei pruugi olla nii puhas, kui mõne vaktsineeritu oma. Järelikult tõstavad kehvad elutingimused nakatumise ohtu päris ohtralt, kui pidevalt on kokkupuude võõra prügi vms.

Siinkohal võib vastu vaielda, et räpastel inimestel parem immuunsussüsteem ja mida veel.. aga noh.. jah.. tehke ise oma järeldused.

Jutukas!
Celtic

24-11-2010 22:03
Postitus: #10

Tsitaat:Algselt postitas Thorondor
Kui see templi löömine on vaktsineerimise analoog, siis antud juhul ongi ju iga vaktsiini puhul vähemalt 90% tembeldatud. Antud juhul ei paista kuskilt välja, et kas on oluline, mitu protsenti inimestest vaktsineeritud on. Sellest sõltub võibolla kaks korda väiksema vaktsineerituse korral kasvab haigestunute arv 8 korda, aga see tuleb lihtsalt suuremast nakatumise ohust. Vaktsiini kasutegur jääb ikka samaks.

Tsitaat:/.../
Aga kust selline point ilmneb?
Nendest arvudest küll mitte.

Oletame, et meil on suvaline valim inimesi, me ei tea, kes neist on vaktsineeritud ja kes mitte. Nüüd, sellest valimist jäävad haigeks 20% inimesi. Millised on üldstatistika järgi need suhtarvud, kes on vaktsineeritud ja kes pole?

Minu loogika seisnes selles, et kuna vaktsineeritud haigestusid samamoodi nagu ka vaktsineerimatud, ei tööta vaktsiin üksikisiku tasandil. Vastasel juhul nad ei haigestuks.

Seega jätsin ma kõrvale vaktsiini saamisest või mittesaamisest tekkiva (võimaliku) kaitse ning kohtlengi vaktsineerituid ja vaktsineerimatuid kui lihtsalt üht valimit inimesi. Samahästi võiks neid eristada templitega, sest samamoodi nagu templid ei muuda nakatumist, ei muuda järelikult ka vaktsiinid.

Nielander
Questioning Everything

24-11-2010 23:04
Postitus: #11

Ma saan aru, et vaktsiinid ei olegi 100% efektiivsed...iga inimese biokeemia on erinev ja seega pole olemas täiesti töökindlat universaalset vaktsiini mingi konkreetse nakkuse vastu. Osadel vaktsiinidest on ju aegumistähtajad, see peaks juba iseenesest ütlema, et need ei saa olla täesti lollikindlad - mõnedel lihtsalt kuluvad need antikehad varem läbi või hävitab organism need kui võõrkehad ise...
Aga isiklikult valiks enne vaktsiini kui vaksiinituse - midagi ikka aitab...

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Jõhvikas
Veteran

24-11-2010 23:13
Postitus: #12

Tsitaat:Algselt postitas Nielander
Sellel rasvasega sõnal on suur tähendus. Ebakindlus nimelt. Endas ja oma veendumustes kindel inimene kirjutab VALIN või ma juba vaktsineerisin ennast vms.

[Muudetud: 11-24-2010 Kirjutaja]
Nielander
Questioning Everything

24-11-2010 23:41
Postitus: #13

Ja mis selle tähenärimise eesmärk/tagamõte muidu on?

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Savipats
Vana kala

24-11-2010 23:47
Postitus: #14

Järelikult Nielander pole oma otsuses kindel.. ja ma ei hakkaks teda selle pärast süüdistama.. Tõenäoliselt ei ole ta bioloog (viroloog?mikrobioloog?tsütoloog?immunoloog? ) ja põhineb oma valiku tegemisel vaid kuuldud juttudele ja internetist leitud andmetele.. Ma ka ei julgeks nüüd siinkohal pead anda, et vot.. igal juhul vaktsineerin ennast! Olgu siis kõrvalmõjudeks mistahes.. Nielander tahtis lihtsalt öelda, et enamus juhtudest eelistaks ta vaktsineeritud olla.. alati võib midagi muutuda.

Aga äkki oskab keegi meile rääkida, mida need vaktsiinid inimese eeterkehaga teevad? See on siit nagu välja jäetud hetkel.. paljud muidugi kukuvad kisendama, et sellist asja pole olemas ja ei puutu teemasse, aga oleks tore kuulda ka nende ekstrasensside arvamusi/teadmisi.

[Muudetud: 11-24-2010 Savipats]

Jutukas!
Jõhvikas
Veteran

24-11-2010 23:59
Postitus: #15

Ja mis selle tähenärimise eesmärk/tagamõte muidu on?
Kuidas võtta, ühele tähenärimine, teisele tähelepanek.
Võta kuidas tahad, aga sinu post oli selline ebakinel... Umbes selline, et ma nüüd ise ikka päris kindel ei ole, aga kes mind loevad, teie vaktsineerige usinasti.

Parem seleta, mida sa selle "valiks" all siis mõtled? Kui oled vaktsiini pooldaja ja usud kaljukindlalt, et see aitab, siis kas vaktsineerisid ennast seagripi vastu eelmisel aastal ja sellel aastal näiteks tavalise gripi vastu oled juba vaktsineeritud? Eitava vastuse puhul ootaks siis ka põhjendust. Muidu teeb see sama välja, kui ma kuulutan, et olen karsklane, aga tegelikult peale seda lähen baari ja kummutad vägijooke sisse, mis kole. St, et sõnad ja teod ei lähe kokku.

Peace!

P.S. Ära võta seda isikliku norimisena. Lihtsalt ma arvan, et kui me mingi avaldusega esineme, siis on teistel õigus ka täpsustavaid küsimusi küsida.

P.P.S. Ehk oli sul isegi õigus, et tähte närisin. Lugesin uuesti su posti üle ja leian, et hoolimata sellest sõnast on terve mõtteavaldus nii ebakindel, et raske on välja lugeda, et kas ikka oled kindel oma sõnade üle:

Celtic

25-11-2010 01:46
Postitus: #16

Edasise ebakõla vältimiseks peaks ehk tegema esmalt selgeks, et on kolme sorti vaktsiine:

1. perioodilised nakkushaiguste vaktsiinid lastele, mille manustamine on kirjas vaktsineerimistabelis
2. hooajaliste haiguspuhangute vastased vaktsiinid (siia käivadki kõiksugu gripid, k.a. seagripp)
3. haiguskolletesse minemiseks vajalikud vaktsiinid (näiteks kui tahad Aafrikasse minna, ent kardad malaariat saada.)

Statistika, millest siin eelnevalt juttu oli, oli esimese rühma kohta.

Matrix
Tõele lähemale

25-11-2010 03:18
Postitus: #17

Ma saan aru, et vaktsiinid ei olegi 100% efektiivsed...iga inimese biokeemia on erinev ja seega pole olemas täiesti töökindlat universaalset vaktsiini mingi konkreetse nakkuse vastu. Osadel vaktsiinidest on ju aegumistähtajad, see peaks juba iseenesest ütlema, et need ei saa olla täesti lollikindlad - mõnedel lihtsalt kuluvad need antikehad varem läbi või hävitab organism need kui võõrkehad ise...

Absoluutse diletantismi musternäidis. Mis see aegumistähtaeg siia puutub? Mida tähendab antikehade läbikulumine ja see, et organism hävitab antikehi kui võõrkehi. Täiesti jabur avaldus!

Celticu sissejuhatuses äratoodud statistika on ju nii selgelt ühene, et enam rohkem ühene olla ei saa.

Vaktsineerimine alandab üldist nn looduslikku immuunsusfooni kahel põhjusel: esiteks tekitab immuunsüsteemi üldist stressi (see ongi vaktsineerimisjärgne immuunvastus) ja pärsib loodusliku immuunsuse väljakujunemist.

Ma olen meditsiiniharidusega ja tean, mida räägin.

Nielander, ole ometi mõneski rubriigis vait!!!

Maailm on palju lihtsam kui meile näib, näidatakse ja lastakse näha!
Tõde ei vaja, et seda usutakse, see eksisteerib niigi, aga vale vajab uskumist.
Nielander
Questioning Everything

25-11-2010 13:01
Postitus: #18

Ma ei mõista kuidas saab nõnda lühikene mõtteavaldus sellist kisa ja kära tekitada...
Võiks ju nüüd isegi mõne tähelepaneku mõne inimese kohta teha...

Kirjutaja: Ma ei ole mingisugune vaktsiini pooldaja, maailmas kus valitakse absoluusteid pooli...vaktsiin halb, vaktsiin hea...väljendasin oma postituses vaid, et tõenäosus, et vaktsiin inimest kaitseb on minuarvates suurem, kui see et ta teda kahjustab...
Ning seistes seesuguse valiku ees, otsustaksin isiklikult vaktsiini kasuks...
Ning rahuldases sinu huvi minu tegevuste kohta seagripi epideemia ajal - ma ei vaktsineerinud ennast, kuna leidsin, et mul on statistikat vaadates suurem võimalus näiteks autoõnnetuses surma saada, kui seagrippi surra...

Matrix: Ma loodan, et sa ikka saad aru, et tegemist on avaliku foorumiga, kus on igal ühel õigus oma arvamust ka avaldada...

Millist meditsiiniharidust sa siis valdad? (muuhulgas sellele, et sinu jaoks lausa terve Universum selge on)
...ja räägi meile insaiderina, miks arstid siis vaktsiine inimestele manustavad. Kui sa tead nii palju vaktsiini halbadest mõjudest, siis peaksid ka teised meditsiinitöötajad seda teadma...
Kas väidad, et kõik arstid on siis niivõrd halvad inimesed, et lausa igapäevaselt oma patsiente tapavad?

[Muudetud: 11-25-2010 Nielander]

― Aristoteles

25-11-2010 16:02
Postitus: #19

Mul on suhteliselt ükskõik sellest vaktsiinist..
Mind ei häiri kui keegi laseb ennast millegi suhtes vaktsineerida ja vastupidi.
Isiklikult arvan, et see on suht mõttetu.
Mitte nüüd kõik aga igasugused uued viirused mille suhtes on soovitatav ennast vaktsineerida...Näiteks see viimane suurem gripp..seagripp?
Esiteks on täiesti tavaline gripp palju rohkem levinum.
Siis mis mõttega ma ennast süstida lasen kui suurem tõenäosus on saada tavaline gripp?
Päikeseinsener
Bännitud

23-12-2010 01:44
Postitus: #20
RE: Ametlik statistika vaktsineeritavatesse haigustesse haigestu
Ühing National Coalition of Organized Women(NCOW) raporti kohaselt esines 2009. aasta seagripi pandeemia ajal raseduste katkemise arvukuses 700 protsendiline järsk kasv, võrreldes varasemate aastatega, mis osutab vaktsiinile kui otsesele süüdlasele. 2009-2010. aasta gripihooaja vältel olid USA-s peaaegu 50% kõigist rasedatest naistest vaktsineeritud. Arstide poolne soovitus ja nõustamine suurendasid sesoonse gripi vaktsiinisüsti tegemise tõenäosust kolm korda, seagripi puhul isegi kümme korda, vahendavad ERR teadusuudised.Paralleelselt H1N1 gripi hirmust tuleneva vaktsineerimise kasvuga tõusis järsult ka raseduste katkemise arvukus.
USA Haiguste kontrolli ja ennetuse komitee (CDC) on vastavate andmete osas asunud täielikult eitavale positsioonile ning annab rohelise tule, et teha 2010-2011. aastal gripi vaktsiini süst kõigile inimestele, sealhulgas ka rasedatele naistele.
Kõrvuti nurisünnituste andmetega tuuakse raportis välja veelgi shokeerivamaid arvulisi näitajaid, rõhutades, et võrreldes eelmiste aastatega, on 2009. aastal vaktsineerimisega seotud loote surmade arvukus suurenenud 2440%.

http://forte.delfi.ee/news/teadus/raport...d=37073405

"You're all individuals"
underbridge
Tavaliige

23-12-2010 08:26
Postitus: #21
Huvitav-Delfi artikkel viitab ERR-teadusuudistele-aga sellel lehel ütleb ,et objekti pole olemas-kas mingil põhjusel maha võetud
http://www.naturalnews.com/030657_vaccin...iages.html
inglisekeelne allikas Delfil ka-mis on 8-ndast Detsembrist pärit
Nuril
Tavaliige

23-12-2010 10:23
Postitus: #22

Vaktsiinide toimimisest paistab inimestel olevat võrdlemisi huvitavaid arusaamasid. Niipalju kui mina mäletan, siiski ei sisalda vaktsiinid valmis antikehasid, vaid nõrgestatud viirustüvesid. Organism tekitab ise selle vastu võideldes antikehad. Ja kuna see nõrgestatud viirus on väga sarnane looduslikult leviva viirustüvega, siis toimivad need antikehad edasi ka vabalt leviva viiruse vastu.

(25-11-2010 03:18 )Matrix Kirjutas:  Celticu sissejuhatuses äratoodud statistika on ju nii selgelt ühene, et enam rohkem ühene olla ei saa.

Vaktsineerimine alandab üldist nn looduslikku immuunsusfooni kahel põhjusel: esiteks tekitab immuunsüsteemi üldist stressi (see ongi vaktsineerimisjärgne immuunvastus) ja pärsib loodusliku immuunsuse väljakujunemist.

Ma olen meditsiiniharidusega ja tean, mida räägin.
Sissejuhatuses toodud statistika on tõepoolest selgelt ühene, ja Thorondor on selle ka arvutuslikult ära näidanud. Statistika lahtimõtestamine ei ole õnneks päris väljasurnud kunst, nagu näha. Vaktsiinid toimivad, iseasi kas võimalikke kõrvalmõjusid arvestades see ära tasub.
Tsiteeritud teisest lõigust jääb vähemalt minu jaoks läbi kumama negativistlik hoiak, nagu teeks vaktsineerimine ainult halba. Loomulikult tekitab see immuunsüsteemi stressi, aga seda tekitaks samamoodi ka vaktsineerimata organismi tungiv viirus. Ainult et täiselujõulise viiruse puhul oleks see stress veelgi tugevam. Vaktsineerimisjärgne immuunvastus on siiski antikehade väljakujunemine, mitte stress. Stress lihtsalt kaasneb antikehade tekkega. Ja väide , et vaktsiinid segavad loodusliku immuunsuse väljakujunemist ... see on siiski natuke naljakas. Kordan, tegemist on nendesamade viirustega, mis on ainult nõrgestatud, et ei tekiks täiemõõdulisi haigusnähte. Loomulikult võib kõik looduslikult läbi põdeda, ja pean tunnistama et ka mina teen seda, kuna olen leidnud et mul on niigi looduslikult tugev vastupanuvõime viirushaigustele (põen neid suhteliselt kergemalt kui teised).
Muide, mina olen bioloogiaharidusega, aga ma ei julge küll väita et ma teaks kõike, mis looduses toimub. Vaevalt et meditsiingi lihtsam on Smile
Thorondor
reserv-administraator

23-12-2010 13:15
Postitus: #23

Tsitaat:Minu loogika seisnes selles, et kuna vaktsineeritud haigestusid samamoodi nagu ka vaktsineerimatud, ei tööta vaktsiin üksikisiku tasandil. Vastasel juhul nad ei haigestuks.
Antud protsendid ja statistika kehtib ka üksikisiku kohta.
Seda muidugi, et vaktsiinid 100% efektiivsusega ei mõju, aga ma ei tea kas meditsiin seda väidabki. Antud juhul näitavad numbrid, et vaktsineerides vähendad haigestumise ohtu mitmekordselt. Mõne teeb ilmselt täiesti immuunseks, mõnele ei mõju üldse, kui oma geneetilisi soodumisi või kehalist seisundit täpselt ei tea (raske teada piisavalt täpselt), siis võid selle keskmistada sinna statistilise keskmise juurde.
Müstik
Shambalas

10-02-2019 16:39
Postitus: #24
Huvitav, et Leetrite vaktsiin võeti kasutusse juba 1963. aastal. Aga samas 2017. aastal nõudsid leetrid 110 000 inimese elu. Enamik surnutest olid alla viieaastased lapsed.
Kas vaktsiinid ei toimi või milles asi?
Lisaks on sel aastal Eestis leetritesse nakatanud juba neli täiskasvanut, lisaks nakatusid viirusesse möödunud aasta lõpus Taisse reisinud vaktsineerimata ema ja laps. Olukord on murettekitav ning olukorda ei paranda leetrivaktsiini kohta käivate müütide vohamine.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...d=85281803
Aadu66
Vana kala

10-02-2019 20:19
Postitus: #25
Mina olin tatikana leetrites. Ei mäleta nagu erilist ränkrasket haigust. Täpiline olin ja paar päeva oli vist ka palavikku. Koolis olid enamus lapsed leetrid läbi põdenud. Mina küll ei tea, et keegi oleks sellesse surnud. Kas need surnud olid miskist teisest rassist või?
Tuulerõuged ja mumps olid kõik sellised tavalised lastehaigused ja nagu külmetuski möödusid üsna ruttu ja valutult. Poistel kästi mumpsi ajal pikali olla, et muidu lööb munadesse. Plikad võisid ringi joosta. Mul õde oli mumpsis ja naabripoiss, aga see tõbi läks minust mööda. Jutt siis 60-ndatest.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teooriad kolme maailmasõja kohta kessu 42 15,285 02-12-2019 21:37
Viimane postitus: Lorenz
  Haiguste ravi, kontrollitud Hallucigenia 23 13,667 02-08-2014 18:24
Viimane postitus: xawa

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog