Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kustutamise võimalus kaotada
#1
Ma arvan, et esimene postitus võiks ainsana olla kustutamatu.. ja (pole päris kursis, ehk isegi töötab) kui kuskilt keskelt oma postituse kustutad, siis võiks mingi märge jääda stiilis "Postitus kustutatud kasutaja ..... poolt" vms.

Ja selle võiks foorumi vigade alla näiteks vedada...
#2
Mina arvan, et oleks mõttekas keelata kustutamine uustulnukal, noorliige, nagu ma ise, oskab ehk juba paremini valida, mida ja kuidas postitada.
On alguse asi, et ei osata istuda ega astuda.
#3
Kui inimene näiteks kirjutab teksti valmis, postitab, keegi pole veel jõudnud sinna kirjutada. Mingil hetkel aga saab inimene aru, et see teema pole siinse foorumi jaoks sobilik, et on kedagi solvav või mis iganes, aga ta ei saa kustutada seda teemat. Moderaatoreid ja administraatoreid kah pole parasjagu sees (kelle poole saaks kohe pöörduda kustutamise sooviga) ja ei pruugi 3 päeva tulla, kuna nad on kokkutulekul.
Ongi probleem lahti kohe.
#4
Nazz - kui tihti juhtub, et mitte yhtegi moderaatorit/adminni kolme päeva jooksul siia ei tule?
Ph34r2:o
#5
Täpselt ei oska öelda kas just kolm päeva, aga suuremaid mõõnaperioode on ilmenud küll.
#6
Tsitaat:Algselt postitas Nazz
Täpselt ei oska öelda kas just kolm päeva, aga suuremaid mõõnaperioode on ilmenud küll.
Eh... foorumis on problemaatilisi teemasi mis on olnud nädalaid puutumatu...
Väike teema, mis foorumisse ei sobi, ei lõhu pw veel ju ära Laugh
#7
Jah, selle viimasega olen minagi nõus - mõned päevad ei tee yhele valele postitusele midagi. Kui see on vale, on see seda ka nende päevade möödudes, kui õige, saabki selle au päästetud. wink
#8
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
Ma arvan, et esimene postitus võiks ainsana olla kustutamatu.. ja (pole päris kursis, ehk isegi töötab) kui kuskilt keskelt oma postituse kustutad, siis võiks mingi märge jääda stiilis "Postitus kustutatud kasutaja ..... poolt" vms.

Ja selle võiks foorumi vigade alla näiteks vedada...
Siis oleks ikkagi lihtsalt nii, et postitused on kustutamatud.
Ja märge jääbki nii maha, et kasutaja on postituse nö tühjaks muutnud.
Kui kuidagi esimese postituse muutmise võimalus ära võtta, siis ei saa nad oma postitust ka kuidagi paremaks teha, kui neile öelda, et vähe infot või kirjuta eesti keeles. Ja kui muuta saavad, siis saavad ka tühjaks teha. Minu arust vähemalt pooltel juhtumitel ei osatagi kustutada postitust, vaid ainult selle sisu.
#9
Tsitaat:Algselt postitas AnnaNuustik
Jah, selle viimasega olen minagi nõus - mõned päevad ei tee yhele valele postitusele midagi. Kui see on vale, on see seda ka nende päevade möödudes, kui õige, saabki selle au päästetud. wink

Ohh jahh.....mulle teeb muret õige/vale eristamine. Kuna tegu on mõtlevate inimestega siis nad teevad ise vahet õigel ja valel ning kustutamine on suht-koht mõttetu. Pigem naeruväärne. (Vanasti peitis jaanalind pea liiva sisse, loodan, et ka uuemal ajal on see nii ja jaanalind ei kasuta pea peitmiseks vikerkaarelipu kandja mhhh....)

Kuna reha juba maas oli siis tuli sinna astuda. Silma sain siniseks. Just sellepärast, et tuleks defineerida lihtsalt "späm" ja "möla" (nagu minu kommentaar) mis kustutamist väärib. Kellelegi jääb ikka suvaline kustutusõigus.
#10
Suvalist kustutusõigust võib piirata nii, et moderaator, kellele on vihje tehtud, märgib postituse sellele reale, kus kirjas "profiil", "e-mail" jm, võimaluse hääletada see ebasobivaks ja nt 5 või 10 vastava hääle puhul postitus kustub automaatselt või jääb pysima. Sealt edasi läheb vastav hääletusriba halliks. Sedasi saavad ka "lihtsurelikest" kasutajad oma panuse anda ja ei pea moderaator (keda aeg-ajalt kasutajad hyyavad diktaatoriks) yksi otsustama. Smile
Hundid söönud, lambad terved.
#11
Kui inimene on midagi kirjutanud, veidi mõelnud ja selle avaldamist ebasobivaks pidanud, siis võiks talle ikkagi jääda võimalus ENDA teksti kustutada. Muidu oleks nagu, et pistad korraks nina välja ja juba vägistatakse...... Mõnele vat ei meeldi.
#12
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Muidu oleks nagu, et pistad korraks nina välja ja juba vägistatakse...... Mõnele vat ei meeldi.
Andsin teateposti Savipatsi kätte!
Kardan vägistatuks saada... Bleh
#13
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Kui inimene on midagi kirjutanud, veidi mõelnud ja selle avaldamist ebasobivaks pidanud, siis võiks talle ikkagi jääda võimalus ENDA teksti kustutada. Muidu oleks nagu, et pistad korraks nina välja ja juba vägistatakse...... Mõnele vat ei meeldi.

Azo. Aga kui inimene on midagi kirjutanud ja veidi mõelnud ja siis kustutatakse tõde ära kuna see ei lähe kokku kustutaja õigustes oleva kustutaja arusaamaga siis ei ole see kohe kindlasti vägistamine. Ei ole jah. See perverssus.
#14
Tsitaat:Algselt postitas Leena
(...) siis ei ole see kohe kindlasti vägistamine. Ei ole jah. See perverssus.
Noh, kui asja võtta puht loogiliselt... siis kui inimene muudab ise oma postitust on "eksperimenteerimine kehaga*" aga kui kustutatakse ära siis tegemist on agresiivse vägistamisega.
Muidugi, kui siinkohal oleksin advokaat ja oleksin ka natukene rohkem sõnadega osav siis võiksin ju argumenteerida, et "Indiviid provotseeris väega kustutamist"
Umbes nagu need inimesed kes lähevad välja (/teevad postitusi) provokatiivse(s)tes riietes (/alatoonis) - Nad ise tahtsid seda
*foorumikehaga

[Muudetud: 7-28-2010 Jako]
#15
Vägistamine siis polegi perverssus? :o
#16
Minu arust peaks ikka kõigil olema õigus iseenda postitustega tegeleda, isegi kustutada. See jube keelamise laine, mis üleüldiselt on lahti läinud, on ikka eriti nõme. Ph34r2
#17
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
See jube keelamise laine, mis üleüldiselt on lahti läinud, on ikka eriti nõme. Ph34r2
Kui väga karmiks läheb, koguneme hämaral teel ja teeme spets VPNi.
Kontaktid.

P.S. Kui muud enam keelata pole, keelavad ehk lõpuks iseennast ka ära. Bleh

[Muudetud: 28-7-2010 WhiteWolf]
#18
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Vägistamine siis polegi perverssus? :o

On küll perverssus. Postitust saab järgmise postiga täpsustada, selgitada, aga kustutamine on siiski ka selle sama terminiga võrreldav.

Mis posti muutmisse puutub, siis ainuke mõistlik muutmine oleks kas õigekirja või sõnastuse silumine, mitte posti mõtte muutmine.
#19
Tsitaat:Algselt postitas Leena
Mis posti muutmisse puutub, siis ainuke mõistlik muutmine oleks kas õigekirja või sõnastuse silumine, mitte posti mõtte muutmine.
Ilmselt pole tehniliselt võimalik vahet teha, mis eesmärgil posti muudetakse, seega ... :S
#20
Tooksite järsku mõne hea näite mõnest mõnusast ja toimivast organisatsioonist, mis põhineb anarhial? No et kust õppida ja eeskuju võtta.....



[Muudetud: 28-7-2010 Tom]
#21
Ahvid palmi otsas? Ise nad paistavad rahul olevat...

Naljaga pooleks küll, kuid liiga palju on neid jutte tsensuurist juba. On varemgi arutletud, nii et suled lendavad (ja mõnigi keskustelu on pärast poole lühemaks kärbitud - mis sügisel Dannili algatatud teemas toimus Bleh), kuid miskipärast jõuame ikka samasse kohta välja ning see ei ole enam naljakas..
Järelikult tuleb läheneda kuidagi teisiti ning selle üle võikski arutleda.

[Muudetud: 28-7-2010 WhiteWolf]
#22
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Ilmselt pole tehniliselt võimalik vahet teha, mis eesmärgil posti muudetakse, seega ... :S
Teoorias on võimalik külge aretada tagavara süsteem mis peab viimase 10/20/50/100/1000 posti muudatust (näiteks nädala).
Seega, kui mingi post kogemata või tahtlikult kustutatakse/muudetakse, saab taastada.
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Tooksite järsku mõne hea näite mõnest mõnusast ja toimivast organisatsioonist, mis põhineb anarhial? No et kust õppida ja eeskuju võtta.....
PunaMust? Bleh + mõningad loomaliigid.
Muudatus; WW jõudis juba ahvidega ette
PS: Tegelikult on PW piisavalt liberaalne keskkond - Paljudes foorumites oleks juba IP bänni saanud kuna juleti juhtkonna käest midagi küsida/paluda/nõudu/määgida.

[Muudetud: 7-28-2010 Jako]
#23
Ahvid palmi otsas on anarhia? Ei ole. Niipalju, kui NG vaadanud olen, siis seal ikka üks diktaator ja teised teevad just nii, nagu bossile meeldib... Ei sobi see näide.
#24
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Tsitaat:Algselt postitas Leena
Mis posti muutmisse puutub, siis ainuke mõistlik muutmine oleks kas õigekirja või sõnastuse silumine, mitte posti mõtte muutmine.
Ilmselt pole tehniliselt võimalik vahet teha, mis eesmärgil posti muudetakse, seega ... :S


On küll tehniliselt võimalik. Ja üsna lihtsalt. On võimalik teha nupp igale postile mis vajutades annab algse posti koos järgnevate muudatustega. Kusjuures see teadmine, et kõik võivad esialgset posti ja järgnevaid muudatusi vaadata võib parandada postituste üldist kvaliteeti.
#25
Tsitaat:Algselt postitas Jako
PS: Tegelikult on PW piisavalt liberaalne keskkond - Paljudes foorumites oleks juba IP bänni saanud kuna juleti juhtkonna käest midagi küsida/paluda/nõudu/määgida.
Jahh, siin on tõesti võimalik suhelda.
Teisalt väga autokraatlikust ruumist minnakse lõpuks ikka ära. Seega kanaliseerimine käib vast asja ette?

Leenal tehniliselt huvitav mõte. Täisautomaatselt see siiski töötada ei saa... pealegi jääksid nii mõnedki jutud rääkimata. Kuigi bäkke tehakse tõenäoliselt nagunii, iseasi kui tihti.

Igatahes ma oma juttu ip võltsimisest mõni päev tagasi pean asjakohaseks.
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
3 külali(st)ne

Expand chat