Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuhu kaovad surkijad?
#1
Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Meedium on see, kes võib kehast välja minna ja seal all baasis ära käia, aga üldjuhul on vaja ühe maagilise liini gruppi, mille teised liikmed ta sealt alt tagasi tooksid, kõikide "teiste" jutt on ühesugune, nägid liiga palju jääd siia, sind ei tohi välja lasta, sest räägid teistele meist. Nii ongi neil kontaktidel mitu võimalust, arusaamatu kiire surm mõne kuu jooksul peale lähikontakti, veider isiksuse kahestumine mis lõpeb eluga hullumajas või ratsionaalne vaikimine kõigest mida nägid või kuulsid.

See jutt viis mind taas mõttele - kuhu kaovad ikkagi need, kes tulnukate maailma jms "liiga sügavalt" surgivad?

Samas - miks osad surkijad ellu jäävad ja ei kao? Praegu on paras osa maailma inimkonnast juba piisavalt hästi pimestatud, et isegi kui pool neist hävitada, ei saaks nad arugi. Miks siis ikkagi kõiki surkijaid ei elimineerita? Lambad ju seda tähele ei paneks ja elaksid edasi, nagu poleks midagi juhtunud, isandad saaksid pidusöögi ning oht lammaste ärkamiseks väheneb kordades.


Jah, see on taas üks teema stiilis "meie versus looritagused" - aga see värk on segane ja mina siiski arvan, et saagu või s...m, aga meil on õigus surkida. Kui me ei surgi, siis [ebatsensuurne]
Vasta
#2
Kas mitte ei ole nii, et alles jäävad surkijad, kes kajastavad ja kirjastavad sündmusi laiemale publikule, st nende kadumine oleks märgatav. Nii on räägitud vähemalt ja paljudele surkijatele soovitatakse materjale avaldada, sest muidu võivad nad "kogemata" õnnetusse sattuda.

Kindlasti on palju nn elusaid surkijaid sellised, kes on meile valeinfot edastama saadetud, sest lihtsalt nii saab teha ja rumal oleks ju võimalust kasutamata jätta.

[Muudetud: 11-11-10 Thorondor]
Vasta
#3
Võib-olla need surkijad ei kao, kes mõistujuttu ajavad...
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas Thorondor
Kas mitte ei ole nii, et alles jäävad surkijad, kes kajastavad ja kirjastavad sündmusi laiemale publikule, st nende kadumine oleks märgatav. Nii on räägitud vähemalt ja paljudele surkijatele soovitatakse materjale avaldada, sest muidu võivad nad "kogemata" õnnetusse sattuda.


Noh, Kalmar Kalam ju ka surkis ning ei häbenenud rääkida. Lausa ühe raamatu jõudis välja anda ja nagu ma tean, oli see alles esimene raamat tema kirjanduslikes plaanides. Ometi ta kadus ning peale tema kadumist ujus välja endisi austajaid, kes nüüd hakkasid teda laimama. Üks neist "eks-austajatest" oli lausa koos minuga osalenud ainsal Kalmari poolt Tartus korraldatud kursusel.

Üsna mitu kuud või rohkemgi peale kadumise teadet nägin temale väga sarnanevat isikut ühel massiüritusel. Ka hääl ja jutustamise stiil tundusid samad. Aga ma ei üritanud uurida, kas see on tema - lihtsalt mul puuduvad võimalused tegutsemaks juhul, kui inimene hakkab külmalt väitma, et eksisin isikuga.
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Võib-olla need surkijad ei kao, kes mõistujuttu ajavad...


Mina ei saa aru, miks üldse on vaja surkijal midagi rääkida kui ta ajab vaid mõistujuttu? Kellele seda mõistujuttu vaja on?! Mõnes olukorras tuleb tõesti kasuks, aga üldiselt võiks ikka otse rääkida - kui juba. Tekib rohkem tunne, et inimene tegeolikult ei teagi täpselt, mida ta räägib, aga tahab kangesti tark insider näida :S

Ma arvan, et vast "kaovad" eeskätt need surkijad, kes plaanivad oma infot avalikustama hakata. Kui uuritakse ainult iseenda lõbuks ja teadmiseks, siis sellistega, eriti kui neil mingeid tõendeid peale sõnade ei ole, ei ole just eriti mõtet jantida...
Vasta
#6
No mõistujutu rääkimisel on tavaliselt üks peamine põhjus- mitte pimestada.
Võiks võrdlusena tuua inimese, kes on pimedas koopas elanud ja siis korraga lastakse talle valgus näkku...

Ka turvalisuse küsimus: mõistujutu ajaja puhul on teinekord raske aru saada, kas tegemist ongi lolliga või on tema jutt kuldaväärt tarkus.


Enne siin räägiti Kalami kadumisest. Netis on leida selline info: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=273921

Võlad.

[Muudetud: 11-11-2010 jooshik]
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas jooshik

Enne siin räägiti Kalami kadumisest. Netis on leida selline info: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=273921

Võlad.


Ei oska midagi arvata. Kalami lähedastelt pole inffi lekkinud ja Elo võis ka lihtsalt illi ajada.




Mis aga puutub mõistujuttudesse, siis - kui küsimus on lammaste silmade avamises, siis mõistujutud ei ole kohased. Lambad lihtsalt ei saa mõistukatest aru ja võivad nende toel hakata hoopis veel värdjalikkumaid fantaasiaid arendama. Lambukestele on vaja asi selgeks teha. Võibolla leidub ka lambukesi, keda ei ole enam võimalik äratada ning kes on lõplikult omaksvõetud programmi juhtimise all, kuid võimalused on siiski olemas. Küsimus on selles, kuidas panna lambad mõtlema.
Vasta
#8
Pimedas kohas elanud ja järsku lastakse valgus näkku - no aga siis pole vaja lasta kogu valgust korraga näkku!

Ma arvan, et inimene, kes kes meeleheitlikult muretseb teiste arvamise pärast, ei tohiks üldse omada infot, mispärast ta peaks teiste eest peituma iga hinna eest - kui ikka on näha, et küsijat huvitab, siis ise ta küsis. Minu poliitika o see, et kui küsitakse ja ma oskan vastata, siis vastan. Kui ei ole veel isegi kindel, siis ütlen, et ei taha ebamäärast mulli ajada. Päris hirmus on mõelda, et keegi teadja räägib mõistukeeles ja siis kui teda peetakse imelikuks, valetab, et temast ei saadud õigesti aru...


Hundu, millest kirjutada tahad? Jõuaks ma ka kord sinnani, et oma kirjutisi jätkata Laugh
Vasta
#9
Surkijad kaovad kustutamata lubja auku - see sööb ka kondid ilusasti ära.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Pimedas kohas elanud ja järsku lastakse valgus näkku - no aga siis pole vaja lasta kogu valgust korraga näkku!

Nu, aga mida ma siis rääkisingi? Seepärast ongi vaja tasapisi, ümber nurga, mõistu rääkida. Nö vaikselt valguse eest katet eest võttes.
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas paadikapten
Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Meedium on see, kes võib kehast välja minna ja seal all baasis ära käia, aga üldjuhul on vaja ühe maagilise liini gruppi, mille teised liikmed ta sealt alt tagasi tooksid, kõikide "teiste" jutt on ühesugune, nägid liiga palju jääd siia, sind ei tohi välja lasta, sest räägid teistele meist. Nii ongi neil kontaktidel mitu võimalust, arusaamatu kiire surm mõne kuu jooksul peale lähikontakti, veider isiksuse kahestumine mis lõpeb eluga hullumajas või ratsionaalne vaikimine kõigest mida nägid või kuulsid.

See jutt viis mind taas mõttele - kuhu kaovad ikkagi need, kes tulnukate maailma jms "liiga sügavalt" surgivad?

Üldiselt on ju teada, et maagiaga liialt sügavuti tegelejad, kes kõiki ohtusid ei jaga veel ära, sellesama maagia ohvriteks langevadki!
Ainult väheseid maage on hiljem (peale nende surma) nähtud ka edasi tegutsemas. Kes see Kalmar Kalam üldse oli? Kui ta võlgadesse sattus, siis ta ikka õige maag ei olnud ju. Samas, kui tema selle sensitiivide välimääraja koostas ja selle internetti üles riputas, siis eks teised tugevamad maagid võisid ikka päris tigedad ta peale olla!
Kas on veel niisuguseid inimesi (sensitiive, maage, niisama maagiast jutustajaid) Eestis, kes sedasi haihtunud?

Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas jooshik
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Pimedas kohas elanud ja järsku lastakse valgus näkku - no aga siis pole vaja lasta kogu valgust korraga näkku!

Nu, aga mida ma siis rääkisingi? Seepärast ongi vaja tasapisi, ümber nurga, mõistu rääkida. Nö vaikselt valguse eest katet eest võttes.

Ma küll mõtlesin otse rääkimist. Sest ka otse võib rääkida valikuliselt ja alustada A-st. Ning anda kuulajale aega info seedimiseks ning uurimiseks.
Vasta
#13
Kindlasti võib ka otse rääkida valikuliselt.
Aga mida rääkida, mida mitte? Valikuline tekst võibki tihtipeale kuulajale mõistujutuna tunduda, sest teama teadmises ei teki neid seoseid, mis rääkijale võivad ilmsed olla.

Millegi selgitamisel pidigi kõige raskem olema õppija tasandile jõudmine.
Seepärast paljud õpetajad ei suudagi hästi asju selgeks teha õpilastele, kuna nad ei oska end nende tasemele tagasi viia. Räägivad omaarust täiesti mõistlikku juttu, kuid õpilane kuulab kui mõistujuttu.
Vasta
#14
Lambukestel on ärkamine seetõttu raske, et nad ei tahagi ärgata. Ärkamisega jääks nad ilma oma senituntud ja seega turvalisest maailmast. Muretum on silmad kinni pigistada ja öelda, et mida ei näe, seda pole olemas.
Vasta
#15
Mitte tundmatus ei hirmuta inimesi niivõrd kui hirm enda heaolu pärast tundmatusega kokkupuutudes.
Vasta
#16
Pidasin silmas rohkem tuntud tõdede kummutamist. St mõne jaoks kukub kokku maailm ka näiteks selle peale, kui öelda talle, et vaktsineerimine ei pruugigi nii kasulik olla, kui arstid seda väidavad. Teskua ma jaoks on lihtsam asja üle mitte mõelda ja uskuda pimesi edasi "oma ala asjatundjaid". Ärata siis selliseid. Näide on valitud juhuslik.
Vasta
#17
Oeh Bleh Inimesi polegi võimalik "äratada" kui nad ise seda ei taha! Abistada on võimalik neid, kes tahavad.

Ma pole kindel, kas see muudakski elu ilusamaks või lootusrikkamaks kui enamus järsku muutuks. Aga vahet pole, sest seda ei juhtu nagunii Smile1

See õpetajate asi - sellepärast ongi nii, et teatud isikud on nö õpetajaks sündinud, sest kõik lihtsalt ei saa sellega hakkama!!! See siis minu arvamus.
Vasta
#18
Ega siin pikka laulu pole - enamus surkijaid saavad oma vitsad kätte kas kohe, või hiljemalt aasta jooksul peale surkimise algust.
Esmalt antakse hoiatus, a la stiilis "näe vaata, see seal on sinu maks, põrn, süda vms. ja vaata mis juhtub, kui ma teen sõrmenipsu!"
Mõne surkijaga tehakse aga diil - anname sulle infot, ent kontrollime seda 100% mis sa edastad välismaailmale
Mõne surkija ajju aga siirdatakse "kristall" mis on loodud kanali väravaks (kristall on muidugimõista metafoor ja üks viis sensitiivsete võimete omandanud inimese nägemiseviise.)

Surkijate kadumist ei saa tavaliselt siduda nö. kõrvaldamisega, sest enamus "sealseid" tüüpe ei mõtle nii nagu Stalin Rõbakovi suu läbi - pole inimest, pole probleemi. Enamus mõtleb nii, et igasuguste vaeguste ja murede kaela saatmine on huvitavam, põnevam ja naljakam, kui lihtsalt likvideerimine. Lisaks sellele on ka universaalne karma (jah, karma toimib kõikjal) leebem ja mitte-tapmine veidi rohkem koššer.

Surkijad, kes on piisavalt sügavale jõudnud, saavad sellest ka ise aru ning arukamad piiravad edastatavat infi juba enne "teiste" sekkumist. Esiteks tõesti kardetakse nonde teiste sekkumist, ent teiseks astub mängu ka nö. arukus, mis ütleb, et igal Antsul ja Matsil ei ole tõesti tarvis kõigest kõike teada.
Vasta
#19
Minu arvates pole siin vaja eriti taibu olla, et teada mis juhtub nendega, kes lähevad keelatud alale. Tavaliselt nad pannakse vaikima sellest mida seal nägid. Kui aga tegemist on inimesega, kellest võib kasu olla, neile antakse valida, kas astud meie teenistusse või?
Iseasi on ka see, kuhu surkima minnakse?
Üldlevinud on teadmine, et kõik see mida me silmaga ei näe ja kõrvaga ei kuule on kuri ja paha, tulnud siia planeedile vaid kõike hävitama. Üleüldine hirmutamistaktika, mis töötab maru hästi. Selle tohutu hirmu varjus ei suudagi need, kes alustavad oma n.ö uurimist vahet teha positiivsel ja negatiivsel, sest nende eelhäälestus on negatiivne ning uuringut saadab hirmufaktor. Hirm kõige tundmatu ees, tekitab ette negatiivse hoiaku.
Kui vaadata läbi erinevate aegade lugusid ja legende, siis kaasaegsed lood põhinevad eelkõige kurjusel ja hirmul, ning need lood hoolivatest, kaitsvatest, harmoonilistest olenditest surevad vaikselt välja.
Kuhu on kadunud kaasaegsetes lugudes haldjad ja inglid, mis peaks sümboliseerima headust. Internet kubiseb vaid negatiivsete alatoonidega ufo ja tulnukalugudest, enamus eksinud hinged joonistatakse siin ka ikka kuritahtlikeks, lisame juurde kuhjade kaupa vandenõuteooriaid.
Alles hiljuti, viskas üks inimene mulle lingi http://www.youtube.com/watch?v=RN8JpeDDM...re=related arutlemiseks. Kui lükata kõrvale teema ise, siis seal on üks väga hästi seda HIRMUFAKTORIT süvendav lõik sees. Nimelt lõik filmist. Mis on selle lõigu sõnum - "Ärge usaldage kedagi. Ka teie parem sõber võib olla vaenlane. Te ei pruugi teadagi, et elate koos koletisega"
Lisak on seal jutustuses veel üks lähetepanuväärne sõnum. Nad kulutavad miljardeid justnimelt sellise info tootmisele. Info, mis peaks meid hirmutama ja seetõttu vagurusele sundima.
Minu arust võiks lausa eraldi teema tekitada positiivsed sõnumid. Huvitav palju sinna kõikvõimaliku materjali leiab.

Kokkuvõttes siis need surkijad, keda pole neil vaja, need pannakse vaikima ja need, kellest kasu on, need muudetakse enda teenriteks. Seda siis kui vales kohas surgid.
Vasta
#20
On ka positiivsetest sõnumitest teemasid.
MÕTTEL ON JÕUD ET PÄÄSTA ELU:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...nia+seadus

KÜLGETÕMBE SEADUSED:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...ght=seadus
Vasta
#21
Seda ma silmas pidasin, et neid on maru vähe ja paljud, mis alguses isegi positiivse alatooniga algavad muutuvad üsna varsti sapisteks. Vahel jääb mulje, et inimene nagu ei näekski päikest väljas. Mõistetav on see, et meil siin Maarjamaal on tihti ilm pilvine ja morn, kuid kas seetõttu on antud meile õigus teiste helged mõtted halli massiga katta.
Esimene teema. Kas kommenteerijad pole viitsinud nii pikki jutte läbi lugeda või lihtsalt ignoreerivad sõnumit, seetõttu arutleti kriipsude, komade, keelekasutuse jne üle.
Teist linki ma parem ei kommenteeri.
Vasta
#22
See headuseillukas on üks suvaline kristliku ususekti teenistujate nüristatud programm. Algse definitsiooni kohaselt kõik kuri evib loomulikku tundmatusemao jõudu, millel omakorda me ürgjuured põhinevadki. Seega karta saab vaid omaenese tõrjutud varje, ja vaid teadlikus ühenduses algse kurjusesüdamikuga puudub hirm. Aga see kurjus on oi kui tume ja lõputu, peaaegu et võimatu mitte karta!
Vasta
#23
(27-06-2012, 11:51 )Dana Kirjutas: Seda ma silmas pidasin, et neid on maru vähe ja paljud, mis alguses isegi positiivse alatooniga algavad muutuvad üsna varsti sapisteks. Vahel jääb mulje, et inimene nagu ei näekski päikest väljas. Mõistetav on see, et meil siin Maarjamaal on tihti ilm pilvine ja morn, kuid kas seetõttu on antud meile õigus teiste helged mõtted halli massiga katta.
Esimene teema. Kas kommenteerijad pole viitsinud nii pikki jutte läbi lugeda või lihtsalt ignoreerivad sõnumit, seetõttu arutleti kriipsude, komade, keelekasutuse jne üle.
Teist linki ma parem ei kommenteeri.

Vabandust, Dana. Kogemata sai 3-le leheküljele juhatatud. Ikka esimeselt tuleks teema lugemist alustada, seal ei ole veel nii sapine tekst:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...ght=seadus

Tegelikult on positiivseid teemasid palju rohkem, aga küllap satud kunagi ise ka nendele.Smile
Vasta
#24
Sita mängu juures ei saa head nägu teha...
Vasta
#25
(27-06-2012, 13:29 )Müstik Kirjutas: Tegelikult on positiivseid teemasid palju rohkem, aga küllap satud kunagi ise ka nendele.Smile

Oo ja. Pealegi kõik sõltub ka nägemisest. Kui tahad näha kõike mustades värvides, siis mustaks värvid ka kõige helevalgema ja vastupidi. Eks ma olen siin juba parasjagu positiivseid ja negatiivseid lahterdanud.
Ehk siis selektiivne nägemine ja kuulmine olemas. See internetimaailm on osake tervikust. Eks ole siin sama moodi. Kes toovad naeratuse näole, kellest libistad end üle.

Nii on ka nende ufode, vaimude, tontide, saatanate ja kuraditega. Ikka lähed sinna uudistama, kus keegi kurjalt vastu ei vaata. Siin on päris palju teemades läbi jooksnud nn väravad, mis viivad meid nn teiste juurde uudistama. Isiklikult oman väga positiivseid kogemusi.
Eks ma seetõttu tean ka seda, et pole kõik tulnukad ja olendid siin selleks, et meid vaid piinata ja orjastada. On neutraalsed ja püüavad ülejäänud liikidega harmooniliselt kõrvuti eksisteerida. Ründamise asemel lihtsalt kaitsevad end. Kasvõi sellega, et ei lase igat üht uudistama.

Ega asjata pole öeldud, et haldjarahvas ilmutab end vaid neile kelle süda on puhas. Või teab keegi juhtumit, kus haldjarahvaga kohtumise järgi ta kas pimedaks, kurdiks, sandiks jäi või sootuks surma sai?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuhu on Universumist kadunud 3 aatomit? Arlich 7 5,822 29-10-2012, 04:49
Viimane postitus: LolaWood
  Kuhu on kadunud ajad ... zepac 12 5,258 19-12-2006, 15:07
Viimane postitus: Flash

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat