Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Külalised tulevikust?
#1
Igapäevases argielus puuduvad igasugused viited ajaränduritest.Tahtmatult oletan,et meie kõigi ühine tulevik jäi liialt lühikeseks, et ehitada ajamasinat. Siin maakeral on piiratud ressursid ja põhimõttega; kõik müügiks. Oleme juba kriitilise piiri ületanud ja tuleb ilmselt tunnistada, et siia me ka nüüd jääme. Mida arvatakse?
Vasta
#2
Huvitav idee, ise tulid selle peale? Ma puutusin sellega kokku ühes seriaalis Bleh Ma ei oleks nii negatiivne.. ajas tagasi rändamine võib olla lihtsalt keelatud, kuna tagajärjeks võib olla (butterfly effect) oleviku muutumine seal tulevikus.. või siis rännatakse, aga meie ei tea seda.. need asjad on kinni lapitud, või siis lihtsalt pole põhjust igat momenti ajaloos läbi käia. Piisavalt infot praegusel hetkel maailmas toimuva kohta, küll aga läheks ma kuskile aastasse 0 vms, kus miskit huvitavat näha võiks Bleh nii, et.. võimalusi veel on, pole mõtet alla anda.
Vasta
#3

Arvan, et minevikku muuta ei saa... see on sootuks teises "sagedusväljas" ja mida kaugemale jääb
meist minevik, siis seda rohkem "sagedus" muutub. Olles kaugminevikus, saab jälgida sündmusi "mullist" ja
sellest ei saaks välja ega sisse.
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas Ott Sama

Arvan,et minevikku muuta ei saa...see on sootuks teises "sagedusväljas" ja mida kaugemale jääb
meist minevik siis seda rohkem "sagedus" muutub. Olles kaugminevikus,saab jälgida sündmusi "mullist"ja
sellest ei saaks välja ega sisse.

on vastuseks siis sellele

Tsitaat:Algselt postitas Ott Sama

Igapäevases argielus puuduvad igasugused viited
ajaränduritest.Tahtmatult oletan,et meie kõigi ühine tulevik
jäi liialt lühikeseks ,et ehitada ajamasinat.
Siin maakeral on piiratud ressursid ja põhimõttega;kõik
müügiks,oleme juba kriitilise piiri ületanud ja tuleb ilmselt
tunnistada,et siia me ka nüüd jääme.Mida arvatakse?

seega, kuidas sa selle oletuse teed, kui sinu peas on ajarändur mullis ja ei saa ümbritsevat minevikku muuta. See peaks selgitama, miks meile ei ole antud ühtegi märguannet sellest rännakust..
Vasta
#5
...see on neetult hea küsimus! Pole probleemi; märku võib anda, aga sündmuste kulgu muuta ei saa.

tänan!...lippan poodi
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas Ott Sama
Igapäevases argielus puuduvad igasugused viited
ajaränduritest.

No ajaränduritest on viiteid küllaga!Smile
Taani uurija Hetlundi kogus on ligi 300 sellist juhtumit, mille tõepäras ei ole põhjust kahelda. Selliseid
ilminguid on aset leidnud nii maa peal kui ka taevas ja merel. Näit. ilmus Itaalia ranniku lähedal Ischia saarel välja 16 aastat kadunud olnud mootorrattur Reiner. 1990 sunniti Kuuba ja Haiiti vahel mere kohal peatuma gondel, milles olevad mehed olid startinud 17.juunil 1954. 1992 maandus Caracase lennuväljal 1955.a. New Yorgist õhku tõusnud DC-4. jne.
Mis sellesse puutub, kas me tunneme tulevikust meie aega sattunud ära, siis arvata võib, et ei tunne. Aga kui minevikust meie aega keegi jalutab, vanamoelised riided seljas, siis peame teda ehk mõneks näitlejaks, kes teatri garderoobist rõivad laenanud või siis kui riided on eriti kulunud, siis nimetame ta hulkuriks ja saadame kodutute varjupaika. Kui ta pobiseb meile tundmatuid arhailisi sõnu, siis liigitame ta narkomaaniks või muidu hulluks.
Aga on ka niisuguseid arvamusi esitatud, et need kaitseriietuses tulnukad, keda UFO laevade ümber tihti sebimas nähakse, ongi külalised tulevikust.
1988-1993 tehti Moskvas neli ajamasinaseadeldist, mis meenutasid UFO-t. 1990.a.ilmus masina katsetamise ajal laboratooriumi kohale suur kolme tulega tegelik UFO. Arvatakse ka, et meid külastavad UFO-d on kosmosekülaliste ajamasinad.
Need olid ainult mõned näited sellest, mis arvamusi on avaldatud.
Teisest ajateemast:
Kui aga läheneda küsimusele füüsika vaatevinklist, siis kas ajas liikumine on üldse võimalik?

“Lühike vastus on, et ajas rändamine pole mitte ainult võimalik, vaid seda on ka tehtud ja me oleme sellest teadnud juba üle saja aasta,” ütleb füüsik ja kosmoloog, raamatu “Kuidas ehitada ajamasinat” (“How to Build a Time Machine”) autor Paul Davies.

Pikemalt siin teemas: http://para-web.org/viewthread.php?tid=2...#pid111190
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Aeg ei ole pikk joon A-B'ni. Aeg on rohkem nagu üks suur lõngakera.
Pealegi, kõik mis on juhtunud, juhtub praegu ja hakkab tulevikus juhtuma on juba ära juhtunud. Seega ei teki ka "butterfly effekti".
Seda seetõttu, et aeg on piltlikult üks fikseeritud koht ajas ja ruumis mis "kumab" kõikidesse aegadesse üheaegselt.

Mina saan nii aru, et kui meie elame oma igapäevast elu ja teeme otsuseid, siis iga otsusega (jah/ei) jaguneb meie niiöelda elu.. ja pidevalt tekivad uued stsenaariumid ehk paralleeluniversumid. Kui täna hommikul äratuskell helises ja ma selle sulgesin ning edasi magasin, siis kuskil teises reaalsuses ärkasin ma üles.. alguses üli meil ühine teekond ja siis sel otsuse hetkel see jagunes.. nagu puu. Nii jagunebki minu arusaama järgi kogu see asi. Teine asi on nüüd, et kas kõik meie elu tekib järjest, möödaminnes, või on see juba kuskil olemas.. ja meie lihtsalt sõidame seal konstantse kiirusega.. (aga rõõmsatel momentidel kiiremini ja kurvematel/igavatel aeglasemini Smile ) Ma kipun selle viimase poole, et kõik juba eksisteerib. Kui nüüd mina otsustan, et lähen tagasi ajas enda 10 sünnipäeva juurde ja kohtun endaga, siis paratamatult ma muudan ühte eelnevat oksa ja murran selle ära, andes võimaluse uuteks valikuteks ja olukordadeks. Aga murdunud oksa enam tagasi ei saa... kui nüüd proovida minna uuesti üles, puu ladva poole (rännata ajas tagasi algsesse hetke), siis on seal kõik muutunud, teised inimesed etc.. ja võib tekkida olukord, kus ma juba eksisteerin seal.. ning jään üleliigseks vms, kuna mu algne kodukoht, oks kust ma pärit olin, on ära kadunud.. sinna pole enam võimalik minna, kuna ma muutsin minevikus oma valikuvõimalusi ja selline stsenaarium ei saanud enam kuidagi välja kujuneda. Aga kõik me otsused on juba universumis välja mängitud.. meie lihtsalt oleme need tunnistajad, kes käivad mõnda rada pidi ja õpivad sellest..

Selline on minu nägemus asjast. Aga ajas tagasi rändamine pole tegelikult võimalik.. praegusel hetkel veel mitte. Seni räägitakse ikkagi tulevikku minemisest, võimalik, et minevik jääbki kättesaamatuks, kuna muidu tekiksid paradoksid.
Vasta
#8
Härra RR jutustas mulle oma loo;... see juhtus Tallinna Raekoja platsl mingi 6-7a. tagasi. Oli juunikuu hilisõhtune aeg, rahvast platsil oli hõredalt ja RR juhtus sealkandis jalutama.Kõik oli tavapärane... ja mingi rühm noori seisis Voorimehe tänava alguses.RR pani tähele noorte riietust mis meenutas talle 20-40.-ndaid eelmisel sajandil. Asi oli sedavõrd veider, et ta otsustas asja lähemalt uurida. Noorukid jutlesid omavahel keeles mida RR ei suutnud kuidagi määratleda ja hullem veel - rühm kummalisel viisil ignoreeris lähiümbrust.. isegi RR`i kes seisis neist 5-6m kaugusel, nagu ta ütles, jõllitades neid ebaviisakalt. RR lõi käega ja otsustas edasi jalutada,kui ootamatu uudishimupuhang sundis teda tagasi pöörduma. Ta jõudis veel märgata, et veider rühm liikus Voorimehe tänavasse, kartes neid silmist lasta, lisas ta sammu ja kui ta jõudis, omasõnul vahetult ümber nurga, tabas teda jahmatus - rühmast ei olnud jälgegi!... tagantjärele hr. RR oletab, et mingil moel on ta olnud ajarände v. millegi sarnase tunnistaja. Samas ta loodab, et sel õhtul võis seal olla teisigi tunnistajaid.
Vasta
#9
Tegelikult on meil ka selline teema: http://para-web.org/viewthread.php?tid=3568&page=1
Vasta
#10
Mis te arvate sellest leiust ? Vaadake alates 2.45,
http://www.youtube.com/watch?v=Y6a4T2tJaSU

Vabandust muudan , sest kuulake lugu kah ennem àra Smile ! Filmi stseen on Chaplini filmist !

[Muudetud: 10-23-2010 Foorumlane]
Vasta
#11
Päris huvitav! Ju tuleb väheke juurelda. Proua riietus sobitus oma ajaga. Hoiab kätt kõrva juures
nagu räägiks moblaga. Oleks vähemalt riietus erinev; aga ei ole. Proua jalutas lihtsalt mööda ja
hoidis kätt kõrva juures ja pobises omaette... jäi kogemata kaamera ette, üritas oma nägu varjata
ja pobises (nähtavalt). Vist ütles "issake filmivad oma kaameraga siin!"
Ei oska enamat öelda, võib-olla on kellelgi parem mõte?
Vasta
#12
Tõepoolest huvitav kaader, aga kuidas ma ka ei pingutanud ja teraselt ei vaadanud, siis ei näinud ma küll tema käes mingit eset. Ja nagu igasuguste salapäraste asjade puhul ikka, siis lõppes kaader ära just hetkel, kui oleks järgmine hetk ilusti see väidetaalt käes olnud asi näha olnud. Tõsi, sõrmed tundusid olema küll kummaliselt konksus, nagu hoiaks midagi käes ja suu liikus ka.

Pole midagi parata, muutsin teksti. Veelkordsel video ülevaatamisel ütleks küll, et ta ei varja ja ei süga nägu ja kuigi mina telefoni päris nii ei hoia kõrva ääres (sõrmed on vähe teisiti), siis hoolimata sellest, et konkreetne telefon või asi jääb tuvastamata, siis näeb see välja nagu mobiiltelefoniga tänaval rääkimine.

Samas hakkasin mõtlema, et isegi kui oli tegu ajas rändava inimesega, siis pidi see mobiiltelefon küll kummalist raadioside sagedust kasutama ja saatja läheduses asuma. Lisaks oli isegi atotelefonide levikuni veel tublisti aastaid vara see sündmus. Mobiiltelefon ise loodi 1973.

Lisan veel seda, et vaevalt ajas rändaja ennast nii reedaks, et lobiseb tänaval mobiiltelefoniga. Selline inimene oleks automaatselt kõikide inimeste tähelepanu köitnud. Meenub oma kogemus mobiiltelefonide algusajast.




[Muudetud: 10-23-2010 Kirjutaja]

[Muudetud: 10-23-2010 Kirjutaja]
Vasta
#13
Huvitav on see , et meil on juba vàiksemad telefonid , kui rààkival proual , aga raske on aru saada , kui suur see tegelane ise on ja ùldse , kas see pole mitte meesterahvas riietatud naisterahvaks ! Vaadake , kui àpu ta vàlja nàeb ja tema imelik sammumine , kasisegi aegluubis !

Ja lisan mida inimesed ùldse sellest arvavad !
PS . Leidsin selle teema foorumitest !

1880World's first wireless telephone communication – April 1880 by Alexander Graham Bell and Charles Tainter. Photophone aka Military Radiophone
Nikola Tesla (Serbian: Никола Тесла; 10 July 1856 – 7 January 1943)
1894: Tesla wirelessly lights up phosphorescent and incandescent lamps at the 35 South Fifth Avenue laboratory, and later at the 46 E. Houston Street laboratory in New York City by means of "electro-dynamic induction," that is to say wireless resonant inductive coupling.
1902: Tesla vs. Reginald Fessenden - U.S. Patent Interference No. 21,701, System of Signaling (wireless)
1896: Tesla transmits signals over a distance of about 48 kilometres (30 mi).
1926 Yagi Antenna invented.

[Pilt: eartrumpetlutz821062682.jpg]

Ja lisan veel selle !
n this article written in the New York Times in 1909 and published in Popular Mechanic, Nikola Tesla speaks of a device that “will only be necessary to carry an inexpensive instrument no bigger than a watch, which will enable its bearer to hear anywhere on sea or land for distances of thousands of miles.” And that “”"It will soon be possible, for instance, for a business man in New York to dictate instructions and have them appear in type in London or elsewhere. He will be able to call from his desk and talk with any telephone subscriber in the world.”

[Muudetud: 10-24-2010 Foorumlane]
Vasta
#14
Ainuke kahtlane asi on see "moblaasend"; kõik muu - keskond, riietusmood, dünaamika ja isegi varjud maapinnal sobivad. Proua võib tõepoolest kasutada vaegkuulde-aparaati; ta lihtsalt kuulab liiklust. Me ei tunne tolleaegse uulitsa helipilti: reklaam, lehepoisid, autosignaalid ja mis veel iganes? Me ise ju kasutame sama tehnikat, kui linnas jalutame - kuulame ümbrust, ainuüksi oma julgeoleku pärast! Teisalt: kas proua räägib? Suu liigutamine võib seda ju tähendada, aga selles konkreetses episoodis; pigem vanainimene pobiseb omaette. Ütleks ei - tegemist ei ole "läbi kumamisega" ega ka ajarändega. Täiesti tavaline "uulitsa argisagin".

Tesla oli kahtlemata geenius ja tema ennustatud tulevikunägemused olid natuke rohkem "valmis", kui
tema kaasaegsetel. Fakt on, et me oleme võimelised tajuma suht täpselt oma lähitulevikku ja mõnevõrra
hägusamalt kaugtulevikku. See anne on kõigile antud, väikeste eranditega - on mõned meist tundlikumad.
Vasta
#15
See on igati normaalne mehelik vanaproua. Kindel see, et proua kasvatab habet ka! Täitsa asjalik teine.
Kergelt isegi meenutab üht meie keskpartei juhti. Aga mitte sellest ei ole teema!
Vasta
#16
Kas mitte see tegelt ? http://www.hearingaidmuseum.com/gallery/...ect34a.htm
Vasta
#17
Veel üks külaline minevikust,film kahjuks vene keelne.http://www.youtube.com/watch?v=eD3MeAWvx5Y Palju selles tõde on ei tea.
Vasta
#18
Film avaneb siit:
http://www.youtube.com/watch?v=eD3MeAWvx5Y

Lühidalt siis lugu selline, et üks 1950-l sündinud kutt sattus Kiievis 2006 aastal oma maja juures jalutades meie aega. Vahtis jahmunult kõrgeid maju ja viidi psühhiaatria kliinikusse kontrolli. Kaelas kandis ta antiikset fotokaamerat ja riietunud oli vanamoodsalt.
Tema sünniaasta kaasas olnud komsomolipiletil tema vanusega ei klappinud. Arsti kabinetis aeg nagu peatus ja kellad jäid seisma. Kaameras olnud fotod ilmutati ja fotodel olid UFO-pildid.
Kolm päeva hiljem see mees nagu haihtus oma palatist.
Hiljem leiti, et sellel aadressil, mis ta andis, olid ammu ehitatud uued majad. Ja samast paigast ta end sel päeval ootamatult leidiski. Leiti üles ka naisterahvas, kellega ta oli kunagi koos elanud ja kes oli neil ilmutatud fotodel.
Too naine rääkis, et mees on taas kadunud, kuid oli talle saatnud hiljaaegu foto, kus oli sama vana kui sel ajal kui ära kadus. Peale esimest ära kadumist oli naisele rääkinud tulevikuajast ja tehnikast. Foto taha oli kirjutatud: Minuga kõik korras, püüan tagasi tulla.
Teine lugu on sellest samast Chaplini must-vagest filmist, kus kõnnib mingi proua ringi ja lobiseks nagu mobiiliga.
Esimene lugu tundub usutavam. On isegi vestlus selle Sergei Ponomorenko nimelise mehega salvestatud.
Vasta
#19
Nofretet - tänan, et meenutasid. Seda sarja sai kunagi sikutatud ja vist isegi siin servast presenteeritud. Tegu siis Ukrainas toodetud, kuid ka Venemaal ülesse võetud dokumataalist mis jutustab vägagi omapärastest juhtumistest. See aja rännaku film oli üks huvitavamatest osadest. Ülejäänud osad ka mul alles - asun nüüd mingil päeval otsima - äkki on lisa tulnud. Kõrval menüüst tundub, et 10. osa viimane - nagu mulgi aga uurin ikka.
Vasta
#20
(26-12-2012, 17:56 )Nofretete Kirjutas: Film avaneb siit:
http://www.youtube.com/watch?v=eD3MeAWvx5Y

Ma ei saa nüüd aru, kas see on tagantjärgi lavastatud dokfilm juhtumist või ongi filmis toodud kaadritel ja fotodel just see sama mees, kes sattus minevikust tänapäeva ?

Vasta
#21
(26-12-2012, 18:24 )vasamasa Kirjutas:
(26-12-2012, 17:56 )Nofretete Kirjutas: Film avaneb siit:
http://www.youtube.com/watch?v=eD3MeAWvx5Y

Ma ei saa nüüd aru, kas see on tagantjärgi lavastatud dokfilm juhtumist või ongi filmis toodud kaadritel ja fotodel just see sama mees, kes sattus minevikust tänapäeva ?

Osa kaadritest on lavastatud osa on turva kaadrite ja arsti kaamera salvestused.
See kus ta arsti juures istub ja ee kus ta liigub koridoris peaksid olema originaal
salvestused. Need mis linnas tehtud on lavastused.
Vasta
#22
Kontrollisin üle, ja tõepoolest kliinikumi turvakaamera on paigast ära kahtlaselt.Shock
26.04.2006 on tegelikult kolmapäev, turvakaameral aga FRI ehk siis reede Bleh

[Pilt: 333bmp.jpg]
Vasta
#23
Vasamasa - mis puutub turvakaamera paigast ära olekut siis see ei ole imelik - eriti.
Olen näinud objekte kus kaamera aeg on paigast ära AASTATEGA.
Olen aru saanud, et salvestajates kasutatud kellad ei ole just kõige täpsemad.
Enda juures lähevad kellad paigast ära nii umbes paari kuuga - siis vaja jälle paika panna.
Vasta
#24
Kui seadmesse sisestada aasta ja kuupäev, siis programm määrab nädalapäeva automaatselt. Näiteks mobiiltelefoni, arvutisse, fotoaparaati, elektripliiti, elektronkella ja mis iganes seadmesse daatumi sisestamisel ei küsi kunagi seade nädalapäeva, selle määrab seadme programm automaatselt. Kui kell seadmes nii läbi oleks, et ööpäevas jääks maha kas või 24 tundi, siis sünkroonselt jääks maha ka nädalapäev.


Vasta
#25
Jahh - loogiliselt on see nii, kuid jällegi reaalsest elust - seade salvestab ilusti, kuid kellaajad ja daatumid on täiesti sassis. Arvestades Venemaa olusi siis arst võttis - õieti siis isik kes talle selle paigaldas või paigaldada lasi ühe odava asja mis võis olla vigane - odavalt sai - hinna andis suurema ja vahe pani omale tasku. Arst ei pruukinud seda isegi mitte tähele panna.

Ma saan aru millele sa vihjad - ei klapi järelikult võltsing. Olen isegi sinuga nõus, et ebakõla ON olemas, kuid tahan vaid viidata, et antud ebakõla ÜKSI ei ole veel aluseks, et kogu lugu korstnasse kirjutada. Nagu öeldud - olen näinud töös analoogseid seadmeid mis näitavad umbluud mis puutub aega ja kuupäeva. Meil siin on nad suht kiiresti välja vahetatud, kuid seal kandis ma ei arva, et selle asjaga eriti kiirustatakse.

PS. Muideks - mõned vanemad seadmed lasevad panna eraldi sisse nii päeva, kuu, aasta kui ka nädalapäeva. Mäletan sellist kaugetest 90ndatest. Milleks see vajalik oli ma ei tea. Meil siin Eestis on need ammu välja vahetatud - võimalik, et nii mõnigi neist töötab seal ausalt oma leiba välja.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Ravitseja raamat "Minu külalised" liiziluu 9 7,786 04-11-2012, 06:21
Viimane postitus: Ken

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat