Teema hinnang:
  • 1Hääli - 2 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jüri Lina uued loengud
#51
Ootasin, aga keegi ei kommenteeri eilset kokkusaamist. Isiklikult pettusin esimeses tunnis, sest teemaks oli põhiliselt hispaania kodusõda ja film sellest, siis eelmise sügise kordamine.
Kuna midagi huvitavat ei paistnud tulevat, siis peale vtamiinilafka külastamist tõmbasin uttu.
Imemolekulist oli teadmine juba olemas - nagu ikka võrkturundus selle taga.
http://www.amiraclemolecule.com/online ,
http://www.synergyworldwide.com/Content....ageId=5421 ,
http://www.super-smart.eu/en--Amino-Acid...0-mg--0160

Päikest.
Vasta
#52
Kuna eelmise sügise see üritus jäi vahele kus Hispaaniat käsitleti siis oli huvitav küll.
Midagi põhimõtteliselt uut küll polnud (nagu tavaliselt), kuid oli palju uudseid detaile.
Käingi seal rohkem nagu abis saali tasude organiseerimisel aga see selleks.

See vitamiini teemast ma nagu polegi hästi aru saanud - selge, et mõttekam on siiski
tarbida komplekselt "tooteid" loodusest mitte kiskuda teatud ühendeid kontekstist välja
ja siis imestada, et saab neid (mis iganes tablett hetkel teemaks on) ju tarbida aga nagu
ei tunne seda kasutegurit. Asi selles ongi, et looduses ei ole ju nii, et ainult üks ühend
teeb töö ära - ravimine on kompleksi küsimus ehk ka teekond on oluline ja paljalt tableti
neelamisega ja pihusti litsumisega seda EI saavuta pikemas perspektiivis. Loodan, et see
tableti "liikumine" on Jüril lihtsalt "kiiks" mitte aga sügavamale ulatuv konks...

See kord oli üks huvitav intsident kahh - mingi vend tahtis siis Jürkat kuulata aga oma poolset
panust saali renti "annetada" ei soovinud. Nali oli veel selles, et kui Jüri assitent küsis oma
vigases eesti keeles, et 6 euri sirutas vennike käe ja ütles, et maksa siis MULLE. Tegin talle
siis eesti keeles selgeks, et sissepääsu tasu on selline mille peale see mängis solvunut, et
miks pole assistendil silti rinnas (ei puutu ju asjasse üldse) ja miks ta eesti keelt ei oska (tore
kui oskaks aga arvestades Jüri tausta said teised sellest aru) kui siis veel kord viisakalt seletasin,
et viisakas oleks ära maksta või siis mitte osaleda sain ka mina sõimata. Selgus, et olen kapist
kantpea kes viisakaid inimesi piinab ja ei lase temal nautida ilusat õhtut Jüriga. Kõndisime siis
temaga turviku juurde (ei kujuta ette mis tema liikus) kuna soovis minu välja viskamist. Ütlesin
turvikule, et isik ei soovi piletit osta ja segab teisi loengut kuulata soovijaid, ning turvik saatis
vennikese uksest välja.
Vahejalal selgus, et uus turvik lasi vennikese sisse jälle ja siis tuli see Jürile kaebama oma kurba
saatust. Jüri tuli minu käest siis uurima ja kui jõudsime fraasini, et "ei tahtnud piletit osta" näitas
Jüri talle ust ja vaeseke lonkis minema.

Muidu aga oli tore õhtu. Nägin terve hulga tuttavaid nägusi ja kas või see oli põhjuseks tulla.

PS. Jüri reklaamis välja, et tema uue filmi esilinastus Eestis ja Tallinnas saab toimuma 09.05.2012a.
Vasta
#53
Teisest saali otsast ei saanud kohe pihta, aga midagi säärast paistis olevat jah, et vend tahtis rehepappi teha.
Aga saal oli pungil täis, samas tunglemist lafka juures polnud, erinevalt eelmisest korrast.
Hea et ma millestki väga olulisest ilma ei jäänud.
Huvitaval kombel jäi filmi esilinastuse ajaks meelde 7 mai(vahet pole, sest sellel ajal pole aega kohe üldsegi mitte).

Päikest.
Vasta
#54
No nii - aeg on käes ja Jüri hõikas maha oma uue filmi esilinastuse ajad Eestis.
Lisan siis lingi tema lehele ja kopeerin ka info siia. Tehke siis kalendrisse märge ja tulge kohale.

Jüri Lina - JÕUPROOV. Vabamüürlaste lõksud
Tsitaat:ESILINASTUSED EESTIS:

Esmaspäeval, 7. mail kell 18 Tallinna kinos ”Artis”. Vajaduse korral lisaseanss kell 21.
[Pilt: kino-artis2012-4-198-48-26.png]

Teisipäeval, 8. mail Tartus kell 18 ja 21 kinos “Ekraan”. Piletite eelmüük algab nädala pärast. Piiratud arv kohti.
Tartu - Ekraan | Forum Cinemas

Kolmapäeval, 9. mail kell 19 Pärnus, hotelli ”Strand” kinosaalis Tammsaare pst 35 (pileti hind 5 eurot).
Strand SPA & Konverentsihotell - Avaleht

Enne näitamist on juttu filmi valmimise taustast, pärast on autorile võimalik esitada küsimusi.



"JÕUPROOV. Vabamüürlaste lõksud"

Jüri Lina uue suurfilmi esilinastus Eestis

Selles filmis näidatakse, kuidas massoonid ja kommunistid üritasid 1936 Hispaanias kehtestada kommunismi. Sündmuste areng põhjustas nn Hispaania kodusõja.
Vastupanu Stalinile, Kominternile (Kolmandale Internatsionaalile) ja rahvusvahelisele vabamüürlusele juhtis kindral Francisco Franco. Filmis on tundmatuid võtteid kommunistlikust terrorist Hispaanias. Selle jõuproovi võitis Franco. Nõukogude Hispaania ei saanud teoks, kuigi Stalin tegi tohutuid pingutusi.

Autor on välja kaevanud unikaalseid võtteid, mida laia avalikkuse eest on varjatud, sealhulgas värvikaadrid Nõukogude pommituslennukite hävitustööst Hispaanias. Aga ka USA massoonide dokument selle kohta, kuidas Franco kahjutuks teha. Pildid USA salaabist hispaania kommunistidele.
Film näitab, et kommunistid võitlesid Hispaanias nõukogude diktatuuri kehtestamise eest ning mitte demokraatia kaitseks, nagu Rootsi kommunistide juht Jonas Sjöstedt väitis Aftonbladet’is alles 3. aprillil 2012.

On esitatud haruldast dokumentatsiooni, sealhulgas Stalini kiri konkreetsete juhenditega vabamüürlasest peaminister Largo Caballerole.
Stalini plaani järgi taheti pärast võitu Hispaania üle kogu Lääne-Euroopa toppida kommunistlikkusse kotti.
Vene arhiivimaterjalid paljastavad tegelikkust.
Filmis on juttu Hispaania kullavaru röövimisest NSVL Riigipangale, tuhandete hispaania laste salakavalast asustamisest Nõukogude Liitu. Saab teada, mis juhtus hispaania pagulastega Nõukogude Liidus ja miks sugulased lasid tappa luuletaja Federico Garcia Lorca.
Paljastatakse tõde Internatsionaalsete Brigaadide kohta jne.

Haruldasi filmimaterjale massoonide ja KGB arhiivist.

Filmi moto: "Trooni õõnestasid salaseltsid, kes alati on valmis Euroopat laastama. Mõne suure rahvaliikumisega käsikäes tegutsedes võivad nad hävitada kogu ühiskonna."

Benjamin Disraeli,
briti peaminister 1868, 1874-80

Kestus: 1 tund ja 53 minutit

Rootsikeelne, eeestikeelsete subtiitritega

Stsenarist, produtsent ja režisöör Jüri Lina

Võtteid on tehtud Hispaanias, Rootsis, Eestis, Kanadas ja USA-s.

Pärast Rootsi esilinastusi Stockholmis ja Göteborgis toimub esilinastus Eestis kinos ”Artis” Tallinnas, kus on kohal ka režissöör Jüri Lina ja tema assistent Steve Ahlberg.

[Pilt: Kraftmatningen.jpg]
Vasta
#55
J.Lina ei anna reeglina üldse allikaviiteid, kui aga annabki, siis on need tihti samasugustest allikatest nagu ta isegi või lausa kollasest ajakirjandusest ja science fictionist. (Lina teostes pole praktiliselt midagi uut. Kõik tema poolt kirjapandu on vaid teatud faktide või ilmunud teoste eestindamine. Kuid kui olen teda vahel tuntavalt ta omi, isiklikke mõtteid või teemaarendusi avaldamas kuulnud, on küll mulje, et vist sellel hommikul jäid rohud võtmata...)

Alternatiivajalugu on see kus palli lüüakse ainult ühte väravasse. Seda poolt kes kirjutajale rohkem meeldib ülistatakse, teisele poolele määritakse pähe kõik patud, alates mõne looma mahalöömisest kuni jeesuse ristilöömiseni. Seda loetakse palju, selliseid "teoseid" ka kirjutatakse palju, sest selliseid raamatuid ei ole väga raske kirjutada. Lugejad tavaliselt kiidavad, sest kiitjad jagavad tavaliselt kirjutaja seisukohti.

Minu isiklik arvamus ärge nüüd kõvasti pekskeSmile
Vasta
#56
(19-04-2012, 21:54 )Chaos Kirjutas: Minu isiklik arvamus ärge nüüd kõvasti pekskeSmile

Mis peks? Ikka seina äärde kohe.
Aga kuna sa midagi uut ei ütle vaid kordad laiskade (ka peast) aastakümnete pikkust
loba siis ei viitsi selle pärast püssi sauna taga võsast välja kaevata - ära siis südamesse võta...
Vasta
#57
See kui meie siin parawebis teame ja mõned väljaspoolt on ka kuulnud, ei tähenda veel et kõik teavad. Jüri Lina kirjutabki selleks, et kõik teaksid. Teaksid ja ei kardaks teada saada. Ta vähemalt teeb midagi.
Vasta
#58
(20-04-2012, 05:11 )excubitoris Kirjutas:
(19-04-2012, 21:54 )Chaos Kirjutas: Minu isiklik arvamus ärge nüüd kõvasti pekskeSmile

Mis peks? Ikka seina äärde kohe.
Aga kuna sa midagi uut ei ütle vaid kordad laiskade (ka peast) aastakümnete pikkust
loba siis ei viitsi selle pärast püssi sauna taga võsast välja kaevata - ära siis südamesse võta...

Minu arvates võiks ajaloo-alasest tõsisest kirjatükist puududa autori isiklik seisukohavõtt - teemal, et mis õige ja mis vale.
Jätaks selle õige lugeja otsustada?

Teiseks tal on väga imelikud andmed, 22 lennuvälja?, Vasalemma maa-alune lennuväli? Kuna juhuslikult ma tean, et sellised andmed pärinevad allikast nimega "Relief Centre for Estonian Prisoners of Concience in the USSR". Mida refereeriti 1989.a 27. oktoobri Eesti Ekspressis. Kuid ma ei tea mida see allikas endast kujutas, oli see mingi väljaanne või asutus? Sai seda hr Jüri käest uuritud, esmalt sain kõvasti sõimata, et ma üldse küsin mingeid allikaid, kuna ma niilihtsalt alla ei andnud viskas ta lõpuks maili mingi Regnum.ru artikli. Kui mees ise ei tea millest ta raamatuid kirjutab, siis tulenevalt sellest sai hr Lina ka minupoolt diagnoositud.. (niipalju siis laiskusest)
Vasta
#59
Plaanisin kah kunagi, et loeks need Jüri Lina raamatud läbi.
Enne otsustasin pisut netiavarustes tuhnida, et kas on ikka hea plaan.
Leidsin järmise asja:
http://pastebin.com/pxPRL6sJ-peatükk raamatust "Skorpioni märgi all". Lenini terror. Asusin siis lugema.
Tsitaat:Leninil oli juba 1918. Aastal õnnestunud kommunismi poole võita 1 400 000 juuti, kellest enamik töötas tšekaas.
Uhh! 1918 Tšekaas vähemalt 700000 juuti! Kaks võimalust. Kas peatüki ümbertrükkija eksis või vaatas härra Lina andmete hankimiseks lakke. Juhtumisi oli mul meeles, et Punaarmees oli 1918 mais umbes 300000 võitlejat(mobilisatsioon tuli hiljem). See väikeseks võrdluseks.
Lugesin targu edasi ja jõudsin millenigi, mis mul harja tõeliselt punaseks ajas:
Tsitaat:Juutide ajalehes „Jevreiskaja Tribuna“ väideti 24. Augustil 1922, et Lenin tavatsenud rabidelt pärida nende rahulolu julmade hukkamistega.
Usun, et kõik on õige, ilmselt selline kirjatükk seal tõesti on. Ümber lükata ja vastu vaielda pole nagu millelegi. Aga juhtumisi tean ma midagi ka "Jevreiskaja Tribunast". Ilmus kord nädalas Pariisis, aastatel 1919-1924. Lühidalt väljendudes oli tegemist antibolševistliku väljaandega. Ja mulle ei meeldi sugugi, kui autor esitab andmeid talle sobivas vaatevinklis. Teades nimetetud ajakirjakese tausta, tekkib tõlgendusvõimalusi juurde. Autor seda ei paku.
Peale seda lugemist olen plaaninud raamatukogus avada"Skorpioni märgi all" ja vaadata oma silmaga, kui täpne on ülesriputatud peatükk. Kogu aeg on meelest läinud, leian muud meelepärast.
Äkki kellegil on kodus ja viitsib võrrelda?
Tuli vast pisut OT aga jutt käib siiski härra Linast siin.
Aga pisut siis ka suurfilmi kuulutusest. Seal häirivad mõningad asjad.
Tsitaat:Vastupanu Stalinile, Kominternile (Kolmandale Internatsionaalile)..
No siin jääb mulje nagu oleks Komintern mingi võimas organisatsioon, mitte aga labane Stalini käpiknukk. Mida ta seeaeg kahtlemata oli.
Tsitaat:Selles filmis näidatakse, kuidas massoonid ja kommunistid üritasid 1936 Hispaanias kehtestada kommunismi.
Jääb ekslik mulje ühtsetest kommunistidest, kes "õige" asja eest väljas. Hispaania polnud siiski NLiit, seal pusklesid omavahel stalinistid, marksistid, trotskistid. Kohati oli stalinistide jaoks olulisem trotskistide nullimine, kui võitlus neetud fašistidega.Küllap on liigne lisada, et mõjukaimad olid stalinistid(mitte rohkearvulisemad seejuures). Nendele toodi kohvriga.
Tsitaat:Nõukogude Hispaania ei saanud teoks, kuigi Stalin tegi tohutuid pingutusi
Tohutuid pingutusi pole kah nagu täheldanud. Kui just mitmesaja tonni kulla osavat teisaldamist mitte arvestada. Aga rikkus konti ei murra. Ca 500000 tonni varustust, selle aegses vääringus 200 miljonit dollarit, andis seltsimees Stalin vastu kah. Pluss veel sõjalised instruktorid ja muud asjapulgad(maksimaalselt 4000 inimest).
Ja üldse. Seltsimees Stalini mõõdupuu järgi saame tohututest pingutustest rääkida alles seoses Saksa-NLiidu sõjaga. Ka ashmerdamine Talvesõja enam-vähem viisakaks võitmiseks ei kvalifitseeru tohututeks pingutusteks, ammugi siis Hispaania sõda.
Tsitaat:Paljastatakse tõde Internatsionaalsete Brigaadide kohta jne.
Arvan teadvat- kõik olid juudi kommunistid.
Plaan IB-sse ainult kommunistliku maailmavaatega inimesi värvata kukkus uhkelt läbi. Juute oli tõesti ohtralt. Ei tasu muidugi unustada, et vastas olid natsid ja fašistid(kindlasti tuleb põhjusena arvesse).
Ja siis veel brigada politica y social.
Aitab küll nüüd. Ilmselt olen piisavalt kirjutanud, et esitada järgmine küsimus:
Härra Chaos, kas peksupingil Teie kõrval ruumi on?Sad
Vasta
#60
(20-04-2012, 08:04 )Digitaria Kirjutas: Jüri Lina kirjutabki selleks, et kõik teaksid.

Peamine põhjus miks J.Lina kirjutab, on raha.
Ülejäänud on kõik niisama pudi-padi.

Vasta
#61
Vaatasin ta kodulehekülge, jõudsin samale järeldusele, aga samas, miks mitte ühendada meeldiv kasulikuga. Raha on vahend, mõnele on rohkem vaja, mõni ajab vähemaga läbi. Samas, kui tänu J.Lina töödele jõuab mõnelegi pärale, et siin ilmas pole sugugi nii ilus, sile, ühtlane nagu paistab, kui mõnigi hakkab natukene mõtlema elu üle, siis on ju hea. Või kuidas?
Vasta
#62
Raha teenimine ongi selle ühiskonna aluseks. Seda võib teha nii ja naa.
Jüri valitud tee on tema südametunnistuse asi. Kui talle midagi ette heita
siis jahh seda, et nii mõnigi kord jäävad tema allikad tema poolt põhjalikumalt
üle kontrollimata. Võrreldes aga mitmete teistega kes siin EV-s oma lõugu
tühjalt lõksutavad ei hakka ma teda selle eest materdama.
Samas pole suutnud teda tabada otseselt valetamiselt. Iga oma väite on ta
siiski mingi allikaga suutnud katta. Sama aga ei saa kahjuks mõnede teiste
lõua lõksutajate kohta öelda.
Seega kokkuvõtteks - rõhuv osa tema väidetest on leidnud kinnitust suuremalt
osalt. On olnud lahkuminekuid detailides aga ka ise olen leidnud allikaid mis ühe
ja sama fakti kohta annavad erinevaid numbreid ja isegi nimesi kes osalesid.
Seega saab Jürile panna üldiseks hindeks nii 4 plussiga või sinna kanti.

Mis puudutab kodulehte siis on see "kommertslikus" arusaadav. Tema kogub ja
süstematiseerib ehk teeb tööd. Selle eest raha küsida on loogiline ja õiglane.
Sisuliselt teeb ta selle töö meie eest ära - kellele see ei meeldi tehku ise paremini.
Vasta
#63
(21-04-2012, 11:06 )Digitaria Kirjutas: Samas, kui tänu J.Lina töödele jõuab mõnelegi pärale, et siin ilmas pole sugugi nii ilus, sile, ühtlane nagu paistab, kui mõnigi hakkab natukene mõtlema elu üle, siis on ju hea. Või kuidas?

Eks ta ole, on ju ka inimesi, kes fantaseeria Dänikeni raamatu
läbi lugedes, tervele maailmale püha tõde hakkab kuulutama.
Vasta
#64
(21-04-2012, 12:28 )Päikeseinsener Kirjutas:
(21-04-2012, 11:06 )Digitaria Kirjutas: Samas, kui tänu J.Lina töödele jõuab mõnelegi pärale, et siin ilmas pole sugugi nii ilus, sile, ühtlane nagu paistab, kui mõnigi hakkab natukene mõtlema elu üle, siis on ju hea. Või kuidas?

Eks ta ole, on ju ka inimesi, kes fantaseeria Dänikeni raamatu
läbi lugedes, tervele maailmale püha tõde hakkab kuulutama.

Inimene sai midagi teada ja tahab seda teistega jagada. Parawebis teevad seda kõik, rohkemal või vähemal määral. Mis on selles imelikku? Rääkija lähtub oma arusaamistest ja elukogemusest, kuulaja kas kuulab või mitte, nõustub või ei. Igaühe enda valik, ka püha tõe kuulutamine.
Vasta
#65
Viitamine on teadusteksti üks norme. Viitamise nõue kehtib ka Jürile, kus ta peab kinnitama viitega informatsiooni, mis ei ole üldtuntud või iseenesestmõistetav.

Kuna ta ise suurt uurimist ei tee, siis temapuhul peaks Viites olema!

Autori(te) nimi (nimed)
Artikli, raamatu või muu allika avaldamise aasta
Artikli või raamatu pealkiri
Raamatu puhul väljaandmiskoht ja kirjastus
Paberväljaande korral lehekülje või lehekülgede numbrid, kust informatsioon pärineb

Et me kõik saaksime tema juttu kontrollida. (Kuna ta ise teab kust ta väited pärinevad siis ta sihilikult viiteid ei lisa ega anna.)
Vasta
#66
Jüri Lina “Saladuste õhtu” Eestis

Kirjanik ja filmireþissöör Jüri Lina Rootsist korraldab Eestis saladusliku õhtu.

Mais käis ta välisreisil Ukrainas, Slovakkias ja Austrias, kus avastas rohkesti uut materjali ja sai uute saladuste jälile. Nüüd töötab ta intensiivselt mitme projektiga: lõpetab filmi ”Meloodiate lummuses” ja alustab peatselt “Miraaþi” stsenaariumi kirjutamist. Ta räägib üllatuslikust projektist, mis on lõpukorral ja põhjustest, miks see käiku läks. Tal on lisaks valmimas kaks uut raamatut. Üks rootsi-, teine eestikeelne. Tuleval aastal valmib ka tema elutöö – suurteos “Psühhopaatide meelevald”, mille kallal on tehtud tööd 25 aastat.

Õhtu kestel räägib ta eri saladustest. Tutvustab muu hulgas Toivo Kurmeti avalikkusele senitundmatut muusikat ja ETV saladuslikku projekti, mis hõlmab ka Toivo Kurmeti loomingusaladusi. Räägitakse muusikaga manipuleerimisest. Kõneleb teadusega manipuleerimisest, avalikustades põhjuse, miks aastal 1969 võetud fotodel on Kuu taevale jäänud varjud, millest avalikkusel polnud aimugi. Ta näitab neid varje ja avalikustab üllatusliku põhjuse.

Räägib endise N. Liidu territooriumil avastatud rohkem kui 100 000 massihauast (neist suurimates avastati ligi 300 000 laipa). Tutvustab Kiievist leitud tõendeist jubeda rahvamõrva planeerimise kohta, pajatab Lvivi KGB vangla saladustest, Tðehhoslolovakkia kommunismiohvrite jahmatavast saatusest, avalikkuse eest varjatud ennekuulmatust punasest terrorist Austrias 1945-1955 jne. Lina avaldab asjaolud, miks sündmused Hispaanias 1936-39 aitavad meil läbi näha seda pettust, mida praegu etendatakse Süürias. Kuulaja saab teada, miks massimeediumid valetavad Süüria-sündmuste kohta. Kuulaja saab teada ka Euroopa Liidu majandussaladusi. Seda, mis on tulekul. Seda, kellele on kasulik välja mõelda ja levitada üha uusi müüte. Külalised saavad kuulda asjasse pühendatute mööndusi avalikkusega manipuleerimise kohta. Saab teatavaks Obama tegelik nimi.

Räägitakse uusimatest avastustest inimeste tervise parandamiseks ja miks neid avalikkuse eest varjatakse. Materjal näitab, kuidas võimurid on meid tüssanud. Jüri Lina näitab tundmatut filmimaterjali.

Enne vaheaega langeb ühele külalisele osaks salajane auhind, sest piletid on seekord nummerdatud.

Ürituse kestus on kolm tundi. Müügil Jüri Lina raamatud, filmid (DVD-l) ja CD-plaadid (Toivo Kurmeti ja Gian Piero Reverberi looming ja eetilised muinasjutulavastused).

Tere tulemast!

Aeg ja koht:

Esmaspäeval, 27. augustil kell 19 Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus, Tõnismägi 2, väikeses saalis, sissepääs 7 eurot.

Teisipäeval, 28. augustil kell 19 Tartus Turu 2, TASKU, Dorpati konverentsikeskuses, Petersoni saalis, sissepääs 6 eurot.

Kolmapäeval, 29. augustil kell 19 Pärnus hotelli “Viiking” konverentsisaalis, sissepääs 5 eurot.


Jüri Lina järgmised loengud Eestis leiavad aset 5., 6. ja 7. novembril 2012.

Allikas
Vasta
#67
Upitaks natuke - üritus on täna.
Vasta
#68
Polnud võimalik osaleda, aga kas keegi hea inimene lühikokkuvõtet ka pakub?
Vasta
#69
Miks mitte - Jüri Lina oma tavalises headuses või siis "headuses" ehk kergelt logises organiseerimine,
jutulõng oli katkendlik ja hüplev ja isiklikult minu jaoks midagi uut ei olnud. Palju sellest mida ta rääkis
olen mina ja ka teised siia foorumisse juba kirja pannud.
Neile aga kes siin foorumis ei käi usun, et paljud asjad olid üllatavad ja uued. Oleks juba aeg Jüril asja
natuke laiemalt ette võtta. Leida suurem stabiilne saal ja edendada natuke reklaami tegevust, ning ka
paranda natuka ürituse organisatoorset külge - tehnika ja esitluse poole pealt.

Aga sisust ka - nagu ikka oli jutuks Toivo Kurmet, tervislik toitumine, vandenõud ja teooriad, ning muud
teemad mis sellega seotult. Eraldi tõstaks ehk esile "Obama" nime teemat ja tundub, et Jüri on nüüdseks
teemasse natuke juba süvenenud. Ühel eelmisel korral oli natuke seda pealiskaudset juttu kurb kuulata.
Ega suurt midagi muud olnud - nagu öeldud - meie foorumi rahvale suurt midagi uut teiste avastamise ja
teadasaamise rõõmu on mul raskem hinnata. Kohal käin põhimõttest - Jürit toetamas ja kellel võimalusi
on kutsun alati kaasa osalema. Põhi töö on tal siiski ju filmide ja raamatute tootmine ja selles osas on ta
siin Eestis unikaalne ja leidnud tunnustust ka välismaa kolleegide hulgas.
Vasta
#70
Huvilistel on võimalus külastada ja kuulata Jüri Lina loengut, kahjuks pole formaati muudetud, nii et kitsaks läheb.

Jüri Lina loeng “Näilus ja tegelikkus”

Kirjanik ja filmireþissöör Jüri Lina Rootsist käis septembris Küprosel, massoonide paradiisis, kus avastas rohkesti uut materjali, sealhulgas ühe jubeda vandenõu kohta, mis avalikkuse eest on jäänud varju.

Õhtu kestel räägib ta põhjustest, miks avalikkus eelistab uskuda näilisi andmeid ja eirata tegelikkust, kuigi silmanähtavad asjaolud viitavad ilmsetele valedele. Jäetakse aga esitamata olulised küsimused

Ta toob näiteid kõige pöörasematest poliitilistest ja majanduslikest illusioonidest. Näiteks sellest, kuidas parun Rothchild santazheeris Vene tsaari ja kuidas USA 1974 pani toime järjekordse raske roima, mille tagajärgede tõttu kannatab sadu tuhandeid inimesi.

Mitmes küsimuses keeratakse kuulaja ettekujutus maailmast pea peale, sest seekord räägib Jüri Lina teatud tundlikest asjadest, mis seni on tähelepanuta jäänud.

Esimest ja viimast korda näitab Jüri Lina, kuidas ta hangib andmeid ja kuidas toimub selle materjali järelkontroll.

Kuulaja saab teada ka põhjustest, miks Euroopa Liidu juhtkonnal hakkas kiire Euroopa Ühendriikide moodustamisega. Tutvustatakse neid, kellele on kasulik välja mõelda ja levitada üha uusi müüte.

Räägitakse uusimatest, kuid varju jäetud avastustest inimeste tervise parandamiseks.

Ürituse kestus on kolm tundi. Müügil Jüri Lina raamatud, filmid (DVD-l, kõik on varustatud eestikeelsete subtiitritega) ja CD-plaadid (Toivo Kurmeti ja eetilised muinasjutulavastused).

Tere tulemast!

Aeg ja koht:

Esmaspäeval, 5. novembril kell 19 Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus, Tõnismägi 2, väikeses saalis, sissepääs 8 eurot. Teisipäeval, 6. novembril kell 19 Tartus Turu 2, TASKU, Dorpati konverentsikeskuses, Petersoni saalis, sissepääs 7 eurot. Kolmapäeval, 7. novembril kell 19 Pärnus hotelli “Viiking” konverentsisaalis, sissepääs 6 eurot.

Jüri Lina järgmised loengud Eestis leiavad aset 15., 16. ja 17. aprillil 2013.

Kui kõik hästi sujub, toimub samal kevadel ka uue filmi “Meloodiate lummuses: Toivo Kurmeti muusikalisest pärandist” maailma esilinastus Tallinnas. Film on eestikeelne. Järgmisel päeval saab kuulata Toivo Kurmeti senitundmatut “Veevalaja katkenud sümfooniat”, mis selleks ajaks on ilmunud heliplaadil.
Vasta
#71
Tänud tutvustamast!
Vasta
#72
Upitaks natukene - loengud on sellel nädalal.

http://www.aigarsade.com/loengud/JyriLinaLoeng.html
Vasta
#73
Eile, 5. novembril oli Jüri Lina loeng “Näilus ja tegelikkus” rahvusraamatukogus.
Kas keegi saaks anda ülevaadet antud loengust?
Tänud!
Vasta
#74
Üritusel käidud lisan siis oma nägemuse. Jüri Lina oli omas headuses. Lubas alguses, et räägib ühest aga selleni (nagu tavaliselt) eriti ei jõudnudki. Näitas aga lõpupoole dokumentaal kaadreid milliseid ennem näinud ei olnud. Ausalt - isegi ei uskunud, et selliseid kuskil alles veel on - tegu oli siis kaadritega mis näitasid Poolas pesitsenud juudi bolševistlike löögirühmade kuritegevust saksakeelese elanikonna vastu ja seda ENNE kui Aadu oma väed Poolasse viis. Muidu oli loeng nagu ikka - enamus asju olid minuni juba jõudnud - ammu aga oli uusi ja huvitavaid detaile mosaiigi täiendamiseks. Mõned tema poolt välja käidud faktid olid minu meelest natuke mitte täpsed - võrreldes minuni jõudnud infoga aga kuna tema allikaid ei tea siis pikalt norima ei hakka.

Olen käinud ja üritan ka tulevikus tema üritustel käia. Päevakajaline info on tema poolt edastatud natuke üldjuhul ja minu meelest mitte kõige parematest allikatest, kui ajaloo kohta (mis nii umbes enne 1950/70) ei ole mul vähemalt talle midagi ette heita. Nagu ikka - käin kuna leian, et tema filmid ja raamatud on piisavalt head, et teda toetada - pilati raha on üks võimalus mida saan omale lubada. Info on huvitav ja kasulik. Soovitan osaleda.
Vasta
#75
Kuni asi veel soe, kas midagi selle kohta ka oli:

"Räägitakse uusimatest, kuid varju jäetud avastustest inimeste tervise parandamiseks."
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat