Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nassim Haramein
#26
Ütleksin, et muidugi on hea, kui võõrkeeli osatakse ja uusi teadmisi hangitakse, aga samas palju neid esoteerikahuvilisi inimesi siis Eesti on.
Arvan, et küllaltki vähe.
Minu arvates on aastate jooksul sedalaadi kirjandust eesti keeles isegi palju ilmunud.
Kui võtta näiteks Sinisuka esoteerikasari, milles ka see "Kes ehitas Kuu?" a.2006 ilmus, siis kes jõuaks neid kõiki läbi lugeda? Hea, kui märkadki üldse, et näe jälle selles sarjas uus raamat ilmunud.
Alguses ostsin neid järjest (ilusad kaanekujundused ka ja sees ka värvifotod), aga kui avastasin, et seitsmest raamatust kolm on ikka alles lugemata, loobusin. Nüüd toon raamatukogust. Seal jälle tähtajad kummitavad ja tihtilugu tuleb veel pooleliolev raamat tagastada.
Ja ei mina usu, et näiteks selles sarjas ükski raamat aegunud tänaseks oleks. Eks üht-teist ole muidugi juurde avastatud vahepeal, aga miks peakski inimene kohe kõige viimaste avastusteni jõudma? Hoopis põnevam ju järk-järgult avastada...Alati saab sind huvitaval teemal hiljem kasvõi internetist juurde lugeda.
Muuseas, see sari, millest juttu, on väga, väga huvitav, aga ei ole mina märganud, et siin foorumiski keegi neid eriti lugenud oleks, mõned vähesed erandid välja arvata.
Aga mis sellesse "Kes ehitas Kuu?" puutub, siis hea, et meelde tuletasid, selle olin jõudnud juba unustada.
Internetis võiks olla eraldi nimekiri selle sarja kohta ilmumisaastate kaupa ja sisu tutvustus juures. Muidu otsi neid sealt Sinisuka kirjastusest lasteraamatute vahelt nagu Toots saia seest rosinaid!Smile
Vasta
#27
Üks aspekt, mis vanu raamatuid üha suureneva kiirusega moraalselt vananema paneb on praegu toimuv paradigma nihe. Uus vaatenurk muudab asjade olemusest arusaamist ja seega ka lahtiseletamist. Info ei muutu eriti, küll aga muutub väga hoogsalt nurk, mille alt infot vaadeldakse.

Lihtne näide:
Võtame püramiidi kui informatsiooni sümboli ja vaatleme teda ühelt küljelt, siis ühe nurga alt näeme teda kui kolmnurka. Nihutades vaatluspositsiooni 45 kraadi ja juba me näeme kahte kolmnurka. Tõuseme õhku ja juba on näha, et seal on neli kolmnurka. Kaevame ennast püramiidi alla ja näeme, et, oh sa pagan, hoopis ruut. Tegelikult on aga tegemist kogu aeg püramiidiga - sama info. Meie tajude piiratuse tõttu ja sõltuvalt vaatenurgast (piltlikult, paradigmast) näeme aga iga kord uusi aspekte.

Niiöelda õigete raamatute kättejuhtumist saab ka taodelda ja seda tuleb teha just nimelt Südames olles. Siis pole muud kui marssida raamatupoodi ja tunnetada.

Ja just nimelt lugejaskonna väiksus on üks tõeliselt heade raamatute tõlkimise probleeme. Tiraaž ei tasu ennast ära vaid nõuab üüratut pealemaksmist. Ja veel, hea raamatu tõlkija peab olema temaatika ekspert ja neid meil napib, sest meid on vähe. Kui neid temaatikaeksperte oleks meil 0,01% eestlastest, oleks meil vaid 10 tõlki. Samas oleks aga Saksamaal, sama proportsiooni juures, 800 tõlki. Ja kuna meil puuduvad ekspert-tõlgid, siis tõlgitakse kergekaalulisi buklette kuhjade kaupa. Sellest ka pahnahunnikud raamaturiiuleil.

Raamatukogudes on saadaval vaid üksikud sundeksemplarid, mille trükikojad peavad, seadusi järgides, kogudele saatma ja sedagi vaid keskraamatukogudele.
Vasta
#28
Kui Nassim meeldib, siis võib-olla pakub huvi ka selline tegelane nagu Dan Winter.
Palju videosi: http://goldenmean.info/implosionmovies/

Siin näiteks räägib gravitatsioonist jne.
http://vimeo.com/6655917

[Pilt: frolixo~winteralod.jpg]

Ma ise vist rohkem tema tegemisi ei jälgi, sest ei taha päris nii ka lõpetada: http://derrames.files.wordpress.com/2008..._room1.jpg

[Muudetud: 25-7-2010 levis]
Vasta
#29
Midagi värskemat Nassim Harameinilt ühendväljateooriast ja geomeetriast:
http://www.youtube.com/watch?v=F71qWfxgIu4
Vasta
#30
Lisan siia ühe enese tsitaadi teemast "UFO-d Päikese varjus"
Tsitaat:

See Nassimi tüüp on jubedalt kahtlane. Kasutab laest võetud numbreid ning oma teooriaid esitab veidike liiga julgelt.
Väiksel uurimisel leidsin saidi http://azureworld.blogspot.com/2010/02/n...art-2.html kus tema sõnavõttusid igati õigustatult kritiseeritakse ning kaheldakse tema matemaatilistes ning füüsikalistes baasteadmistes.
...
Ütleks et see tüüp raiskab oma talenti, samal ajal kui ta praegu füüsikuid närvi ajab oma teadmistega, võiks ta hoopis ulmekirjandust kirjutada. Mina loeks küll, kuidas mingi tulnukrass teiselt poolt linnuteed kasutab päikeseid et luua singulaarsust siia tulekuks...

Soovitan mitte raisata oma energiat tema füüsikast aru saamisele, rikute oma maailmapildi ära lihtsalt sellega. Võtkem tema töid sama tõsiselt, kui loete D. Adamsi või Terry Pratchetti teoseid.
Vasta
#31
Need, kes loevad eeltoodud blogist Harameini kohta kriitikat, palun lugege tema enda pikka vastust kriitikale.
http://theresonanceproject.org/bob.html
Vasta
#32
Mhmh, selles kirjas ta vabandab ennast välja, mõnitab veidi küsijat, siis tõdeb, et tõesti oli tema publikatsioon veidi lapselik ning vajab rohkem "liha" et olla pädev ning ütleb, et varsti ta seda tööd ka täiustab.
Mingi osa jäi lugemata, tema töödega pole jõudnud tutvuda kuid kui see UFO päikese piltidel-värk oli ka nali, nagu ta ühe oma etteaste huumoriks tembeldas, siis ehk võib ta isegi asjalik olla.
Vasta
#33
Arvatagu mis-tahes - mina ikka soovitan.
Võetagu seda kas füüsikalises või metafüüsikalises plaanis, aga kõik viitab ikkagi sellele, et praeguses reaalsuses elame me just nimelt mustas augus - meie universum ongi üks must auk.
http://www.youtube.com/watch?v=o_M8DBzw5Nc
Vasta
#34
Vaatasin I osa läbi.
Algab elulille kujutise ja sümbolitega. Räägib Einsteinist. Natuke oma lapsepõlvest.
Mõnusa jutuga mees, väga emotsionaalselt kõneleb.Smile
Edasi dimensioonidest, näitlikustavalt.
Mainib kreeka filosoofe. Huvi Päikesesüsteemide vastu. Ühesõnaga seletab, kuidas ta tasapisi maailma hoopis uue pilguga nägema hakkas.

Vasta
#35
(15-07-2010, 21:08 )levis Kirjutas: Huvitav, et wikipediast teda ei leia, leiab ainult sellise asja:
http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:A...ination%29
edit:
siiski hispaania keelses wikis on:
http://es.wikipedia.org/wiki/Nassim_Haramein

Wikipedia:Articles for deletion/Nassim Haramein

(19-01-2011, 21:54 )Thorondor Kirjutas: Need, kes loevad eeltoodud blogist Harameini kohta kriitikat, palun lugege tema enda pikka vastust kriitikale.
http://theresonanceproject.org/bob.html

Veel kriitikat mehe kohta (ing k.) - Who Is Nassim Haramein?
Vasta
#36
Hm esmapilgul jääb küll mulje järjekordsest tavalisest vandenõuteoreetikust.
Vasta
#37
Tooksin teema jälle üles, Resonance Project tundub siiski väga õiget asja ajavat.

https://www.youtube.com/watch?v=fCKXyt76rP0 - animatsioon universumi fraktaal-struktuurist, mis toetub Nassimi kõik-on-vaakum-teoorial Smile
Vasta
#38
Kutsud jnimesi, tegelema UFO nähtuse uurimisega? Kas Te ei arva, et see on kõige tänamatum töö?
Mitte keegi ei liiguta lillegi, kui see puudutad otseselt teda ennast. Olen ammu püüdnud jnimesi, para nähtusi uurima meelitada. See on ebaõnnestunud. Kirjuasin siis juhendi, kuidas uurimine praktiliselt välja näeb. http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6813 Tagasiside puudub. Olen ainult sõimata saanud.
Kui tahate tõesti inimkonda aidata – ja inimkonda muuta! Levitage seda juhendit!
Alles siis, kui inimesteni jõuab teadmine, et iga oma kuritegu tuleb heastada, alles siis hakkab midagi muutuma. Enne mitte!
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat