Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vihmatants?
#1
Vihmatants, kust on see pärit, kas aafrikast või indiaanlastelt? Nagu räägib Albert Stepanjan : "Aafrikas tantsivad pärismaalased vihma esilekutsumiseks vihmatantsu. Meile, eurooplastele, on see mõistatus, aga see töötab,; lausub ravitseja.;Algul kutsuvad ühe tantsuga pilved kohale, siis teise tantsuga lasevad vihmal neist alla sadada. Seda pole mina välja mõelnud, vaid seda tehti juba ammu."

et praegu tahaks teada just sellest tantsust rohkem, mitte sellest kuidas vihma eemale peletada........(Moskva 1980 Olümpia).......

et kuidas saab üks tühipaljas tants tuua kohale vihmapilve ja siis teine tants sealt alla tuua vihmapiisad? Äkki teatud tantsuga tekivad mingid teatud võnked või midagi, mis toovad pilve siia? Tegelikult et võnked tooksid pilve kohale on siiski imelik, loogilisem oleks kui sellise süsteemiga saaks kuidagi äkki pilve ära ajada või sealt vihma alla? Aga kuidas vihmapilv kohale saada? Vihmapilv pole nagu koer, kes vile peale kohale tuleb - või siiski äkki on?

Sama isik räägiv veel, et kogu see toimub varjatud energiate abil, mida inimesed omavad ning et neid kasutada, pead sa tugevalt nendesse uskuma....

et kas siis tõesti käib kõik ühe enda teatud energia abil, kogu selle vihma esile toomine, aga mille jaoks siis tants?
Vasta
#2
Tsitaat:Esialgne postitaja hiidlane
Sama isik räägiv veel, et kogu see toimub varjatud energiate abil, mida inimesed omavad ning et neid kasutada, pead sa tugevalt nendesse uskuma....

et kas siis tõesti käib kõik ühe enda teatud energia abil, kogu selle vihma esile toomine, aga mille jaoks siis tants?
Tõenäoliselt on tants vahend, mis aitab uskuda. Minu isikliku arvamuse järgi on sama lugu näiteks loitsudega.... ei tee need sõnad iseenesest midagi muud kui aitavad uskuda ja energiat koondada.
Vasta
#3
vene kalurid või meresõitjad(ei mäleta kummad) uskusid, et kui vilistada, siis tõuseb tuul. olen rannas mitu korda ise ka proovinud tuulevaikuses, tuul tõusis. alguses ma ise ka sellesse eriti ei uskunud, aga nyyd hakkan tasapisi uskuma.
Vasta
#4
Vanarahvas uskus, et kui toas vilistada, siis tuleb tulekahjuwink Ise pole proovinud aga niipalju kui juhuslikult näinud/kuulnud olen, pole midagi juhtunud(vilistajad suure tõenäosusega seda legendi ei teadnud ja mina neid ei valgustanud).
Vasta
#5
Pärineb Ameerika põlisasukatelt - siis indiaanlastelt. Toimib või mitte? Tont seda teab...

Kui mul kord klemm külas oli oma sõbraga, siis mina sussitasin vist liiga vingelt viirukeid... nii 3 - 4 tükki korraga... Klemmi küsimuse peale kas olen lolliks läinud (ilmselt oli küsimus tingitud aroomi vängusest), polnudki mul muud midagi tarka teha, kui võtta viirukid pihku ja tantsu vihtuma hakata, ise olukorda selgust tuues, et tegemist ikkagi vihmatantsuga. Ilmselt pidasid klemm ja ta sõps mind totaalseks debiilikuks, kuid kui kamraadid minekule sattusid, sadas väljas vihma...

Põnev, eksole... Smile ...muidugi jääb meile ju alati võimalus mõelda, et see vihm oleks niikuinii ka ilma minu tantsuta alla sadanud... võib-olla... või siiski mitte? ...igaks juhuks pole rohkem proovinud... äkki ei toimi Bleh
Vasta
#6
Tegelikult kõikidel asjadel on oma energia - liigutustel ja sõnadel. Usun et nende sõnade ja liigutuste kombinatsioon VÕIB vallandada mingi sellise energia mis tõepoolest toob kohale pilved ja ka vihma.

Nii et proovi veel, igaks juhuks Smile mis väike vihm neil lämbetel päevadel ikka teeb?

[Teadet on muutnud 7-8-2004 postitaja loom]
Vasta
#7
Rituaalsete toimingute eesmärk ongi ju mu teada avada vastavad energiakanalid ning seeläbi energiavälju muuta. Niiet, kui vihmatantsu õigesti teha, siis ma ei näe mitte mingisugust põhjust, miks see ei peaks toimima.
Vasta
#8
Tsitaat:Esialgne postitaja napoleon
Vanarahvas uskus, et kui toas vilistada, siis tuleb tulekahjuwink Ise pole proovinud aga niipalju kui juhuslikult näinud/kuulnud olen, pole midagi juhtunud(vilistajad suure tõenäosusega seda legendi ei teadnud ja mina neid ei valgustanud).

ma olen alati arvanud, et see on jutt lastele, kuna on õudsalt tyytu kuulata, kuidas keegi noorem vend on äsja õppinud vilistama ja nyyd ei saa enam pidama
Vasta
#9
Kaevame...
"Sama isik räägiv veel, et kogu see toimub varjatud energiate abil, mida inimesed omavad ning et neid kasutada, pead sa tugevalt nendesse uskuma...."
Väga õige jutt ! Pmst nii asi käibki. Tants ja muud kahtlased toimingud on siis ilmselt usu suurendamiseks, nagu eelnevalt öeldud.
Vasta
#10
vihmatants tõõtab lihtsalt sedasi et tantsitakse niikaua, kuni vihma hakkab sadama
Vasta
#11
ja rakett töötab lihtsalt sedasi, et oodatakse, kuni raketi all plahvatus toimub ja siis tükid lendavad kosmosesse...
Vasta
#12
igasugune tants ja laul, kui on õigesti esitatud, viib omamoodi transsi ning tantsija/laulja saab ühenduse loodusega. seega oma energiaid õigesse kohta suunata pole mingi probleem.

mis on üldse vihm? kõige lihtsamalt öelduna on see konsentreerunud õhuauru moodustiste lagunemine Laugh
ehk siis pilvede sees muutuvad veepiisad piisavalt suureks et alla kukkuda. mis siis kui tekitada kuskil väljal tantsuga ring (teatavasti on vihmatantsus enamasti mitu šamaani ringis) mis aitab kuidagi suurendada õhu niiskust. siin minu mõistus lõpeb ning edasi tulevad vaid teooriad...
Vasta
#13
mina olen teinud vihmatantsu paaril orral kui hästi kuiv on olnud pärast on igatahes sadama hakanud.tuleb uskuda sellese mida teed.!
Vasta
#14
mul nagu toimis...ma kll mingit tantsu ei tantsinud lihtsalt kordasin mingi et vihm saja,vihm saja jne...Ja siis mingi poole tunni pärast hakkaski tibutama...vb oli asi päevas või ajas...vb toimis...ei tea....(H)
Vasta
#15
Natuke Andide-teemalist kunsti ja vihmanõidumist.
Abuela Grillo oleks väga jämedas tõlkes midagi nagu Vanaemake Taimekasv/Idu. Idu on meil halva varjundiga.
Multikas u 10 min, antud videos miskipärast 2 korda. Keda Ladina-Ameerika ja sealne mentaliteet häirib (pahad kapitalistid, rahvas tuleb tänavatele jms), siis need oma närvide säästmiseks ärgu parem vaadaku.


Kuid Emake Maa ja kuidas on temaga käitutud on filmis õige küll.
Vasta
#16
(05-08-2004, 12:48 )hiidlane Kirjutas: et kas siis tõesti käib kõik ühe enda teatud energia abil, kogu selle vihma esile toomine, aga mille jaoks siis tants?
Hm, asjalik vaatamine Mannult.
Mis aga vihmatantsu puutub, siis see on lihtsalt vihma soovitants, kus emotsiooniks naturaalne, teeskluseta, sunnita ehe rõõm vihma saabumisest koos naudinguga juba natuke tibavast vihmast. (rõõmutants / rõõmu väljendus läbi liikumise-mäng tantsides vihmaga) Vahest võib olla ka teisiti (aluseks vibratsioonid), kuid isiklik kogemus eelnevas kirjeldatust.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat