Postita vastus 

Teema reiting:
  • 2 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Põnevad iidsed leiud kogu maailmast.
Autor Sõnum
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

09-05-2012 09:15
Postitus: #76
RE: Põnevad iidsed leiud kogu maailmast.
(09-05-2012 08:41 )hm-ntjr Kirjutas:  Ma võin sulle kinnitada, et ükski ese ei ole muuseumi keldritesse ära peidetud (või peidetud tahtlikult).

Mina jälle võin sulle kinnitada, et peidetakse küll ja tahtlikult.
Mis siis nüüd saab - kumma kinnitus muutub absoluutseks tõeks?
Muu on jutt mida võib ajada pea igaüks kes on läbinud keskmise muuseumi
keskmise tutvustuse tuuri - ka minul on see tehtud mitmes muuseumis.

Kui muuseumi "kelder" on täis viiakse teise keldrisse.
Kui ese on piisavalt "kuum" viiakse ta "uurimisele" ja ta ongi peidetud.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
NelliN2
keegi

09-05-2012 09:29
Postitus: #77
Hea näide on ju nn dropa kettad.
Peale pildistamist nad lihtsalt haihtusid Hiina muuseumist koos neid pildistada lasknud muuseumitöötajaga.
(selle postituse viimane muutmine: 09-05-2012 09:44 NelliN2.)
Müstik
Shambalas

09-05-2012 09:56
Postitus: #78
Täpselt nii. Ja kuhugi ei kirjutata ka, et on "restaureerimisel." Viimati otsisin Viini ajaloomuuseumist seda kuulsat soolatoosi, mis sealt ära varastati ja metsa peideti ja hiljem üles leiti, aga ehkki sildid näitasid selle soolatoosi juurde, polnud sellest seal saalis haisugi. Küsisin, millal see taas välja pannakse, kehitati õlgu ja öeldi, et võib-olla enam mitte kunagi.
Aastaid tagasi üks kogenematu giid juhatas aga grupi Kölni Toomkiriku katedraali keldrisse. Oli varajane hommikutund ja koristaja oli ukse sulgemata unustanud, jõllitasime seal selliseid aardeid, et suu jäi lahti. Kui pärast küsisime, mis need on, öeldi et seda pole meil vaja teada, sest ametlikult sinna ei lubata.
Õnneks alternatiivajaloo raamatust "Hommikumaa targad" sain hiljem teada.
Aga noh hm-ntjr kindlasti tutvus eespool Mehhiko ja Guatemala muuseumi linkidega ja tegi kindlaks, et seal kõik artefaktid riiulitel. Minul niipalju õnne ei olnud. Nii mitmeidki artefakte sealt ei leidnud, ehkki nad pidid kirja pandu järgi just seal olema.
Sõna peidetud tarvitamine ehk oli jah valesti öeldud, sest paljusid asju ei lisatagi kõigile nähtavaisse kataloogidesse. Nii pidavat tegema näiteks hiinlased.
Alati kui muuseumi keldritest juttu tuleb, meenub mulle aga esimesena Antikythera mehhanism.
See leiti aastal 1900. Vedeles muuseumi keldris 1958.aastani. Uusi kirjeid sealt avastati a. 2006. Nimelt Suurbritannia, Kreeka ja USA teadlased eesotsas Cardiffi ülikooli professori Mike Edmundsiga uurisid seadet a. 2006 kolmemõõtmelise röntgentomograafia abil ning avastasid selle detailidelt mitmeid uusi kirjeid.
Teemad, kus sellest 2000 aasta vanusest seadeldisest juttu:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...ntikythera
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=4083

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
villu
Vana kala

09-05-2012 11:23
Postitus: #79
Milleks kasutasid roomlased kaksteisttahukaid?

Arheoloogid ei ole siiani suutnud kindlaks teha, milleks Rooma impeeriumis kasutati kaksteisttahukat meenutavat eset.

Välja on pakutud, et see oli relv, küünlaalus, mänguasi, tuulemõõtja, astronoomiline instrument ja religioonisümbol, kirjutab foxnews.com.

Kuid siiani on selle kaksteisttahuka ehk dodekaeederi saladus lahendamata.

Uurijate sõnul on mõistatuse lihtsaim osa see, et tegemist on kaheteistkümne küljega objektiga. Need valmistati, kas pronksist või kivist. Lisaks on tahukate tippudes nupud ning iga tahuka keskel on auk.

Arheoloogide hinnangul pärinevad need 2. -3. sajandist pKr. Neid on leitud Euroopas mitmest paigast, kuid enamik leide pärineb Prantsusmaalt, Šveitsist ja Saksamaalt, mis kunagi kuulusid Rooma impeeriumi koosseisu.

Selle objekti kasutamise kohta aga andmed puuduvad. Ka ei ole selle kohta leitud märkmeid siiani säilinud Vana-Rooma dokumentides.

Nende kaksteisttahukate diameeter ulatub 4 – 11 sentimeetrini. Paljudel neist on ka dekoratiivseid ilustusi.

Ajaloolased on välja pakkunud erinevaid hüpoteese nende kasutamise kohta, kuid kindel vastus puudub.

Tihti on toetutud kuulsale Vana-kreeka ajaloolasele Plutarchosele, kes kirjutas dodekaeedrist kui sodiaagi instrumendist. 12 külge tähitavad sodiaagimärke.

«Tegemist on siiani vastuseta mõistatusega, hoolimata sellest, et meil on olemas Plutarchose selgitus,» lausus Manchesteri ülikooli ajaloolane Andrea Galdy.

Interneti jututubades ja sotsiaalmeedias on samuti seda teemat laialt käsitletud. Esile on tõstetud fakti, et seda on leitud Euroopas üsna paljudest paikadest ning selle tõttu võib see olla seotud Vana-Rooma religiooniga.

Dodekaeeder ehk korrapärane kaksteisttahukas on hulktahukas, millel on 12 korrapärase viisnurga kujulist tahku ja mille igast tipust lähtub kolm serva.
http://www.elu24.ee/833932/milleks-kasut...ttahukaid/

Oluline on silmale nähtamatu.

Antoine de Saint-Exupèry
Leena
Bännitud

09-05-2012 11:27
Postitus: #80
(09-05-2012 11:23 )villu Kirjutas:  Milleks kasutasid roomlased kaksteisttahukaid?

Arheoloogid ei ole siiani suutnud kindlaks teha, milleks Rooma impeeriumis kasutati kaksteisttahukat meenutavat eset.

Välja on pakutud, et see oli relv, küünlaalus, mänguasi, tuulemõõtja, astronoomiline instrument ja religioonisümbol, kirjutab foxnews.com.

Kunagi kui arheoloogid satuvad novaluxi või mõnda umbes taolist poodi välja kaevama siis leiatakse meeletus koguses esemeid millele ei suudeta otstarvet leidaBleh

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

09-05-2012 11:38
Postitus: #81
Ei leia nad midagi - selleks ajaks kui tuleb nende aeg on see pahn ammu molekulideks lagunenud.

*
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

09-05-2012 11:55
Postitus: #82
Mitte, et ta ei võiks aga siin on mängus lihtne loogika. Pane mingi pahn ja (näiteks haamer wink )
mingi metalli tükk kuhugi vedelema. Mingi aja jooksul näed,et metall on vaid veidi roostes pahna
aga enam pole. Sama kehtib ka katastroofi teooria puhul. Kataklüsmi hetkel pahn deformeerub,
ning muutub tundmatuseni isegi sellega tuttava vaatleja jaoks. Kui lisada siia veel "kivistumise"
protsess siis on suht kahtlane kas suudame üldse tunnistada selles kobakas mingit objekti.

Mõned aastad tagasi kui sellel teemal juurdlesin sattusin olema mere ääres kus liiva rannik. Minu
tegevuse tulemusena murdus sealt lahti tükk mille vanus võis olla teab mitu miljonit aastat.
Togisin seda tükki ja selle keskelt tuli välja tomp mis oli ilmselgelt kunagi midagi olnud. Püüdsin
nii ja naa, kuid mitte mõhkugi aru ei saanud - nii ta sinna randa minust jäigi.
Loomulikult ma ei välistaks, et asjaolude kokkusattumise tulemusena võib mõni "hiina" jubin
tulevastele arheoloogidele peavalu valmistada wink

*
Deadmaus
Kassi ei karda.

09-05-2012 17:23
Postitus: #83
Mmm...
...Pahn. Seda on mul külluses.
Aga nende dodekaeedritega seoses, kreeklased pidasid neid ühtedeks täiuskikeks kujunditeks. Teised olid vist kuup ja kera ja veel mõned eedrid.
See küsimus, et kuhu Indiasse sumerid jõudsid, too minu poolt uuritud link vastust ei andnud. Seal oli kirjas selline sõnapaar "Indian subcontinent". Vot geograafias ma nii pädev ei ole, eriti veel inglisekeelses geograafias (kuigi keel on mul vägagi vabalt suus ja kirjas), et öelda, kus täpselt see piirkond asub. Sumeritel oli täheteadus oma aja kohta ikkagi väga arenenenud, miks nad ei võinud oma laevadel tähtede järgi orienteerudes seilata kuhugi. Näiteks Lõuna - Ameerikasse.
Vimanate kohapealt...
Sumeritel oli üks kirjamärk mis koosnes kolmnurgast ja kahest omavahel nurga (vist täisnurga) all olevast kriipsust, mille tähendus inglise keeles oli "celestial ships of fire", eesti keeli "taevased tulelaevad", seda märki oli ka kuskil lauses kasutatud, see lauses vist mainis midagi, et nendega tiirutasid ringi mõnda sorti jumalad või keegi sarnane.
Müstik ütles enne midagi, et mina ei postitavat ise just liiga palju info linke. Põhjus on selles, et minu kallis arvutiloks kipub otsi andma kui ma tahan teha lahti kaks akent. Katsuge siis minust palun aru saada. Smile
(selle postituse viimane muutmine: 09-05-2012 17:24 Deadmaus.)

I beg to dream and differ.
Müstik
Shambalas

09-05-2012 19:24
Postitus: #84
(09-05-2012 11:23 )villu Kirjutas:  Milleks kasutasid roomlased kaksteisttahukaid?

Huvitav, et juba mitmendat korda siin teemas dodekaeedrist juttu.
Nimelt postituses 22 kirjutas Tarawah sellest ja ka ise olen sellest kirjutanud p.24.
Lisaks olen Elulille teemasse kirjutanud järgmist:

(17-09-2009 14:36 )Müstik Kirjutas:  Alkeemias räägitakse tavaliselt üksnes tulest, maast , õhust ja veest; harva mainitakse eetrit ehk praanat, sest see oli nii püha. Kui keegi Pythagorase koolkonnast oleks väljaspool kooli kas või pomisenud sõna “dodekaeeder”, oleks ta kohapeal ära tapetud. Nii püha oli see kujund. Nad isegi ei rääkinud sellest. Kaks sajandit hiljemb tegi Platon sellest küll juttu, kuid üksnes väga ettevaatlikult.

Miks? Sest dodekaeeder on meie energiavälja välisserva lähedal ning väjendab teadvuse kõrgeimat tasandit. Kui te jõuate umbes 16,7 meetri kaugusele ulatuva piirini oma energiavälja läbimõõdus, siis on seal sfäär. Aga vahetult eelmine vorm sfääri sees on dodekaeeder. Lisaks sellele elame me hiilgaslikus dodekaeedris, mis sisaldab kogu universumit. Kui teie meel jõuab sinna, kus ruum lõpeb – ning lõpp on olemas – , siis on sealt dodekaeeder, mis asetseb sfääri sees. Ma saan seda öelda, sest inimkeha on universumi hologramm ning sisaldab samu printiipe. Ka sodiaagi kaksteist tähtkuju mahuvad sinna sisse. Dodekaeeder on see piir, kuhu geomeetria ulatub , ning see on väga tähtis. Mikroskoopilisel tasandil väljendavad dodekaeeder ja ikosaeeder DNA – kõige elava baasmaatriksi, omavahel suhestuvaid parameetreid.
Elulille iidne saladus I lk. 169

Deadmaus, endal ka pole momendil arvutiga just parimad lood, saan sust aru.
Aga kui nüüd Sumerite teemat meenutada, siis kas sumerid mitte ei tulnud Tiibeti-India-Kašsmiri kandist Mesopotaamiasse kuskil 6000 a. tagasi?
Saad edasisi hüpoteese sumerite teemas arendada, muidu see teema siin valgub laiali. Seni seal veel selle üle, kuhu osa sumerid võisid Sumerist minna, polegi arutletud. On arvatud, et kõik assimileerusid.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...ht=Sumerid

Olen seal ka püstitanud niisuguse küsimuse, et kas sumeri keel on sarnane tiibeti keeltele või hoopis maiade keeltele?
Edasised arutlused siis selles sumeri teemas. Smile

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

12-05-2012 12:33
Postitus: #85
See on küll üks vana lugu (uues kuues), kuid jagan seda siiski.
Venemaalt leiti 20 000 aasta vana spiraal.
20,000 Year Old Spiral-Shaped Metal Object Found in Russia | Before It's News

*
euroruubel
vaatlen ja jälgin

12-05-2012 13:07
Postitus: #86
http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-17989915

BBC teaduse ja keskonnauudiste poole pealt selline uudis, et üritatakse http://en.wikipedia.org/wiki/Antikythera_mechanism röngkenkiirtega läbi puurida ja kõigepealt siis arvutis täpsem versioon kui varasemad, valmis teha.
(selle postituse viimane muutmine: 12-05-2012 13:08 euroruubel.)

mäng mängus
kage
naegleria fowleri

12-05-2012 13:38
Postitus: #87
(12-05-2012 12:33 )excubitoris Kirjutas:  See on küll üks vana lugu (uues kuues), kuid jagan seda siiski.
Üldiselt paistab silma selliste asjade puhul nende toomine tõestuseks mingite iidsete tsivilisatsioonide olemasolule samas võiks ju vaadata neid seoses teistsuguste teemadega ning oletada, et ehk on need ilmunud sellistesse kohtadesse mingite anomaaliate tõttu teistest universumitest või siis untsu läinud teleportatsioonid või kellegi/millegi poolt meie segadusse ajamiseks paika pandud või midagi muud sarnast. St kui kõik sarnased hüpoteesid/teooriad olemas on, siis miks ainult sinnapoole vaadata, et need asjad muudavad arusaamist meie ajaloost.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

12-05-2012 13:48
Postitus: #88
Euroruubel - tehtud - video oli isegi siin üleval mingi aeg kuskil teemas.

Kage - olen sinuga absoluutselt nõus. Kahjuks ei ületa leheneegrite IQ tihti seda
taset, et nad suudaksid aru saada ja edastada midagi muud kui trafaretseid ja
ammu juba diskrediteeritud "uudiseid" mis lähevad anomaalsete teemade alla.
Mõningates akadeemilistes ajakirjades vahest ühte koma teist on, kuid need jälle
kaitstud tugevate "autoriõigustega" ja kasutatud keel jätab keskmise kodaniku
nõutult kukalt kratsima - kas öeldi midagi tarka või saadeti teda lihtsalt pikalt.
Samas saab neid vaid (üldjuhul) siis kui oled kuskil "kirjas" sest nende trükiarv
vägagi piiratud. Nii ei jäägi keskmisel kodanikul muud kui vaadata neid üksluiseid
"uudiste sarnaseid tooteid" ja arvata, et peale pressi polegi kuskilt midagi lugeda.

(12-05-2012 13:43 )Leena Kirjutas:  
(12-05-2012 12:33 )excubitoris Kirjutas:  See on küll üks vana lugu (uues kuues), kuid jagan seda siiski.

Oh jah....venemaa on imedemaa. Kunagi olla venemaalt leitud ka aus venelane...

Ei jaga sinu pessimismi täielikult ausa venelase kohta - kohtasin ise seal olles päris mitut.
Kahjuks pole neid nüüdseks enam palju alles jäänud. Mis aga puudutab Venemaad
kui imedemaad siis on sul õigus. Praeguse Venemaa avarustes on tekkinud ja toimunud
nii mõndagi millest meil pole ammu enam õrna aimugi.
Siin oleks paslik meenutada näiteks seda 4 miljoni aastavanust Uraalide ümbruse
kaarti mis kivisse raiutud ja on sealt leitud muudki. Karta on, et paljud põnevad leiud
jäävadki saladuseloori taha.
(selle postituse viimane muutmine: 12-05-2012 13:53 excubitoris.)

*
nokitseja
kalavana

21-05-2012 23:47
Postitus: #89
Arvan, et on õige koht küsimiseks, peateemaks ikkagi alternatiivajalugu.
Aegade jooksul olen näinud mitmeid hinnanguid erinevatel aegadel Maakeral elanud
inimeste arvu kohta. Kas keegi on aga näinud mingeid andmeid megaliitehitiste jmt.
hulga ja mahtude kohta planeet Maa ulatuses? Loodan, et saite ideele pihta.
Müstik
Shambalas

22-05-2012 10:34
Postitus: #90
Mis on megaliitehitised, seda olen selgitanud teemas Dolmen. Toonud näiteid kogu maailma megaliitehitiste kohta jne.
Seal teemas peaks olema ka kaardid kogu maailmas asuvate megaliitehitiste kohta.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...itehitised

Kirjutanud olen sinna ka Baškortostani vanast müstilisest keskusest, mis sarnaneb Stonehengele. Teema tegija võiks teema pealkirjaks panna dolmenid ja megaliitehitised, siis oleks olemas peateema megaliitidega tutvumiseks neile, kes nendega veel tutvunud ei ole.

Palju teavet iidsete ehitiste kohta leiab arheoastronoomia alt.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_arc...by_country
- arheoastronoomia lingid maade kaupa
Arehoastronoomiat olen tutvustanud näiteks teemas: "Ancient aliens" kokkuvõte parimatest seletamatutest iidsetest ehitistest, postitus 7 ja postitus 10:

http://www.para-web.org/showthread.php?t...stronoomia

Tähtsamad megaliitehitised on foorumis ka eraldi käsitlemist leidnud.

Et leida megaliitehitiste hulka ja mahtu kogu maailmas ja ehk ka erinevatel aegadel, siis alusta megaliitehitiste linkide läbi kammimisega.
Endal sattus silm peale Euroopa ühele kaardile:
http://encyclopedia.thefreedictionary.co...+monuments
Linki allapoole kerides leiad leiad Euroopa osa kaardi, kuhu punasega märgitud 4800-3000 e.m.a. iidsed megaliidid ja kollasega 3000-1200 e.m.a. megaliitarhitektuuri alad.
Head edasi uurimist!Smile

Deadmaus
Kassi ei karda.

22-05-2012 16:23
Postitus: #91
Kuule Müstik, sul on vist müstilised võimed... Mul JUST PRAEGU on pooleli raamat maailma erinevatest megaliitsetest ja muidu astroarheoloogilistest ehitistest. Kaheksakümnendatel (Eestis vähemalt) välja antud raamat "Stonehenge pole ainus". Väga huvitavalt on kirjeldatud igasugu iidseid ehitisi kogu Maailmast.
Kõik iidsed megaliitsed ja mittemegaliitsed suuremad ehitised, millest ma siiani lugenud (seal raamatust ja mujalt) olen, on suunatud üht või teistviisi mõne pööripäeva päikesetõusule või tähistavad jällegi mõnda kuu asukohta. Ja seda kõike vaid umbes kraadiste eksimustega (stonehenge'is suurim viga punktis 93 vaadatav kuu, vaaluspunktiks punkt 93)! Egiptlastel ja maiadel olid eksimused väiksemad, aga ka suundi oli vähem ja tehnoloogia oli arenenenum. Egiptuse ühes suurimas Amon-Ra tempilis oli suunaks talvise pööripäeva päikesetõus, telje käände ebatäpsus oli +-0,05 kraadi. Viga on põhimõtteliselt null.
Mis mind kõige rohkem üllatab on see, et kuulsad Nasca maapinnajooned ei olegi eriti kuhugi suunatud. Mõned küll osutavad mingitele suhteliselt suvalistele tähtedele, kuid enamus neist on lihtsalt jooned kõrbes. Ma olen kindel, et nende joonte jaoks on eraldi teema, aga see lihtsalt seostus mulle hetkel nende
Päikese ja Kuu suundadega.
igatahes väga huvitav teema - need megaliitsed ehitised (ja ka muud iidsed ehitised) - ja tänud teema algatajale Smile.

I beg to dream and differ.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

22-05-2012 16:58
Postitus: #92
Meile siin ja praegust suvaline täht ehitajale võimalik, et mitte.
Ei ole kohanud Nazca jooniste orientatsiooni kohta mitte ühtegi
head teooriat, kuid hetkel veel ei välistaks "maavälise sekkumise"
ja seda mitte, et "Nemad" ehitasid või aitasid aga selle, et mingi
nähtus või allikas andis inspiratsiooni. Ei usu hästi, et suvaline
punt "punanahkasi" ronis kõrbe ja hakkas joonistama. Mingi asi
pidi olema mis neid inspireeris. Samas olen vahest mõelnud, et
need on nagu viljaringide algversioonid, et "joonistamise" tehnika
on üldiselt samadel algetel. See seletaks lahti mõned detailid.

*
Chaos
Veteran

22-05-2012 17:25
Postitus: #93
Millised detailid tõesti hakkas huvitama.

Minule tuli pähe ainult üks detail, nimelt mõlemad oleks selljuhul inimkäte loodudBleh.
Päikeseinsener
Bännitud

22-05-2012 17:36
Postitus: #94
Avastasin täiesti juhuslikult, et ma olen ise Nazca teemasse teinud 6 postitust.
Olen ka sinna lisanud lingi - YouTube-Nazca jooned
Veel olen sinna kirjutanud pikalt ja laialt.
Kirjutasin sinna veel et:

"Aastakümneid tagasi tegid teadlased eksperimendi ja ehitasid Nasca hauakambritest leitud jooniste järgi lennumasinad. Gondlid tehti Titicaca järve urose rahva pilliroost. Õhupalliks oli 30 m kõrgune ja ligi 10 m laiuse alusega tetraeeder. Sinna riputati rookondel ja rajati spetsiaalne 4 m sügavune kaevis, kuhu süüdati lõke. Aparaat tõusiski õhku ja kerkis ligi 100 meetri kõrgusele. Siis tuli pisike tagasilöök, vabatahtlikud õhusõitjad loopisid kogu ballasti alla, aga õhusõiduk laskus ikka kiirenevas tempos maa suunas...

Aga nii Julian Nott kui Jim Woodman viga ei saanud, ehkki paiskusid gondlist välja. Seejärel kerkis raskusest vabanenud kuumaõhupall kõrgustesse ja lendas kolm kilomeetrit, enne kui pehmelt liivale laskus.
No igatahes olid põliselanikel selliste riistapuude joonised olemas, katse tõestas, et need olid võimelised ka lendama!"

Avastasin ka juhuslikult, et Kage pole sinna ühtegi postitust teinud.

Aga Thorondor kirjutas järgmist:

"William Buhlman, kehaväliste kogemuste jms uurija räägib, kuidas ta Lõuna-Ameerikas tegi läbi treeningu koos kohalike šamaanidega, kes rääkisid talle Nazca joonistest järgmist.

Iga joonise juures pidavat olema, mingi ringikujuline moodustis. Seal sees tehti igasugu nö narkotaimi ja astraalrännakuid. Kui treenitav oli võimeline kehast väljuma ning kõrgusest identifitseerima antud joonise, siis võis ta saada tõeliseks šamaaniks.

Järelikult vedasid šamaanid need kivikesed paika. Ühed kärutasid kividega ringi ja teised taevast juhendasid, et ajage see joon natuke põhjapoole. Selle tegelase silmad nihutage rohkem kokku, muidu paistab pooletoobine jne".

Muidu on siin foorumis kaks Nazca teemalist teemat.
Nazca maapinnajoonistused
ja nüüdseks suletud teema Nazca maapiirjoonte saladused.

Siin veel üks huvitav link kus on palju pilte, jutt, + video ja kindlasti palju põnevat.
Head uurimist!

PS Uhh, vedas, peaaegu oleks wiki lingi unustanudwink

http://en.wikipedia.org/wiki/Nazca_Lines

"You're all individuals"
hm-ntjr
Uustulnukas

22-05-2012 18:59
Postitus: #95
(09-05-2012 09:15 )excubitoris Kirjutas:  
(09-05-2012 08:41 )hm-ntjr Kirjutas:  Ma võin sulle kinnitada, et ükski ese ei ole muuseumi keldritesse ära peidetud (või peidetud tahtlikult).

Mina jälle võin sulle kinnitada, et peidetakse küll ja tahtlikult.
Mis siis nüüd saab - kumma kinnitus muutub absoluutseks tõeks?
Muu on jutt mida võib ajada pea igaüks kes on läbinud keskmise muuseumi
keskmise tutvustuse tuuri - ka minul on see tehtud mitmes muuseumis.

Kui muuseumi "kelder" on täis viiakse teise keldrisse.
Kui ese on piisavalt "kuum" viiakse ta "uurimisele" ja ta ongi peidetud.

Ma lugesin Teie vastust ning mõtlesin tükk aega, mida ma oskan sellise vastuse peale kosta. Tulemuseks ongi see, et ega ma ei oskagi. Igaüks näeb seda, mida ta näha tahab. Kui sulle keskmise tuuri raames tehtud ülevaated jätavad sellised muljed, siis pole midagi teha. Ma küll ei saa hetkel aru, kus selline mõte just nende ekskursioonide raames välja tuleb aga hea küll.

Sama moodi ma hoian oma sõnadest kinni, kuigi ma ei ole - ja eeldatavasti kõik meist - taga ajanud absoluutset tõde. Kuna ma lihtsalt tegelen nende asjadega veidi rohkem kui siinolijad, siis ma saan oma sõnades ka rohkem kindel olla kui näiteks Teie väites.
(09-05-2012 09:56 )Müstik Kirjutas:  Täpselt nii. Ja kuhugi ei kirjutata ka, et on "restaureerimisel." Viimati otsisin Viini ajaloomuuseumist seda kuulsat soolatoosi, mis sealt ära varastati ja metsa peideti ja hiljem üles leiti, aga ehkki sildid näitasid selle soolatoosi juurde, polnud sellest seal saalis haisugi. Küsisin, millal see taas välja pannakse, kehitati õlgu ja öeldi, et võib-olla enam mitte kunagi.
Aastaid tagasi üks kogenematu giid juhatas aga grupi Kölni Toomkiriku katedraali keldrisse. Oli varajane hommikutund ja koristaja oli ukse sulgemata unustanud, jõllitasime seal selliseid aardeid, et suu jäi lahti. Kui pärast küsisime, mis need on, öeldi et seda pole meil vaja teada, sest ametlikult sinna ei lubata.
Õnneks alternatiivajaloo raamatust "Hommikumaa targad" sain hiljem teada.
Aga noh hm-ntjr kindlasti tutvus eespool Mehhiko ja Guatemala muuseumi linkidega ja tegi kindlaks, et seal kõik artefaktid riiulitel. Minul niipalju õnne ei olnud. Nii mitmeidki artefakte sealt ei leidnud, ehkki nad pidid kirja pandu järgi just seal olema.
Sõna peidetud tarvitamine ehk oli jah valesti öeldud, sest paljusid asju ei lisatagi kõigile nähtavaisse kataloogidesse. Nii pidavat tegema näiteks hiinlased.
Alati kui muuseumi keldritest juttu tuleb, meenub mulle aga esimesena Antikythera mehhanism.
See leiti aastal 1900. Vedeles muuseumi keldris 1958.aastani. Uusi kirjeid sealt avastati a. 2006. Nimelt Suurbritannia, Kreeka ja USA teadlased eesotsas Cardiffi ülikooli professori Mike Edmundsiga uurisid seadet a. 2006 kolmemõõtmelise röntgentomograafia abil ning avastasid selle detailidelt mitmeid uusi kirjeid.
Teemad, kus sellest 2000 aasta vanusest seadeldisest juttu:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...ntikythera
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=4083

Mida Te teete teadmisega, et objekt on restaureerimisel või lihtsalt uurimisel, ülespildistamisel, või viidud lepingute kohaselt mõnele teisele väljapanekule? Mu mõistus ütleb paraku, et midagi. Muuseumi praktikad on erinevad - mõned panevad juurde täpsustava märkuse, mõni mitte.

Tore, et Te Kölni katedraali külastanud olete. See on väga tore koht. Kuid ma võin arvata, et ühtki ekstra väärtuslikku objekti ei hoita uste taga, mille võib koristaja kogemata lahti jätta Smile. Ma loodan, et Te ei aja sassi Kölni varakambri väljapanekuid, mida võivad kõik külastada. Te ikka külastasite varakambrit (Schatzkammer) ka?
(selle postituse viimane muutmine: 22-05-2012 19:16 hm-ntjr.)
Müstik
Shambalas

22-05-2012 20:49
Postitus: #96
No see jutt, mis eespool, juba ununenud.
Tore, et mu teemas lugemas ja kirjutamas käid, aga tegin selle siiski iidsete huvitavate leidude lisamiseks.
Saan aru, et oled samuti paljudes muuseumides rännelnud ja seega ettepanek: ehk lisad teemasse hoopis omaltpoolt midagi huvitavat? Mõne põneva iidse eseme pildi või lingi, millest meie siin foorumis seni veel kuulnud ei ole, nägemisest rääkimata.
Eriti põnevad on iidsed esemed.
Aga selle Kölni katedraali kohta veel niipalju, et käisin kaua aega tagasi seal ja mäletan, et seal oli remont ja katedraali varakambrist ei räägitud midagi. Küllap siis sel ajal polnud sinna ametlikult minek lubatud.
Muidu katedraali kõrval on muuseum ja see sai küll läbi jalutatud. Neid esemeid, millele kogemata peale sattusime, hoiti keldriruumis ilmselt altari remondi tõttu. Kuskilt hiljem juhtusin lugema. Nüüd peaks see Kolme kuninga laegas (Nimetatakse ka Hommikumaa tarkade säilmelaekaks) taas õiges kohas olema! Smile St lugesin, et tema õige koht on kiriku altari juures.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Cologn...f_Magi.jpg

See laegas olevat vanem kui see katedraal ise. Aardekamber on seal tõesti olemas ja keda huvitab, siis seal on niisugused esemed:

http://www.sacred-destinations.com/germa...ry-photos/

Jõhvikas
Veteran

22-05-2012 21:05
Postitus: #97
(22-05-2012 18:59 )hm-ntjr Kirjutas:  Ma lugesin Teie vastust...

(22-05-2012 18:59 )hm-ntjr Kirjutas:  Kui sulle...

Tühipaljas spämm minu poolt, aga selline asi jääb lihtsalt silma.
See ei ole näpukas, see on teeseldud viisakus. Ära püüa olla keegi, kes sa tegelikult ei ole. Jää iseendaks, siis oled ka usutavam.
Müstik
Shambalas

22-05-2012 21:29
Postitus: #98
Tuleb välja, et käisingi aardekambris - ja ise ei teadnudki!
Tookord oli seal päris pime ja kõhe (just nende skulptuuride tõttu), aga kui nüüd neid aardeid uurisin, siis mitmed esemed tulid tuttavad ette. Eriti need laekad-kirstud ja relikviaarid. Smile

hm-ntjr
Uustulnukas

22-05-2012 22:32
Postitus: #99
(22-05-2012 21:05 )Jõhvikas Kirjutas:  
(22-05-2012 18:59 )hm-ntjr Kirjutas:  Ma lugesin Teie vastust...

(22-05-2012 18:59 )hm-ntjr Kirjutas:  Kui sulle...

Tühipaljas spämm minu poolt, aga selline asi jääb lihtsalt silma.
See ei ole näpukas, see on teeseldud viisakus. Ära püüa olla keegi, kes sa tegelikult ei ole. Jää iseendaks, siis oled ka usutavam.

Kusjuures ei ole teeseldud viisakus. See on üleminek sinatamiselt Teietamisele. Olen pikemat aega viibinud kohas, kus sinatamisega tuleb ettevaatlik olla - enne kui just kohalik sind sinatama ei hakka. Eile oli juhus, kus kirjutasin ühele inimesele kirja Teie vormis. Ta hakkas mind sinatama - barjäär ületatud. Umbes kolm nädalat tagasi vestlesin ühe inimesega ning keeleliselt tuli sisse "sina". Ta sai mu peale natukene pahaseks ning tegi märkuse kohe. Samune asjaolu on hakanud mu eesti keelt ka mõjutama - vahest ei ole grammatiliselt korrektne; vahest ei tunne enam kuidas on õigem kirjutada. See probleem on üleval olnud juba pikemat aega.

(22-05-2012 20:49 )Müstik Kirjutas:  No see jutt, mis eespool, juba ununenud.
Tore, et mu teemas lugemas ja kirjutamas käid, aga tegin selle siiski iidsete huvitavate leidude lisamiseks.
Saan aru, et oled samuti paljudes muuseumides rännelnud ja seega ettepanek: ehk lisad teemasse hoopis omaltpoolt midagi huvitavat? Mõne põneva iidse eseme pildi või lingi, millest meie siin foorumis seni veel kuulnud ei ole, nägemisest rääkimata.
Eriti põnevad on iidsed esemed.
Aga selle Kölni katedraali kohta veel niipalju, et käisin kaua aega tagasi seal ja mäletan, et seal oli remont ja katedraali varakambrist ei räägitud midagi. Küllap siis sel ajal polnud sinna ametlikult minek lubatud.
Muidu katedraali kõrval on muuseum ja see sai küll läbi jalutatud. Neid esemeid, millele kogemata peale sattusime, hoiti keldriruumis ilmselt altari remondi tõttu. Kuskilt hiljem juhtusin lugema. Nüüd peaks see Kolme kuninga laegas (Nimetatakse ka Hommikumaa tarkade säilmelaekaks) taas õiges kohas olema! Smile St lugesin, et tema õige koht on kiriku altari juures.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Cologn...f_Magi.jpg

See laegas olevat vanem kui see katedraal ise. Aardekamber on seal tõesti olemas ja keda huvitab, siis seal on niisugused esemed:

http://www.sacred-destinations.com/germa...ry-photos/

Kui aega leian, ehk lisan. Aga neid leida ja muid elemente on äärmiselt palju. Ma ei tea ausalt öeldes isegi, mis kellelegi huvi pakub. Mulle pakuvad hetkel huvi VE steelid aga teiste elementide tõttu ning midagi maagilist seal nüüd vast ei ole.

Mis Kölni katedraali puutub, siis tõepoolest Kolme kuninga laegas on omal kohal - jääb apsiidi keskele, altari taha (kui apsiidi nn. otse vaadata). Õnnestus sellele ka üpris ligidale pääseda. Aga kui Kölni katedraal huvi pakub, siis minu teada Vikerraadios tehti umbes 2-3 nädalat tagasi saade katedraalist (aja jälg kivis). Soovitan kuulata.
(selle postituse viimane muutmine: 22-05-2012 22:41 hm-ntjr.)
Müstik
Shambalas

23-05-2012 14:25
Postitus: #100
Loen momendil vaheldumisi Helgi Erilaiu raamatuid Prantsusmaa ja Itaalia kohta "Aja jälg kivis."
Meenutan käidud paiku ja vaatan pilte kõrvale. Raamatud kubisevad piltidest. Erilist huvi pakuvad need linnad ja mälestised, kuhu jalg ei ulatunud.
Aga leiab ka juba käidud paikadest uusi huvitavaid detaile.
Näiteks ei teadnud, et Leonardo istus Firenze toomkiriku kupli tippu ehitatud torni otsas 1471.a. õpipoisina öö läbi. Seda kullatud kuuli ehitasid meister Andrea del Verocchio koos Leonardo ja teiste abilistega neli aastat. Järgmisel päeval hakati kuldkuuli kupli külge kinnitama. See võttis aega kolm päeva.
Firenze toomkirik koos selle uhke kupliga, mille tippu ehitatud torni otsas Leonardo olevat öö läbi istunud:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Santa_..._Fiore.jpg
Küllap jõuan kunagi ka Saksamaa vaatamisväärsuste üle vaatamiseni.

Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Iidsed tehnika- ja teaduseimed villu 145 42,894 10-01-2019 13:41
Viimane postitus: I'll be back
  Iidsed maadekaardid mason 27 14,347 29-12-2017 23:18
Viimane postitus: Tinar
  Vee-alused püramiidid ja teised vee-alused huvitavad leiud Müstik 58 27,835 14-10-2016 08:47
Viimane postitus: Müstik
  Newgrange hauakamber Iirimaal ja teised iidsed ehitised. Müstik 44 19,835 06-07-2012 21:47
  Mehhiko asteekide tempel paljastas uued leiud elis 6 4,292 11-11-2009 14:49
  Miks jätsid iidsed rahvad oma linnu maha? Robert Matjus SOD 20 6,781 28-02-2008 20:47
Viimane postitus: ketser

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog